Об утверждении Положений по регулированию инвестиционной деятельности компаний по управлению пенсионными активами и Государственного накопительного пенсионного фонда
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 29 августа 1997 г. N 133 Зарегистрировано в Министерстве юстиции 09 сентября 1997 г. N 365. Утратило силу - Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июля 2003 г. N 266
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
1. Утвердить следующие Положения: "О лицензировании инвестиционной деятельности по управлению пенсионными активами", "Об инвестиционной деятельности компаний по управлению пенсионными активами", "Об инвестиционной деятельности Государственного накопительного пенсионного фонда", "О пруденциальных нормативах для компаний по управлению пенсионными активами", "О порядке согласования кандидатур на руководящие должности компаний по управлению пенсионными активами", "О порядке и формах отчетности о деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами".
2. Управлению правового обеспечения представить данные Положения в Министерство юстиции Республики Казахстан для регистрации.
3. Контроль за исполнением утвержденных Положений возложить на Управление инвестирования и курирующего члена Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам.
4. Настоящие Положения вступают в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
УТВЕРЖДЕНО
Постановлением Национальной
комиссии Республики Казахстан
по ценным бумагам
от 29 августа 1997 г. N 133
Положение
О порядке и формах отчетности о
деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
I. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20.06.97 г., Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" от 05.03.97 г., другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает порядок и формы отчетности компаний по управлению пенсионными активами (далее - Компаний) и Государственного накопительного пенсионного фонда (далее - ГНПФ) перед Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам (далее - НКЦБ) при осуществлении деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами.
2. Установленные настоящим Положением порядок и формы отчетности обязательны для всех Компаний, имеющих лицензию на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами. Компания и ГНПФ также обязаны предоставлять НКЦБ, по ее запросу, любую информацию, касающуюся лицензированной деятельности.
3. Цели, преследуемые сбором отчетности:
- определение финансовой устойчивости Компании, проверка выполнения установленных НКЦБ пруденциальных нормативов, принятие своевременных мер по оздоровлению ситуации;
- сбор статистической информации о результатах деятельности Компаний в Республике Казахстан, выявление общей динамики развития инвестирования;
- определение среднего уровня доходности Компаний;
- контроль за инвестиционной деятельностью Компаний и ГНПФ;
- возможность проведения всестороннего анализа инвестиционной деятельности конкретной Компании и всей системы в целом.
II. Требования к отчетности
4. Компании и ГНПФ обязаны ежеквартально публиковать в средствах массовой информации отчеты о результатах своей деятельности и в установленные сроки представлять отчеты в НКЦБ, а также обеспечивать свободный доступ пенсионным фондам к этой информации.
5. Отчетность по собственным средствам и пенсионным активам, как и сам учет, ведется и представляется отдельно. В случае ликвидации или реорганизации Компании вся документация должна храниться раздельно в течение 5-ти лет в банке-кастодиане.
6. Отчетная документация Компании (ГНПФ) должна соответствовать формам отчетности, определяемым настоящим Положением.
7. Компания (ГНПФ) и банк-кастодиан, с которым у нее заключен договор, должны индивидуально вести учет инвестиционных сделок, соблюдая следующие требования:
- учет ведется и обновляется ежедневно;
- технически обеспечена сохранность информации;
- учет пенсионных активов отделен от учета собственных активов Компании (ГНПФ), административных расходов, расходов и доходов Компании (ГНПФ), не относящихся к инвестированию.
8. Компании (ГНПФ) осуществляют хранение документации, касающейся инвестиционной деятельности, в течение 5 лет.
9. Компания (ГНПФ) регулярно должна производить сверку информации с обслуживаемым ею пенсионным фондом о суммах поступлений пенсионных взносов, суммах произведенных выплат из пенсионных накоплений, суммах полученного инвестиционного дохода и количестве вкладчиков, перешедших в другие пенсионные фонды. С банком-кастодианом регулярно сверяется общая сумма пенсионных и корпоративных активов, сумма, направляемая на инвестирование с разбивкой по видам инструментов, сумма изменения стоимости финансовых инвестиций, сумма, поступившая от реализации ценных бумаг, а также суммы комиссионных вознаграждений. С брокером сверяются данные о совершенных сделках, количестве купленных и проданных ценных бумаг и ценах, по которым совершены сделки. С центральным депозитарием сверяется содержание портфеля ценных бумаг и его оценка. С банками, заключившими с Компанией (ГНПФ) депозитные договоры, сверяются депозитные счета, начисленные и уплаченные проценты.
III. Порядок отчетности

Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызмет туралы есеп берудiң тәртiбi және нысандары туралы Ереже
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 1997 жылғы 29 тамыз N 133 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 10 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 365. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы 29 шілдедегі N 266 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясының
1997 жылғы 29 тамыз N 133
қаулысымен бекiтiлген
I. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңына , "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 наурыздағы Заңына , Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес әзiрлендi және зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялардың (бұдан әрi - Компаниялар) және Мемлекеттiк зейнетақы жинақтау қорының (бұдан әрi МЗЖҚ) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының алдында зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асырудағы есеп берулерiнiң тәртiбi мен нысандарын белгiлейдi.
2. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар барлық Компаниялар үшiн осы Ережемен белгiленген есеп берудiң тәртiбi мен нысандары мiндеттi. Компания және МЗЖҚ лицензияланған қызметке қатысты кез келген ақпаратты БҚҰК-на, оның сұрауы бойынша беруге мiндеттi.
3. Есеп берудi жинау арқылы көзделетiн мақсаттар:
- Компанияның қаржылық тұрақтылығын айқындау, БҚҰК белгiлеген пруденциялық нормативтердiң орындалысын тексеру, жағдаяттарды сауықтыру жөнiнде уақытында шаралар қабылдау;
- Қазақстан Республикасындағы Компаниялардың қызметтерiнiң нәтижелерi туралы статистикалық ақпараттар жинау, инвестициялау дамуының жалпы өсуiн анықтау;
- Компания кiрiстiлiгiнiң орташа деңгейiн айқындау;
- Компанияның және МЗЖҚ-ның инвестициялық қызметтерiне бақылау жасау;
- нақты Компанияның инвестициялық қызметiне және бүкiл жүйеге тұтас жан-жақты талдау жүргiзу мүмкiндiгi.
II. Есеп беруге қойылатын талаптар
4. Компаниялар және МЗЖҚ тоқсан сайын бұқаралық ақпарат құралдарына өзiнiң қызметi туралы есептер жариялауға және белгiленген мерзiмдерде БҚҰК-ға есептер беруге, сондай-ақ зейнетақы қорларын осы ақпаратты еркiн пайдалануларын қамтамасыз етуге мiндеттi.
5. Өзiнiң қаражаттары және зейнетақы активтерi жөнiндегi есеп беру, есеп жүргiзу сияқты жүргiзiледi және бөлек берiледi. Компания таратылған немесе қайта ұйымдастырылған жағдайда барлық құжаттамалар жеке-жеке 5 жыл iшiнде банк-кастодианда сақталу керек.
6. Компанияның (МЗЖҚ) есеп беру құжаттамасы осы Ережемен айқындалатын есеп беру нысандарына сәйкес болу керек.
7. Компания (МЗЖҚ) және ол шарт жасасқан банк кастодиан инвестициялық мәмiлелердi есепке алуды, мынадай талаптарды сақтай отырып жеке жүргiзу керек:
- есепке алу күн сайын жүргiзiледi және жаңартылады;
- ақпараттың сақталысы техникалық қамтамасыз етiлген;
- зейнетақы активтерiн есепке алу Компанияның (МЗЖҚ) өзiнiң активтерiн, әкiмшiлiк шығындарын, Компанияның (МЗЖҚ) инвестициялауға жатпайтын шығындары мен табыстарын есепке алудан бөлiнген.
8. Компания (МЗЖҚ) инвестициялық қызметке қатысты құжаттамаларды 5 жыл iшiнде сақталуын жүзеге асырады.
9. Компания (МЗЖҚ) ол қызмет көрсететiн зейнетақы қорымен зейнетақы жарнамалары сомаларының келiп түсуi, зейнетақы жинақтаудан жүргiзiлген төлем сомалары, алынған инвестициялық табыс және басқа зейнетақы қорына өткен салымшылардың саны туралы жүйелi түрде салыстырма тексерiс жүргiзу керек. Зейнетақы және корпорациялық активтердiң жалпы сомасы, құралдар түр бойынша бөле отырып инвестициялауға жұмсалатын сома қаржылық инвестиция құнының өзгеру сомасы, бағалы қағаздарды сатудан, сондай-ақ комиссиялық сыйақы сомасынан түскен сома банк-кастодианмен жүйелi түрде салыстырылады. Жасалынған мәмiлелер, сатып алынған және сатылған бағалы қағаздар және мәмiлелер жасалған бағалар туралы мәлiметтер брокермен салыстырылады. Бағалы қағаздар портфелiн ұстау және оны бағалау орталық депозитариймен салыстырылады. Компания (МЗЖҚ) депозиттiк шарттар жасасқан банктермен депозиттiк шоттар есептелген және төленген проценттер салыстырылады.
III. Есеп берудiң тәртiбi

10. Ежедневно, по окончании каждого рабочего дня, не позднее
17.30 алматинского времени, Компании обязаны представить в НКЦБ в электронном виде следующие формы отчетности отдельно по каждому из обслуживаемых ими фондов:
- отчет о структуре собственных инвестиций Компании по управлению пенсионными активами (Форма N 1);
- отчет о структуре пенсионных активов (Форма N 2);
- справка о стоимости собственных чистых активов (Форма N 3);
- справка о стоимости пенсионных чистых активов (Форма N 4);
- отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов (Форма N 5);
- отчет о совершенных сделках по инвестированию пенсионных активов (Форма N 6).
Кроме этого, в целях осуществления анализа деятельности Компаний, должны представляться балансы и справки с расчетом коэффициентов К1, К2, КЗ, К4 и максимального размера инвестиций в ценные бумаги (депозиты) одного юридического лица, а также расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов за каждый день (методика расчета в Положении "о пруденциальных нормативах для компаний по управлению пенсионными активами").
Оригиналы отчетов в бумажной форме, подписанные должностными лицами и заверенные печатью, должны быть представлены в НКЦБ не позднее 10 дней.
