Об утверждении Порядка образования, расходования, учета и отчетности избирательных фондов кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 12 октября 1995 года N 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 1997 г. N 304. Утратил силу - постановлением ЦИК РК от 7 августа 1999г. № 19/222 ~V990870
Руководствуясь пунктом 1 статьи 12 и пунктом 6 статьи 34 Указа
Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона,
Z952464_
"О
выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Порядок образования, расходования, учет и
отчетности избирательных фондов кандидатов в депутаты Мажилиса
Парламента Республики Казахстан (прилагается).
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Секретарь
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО:
Постановлением Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
12 октября 1995 г.
Порядок образования,
расходования, учета и отчетности
избирательных фондов кандидатов в депутаты
Мажилиса Парламента Республики Казахстан
I. Избирательные фонды кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан образуются на основании ст.ст. 34, 92 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан":
1. Порядок образования избирательного фонда
кандидата в депутаты Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
Кандидат в депутаты Мажилиса после регистрации в соответствующей избирательной комиссии обращается с заявлением в территориальный орган юстиции для регистрации своего избирательного фонда.
Управление (отдел) юстиции на основании установленного Министерством юстиции порядка в течение одного рабочего дня с момента подачи заявления регистрирует его избирательный фонд. Сведения о регистрации избирательных фондов безотлагательно предоставляются в соответствующие окружные избирательные комиссии.
Окружные избирательные комиссии на следующий день после регистрации кандидатов в депутаты Мажилиса направляют список тех кандидатов, чьи избирательные фонды зарегистрированы в управлении юстиции, в отделения Народного банка для открытия специального временного счета избирательного фонда кандидата.
Избирательные фонды образуются из следующих источников:
а) собственных средств кандидата, общая сумма которых не должна превышать установленный законодательством размер минимальной заработной платы более чем в двести раз;
б) средств, выделенных кандидату выдвинувшим его республиканским общественным объединением, общая сумма которых не должна превышать установленный законодательством размер минимальной заработной платы более чем в 500 раз.
в) добровольных пожертвований граждан и организаций Республики, общая сумма которых не должна превышать установленный законодательством размер минимальной заработной платы более чем в тысячу раз.
Запрещаются добровольные пожертвования государственных органов и организаций, органов местного самоуправления, благотворительных организаций, религиозных объединений, казахстанских юридических лиц, имеющих иностранное участие в их уставном капитале.
Денежные средства, поступившие сверх установленного размера, зачислению в избирательные фонды не подлежат и возвращаются отделением Народного банка внесшим их гражданам и организациям. При этом расходы, связанные с возвратом указанных средств, покрываются за счет внесших их граждан и организаций.
При внесении добровольных пожертвований в избирательный фонд кандидата в депутаты наличными деньгами их вноситель должен указать свою фамилию, имя и отчество, постоянное место жительства и данные паспорта. Анонимные пожертвования обращаются в доход республиканского бюджета.
Отделения Народного банка предоставляют соответствующей окружной избирательной комиссии сведения о поступлении средств на специальные временные счета кандидатов в 3-х дневный срок со дня их поступления (п.6 ст.34 Указа).

Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсi депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын құру, жұмсау, олардың есебi мен есеп беру тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы 1995 жылғы 12 қазандағы N 13 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 8 мамырда тіркелді. Тіркеу N 304. Күші жойылды - ҚР орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 7 тамыздағы N 19/222 қаулысымен. ~V990870
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы
сайлау туралы" заң күшi бар Жарлығының
Z952464_
12-бабының 1-тармағын және
34-бабының 6-тармағын басшылыққа ала отырып Орталық сайлау комиссиясы
қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсi депутаттығына
кандидаттардың сайлау қорларын құру, жұмсау, олардың есебi мен есеп беру
тәртiбi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
төрағасы
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
1995 жылғы   қазандағы
қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсi
депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын
құру, жұмсау, олардың есебi мен есеп беру тәртiбi
1. Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаттығына
кандидаттардың сайлау қорлары Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" конституциялық заң күшi бар
Жарлығының 34, 92-баптарының негiзiнде құрылады.
1. Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң
депутаттығына кандидаттың сайлау қорын құру
тәртiбi
Мәжiлiс депутаттығына кандидат тиiстi сайлау комиссиясында тiркелгеннен кейiн өзiнiң сайлау қорын тiркеу үшiн аумақтық әдiлет органына өтiнiш бередi.
