Об утверждении Инструкции об основных требованиях по формированию собственного капитала накопительных пенсионных фондов в Республике Казахстан
Приказ Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 августа 1997 г. N 2-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.09.1997г. N 374. Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 (V032316)
В соответствии с Законом Республики Казахстан  Z970136_  "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20 июня 1997 года и Положением о Национальном пенсионном агентстве Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить Инструкцию об основных требованиях по формированию собственного капитала накопительных пенсионных фондов в Республике Казахстан (далее - Инструкция);
2. Управлению лицензирования и регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов в установленный срок представить Инструкцию для государственной регистрации в Министерство юстиции;
3. Считать датой введения в действие Инструкции дату государственной регистрации.
Директор
Инструкция об основных требованиях
по формированию собственного капитала
накопительных пенсионных фондов в Республике Казахстан
Сноска. Название - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", она определяет основные требования по формированию собственного капитала накопительных пенсионных фондов (далее - Фондов), регламентирует предельную величину комиссионных вознаграждений Фонда, устанавливает отдельные конкретные нормативы, обязательные к соблюдению.
Сноска. Преамбула - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П .
1. Собственный капитал фонда
Сноска. Название Раздела 1 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П .
1.1. Собственный капитал Фонда включает:
уставный капитал:
1) простые акции;
2) привилегированные акции;
дополнительный оплаченный капитал;
дополнительный неоплаченный капитал от переоценки основных средств;
дополнительный неоплаченный капитал от переоценки инвестиций;
резервный капитал;
нераспределенный доход предыдущих лет;
нераспределенный доход отчетного года
минус:
неоплаченный капитал:
1) простые акции;
2) привилегированные акции;
изъятый капитал;
непокрытый убыток предыдущих лет;
непокрытый убыток отчетного года.
Сноска. Пункт 1.1 - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П

Қазақстан Республикасында Жинақтаушы зейнетақы қорларының өз капиталын қалыптастыру жөнiндегi негiзгi талаптар туралы нұсқаулық<*> ЕСКЕРТУ: Нормативтiк-құқықтық актiнiң атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N 83-Ө Бұйрығымен.~V991005
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Ұлттық зейнетақы агенттiгi 1997 жылғы 27 тамыз N 2-П Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 17 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 374. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы N 127 қаулысымен.
Ереже
Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзiрлендi, ол Жинақтаушы зейнетақы қорларының (бұдан әрi - Қорлардың) өз капиталын қалыптастыру жөнiндегi негiзгi талаптарын айқындайды, Қорлардың комиссиялық сыйақыларының шектi мөлшерiн реттейдi, сақталуы мiндеттi болып табылатын жекелеген нақты нормативтердi белгiлейдi.
ЕСКЕРТУ: Кіріспе жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы
15 қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен .
1. Қордың меншiктi капиталы
ЕСКЕРТУ: 1-тараудың атауы өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының
қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N
83-Ө   бұйрығымен .
1.1. Қордың өз капиталына мыналар кiредi: жарғылық капитал:
1) жай акциялар;
2) артықшылық берiлген акциялар;
төленген қосымша капитал;
негiзгi қаражатты қайта бағалаудан төленбеген қосымша капитал;
инвестицияларды қайта бағалаудан төленбеген қосымша капитал;
резервтiк капитал;
өткен жылдардағы бөлiнбеген табыс;
есеп берiлген жылдағы бөлiнбеген табыс;
мыналарды шегерiп тастағанда төленбеген капитал:
1) жай акциялар,
2) артықшылық берiлген акциялар;
алынған капитал;
өткен жылдардың өтелмеген шығындары;
есеп берiлген жылдың өтелмеген шығындары.
ЕСКЕРТУ: 1.1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы
15 қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен .

1.2. Собственный капитал Фонда формируется за счет:
- взносов учредителей (акционеров) в уставный капитал;
- комиссионных вознаграждений;
- других доходов от размещения собственного капитала, от оказания услуг, связанных с выполнением основной деятельности.
Сноска. Пункт 1.2 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Нацпенсионного агентства от 22.05.98г.  N 68-П ; приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
1.3. Собственный капитал Фонда не может использоваться на следующие цели:
а) учреждение других организаций;
б) предоставление временной финансовой помощи;
в) под обеспечение гарантий и поручительств.
Сноска. Раздел 1 - дополнен пунктом 1.3 согласно приказу Нацпенсионного агентства от 22.05.98г. N 68-П.
2. Уставный капитал
2.1. Уставный капитал Фонда предназначен для финансирования деятельности фонда и обеспечения ответственности фонда перед вкладчиками/ получателями и другими кредиторами.
Сноска. Раздел 2 дополнен новым пунктом 2.1; пункты 2.1, 2.2, 2.3 считать соответственно пунктами 2.2, 2.3, 2.4 согласно приказу Нацпенсионного агентства от 22.05.98г. N 68-П; пункт 2.1 - с дополнениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
2.2. Размер уставного капитала государственного накопительного пенсионного фонда определяется Правительством Республики Казахстан.
2.3. Минимальный размер уставного капитала негосударственного накопительного пенсионного фонда устанавливается:
для открытых фондов в сумме 180 (сто восемьдесят) миллионов тенге;
для корпоративных фондов в сумме 50 (пятьдесят) миллионов тенге.
Фонды, получившие государственные генеральные лицензии на деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат взамен ранее полученных временных лицензий, обязаны обеспечить выполнение требований в части минимального размера уставного капитала в срок до 1 августа 2000г.
Сноска. Пункт 2.3 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Нацпенсионного агентства от 22.05.98г. N 68-П; приказом Нацпенсионного агентства от 18.12.98г. N 176-П V980674_ ; приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П ; приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 31.01.2000г.  N 9-П

