Инструкция об организации работы инспекторов-уполномоченных КазГААСП по сбору авторского вознаграждения, отчислений в фонды творческих союзов и оплате их труда
Утверждена приказом Государственного Агентства Республики Казахстан по авторским и смежным правам 2 сентября 1996 года. Зарегистрирована в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 1997 г. N 274. Утратила силу - приказом Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции РК от 1 декабря 2004 года N 81-п
Извлечение из приказа Председателя Комитета
по правам интеллектуальной собственности Министерства
юстиции Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года N 81-п.
О признании утратившей силу
Инструкции об организации работы инспекторов-уполномоченных
КазГААСП по сбору авторского вознаграждения, отчислений в
фонды творческих союзов и оплате их труда, утвержденной
приказом Государственного Агентства Республики Казахстан
по авторским и смежным правам 2 сентября 1996 года
"В целях приведения нормативных правовых актов центральных и государственных органов в соответствие с Конституцией , законодательными и иными нормативными правовыми актами  Республики Казахстан в области авторских и смежных прав, приказываю:
1. Признать утратившей силу Инструкции об организации работы инспекторов-уполномоченных КазГААСП по сбору авторского вознаграждения, отчислений в фонды творческих союзов и оплате их труда, утвержденную Государственным Агентством Республики Казахстан по авторским и смежным правам 2 сентября 1996 года (зарегистрированную в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 1997 г. за N 274).
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель".
----------------------------------------------------
При выполнении возложенных обязанностей инспектор-уполномоченный должен проявить инициативу, устанавливать и поддерживать деловые контакты с плательщиками и другими организациями, знать репертуар театров, концертных организаций, коллективов, выступающих в цирках. клубах, ресторанах и т.п. В целях своевременной информации и принятия Агентством необходимых мер для составления реальных планов по начислению и инкассации сборов постоянно следить за обстоятельствами, которые могут влиять на размеры начислений и сроки их инкассации.
Планирование заданий и расходов
инспекторам-уполномоченным на отчетный год
1. Планирование инспектору-уполномоченному задания по сборам авторского вознаграждения и отчислениям в фонды творческих союзов производится с квартальной разбивкой, в соответствии с годовым планом сборов, доходов и расходов Агентства. При формировании плана сборов инспектору-уполномоченному необходимо учитывать:
а) данные о фактических сборах за предшествующие периоды работы,
б) общий среднегодовой процент прироста сборов за три последних года.

Қазақстан Республикасының мемлекеттiк авторлық және сабақтас құқықтар Агенттiгi (ҚазМАСҚА) Н Ұ С Қ А У Л Ы Қ ҚазМАСҚА тексерушi-уәкiлдерiнiң авторлық сыйақы алымдарымен творчестволық одақтар қорына аударылған қаржыларды жинау жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулық
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк авторлық және сабақтас құқықтар Агенттiгi 1996 жылғы 2 қыркүйек. Қазақстан Республикасының Әдiлет Министрлiгiнде 1997 жылғы 27 наурызда N 274 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Әділет министрлігінің Санаткерлік меншік құқықығы жөніндегі комитеті Төрайымының 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 81-п бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді ---------------
Орталық және мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының Конституциясына, авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы заңнамалық және өзге нормативтік құқықтық актілерге сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк авторлық және сабақтас құқықтар агенттiгi 1996 жылғы 2 қыркүйекте бекіткен ҚазМАСҚА тексеруші уәкілдерінің авторлық сыйақы алымдары мен  творчестволық одақтар қорына аударылған қаржыларды жинау жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықтың (Қазақстан Республикасының Әдiлет Министрлiгiнде 1997 жылғы 27 наурызда N 274 тіркелген) күші жойылды деп танылсын...
Төрайым
______________________________________________
ҚазМАСҚА өкiлеттi-инспекторларының авторлық сыйақы
алымдарымен творчестволық одақтар қорына аударылған
қаржыларды жинау жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыру
жөнiндегi
НҰСҚАУЛЫҚ
Өзiне жүктелген мiндеттердi орындау кезiнде тексерушi-уәкiл ынта көрсетiп, төлеушiлермен және басқа да мекемелермен iскер байланыс орнатып оны нығайтып отыруы, театрларда, циркте, клубта, мейрамханаларда және т.б. жерлерде өнер көрсететiн концерттiк мекемелер мен ұжымдардың репертуарларын бiлуi керек.
Түскен ақшаны есептеуге және инкассациялауға нақты жоспар құру үшiн Агенттiк дер кезiнде мәлiмет алып қажеттi шаралар қолдану мақсатында есептеудiң мөлшерi мен инкассациялау мерзiмiне әсер ететiн жағдайларды ұдайы қадағалап отыруы керек.
Тексерушi-уәкiлге тапсырмалар мен шығындарды
есептi жылға жоспарлау
1. Тексерушi-уәкiл үшiн авторлық сыйақы алымдарымен творчестволық одақ қорларына аударылған қаржыларды жинау тапсырмаларының жоспары тоқсандық бөлу арқылы, жылдық алым жоспары мен Агенттiктiң жылдық кiрiсi мен шығынына сәйкес жасалады. Алым жоспарын жасау кезiнде тексерушi-уәкiл төмендегi жәйттердi ескеруi қажет:
а) өткен мерзiмдегi жұмыс кезiнде жиналған нақты алым жөнiндегi мәлiметтердi,
б) соңғы үш жыл iшiндегi алым өсiмiнiң жалпы жылдық орташа процентi.