Әдiлет басқармасы (бөлiмi) Әдiлет министрлiгi белгiлеген тәртiп негiзiнде өтiнiш берiлген кезден бастап бiр жұмыс күнi iшiнде оның сайлау қорын тiркейдi. Сайлау қорларын тiркеу туралы мәлiметтер тиiстi округтiк сайлау комиссияларына дереу табыс етiледi.
Округтiк сайлау комиссиялары Мәжiлiс депутаттығына кандидаттарды тiркегеннен кейiн келесi күнi кандидаттың сайлау қорының арнаулы уақытша есепшотын ашу үшiн сайлау қорлары әдiлет басқармаларында тiркелген кандидаттардың тiзiмiн Халықтық банктiң бөлiмшелерiне жiбередi.
Сайлау қорлары мынадай көздерден құралады:
а) кандидаттың өз қаражаты, оның жалпы сомасы ең төменгi жалақының заңдарда белгiленген мөлшерiнен екi жүз еседен артық болмауға тиiс;
б) кандидатты ұсынған республикалық қоғамдық бiрлестiктiң оған бөлген қаражат, оның жалпы сомасы ең төменгi жалақының заңдарда белгiленген мөлшерiнен бес жүз еседен артық болмауға тиiс;
в) Республика азаматтары мен ұйымдарының ерiктi қайырмалдықтары, олардың жалпы сомасы ең төменгi жалақының заңдарда белгiленген мөлшерiнен мың еседен артық болмауға тиiс.
Мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың, жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының, қайырымдылық ұйымдарының, дiни бiрлестiктердiң, жарғылық капиталына шет ел қатысқан қазақстандық заңды тұлғалардың ерiктi қайырымдылықтарына тыйым салынады.
Белгiленген мөлшерден тыс келiп түскен ақшалай қаражат сайлау қорларына қосуға жатпайды және оны Халықтық банк бөлiмшесi оны берген азаматтар мен ұйымдарға қайтарады. Бұл орайда аталған қаражатты қайтаруға байланысты шығындар оны берген азаматтар мен ұйымдар есебiнен жабылады.
Депутаттыққа кандидаттың сайлау қорына қолма-қол ақшамен ерiктi қайырымдылықтар салған кезде оны салушы тегiн, атын және әкесiнiң атын, тұрақты тұрған жерiн және төлқұжат деректерiн көрсетуге тиiс. Беймәлiм қайырмалдықтар республикалық бюджет кiрiсiне түседi.
Халықтық банк бөлiмшесi кандидаттардың арнаулы уақытша есепшоттарына қаражат келiп түскенi туралы мәлiметтердi ол келiп түскеннен бастап үш күн мерзiм iшiнде тиiстi округтiк сайлау комиссиясына бередi (Жарлықтың 34-бабының 6-тармағы).

Доходы по счетам избирательных фондов не начисляются и не выплачиваются. Общая сумма денежных средств, поступивших в фонд кандидата, публикуется окружной избирательной комиссией в средствах массовой информации (п.4 ст.34 Указа), не позднее десяти дней после открытия счета и за два дня до дня голосования.
Все денежные средства зачисляются на счета избирательных фондов в тенге. Перечисление в иностранной валюте запрещается.
II. Расходование денежных средств избирательных
фондов кандидатов в депутаты Мажилиса
1. Право распоряжения средствами избирательного фонда принадлежит исключительно кандидату (п.6 ст. 34 Указа).
2. Согласно ст.27, п.6 ст.28 Указа "О выборах в Республике Казахстан" кандидат в депутаты Мажилиса Парламента вправе из средств своих избирательных фондов оплачивать расходы:
а) на выступления в любых зарегистрированных средствах массовой информации;
б) на проведение публичных предвыборных мероприятий (предвыборных собраний и встреч с избирателями, публичных предвыборных дебатов и дискуссий, митингов, шествий, демонстраций и иных предвыборных мероприятий), личных встреч кандидатов и их доверенных лиц с избирателями;
в) на выпуск и (или) распространение печатных, аудиовизуальных и иных агитационных материалов;
г) на оплату услуг юридических и физических лиц по организации агитационной работы;
д) на оплату услуг адвоката, на уплату госпошлины;
е) на покрытие транспортных и командировочных расходов доверенных лиц и членов инициативной группы, связанных с предвыборной агитацией;
ж) на бесплатную раздачу печатных, в том числе иллюстративных материалов, а также значков, флагов, флажков и других знаков и символов, специально изготовленных для избирательной кампании (п.5 ст. 27).