ГНПФ представляет в указанном порядке следующие формы отчетности:
- отчет о структуре пенсионных активов (Форма 2);
- справка о стоимости пенсионных чистых активов (Форма 4);
- отчет о совершенных сделках по инвестированию пенсионных активов (Форма 6).
11. Ежемесячно, не позднее 5-го числа, Компании должны представлять в НКЦБ справки с расчетом среднемесячных коэффициентов К1, К2, К3, К4 и расчет стоимости среднемесячной удельной единицы пенсионных активов.
12. Ежеквартально, не позднее 20-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, Компании (ГНПФ) должны представить в НКЦБ следующие формы финансовой отчетности (в отдельности по собственным и пенсионным активам каждого фонда):
- бухгалтерский баланс;
- отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности;
- отчет о движении денег;
подготовленные в соответствии со стандартами бухгалтерского учета.
Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 17.05.99г. N 32   V990781_ .
13. По завершении финансового года Компании (ГНПФ) должны представить в НКЦБ годовую финансовую отчетность в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, при этом обязательно представляется аудиторское заключение (отчет) о проверке финансовой отчетности (КСА5/МСА13) за отчетный период.
Приложение N 1
к Положению о порядке и формах отчетности о
деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Форма 1
ОТЧЕТ
О СТРУКТУРЕ СОБСТВЕННЫХ ИНВЕСТИЦИЙ КОМПАНИИ ПО УПРАВЛЕНИЮ
ПЕНСИОННЫМИ АКТИВАМИ
_________________________________________________________
(наименование компании, N лицензии)
на "_____" __________________ 199_г.
СТРУКТУРА ПОРТФЕЛЯ ЦЕННЫХ БУМАГ
--------------------------------------------------------------------
поряд на!наименование!вид ценной!идентификац.!номинал!количество
199___г.   !эмитента    !бумаги    !номер       !(т-ге) !(шт.)
отчетную   !            !          !            !       !
дату       !            !          !            !       !
--------------------------------------------------------------------
!            !          !            !       !
--------------------------------------------------------------------
итого по государственным ц.б.                   !       !
--------------------------------------------------------------------
итого по ц.б. м-унар.Фин.орг.                   !       !
--------------------------------------------------------------------
итого по акциям м                               !       !
--------------------------------------------------------------------
итого по корп.облигациям                        !       !
--------------------------------------------------------------------
итого другое                                    !       !
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------------------
срок     !покупная  !текущая стоимость!прирост     !итого
погашения!стоимость !    1 ц.б.       !(+) снижение!в % от текущей
!одной ц.б.!-----------------!(-) (тенге) !ст-ти пенсионных
!(т-ге)    !на "__" !на "__" !            !активов
!          !199_г.  !199_г.  !            !
!          !(предыд.!отчетную!            !
!          !отчетн. !дату)   !            !
!          !дату)   !        !            !
--------------------------------------------------------------------
ДЕПОЗИТЫ В БАНКАХ ВТОРОГО УРОВНЯ
--------------------------------------------------------------------
порядковый!наиме!сумма вклада!дата !срок      !доходность!текущая
номер     !банка!на депозит  !разме!          !годовых   !ст-ть
!     !(тыс.тенге) !щения!депозита  !(в%)      !инвести-
!     !            !депо-!          !          !ций на
!     !            !зита !          !          !депозит
!     !            !     !          !          !(тыс.
!     !            !     !          !          !тенге)
--------------------------------------------------------------------
...   !     !            !     !          !          !
--------------------------------------------------------------------
итого по  !     !            !     !          !          !
депозитам:!     !            !  -  !    -     !    -     !
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель ____________  Гл.бухгалтер _____________
М.П.
Приложение N 2
к Положению о порядке и формах отчетности
о деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Форма 2
ОТЧЕТ
О СТРУКТУРЕ ПЕНСИОННЫХ АКТИВОВ
______________________________________________________
(наименование компании, N лицензии)
на "_____" __________________ 199_г.
СТРУКТУРА ПОРТФЕЛЯ ЦЕННЫХ БУМАГ
--------------------------------------------------------------------
поряд на    !наименование!вид   !идентификац.!номинал!кол-во!срок
199__г.     !эмитента    !ценной!номер       !(т-ге) !(шт.) !погаше-
отчетную    !            !бумаги!            !       !      !шения
дату        !            !      !            !       !      !
--------------------------------------------------------------------
...     !            !      !            !       !      !
--------------------------------------------------------------------
итого по госуд ц.б.                          !       !      !
--------------------------------------------------------------------
итого по ц.б. м-унар. Фин.орг.               !       !      !
--------------------------------------------------------------------
итого по акциям                              !       !      !
--------------------------------------------------------------------
итого по корп. облигациям                    !       !      !
--------------------------------------------------------------------
итого другое                                 !       !      !
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------------------
покупная  ! текущая стоимость  1 ц.б.     !прирост  ! итого
ст-ть     !-------------------------------!(+)      !в % от текущей
одной ц.б.!на"__"199____г.!на "__"199__ г.!снижение !ст-ти пенсион-
(т-ге)    !(предыдущ.     !(отчетную дату)!(-)      !ных активов
!отчетн.дату)   !               !(т-ге)   !
