Инструкция "О поpядке офоpмления опеpаций по скупке ценностей, учету и отчетности в пунктах скупки у населения дpагоценных металлов и изделий из них"
Утвеpждена пpиказом Министеpства пpомышленности и тоpговли Республики Казахстан от 24 ноябpя 1994 г. N 4. Зарегистрированa в Министерстве юстиции Республики Казахстан 08.06.1995 г. N 68. Утратила силу - приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 8 апреля 2003 года N 102 (извлечение из приказа см. в тексте)
Извлечение из приказа Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан от 8 апреля 2003 года N 102
В целях приведения ведомственных нормативных правовых актов министерства в соответствие с законодательством Республики Казахстан приказываю:
1. Признать утратившим силу:
приказ Министеpства пpомышленности и тоpговли Республики Казахстан от 24 ноябpя 1994 г. N 4 об утверждении Инструкции "О поpядке офоpмления опеpаций по скупке ценностей, учету и отчетности в пунктах скупки у населения дpагоценных металлов и изделий из них"...
2. Настоящий приказ вступает  силу со дня подписания.
Министр
----------------------------------------------------------------
1. Порядок оформления операций по
скупке ценностей, поставке их в Гохран
1.1. В пунктах скупки товарные операции оформляются по прилагаемым к настоящей Инструкции формам.
Кассовые операции оформляются в соответствии с Временным порядком ведения кассовых операций в народном хозяйстве Казахстана.
1.2. Скупленные у населения ценности оплачиваются наличными деньгами из кассы пункта скупки.
Если пункт скупки находится в ювелирном магазине, то оплата скупленных ценностей с разрешения обслуживающего банка осуществляется из выручки магазина.
1.3. Скупка ценностей оформляется Квитанцией на скупленные ценности (форма N I), которая является бланком строгой отчетности. Квитанции (форма N I) печатаются в установленном порядке, пронумерованными типографским способом и хранятся на складе торговой организации.
Склады торговых организаций высылают ювелирным магазинам и обособленным пунктам скупки книжки квитанций (форма N I) по накладным с указанием их количества, а также начальных и конечных номеров квитанций, заверенных подписями директора и главного бухгалтера.
Квитанционные книжки учитываются бухгалтерией как бланки строгой отчетности.
Квитанционные книжки выдаются товароведам-скупщикам в прошнурованном виде с контрольным штампом магазина или пункта скупки на каждом бланке квитанции, с указанием на последнем листе квитанционной книжки начального и конечного номеров квитанций, общего количества квитанций в книжке, заверенных подписями директора и главного бухгалтера торговой организации.
Товаровед-скупщик отчитывается об использовании квитанционных книжек перед бухгалтерией магазина, а в обособленных пунктах перед заведующим пунктом скупки.
Сноска. В дальнейшем именуется: "квитанция (форма N I)"

Нұсқама Халықтан бағалы металдар мен олардан жасалған бұйымдарды сатып алу пункттерiндегi құндылықтарды сатып алу, есепке алу және есеп беру жөнiндегi операцияларды ресiмдеу тәртiбi тiралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгi 1994 жылғы 24 қарашадағы N 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1995 жылғы 8 маусымда тіркелді. Тіркеу N 68. Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрiнiң 2003 жылғы 4 сәуірдегі N 102 бұйрығымен.
1. Құндылықтарды сатып алу және оларды Мемқазынаға жiберу жөнiндегi операцияларды ресiмдеу тәртiбi.
1.1. Сатып алу пункттерiнде тауарлық операциялар осы Нұсқамаға қоса берiлiп отырған формалар бойынша ресiмделедi.
Кассалық операциялар Қазақстанның халық шаруашылығында кассалық операцияларды жүргiзудiң уақытша тәртiбiне сәйкес ресiмделедi.
1.2. Халықтан сатып алынған құндылықтар сатып алу пунктiнiң кассасынан қолма-қол ақшамен төленедi.
Егер сатып алу пунктi зергерлiк бұйымдар дүкенiнде болса, қызмет көрсетушi банктiң рұқсаты бойынша сатып алынған құндылықтар үшiн төлем дүкеннiң түсiмiнен жасалады.
1.3. Құндылықтарды сатып алу дәл есептiлiк бланкiсi болып табылатын сатып алынған құндылықтарға деген түбiртекпен (N 1 форма ресiмделедi. Түбiртектер (N 1 форма) типографиялық әдiспен нөмiрленген болып белгiленген тәртiппен басылып шығарылады және сауда ұйымының қоймасында сақталады.
Ескерту . Бұдан әрi "түбiртек (N 1 форма) деп аталады"
Сауда ұйымының қоймалары зергерлiк бұйымдар дүкендерi мен өз алдына жұмыс iстейтiн сатып алу пункттерiнде түбiртектердiң саны, сондай-ақ директор мен бас есепшiнiң қойылған қолымен куәландырылған түбiртектердiң басқы және соңғы нөмiрлерi көрсетiлген тауар құжаттамалары бойынша түбiртек кiтапшалары жiбередi.
Түбiртек кiтапшалары, бухгалтериямен дәл есептiлiк бланктерi ретiнде есепке алынады.