2. При наличии оснований Агентство вправе производить корректировку квартальных планов сборов в пределах плана Агентства. Корректировка плана может производиться не позднее 1 числа последнего месяца квартала.
3. Для обеспечения полноты сборов авторского вознаграждения и отчислений в фонды творческих союзов инспектор-уполномоченный должен вести постоянную работу по выявлению новых плательщиков, которые в соответствии с действующим законодательством обязаны выплачивать через КазГААСП авторское вознаграждение или производить отчисления в фонды творческих союзов.
4. Плательщиками авторского вознаграждения и отчислений в фонды творческих союзов являются организации, осуществляющие публичное исполнение произведений, издательства, организации вещания, а также предприятия, ведомства, использующие или тиражирующие произведения изобразительного искусства и декоративно-прикладного искусства, или тиражирующие литературные и музыкальные произведения на магнитную ленту, видеокассету, лазерный диск, за изготовление копий звуко- и видеозаписей, а также за выдачу напрокат таких записей и за публичный показ фильмов.
Плательщик - это организация, имеющая расчетный счет в банке, печать и штамп установленных образцов.
Плательщиками могут быть как сами организации, так и организации, объединяющие несколько пользователей.
5. Вновь выявленные инспектором-уполномоченным плательщики берутся Агентством на учет для проведения организационно-разъяснительной работы и систематических расчетов с ним.
6. Снятие плательщика с учета и исключение его из графика инспектора-уполномоченного по усмотрению Агентства производится на основании представленного инспектором-уполномоченным акта перепроверки доходов по форме N 75, либо справки об отсутствии у плательщика оснований для начисления авторского вознаграждения и отчислений в фонды творческих союзов в течение двух лет подряд, либо документа о ликвидации плательщика или о полном прекращении им деятельности, являющейся основанием для прекращения начисления авторского вознаграждения и отчислений в фонды творческих союзов.
7. Дифференцированный подход к определению инспекторам-уполномоченным нормативов дебиторской задолженности за плательщиками должен стимулировать работу инспекторов-уполномоченных на непревышение устанавливаемого норматива дебиторской задолженности и постоянное снижение суммы задолженности.
Сумма дебиторской задолженности за плательщиками, устанавливаемая инспекторам-уполномоченным, не должна превышать норматива.
Норматив дебиторской задолженности за плательщиками представляет собой процентное отношение суммы допустимой переходящей задолженности плательщиков к сумме плана сборов, установленного инспектору-уполномоченному на квартал.
При установлении инспектору-уполномоченному норматива дебиторской задолженности плательщиков Агентство должно учитывать реальные сроки прохождения банковских документов.

2. Агенттiк тоқсандық алым жоспарына негiз бар болған жағдайда Агенттiктiң жоспарына сәйкес түзету енгiзуге құқылы. Жоспарға түзету тоқсанның соңғы айының 1-жұлдызына дейiн енгiзiлуi керек.
3. Авторлық сыйақы алымдарымен творчестволық одақтар қорына түсетiн қаржыны жинауды толық қамтамасыз ету үшiн, тексерушi-уәкiл жаңа төлеушiлердi табу жұмыстарын ұдайы жүргiзуi керек. Төлеушiлер қазiргi заңға сәйкес ҚазМАСҚА арқылы авторлық сыйақыларды төлеуге және творчестволық одақтар қорына ақша аударуға мiндеттi.
4. Авторлық сыйақылар мен творчестволық одақтар қорына қаржы аударатын төлеушiлер болып шығармаларды көпшiлiк алдында жарыққа шығаратын мекемелер, баспалар, хабар тарату ұйымдары сондай-ақ бейнелеу өнерi мен сәндiк-қолданбалы өнер туындысын пайдаланатын болмаса тираждайтын және әдеби шығармаларды көбейтетiн, музыкалық шығармаларды үнтаспаға, бейнежазбаларға, лазерлiк дискiлерге басатын, дыбыс-бейнежазбаларының көшiрмесiн жасайтын, сондай-ақ осындай дыбыс-бейнежазбаларды жалға беретiн, фильмдердi көпшiлiк назарына ұсынатын кәсiпорындар мен мекемелер саналады.
Төлеушi - бұл банкте есеп-шоты, белгiленген үлгiдегi мөрi мен мөр табаны бар мекеме.
Мекемелер сондай-ақ бiрнеше пайдаланушыларды бiрiктiретiн мекемелер төленушiлер бола алады.
5. Тексерушi-уәкiл жаңадан тапқан төлеушiлердi Агенттiк олармен ұйымдастыру және түсiндiру жұмыстарын жүргiзу, әрдайым жүйелi есеп айырысу үшiн тiркеуге алады.
6. Төлеушiнi тiркеуден және тексерушi-уәкiлдiң графигiнен шығару тексерушi-уәкiлдiң тапсырған N 75 формалы кiрiстерi тексеру актiсiнiң, болмаса төлеушiнiң екi жылға авторлық сыйақылар мен творчестволық одақтар қорына қаржы аударуға негiздiң жоқтығы жөнiндегi анықтама қағазы, болмаса төлеушiнiң жойылғаны жөнiндегi құжат немесе авторлық сыйақылар мен творчестволық одақтар қорына қаржы аударуға негiз болатын әрекеттерiнiң толық тоқтатылғаны жөнiндегi құжаттың негiзiнде Агенттiктiң шешiмiне байланысты орындалады.
7. Тексерушi-уәкiлдердiң төленушiлердiң дебиторлық қарыздарының нормативтерiн (мөлшерiн) анықтаудағы қолданатын әр түрлi амалдары тексерушi-уәкiлдiң жұмысын дебиторлық қарыздарды белгiленген нормативтен асырмауға, қарыздар сомасын ұдайы төмендетiп отыруға ынталандыруы керек.
Тексерушi-уәкiл белгiленген төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарының сомасы нормативтен аспауы керек.
Төлеушiлердiң рұқсат етiлген ауыспалы қарыздарының сомасының тексерушi-уәкiлге белгiленген тоқсандық алым жоспарының сомасына проценттiк қатынасы төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарының нормативi болып табылады.
Агенттiк тексерушi-уәкiлге төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарының нормативiн белгiлеген кезде банк құжаттарының нақты өту мерзiмiн ескеруi керек.