--------------------------------------------------------------------
ДЕПОЗИТЫ В БАНКАХ ВТОРОГО УРОВНЯ
--------------------------------------------------------------------
порядковый!наиме-ние!сумма вклада!дата      !срок    !доход!текущая
номер     !банка    !на депозит  !размещения!депозита!ность!ст-ть
!         !(тыс.тенге) !депозита  !        !годо-!инвести-
!         !            !          !        !вых  !ций на
!         !            !          !        !(в %)!депозит
!         !            !          !        !     !(тыс.
!         !            !          !        !     !тенге)
--------------------------------------------------------------------
...   !         !            !          !        !     !
--------------------------------------------------------------------
итого по
депозитам:                           -          -       -
--------------------------------------------------------------------
Первый руководитель ____________    Гл. Бухгалтер _______________
М.П.
Приложение N 3
к Положению о порядке и формах отчетности
о деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Сноска. Приложение 3 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 17.05.99г. N
32  V990781_  .
Форма 3
СПРАВКА О СТОИМОСТИ СОБСТВЕННЫХ ЧИСТЫХ АКТИВОВ
____________________________________________________
(наименование компании)
____________________________________________________
(наименование пенсионного фонда)
на____________________ 199 _ г.
Место нахождения, номер лицензии: ___________________________________
---------------------------------------------------------------------
!код стр. !текущая стои-! прирост (+)
!в балансе!мость (тенге)! снижение(-)
!         !-------------! стоимости
!         !на    !на от-!  (тенге)
!         !пред  !четную!
!         !отчет !дату  !
!         !и дату!      !
---------------------------------------------------------------------

10. Компаниялар күн сайын, әрбiр жұмыс күнi аяқталғаннан кейiн, Алматы уақыты бойынша 17.30 кешiктiрмей олар қызмет көрсететiн әрбiр қор бойынша жеке БҚҰК-на есеп берудiң мынадай нысандарын электрондық түрде беруге мiндеттi:
- Зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компанияның өз инвестицияларының құрылымдары туралы есеп (N 1 үлгi);
- зейнетақы активтерiнiң құрылымы туралы есеп (N 2 үлгi);
- таза өзiнiң активтерiнiң құны туралы анықтама (N 3 үлгi);
- таза зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтама (N 4 үлгi);
- өзiнiң активтерiн инвестициялау жөнiндегi мәмiлелер жүргiзу туралы есеп (N 5 үлгi);
- зейнетақы активтерiн инвестициялау жөнiндегi мәмiлелер жасау туралы есеп (N 6 үлгi).
Бұдан басқа, Компания қызметiн талдауды жүзеге асыру мақсатында баланстар және К1, К2, К3, К4 коэффициенттерiнiң және бiр заңды тұлғаның бағалы қағаздарына (депозиттерiне) инвестициялаудың ең жоғары мөлшерiнiң есептерiмен қоса анықтама, сондай-ақ әрбiр күн iшiндегi зейнетақы активтерiнiң бiр шартты бiрлiгiнiң құнының есебi ("зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компанияларға арналған пруденциялық нормативтер туралы" ережедегi есептей әдiстемесi) берiлу керек.
Лауазымды тұлғалар қол қойған және мөрмен куәландырылған, қағаз нысандағы есептердiң түпнұсқалары БҚҰК-ға 10 күннен кешiктiрiлмей берiлу керек.
МЗЖҚ көрсетiлген тәртiпте есеп берудiң мынадай нысандарын бередi:
- зейнетақы активтерiнiң құрылымы туралы есеп (N 2 үлгi);
- таза зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтама (N 4 үлгi);
- зейнетақы активтерiн инвестициялау жөнiндегi мәмiлелер жасау туралы есеп (N 6 үлгi).
11. Компаниялар ай сайын, 5-күннен кешiктiрмей, БҚҰК-ға орташа айлық К1, К2, К3, К4 коэффициенттерiнiң есебiмен қоса анықтама және зейнетақы активтерiнiң үлес бiрлiгiн орташа айлық құнының есебiн беру керек.
12. Компаниялар (МЗЖҚ) тоқсан сайын, есеп беру тоқсанынан кейiнгi айдың 10-сынан кешiктiрмей БҚҰК-ға бухгалтерлiк есепке алу стандарттарына сәйкес әзiрленген қаржылық есеп берудiң мынадай нысандарын беру керек (әрбiр қордың өз және зейнетақы активтерi бойынша жеке-жеке):
- бухгалтерлiк баланс;
- қаржылық-шаруашылық қызметінiң нәтижелерi туралы есеп;
- ақшаның қозғалысы туралы есеп.
ЕСКЕРТУ. 12-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.05.17. N 32 қаулысымен .
