Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер енгiзу туралы" 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 60-1 Қазақстан Республикавсының Заңына сәйкес "Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулыққа енгiзiлген өзгертулер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетi 1997 жылғы 28 қаңтардағы N 20. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 27 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 29. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
20. "Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң 1997 жылғы 28 қаңтардағы N 20 V970029_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
1. 15-тармақ "м) ұтыстар" тармақшасымен және мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын: "Ұтыстар - жеке тұлғалардың конкурстарда, жарыстарда (олимпиадаларда), фестивальдарда, салымдар бағалы қағаздар, лотереялар бойынша алатын заттай және ақшалай түрдегi кiрiстерiнiң кез-келген түрлерi".
2. 18-тармақтағы мәтiн мынадай сөйлеммен толықтырылсын: "Iссапарлық, өкiлдiк шығыстар Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормалар шегiнде шегерiлiп тасталады".
3. 23-тармақтағы кестеге мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1. Труба құбырлары; мұнайгаз құбырлары; пайдалы қазбаларды
өндiру және ұқсату үшiн пайдаланылатын жабдықтар машиналар
мен механизмдер, компьютерлер, деректердi өңдеу жөнiндегi
шеткерi құрылғылар мен жабдықтар 25
2. Жолдарда пайдаланылатын автотректер техникасы; арнаулы
аспаптар, құрал-саймандар мен керек-жарақтар 20
3. Жеңiл автомобильдер; такси; автомобиль көлiгiнiң
жылжымалы құрамы; жүк автомобильдерi, автобустар,
арнаулы автомобильдер мен автотiркемелер
Машиналар мен жабдықтар: өнеркәсiптiк барлық салалары,
құю өндiрiсi үшiн, ұста-пресс жабдықтары; электронды
жабдықтар; құрылыс жабдықтары; ауылшаруашылық машиналары
мен жабдықтары 15
одан әрi топтардың нөмiрi тиiсiнше 4,5,6 болып өзгертiлсiн, 5-топтан "Труба құбырлары" деген сөз алынып тасталсын.
Кестеден кейiнгi мәтiнде "амортизация" деген сөзден кейiн "кез-келген салық жылы" деген сөздер қосылсын және одан әрi мәтiн бойынша.

Об утверждении Изменений и дополнений к Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц"
Приказ Председателя Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 28 января 1997 г. N 20. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 07.02.1998 г. N 29. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 28 января 1997 года N 20 "Об утверждении изменений и дополнений к Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 60-1 "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в отношении налогообложения доходов физических лиц приказываю:
утвердить прилагаемые изменения и дополнения к Инструкции N 40 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц".
Председатель
1. Пункт 15 дополнить подпунктом "м) выигрыши." и примечанием следующего содержания: "Выигрыши - любые виды доходов в натуральном и денежном выражении, получаемые физическими лицами на конкурсах, соревнованиях (олимпиадах), фестивалях, по вкладам, по ценным бумагам, по лотереям".
2. В пункте 18 текст дополнить следующим предложением
"Командировочные, представительские расходы вычитаются в пределах
норм, установленных Правительством Республики Казахстан".
3. В пункте 23 в таблице группы 1,2,3 заменить группами
следующего содержания:
1. Трубопроводы; нефтегазопроводы:
оборудование, машины и механизмы,
используемые для добычи и
переработки полезных ископаемых,
компьютеры, периферийные
устройства и оборудование по обработке
данных                                     25
2. Автотракторная техника для
использования на дорогах;
специальные инструменты, инвентарь
и принадлежности                           20
3. Легковые автомобили; такси;
подвижной состав автомобильного
транспорта: грузовые автомобили,
автобусы, специальные автомобили и
автоприцепы.
Машины и оборудование: для всех
отраслей промышленности, литейного
производства; кузнечно-прессовое
оборудование; электронное оборудование;
строительное оборудование;
сельскохозяйственные машины и
оборудование. Мебель для офиса             15
Группы 1,2,3 считать соответственно группами 4,5,6, из группы 5
исключить слово "трубопроводы".
В текст после таблицы после слова "амортизация" добавить слова
"в любой налоговый год" и далее по тексту.

