Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию № 37 от 26 июня 1995 года "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость"
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 18 сентября 1996 года № 209. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 25.09.1996 г. N 21. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 209 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 37 от 26 июня 1995 года "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В соответствии со статьей 54 Указа Президента Республики
Казахстан, имеющего силу Закона, "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет"
Z952235_
утвердить прилагаемые к настоящему приказу
изменения и дополнения в Инструкцию № 37
V950077_
от 26 июня 1995 года
"О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость",
зарегистрированную в Министерстве юстиции Республики Казахстан, в
части порядка обложения налогом на добавленную стоимость услуг
туристических фирм Республики Казахстан.
Государственный советник налоговой
службы II ранга
О внесении изменений и дополнений
в Инструкцию № 37 от 26 июня 1995 года
"О порядке исчисления и уплаты налога
на добавленную стоимость"
19 сентября 1996 года
В Инструкцию № 37 от 26 июня 1995 года "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость, зарегистрированную в Министерстве юстиции Республики Казахстан, вносятся следующие изменения и дополнения.
Пункт 2 дополнить текстом следующего содержания:
"Услуги туристических фирм Республики Казахстан, предоставляемые туристам за пределами стран-членов Содружества Независимых Государств (питание, проживание в гостиницах, экскурсионное обслуживание и т.д.), включаемые в стоимость реализуемых путевок на территории Республики Казахстан, не являются объектом обложения по налогу на добавленную стоимость.
По туристическим фирмам Республики Казахстан, реализующим туристические путевки по маршрутам, связанным с пребыванием туристов за пределами стран-членов Содружества Независимых Государств, объектом обложения налога на добавленную стоимость является выручка от реализации названных путевок за исключением стоимости провоза багажа и пассажиров, облагаемой по нулевой ставке, а также стоимости услуг, оказываемых зарубежными партнерами по обслуживанию туристов за пределами стран-членов Содружества Независимых Государств".

"Қосылған құнға салынатын салықты есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 26 маусымдағы N 37 нұсқаулыққа енгiзiлген өзгертулер мен толықтыруларды бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің 1996 жылғы 18 қыркүйектегі N 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 25 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 21. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
15. "Қосылған құн салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 26 маусымдағы N 37 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң 1996 жылғы 19 қыркүйектегi N 209 V960021_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z952235_ Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 54-бабына сәйкес, осы бұйрыққа қоса тiркелiп отырған, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген "Қосылған құнға салынатын
салықты есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 25 маусымдағы N 37
V950077_
Нұсқаулықтың Қазақстан Республикасы туристiк фирмаларының
қызметiне қосылған құнға салық салу тәртiбi бөлiгiне енгiзiлген өзгертулер
мен толықтырулар бекiтiлсiн.
Салық қызметiнiң II дәрежелi
Мемлекеттiк кеңесшiсi
"Қосылған құнға салынатын салықты есептеу мен
төлеу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 26 маусымдағы
N 37
V950077_
нұсқаулыққа өзгертулер мен толықтырулар
енгiзу туралы
1996 жылғы 19 қыркүйек
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген "Қосылған құнға салынатын салықты есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 26 маусымдағы N 37 нұсқаулыққа мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiледi:
2-тармақ мынадай мазмұндағы мәтiнмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағында сатылған жолдамалардың құнына енгiзiлген, Қазақстан Республикасы туристiк фирмаларының Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше елдер шегiнен тыс жерлерде көрсеткен қызметi (тамақтану, қонақ үйлерiнде тұру, экскурсиялық қызмет көрсету және т.б.) қосылған құнға салық салу объектiсi болып табылмайды.
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше елдер шегiнен тыс жерлерде туристердiң болуымен байланысты маршруттар бойынша туристiк жолдамалар өткiзумен шұғылданатын Қазақстан Республикасының туристiк фирмалары бойынша аталған жолдамаларды өткiзуден түскен түсiм қосылған құнға салық салынатын объект болып табылады, оған нөлдiк ставка бойынша салық салынатын жүк пен жолаушыларды тасу құны, сондай-ақ шетелдiк әрiптестердiң Тәуелсiз Мемлекеттiк Достастығынан тыс жерлерде туристерге көрсететiн қызметiнiң құны қосылмайды".
Салық қызметiнiң II дәрежелi
Мемлекеттiк кеңесшiсi