Порядок финансирования пособий семьям, имеющим детей
Утвержден приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 1997 г. N 103. Приказ зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 1997 г. N 283. Приказ утратил силу - приказом Министра финансов РК от 20 декабря 2004 года N 453
Извлечение из приказа
Министра финансов РК от 20 декабря 2004 года N 453
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые  акты Министерства финансов Республики Казахстан, согласно приложению.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Перечень утративших силу некоторых
нормативных правовых актов
Министерства финансов Республики Казахстан
"...
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 1997 г. N 103 "Порядок финансирования пособий семьям, имеющим детей"...".
-------------------------------------------------------------------
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1997 года N 382 P970382_ "Об утверждении Положения об оказания адресной социальной помощи семьям, имеющим детей" выплата пособий семьям, имеющим детей осуществляется за счет предусмотренных на эти цели средств местного бюджета филиалами Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана. Министерство финансов Республики Казахстан по согласованию с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан устанавливает следующий порядок финансирования указанных пособий:
1. Комиссии по назначению пособий работающим на предприятиях и организациях ежемесячно до 25 числа текущего месяца направляют списки получателей пособий на детей по форме 1 (согласно приложения 1) с указанием численности получателей, суммы назначенных единых пособий семьям, имеющим детей с учетом возрастных категорий, адреса постоянного места жительства и паспортных данных, в 2 экземплярах в районные (городские) органы по труду и социальной защите населения по месту работы получателей.
2. Комиссии по назначению пособий неработающим при районных (городских) органах по труду и социальной защите населения оформляют (в 2 экземплярах) списки по форме 2 неработающих получателей единых пособий, а также пособий на детей военнослужащих срочной службы, детей, инфицированных вирусом приобретенного иммунодефицита и больных СПИДом, пособий неработающим матерям, имеющим 4 и более детей до 7 лет, на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому ежемесячно до 25 числа текущего месяца.

Балалары бар отбасыларына жәрдемақыларды қаржыландырудiң тәртiбi
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнің 1997 жылғы 10 сәуiрдегi N 103 Бұйрық. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 18 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 283. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 20 желтоқсандағы N 453 бұйрығымен.
-----------Бұйрықтан үзінді-----------
1. Қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күші жойылды деп танылсын...
Министр
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
күшi жойылған кейбiр нормативтiк құқықтық
актiлерiнiң тiзбесi
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң "Балалары бар отбасыларына жәрдемақыларды қаржыландырудың тәртiбi" 1997 жылғы 10 сәуiрдегі N 103, 1997 жылғы 18 сәуiрдегi N 283 Мемлекеттiк нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде тiркелген бұйрығы...
-------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Балалары бар отбасыларына бәсiрелi әлеуметтiк көмек көрсету жөнiндегi Ережелердi бекiту туралы" 1997 жылғы 21 наурыздағы N 382  P970382_  қаулысына сәйкес, балалары бар отбасыларына жәрдемақылар төлеудi Қазақстанның Акционерлiк Халықтық жинақ Банкiсiнiң филиалдары жергiлiктi бюджеттiң осы мақсаттарға арналған қаржылары есебiнен жүзеге асырады. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен келiсе отырып, аталған жәрдемақыларды қаржыландырудың мынадай тәртiбiн бекiтедi:
1. Кәсiпорындар мен ұйымдарда жұмыс iстейтiндерге жәрдемақылар белгiлеу жөнiндегi комиссиялар ағымдағы айдың 25 жұлдызына дейiн ай сайын балаларына жәрдемақы алушылардың нөмiрi 1 үлгi бойынша, алушылардың саны, жас сараптамасына қарай балалары бар отбасыларына белгiленген бiрмәртелiк жәрдемақылардың сомасы, тұрақты мекен-жайлар мен паспорттық деректер көрсетiлген екi дана тiзiмдi алушылардың жұмыс орны бойынша еңбек және халықтарды әлеуметтiк қорғаудың аудандық (қалалық) органдарына жiбередi.
2. Жәрдемақыларды белгiлейтiн комиссия еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi аудандық (қалалық) органдардың жанынан бiр мәртелiк жәрдемақылар алатын жұмыссыздардың номерi 2 үлгiдегi тiзiмiн (2 дана) хаттайды, сондай-ақ мерзiмдi әскери қызметкерлердiң балаларына, СПИД ауруына ұшыраған науқастардың балаларына арналған, үйiнде балаларды өсiрiп және оқытып отырған төрт және одан да көп жетi жасқа дейiнгi балалары бар аналарға, мүгедектерге арналған жәрдемақылар жөнiндегi тiзiмдi ағымдағы айдың 25 жұлдызына дейiн ай сайын тапсырады.