В тех случаях, когда инспектор-уполномоченный использовал полный отпуск во втором месяце квартала, норматив дебиторской задолженности за плательщиками на данный квартал для него увеличивается в 1,5 раза.
8. Периодичность представления инспектором-уполномоченным расчетно-отчетной документации в Агентство - ежемесячная. Дата представления документации устанавливается по усмотрению Агентства с учетом объема работы инспектора-уполномоченного, возможных сроков проведения им расчетов с плательщиками, а также обеспечения своевременной обработки в Агентстве поступающей от инспектора-уполномоченного документации.
9. Расчеты с плательщиками должны производиться инспектором-уполномоченным на основании их бухгалтерских документов, балансовых отчетов и, как правило, при личном посещении плательщиков.
10. Если плательщик находится в отдаленных и труднодоступных районах, то разрешается инспектору-уполномоченному производить расчеты с такими плательщиками по переписке. В этом случае составленные расчетные листы принимаются Агентством только вместе с полученными от плательщика сведениями о проведенных у него мероприятиях и программами-рапортичками.
Расчетные листы, составленные инспектором-уполномоченным из-за отсутствия на них подписей распорядителей кредитов и печати плательщика не могут служить основанием для оформления исполнительной надписи нотариуса на принудительное взыскание с плательщика начисленных сумм, поэтому инспектор-уполномоченный в течение года обязан посетить всех плательщиков.
11. Перепроверки правильности ранее сделанных расчетов с оформлением акта по форме N 75 необходимо проводить:
а) в филармониях, театрах и цирках ежегодно,
б) во всех остальных плательщиках не реже одного раза в три года (в любом квартале).
Проведение перепроверок следует совмещать со сроками проведения расчетов с плательщиками независимо от их вида и местонахождения.
Порядок начисления и выплаты вознаграждения
инспекторам-уполномоченным в отчетном году
При исчислении вознаграждения инспекторам-уполномоченным на отчетный год необходимо руководствоваться следующими условиями (следующим порядком расчетов):
Выплачивать или высылать по почте инспектору-уполномоченному в десятидневный срок со дня получения от него сводного отчета с приложением всех необходимых к данному отчету и надлежаще оформленных расчетных листов, отчетных ведомостей (по авторскому вознаграждению для художников), рапортичек и выписок из текущих счетов вознаграждения в следующем размере:
если выполнен план сбора, то инспектор-уполномоченный получает вознаграждение, установленное штатным расписанием.
Инспектор-уполномоченный также имеет право на получение до 30 процентов премиальных в случае выполнения плана сбора, если:
а) им охвачены более 50 процентов плательщиков за отчетный период;
б) более 50 процентов начисленной суммы составляет авторское вознаграждение;
в) представил своевременно и качественно расчетно-отчетную документацию;
г) им открыты новые точки;
д) существенная часть сбора начислена по нетрадиционным точкам;
ж) сумма дебиторской задолженности снижена до норматива;
з) принимал самостоятельно участие в судебном процессе и представлял Агентство в интересах авторов;
и) вел разъяснительную работу с плательщиками, применяя Закон и нормативные акты без искажений;
к) осуществлял исполнительную надпись;
л) снизил "НГ" до норматива.
За выполнение условия каждого подпункта настоящего пункта, размер вознаграждения составляет в среднем 5 процентов.

Тексерушi-уәкiл тоқсанның екiншi айындағы демалысын толық пайдаланған жағдайда ол үшiн осы кварталдағы төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарының нормативi 1,5 есе өседi.
8. Тексерушi-уәкiл есеп беру құжаттарын Агенттiкке ай сайын тапсыруы керек. Тексерушi-уәкiлдiң жұмысының көлемiне, төлеушiлермен есеп айырысуға кететiн уақытқа, сондай-ақ тексерушi-уәкiлден түсетiн құжаттарды уақтылы өңдеу үшiн құжаттарды тапсыру күнiн Агенттiк өз қарауынша шешедi.
9. Тексерушi-уәкiл төлеушiлерге өзi барып бухгалтерлiк құжаттардың, баланстық есептердiң негiзiнде есеп айырысуы керек.
10. Егер төлеушi шалғай баруы қиын аудандарда тұратын болса, онда тексерушi-уәкiл ондай төлеушiлермен хат арқылы есеп айырысуға рұқсат етiледi. Бұл жағдайда жазылған есеп айырысу қағаздары Агенттiкпен тек төлеушiлерден алынған, оларда жүргiзiлген жұмыстар жөнiндегi мәлiметтермен, жұмыстың орындалуы барысы жайлы қысқаша рапорт-программалармен бiрге ғана қабылданады.
Тексерушi-уәкiлдiң жасаған есептеу қағаздарындағы кредит басшыларының қолы, төлеушiлердiң мөрi басылған жағдайда төлеушiнiң ықтиярынсыз төлем ақыны өндiрiп алуды талап ететiн нотариалдық атқару жазбасын дайындауға негiз бола алмайды. Сондықтан тексерушi-уәкiл барлық төлеушiлермен жыл бойында кездесуге мiндеттi.
11. Ертеректе жасалған есептеулердiң дұрыстығын қайта тексерудi N 75 формалы кiрiстi тексеру актiсiн ресiмдеу арқылы жүргiзу қажет:
а) филармонияларда, театрларда және цирктерде жыл сайын,
б) басқа барлық төлеушiлердi үш жылда бiр реттен кем емес (кез-келген тоқсанда).
Қайта тексерудi төлеушiлердiң түрiне және қайда орналасқанына қарамастан олармен есеп айырысу мерзiмiне сәйкес өткiзу қажет.
Есептi жылда тексерушi-уәкiлдерге сыйақыларды
есептеп төлеп беру тәртiбi
Тексерушi-уәкiлге есептi жыл сыйақыларды есептеу кезiнде келесi шарттарды (есептеудiң келесi тәртiбiн) басшылыққа алу қажет:
Тексерушi-уәкiлден есеп беруге қажеттi барлық қысқаша рапорттары, есептеу ведомстiлерi (суретшiлердiң авторлық сыйақысын) осы есепке тиесiлi шараларға сәйкес дайындалған есептеу қағаздары, сыйақылардың ағымдағы шотының көшiрмесi бар бiрiктiрiлген есеп түскен күннен бастап он күн мерзiм iшiнде тексерушi-уәкiлге төмендегi мөлшерде ақы төленуге немесе ақы почта арқылы жiберiлуге тиiс.
Алым жоспары орындалса тексерушi-уәкiл штаттық кестеде белгiленген сыйақыны алады.
Сондай-ақ тексерушi-инспектор алым жоспары орындаған жағдайда сыйлықтың 30 процентiн алуға құқылы, егер:
а) есеп беру кезiнде олар төлеушiлердiң 50 проценттен астамын қамтыған болса;
б) есептелiнген соманың 50 проценттен астамын авторлық сыйақы құрайтын болса;
в) есеп беру құжаттарын сапалы әрi дер кезiнде тапсырса;
г) олар жаңа нүктелердi ашса;
д) алымның елеулi бөлiгi әдеттен тыс ерекше нүктелерден түскен болса;
ж) дебиторлық қарыздардың сомасы нормативке дейiн азайса;
з) өз бетiмен сот процесiне қатысып Агенттiктiң өкiлi ретiнде авторлардың мүддесiн қорғаса;
и) заңның негiзiнде нормативтi актiлердi бұзбай төлеушiлермен түсiндiру жұмыстарын жүргiзсе;
к) атқару жазбасын жүзеге асырса;
л) "Анықталмаған гонорарды" нормативке дейiн төмендетсе.
Осы тармақтың әрбiр тармақшаларының шарттары орындалған жағдайда сыйақының мөлшерi орташа 5 проценттi құрайды.