4. 26-тармақтағы мәтiнде "Министрлер Кабинетi" деген сөздер "Үкiметi" деген сөзбен ауыстырылсын, мысалды жақша iшiнде "3-топ" деп көрсетiлсiн.
5. 30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Өндiрiстiк мақсаттар үшiн өз құрылысына жұмсалған шығындар және өндiрiстiк мақсаттар үшiн кемiнде үш жыл пайдаланылып, сатып алынған технологиялық жабдықтардың құны салық төлеушiнiң қалауы бойынша амортизациялық кезең iшiнде қалған амортизация сомасы шегiнде кез-келген сәтiнде шегерiлуге тиiс".
6. 34-тармақтағы мәтiнде "2" санының орнына "3" саны көрсетiлсiн.
7. 39-тармақтың жетiншi абзацындағы "инспекциялар" деген сөз "органдарда" деген сөзбен ауыстырылсын.
8. 45-тармақтағы ескертуден кейiнгi абзацтың редакциясы мынадай мәтiнмен толықтырылсын: "Төлем көзiнен ұсталатын табыс салығын есептеу салық жылы iшiнде бiркелкi (ай-сайын) жасалып отырады. Төлем көзiнен жеке тұлғалардан ұсталатын табыс салығы бiркелкi есептеу үшiн "қайта есептеу коэффициентi" және "жылдық салық салынатын табыстың есептi сомасы" көрсеткiштерiн пайдалану енгiзiледi".
Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу тiркелген кесте (N 9 қосымша) бойынша осы көрсеткiштердi пайдалану арқылы жүзеге асырылуы тиiс.
Қайта есептеу коэффицентi дегенiмiз "12" санының (жыл -12 ай) салық салынатын табыстың есептi сомасы анықталатын айдың санын және одан алынатын табыс салығының есептi сомасын бiлдiретiн санға қатынасы, яғни қаңтарда - 12 (12:1); ақпанда - 6 (12:2); наурызда 4 (12:3) және т.б.
N 10 қосымшада 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енгiзiлетiн осы Нұсқаулықтың 45-тармағының ставкасы мен жаңа сызба бойынша жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеудiң мысалы келтiрiлген.
Қызметкер салық жылы аяқталғанға дейiн босатылған ретте бухгалтерия онымен есеп айырысқан жағдайда нақты алған табысына сүйене отырып табыс салығын қайта есептеуi, ал қажет болған жағдайда есептi табыстан аванспен ұсталған салық сомасын қайтаруы тиiс. Қызметкер босатылған кезде салық жылы жұмыс iстеген уақыты үшiн төленген және одан ұсталған табысы туралы анықтама берiледi.
Мердiгерлiк шарт бойынша жұмыстардан, сондай-ақ бiр жолғы төлем түрiндегi табыстар алатын жеке тұлғалардан табыс салығы қайта есептеу коэффициентiн қолданбай-ақ әдеттегi тәртiппен есептелiп ұсталады" және одан әрi мәтiн бойынша.
9. 46-тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы "46а" тармағы енгiзiлсiн: "Жеке тұлғаларға төленетiн ұтыстарға төлем көзiнен 15 процент ставка бойынша салық салынады".
10. 47-тармақтан ескерту алынып тасталсын.
11. 49-тармақтағы "в)" тармақшасында "iзгiлiк көмек" деген сөздер "iзгiлiк, қайырымдылық көмек пен гранттардың" деген сөздермен ауыстырылсын және одан әрi мәтiн бойынша.
"в)" тармақшасына енгiзiлген ескерту мәтiнi мынадай редакцияда жазылсын: "Iзгiлiк көмек - үкiметтiк және үкiметтiк емес ұйымдар желiсi бойынша, сондай-ақ басқа елдердiң және аймақтардың жеке адамдарының мұқтаж халықтарға тегiн көмек түрiндегi жағдай жасауы (мысалы зiлзала апаттарынан зардап шеккендер).
"Қайырымдылық қоры"- ауқатты емес, әлеуметтiк жағынан қорғалмаған, мұқтаж жеке тұлғаларға материалдық көмек.
"Гранттар" - бiздiң және басқа мемлекеттiң әртүрлi қоғамдық ұйымдардың жекелеген азаматтардың әртүрлi қызмет салаларында белгiлi бiр мақсаттарға (мiндеттерге) қол жеткiзу үшiн жеке тұлғаларға тегiн, бiржолғы ақшалай сома бөлуi.
Жеке тұлғалардың гранттар түрiнде алған, бiрақ еңбекке ақы төлеу сияқты көзделмеген мақсаттарға пайдаланылған қаржыларды жеке тұлғаның жалпы табысына енгiзiлуi және жалпы белгiленген тәртiппен табыс салығы салынуы тиiс.
Жеке тұлғаларға тиiстi қоғамдық қорлар немесе осыған уәкiлдiк берген органдар арқылы берiлген iзгiлiк, қайырымдылық көмек жеке гранттар салық салудан босатылады".
49-тармақтың "г)" тармақшасындағы ескертудiң редакциясы мынадай мәтiнмен толықтырылсын: "Өзiн төлеу жеке тұлғаларға тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында көзделген жәрдемақылар мемлекеттiк жәрдемақылар деп ұғынылады".
49-тармақтың "3)" тармақшасының мәтiнi "iссапарлар" сөзiнен кейiн "өкiлдiк" деген сөзiмен толықтырылсын және одан әрi мәтiн бойынша.

4. В пункте 26 в тексте слова "Кабинет Министров" заменить на "Правительство", примере в скобках указать "3-я группа".
5. Пункт 30 изложить в следующей редакции: "Расходы по собственному строительству для производственных целей и стоимость приобретенного оборудования, используемого для производственных целей не менее трех лет, подлежат вычету, по усмотрению налогоплательщика, в любой момент в течение амортизационного периода в пределах суммы оставшейся амортизации.".
6. В пункте 34 в тексте вместо цифры "2" указать "3".
7. В пункте 39 в восьмом абзаце слово "инспекциях" заменить на слово "органах".
8. В пункте 45 редакцию абзаца после примечания дополнить следующим текстом: "Исчисление подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты, производится равномерно (помесячно) в течение налогового года. Для равномерного исчисления подоходного налога, удерживаемого с физических лиц у источника выплаты, вводится использование показателей "коэффициент перерасчета" и "расчетная сумма годового облагаемого дохода".
Исчисление подоходного налога с физических лиц должно осуществляться с использованием этих показателей по прилагаемой таблице (приложение N 9).
Коэффициент перерасчета представляет собой отношение числа "12" (год - 12 месяцев) к числу, означающему количество месяцев, за которое определяется расчетная сумма облагаемого дохода и расчетная сумма подоходного налога с него, т.е. в январе - 12 (12:1); в феврале - 6 (12:2); в марте - 4 (12:3) и т.д.
В приложении N 10 приведен пример исчисления подоходного налога с физических лиц по новой схеме, вводимой в действие с 1 января 1997 г., по ставкам пункта 45 данной Инструкции.
В случае увольнения работника до истечения налогового года, при расчете с ним бухгалтерия должна сделать перерасчет подоходного налога, исходя из фактически полученного дохода, и в необходимых случаях возвратить удержанную авансом сумму налога с расчетного дохода. При увольнении работнику выдается справка о выплаченном за проработанное время в налоговом году доходе и удержанном с него налоге.
С физических лиц, получающих доходы от работы по договорам подряда, а также в виде разовых выплат, подоходный налог исчисляется и удерживается в обычном порядке, без применения коэффициента перерасчета." и далее по тексту.
9. После пункта 46 ввести пункт "46а." следующего содержания:
"Выигрыши, выплачиваемые физическим лицам, облагаются у источника выплаты по ставке 15 процентов."
10. Из пункта 47 исключить примечание.
11. В подпункте "в)" пункта 49 слова "гуманитарной помощи" заменить словами "гуманитарной, благотворительной помощи и грантов" и далее по тексту.
Текст примечания к подпункту "в)" изложить в следующей редакции:
"Гуманитарная помощь" - содействие в виде безвозмездной помощи нуждающемуся населению (например, пострадавшему от стихийного бедствия) по линии правительственных и неправительственных организаций, а также частных лиц других стран и регионов.
"Благотворительная помощь"- материальная помощь неимущим, социально незащищенным, нуждающимся физическим лицам.
"Гранты" - безвозмездное, единовременное выделение денежной суммы различными общественными организациями, отдельными гражданами нашего и других государств физическим лицам для достижения определенных целей (задач) в различных областях деятельности.
Средства, получаемые физическими лицами в виде грантов, используемые не на предусмотренные цели, а как оплата труда, должны включаться в совокупный доход физического лица и облагаться подоходным налогам в общеустановленном порядке.
От налогообложения освобождаются гуманитарная, благотворительная помощь и гранты, выдаваемые физическим лицам через соответствующие общественные фонды или уполномоченные на это органы."
Редакцию примечания к подпункту "г)" пункта 49 дополнить следующим текстом: "Под государственными пособиями понимаются пособия, выплата которых физическим лицам предусмотрена законом о республиканском бюджете на соответствующий год, а также другими действующими законами Республики Казахстан."
Текст подпункта "з)" пункта 49 после слова "командировочных" дополнить словом "представительских" и далее по тексту.