Түбiртек кiтапшалары соңғы парақтарында түбiртектердiң басқы және соңғы нөмiрлерi және сауда ұйымының директоры мен бас есепшiсi қойған қолмен расталған түбiртектердiң жалпы саны көрсеткен және түбiртектiң әрбiр бланкiсiне дүкеннiң немесе сатып алу пунктiнiң бақылау штампы қойылып жiппен қайымдалған түрiнде тауартанушы - сатып алушыға берiледi.
Тауартанушы - сатып алушы түбiртек кiтапшаларын пайдаланғаны жөнiнде дүкеннiң бухгалтериясына, ал өз алдына жұмыс iстейтiн пункттерде - сатып алу пунктiнiң меңгерушiсiне есеп бередi.

1.4. Товаровед-скупщик оформляет квитанцию (форма N I) в соответствии с порядком, установленным Правилами работы пунктов скупки.
Записи в квитанции (форма N I) производится под копирку шариковой ручкой четко и ясно, без помарок и подчисток.
Исправления в выписанной квитанции (форма N I) не допускаются.
Если при выписке допущена ошибка, то все экземпляры квитанции (форма N I) аннулируются, о чем на них делается отметка за подписью товароведа-скупщика и кассира, с указанием причины аннулирования и номера вновь выписанной квитанции (форма N I). Три экземпляра аннулированной квитанции прикладывается к отчету товароведа-скупщика или заведующего пунктом скупки, четвертый - остается в пункте скупки.
1.5. Товаровед-скупщик согласно квитанции (форма N I) записывает скупленные ценности в реестр (форма N 4).
Реестр (форм N 4) является бланком строгой отчетности. Реестры ведутся раздельно по каждому виду металла - в трех экземплярах.
1.6. Скупленные ценности поступают под материальную ответственность товароведа-скупщика или заведующего пунктом скупки.
Товаровед-скупщик по окончании рабочего дня подсчитывает по каждому реестру общий вес скупленных ценностей и выплаченную сумму, сверяет итоги всех реестров (форма N 4) за отчетный день с итогами Ведомости скупки ценностей (форма N 2), заполненной кассиром пункта скупки, и после сверки подписывает их.
В каждом реестре на золотые, серебрянные, палладиевые изделия товаровед-скупщик выводит итог по скупленным ценностям в разрезе проб, цен, веса, суммы. При отправке ценностей в Гохран составляется общая сводная ведомость по всем реестрам.
1.7. В обособленных пунктах скупки товаровед-скупщик в конце рабочего дня передает все скупленные за день ценности с двумя экземплярами реестра (форма N 4) заведующему пунктом скупки под расписку на всех (трех) экземплярах реестра. Третий экземпляр реестра (форма N 4) остается у товароведа-скупщика.
Заведующий пунктом скупки записывает реестры (форма N 4) в Книгу регистрации реестров и отправленных посылок (форма N 5).
1.8. Кассир пункта скупки рассчитывается с продавцами ценностей в порядке, установленном Правилами работы пунктов скупки. После выдачи денег продавцу ценностей кассир записывает в соответствующую графу Ведомости скупки ценностей (форма N 2) выплаченную сумму с указанием номера квитанции (форма N I).
Кассир по окончании рабочего дня подсчитывает итоги по ведомости (форма N 2); количество квитанций (форма N I) и сумму, выплаченную за текущий день; сверяет итоги подсчета с реестрами (форма N 4), составленными товароведами-скупщиками и подписывает ведомость (форма N 2).
Итоги выплаченных за день сумм кассир регистрирует в Сводной ведомости скупки (форма N 3).
Кассир ежедневно представляет в бухгалтерию магазина кассовый отчет с приложенными к нему ведомостью скупленных ценностей (форма N 2) и первыми экземплярами квитанций (форма N I).

1.4. Тауартанушы - сатып алушы түбiртектi (N 1 форма) сатып алу пункттерi жұмысының Ережесiмен белгiленген тәртiпке сәйкес ресiмдейдi.
Түбiртектегi (N 1 форма) жазба түзетiлген және ерiтiлген жерлерi болмай шариктi қаламсаппен көмiргi қағаз арқылы анық та айқын жасалуға тиiс.
Жазып берiлген түбiртектiң жазбасына түзетулер жасауға рұқсат.
Егер жазып беру кезiнде қате жiберiлген болса түбiртектiң барлық даналары жойылады бұл туралы тауартанушы-сатып алушы мен кассир олардың беттерiне жоюдың себебi мен жаңадан жазып берiлген түбiртектiң нөмiрiн көрсетумен қолдарын қойып белгi жасайды. Жойылған түбiртектiң үш данасы тауартанушы-сатып алушының немесе сатып алу пунктi меңгерушiсiнiң есебiне қоса берiледi, төртiншiсi сатып алу пунктiнде қалады.
1.5. Тауартанушы - сатып алушы сатып алынған құндылықтарды түбiртекке (N 1 форма) сәйкес тiзiлiмге (N 4 форма) жазып қояды.
Тiзiлiм (N 4 форма) дәл есептiлiк бланкiсi болып табылады. Тiзiлiмде дана /етiлiп металдан әр түрi бойынша бөлек жүргiзiледi.