12. Если месячный план сбора перевыполнен, то инспектору-уполномоченному дополнительно начисляется премия до 20 процентов от суммы комиссионных. Размер таких премиальных исчисляется пропорционально соотношению авторского вознаграждения к отчислениям в фонды творческих союзов, собранных сверх плана по следующему принципу:
а) если более 50 процентов сбора составляет авторское вознаграждение - от 10 до 20 процентов;
б) если более 50 процентов сбора составляют отчисления в фонды творческих союзов - от 5 до 15 процентов.
13. Инспектор-уполномоченный получает единовременное вознаграждение за открытие в отчетном году новых плательщиков:
а) за открытие традиционных точек - 10 процентов от суммы комиссионных сборов за данную точку;
б) за открытие нетрадиционных точек - 20 процентов от суммы комиссионных сборов за данную точку;
в) за участие в судебном процессе - 5 процентов от суммы комиссионных по данному иску;
г) за обучение вновь принятого инспектора-уполномоченного - 20 процентов от суммы месячного вознаграждения;
д) за взыскание инкассовой суммы путем учинения исполнительной надписи - до 50 процентов пени;
ж) за снижение "НГ" до норматива - 5 процентов от основного вознаграждения.
14. Сумма начисленного инспектору-уполномоченному месячного вознаграждения уменьшается, если план сбора не выполнен:
а) до 10 процентов, то вычитывается 5 процентов от оклада;
б) до 20 - 10 процентов от оклада;
в) до 30 процентов и больше - 20 процентов от оклада.
15. Сумма начисленного инспектору-уполномоченному премиального вознаграждения снижается:
а) на 5 процентов - за превышение установленного норматива дебиторской задолженности за плательщиками;
б) до 5 процентов - за несвоевременное и некачественное представление расчетно-отчетной документации и ненадлежащее выполнение обязанностей.
16. Инспектору-уполномоченному не начисляется премиальное вознаграждение в том случае, если комиссионные сборы по авторскому вознаграждению и от отчислений, произведенных в фонды творческих союзов не покрывают затрат КазГААСП, необходимое на эти цели.
17. План сбора инспектора-уполномоченного определяется из расчета количества плательщиков, суммы расходов заработной платы, почтовых, транспортных и других видов затрат, а также на содержание аппарата КазГААСП.
18. За грубые нарушения трудовой дисциплины, повлекшие применение дисциплинарных взысканий в соответствии с трудовым законодательством республики инспектор-уполномоченный может быть лишен премиального вознаграждения полностью решением администрации Агентства.
19. При рассмотрении вопроса о депремировании инспектора-уполномоченного за превышение норматива дебиторской задолженности исключаются те суммы, на списание которых инспектор-уполномоченный своевременно сдал инкассовые поручения учреждению банка.

12. Егер айлық алым жоспары артығымен орындалса, онда тексерушi-уәкiлге комиссиондық соманың 20 процентi қосымша төленедi. Мұндай сыйлықтың мөлшерi жоспардан тыс жиналған авторлық сыйақының творчестволық одақтар қорына аударылған қаржымен ара-қатынасына байланысты келесi принциптерге сәйкес есептеледi:
а) егер алымның 50 проценттен астамын авторлық сыйақы құрайтын болса, онда 10-20 процентке дейiн;
б) егер алымның 50 проценттен астамын творчестволық одақтар  қорына аударылған қаржылар құрайтын болса, онда 5-15 процентке дейiн.
13. Тексерушi-уәкiлге есептi жылы жаңа төлеушiлердi тапқаны үшiн бiр жылғы сыйақы төленедi:
а) әдеттегiдей нүктелердi тапқаны үшiн, осы нүктеден жиналған комиссиондық алым сомасының 10 процентi;
б) әдеттен тыс ерекше нүктелердi тапқаны үшiн, осы нүктелерден жиналған комиссиондық алым сомасының 20 процентi;
в) сот процесiне қатысқаны үшiн осы iстен өндiрiп алынған комиссиондық соманың 5 процентi;
г) жұмысқа жаңадан қабылданған тексерушi-уәкiлдi үйреткенi үшiн айлық сыйақының сомасының 20 процентi;
д) атқару жазбасын орындату арқылы өндiрiп алынған инкассалық соманың өсiмiнiң 50 процентiне дейiн;
ж) "Анықталмаған гонорарды" нормативке дейiн төмендеткенi үшiн негiзгi сыйақының 5 процентiн.
14. Егер алым жоспары орындалмаса, тексерушi-уәкiлге есептелген айлық сыйақының мөлшерi кемiтiледi:
а) 10 процентке дейiн, онда айлықтың 5 процентi,
б) 20 процентке дейiн, онда айлықтың 10 процентi,
в) 30 процентке дейiн әрi одан жоғары, онда айлықтың 20
процентi.
15. Тексерушi-уәкiлге есептелiнген сыйлық кемiтiледi:
а) 5 процентке - төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарын белгiленген нормативтен асырып жiберсе.
б) 5 процентке дейiн - мiндеттерiн дұрыс атқармай; есеп беру құжаттарын кешiктiрiп және сапасыз тапсырса.
16. Авторлық сыйақы алымы мен творчестволық одақтар қорына тиiстi аударымнан түскен қаржы ҚазМАСҚА-ның тексерушi-уәкiлге жұмсалатын шығынын жаппаған жағдайда оған сыйақы төленбейдi.
17. Тексерушi-уәкiлдiң алым жоспары, төлеушiлердiң санынан, өзiне төленетiн жалақысына, почтаға, көлiкке және басқа да шығындар мен ҚазМАСҚА аппаратына жұмсалатын шығындардың көлемiне сәйкес анықталады.
18. Еңбек тәртiбiн өрескел бұзғаны үшiн тексерушi-уәкiлге республиканың еңбек жайындағы заңдарына сәйкес жаза қолданылып агенттiктiң әкiмшiлiгiнiң шешiмi бойынша сыйлық алу мүмкiншiлiгiнен айырылды.
19. Тексерушi-уәкiлдi төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарын нормативтен асырып жiбергенi үшiн сыйлықтан айыру сұраған қараған кезде, дебиторлық қарыздың нақты сомасынан өкiлеттi-инспектордың банк мекемелерiне инкассалық тапсырмаларды дер кезiнде тапсыру арқылы шығынға жаздырған сомалары алынып тасталынады.