12. 58-тармақта "10 проценттер астам" деген сөз "бiр бөлiгi" деген сөзбен ауыстырылсын.
13. 59-тармақта мәтiннен "Салық қызметi қарайды" деген сөздер алынып тасталсын, тармақтың басталуы мынадай редакцияда жазылсын: "Шет мемлекет салық жеңiлдiкпен салынатын мемлекет ретiнде қарайды" және одан әрi мәтiн бойынша.
14. 61-тармақта мәтiннен "немесе кассалық әдiс бойынша" сөздерi және соңғы абзац алынып тасталсын. Ескертуден кассалық әдiске қатысты түсiндiрме алынып тасталсын. (Бұл өзгертулер 1997 жылдың 1 шiлдесiнен бастап күшiне енгiзiледi).
15. 62-тармақтың екiншi абзацындағы "қолданған жағдайда" деген сөздер "қолданған кезде" деген сөздермен ауыстырылсын және үшiншi абзац алынып тасталсын. (Бұл өзгертулер 1997 жылдың 1 шiлдесiнен бастап күшiне енгiзiледi).
16. 66-тармақтың басталуы қолданылып жүрген мәтiнiнiң орнына мынадай редакцияда жазылсын: "Шегерiлуге тиiстi емес таза табыс есебiнен жүзеге асырылатын шығыстарға мыналар жатады" және одан әрi мәтiн бойынша.
"в)" тармақшасында "және басқа шығындар" деген сөздер алынып тасталсын.
17. 67-тармақта "үш" деген сөз "мынадай" деген сөзбен ауыстырылсын және "патент" деген сөзден кейiн "базаларда тауарларды сату құқығы үшiн бiржолғы алым төлеу" деген мынадай мәтiнмен аяқталсын.
18. 68-тармақта "а)" тармақша мынадай мәтiнмен толықтырылсын: "сондай-ақ жеке қосалқы шаруашылығының өнiмiн (анықтамасы болған жағдайда) және тұтынуда болған жеке мүлкiн өткiзуден алған табысын қоспағанда, кәсiпкерлiк қызмет субъектiлерi ретiнде тiркелмеген жеке тұлғаларға төлейтiн табыс сомаларынан; " және мәтiннен "басқа төлемдер" деген сөздерден кейiн "сондай-ақ" сөзi алынып тасталсын.
"а)" тармақшасының мәтiнi мынадай редакциядағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту: Қосалқы шаруашылығы (үй iргесiндегi учаскесi, бау-бақшасы, саяжай, үй жануарлары мен құстары) бар-жоғы туралы анықтамасын табыс еткен жағдайда қосалқы шаруашылығынан алған өнiмнiң артығын өткiзуден түскен кiрiске табыс салығы салынбайды. Сондай-ақ осы Нұсқаулықтың 16-тармағында көрсетiлгеннен басқа жеке тұлғалар өз пайдалануы үшiн сатып алған мүлiктi сатудан түскен сомаға табыс салығы салынбайды.
Жеке тұлғалардан өнiм (тауар) сатып алынған кезде еңбекке және қызметке заттай ақы төлеу, оған ол еңбегiне (немесе қызметке) ақы төлеу түрiнде беру кең тарағанын ескере отырып, жеке тұлғалар осы өнiммен жалақы (немесе оның қызметiне ақы төлеу) төлеу және шаруашылық жүргiзушi субъект одан табыс салығын ұстау фактiсiн қуаттайтын анықтама тапсырған жағдайда оның төлеген сомасынан табыс салығы ұсталмайды.
Өнiмдi (тауарды) өткiзушi жеке тұлғалар табыс еткен анықтамасының сенiмдiлiгiне жауап бередi.
Шаруашылық жүргiзушi субъект жеке тұлғаларға жасаған барлық төлемдер, және төленген сомадан ұсталған (немесе ұсталмаған) табыс салығы туралы ақпаратты оның тiркелген жерiндегi салық органына жолдайды.
68-тармақ мынадай мазмұндағы "д)" тармақшасымен толықтырылсын: "д) ұтыстар;"

12. В пункте 58 слова "более 10 процентов" заменить словом "часть".
13. В пункте 59 из текста убрать слова "Налоговая служба рассматривает", начало пункта изложить в следующей редакции:
"Иностранное государство рассматривается как государство с льготным налогообложением" и далее по тексту.
14. В пункте 61 исключить из текста слова "или по кассовому методу" и последний абзац. Из примечания убрать пояснения, касающиеся кассового метода.(Данные изменения вводятся в действие с 1 июля 1997 года).
15. В пункте 62 во втором абзаце слова "В случае применения" заменить словами "При применении" и исключить третий абзац. (Данные изменения вводятся в действие с 1 июля 1997 года).
16. Начало пункта 66 вместо существующего текста изложить в следующей редакции: "К расходам, осуществляемым за счет чистого дохода, не подлежащих вычету, относятся: "и далее по тексту. В подпункте "в)" исключить слова "и другие расходы".
17. В пункте 67 слово "тремя" заменить словом "следующими" и закончить после слова "патента" следующим текстом: "уплаты разового сбора за право реализации товаров на рынках".
18. В пункте 68 подпункт "а)" дополнить следующим текстом "а также с сумм дохода, выплачиваемого физическим лицам, не зарегистрированным в качестве субъектов предпринимательской деятельности, кроме доходов от сдачи продукции личного подсобного хозяйства (при предъявлении справки о его наличии) и личного имущества, бывшего в употреблении;" и исключить из текста перед словами "других выплат" слова "а также".
Дополнить текст подпункта "а)" примечанием в следующей редакции:
"Примечание. При предъявлении справки о наличии подсобного хозяйства (приусадебного участка, огорода, дачного участка, домашних животных и птиц), доход от реализации излишков продукции с подсобного хозяйства не облагается подоходным налогом.
Также не облагаются подоходным налогом суммы от продажи имущества, приобретенного физическим лицом для личного пользования, кроме имущества, указанного в пункте 16 настоящей Инструкции.
Учитывая, что широкое распространение получила натуральная оплата труда и услуг, при приобретении у физического лица продукции (товара), которая выдана ему в виде оплаты его труда (или услуг), подоходный налог с выплачиваемых ему сумм не удерживается, при условии предъявления физическим лицом справки, подтверждающей факт выплаты заработной платы (или оплаты его услуг) этой продукцией и удержания с нее подоходного налога хозяйствующим субъектом.
Ответственность за достоверность представляемых справок несут физические лица, реализующие продукцию (товары).
Обо всех выплатах, произведенных физическим лицам, удержанном (или не удержанном) с выплаченных сумм подоходном налоге, хозяйствующий субъект направляет информацию в налоговый орган по месту его регистрации."
Дополнить пункт 68 подпунктом "д)" следующего содержания:
"д) выигрышей;".