1.6. Сатып алынған құндылықтар тауартанушы-сатып алушының немесе сатып алу пунктi меңгерушiсiнiң материалдық жауапкершiлiгiнде болады.
Тауартанушы - сатып алушы жұмыс күнi аяқталғаннан кейiн әрбiр тiзiлiм бойынша сатып алынған құндылықтардың жалпы салмағы мен төленген соманы есептейдi, есеп берiлiп отырған күнгi барлық тiзiмдердiң (N 4 форма) қорытындыларын сатып алу пунктiнiң кассирі толтырған құндылықтарды сатып алу ведомостiнiң (N 2 форма) қорытындыларымен салыстырып тексередi және осы тексерiстен кейiн оларға қол қояды.
Тауартанушы - сатып алушы алтын, күмiс және паладий бұйымдарға жасалған әрбiр тiзiлiмде сатып алынған құндылықтар бойынша сыныбы, бағасы, салмағы мен сомасы тұрғысынан қорытынды шығарады. Құндылықтарды Мемқазынаға жiберуде барлық тiзiлiмдер бойынша жалпы қосынды ведомостi жасалады.
1.7. Өз алдына жұмыс iстейтiн сатып алу пункттерiнде сатып алушы - тауартанушы жұмыс күнiнiң аяғында бiр iшiнде сатып алынған құндылықтардың барлығын тiзiлiмiнiң (N 4 форма) екi данасымен бiрге сатып алу пунктiнiң меңгерушiсiне тапсырады, бұл орайда сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi тiзiлiмнiң барлық (үш) данасына да қол қоюға тиiс. Тiзiлiмнiң (N 4 форма) үшiншi данасы тауартанушы-сатып алушыда қалады.
Сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi тiзiлiмдердi (N 4 форма) Тiзiлiмдер мен жiберiлген посылкаларды тiркеу кiтабына (N 5 форма) жазып алады.
1.8. Сатып алу пунктiнiң кассирi құндылықтардың сатушыларымен сатып алу пункттерi жұмысының Ережесiмен белгiленген тәртiп бойынша есеп айырысады Кассир құндылықтардың сатушысына ақшаны берiп болғаннан кейiн құндылықтарды сатып алу ведомостiнiң (N 2 форма тиiстi бағанына түбiртектiң (N 1 форма) нөмiрiн көрсетiп төлеген соманы жазып қояды.

Сноска. В дальнейшем именуется: "ведомость (форма N 2)"
1.9. Отправка ценностей в Гохран производится полностью по каждому реестру (форма N 4). Запрещается отправлять скупленные ценности, записанные в один реестр (форма N 4), в разных посылках или частично оставлять в пункте скупки.
1.10. Вложение ценностей в посылку осуществляется комиссией в составе: директора магазина, старшего бухгалтера, товароведа- скупщика и заведующего пунктом скупки. На вложенные ценности составляется Акт вложения (форма N 6) в трех экземплярах, который подписывают члены комиссии.
1.11. В посылку вкладываются вторые экземпляры Акта вложения (форма N 6) и реестров (форма N 4). Посылка регистрируется в Книге регистрации реестров и отправленных посылок (форма N 5). Первые экземпляры Акта вложения (форма N 6) и реестра (форма N 4) прикладываются к Отчету о движении скупленных ценностей (форма N 7), который составляет товаровед-скупщик или заведующий пунктом скупки. Третий экземпляр Акта вложения (форма N 6) остается у товароведа-скупщика или заведующего пунктом скупки.
1.12. На отправленные ценности выписывается счет в четырех экземплярах с полной расшифровкой вложенных в посылку ценностей, три экземпляра которого направляются торговой организации для предъявления на инкассо, четвертый экземпляр - остается в бухгалтерии магазина или обособленного пункта скупки.
2. Отчетность товароведа-скупщика
или заведующего пунктом скупки
2.1. Товаровед-скупщик или заведующий пунктом скупки 1 раз в месяц на 1 число составляет Отчет о движении скупленных ценностей (форма N 7) в двух экземплярах, один из которых сдает в бухгалтерию магазина или обособленного пункта скупки, второй - остается в пункте скупки.
К отчету, сдаваемому в бухгалтерию, прикладываются:
первые экземпляры всех реестров (форма N 4) на скупленные за отчетный период ценности;
первые экземпляры Актов вложения (форма N 6), отправленных за отчетный период посылок;
Сводная ведомость скупки (форма N 3);
квитанция и реестры органов спецсвязи на отправленные посылки.
3. Бухгалтерский учет скупочных операций
3.1. Бухгалтерский учет ведется по Плану счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности предприятий.
3.2. Скупленные ценности у населения учитываются по покупным ценам на субсчете N 41-1 "Товары на складе".
3.3. Во всех документах первичного учета и других регистрах по учету движения драгоценных металлов, камней и изделий из них указывается: название металла, проба металла, шифр камня и количество их, вес, покупная цена по прейскуранту и общая сумма.