13. Компаниялар (МЗЖҚ) қаржы жылының аяқталуы бойынша БҚҰК-ға бухгалтерлiк есепке алу және қаржылық есеп берушiлiк туралы заңға сәйкес жылдық қаржылық есеп беру керек, бұл ретте есеп беру кезеңiндегi қаржылық есеп берудi (КСА5/МСА13) тексеру жөнiндегi аудиторлық қорытынды (есеп) мiндеттi түрде берiлу керек.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару
жөнiндегi қызмет туралы есеп берудiң тәртiбi
және нысандары туралы ережеге
N 1 қосымша
1-үлгi
Зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялардың
өз инвестицияларының құрылымы туралы есеп
_______________________________________________________________
(компанияның аты, лицензия N )
199__ жылғы "____"____________
Бағалы қағаздар портфелiнiң құрылымы
___________________________________________________________________
199_ ж.|эми. |бағалы|бiрдей.|номи.|саны|өтеу|бiр ба.|бiр бағалы қа.|
есептi |тент.|қағаз.|лендiру|налы |(да.|мер.|ғалы   |ғаздың ағым.  |
күнге  |тiң  |дардың|нөмiрi |(тең.|на) |зiмi|қағаз. |дағы құны     |
реттiк |атауы|түрi  |       |ге)  |    |    |дың    |199_ж. 199_ ж.|
саны   |     |      |       |     |    |    |сатып  |"____" "_____"|
|     |      |       |     |    |    |алу    |(өткен (есептi|
|     |      |       |     |    |    |құны   |есептi күнге) |
|     |      |       |     |    |    |(теңге)|күнге)        |
_______|_____|______|_______|_____|____|____|_______|______________|
_______|_____|______|_______|_____|____|____|_______|_______|______|
мем. бағалы қағазд. б-ша    |     |    |    |       |       |      |
барлығы                     |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
Халықар. қаржы ұйым.бағалы  |     |    |    |       |       |      |
қағаздары б-ша барлығы      |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
акциялар бойынша барлығы    |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
корпорациялық облигациялар  |     |    |    |       |       |      |
бойынша барлығы             |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
басқалары, барлығы          |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
_________________________________
өсiм (+)    |зейнетақы акт. ағым.|
төмендеу (-)|құнына %-пен барлығы|
____________|____________________|
____________|____________________|
____________|____________________|
|                    |
____________|____________________|
____________|____________________|
|                    |
____________|____________________|
____________|____________________|
Екiншi деңгейдегi банктердегi депозиттер
____________________________________________________________________
реттiк|банктiң|депозитке|депозиттi|депозит.|жылдықтың  |депозитке
саны  |атауы  |салынған |орналас. |тiң     |табыстылығы|инвестиция.
|       |салымның |тыру күнi|мерзiмi |(%-пен)    |ның ағымдағы
|       |сомасы   |         |        |           |құны (мың
|       |(мың     |         |        |           |теңге)
|       |теңге)   |         |        |           |
______|_______|_________|_________|________|___________|____________
...  |       |         |         |        |           |
______|_______|_________|_________|________|___________|____________
депозит бойын.|         |    -    |    -   |     -     |
ша барлығы    |         |         |        |           |
______________|_________|_________|________|___________|____________
Бiрiншi басшы ____________ Бас бухгалтер _____________
М.О.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару
жөнiндегi қызметi туралы есеп берудiң
тәртiбi және нысандары туралы ережеге
N 2 қосымша
2-үлгi
Зейнетақы активтерiнiң құрылымы туралы есеп
______________________________________________________________
(компанияның аты, лицензия N )
199__ жылғы "____"____________
Бағалы қағаздар портфелiнiң құрылымы
___________________________________________________________________
199_ ж.|эми. |бағалы|бiрдей.|номи.|саны|өтеу|бiр ба.|бiр бағалы қа.|
есептi |тент.|қағаз.|лендiру|налы |(да.|мер.|ғалы   |ғаздың ағым.  |
күнге  |тiң  |дардың|нөмiрi |(тең.|на) |зiмi|қағаз. |дағы құны     |
реттiк |атауы|түрi  |       |ге)  |    |    |дың    |199_ж. 199_ ж.|
саны   |     |      |       |     |    |    |сатып  |"____" "_____"|
|     |      |       |     |    |    |алу    |(өткен (есептi|
|     |      |       |     |    |    |құны   |есептi күнге) |
|     |      |       |     |    |    |(теңге)|              |
_______|_____|______|_______|_____|____|____|_______|______________|
_______|_____|______|_______|_____|____|____|_______|_______|______|
мем. бағалы қағазд. б-ша    |     |    |    |       |       |      |
барлығы                     |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
Халықар. қаржы ұйым.бағалы  |     |    |    |       |       |      |
қағаздары б-ша барлығы      |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
акциялар бойынша барлығы    |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
корпорациялық облигациялар  |     |    |    |       |       |      |
бойынша барлығы             |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
басқалары, барлығы          |     |    |    |       |       |      |
____________________________|_____|____|____|_______|_______|______|
_________________________________
өсiм (+)    |зейнетақы акт. ағым.|
төмендеу (-)|құнына %-пен барлығы|
____________|____________________|
____________|____________________|
____________|____________________|
|                    |
____________|____________________|
____________|____________________|
|                    |
____________|____________________|
____________|____________________|
Екiншi деңгейдегi банктердегi депозиттер
____________________________________________________________________
реттiк|банктiң|депозитке|депозиттi|депозит.|жылдықтың  |депозитке
саны  |атауы  |салынған |орналас. |тiң     |табыстылығы|инвестиция.
|       |салымның |тыру күнi|мерзiмi |(%-пен)    |ның ағымдағы
|       |сомасы   |         |        |           |құны (мың
|       |(мың     |         |        |           |теңге)
|       |теңге)   |         |        |           |
______|_______|_________|_________|________|___________|____________
...  |       |         |         |        |           |
______|_______|_________|_________|________|___________|____________
депозит бойын.|         |    -    |    -   |     -     |
ша барлығы    |         |         |        |           |
______________|_________|_________|________|___________|____________
Бiрiншi басшы ____________ Бас бухгалтер _____________
М.О.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқару жөнiндегi қызметi туралы есеп
берудiң тәртiбi және нысандары туралы
ережеге
N 3 қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-қосымша өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.05.17. N 32 қаулысымен .