19. Нұсқаулық мәтiнi мынадай редакциядағы "68а" тармағымен толықтырылсын: "Осы Нұсқаулықтың 66-тармағының "в" тармақшасына сәйкес жүзеге асырылатын төлемдер бойынша табыс салығын заңды тұлға - жұмыс берушi шеккен шығын сомасының 15 проценттiк ставкасымен төлем көзiнен төлейдi.
Ескерту. Төлемдер деп кәсiпкерлiк қызметпен байланысты емес қызметкерлер үшiн тiкелей немесе жанама салықтар болып табылатын, шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң таза табысы есебiнен жүзеге асырылатын және шегеруге жатпайтын жұмыс берушiлердiң шығын түсiнемiз.
Шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң өзiнiң қызметтерi болып табылмайтын жеке тұлғаға жұмсалған дәл осындай шығыстар осы жеке тұлғаның табысы ретiнде қарастырылады және осы Нұсқаулықтың 45-тармағының ставкасы бойынша оған табыс салығы салынуы тиiс.
Мысал:
Кәсiпорын өзiнiң қарауында қалған таза табыстың есебiнен 1500 мың теңгеге қызметкерi үшiн пәтер сатып алды. Жұмыс берушi пәтердiң құнын төлей отырып бюджетке 225 мың теңге (1500 х 0,15) мөлшерiнде заңды тұлғадан алынатын табыс салығын аударуы тиiс. Аталған сома шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң шегерiмiнде есептелмейдi.
20. 70-тармақтағы "а)" тармақшасының екiншi абзацындағы "5 күн iшiнде" деген сөздерден кейiн "банктiк" сөзi қосылсын, мысалдың соңындағы "5 қазан" деген дата "8 қазан" деп өзгертiлсiн.
21. 71-тармақ мынадай мазмұндағы "д)" тармақшасымен толықтырылсын: "д) кез келген он екi айлық кезең iшiнде Қазақстан Республикасында 30 күннен астам тұрып жатқан немесе Қазақстандық көзден 500 айлық есеп айырысу көрсеткiшiнен астам табыс алған жеке тұлғалар - резидент еместер".
22. 72-тармақ мәтiнi екiншi абзацтан кейiн мынадай редакциядағы жаңа абзацпен толықтырылсын: "Жеке тұлғалар- резиденттер еместер қызметiн тоқтатқан немесе Қазақстан Республикасының аумағынан кеткен кезде салық қызметi органдарына жиынтық туралы декларация табыс етедi" және одан әрi мәтiн бойынша.
23. 73-тармақтың бiрiншi және екiншi абзацтардағы "ағымдағы" деген сөз "аванстық" деген сөзбен ауыстырылсын. Екiншi абзацтағы "салық жылы" деген сөзден кейiнгi мәтiн мынадай редакцияда жазылсын: "салық қызметi органдарына мәлiмделген салық жылына болжалынып отырған табыс салығы сомасының 1/12 бөлiгiн негiзге ала отырып.
Бұл ретте әр айға бөлiнген болжалып отырған табыс салығының сомасы туралы анықтама тиiстi салық жылының 20 қаңтарына дейiн салық органына табыс етедi.
Анықтама нысаны осы Нұсқаулықтың N 1 қосымшасында көрсетiлген.
Табыс салығының бюджетке бiркелкi түсуi және айыппұл санкцияларын қолданбау мақсатында кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалар осы Нұсқаулықтың N 12 қосымшасына сәйкес тиiстi кезеңге салық салу мақсаттары үшiн жыл басынан бастап үдемелi қорытындымен бiрiншi тоқсанның, жылдың бiрiншi жартысының, тоғыз айдың аяқталуына қарай тиiсiнше 15 мамырға, 15 тамызға және 15 қарашаға Қаржылық нәтиже бойынша алдын ала есептеулердi табыс етедi.
Аталған есептеулердi тапсырғаннан кейiн салық төлеушi төлеуге жататын табыс салығы аванстық төлемдердiң сомасынан артық болған жағдайда соманың артығын төлеуге тиiстi аванстық төлемнiң келесi мерзiмiне дейiн бюджетке төлеуге мiндеттi. Төленуге тиiстi табыс салығының сомасы аванстық төлемдерден артық болған жағдайда артық төленген сома есепке алынады және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес салық төлеушiге қайтарылады. Салық төлеушi қажет болған жағдайда салық жылындағы табыс салығының болжалып отырған сомасы туралы анықтамаға өзгертулер енгiзуге құқығы бар.
Табыс салығының аванстық төлемдер сомасынан асатын соманы төлемеген жағдайда аванстық төлемнiң кезектi мерзiмiнен бастап төлеген күндi қоса салық төлеушiге өсiм есептеу түрiнде айыппұл санкциялары салынады.
Мысал:

19. Дополнить текст Инструкции пунктом "68 а" в следующей редакции:
"По платежам, осуществляемым в соответствии с подпунктом "в)" пункта 66 настоящей Инструкции, подоходный налог уплачивается юридическим лицом - работодателем у источника выплаты по ставке 15 процентов от суммы понесенных затрат.
Примечание. Под платежами понимаются расходы работодателя, являющиеся прямым или косвенным доходом для работников, не связанные с предпринимательской деятельностью, осуществляемые за счет чистого дохода хозяйствующего субъекта и не подлежащие вычету.
Аналогичные расходы хозяйствующего субъекта на физическое лицо, которое не является его работником, рассматриваются как доходы этого физического лица и должны облагаться у него подоходным налогом по ставкам пункта 45 настоящей Инструкции.
Пример. Предприятие за счет чистого дохода, остающегося в его распоряжении, приобрело для работника квартиру стоимостью 1500 тыс.тенге. Оплатив стоимость квартиры, работодатель должен перечислить в бюджет подоходный налог с юридического лица в сумме 225 тыс. тенге (1500х0,15). Указанные суммы не учитываются в вычетах хозяйствующего субъекта".
20. В пункт 70 во второй абзац подпункта "а)" после слов "в течение 5" добавить слово "банковских", в конце примера изменить дату "5 октября" на "8 октября".
21. Пункт 71 дополнить подпунктом "д)" следующего содержания:
"д) физические лица-нерезиденты, находящиеся в Республике Казахстан более 30 дней в течение любого двенадцатимесячного периода или получившие доход свыше 500 месячных расчетных показателей из казахстанского источника."
22. Текст пункта 72 после второго абзаца дополнить новым абзацем следующей редакции: "Физические лица-нерезиденты представляют декларацию о совокупном доходе в органы налоговой службы в момент прекращения деятельности или выезда с территории Республики Казахстан." и далее по тексту.
23. В пункте 73 в первом и втором абзацах слово текущие" заменить на "авансовые". Во втором абзаце текст после слов "налогового года" изложить в следующей редакции: "исходя из 1/12 части суммы предполагаемого подоходного налога за налоговый год, заявленной в органы налоговой службы".
При этом справка о предполагаемой сумме подоходного налога с разбивкой по месяцам представляется в налоговый орган до 20 января соответствующего налогового года. Форма справки приведена в приложении N 11 к настоящей Инструкции.
В целях равномерного поступления подоходного налога в бюджет и неприменения штрафных санкций физические лица, занимающиеся предпринимательской деятельностью, по окончании первого квартала, первого полугодия, 9 месяцев нарастающим итогом с начала года представляют соответственно 15 мая, 15 августа и 15 ноября предварительные расчеты по финансовому результату для целей налогообложения за соответствующие периоды, согласно приложению N 12 к настоящей Инструкции.
По представлению указанных расчетов в случае превышения подлежащего уплате подоходного налога над суммой авансовых платежей, налогоплательщик обязан сумму превышения уплатить в бюджет до очередного срока авансового платежа, подлежащего уплате. В случае превышения авансовых платежей над суммой подоходного налога, подлежащего уплате, сумма переплаты зачитывается или возвращается налогоплательщику в соответствии с действующим законодательством.
При необходимости налогоплательщик вправе внести изменения в справку о предполагаемой сумме подоходного налога за налоговой год.
В случае неуплаты суммы превышения подоходного налога над суммой авансовых платежей, на налогоплательщика налагаются штрафные санкции в виде начисления пени, с момента очередного срока авансового платежа по день уплаты.
Пример

Кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлға 1997 жылға болжалынып отырған соманы 360 мың теңге мөлшерiнде бағалады. Ол тиiсiнше 20 қаңтардағы аралықтан бастап 1997 жылғы 20 желтоқсандағы аралыққа дейiн ай сайын 30 мың теңге мөлшерiнде табыс салығын төлеуге мiндеттi. 1997 жылдың бiрiншi тоқсаны үшiн алдын-ала есептеулердi табыс еткен кезде төленуге тиiстi табыс салығы 105 мың теңге болды, яғни кәсiпкер ай сайын 5 мың теңге кем төлеп отырған. Бiрiншi тоқсан үшiн есептеулердi табыс ету мерзiмi 15 мамыр екенiн, ал кезектi аванстық төлемдер төлеу мерзiмi 20 мамырға дейiн көзделгенiн ескерсек кәсiпкер 30 мың теңге мөлшерiндегi аванстық төлемдер сомасының орнына бiрiншi тоқсан үшiн 15 мың теңге мөлшерiндегi кем төленген соманы қосымша төлеуге мiндеттi (105-90).
Кәсiпкер 15 теңгенi 1997 жылдың 20 мамырына дейiн төлемеген жағдайда салық органы төленген күндi қоса өсiм есептейдi.
Бiр жыл iшiнде iс жүзiнде есептелген табыс салығының сомасы жыл бойындағы аванстық төлемдер сомасынан 10 проценттен астам мөлшерден артқан жағдайда салық төлеушiге салық салынатын табыстың 2 процентi мөлшерiнде, 25 проценттер артқан кезде салық салынатын табыстың 5 процентi мөлшерiнде айыппұл салынады.
Мысал:
Кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлға 1997 жылға табыс салығының болжалынып отырған сома туралы анықтамада 360 мың теңге мөлшерiнде салық сомасы көрсетiлген, және бұл ретте салық органына алдынала есептеулер табыс етiлмеген. Кәсiпкер 1997 жылдың қорытындысы бойынша кәсiпкерлiк қызметпен айналысудан алынатын 516,5 мың теңге табыс салығының сомасын көрсетiп табыстар туралы декларацияны табыс еттi. Кәсiпкер есептеулердi табыс етпегенi үшiн айып пұл санкцияларынан және жоғарыда көрсетiлген мысалда баяндалған тәртiппен өсiм есептеуден басқа 1500 мың теңге салық салынатын табыстан 45% ставка бойынша 574,1 мың теңге сомада табыс салығын төлейдi, өйткенi табыс салығының аванстық төлемдер сомасынан артығы 43,5 процент болды, яғни 25 проценттен асып түседi (516,5 : 360 х 100% - 100%).
Маусымдық жұмыс сипатындағы немесе басқа да шарттары бар кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалар салық жылы iшiнде төленуге тиiстi аванстық төлемдер сомасын салық қызметi органдарымен келiсiм бойынша айқындайды.
Қазақстандағы жұмыстардан табыстары бар, бiрақ оларды одан тысқары жерлерден алатын жеке тұлғалар - резидент еместер аванстық төлемдер сомасын бюджетке салық жылының 20 ақпанында, 20 мамырында және 20 қарашасында төлейдi.
Осы санаттағы салық төлеушiлер Қазақстандағы төлейтiн табыстардан жалпы белгiленген тәртiппен төлем көздерiнен табыс салығын төлейдi.
Ескерту. Резидент еместер деп бұл жағдайда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын жеке тұлғалар есептеледi" және одан әрi мәтiн бойынша.
73 тармақтың соңғы абзацындағы "ағымдағы салық төлемдерi" деген сөздер "аванспен төленгендi қоса нақты төленген төлемдер" деген сөздермен ауыстырылсын.