4. Инвентаризация
4.1. Инвентаризация ценностей производится в соответствии с "Правилами об операциях с драгоценными металлами и драгоценными камнями, а также изделиями из них", утвержденными постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 7.09.94г. N 1004 - два раза в год на 1 января и 1 июля.
Внеплановые инвентаризации могут производиться по требованию контролирующих органов.

Ескерту. Бұдан әрi"ведомость (N 2 форма)" деп аталады.
Кассир жұмыс күнiнiң аяғында ведомость бойынша қорытындыларын есептейдi: түбiртектердiң (N 1 форма) санын және ағымдағы күнi төлеген соманы; есептеу қорытындыларын тауартанушы-сатып алушылар жасаған тiзiлiмдермен (N 4 форма) салыстырып тексередi және ведомостке (N 2 форма) қол қояды.
Бiр күн iшiнде төленген сомалардың қорытындыларын кассир қосынды сатып алу ведомостiне (N 3 форма) тiркейдi.
Кассир күн сайын дүкеннiң бухгалтериясына сатып алынған құндылықтардың ведомосi (N 2 форма) мен түбiртектердiң (N 1 форма) бiрiншi даналарын қоса отырып кассалық есеп тапсырады.
1.9. Құндылықтарды Мемқазынаға жiберу толығымен әрбiр тiзiлiм (N 4 форма) бойынша жүзеге асырылады. Сатып алынған құндылықтарды бiр тiзiлiмге (N 4 форма) жазып қойып әртүрлi посылкаларға салып жiберуге немесе оларды жарым-жартылай сатып алу пунктiнде қалдыруға тиым салынады.
1.10. Құндылықтарды посылкаға салу құрамына дүкеннiң директоры аға есепшi, тауартанушы-сатып алушы және сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi кiретiн комиссиямен жүзеге асырылады. Салынған құндылықтарға үш дана етiлiп Қосым актi (N 6 форма) жасалады, оған комиссия мүшелерi қол қояды.
1.11. Посылкаға қосым актiнiң (форма N 6) және тiзiлiмдердiң (N 6 форма) екiншi даналары салынады. Посылка Тiзiлiмдер мен жiберiлген посылкаларды тiркеу кiтабына (N 5 форма) тiркеледi.
Қосым актiсi (N 6 форма) мен тiзiлiмдердiң (N 4 форма) бiрiншi даналары тауартанушы-сатып алушы немесе сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi жасайтын Сатып алынған құндылықтардың қозғалысы туралы есепке (N 7 форма) қоса берiледi. Қосым актiсiнiң (N 6 форма) тауартанушы-сатып алушыда немесе сатып алу пунктiнiң меңгерушiсiнде қалады.
1.12. Жiберiлген құндылықтарға посылкаға салынған құндылықтардың толық аталуымен төрт данада шот жазылып алынады. Оның үш данасын сауда ұйымы инкассаға көрсету үшiн жiбередi, ал төртiншi данасы дүкеннiң немесе өз алдына жұмыс iстейтiн пункттiң бухгалтериясында қалады.
2. Тауартанушы-сатып алушының немесе сатып алу пунктi меңгерушiсiнiң есеп беруi.
2.1. Тауартанушы-сатып алушы немесе сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi бiр айда бiр рет айдың 1-iне туралап Сатып алынған құндылықтардың қозғалысы туралы есептi екi дана етiп жасайды, оның бiрiн дүкеннiң немесе өз алдына жұмыс iстейтiн сатып алу пунктiнiң бухгалтериясына тапсырады, ал екiншiсi сатып алу пунктiнде қалады.
Бухгалтерияға тапсырылған есепке мына төмендегi құжаттар қоса берiледi:
- есеп берiлiп отырған мерзiм iшiнде сатып алынған құндылықтарға жасалған барлық тiзiлiмдердiң (N 4 форма) бiрiншi даналары;
- есеп берiлiп отырған мерзiм iшiнде жiберiлген посылкалардың қосым актiлерiнiң (N 6 форма) бiрiншi даналары;
- Қосынды сатып алу ведомостi (N 3 форма);
- жiберiлген посылкаларға арнаулы байланыс органдар жазып берген түбiртектер мен жасалған тiзiлiмдер.
3. Сатып алу операцияларына бухгалтерлiк есеп жүргiзу.
3.1. Бухгалтерлiк есеп жүргiзу кәсiпорындардың қаржы-шаруашылық қызметiне бухгалтерлiк есеп жүргiзу есептерiнiң Жоспары бойынша жүзеге асырылады.
3.2. Халықтан сатып алынған құндылықтар қоймадағы тауарлар деген N 41-1 субшотындағы сатып алу бағалары бойынша есепке алынады.
3.3. Алғашқы есеп жүргiзу құжаттарының барлығында және бағалы металдар, асыл тастар мен олардан жасалған бұйымдардың қозғалысына есеп жүргiзу бойынша басқа да тiзiмдерде металдың аты, металдың сыныбы, тастың шифры мен олардың саны, нарық көрсеткiшi бойынша сатып алу бағасы және жалпы сомасы көрсетiледi.