20. Если из-за длительной болезни инспектор-уполномоченный не может произвести запланированные расчеты с плательщиками, а также при временной незамещенности пункта, Агентство должно обеспечить проведение расчетов с плательщиками этого пункта силами работников Агентства или других инспекторов-уполномоченных.
21. Для проведения таких расчетов издается приказ по Агентству, в котором указывается объем работы и условия выплаты единовременного вознаграждения.
22. Первичное обучение вновь принятого инспектора-уполномоченного, ознакомление его с закрепленным за ним участком работы и передача документации и дел по пункту за предыдущие три года должны производиться работниками Агентства или опытными инспекторами-уполномоченными в срок, не превышающий один месяц.
При проведении такой работы издается приказ по Агентству, в котором указывается объем, сроки ее исполнения и представления расчетно-отчетной документации, условия выплаты единовременного вознаграждения.
Сумма вознаграждения за обучение начисляется инспектору-уполномоченному по количеству отработанных дней. Стоимость одного рабочего дня рассчитывается в размере 50 процентов от суммы вознаграждения, начисленного вновь принятому инспектору-уполномоченному за время его учебы.
23. Начисление инспекторам-уполномоченным всех видов вознаграждения производятся по обоснованным письменным предложениям начальника отдела, осуществляющих руководство инспекторами-уполномоченными, утвержденным председателем Агентства или его заместителем.
24. Выплата инспекторам-уполномоченным начисленных сумм вознаграждения производится один раз в месяц в установленный срок.
25. Одновременно с вознаграждением инспекторам-уполномоченным Агентством производится выплата по возмещению расходов, связанных с их деятельностью.
Контроль за работой
инспекторов-уполномоченных и
проверка их деятельности в пунктах
26. Контроль за работой инспекторов-уполномоченных осуществляется Агентством по поступающей от них ежемесячно расчетно-отчетной документации и прилагаемой к ней пояснительной записке с кратким описанием выполненного объема работы, а также указанием причин невыполнения обязательств и условий, если таковые имели место.
27. Поступающая от инспекторов-уполномоченных документация должна быть проверена по следующим позициям:
а) качество оформления расчетный листов, расчетных ведомостей, программ-рапортичек по всем их реквизитам и своевременность их представления;
б) правильность применения установленных законодательством норм и ставок при начислениях авторского вознаграждения и отчислениях в фонды творческих союзов;
в) правильность исчисления сумм сборов, указанных в расчетных документах;
г) наличие выписки из текущего счета или транзитного субсчета КазГААСП, оправдательных документов на произведенные инспекторами-уполномоченными расходы в отчетном месяце; целесообразность произведенных расходов;
д) качество пояснительной записки;
е) исполнение инспектором-уполномоченным приказов на доначисление или возврат сумм авторского вознаграждения;
ж) начисление и длительность дебиторской задолженности за плательщиками и ее размер по отношению к допустимой.

20. Ұзаққа созылған ауруға байланысты тексерушi-уәкiл жоспарланған есеп айырысуды төлеушiлермен жүргiзе алмаса, сондай-ақ бөлiмше уақытша бақылаушысыз қалса, онда Агенттiк бұл бөлiмшенiң төлеушiлерiмен есеп айырысуды Агенттiктiң қызметкерлерiнiң болмаса басқа тексерушi-уәкiлдердiң күшiмен жүргiзуi керек.
21. Мұндай есептеудi жүргiзу үшiн Агенттiк бұйрық шығарады. Ол бұйрықта жұмыстың көлемi мен бiр жолғы сыйлық төлеу шарттары көрсетiледi.
22. Жұмысқа жаңадан қабылданған тексерушi-уәкiлдi алғашқы рет жұмысқа үйрету оны оған бекiтiлген жұмыс орнымен таныстыру, бөлiмнiң соңғы үш жылғы құжаттары мен iс-қағаздарын тапсыруды Агенттiктiң қызметкерлерi болмаса тәжiрибелi тексерушi-уәкiл арқылы бiр айдан аспайтын мерзiм iшiнде орындалуы керек. Мұндай жұмысты жүргiзу кезiнде Агенттiктегi жұмыстың көлемi, орындалған есеп беру құжаттарын тапсыру мерзiмi және бiр жылғы сыйлықты төлеу шарттары көрсетiлген бұйрығы шығады.
Тексерушi-уәкiлге жаңа тексерушi-уәкiлдi үйреткенi үшiн сыйлық, жұмыс iстеген күндерiнiң санына байланысты есептеледi.
Бiр жұмыс күннiң құны жұмысқа жаңа қабылданған тексерушi-уәкiлдiң оқу мерзiмi кезiнде төленетiн сыйлықтың 50 процентi көлемiнде есептелiнедi.
23. Тексерушi-уәкiлге сыйлықтың барлық түрлерi Агенттiктiң төрағасы немесе оның орынбасары бекiткен тексерушi-уәкiлдерге басшылық жасайтын бөлiм бастығының негiзделген жазба ұсынысы бойынша есептелiнедi.
24. Тексерушi-уәкiлге сыйлықтың есептелiнген сомасы айына бiр рет белгiленген мерзiмде төленедi.
25. Тексерушi-уәкiлдерге Агенттiк сыйлықпен бiрге олардың iс-әрекеттерiне байланысты шығарған шығындарын өтеп бередi.
Тексерушi-уәкiлдердiң жұмыстарын бақылау және
бөлiмшелердегi олардың iс-әрекеттерiн тексеру
26. Агенттiк тексерушi-уәкiлдерге бақылауды олардан ай сайын түсетiн есеп-беру құжаттарына қоса тiркелген орындалған жұмыстың көлемi сондай-ақ орындалмаған мiндеттемелер мен шарттардың, егер мұндай жағдайлар орын алған болса, олардың себептерiн қысқаша баяндалған түсiндiрме жазбаларына байланысты жүргiзедi.
27. Тексерушi-уәкiлдерден түсетiн құжаттар келесi бағыттар бойынша тексерiлуi қажет:
а) есептеу қағаздарының, есептеу ведомостiлерiнiң, қысқаша рапорт-программалардың сапалы ресiмделуi және дер кезiнде тапсыру;
б) авторлық сыйақы мен творчестволық одақтар қорына аударылатын қаржыларды есептеу кезiнде заңда бекiтiлген ақы мөлшерiмен нормаларын дұрыс қолдану;
в) есептеу құжаттарында көрсетiлген алым сомаларын дұрыс есептеу;
г) ағымдағы шоттан немесе ҚазМАСҚА транзиттi субшотынан көшiрмелердiң, тексерушi-уәкiлдердiң есептi айда шығарған шығындарын анықтайтын құжаттардың бар болуы, шыққан шығындардың орынды жұмсалуы;
д) түсiндiрме жазбаларының сапасы;
е) тексерушi-уәкiлдердiң авторлық сыйақы сомаларын қайта есептеу немесе қайта қайтару жөнiндегi бұйрықтарды орындауы;
ж) төлеушiлердiң дебиторлық қарыздарын есептеу, қарызды қайтару мерзiмiнiң ұзақтығы мен дебиторлық қарыздың рұқсат етiлген қарызға қарағандағы мөлшерi.