Физическое лицо, занимающееся предпринимательской деятельностью, оценивает сумму предполагаемого подоходного налога за 1997 год в сумме 360 тыс.тенге. Соответственно оно обязано, начиная с периода от 20 января по период до 20 декабря 1997 года, уплачивать подоходный налог ежемесячно в сумме по 30 тыс.тенге. При представлении предварительного расчета за первый квартал 1997 года подоходный налог, подлежащий уплате, составил 105 тыс.тенге, т.е. предприниматель ежемесячно недоплачивал по 5 тыс.тенге. Учитывая, что срок представления расчета за первый квартал предусмотрен 15 мая, а срок уплаты очередного авансового платежа, предусмотрен до 20 мая, предприниматель вместе с суммой авансового платежа в сумме 30 тыс.тенге, обязан дополнительно уплатить недоплату за первый квартал в сумме 15 тыс.тенге (105 - 90).
В случае неуплаты предпринимателем 15 тыс.тенге до 20 мая 1997 года налоговым органом начисляется пеня по день уплаты.
В случае превышения суммы фактически начисленного подоходного налога за год над суммой авансовых платежей в течение года в размере, превышающем 10 процентов, на налогоплательщика налагается штраф в размер 2 процентов налогооблагаемого дохода; при превышении 25 процентов налагается штраф в размере 5 процентов налогооблагаемого дохода.
Пример
Физическое лицо, занимающееся предпринимательской деятельностью, в справке о предполагаемой сумме подоходного налога, за 1997 год указало сумму налога в размере 360 тыс.тенге, и при этом предварительные расчеты в налоговый орган не представляло. По итогам 1997 года предприниматель представил декларацию о доходах, полученных от занятия предпринимательской деятельностью с суммой подоходного налога 516.5 тыс.тенге. Кроме штрафных санкций за непредставление расчетов и начисления пени в порядке, изложенном в вышеприведенном примере, предприниматель уплатит подоходный налог по ставке 45% в сумме 574,1 тыс.тенге от налогооблагаемого дохода 1500 тыс.тенге, поскольку превышение подоходного налога над суммой авансовых платежей составило 43,5 процентов, т.е. более чем 25 процентов 516,5:360х100%-100%).
Физические лица, занимающиеся предпринимательской деятельностью, имеющей сезонный характер работ или другие условия, определяют сумму авансовых платежей, подлежащих уплате в течение налогового года, по согласованию с органами налоговой службы.
Физические лица - нерезиденты, имеющие доходы от работы в Казахстане,но получающие их за его пределами, вносят в бюджет суммы авансовых платежей подоходного налога 20-го февраля, 20-го мая, 20-го августа и 20-го ноября налогового года.
С доходов, выплачиваемых в Казахстане, данная категория налогоплательщиков уплачивает подоходный налог в обшеустановленном порядке у источника выплаты.
Примечание. Под нерезидентами в данном случае учитываются физические лица, не являющиеся гражданами Республики Казахстан" и далее по тексту.
В последнем абзаце пункта 73 "текущих платежей налога" заменить на "фактически уплаченных платежей, включая уплаченные авансом".

Декларациялардың нысаны өзгертiлсiн (N 1, N 2 және N 3 қосымша).
24. 75-тармақта үшiншi абзацтағы "Бас салық инспекциясы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын.
25. 77-тармақта "г)" тармақшасының мынадай мәтiн алынып тасталсын: "егер екi жақтың бiрi Қазақстан Республикасының резидентi емес немесе салық жеңiлдiктерiн пайдаланушы ұйым болса".
26. 79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Салық төлеушiнiң арызы дәлелдi болған жағдайда салық қызметi органының басшысы тиiстi қаржы органдарымен келiсе отырып, заңда көзделген табыс салығы мен (немесе) айыппұл санкцияларын төлеу мерзiмiн ұзартуға құқығы бар, бiрақ ұзарту мерзiмi бiр жылдан аспауы тиiс.
салық төлеу мерзiмiн ұзарту салық төлеушiлердi бюджетке уақытылы енгiзiлмеген салық үшiн өсiм төлеуден босатпайды.
Салық және айыппұл санкцияларын төлеу мерзiмiн ұзарту тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды".
27. 80-тармақтағы мәтiн "өндiрiп алынады" деген сөздердiң алдына "оның iшiнде аванстық" деген сөздер қосылып және одан әрi мәтiн бойынша.
28. 81-тармақтағы тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"а) декларацияда кем төлеуге апарып соқтырған салық мөлшерiн кемiтiп көрсеткенi үшiн кемiтiлген салық сомасының 100 процентi мөлшерiнде айыппұл алынады;
б) тауарлар өткiзу (жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету) жөнiндегi операцияларды есепте көрсетпей жүргiзгенi үшiн аталған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) құнының 100 процентi мөлшерiнде айыппұл салынады;
в) Бiр жыл iшiнде iс жүзiнде есептелген табыс салығының сомасы жол бойындағы аванстық төлемдер сомасынан 10 проценттен астам мөлшерде артқан жағдайда салық төлеушi салық салынатын табыстың 2 процентi мөлшерiнде, 25 процент артқан кезде салық салынатын табыстың 5 процентi мөлшерiнде айыппұл салынады.
г) қосылған құнға салынатын салық бойынша есепке тұрмаған тұлғаға
қосылған құнға салынатын салықты есепке алып, салық шот-фактурасында
көрсетiлген және бюджетке аударылуға, тиiстi, бiрақ аударылмаған қосымша
құнға салынатын салық сомасының 100 процентi мөлшерiнде айыппұл салынады
және одан әрi мәтiн бойынша.
29. Қол қойылған жердегi "Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының
бастығы" деген сөздер "Мемлекеттiк салық комитетiнiң төрағасы" деген
сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк салық комитетi
төрағасының орынбасары
9-қосымша
Табыс көздерiнен ұсталатын жеке тұлғалардан
алынатын табыс салығын бiркелкi есептеу жөнiндегi есеп
теңге
___________________________________________________________________
Салық       | Алынған табыстың |Есептi көрсеткiштiң| Iс жүзiнде
жылының     |    сомасы        | айлық шегерiмдерi |салық салынатын
айлары      |__________________|___________________|табыс сомасы
|Ағымдағы|Жыл      |Ағымдағы | Жыл     |
|айда    |басынан  |айда     |басынан  | 63-65
____________________________________________________________________