Запрещается привлечение иных денежных средств из любых других источников, принятие любых неоплаченных из средств избирательных фондов кандидатов услуг юридических и физических лиц по организации агитационной работы, оказание указанным юридическим и физическим лицам любого содействия со стороны кандидата за предоставление этих услуг (п.6 ст.28 Указа).
3. В случае снятия кандидатом своей кандидатуры или отмены решения о его выдвижении или регистрации поступившие в избирательный фонд денежные средства подлежат безотлагательному возврату внесшим их гражданам и организациям. При этом расходы, связанные с возвратом указанных средств, покрываются за счет внесших их граждан и организаций (п.7 ст.34 Указа).
Отделение Народного банка в семидневный срок предоставляет в соответствующую окружную избирательную комиссию сведения о возврате денежных средств.
III. Учет, отчетность и контроль за расходованием
денежных средств избирательных фондов

Сайлау қорларының есепшоттары бойынша кiрiстер есептелмейдi және төленбейдi. Кандидаттың қорына келiп түскен ақшалай қаражаттың жалпы сомасын округтiк сайлау комиссиясы есепшот ашылғаннан кейiн он күннен кешiктiрмей және дауыс беру күнiне дейiн екi күн қалғанда бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайды (Жарлықтың 34-бабының 4-тармағы).
Барлық ақшалай қаражат сайлау қорларының есепшоттарына теңгемен аударылады. Шет ел валютасымен аударуға тыйым салынады.
II. Мәжiлiс депутаттығына кандидаттар сайлау
қорларының ақшалай қаражатын жұмсау
1. Сайлау қоры қаражатына иелiк ету құқығы тек қана кандидатқа берiледi (Жарлықтың 34-бабының 6-тармағы).
2. "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Жарлықтың 27-бабына, 28-бабының 6-тармағына сәйкес Парламент Мәжiлiсi депутаттығына кандидат өз сайлау қорының қаражатынан мынадай шығыстарды төлеуге құқылы:
а) тiркелген кез келген бұқаралық ақпарат құралдарындағы сөзiне;
б) сайлау алдындағы көпшiлiк шараларды (сайлау алдындағы жиналыстар және сайлаушылармен кездесулердi, сайлау алдындағы жария айтыстар мен пiкiрсайыстарды, митингiлердi, шерулердi, демонстрацияларды және өзге де сайлау алдындағы шараларды), кандидаттар мен олардың сенiм бiлдiрген адамдарының сайлаушылармен жеке кездесулерiн өткiзуге;
в) баспа, бейне-дыбысжазу және өзге де үгiт материалдарын шығаруға және (немесе) таратуға;
г) заңды және жеке тұлғалардың үгiт жұмысын ұйымдастыру жөнiндегi қызметтерiне ақы төлеуге;
д) адвокат қызметiне ақы төлеуге, мемлекеттiк бажға ақы төлеуге;
е) сенiм бiлдiрiлген адамдар мен бастамашы топ мүшелерiнiң сайлау алдындағы үгiтке байланысты көлiк және iссапар шығындарын жабуға;
ж) баспа материалдарын, соның iшiнде безендiрмелiк материалдарды, сондай-ақ белгiлердi, жалауларды, жалаушыларды және сайлау науқаны үшiн арнайы дайындалған басқа да белгiлер мен нышандарды тегiн таратуға (27-баптың 5-тармағы).
Кез келген басқа көздерден өзге де ақшалай қаражат тартуға, заңды және жеке тұлғалардың үгiт жұмысын ұйымдастыру жөнiндегi кандидаттардың сайлау қорлары қаражатынан төленбеген кез келген қызметiн қабылдауға, аталған заңды және жеке тұлғаларға осы қызметтердi көрсеткенi үшiн кандидат тарапынан кез келген ықпалды әрекет жасалуына тыйым салынады (Жарлықтың 28-бабының 6-тармағы).