3. Районные (городские) отделы по труду и социальной защите населения формируют сводные списки ежемесячного назначения пособий работающим и неработающим гражданам и направляют районным филиалам Народного Банка Казахстана не позднее 30 числа каждого месяца.
4. Областные финансовые управления в соответствии со сметами расходов по 6 функциональной группе, 213 учреждения, 26 программе, 00 подпрограмме, 335 специфике (бюджетный код расходов 2132600335) ежемесячно в авансовом порядке до 25 числа выделяют предусмотренные местными бюджетами средства на выплату пособий семьям, имеющим детей, областным органам по труду и социальной защите населения для последующего перечисления на текущие счета районных (городских) отделов по труду и социальной защите населения.
5. Районные (городские) управления по труду и социальной защите населения с учетом сумм, назначенных комиссиями на предприятиях, в организациях (работающим) и комиссиями при органах по труду и социальной защите населения (неработающим) пособий перечисляют на субкорреспондентские счета районных филиалов Народного банка необходимые суммы средств на выплату назначенных пособий семьям, имеющим детей, а также суммы комиссионных вознаграждений в соответствии с агентским соглашением между областным управлением по труду и социальной защите населения и областным филиалом Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
6. Выплата пособий производится филиалами Народного банка на основании списков получателей при предъявлении документа, удостоверяющего личность получателя (паспорт, сберегательная книжка). Обязательным условием является наличие в личном деле получателя пособия письменного заявления граждан о получении пособия через Народный банк путем зачисления их суммы на специальные вклады.
7. Районными органами по труду и социальной защите населения ежеквартально в отчете по форме 1-собес предоставляется информация о суммах средств назначенных и выплаченных пособий семьям, имеющим детей областным управлениям по труду и социальной защите населения, Алматинскому городскому управлению социальной защиты населения.
8. Областные управления по труду и социальной защите населения, Алматинское городское управление социальной защиты населения ежеквартально не позднее 30 числа следующего за отчетным кварталом месяца направляют сводные отчеты по форме 1-собес областным финансовым управлениям для уточнения расходов местного бюджета на указанные цели.
9. Контроль за правильностью назначения пособий семьям, имеющим детей, на предприятиях, организациях комиссиями по назначению пособий при районных (городских) отделах по труду и социальной защите населения осуществляется их вышестоящими и финансовыми органами.

3. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi аудандық (қалалық) бөлiмдер жұмыс iстейтiн және жұмыс iстемейтiн азаматтарға арналған ай сайынғы жәрдемақылардың жиынтық тiзiмiн жасап, ағымдағы айдың 30 жұлдызынан кешiктiрмей Қазақстан Халық Банкiсiнiң аудандық филиалдарына жiбередi.
4. Облыстық қаржы басқармалары 6-функционалдық топ, 213-мекеме, 26-бағдарлама 00-iшкi бағдарлама, 335-ерекшелiк бойынша (шығындардың бюджеттiк коды 2132600335) ай сайын шығындардың сметасына сәйкес айдың 25 жұлдызына дейiн аванстық тәртiп бойынша жергiлiктi бюджеттерде балалары бар отбасыларына жәрдемақылар төлеуге арналған қаржылары еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi аудандық (қалалық) бөлiмдердiң ағымдағы есебiне одан әрi аудару үшiн көшiредi.
5. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi аудандық (қалалық) басқармалар кәсiпорындардағы, ұйымдардағы (жұмыс iстейтiндерге) комиссиялар тағайындаған, сондай-ақ еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi органдардың жанындағы комиссиялар белгiлеген сомаларды ескере отырып, жәрдемақыларды Халықтық Банкiнiң аудандық филиалдарының жәрдемдiк-корреспонденттiк шоттарына аударады, сонымен қатар еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi облыстық басқармалар мен Қазақстанның Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiсiнiң облыстық филиалдарымен арадағы агенттiк келiсiмдерге сәйкес комиссиялық сыйақылардың сомасын аударады.
6. Жәрдемақыларды төлеудi Халықтық Банкiнiң филиалдары алушының жеке басын растайтын құжат (паспорт, жинақ кiтапшасы) көрсетiлген жағдайда алушылар тiзiмiнiң негiзiнде жүргiзедi. Жәрдемақы алушының жеке iс-қағазында азаматтардың Халықтық Банкi арқылы сомаларды арнаулы салымдарға қосу жолымен жәрдемақыларды алғандықтары туралы азаматтардың жазбаша мәлiмдемесi болуы мiндеттi шарт болып саналады.
7. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi аудандық органдар N 1 үлгiдегi тоқсан сайынғы есебiнде әлеуметтiк қамсыздандыру бөлiмiне еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi облыстық басқармаларының, Алматы қалалық халықты әлеуметтiк қорғау басқармасының балалары бар отбасыларына белгiленген және төленген жәрдемақылардың сомасы туралы ақпарат бередi.
8. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi облыстық басқармалар, Алматы қалалық халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы тоқсан сайын айдың 30 жұлдызынан кешiктiрмей жергiлiктi бюджеттiң аталған мақсаттарға арналған шығындарын анықтау үшiн облыстық қаржы басқармаларына 1-үлгi бойынша жиынтық есептер бередi.
9. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi аудандық (қалалық) бөлiмдердiң жанындағы жәрдемақыларды белгiлеу жөнiндегi комиссиялардың кәсiпорындарда, ұйымдарда баласы бар отбасыларына жәрдемақылар беруiнiң дұрыстығына бақылауды олардан жоғары тұрған қаржылық органдар жүзеге асырады.