1.2. Қордың меншiктi капиталы мыналардың есебiнен құралады:
- құрылтайшылардың (акционерлердiң) жарғы капиталына жарналары;
- комиссиялық сыйақы;
- негiзгi қызметтi орындауға байланысты қызмет көрсетуден алынған табыс меншік капиталын орналастырудан.
ЕСКЕРТУ. 1.2-тармақ өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.05.22. N 65-п   бұйрығымен .
ЕСКЕРТУ: 1.2-тармақтың екінші абзацы өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен .
1.3. Қордың меншік капиталын мынадай мақсаттарда пайдалануға болмайды:
а) басқа ұйымдар құруға;
б) уақытша қаржылық көмек көрсетуге;
в) кепілдіктер беруге.
ЕСКЕРТУ. 1.3-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.05.22. N 65-п   бұйрығымен .
2. Жарғы капиталы
2.1. Қордың жарғылық капиталы қордың қаржылық қызметін қамтамасыз етуге, салымшылар/алымшылар және басқа да кредиторлар алдындағы жауапкершілігін орындау мақсатында пайдаланылады.
ЕСКЕРТУ. 2-бөлім 2.1-тармақпен толықтырылды, 2.1., 2.2.,
2.3., тармақтар 2.2., 2,3., 2.4. тармақтар болып саналды - ҚР
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.05.22. N 65-п   бұйрығымен .
ЕСКЕРТУ: 2.1-тармақ толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының
қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N
83-Ө   бұйрығымен
2.2. Мемлекеттiк Жинақтаушы зейнетақы қорының жарғы капиталының мөлшерiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
2.3. Мемлекеттiк емес жинақтаушы зейнетақы қорының жарғылық
капиталының ең төменгi мөлшерi:
ашық қорлар үшiн 180 (жүз сексен) миллион теңге сомасында,
корпоративтiк қорлар үшiн 50 (елу) миллион теңге сомасында болып белгiленедi.
Бұрын алынған уақытша лицензияның орнына зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi қызметке мемлекеттiк бас лицензияны алған Қорлар жарғылық капиталдың ең төменгi мөлшерiне қатысты талаптардың 2000 жылдың 1 тамызына дейiнгi мерзiмде орындалуын қамтамасыз етуге мiндеттi.
ЕСКЕРТУ: 2.3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15
қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен .
ЕСКЕРТУ: 2.3-тармақ өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Жинақтаушы зейнетақы қорларының
қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 2000 жылғы 31 қаңтар N 9-Ө
бұйрығымен

2.4. Взносы в уставной капитал производятся исключительно деньгами. Средства, из которых формируется уставный капитал, вносятся только за счет собственных средств учредителей. Запрещается использовать для внесения в уставный капитал средства, полученные в кредит, залог, иные привлеченные средства.
Сноска. Пункт 2.4 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
3. Предельная величина комиссионных вознаграждений Фонда
Сноска. Название раздела 3 - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
3.1. Предельная величина комиссионных вознаграждений Фонда устанавливается:
не более 1 (одного) процента от суммы пенсионных взносов;
не более 10 (десяти) процентов от суммы инвестиционного дохода, полученного от размещения пенсионных активов.
Сноска. Пункт 3.1 - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
3.2. Предельная величина комиссионных вознаграждений накопительных пенсионных фондов включает вознаграждение за обслуживание вкладчиков и получателей пенсионных фондов, за исключением предоставления информации о состоянии пенсионных накоплений более чем один раз в календарный год, изготовления учетной книжки вкладчика накопительного пенсионного фонда.
Сноска. Пункт 3.2 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
3.3.
Сноска. Пункт 3.3 - исключен согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
3.4. Предельная величина вознаграждения, выплачиваемого негосударственным накопительным пенсионным фондом компании по управлению пенсионными активами, определяется в установленном законодательством порядке.
Сноска. Пункт 3.4 - с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П
4. Максимальный размер вложений
собственного капитала в основные
средства и другие нематериальные активы
4.1. Норматив, ограничивающий размер вложений собственного капитала в основные средства и другие нематериальные активы, не должен превышать для Фондов открытого типа - 0,3, корпоративного типа - 0,2:
И
Н = ---- < или = 0,3 или 0,2, где
К
И - вложения в основные средства и другие нематериальные активы (включающие: стоимость зданий и сооружений, стоимость транспортных средств, машин и оборудования, незавершенное строительство, нематериальные активы (программное обеспечение), хозяйственный инвентарь, прочие основные средства за минусом амортизации основных средств).
К - собственный капитал.  <*>
Сноска. Пункт 4.1 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Нацпенсионного агентства от 22.05.98г. N 68-П; с изменениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П .