4. Түгендеу жүргiзу
4.1. Құндылықтарды түгендеу Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң 1994 жылғы 7 қыркүйектегi "Бағалы металдар және асыл
тастармен, сондай-ақ олардан жасалған бұйымдармен жүргiзiлетiн операциялар туралы Ереже" деген қаулысына сәйкес жылына екi рет қаңтардың 1-i мен шiлденiң 1-iне жүргiзiледi.
Жоспардан тыс түгендеу бақылау жасаушы органдардың талабы бойынша жүргiзiлуi мүмкiн.

4.2. Контрольные проверки полноты вложения скупленных ценностей в пакеты или мешки должны производиться не реже одного раза в месяц.
Форма N 1
Утверждена приказом
Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
_______________________________         ____________________
торговая организация                !____________________!
Пункт скупки N _________________
Город___________________________
К В И Т А Н Ц И Я  N ___
на скупочные ценности
"___"______________19__г.
Куплено у гр.(ки)____________________________________________________
фамилия, имя, отчество
Адрес:_____________________________________________________________
Паспорт серия _______N__________выдан____________________отд.
милиции г.____________________дата выдачи____________
--------------------------------------------------------------------
Наименование и ! Шифр !Коли- ! Общее !Общий !Вес в  !Цена по!Сумма к
описание       ! или  !чество!количе-!вес   !гр.    !прейску!выплате
ценностей      ! проба!      !ство   !      !или    !ранту  !
!      !      !частей !      !каратах!       !
--------------------------------------------------------------------
Оценку производил____________________________________________
Ценности, указанные в квитанции, принял _____________________
подпись
С оценкой согласен (на) ___________и деньги в сумме__________
_____________________________________________________________
прописью
получил(ла)_____________________________
подпись
Деньги уплатил(ла)______________________
подпись
Форма N 2
Утверждена приказом
Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
--------------------------    ------------------
торговая организация           !     !
Пункт скупки______________    ------------------
Город_____________________
В Е Д О М О С Т Ь N________
скупки ценностей за _________________19___г.
--------------------------------------------------------------------
NN !            Фамилия, имя, отчество товароведа-скупщика
!----------------------------------------------------------------
п/п!------------!------------!------------!------------!------------
!номер !сумма!номер !сумма!номер !сумма!номер !сумма!номер !сумма
!квитан!     !квитан!     !квитан!     !квитан!     !квитан!
!ции   !     !ции   !     !ции   !     !ции   !     !ции   !
--------------------------------------------------------------------
1 !  2   !  3  ! 4    ! 5   !  6   !  7  !  8   !  9  !  10  !  11
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
1 ! 2   !  3  !  4   !  5   !  6   ! 7   !  8   !  9  !   10  !  11
--------------------------------------------------------------------
Приложено квитанций_____________      Заведующий пунктом скупки ____
количество
Всего за день___________________      Кассир_________________
подпись
________________________________      Проверил бухгалтер ___________
цифрами и прописью                                    подпись
Форма N 3
Утверждена приказом
Министерством промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
------------
_____________________     !            !
торговая организация       ------------
Пункт скупки_________
Город________________
С В О Д Н А Я  В Е Д О М О С Т Ь  N ___
скупки ценностей с___по_________19___г.
Дата      !                  Г p у п п ы
! ------------------------------------------------------
!     "Ю"   !   "КЖ"   !   "З"   !   "С"   ! и др. группы
!           !          !         !         !-------------
!   сумма   !  сумма   !   сумма !  сумма  ! сумма! сумма
ИТОГО
Всего на сумму _______________
прописью
Заведующий пунктом
скупки_________________________
подпись
Кассир_________________________
подпись
Форма N 4
Утверждена приказом
Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
_____________________   --------------
торговая организация    !            !
Пункт скупки ________   --------------
Город________________
Р Е Е С Т Р  N___
от "___" ________19___г.
--------------------------------------------------------------------
Дата  ! Номер   ! Наименование!Проба, !Количе! Вес ! Цена ! Сумма
!квитанции!  ценностей  !шифр   !ство  !     !      !
--------------------------------------------------------------------
ВСЕГО:
В том числе по пробам и ценам
--------------------------------------------------------------------
Наименование ценностей    !  Проба   !   Вес  !   Цена  !  Сумма
--------------------------------------------------------------------
ВСЕГО:
На указанные в реестре ценности
выписан счет N_________________
от "___"_____________19___г.
Заведующий пунктом
скупки ______________________
подпись
Товаровед-скупщик____________
подпись
Форма N 5
Утверждена приказом
Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
-----------------------        --------------
торговая организация           !            !
Пункт скупки___________        --------------
Город__________________
К Н И Г А
регистрации реестров
и отправленных посылок --------------------------------------------------------------------
Реестр    !Сумма!Акт вложения  ! Дата !N квитан!Номер!Товарный отчет
----------!реес !--------------!отправ!ции орга!посыл!--------------
номер!дата!тра  !номер !дата   !ления !нов спец!ки   !номер ! дата
!    !     !      !       !      !связи   !     !      !
--------------------------------------------------------------------
Подпись лица, составившего документ__________________________
Форма N 6
Утверждена приказом
Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
__________________________     ------------
Торговая организация          !            !
__________________________     ------------
Пункт скупки______________
Город_____________________
АКТ ВЛОЖЕНИЯ
скупленных ценностей N_____от_____19___г.