3-үлгi
Таза өз активтерiнiң құны туралы анықтама
______________________________________________________________
(компанияның атауы)
______________________________________________________________
(зейнетақы қорының атауы)
199__ жылғы "____"____________
Орналасқан жерi, лицензиясының нөмiрi _________________________
____________________________________________________________________
|баланс.|  ағымдағы құны   |құнның өсуi
|тағы   |     (теңге)      |(+) азаюы (-)
|жолдың |__________________|(теңге)
|коды   |өткен есеп.|есептi|
|       |тi күнге   |күнге |
__________________________|_______|___________|______|______________

1              !    2    !   3  !  4   !      5
---------------------------------------------------------------------
1. Активы компании             !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.1 Основные средства по       !         !      !      !
остаточной стоимости           !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.2 Операционные затраты по    !         !      !      !
управлению собственными        !         !      !      !
активами                       !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.3 Долгосрочные финансовые    !         !      !      !
вложения                       !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.4 Краткосрочные финансовые   !         !      !      !
вложения                       !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.5 Деньги                     !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.6 Прочие активы              !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
1.7 ИТОГО активы компании      !         !      !      !

1             |   2   |     3     |   4  |      5
__________________________|_______|___________|______|______________
Компанияның активтерi     |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.1. Қалдық құны бойынша  |       |           |      |
негiзгi қаржылар          |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.2. Өз активтерiн басқару|       |           |      |
жөнiндегi операциялық     |       |           |      |
шығындар                  |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.3. Ұзақ мерзiмдi қаржы  |       |           |      |
салымдары                 |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.4. Қысқа мерзiмдi қаржы |       |           |      |
салымдары                 |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.5. Ақшалар              |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.6. Басқа активтер       |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.7. компания активтерiнiң|       |           |      |

(сумма строк 1.1-1.6)          !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
2. Пассивы компании            !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
2.1 Кредиты                    !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
2.2 Расчеты с кредиторами:     !         !      !      !
а) за услуги брокеру           !         !      !      !
б) за услуги Центральному      !         !      !      !
Депозитарию                 !         !      !      !
в) выплата дивидендов          !         !      !      !
г) с бюджетом                  !         !      !      !
д) по внебюджетным платежам    !         !      !      !
е) с прочими кредиторами       !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
2.3 Прочие обязательства       !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
2.4 ИТОГО пассивы компании,    !         !      !      !
исключаемые из стоимости   !         !      !      !
активов при определении    !         !      !      !
чистых активов             !         !      !      !
(сумма строк 2.1-2.3)      !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
Стоимость чистых активов-всего !         !      !      !
(разница строк 1.7 и 2.4)      !         !      !      !
---------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _____________    Гл. Бухгалтер ______________
МП
Приложение N 4
к Положению о порядке и формах отчетности
о деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Сноска. Приложение 4 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 17.05.99г. N
32  V990781_  .
Форма 4
СПРАВКА О СТОИМОСТИ ПЕНСИОННЫХ ЧИСТЫХ АКТИВОВ
_________________________________________________
( наименование компании )
________________________________________________
(наименование пенсионного фонда)
на____________________ 199 _ г.
Место нахождения, номер лицензии: ___________________________________
---------------------------------------------------------------------
!код стр. !текущая стои-   !прирост (+)
!в балансе!мость (тенге)   !снижение(-)
!         !----------------!стоимости
!         !на     !на от-  !  (тенге)
!         !пред   !четную  !
!         !отчет  !дату    !
---------------------------------------------------------------------

барлығы (1.1-1.6 жолдардың|       |           |      |
сомасы)                   |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2. Компанияның пассивтерi |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.1. Кредиттер            |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.2. Кредиторлармен есеп  |       |           |      |
айырысу:                  |       |           |      |
а) брокер көрсеткен       |       |           |      |
қызмет үшiн               |       |           |      |
б) Орталық Депозитарий    |       |           |      |
көрсеткен қызмет үшiн     |       |           |      |
в) дивидендтер төлеу      |       |           |      |
г) бюджетпен              |       |           |      |
д) бюджеттен тыс төлемдер |       |           |      |
бойынша                   |       |           |      |
е) басқа кредиторлармен   |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.3. Басқа мiндеттемелер  |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.4. компанияның таза     |       |           |      |
активтердi айқындау кезiн.|       |           |      |
де активтердiң құнынан    |       |           |      |
шегерiлген пассивтерiнiң  |       |           |      |
барлығы (2.1-2.3 жолдары. |       |           |      |
ның сомасы)               |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
Таза активтердiң құны     |       |           |      |
барлығы                   |       |           |      |
(1.7 және 2.4 жолдарының  |       |           |      |
айырмасы)                 |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
Бiрiншi басшы ____________ Бас бухгалтер _____________
М.О.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқару жөнiндегi қызмет туралы
есеп берудiң тәртiбi және нысандары
туралы ережеге
N 4 қосымша
ЕСКЕРТУ. 4-қосымша өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1999.05.17. N 32 қаулысымен .