3. Кандидат өз кандидатурасын алып тастаған немесе оны ұсыну немесе тiркеу туралы шешiмнiң күшi жойылған жағдайда сайлау қорына келiп түскен ақшалай қаражат оны салған азаматтар мен ұйымдарға дереу қайтарылуға тиiс. Бұл орайда аталған қаражатты қайтаруға байланысты шығындар оны салған азаматтар мен ұйымдар есебiнен жабылады (Жарлықтың 34-бабының 7-тармағы).
Халықтық банк бөлiмшесi жетi күн мерзiмде тиiстi округтiк сайлау комиссиясына ақшалай қаражатты қайтарғаны туралы мәлiметтi табыс етедi.
III. Сайлау қорларының есебi, есеп беруi және олардың
ақшалай қаражатының жұмсалуын бақылау

1. Контроль за расходованием денежных средств избирательных фондов кандидатов в депутаты Мажилиса осуществляется соответствующими избирательными комиссиями и отделениями Народного банка (п.2 ст.36).
2. Ответственность за правильность перечислений и целевое расходование средств избирательных фондов несет кандидат в депутаты.
3. Кандидат в депутаты ведет учет поступления денежных средств в свой избирательный фонд, а также учет их расходования. Учет ведется по каждому виду поступлений с указанием даты, суммы в тенге и наименования конкретного физического и юридического лица, перечислившего эти средства. В реестре расходов записываются: дата поступления средств на счет, дата снятия средств в банке, сумма средств, мероприятия, на которые израсходованы средства (покупка бумаги, печатание агитационных материалов в типографии, рассылка, расклейка, покрытие транспортных и командировочных расходов и т.д.), документы, подтверждающие расходование средств (чек, квитанция, акт, расписка и т.д.).
По запросу окружной избирательной комиссии отделение Народного банка в 3-х дневный срок предоставляет сведения о расходовании кандидатами денежных средств из избирательного фонда (п.6 ст.34 Указа).
4. Все финансовые операции по специальным временным счетам кандидатов прекращаются в день, предшествующий дню выборов (п.8 ст.34).
5. Согласно п. 9 ст. 34 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан" кандидат обязан представить в соответствующую избирательную комиссию отчет об использовании средств своего избирательного фонда не позднее 5 дней после установления Центризбиркомом итогов выборов, в котором указываются источники денежных поступлений в избирательный фонд и все затраты, совершенные в целях предвыборной агитации. При этом представляется копия лицевого счета, заверенная банком.
Сноска. Абзац 1 пункта 5 - в новой редакции согласно постановлению Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 26 июня 1996 года N 55 (текст постановления N 55 после текста постановления N 13).
Отчет представляется по форме с приложением документов, подтверждающих расходование средств (форма прилагается).
Две трети денежных средств избирательного фонда, оставшихся неизрасходованными на цели избирательной кампании, соответствующими отделениями Народного банка направляются в республиканский бюджет, а одна треть - возвращается кандидату (см. п.9 ст.34), с предоставлением сведений в окружную избирательную комиссию.
Соответствующая избирательная комиссия принимает решение о принятие отчета, о чем информирует управление юстиции в 7 дневн. срок.

1. Мәжiлiс депутаттығына кандидаттардың сайлау қорлары ақшалай қаражатының жұмсалуына бақылауды тиiстi сайлау комиссиялары мен Халықтық банк бөлiмшелерi жүзеге асырады (36-баптың 2-тармағы).
2. Сайлау қорлары қаражатының дұрыс аударылуы және оның мақсатты жұмсалуы үшiн депутаттыққа кандидат жауапты болады.
3. Депутаттыққа кандидат өзiнiң сайлау қорына ақшалай қаражаттың түсу есебiн, сондай-ақ олардың жұмсалу есебiн жүргiзедi. Есеп түсiмдердiң әр түрi бойынша, күнi, теңгемен есептелген сомасы және бұл қаражатты аударған нақты жеке және заңды тұлғаның атауы көрсетiле отырып жүргiзiледi. Шығыстар тiзiмдемесiнде мыналар жазылады: қаражаттың есепшотқа келiп түскен күнi, қаражатты банктен алған күнi, қаражат сомасы, қаражат жұмсалған шаралар (қағаз сатып алу, баспаханада үгiт материалдарын басу, тарату, жапсыру, көлiк және iссапар шығындарын жабу және т.б.), қаражаттың жұмсалғанын растайтын құжаттар (шек, квитанция, актi, қолхат және т.б.).