28. Дата высылки расчетно-отчетной документации определяется по почтовому штемпелю, а для инспектора-уполномоченного, лично представляющего эту документацию в Агентство по дате регистрации в журнал входящей корреспонденции.
29. Расчетные листы, расчетные ведомости, оформленные неверно или неполно, не могут быть приняты КазГААСП в зачет выполнения инспектором-уполномоченным, графика расчетов с плательщиками, они подлежат возврату на доработку, а сумма начислений по отчету инспектора-уполномоченного уменьшается на сумму, отраженную в возвращаемых ему расчетных листах (расчетных ведомостях).
30. Если при проверке расчетных листов, программ-рапортичек и отчетных ведомостей обнаружится, что расчет с плательщиками был произведен неправильно, то инспектору-уполномоченному выписывается приказ доначислить соответствующую сумму, независимо от ее размера или возвратить плательщику, если сумма превышает 50 тенге по каждому расчетному документу. Суммы менее 50 тенге возврату плательщикам не подлежат, а передаются в доход республиканского бюджета. Одновременно инспектору-уполномоченному направляется информация о допущенной ошибке, являющейся основанием для исключения излишне начисленных сумм из фактического выполнения плана сборов данного вида гонорара.
31. Расчетные листы не могут быть приняты в зачет выполнения инспекторами-уполномоченными графика расчетов с плательщиками перепроверок правильности ранее сделанных расчетов, если не сопровождаются программами-рапортичками и другими отчетными документами.
32. Кроме расчетно-отчетной документации, необходимо проверить своевременность исполнения поручений и заданий Агентства, а также обязанностей, предусмотренных "Положением об инспекторах-уполномоченных КазГААСП".
33. После проверки расчетно-отчетной документации, внесения необходимых исправлений следует направить инспектору-уполномоченному все замечания и пояснения в срок, обеспечивающий их получение до последующих документов.
34. В целях подробного ознакомления с работой инспектора-уполномоченного и оказания ему практической помощи Агентство должно периодически (не реже одного раза в три года) проводить проверки его деятельности непосредственно в пункте.
Проверки должны проводиться работниками отдела учета авторов и произведений Агентства, и бухгалтером-ревизором (или другими бухгалтерскими работниками), как правило, в присутствии инспектора-уполномоченного.
При необходимости к участию в проверках могут привлекаться работники юридической службы, инспектора-уполномоченные других пунктов.

28. Есеп беру құжаттарының жiберiлген күнi почта штемпелi арқылы анықталады. Ал Агенттiкке өзi алып келген тексерушi-уәкiл үшiн құжаттарды тапсыру күнi қатынас қағаздарын тiркейтiн журнал арқылы анықталады.
29. Дұрыс немесе толық ресiмделмеген есеп беру қағаздары, есеп беру ведомостiлерi тексерушi-уәкiлдердiң төлеушiлердiң есеп беру графигiн толық орындағаны болып есептелiнбейдi, ол қағаздар тексерушi-уәкiлдерге түзетуге қайта қайтарылады. Ал тексерушi-уәкiлдiң есеп беру жұмыстарына есептелiнген еңбек ақы сомасы оған қайтарылған есеп беру қағаздарында көрсетiлген сомаға азайтылуы керек.
30. Егер есептеу қағаздарын, қысқаша рапорт-программаларды және есептеу ведомостiлерiн тексеру кезiнде тексерушi-уәкiлдiң төлеушiлермен дұрыс есеп айырыспағаны анықталса, онда тексерушi-уәкiлге жетiспейтiн соманы мөлшерiне қарамастан аудартуға болмаса, әр есептеу құжаттары бойынша 50 теңгеден асатын артық алынған соманы төлеушiге қайта қайтару жөнiнде бұйрық шығады. 50 теңгеден кем сома төлеушiге қайтарылмайды, ол сома республика бюджетiнiң қорына аударылады. Сонымен қатар тексерушi-уәкiлге жiберген қателiгi жөнiнде ақпарат жiберiледi. Ол ақпарат авторлық қаламақының осы түрi бойынша орындалған нақты алым жоспарынан артық есептелiнген соманы шығарып тастауға негiз болады.
31. Есептеу қағаздары қысқаша рапорт-программалармен және басқа да есептеу құжаттарымен қоса жүктелмесе, онда тексерушi-уәкiлдердiң бұрынырақ жасалған есептеулердiң дұрыстығын қайта тексеруi, төлеушiлермен есептесу графигiн орындағаны есепке алынбайды.
32. Есеп беру құжаттарынан басқа Агенттiктiң жүктелген тапсырмаларының дер кезiнде орындалуын, сондай-ақ "қазМАСҚА тексерушi-уәкiлдерi жөнiндегi ережелерде" көрсетiлген мiндеттемелердiң орындалуын тексеру қажет.
33. Есеп беру құжаттарын тексерiп қажеттi түзетулердi енгiзгеннен кейiн, тексерушi-уәкiлге барлық ескертпелер мен түсiндiрмелердi келесi құжаттарды алуды қамтамасыз ететiн мерзiмге дейiн жөнелту қажет.
34. Тексерушi-уәкiлдiң жұмысымен толық танысып, оған iс жүзiнде көмек көрсету мақсатында Агенттiк оның қызметiн тiкелей бөлiмшеде тексерудi ұдайы (үш жылда бiр реттен кем емес) жүргiзуi керек.
Тексерулер Агенттiктiң авторлар мен шығармаларды тiркеу бөлiмiнiң қызметкерлерiмен және ревизор бухгалтермен (немесе басқа бухгалтер қызметкерлермен) бiрге әрдайым тексерушi-уәкiлдiң қатысуымен жүргiзiлуi тиiс.
Тексеруге қатыстыру қажеттiлiгi туғанда, заң қызмет өкiлдерi, өзге бөлiмдердiң тексерушi-уәкiлдерi тартылуы мүмкiн.