4-үлгi
Таза зейнетақы активтерiнiң құны туралы анықтама
______________________________________________________________
(компанияның атауы)
______________________________________________________________
(зейнетақы қорының атауы)
199__ жылғы "____"____________
Орналасқан жерi, лицензиясының нөмiрi _________________________
____________________________________________________________________
|баланс.|  ағымдағы құны   |құнның өсуi
|тағы   |     (теңге)      |(+) азаюы (-)
|жолдың |__________________|(теңге)
|коды   |өткен есеп.|есептi|
|       |тi күнге   |күнге |
__________________________|_______|___________|______|______________

1              !    2    !   3   !    4   !     5
---------------------------------------------------------------------
1. Пенсионные активы         !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
1.1 Долгосрочные финансовые  !         !       !        !
вложения                     !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
1.2 Краткосрочные финансовые !         !       !        !
вложения                     !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
1.3 Операционные затраты по  !         !       !        !
управлению пенсионными       !         !       !        !
активами                     !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
1.4 Деньги:                  !         !       !        !
а) касса                     !         !       !        !
б) счет поступлений          !         !       !        !
пенсионных взносов           !         !       !        !
в) счет поступлений от       !         !       !        !
инвестиционной деятельности  !         !       !        !
г) валютный счет             !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
1.5 Прочие активы            !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
1.6 ИТОГО пенсионные активы  !         !       !        !
(сумма строк 1.1-1.5)        !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
2. Пенсионные обязательства  !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
2.1 Расчеты с кредиторами:   !         !       !        !
а) за услуги компании        !         !       !        !
б) за услуги пенсионному     !         !       !        !
фонду                        !         !       !        !
в) за услуги Пенсионному     !         !       !        !
Центру                       !         !       !        !
г) выплаты получателям       !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
2.2 Прочие обязательства     !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------

1             |   2   |     3     |   4  |      5
__________________________|_______|___________|______|______________
Зейнетақы активтерi       |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.1. Ұзақ мерзiмдi қаржы  |       |           |      |
салымдары                 |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.2. Қысқа мерзiмдi қаржы |       |           |      |
салымдары                 |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.3. Зейнетақы активтерiн |       |           |      |
басқару жөнiндегi         |       |           |      |
операциялық шығындар      |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.4. Ақшалар:             |       |           |      |
а) касса                  |       |           |      |
б) түсетiн зейнетақы      |       |           |      |
жарналарының шоты         |       |           |      |
в) валюталық шот          |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.5. Басқа активтер       |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
1.6. зейнетақы активтерi. |       |           |      |
ның барлығы (1.1-1.5 жол. |       |           |      |
дардың сомасы)            |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2. Зейнетақы мiндеттеме.  |       |           |      |
лерi                      |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.1. Кредиторлармен есеп  |       |           |      |
айырысу:                  |       |           |      |
а) компания көрсеткен     |       |           |      |
қызмет үшiн               |       |           |      |
б) зейнетақы қоры         |       |           |      |
көрсеткен қызмет үшiн     |       |           |      |
в) Зейнетақы орталығы     |       |           |      |
көрсеткен қызмет үшiн     |       |           |      |
г) алымшыларға төлем      |       |           |      |
төлеу                     |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.2. Басқа мiндеттемелер  |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
2.3. зейнетақы мiндетте.  |       |           |      |
мелерiнiң барлығы (2.1-   |       |           |      |

2.3 ИТОГО пенсионные         !         !       !        !
обязательства (сумма строк   !         !       !        !
2.1-2.2)                     !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
Стоимость чистых пенсионных  !         !       !        !
активов-всего (разница строк !         !       !        !
1.6 и 2.3)                   !         !       !        !
---------------------------------------------------------------------
Первый руководитель ______________    Гл. Бухгалтер ________________
МП
Приложение N 5
к Положению о порядке и формах отчетности
о деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Форма 5
ОТЧЕТ О СОВЕРШЕННЫХ СДЕЛКАХ ПО ИНВЕСТИРОВАНИЮ СОБСТВЕННЫХ
АКТИВОВ
_____________________________________________
(наименование компании, N лицензии)
на "__ " ____________________________ 199_г.
---------------------------------------------------------------------
!время  !наимено-!оплата !вид     !покупа-!вид     !НИН   !объем
П/П!сделки !вание   !услуг  !сделки  !тель   !ценной  !ценной!сделки
!       !брокера !брокера!(покуп- !(прода-!бумаги  !бумаги!(шт.)
!       !        !(тенге)!ка,     !вец)   !эмитент !      !
!       !        !       !продажа)!       !        !      !
---------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3    !   4   !    5   !   6   !   7    !   8  !  9
---------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
сумма !номинал ! цена
сделки!ценной  !покупки (продажи)
(тыс. !бумаги  !1 ц.б. (т-ге)
тенге)!(тенге) !
---------------------------------------------------------------------
10  !   11   !      12
---------------------------------------------------------------------
Первый руководитель _____________  Гл. бухгалтер ________________
М.П.