Округтiк сайлау комиссиясының сұрауы бойынша Халықтық банктiң бөлiмшесi 3 күн мерзiм iшiнде кандидаттардың сайлау қорынан ақшалай қаражат жұмсауы туралы мәлiметтердi табыс етедi (Жарлықтың 34-бабының 6-тармағы).
4. Кандидаттардың арнайы уақытша есепшоттары бойынша барлық қаржы операциялары сайлаудың алдындағы күнi тоқтатылады (34-баптың 8-тармағы).
5. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" конституциялық заң күшi бар Жарлығының 34-бабы 9-пунктiне сәйкес Ортсайлауком сайлау қорытындыларын анықтағаннан кейiн бес күннен кешiктiрмей, кандидат тиiстi сайлау комиссиясына өзiнiң сайлау қорының қаражатын пайдаланғаны жөнiндегi есебiнде, сайлау қорына түскен ақшалардың көздерiн және сайлау алдындағы үгiтке жұмсалған барлық шығындарды көрсетiп, беруге мiндеттi. Сонымен бiрге банк куәландырған жеке шотының көшiрмесi тапсырылады.
Есеп нысан бойынша, қаражаттың жұмсалғанын растайтын құжаттар тiркеле отырып табыс етiледi (нысан қоса тiркелiп отыр).
Халықтық банктiң тиiстi бөлiмшелерi округтiк сайлау комиссиясына мәлiметтер бере отырып сайлау науқаны мақсаттарына жұмсалмай қалған сайлау қоры қаражатының үштен екi бөлiгiн республикалық бюджетке, ал үштен бiр бөлiгiн кандидатқа қайтарады (34-баптың 9-тармағын қараңыз).
Тиiстi сайлау комиссиясы есептi қабылдағаны туралы шешiм алып, бұл
жөнiнде 7 күн мерзiм iшiнде әдiлет басқармасын хабардар етедi.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақтың 1 абзацы жаңа редакцияда - ҚР Орталық
сайлау комиссиясының 1996.06.26. N 55 қаулысымен.

6. Нарушение кандидатом правил, установленных статей 34 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О выборах в Республике Казахстан" и настоящего Порядка расходования средств избирательных фондов влечет за собой отмену решения о регистрации кандидата, а в двухнедельный срок после проведения выборов - признание выборов по соответствующей территории, округу или участку недействительными.
Форма
К Порядку образования, расходования,
учета и отчетности избирательных
фондов кандидатов в депутаты Мажилиса
Парламента Республики Казахстан
Отчет о расходовании средств избирательного
фонда кандидата в депутаты Мажилиса
1. Общая сумма избирательного фонда _________________ тенге.
2. Источники поступления средств в избирательный фонд с
указанием суммы по каждому источнику
--------------------------------------------------------------------
Дата       !Сумма!      Источник поступления    !Документы,
поступления!тенге!                              !подтверждающие
!     !                              !поступление
!     !                              !средств в банк
--------------------------------------------------------------------
Примерное заполнение данной формы:
10.11       500    Собственные средства          Приходный ордер
кандидата в депутаты          от...............
(ФИО, постоянное              паспортные данные
место жительства)
20.11      1000    Республиканское               Платежное поручение
общественное объединение,     от ..........
выдвинувшее кандидата         N ...............
(местонахождение)             N счета
общественного
объединения
местонахождение
банка
27.11       100    Добровольное пожертвование    Объявление на
граждан (Ф.И.О., паспортные   взнос наличными
данные, место жительства)     приходный ордер.
28.11    1000000   Наименование организации      Платежное поручение
(местонахождение)             от ..........
N ...............
N счета организации,
местонахождение
банка
3. Снятые со счета средства и мероприятия, на которые они
израсходованы.
--------------------------------------------------------------------
Дата ! Сумма ! Мероприятия,               ! Документы,
! тенге ! на  которые израсходованы  ! подтверждающие
!       ! средства                   ! расходования средств
--------------------------------------------------------------------
4. Возврат средств в случае превышения установленных предельных
размеров взносов.