Изменить формы деклараций (приложение N 1, N 2 и N 3).
24. В пункте 75 в третьем абзаце слова "Главной налоговой инспекции" заменить на Государственного налогового комитета Республики Казахстан".
25. B пункте 77 из подпункта "г)" исключить следующий текст "если одна из сторон является нерезидентом Республики Казахстан или организацией, пользующейся налоговыми льготами".
26. Пункт 79 изложить в следующей редакции: "При наличии обоснованного заявления налогоплательщика руководитель органа налоговой службы, по согласованию с руководителем соответствующего финансового органа, имеет право продлить срок уплаты подоходного налога и (или) штрафных санкций, предусмотренных законодательством, но не более чем на один налоговый год.
Продление срока уплаты налога не освобождает налогоплательщика от уплаты пени за несвоевременный взнос налога в бюджет.
Порядок продления срока, уплаты налога и штрафных санкций определяется Правительством Республики Казахстан.".
27. В пункте 80 текст перед словом "взыскиваются" дополнить словами "в т.ч. авансовые" и далее по тексту.
28. В пункте 81 подпункты изложить в следующей редакции:
а) за занижение размера налога в декларации, повлекшей недоплату, налагается штраф в размере 100 процентов от заниженной суммы налога;
б) за проведение операций по реализации товаров (работ, услуг) без отражения в учете налагается штраф в размере 100 процентов стоимости указанных товаров (работ, услуг);
в) в случае превышения суммы фактически начисленного подоходного налога за год над суммой авансовых платежей в течение года в размере, превышающем 10 процентов, на налогоплательщика налагается штраф в размере 2 процентов налогооблагаемого дохода, при превышении 25 процентов - в размере 5 процентов налогооблагаемого дохода;
г) на лицо, не состоящее на учете по налогу на добавленную
стоимость, за выписку налогового счета-фактуры с учетом налога на
добавленную стоимость налагается штраф в размере 100 процентов суммы
налога на добавленную стоимость, указанной в налоговом счете-фактуре
и подлежащей перечислению в бюджет, но не перечисленной." и далее по
тексту.
29. В подписи слова "Начальник Главной налоговой инспекции
Министерства финансов" заменить словами "Председатель
Государственного налогового комитета".
Заместитель Председателя
Государственного налогового
комитета Республики Казахстан
Приложение N 1 к Инструкции
Госналогкомитета РК от
В налоговый орган _____________
Декларация представляется о доходах за год - до 31 марта следующего года
Д Е К Л А Р А Ц И Я
о доходах, полученных от занятия предпринимательской
деятельностью и других доходах физических лиц,
подлежащих налогообложению по ставкам статьи
29 Указа Президента Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных
платежах в бюджет"
за 199__год
Сообщаю, что я ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
РНН і_і_і_і_і_і_і_і_і_і_і_і
проживающий по адресу:______________________________________________
с "__"_________199__г. по "__"__________199__г.
Имею документ, удостоверяющий личность ________________________
(вид документа)
серия__________номер_________кем и когда выдан _____________________
телефоны: домашний___________, рабочий______________________________
получил следующие доходы:
I. Раздел
I. Доходы, полученные от занятия предпринимательской и иной
деятельности
---------------------------------------------------------------------
N іВид деятельности,іСумма    іСумма       іДоход, с    іСумма
п/піза что получен   івалового ірасхода,    ікоторого    іналога,
ідоход            ідохода   ісвязанная   ідолжен      іуплаченная
і                 і(выручки)іс получениеміудерживатьсяіавансом
і                 і         ідохода      іналог       і
---------------------------------------------------------------------

(4-жол - 3-жол)
Осы декларацияда мен көрсеткен деректердiң растығын қуаттаймын.
Декларацияға салық салу мақсаттарына қажеттi ___________құжатты
тiркеп отырмын.                                 (саны)
199__ж."__" _______________                   ________________
(өз қолы)
Азаматтардың есiне
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Жарлығының 162-163-баптарынан үзiндi:
"Белгiленген мерзiмде жеткiлiктi негiзсiз салық декларациясын табыс етпеген жеке тұлға декларация ұсынылмаған әр ай үшiн төленуге тиiстi, бiрақ декларация бойынша төленбеген соманың 5 процентi мөлшерiнде айыппұл салынады".
"Декларацияда көрсетiлген салық мөлшерiн толық төленбеуiне әкелiп
соққан кемiту үшiн салық төлеушiге кемiтiлген салық сомасының 100 процентi
мөлшерiнде айыппұл салынады".
"Есепте көрсетпей тауарларды (атқарылатын жұмысты, көрсетiлген
қызметтi) сату жөнiндегi операцияларды жүргiзгенi үшiн аталған тауарлар
(жұмыс, көрсетiлген қызмет) құнының 100 процентi мөлшерiнде айыппұл
салынады".
"Бiр жыл iшiнде iс жүзiнде есептелген табыс салығының сомасы жыл
бойындағы аванстық төлемдер сомасының 10 проценттен астам мөлшерде артқан
жағдайда салық төлеушiге салық салынатын табыстың 2 процентi мөлшерiнде,
25 проценттен артқан кезде салық салынатын табыстың 5 процентi мөлшерiнде
айыппұл салынады".
Декларация салық
органында тiркелген                199__ "__"________________
__________________________
(салық қызметкерiнiң қолы)
Қазақстан Республикасы
мемлекеттiк салық комитетiнiң 199_жылғы "__"_____________ N______Нұсқаулығына N 3 қосымша Салық органына _________________ Есеп бергеннен кейiнгiден Декларация, келесi жылдың 31 наурызына дейiн табыс етiледi
Шетелдiк жеке тұлғалардың 199__ жылғы табысы
туралы
ДЕКЛАРАЦИЯ
1. Фамилиясы, аты-жөнi, тегi _________________________________
СТТН
2. Қазақстан Республикасына келгенге
дейiн тұрғылықты тұрған жерi ______________________________
______________________________________________________________
3. Қазақстан Республикасына келген уақыты ____________________
4. Қазақстан Республикасындағы тұратын мекен-жайы ____________
______________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасындағы iс-қызметi (қызмет түрi)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
6. Жұбайының (күйеуiнiң) тұратын жерi, қызмет түрi және табыс
көзi _________________________________________________________