35. Перед выездом на проверку проверяющие должны:
а) ознакомиться с имеющимися материалами, характеризующими работу инспектора-уполномоченного за весь период, подлежащий поверке, и актом предыдущей проверки,
б) выписать данные о суммах учтенных инспектором-уполномоченным доходов по основным плательщикам за весь период с момента предыдущей проверки,
в) выяснить претензии к инспектору-уполномоченному, предъявляемые к нему работниками Агентства по разделам работы.
36. Знакомясь с деятельностью инспектора-уполномоченного непосредственно в пункте, проверяющие должны выверить правильность произведенных расчетов с филармонией, всеми театрами, цирком и 2-3 другими плательщиками разных видов.
37. Ошибки в расчетах с плательщиками или в учете его доходов, выявленные самим инспектором-уполномоченным при осуществлении перепроверок, а также проверяющими при проверке деятельности инспектора-уполномоченного, фиксируются в акте по форме N 75 только в случае необходимости доначисления. Суммы авторского вознаграждения, излишне начисленные и выплаченные авторам, взысканию Агентством не подлежат и организациям-плательщикам не возвращаются, за исключением случаев счетных ошибок или установления факта недобросовестности автора.
38. Акт о результатах проверки расчетов с плательщиками по форме N 75 должен быть подписан проверяющими, распорядителями кредитов плательщика, инспектором-уполномоченным и заверен печатью плательщика.
39. Кроме результатов проверки правильности расчетов с плательщиками, проверяющие должны отразить в акте состояние организационной, юридической и разъяснительной работы инспектора-уполномоченного и причины невыполнения им тех или иных обязанностей, а именно:
а) соблюдение установленного порядка и сроков представления в Агентство расчетно-отчетной документации,
б) правильность оформления расчетных листов, отчетных ведомостей, программ-рапортичек,
в) наличие длительной дебиторской задолженности за плательщиками и меры по ее сокращению или ликвидации,
г) соблюдение порядка ведения делопроизводства и архива,
д) своевременность исполнения приказов и поручений Агентства, ответов на запросы авторов, Агентства и других организаций,
е) состояние работы по выявлению новых плательщиков и проведению с ними расчетов,
и) выполнение указаний Агентства по результатам предыдущей проверки деятельности инспектора-уполномоченного.
40. По результатам проведенной проверки составляется акт в двух экземплярах (первый - для Агентства, второй для инспектора-уполномоченного). Оба экземпляра подписываются проверяющими и инспектором-уполномоченным.
41. Результаты проверки деятельности инспектора-уполномоченного должны быть рассмотрены на совещании работников отдела (Агентства), после чего издается приказ по Агентству (допускается подготовка соответствующего письма), экземпляр которого направляется инспектору-уполномоченному для исполнения.
Приказ должен быть издан (или подготовлено письмо) в двухнедельный срок с момента окончания проверки.
В тех случаях, когда в приказе содержатся указания, полезные для других инспекторов-уполномоченных (объявляется благодарность или выносится дисциплинарное взыскание), копии такого приказа рекомендуется направлять всем инспекторам-уполномоченным для сведения и руководства.
А к т
Гор._________________              "__"_________199__г.
Мы, нижеподписавшиеся, уполномоченный КазГААСП
по гор____________________________тов.___________________________
и ст. бухгалтер___________________тов.___________________________
(название плательщика)
произвели проверку начислений авторского гонорара и платежей в
Литературный и Музыкальный фонды за период с ______________199__г.
по____________________________199__г.
Проверка произведена по данным бухгалтерского учета плательщика
и данным уполномоченного по охране авторских прав.
Установлено следующее:

35. Тексеруге шығар алдында тексерушiлер төмендегi жәйттердi орындауға мiндеттi:
а) белгiлi бiр мерзiм iшiндегi тексерушi-уәкiлдiң жұмысын сипаттайтын, тексерiлуi қажет қолда бар мәлiметтермен және бұрынғы тексерулер актiсiмен танысуға;
б) бұрынғы тексеру кезiнен бастап тексерушi-уәкiлдiң есепке алған негiзгi төлеушiлердiң кiрiстерiнiң сомасы жөнiндегi мәлiметтердi көшiрiп алуға;
в) Агенттiктiң қызметкерлерi мен тексерушi-уәкiлдерге жұмыстың бөлiмдерi бойынша қойылған шағым талаптарымен танысуға мiндеттi.
36. Тексерушi-уәкiлдiң жұмысымен тiкелей бөлiмшеде танысқан кезде, тексерушiлер жүргiзiлген есептеулердiң дұрыстығын филармония, барлық театрлармен, цирк және 2-3 басқа да түрлi төлеушiлердiң есептеулерiмен салыстырулары керек.
37. Қайта тексерудi жүргiзу кезiнде тексерушi-уәкiлдiң өзi анықтаған төлеушiлермен есептеу немесе олардың кiрiстерiн тiркеу кезiнде жiберген қателiктерi, сондай-ақ тексерушiлердiң тексерушi-уәкiлдердiң қызметiн тексеру кезiнде анықталған қателiктерi, жетiспейтiн соманы аударту қажеттiлiгi туған жағдайда ғана N 75 формалы актiге тiркеледi. Авторларға артық есептелiнiп төленген сомаларды Агенттiктiң өндiрiп алуына болмайды және төлеушi мекемелерге шоттан шатысу болмаса, авторлардың арам ниеттi iстерi дәлелденген жағдайларды қоспағанда қайтарылмайды.
38. Есептеулердi тексерудiң қорытындылары жөнiндегi актiге тексерушiлердiң, төлеушiлердiң кредит басшыларының, тексерушi-уәкiлдердiң қолы қойылып, төлеушiнiң мөрiмен куәлендiруi керек.
39. Төлеушiлермен есептесудiң дұрыстап тексеру қорытындыларымен бiрге актiде тексерушi-уәкiлдiң ұйымдастыру, юристiк және түсiндiру жұмыстарын қандай дәрежеде жүргiзiлгенi және орындалмаған мiндеттемелердiң себептерi көрсетiлуi керек, атап айтқанда:
а) есеп беру құжаттарын Агенттiкке тапсырудың белгiленген  тәртiбi мен мерзiмiн бұзбау;
б) есеп беру қағаздарын, есеп беру ведомостiлерiн, қысқаша рапорт-программаларды дұрыс ресiмдеу;
в) төлеушiлердiң ұзаққа созылған дебиторлық қарыздарын азайтудың немесе жоюдың шаралары;
г) iс жүргiзудiң жұмыстарымен архив жүргiзу тәртiбiн сақтау;
д) Агенттiктiң бұйрықтары мен тапсырмаларын, авторлармен Агенттiктiң және басқа да мекемелердiң сұрақтарына жауап беру жұмыстарын уақытында орындау;
е) жаңа төлеушiлердi тауып, олармен есеп айырысу жұмыстарын
жүргiзу жағдайы;
и) тексерушi-уәкiлдiң қызметiн бұрынғы тексерудiң қорытындылары бойынша Агенттiктiң нұсқауларын орындау.
40. Жүргiзiлген тексерудiң қорытындылары бойынша екi дана.
ҚазМАСҚА фN 75
А К Т
Қала ______________________        " " ____________199__ж.
Бiз төмендегi қол қоюшылар, ҚазМАСҚА-ның тексерушi-уәкiлi
________________________қаласы бойынша азамат _____________________
есепшi _______________________________ азамат _____________________
(төлеушi мекеме)
199__жылдың _______________ мен 199___жылдың ______________
аралығындағы әдебиет және музыка қорына қаламақы мен аудару жайына
тексеру жүргiзiлдi.
Тексеру төлеушi мекеменiң есепшiсiмен авторлық құқық қорғау
агенттiгi тексерушi-уәкiлiнiң құжаттарына сәйкес тексерiлдi.
Төмендегiлер    анықталды:

1. Расхождения
Доходы составили: а) по данным плательщика_______________т.т.
б) по данным уполномоченного
(сумма расчетных листов по доходу)
__________________т.т.
________________________________________
Расхождения__________________________т.т.
2. Расшифровка расхождений
Подлежат исключению доходы:
а) по гастролям, когда начисления
сделаны по месту гастролей_____________________________т.т.
_____________________________________________________________
б) доход от спектаклей (концертов) по телевидению________т.т.
в) от аренды помещений___________________________________т.т.
г) прочие доходы, не связанные с публичным исполнением___т.т.
д) от выручки на танцах                          ________т.т.
е) дотация, полученная от вышестоящих организаций________т.т.
ж) доходы будущих периодов                       ________т.т.
_________________________________
Итого к исключению:   ________т.т.
Сумма доходов, с которых не сделаны начисления   ________т.т.
Сумма доходов, с которых начисления сделаны ошибочно_____т.т.
3. Доначисления и возвраты                       ________т.т.
Следует:
а) Доначислить с дохода___________________т.т.
Худфонд____________Авторский гонорар_____________тенге
Журфонд____________Музфонд          _____________тенге
Литфонд          _____________тенге
__________________________________________
ИТОГО:           _____________тенге
б) Возвратить с дохода___________________тенге
Авторский гонорар_____________тенге
Худфонд____________Музфонд          _____________тенге
Журфонд____________Литфонд          _____________тенге
__________________________________________
ИТОГО:           _____________тенге
4. Начисления с зарплаты исполнителей
Сумма зарплаты:
а) по данным плательщика_________________________________тенге
б) по данным уполномоченного_____________________________тенге
___________________________________________
Расхождения:_______________________тенге
Следует:
а) Доначислить (авторский гонорар)_______________________тенге
б) Возвратить (авторский гонорар)________________________тенге
5. Общие результаты выверки расчетов
ВСЕГО доначислено (или возвращено)_______________тенге
В том числе:
Худфонд____________Авторский гонорар_____________тенге
Журфонд____________Музфонд          _____________тенге
Литфонд          _____________тенге
ПРИМЕЧАНИЕ. На доначисления (или возвраты) оформлено______экз.
расчетных листов.
6. Объяснения расхождений и перерасчетов:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
О чем и составлен настоящий акт.
Уполномоченный КазГААСП_____________________________
Ст.бухгалтер плательщика____________________________
Печать
плательщика

1. Айырмасы
Түскен кiрiс: а) төлеушiнiң есебi бойынша ____________________ т.т.
б) тексерушi-уәкiлдiң есебi бойынша (есептiк парақ
бойынша пайда) ______________________________ т.т.
___________________________________________
Айырмасы                ___________________ т.т.
2. Айырмаға талдау
Кiрiстi бөлу:
а) гастрольдiк сапар бойынша ___________________________ т.т.
__________________________________________________________________
б) телебағдар бойынша (концерт) спектакль  _____________ т.т.
в) жалға беруден түскен                    _____________ т.т.
г) көпшiлiк алдында қойылымға байланысты
емес әртүрлi түсiм                      _____________ т.т.
д) Биден түскен түсiм, жоғарғы ұйымнан
алынған көмек сомасы                    _____________ т.т.
ж) болашақ түсiмнен болатын көмек          _____________ т.т.
_________________________________________________
Түскен кiрiс жиынтығы:        _____________ т.т.
Есепке алынбаған төлем кiрiсiнiң есебi     _____________ т.т.
Қате есептелген кiрiстiң есебi             _____________ т.т.
3. Қосымша төлем мен қайтарым              _____________ т.т.
Керек:
а) Кiрiстен қосымша төлеу ______________________________ т.т.
Суретшiлер қоры _____________ Авторлық қаламақы _____________ теңге
Журналистер қоры ____________ Музыкалық қор     _____________ теңге
Әдеби қор         _____________ теңге
________________________________________________
Барлығы:          _____________ теңге
б) Кiрiстен қайтарым ___________________________теңге
Авторлық қаламақы  _____________ теңге
Суретшiлер қоры ____________ Музыкалық қор      _____________ теңге
Журналистер қоры ___________ Әдеби қор          _____________ теңге
__________________________________________________
Барлығы:           _____________ теңге
4. Орындаушылардың жалақысынан есептеу
Жалақы сомасы:
а) төлеушiнiң есебi бойынша ____________________________ теңге
б) тексерушi-уәкiлдiң есебi бойынша ____________________ теңге
_________________________________________________
Айырмашылығы ____________________________ теңге
Керек:
а) Төлеу (авторлық қаламақыны) _________________________ теңге
б) Қайтару (авторлық қаламақыны) _______________________ теңге
5. Есептеуден шыққан қорытынды
БАРЛЫҒЫ төлемнiң (немесе қайтарымның) _______________ теңге
Сонымен қоса:
Суретшiлер қоры ___________ Авторлық қаламақы _______________ теңге
Журналистер қоры __________ Музыкалық қор     _______________ теңге
Әдеби қор         _______________ теңге
ЕСКЕРТУ: Қосымша төлемге (немесе қайтарымға) кеткен _________ дана
есеп парағы.
6. Айырмашылық пен есептеуге түсiнiктеме:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жарғылардың негiзiнде осы акт жасалды.
ҚазМАСҚА-ның тексерушi-уәкiлi    _________________________
Төлеушi мекеменiң есепшiсi       _________________________