--------------------------------------------------------------------
Дата       !Источник   !Документ,           !Дата возврата средств
и сумма    !поступлений!подтверждающий      !и документ,
поступлений!           !поступление средств !подтверждающий их
!           !в банк              !возврат
--------------------------------------------------------------------
28.11      Добровольное   Приходный ордер       от.............
300000     пожертвование  ........199   г.
Ф.И.О.,        паспортные данные
постоянное
место
жительства)
28.11      Организация    Платежное поручение   ................
300000     Республики     от..........N......
(наименование  N счета, наименование
местонахож-    и местонахождение
дение)         банка

6. Кандидаттың Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан
Республикасындағы сайлау туралы" конституциялық заң күшi бар Жарлығының
34-бабында белгiленген ережелердi және сайлау қорлары қаражатын жұмсаудың
осы тәртiбiн бұзуы - кандидатты тiркеу туралы шешiмiнiң күшiн жоюға, ал
сайлау өткеннен кейiн екi апта мерзiм iшiнде тиiстi аумақ, округ немесе
учаске бойынша сайлауды жарамсыз деп тануға әкеп соғады.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы
Қазақстан Республикасы Парламент Мәжiлiсi
депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын
құру, жұмсау, олардың есебi мен есеп беру
тәртiбiне нысан
Мәжiлiс депутаттығына кандидаттың сайлау
қоры қаражатын жұмсау туралы есебi
1. Сайлау қорының жалпы сомасы .......................теңге.
2. Сайлау қорына әрбiр көзi бойынша сомалары көрсетiлген
қаражаттардың түсу көздерi
___________________________________________________________________
Түскен | Теңге |      Түсу көзi             |Қаражаттың банкiге
күнi  |сомасы |                            |түскендiгiн растайтын
|       |                            |құжаттар
___________________________________________________________________
Осы нысанды толтыру үлгiсi:
10.11    500   Депутаттыққа кандидаттың       .............. кiрiс
өз қаражаты                    ордерi, төлқұжат
(тегi, аты, әкесiнiң аты,      деректерi
тұрақты тұрған жерi)
20.11   1000   Кандидатты ұсынған              ..........N ...төлем
республикалық қоғамдық         тапсырмасы
бiрлестiк (тұрған жерi)        қоғамдық бiрлестiктiң
есепшот N
банктiң тұрған жайы
27.11   100    Азаматтардың ерiктi            қолма-қол жарнаға
қайырмалдығы (тегi, аты,       хабарлама
әкесiнiң аты, төлқұжат         кiрiс ордерi
деректерi, тұрған жерi)
28.11 1000000  Ұйымның аты                    ...........N ...төлем
(тұрған жерi)                  тапсырмасы
ұйымның есепшот N
банктiң тұрған жерi
3. Қаражатты есепшоттан алу және ол жұмсалған шаралар
___________________________________________________________________
Күнi | Теңге  |Қаражат жұмсалған | Қаражаттардың жұмсалғандығын
|сомасы  |    шаралар       | растайтын құжаттар
___________________________________________________________________
4. Жарналардың белгiленген мөлшердегi шегiнен асып
кеткен жағдайда қаражатты қайтару
___________________________________________________________________
Түскен  | Түсу        |Қаражаттардың банкке |Қаражаттарды қайтарған
күнi мен| көзi        |түскендiгiн растайтын|мерзiмi мен оларды
сомасы  |             |        құжат        |қайтарғандығын растайтын
|             |                     |        құжат
___________________________________________________________________
28.11    Азаматтардың      ...........199 ..ж.    ..............
300000   ерiктi            кiрiс ордерi
қайырымдылығы     төлқұжат деректерi
(тегi, аты,
әкесiнiң аты,
тұрақты тұрған
жерi)
28.11    Республика ұйымы  ...........N ...
300000   (тұрған жерiнiң   төлем тапсырмасы
атауы)            банктiң атауы мен
тұрған жерi,
есепшот N...

29.11      Республиканское Платежное поручение   ...............
200000     Общественное    от........N........
объединение     N счета, наименование
(местонахож-    и местонахождение
дение)          банка
5. Данные заверяются банком. Остаток средств на счете по
состоянию на........................... тенге.
Поступило в республиканский бюджет две трети остатка в сумме
_____________ тенге, (дата и N платежного документа).
Возвращено кандидату одна треть остатка в сумме _______тенге.