10. Контроль за целевым расходованием средств местных бюджетов, направляемым на выплату пособий, а также за своевременностью выплаты пособий получателям филиалами Народного банка Казахстана осуществляется их вышестоящими и финансовыми органами.
11. Суммы переплат по пособиям семьям, имеющим детей, вследствие неправильного назначения, выявленные при проверках соответствующими органами, подлежат восстановлению за счет средств виновных органов.
Приложение 1
СПИСОК
Работающих на предприятии,
организации___________района ________ области, имеющих
право на получение пособий семьям, имеющим детей до 3-х лет
(код 01) за _______ 1997 года путем зачисления их суммы на
специальные вклады в филиале Народного Банка N_______
города (села)___________
---------------------------------------------------------
N !Номер лицевого!Фамилия, имя,!Сумма назначенных!Данные
пп!счета по      !отчество     !пособий (в тенге !паспорта
!вкладу        !получателя   ! и тиинах)       !домашний
! адрес
---------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------
Итого:
---------------------------------------------------------
Председатель комиссии по ___________________________
_____________________    _________________ _____________
назначению пособий          (подпись)      (Фамилия,
инициалы)
М.П.
Начальник районного
(городского) отдела по труду и
социальной защите населения_________________________
________________               _________________________
(подпись)                       (Фамилия, инициалы)
М.П
СПИСОК
Работающих на______________ предприятии,
организации__________________района _______________области,
имеющих право на получение пособий семьям, имеющим детей до
18 лет ( код 02) за _______ 1997 года путем зачисления их
суммы на специальные вклады в филиале Народного Банка
N__________ города(села)_______
----------------------------------------------------------
N !Номер лицевого!Фамилия, имя,!Сумма назначенных!Данные
пп!счета по      !отчество     !пособий (в тенге !паспорта,
!вкладу        !получателя   !и тиинах)        !домашний
!              !             !                 !адрес
----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
Итого:
-----------------------------------------------------------
Председатель комиссии по ____________  ________________
назначению пособий         (подпись) (Фамилия, инициалы)
М.П.
Начальник районного
(городского) отдела
по труду и социальной
защите населения   ______________ ___________________
(подпись)    (Фамилия, инициалы)
М.П
Приложение 2
СПИСОК*
Граждан _______________ района ____________ области,
имеющих право на получение пособий семьям, имеющим детей до
3-х лет (код 01) за_______1997 года путем зачисления их
суммы на специальные вклады в филиале Народного Банка
N____________ города(села)_________________
-----------------------------------------------------------
N !Номер лицевого!Фамилия, имя,!Сумма назначенных !Данные
пп!счета по      !отчество     !пособий (в тенге и!паспор-
!вкладу        !получателя   !тиинах)           !та, до-
!              !             !                  !машний
!              !             !                  !адрес
!              !             !                  !
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
Итого:
-----------------------------------------------------------
Председатель комиссии по ____________________________
______________________   _____________    ________________
назначению пособий при     (подпись)     (Фамилия,инициалы)
Рай(гор) отделе по труду и
социальной защите населения
М.П.
Управляющий Районным
Филиалом Народного Банка ____________   ______________
(подпись) (Фамилия, инициалы)
М.П
* - Списки составляются на каждый вид пособия с
указанием кода пособия:
01 - пособия семьям, имеющим детей до 3-х лет