Комиссия в составе:
Директор магазина _______________________
Ст.бухгалтер_____________________________
Товаровед-скупщик________________________
Зав.пунктом скупки_______________________
составила настоящий акт о том, что в посылку вложено скупленных
ценностей согласно реестрам для отправки в Гохран Национального
Банка Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
NN     !      Реестр       ! Количество  ! Вес по !  Сумма
п/п     !-------------------! пакетов     ! реестру!
!номер   !  дата    !             !        !
--------------------------------------------------------------------
ИТОГО по реестрам на сумму _____________      ______________________
цифрами  прописью
________________________________________
прописью
Директор магазина _________________________подпись
Ст.бухгалтер ______________________________подпись
Товаровед-скупщик__________________________подпись
Зав.пунктом скупки_________________________подпись
Форма N 7
Утверждена приказом
Министерства промышленности
и торговли Республики Казахстан
от 24 ноября 1994 г. N 48
--------------------
Торговая организация
____________________
Пункт скупки N______
Город_______________
О Т Ч Е Т
о движении скупленных ценностей с ____по 19___г.
Материально-ответственное лицо _________________
подпись
---------------------------------------------------------------------
От кого поступило!Номер !Всего!в том числе по группам!За балан !Приме
и куда выбыло    !строки!сумма!----------------------!сом      !чание
!      !     !Ювелир!Драг.!Золо!Сере!-------- !
!      !     !ные из!камни!тые !бря !Бланки   !
!      !     !делия !жем- !изде!ные !строгой  !
!      !     !      !чуг  !лия !изде!отчет-   !
!      !     !      !     !    !лия !ности    !
!      !     !      !     !    !    !---------!
!      !     !      !     !    !    !квитанции!
----------------------------------------------------------------------
1       !  2   !  3  !  4   !  5  ! 6  ! 7  !   8     !  9
----------------------------------------------------------------------
Остаток  19___г.    1
ПРИХОД
1. Куплено
ценностей от
населения
согласно
сводной
ведомости N
(форма N 3)      2               х
2. Получено
бланков
строгой
отчетности     3     х       х      х    х     х
--------------------------------------------------------------------
Итого в приходе  4
РАСХОД
1. Отправлено в
Гохран
ценностей,
скупленных у
населения:       5
посылка N            х   х
акт вложения N
посылка N            х   х
акт вложения N
посылка N            х   х
акт вложения N
Израсходовано
бланков строгой
отчетности     6    х      х        х    х      х
--------------------------------------------------------------------
Итого в расходе     7
Остаток на 19__г.   8
Приложение:_________________________актов вложения
(количество)     прописью
_________________________реестров
прописью
--------------------------кв.органов спец.связи
прописью
__________________________испорченных квит. ф. N 1
прописью
Отчет с приложенными документами получил:
"__"_________19__г.             Заведующий пунктом скупки __________
подпись
Кассир ______________________
подпись
Бухгалтер ___________________
подпись
Отчет проверил:    Бухгалтер ___________________
подпись
"__"_________19___г.
Форма N 8
АКТ РЕКЛАМАЦИИ К ПОСЫЛКЕ N ___
К АКТУ ПРИЕМКИ ОТ _____N____
Бригада Гохрана Национального Банка Республики Казахстан в составе
______________________________________произвели приемку посылки,
поступившей в Гохран _______________________19___г. с пункта скупки
в гор.__________________в оценочной стоимости_______________________
________________тенге, причем оказалось следующее:__________________
____________________________________________________________________
По документам пункта скупки
---------------------------------------------------------------------
NN   !                         !Количе!Проба! Вес !Цена!Сумма!Приме-
кви- !   Наименование изделий  !ство  !или  !     !    !     !чание
танц.!                         !      !шифр !     !    !     !
---------------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Установлено приемкой
----------------------------------------------------------------------
NN  !                 !Количе!Проба! Вес !Цена!Сумма!Пере !Недо!Приме-
кви-! Наименование    !ство  !или  !     !    !     !плата!пла-!чание
тан.!   изделий       !      !шифр !     !    !     !     !та  !
-----------------------------------------------------------------------
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________  ______________       ________________
подпись        подпись              подпись

4.2. Сатып алынып қапқа немесе пакетке салынған құндылықтардың басы бүтiндiгiне айына кемiнде бiр рет бақылау тексерiстерi жасалып тұрылуға тиiс.
----------------------                 N 1 форма
Сауда ұйымы                            Қазақстан Республикасы
N - Сатып алу пунктi /                 Өнеркәсiп және сауда
--------------қаласы                   министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қараша N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
Түбiртек
N ---------------------сатып алынған құндылықтарға
"  "--------------------1994 ж.