Примечание: сделки группируются по организаторам торгов,
наименования которых указываются перед реестром сделок.
Приложение N 6
к Положению о порядке и формах отчетности
о деятельности по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Форма 6
ОТЧЕТ О СОВЕРШЕННЫХ СДЕЛКАХ ПО ИНВЕСТИРОВАНИЮ ПЕНСИОННЫХ
АКТИВОВ
________________________________________
(наименование компании, N лицензии)
на "__ " _____________________________ 199_г.
---------------------------------------------------------------------
!время  !наимено-!оплата !вид     !покупа-!вид     !НИН   !объем
П/П!сделки !вание   !услуг  !сделки  !тель   !ценной  !ценной!сделки
!       !брокера !брокера!(покуп- !(прода-!бумаги  !бумаги!(шт.)
!       !        !(тенге)!ка,     !вец)   !эмитент !      !
!       !        !       !продажа)!       !        !      !
---------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3    !   4   !    5   !   6   !   7    !   8  !  9
---------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
сумма !номинал ! цена
сделки!ценной  !покупки (продажи)
(тыс. !бумаги  !1 ц.б. (т-ге)
тенге)!(тенге) !
---------------------------------------------------------------------
10  !   11   !      12
---------------------------------------------------------------------
Первый руководитель______________  Гл.бухгалтер ____________________
М.П.
Примечание: сделки группируются по организаторам торгов, наименования которых указываются перед реестром сделок.

2.3 жолдарының сомасы)    |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
Таза зейнетақы активтердiң|       |           |      |
құны барлығы              |       |           |      |
(1.6 және 2.3 жолдарының  |       |           |      |
айырмасы)                 |       |           |      |
__________________________|_______|___________|______|______________
Бiрiншi басшы ____________ Бас бухгалтер _____________
М.О.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқару жөнiндегi қызмет туралы есеп
берудiң тәртiбi және нысандары
туралы ережеге
N 5 қосымша
5-үлгi
Өз активтерiн инвестициялау жөнiнде жасалған
мәмiлелер туралы есеп
______________________________________________________________
(компанияның аты, лицензия N )
199__ жылғы "____"____________
___________________________________________________________________
р/с|мәмiле|брокер.|брокердiң|мәмiленiң |сатып |бағалы |бағалы      |
|жасал.|дiң    |қызметiн |түрi      |алушы |қағаз. |қағаздың    |
|ған   |атауы  |төлеу    |(сатып    |(сату.|дардың |ҰИН         |
|уақыт |       |(теңге)  |алу, сату)|шы)   |түрi,  |            |
|      |       |         |          |      |эмитент|            |
___|______|_______|_________|__________|______|_______|____________|
1 |   2  |   3   |    4    |    5     |  6   |   7   |     8      |
___|______|_______|_________|__________|______|_______|____________|
___|______|_______|_________|__________|______|_______|____________|
____________________________________________
мәмiленiң|мәмiленiң  |бағалы   |1 бағалы
көлемi   |сомасы     |қағаздың |қағазды сатып
(дана)   |(мың теңге)|номиналы |алу (сату)
|           |(теңге)  |бағасы
_________|___________|_________|____________
9    |     10    |    11   |    12
_________|___________|_________|____________
Бiрiншi басшы ____________ Бас бухгалтер _____________
М.О.
Ескерту:  мәмiлелер атаулары мәмiлелердiң тiзiлiмi алдында
көрсетiлетiн саудаластықтарды ұйымдастырушылар
бойынша топтастырылады
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқару жөнiндегi қызмет туралы есеп
берудiң тәртiбi және нысандары туралы
ережеге
N 6 қосымша
6-үлгi
Зейнетақы активтерiн инвестициялау жөнiнде жасалған
мәмiлелер туралы есеп
_______________________________________________________________
(компанияның аты, лицензия N )
199__ жылғы "____"____________
___________________________________________________________________
р/с|мәмiле|брокер.|брокердiң|мәмiленiң |сатып |бағалы |бағалы      |
|жасал.|дiң    |қызметiн |түрi      |алушы |қағаз. |қағаздың    |
|ған   |атауы  |төлеу    |(сатып    |(сату.|дардың |ҰИН         |
|уақыт |       |(теңге)  |алу, сату)|шы)   |түрi,  |            |
|      |       |         |          |      |эмитент|            |
___|______|_______|_________|__________|______|_______|____________|
1 |   2  |   3   |    4    |    5     |  6   |   7   |     8      |
___|______|_______|_________|__________|______|_______|____________|
___|______|_______|_________|__________|______|_______|____________|
_____________________________________________
мәмiленiң|мәмiленiң  |бағалы   |1 бағалы     |
көлемi   |сомасы     |қағаздың |қағазды сатып|
(дана)   |(мың теңге)|номиналы |алу (сату)   |
|           |(теңге)  |бағасы       |
_________|___________|_________|_____________|
9    |     10    |    11   |    12       |
_________|___________|_________|_____________|
Бiрiншi басшы ____________ Бас бухгалтер _____________
М.О.
Ескерту:  мәмiлелер атаулары мәмiлелердiң тiзiлiмi алдында
көрсетiлетiн саудаластықтарды ұйымдастырушылар
бойынша топтастырылады