О внесении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость" от 26.06.95 г. № 37 ~V950077
Утверждены приказом Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 364. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 16.01.1996 г. N 8. Утратили силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 364 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость" от 26 июня 1995 года N 37...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
Главная налоговая инспекция Министерства финансов Республики Казахстан во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21.12.95 г. № 2703 U952703_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона" вносит следующие изменения и дополнения в вышеназванную Инструкцию.
1. В пункте 12 раздела IV слова "минимальной месячной заработной платы" заменить словами "месячного расчетного показателя" (соответственно в приведенных ниже примерах расчета);
2. Пункт 31 раздела IХ:
дополнить новым подпунктом 3) следующего содержания:
"3) геологоразведочные и геологопоисковые работы";
подпункты 8), 9), 10) считать соответственно подпунктами 9), 10), 11);
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) импорт товаров, приобретаемых за счет средств бюджета и ввозимых содержащимися за счет государственного бюджета организациями, а также импорт товаров, приобретаемых по иностранным кредитным линиям, которые обеспечены гарантией государства".
3. Раздел XIII и пункт 38 исключить.
4. В разделе ХVIII:
абзац первый пункта 54 дополнить словами "за исключением налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате налогоплательщиками, состоящими на учете по НДС по импорту оборудования и медикаментов, перечень которых определяется Правительством Республики Казахстан";
дополнить пунктом 55 - "а" следующего содержания:
"НДС по импорту оборудования и медикаментов по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, уплачивается налогоплательщиками, состоящими на учете по НДС, в порядке, устанавливаемом Главной налоговой инспекцией Министерства финансов Республики Казахстан по согласованию с Таможенным Комитетом Республики Казахстан.
Выпуск указанных товаров (оборудования, медикаментов) для свободного обращения таможенными органами производится без уплаты НДС при предоставлении налогоплательщиком справки, выданной налоговым органом и подтверждающей его регистрацию как плательщика НДС, а также заполнении обязательства по отражению сумм НДС, не уплаченных при
таможенном оформлении, в налоговой декларации по НДС".

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының "Қосылған құнға салынатын салықты есептеу мен төлеудiң тәртiбi туралы" 26.06.95 ж. N 77 Нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы 1995 жылғы 5 шілде N 77. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 16 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 8. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
10. "Қосылған құн салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 26 маусымдағы N 37 Нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Бас салық инспекциясының 1998 жылғы 29 желтоқсандағы N 364 V950008_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне және Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлықтарына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 21.12.95 ж. Заң күшi бар N 2703 U952703_ Жарлығын орындау мақсатында жоғарыда аталған нұсқаулыққа мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзедi:
1. IV тараудың 12-тармағындағы "ең төменгi айлық жалақының" деген сөздер "айлық есептi көрсеткiштiң" (төменде келтiрiлген есептеу мысалдарына сәйкес) деген сөздермен ауыстырылсын;
2. IХ тараудың 31-тармағы:
мынадай мазмұндағы жаңа 8) тармақшасымен толықтырылсын:
"8) геологиялық барлау және геологиялық iздестiру жұмыстары";
8), 9), 10) тармақшалары тиiсiнше 9), 10), 11) тармақшалар болып есептелсiн;
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) бюджет қаржылары есебiнен сатып алынған және мемлекеттiк бюджет есебiнен қаржыландырылатын ұйымдар сырттан әкелетiн тауарлар импорты, сондай-ақ мемлекет кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлген шетелдiк кредиттiк арналар бойынша сатып алынған тауарлар импорты".
3. ХIII тарау және 38- тармақ алынып тасталсын.
4. ХҮIII тарауда:
54-тармақтың бiрiншi абзацы "тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын жабдықтар мен дәрi-дәрмектердiң импорты бойынша қосылған құнға салынатын салық жөнiнде есепте тұрған салық төлеушiлер төлеуге тиiстi қосылған құнға салынатын салықты қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 55-"а" тармақпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тiзбе бойынша жабдықтар мен дәрi-дәрмектердiң импорты жөнiндегi қосылған құнға салынатын салықты қосылған құнға салынатын салық жөнiнде есепте тұрған салық төлеушiлер Қазақстан Республикасының Кеден комитетiмен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы белгiлейтiн тәртiпте төлейдi.
Кеден органдары аталған тауарларды (жабдықтарды, дәрi-дәрмектердi) еркiн айналыс үшiн шығаруды салық төлеушi салық органы берген және оның қосылған құнға салынатын салық төлеушi ретiнде тiркелгенiн дәлелдейтiн анықтама берген жағдайда, сондай-ақ қосылған құнға салынатын салық жөнiнде салық декларациясында қосылған құнға салынатын салықтың кеден рәсiмдеуi кезiнде төленбеген сомасын көрсету жөнiнде мiндеттеме толтырғанда қосылған
құнға салынатын салық төлетпей жүргiзедi".

5. В пункте 57 раздела XIX слова "минимальных месячных заработных
плат" заменить словами "месячных расчетных показателей"
(соответственно в приведенном ниже примере расчета).
6. Настоящие изменения и дополнения действуют с 1 января 1996 года.
Начальник
Главной налоговой
инспекции Министерства
финансов Республики Казахстан

5. ХIХ тараудың 57-тармағындағы "ең төменгi айлық жалақы" деген
сөздер "айлық есептi көрсеткiш" (төменде келтiрiлген есептеу мысалына
сәйкес) деген сөздермен ауыстырылсын.
6. Осы өзгертулер мен толықтырулар 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап
қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгi
Бас салық инспекциясының
бастығы, салық қызметiнiң 1-дәрежелi
Мемлекеттiк кеңесшiсi