Азамат(ша) --------------------------------------сатып алынды
фамилиясы, аты, әкесiнiң аты
Мекен-жайы---------------------------------------------------
Паспорт: сериясы ---------------N----------------------------
Қаласының-милиция бөлiмi берген -----------------------------
беру датасы
--------------------------------------------------------------------құндылықтардың| Шифры|Саны|Бөлiктер. | Жалпы | Грамм|Нарық|төленетiн
атауы мен     |немесе|    |рiнiң жалпы салма.|немесе|көрсет. сомасы
сипаттамасы   |сыныбы|    |саны      |ғы     |карат |бойынша
|      |    |          |       | тағы |бағасы|
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Баға қойған--------------------------------------------------------
Түбiртекте көрсетiлген құндылықтарды қабылдап алған-----------------
(қолы)
Қойылған бағаға келiсiмiн және/-------------------------------------
(сомасы сөзбен жазылады)
------------------------ теңге ақша алдым --------------------------
(қолы)
Ақшаны төлеген-------------------
(қолы)
------------------------               N 2 форма
Сауда ұйымы                            Қазақстан Республикасы
--------Сатып алу пунктi               Өнеркәсiп және сауда
-----------------қаласы                министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қарашадағы N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
199--- жылғы -------------айында
құндылықтарды сатып алудың  N ----
Ведомостi
-------------------------------------------------------------------
Рет |  Тауартанушы-сатып алушының фамилиясы, аты, әкесiнiң аты
саны|---------------------------------------------------------------
бой.---------------------------------------------------------------
N   |түбiр.|сома.|түбiр.|сома.|түбiр.|сома.|түбiр.|сома.|түбiр.|сома
|тектiң|сы   |тектiң|сы   |тектiң|сы   |тектiң|сы   |тектiң|сы
|нөмiрi|     |нөмiрi|     |нөмiрi|     |нөмiрi|     |нөмiрi|
-------------------------------------------------------------------- 1  |  2   |  3  |   4  |  5  |   6  |  7  |   8  |  9  |  10  |  11
--------------------------------------------------------------------
Қоса берiлген                         Сатып алу пунктiнiң
түбiртектер------------               меңгерушiсi-----------------
саны                                 қолы
Бiр күн iшiндегi барлығы ---------    кассирi----------------------
(цифрмен                    қолы
----------------------------------    тексерген бухгалтер ---------
және сөзбен жазылады)                                    қолы
------------------                     N 3 форма
сауда ұйымы                            Қазақстан Республикасы
----------сатып алу пунктi             Өнеркәсiп және сауда
------------------қаласы               министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қараша N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
199------- жылғы -------------айы мен -----------
айы аралығындағы құндылықтарды сатып алудың N ----
Қосынды ведомостi
-------------------------------------------------------------------
Датасы|                           Топтар
|------------------------------------------------------------
|   " З "   |  " А "   |    " К " |және басқа топтар
------------------------
|  сомасы   |   сомасы |  сомасы  |    сомасы   |  сомасы
-------------------------------------------------------------------
Барлығы           Барлығын қосқандағы
сомасы-----------------------------------
(сомасы сөзбен жазылады)
сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi -------------
қолы
Кассирi -------------------------------------
қолы
----------------                  N 4 Форма
Сауда ұйымы                        Қазақстан Республикасы
---------Сатып алу пунктi          Өнеркәсiп және сауда
---------------қаласы              министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қараша N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
Тiзiлiм
N ----1994 жылғы "-----" -----------------
(айындағы)
--------------------------------------------------------------------Датасы|Түбiртектiң|Құндылықтар.|Сыныбы,|Саны|Салмағы|Бағасы|Сомасы
|           |дың атауы   | шифры |    |       |      |
--------------------------------------------------------------------                               Барлығы:
Оның iшiнде сыныптары
мен бағалары мен бағалары
бойынша
--------------------------------------------------------------------  Құндылықтардың |  Сыныбы  |  Салмағы  |  Бағасы  |  Сомасы
--------------------------------------------------------------------
Тiзiлiмде көрсетiлген                 Барлығы:
құндылықтарға 199---жылғы             Сатып алу пунктiнiң
меңгерушiсi
"---"------------N-----                         ------------------
қолы
шот жазылып берiледi                  тауартанушы
сатып алушы ----------------
қолы
Сауда ұйымы                         N 5 Форма
-----Сатып алу пунктi                Қазақстан Республикасы
---------------қаласы                Өнеркәсiп және сауда
министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қараша N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
Тiзiлiмдер мен жiберiлген посылкаларды тiркеу
Кiтабы
--------------------------------------------------------------------  Тiзiлiм  |Тiзiлiмнiң|Қосым актiсi|Жiберiм|Арнаулы|посылка|Тауарлық
-----------| сомасы   |------------|датасы |байланыс  ның. |есеп
нөмiрi|дата|          |нөмiрi|датасы       |орган. |       |--------
|    |          |      |     |       |дары   |      |нөмi|дата
|    |          |      |     |       |түбiрте.       | рi | сы
|    |          |      |     |       |гiнiң N|       |    |
-------------------------------------------------------------------- Құжатты жасаған
адамның қолы---------------
--------------------                 N 6 форма
Сауда ұйымы                          Қазақстан Республикасы
---------Сатып алу пунктi            Өнеркәсiп және сауда
------------------қаласы             министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қараша N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
Сатып алынған құндылықтар қосымының 199--жылғы N---
Актiсi
Мына құрамдағы комиссия:
дүкеннiң директоры --------------------
аға бухгалтерi  -----------------------
тауартанушы сатып алушысы ------------------------
сатып алу пунктiнiң меңгерушiсi-------------------
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң Мемқазынасына жiберу
үшiн сатып алынған құндылықтар тiзiлiмдерге сәйкес посылкаға
салынады деп осы актiнi жасады.