10. Жергiлiктi бюджеттер қаржыларының мақсатты жұмсалуына, сондай-ақ Қазақстан Халықтық банкiсiнiң бөлiмшелерi алушыларға жәрдемақыларды дер кезiнде төлеуiне бақылауды олардың жоғары тұрған қаржылық органдары атқарады.
11. Тиiстi органдардың тексеруi барысында ашылған, дұрыс белгiленбеудiң салдарынан балалы отбасыларына артық төленген жәрдемақылардың сомасы кiнәлi органдардың қаржысы есебiнен қалпына келтiрiледi.
1-қосымша
Т I З I М
_________________облысы,____________ауданының,___________
кәсiпорынында, ұйымында жұмыс iстейтiн, 3 жасқа дейiнгi балалары бар
(коды 01) отбасыларына Халықтық Банктiң N ________, __________
қаласындағы (ауданындағы) филиалында арнаулы салымдардан тиiстi
соманы алуға құқықты отбасылар:
__________________________________________________________________
N     | Салым бойынша    | Алушының  |  Белгiленген  | Паспорт
р/с    |жеке шоттың номерi| аты- жөнi |   жәрдемақы   |деректерi,
|                  |           | (теңгемен)    |мекен-жайы
_______|__________________|___________|_______________|____________
_______|__________________|___________|_______________|____________
Барлығы|__________________|___________|_______________|____________
Жәрдемақыны тағайындау жөнiндегi
комиссияның төрағасы             _____________   ____________
М.О.                             (қолы)         (аты-жөнi)
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау жөнiндегi аудандық
(қалалық) бөлiмнiң бастығы        ____________   ____________
(қолы)       (аты-жөнi)
М.О.
Т I З I М
_________________облысы,____________ ауданының,___________
кәсiпорынында, ұйымында жұмыс iстейтiн, 3 жасқа дейiнгi балалары бар
(коды 01) отбасыларына Халықтық Банктiң N ________, __________
қаласындағы (ауданындағы) филиалында арнаулы салымдардан тиiстi
соманы алуға құқықты отбасылар:
__________________________________________________________________
N     | Салым бойынша    | Алушының  |  Белгiленген  | Паспорт
р/с    |жеке шоттың номерi| аты- жөнi |   жәрдемақы   |деректерi,
|                  |           | (теңгемен)    |мекен-жайы
_______|__________________|___________|_______________|____________
_______|__________________|___________|_______________|____________
Барлығы|__________________|___________|_______________|____________
Жәрдемақыны тағайындау жөнiндегi
комиссияның төрағасы             _____________   ____________
М.О.                             (қолы)         (аты-жөнi)
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау жөнiндегi аудандық
(қалалық) бөлiмнiң бастығы        ____________   ____________
М.О.                                (қолы)       (аты-жөнi)
2-қосымша
Т I З I М  <*>
_________________облысы,____________ауданының сомаларын
Халықтық Банкiнiң  N ________, __________ қаласындағы (ауданындағы)
филиалында арнаулы салымына қосу жолымен 1997 жылы ______________
жәрдемақылар алуға құқықты, 3 жасқа дейiнгi балалары бар (коды 01)
азаматтары:
__________________________________________________________________
N     | Салым бойынша    | Алушының  |  Белгiленген  | Паспорт
р/с    |жеке шоттың номерi| аты-жөнi  |   жәрдемақы   |деректерi,
|                  |           | (теңгемен)    |мекен-жайы
_______|__________________|___________|_______________|____________
_______|__________________|___________|_______________|____________
_______|__________________|___________|_______________|____________
_______|__________________|___________|_______________|____________
Барлығы|__________________|___________|_______________|____________
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау жөнiндегi аудандық (қалалық)
бөлiмнiң жанындағы жәрдемақылар
тағайындайтын комиссияның
төрағасы                              __________   ____________
М.О.                                (қолы)         (аты-жөнi)
Халықтық Банкiнiң аудандық
филиалдарының     басқарушысы ____________   ____________
М.О.                             (қолы)       (аты-жөнi)
<*>. Ескерту. Тiзiмдер жәрдемақының әрбiр түрiне коды
көрсетiлiп жасалады:
01 - 3 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларының жәрдемақысы

02 - пособия семьям, имеющим детей от 3-х до 18 лет
03 - пособия неработающим многодетным матерям, имеющим
4 и более детей до 7 лет
04 - пособия на детей военнослужащих срочной службы
05 - пособия на детей, инфицированных вирусом приобретенного иммунодефицита человека или больных СПИДом
06 - пособия на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому.

02-3-18 жас арасында балалары бар отбасыларының жәрдемақысы
03-4 және одан көп, 7 жасқа балалары бар көп балалы жұмыс
iстемейтiн аналардың жәрдемақысы
04 - мерзiмдi әскери қызметкерлер балаларының жәрдемақысы
05 - СПИД ауруына ұшыраған балалардың жәрдемақысы
06 - үйде тәрбиеленген және оқитын мүгедек балалардың
жәрдемақысы