(стр. 4 + стр. 3)
Правильность показанных мною сведений в настоящей декларации
подтверждаю. К декларации прилагаю ______________ документов,
(количество)
необходимых для целей налогообложения.
"___"_____________199__г.          __________________________
(личная подпись)
К сведению граждан:
Выписки из статей 162-163 Указа Президента Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет":
"На физическое лицо, не представившее декларацию в установленные сроки без достаточных оснований, налагается штраф за каждый месяц не представления декларации в размере 5 процентов суммы, подлежащей к уплате".
"За занижение размера налога в декларации, повлекшее недоплату,
на налогоплательщика налагается штраф в размере 100 процентов
заниженной суммы налога".
"За проведение операции по реализации товаров (работ, услуг)
без отражения в учете налагается штраф в размере 100 процентов
стоимости указанных товаров (работ, услуг)".
"За занижение сумм авансовых платежей в течение года над суммой
фактически начисленного подоходного налога в размере, превышающем
10 процентов налагается штраф в размере 2 процентов
налогооблагаемого дохода, при превышении 25 процентов - в размере
5 процентов налогооблагаемого дохода".
Декларация зарегистрирована
в налоговом органе              "___"_______________199__г.
___________________________________
(подпись налогового работника)
Приложение N 3 к Инструкции
Государственного налогового Комитета Республики Казахстан "__"______199__г. N__________ В налоговый орган _____________ Представляется до 31 марта, следующего за отчетным
Д Е К Л А Р А Ц И Я
о доходах иностранного физического лица
за 199__г.
1. Фамилия и инициалы _________________________________________
РНН і_і_і_і_і_і_і_і_і_і_і_і_і
2. Страна постоянного проживания до прибытия в Республику
Казахстан______________________________________________________
_______________________________________________________________
3. Дата прибытия в Республику Казахстан _______________________
4. Адрес местожительства в Республике Казахстан _______________
_______________________________________________________________
5. Занятие (вид деятельности) в Республике Казахстан __________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
6. Место проживания супруги (супруга), вид деятельности и
источник дохода________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

7. Асырауындағылардың бар-жоғы:
___________________________________________________________________
Р/с | Тегi, аты-жөнi      |Туған жылы | Туысқандық жақындығы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. _________жылы аламын деп күтiп отырған табыстың жалпы
сомасы _______________________________________________________
_______(сома теңгемен) және тiркелген жерiндегi салық органына
мәлiмдегенi ________________жыл
(мәлiмдеме берген датасы)
9. ____________жылы iс жүзiнде алынған табысы туралы дерек
(түпкiлiктi декларация берiлген кезде толтырылады)
Табыстардың жiктелуi:
1) Жолдаушының төлемi, оның iшiнде жалақы, айлық  ____________
2) Сыйлық және басқа сыйақылар                    ____________
3) Шетелдегi тұрмыс жағдайын ескеретiн үстеме     ____________
4) Басқа шетелдiк мекемелерден алынған табыстар   ____________
5) Тұрғын үй жалдауға өтемақы төлемдерi           ____________
6) Басқа табыстар:
_______________________________________           ____________
_______________________________________           ____________
_______жылы алынған мәлiмделген табыстардың
жалпы сомасы, теңге
10. Жарлықтың 28-бабына сәйкес шегерiм            ____________
11. Аванстық төлемдер               (аударылған датасы және
төленетiн сома көрсетiледi):
_______________________________________
_______________________________________           ____________
_______________________________________           ____________
Аванстық төлемдердiң барлығы:             ____________
12. Салық салынатын табыстың сомасы               ____________
13. Салық туралы Жарлықтың 28-бабына
сәйкес есептелген табыс салығы                ____________
14. Қазақстан Республикасында бұрын салық декларациясы
табыс етiледi (соңғы жылды және декларация берiлген
салық органын көрсету қажет ______________________________
______________________________________________________________
15. Қазақстан Республикасында салық салу туралы мәселенi
қараған кезде ескерiлуге қажеттi басқа мәлiметтер
______________________________________________________________
______________________________________________________________
16. Телефондар а) үй _______________ б) қызмет________________

7. Наличие иждивенцев:
--------------------------------------------------------------------
N і   Фамилия и инициалы  і  Год рождения   і   Степень родства
п/пі                       і                 і
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
8. Общая сумма доходов, ожидаемых к получению в ____году_______
______________(сумма в тенге) к заявленных в налоговый орган по
месту регистрации _________________________года.
(дата подачи заявления)
9. Сведения о доходах, фактически полученных в ______ году
(заполняется при подаче окончательной декларации)
Классификация доходов:
1) Выплаты нанимателя, в том числе заработная плата,
жалованье                                        ___________
2) Премиальные и другие вознаграждения              ___________
3) Надбавки, учитывающие условия жизни за границей  ___________
4) Доходы, полученные от других иностранных
учреждений                                       ___________
5) Компенсационные выплаты по найму жилья           ___________
6) Другие доходы:
__________________________________               ___________
__________________________________               ___________
Общая сумма декларируемых доходов,
полученных в____году, тенге                         ___________
10. Вычеты согласно статьи 28 Указа                 ___________
11. Авансовые платежи (указывается дата
перечисления и уплаченная сумма):
______________________________________          ___________
______________________________________          ___________
______________________________________          ___________
______________________________________          ___________
Всего авансовых платежей:           ___________
12. Сумма налогооблагаемого дохода                  ___________
13. Подоходный налог, исчисленный в соответствии
со статьей 29 Указа о налогах                   ___________
14. Ранее в Республике Казахстан налоговая
декларация была представлена (указать
последний год и налоговый орган, в который
подавалась декларация) ____________________________________
___________________________________________________________
15. Другие сведения, которые необходимо иметь в виду при
рассмотрении вопроса о налогообложения в Республике
Казахстан _________________________________________________
___________________________________________________________
16. Телефоны: а) домашний ___________ б) служебный ____________