Подпись отделения банка
Подпись:    (кандидат в депутаты)
М.П.
Заверил: Председатель соответствующей избирательной комиссии
М.П.
Постановление Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 26 июня 1996 г. N 55
Об изменении п.5 "Порядка образования, расходования,
учета и отчетности избирательных фондов кандидатов в
депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан",
утвержденного постановлением Центризбиркома
N 13 от 12 октября 1995 г.
Рассмотрев протест Генеральной прокуратуры Республики Казахстан на п.5 "Порядка образования, расходования, учета и отчетности избирательных фондов кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан", утвержденного постановлением Центризбиркома N 13 от 12 октября 1995 г., Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Абзац 1 п.5 "Порядка образования, расходования, учета и отчетности избирательных фондов кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан", утвержденного постановлением Центризбиркома N 13 от 12 октября 1995 г. изложить в следующей редакции:
"5. Согласно п. 9 ст. 34 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан" кандидат обязан представить в соответствующую избирательную комиссию отчет об использовании средств своего избирательного фонда не позднее 5 дней после установления Центризбиркомом итогов выборов, в котором указываются источники денежных поступлений в избирательный фонд и все затраты, совершенные в целях предвыборной агитации. При этом представляется копия лицевого счета, заверенная банком".
2. Настоящее Постановление направить всем областным и окружным
избирательным комиссиям по выборам депутатов Мажилиса Парламента и
опубликовать в вестнике Центризбиркома.
3. О результатах рассмотрение протеста, сообщить письменно в
Генеральную прокуратуру Республики Казахстан в установленный законом
десятидневный срок.
Председатель Центризбиркома
Секретарь Центризбиркома

29.11    Республикалық     ...........N ...
300000   қоғамдық          төлем тапсырмасы
бiрлестiк         банктiң атауы мен
(тұрған жерiнiң   тұрған жерi, есепшот N..
атауы)
5. Деректердi банк куәландырады.
Есепшоттағы ...........................жағдай бойынша қалған қаражат
...............теңге.
Қалдықтың үштен екiсi ......... теңге сомасында республикалық
бюджетке түстi. (төлем құжатының күнi мен N...).
Қалдықтың үштен бiрi ......... теңге сомасында кандидатқа қайтарылды.
Банк бөлiмшесiнiң қолы
Қолы                           (Депутаттыққа кандидат)
М.О.
Куәландырды.           тиiстi сайлау комиссиясының төрағасы
М.О.
1995 жылғы 12 қазанда Ортсайлаукомның N 13 қаулысымен
бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсi
депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын құру,
жұмсау, есепке алу және есеп беру тәртiбi" жөнiндегi
5-пункттi өзгерту туралы
ҚАУЛЫ
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 1995 жылғы 12 қазанда Ортсайлаукомның N 13 қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсi депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын құру, жұмсау, есепке алу және есеп беру тәртiбiнiң" 5-пунктiне байланысты наразылығын қарап шығып, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы қаулы еттi:
1. 1995 жылғы 12 қазанда Ортсайлакомның N 13 қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсi депутаттығына кандидаттардың сайлау қорларын құру, жұмсау, есепке алу және есеп беру тәртiбiнiң" 5-пунктiнiң 1 абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" конституциялық заң күшi бар Жарлығының 34-бабы 9-пунктiне сәйкес Ортсайлауком сайлау қорытындыларын анықтағаннан кейiн бес күннен кешiктiрмей, кандидат тиiстi сайлау комиссиясына өзiнiң сайлау қорының қаражатын пайдаланғаны жөнiндегi есебiнде, сайлау қорына түскен ақшалардың көздерiн және сайлау алдындағы үгiтке жұмсалған барлық шығындарды көрсетiп, беруге мiндеттi. Сонымен бiрге банк куәландырған жеке шотының көшiрмесi тапсырылады".
2. Осы қаулы Парламент Мәжiлiсi депутаттарын сайлау жөнiндегi барлық
облыстық және округтiк сайлау комиссияларына жiберiлсiн және
Ортсайлаукомның хабаршысында жариялансын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасына заңда бекiтiлген он
күндiк мерзiм iшiнде, наразылықты қарау нәтижесi туралы жазбаша
хабарлансын.
Ортсайлауком төрайымы
Ортсайлауком хатшысы