-------------------------------------------------------------------
Рет саны бойынша|  Тiзiлiм    |Пакеттердiң|Тiзiлiм бойынша| Сомасы
N       |------------ |    саны   |    салмағы    |
|нөмiрi|датасы|           |               |
-------------------------------------------------------------------
тiзiлiмдер бойынша
барлығын қосқандағы сомасы----------------------------------------
(сомасы
-----------------------------------------------------------------
цифрмен және сөзбен жазылады)
Дүкеннiң директоры-----------------------------------------------
қолы
Аға бухгалтерi --------------------------------------------------
қолы
Тауартанушы- сатып алушысы --------------------------------------
Сатып алу пунктiнiң меңгерушсi-----------------------------------
қолы
-------------------                   N 7 форма
сауда ұйымы                          Қазақстан Республикасы
----------Сатып алу пунктi           Өнеркәсiп және сауда
------------------қаласы             министрлiгiнiң 1994 жылғы
24 қараша N 48 бұйрығымен
бекiтiлген
Сатып алынған құндылықтардың 199---жылғы-----айы мен
айы аралығындағы қозғалысы туралы
Есеп
Материалдық тұрғыдан
жауапты адам               -----------------------
қолы
--------------------------------------------------------------------Кiмнен келiп |жолының нөмiрi|Соманың |  Оның iшiнде топтар бойынша
түстi және   |              |барлығы |------------------------------
қайда жiберiл.              |        | зергерлiк|  алтын  |  күмiс
|              |        |  бұйымдар| бұйымдар| бұйымдар
--------------------------------------------------------------------      1      |       2      |    3   |    4     |    5    |    6
--------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------
Баланстан тыс            |    Ескерту
----------------------------|
Дәл есептiлiк бланктерi     |
-----------------------------|
түбiртектер              |
-------------------------------------------------------------
7                               8
-------------------------------------------------------------
199---жылға қалғаны I
Кiрiс
(1)
1. N қосынды ведомостi
бойынша (N 3 форма) халықтан
құндылықтар сатып алынды
(2)
2
(7)
х
3. Дәл есептiлiктiң бланктерi алынды
(2)
2
(3)
х
(4)
х
(5)
х
(6)
x
Кiрiстегi барлығы
(2)
4
Шығыс  1. Халықтан сатып алынған құндылықтар мемқазынаға
жiберiлдi:
(2)
5
(7)
x
(8)
x
N --------посылка
(7)
x
(8)
x
N ------- қосым актiсi
N ------- посылка
(7)
x
(8)
x
N ------- қосым актiсi
жұмсалған дәл есептiлiктiң бланктерi
(2)
6
(3)
x
(4)
x
(5)
x
(6)
x
-------------------------------------------------------------------- Шығыстағы барлығы
(2)
7
19-----жылға қалғаны
(2)
8
Қосымша:
Қосым актiлерi ------------------------------------
(саны сөзбен жазылады)
Тiзiлiмдер     ------------------------------------
(саны сөзбен жазылады)
Арнайы байланыс органдарының
түбiртектерi   ------------------------------------
(саны сөзбен жазылады)
N 1 формалы бүлiнген түбiртектер -------------------------
(саны сөзбен жазылады)
Есептi және оған қоса берiлген
құжаттарды алдым:
"---"--------------------19----ж. Сатып алу пунктiнiң
меңгерушiсi---------------------
қолы
Кассир---------------------------
қолы
Бухгалтер------------------------
қолы
Есептi тексердiм:          Бухгалтер----------------------------
қолы
"----" -----------------------19---ж.
N 8 форма
19 -----жылғы "---"----------N қабылдау
актiсiне N ----- посылкаға
рекламация актiсi
мына құрамдағы Қазақстан Республикасы Ұлттық банкi мемқазынасының
бригадасы--------------------------------------------------------
------------------------------------------------------қаласындағы
сатып алу пунктiнен 19---жылғы -------------мемқазынаға келiп
түскен бағаланған құны ---------------сом посылканы қабылдап алды
және де мынадай болып шықты:-------------------------------------
-----------------------------------------------------------------
Сатып алу пунктiнiң құжаттары бойынша
-------------------------------------------------------------------
Түбiртектер.|Бұйымдардың|Саны| Сынабы |Салмағы|Бағасы|Сомасы|Ескерту
NN        |   атауы   |    | немесе |       |      |      |
|           |    | шифры  |       |      |      |
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Қабылдау барысында белгiлендi
--------------------------------------------------------------------Түбiр.|Бұйым.|Саны|Сыныбы|Салма.|Баға.|Сома.|Асыра тө|Мезгiлiн|Ескер
тектер. ның  |    |немесе|ғы    |сы   |сы   |леген ақы|де төлен.| ту
дiңNN |атауы |    |      |      |     |     |         |беген ақы|
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------         -------------------   -----------------
қолы                        қолы                       қолы