2.4. Жарғы капиталына жарналар тек қана ақшамен төленедi. Жарғы капиталынан құралатын қаражат құрылтайшылардың меншiктi қаражаты есебiнен салынады. Несиеге алынған қаражатты, кепiлзатты, басқа да тартылған қаражатты жарғы капиталына салу үшiн пайдалануға тыйым салынады.
3. Қордың комиссиялық сыйақыларының шектi шамасы
ЕСКЕРТУ: 3-тармақтың атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15
қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен .
3.1. Қордың комиссиялық сыйақыларының шектi шамасы:
зейнетақы жарналары сомасынан 1 (бiр) проценттен артық емес;
зейнетақы активтерiн орналастырудан алынған инвестициялық табыс сомасынан 10 (он) проценттен артық емес болып белгiленедi.
ЕСКЕРТУ: 3.1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы
15 қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен .
3.2. Жинақтаушы зейнетақы қорларының комиссиялық сыйақысының
шектi шамасында күнтiзбелiк жылда әрi кеткенде бiр рет зейнетақы қорланымының жай-күйi туралы ақпарат берудi, Жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының есеп кiтапшасын дайындауды қоспағанда, зейнетақы қорларының салымшылары мен алушыларына қызмет көрсеткенi үшiн берiлетiн сыйақы қамтылады.
ЕСКЕРТУ: 3.2-тармақ өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N 83-Ө бұйрығымен .
3.3.<*>
ЕСКЕРТУ: 3.3-тармақ алынып тасталды - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N
83-Ө  бұйрығымен .
3.4. Мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қоры компаниясының зейнетақы активтерінің басқармасы төлейтін сыйақының шектi шамасы заңда белгіленген тәртіппен анықталады.
ЕСКЕРТУ: 3.4-тармақ толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N
83-Ө   бұйрығымен .
4. Өз капиталын негiзгi қаражат пен басқа да материалдық
емес активтерге салудың ең жоғарғы мөлшерi
ЕСКЕРТУ: 4-тармақтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы
15 қазандағы N 83-Ө   бұйрығымен
4.1. Негiзгi құрал-жабдық пен басқа да қаржы емес активтерге меншiктi капитал салымының мөлшерiн шектейтiн норматив ашық үлгiдегi Қорлары үшiн 0.3-тен, корпорациялық үлгiдегiсi үшiн - 0.2-ден аспауға тиiс:
И
Н=----------
К
И - негiзгi құрал-жабдық пен басқа да материалдық емес активтерге салым (онда мыналар қамтылады: үймереттер мен ғимараттардың құны, көлiк құралдарының, машиналар мен жабдықтың құны, аяқталмаған құрылыс, материалдық емес активтер, қамтамасыз ету бағдарламасы, шаруашылық құрал-сайманы, негiзгi құрал-жабдықтың тозуын шегерiп тастағанда басқа да негiзгi құрал-жабдық).<*><*>
К - меншiктi капитал.
ЕСКЕРТУ. 4.1.-тармақ өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.05.22. N 65-п   бұйрығымен .
ЕСКЕРТУ: 4.1-тармақтың өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 5 қазандағы N 83-Ө  бұйрығымен .

4.2. Ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, Фонды представляют в Комитет по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов сведения о размере вложений собственного капитала в основные средства и другие нематериальные активы по форме, согласно приложению.  <*>
Сноска. Раздел 4 дополнен новым пунктом 4.2 согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П .
4.3. Фонд несет полную ответственность за достоверность представляемых сведений.  <*>
Сноска. Раздел 4 дополнен новым пунктом 4.3 согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П .
Приложение к Инструкции  <*>
Сноска. Инструкция дополнена приложением согласно приказу Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и социальной защиты населения РК от 15.10.99г.  N 83-П .
------------------------------
!Наименование НПФ!           !
!----------------!-----------!
!Код НПФ         !           !
!----------------!-----------!
!Адрес           !           !
!----------------!-----------!
!РНН             !           !
------------------------------
Сведения
о размере вложений собственного капитала
в основные средства и другие нематериальные активы
по состоянию на "___"____________________199___года
в тыс.тенге
-----------------------------------------------------------------
N п/п!                       Статья                    ! Сумма
-----------------------------------------------------------------
Нематериальные активы:
1.   Первоначальная стоимость (счета 101-106)
2.   Износ (счета 111-116)
3.   Остаточная стоимость (стр.1-2)                       0
Основные средства:
4.   Первоначальная стоимость (счета 121-126)
5.   Износ (счета 131-134)
6.   Остаточная стоимость (стр.4-5)                       0
Итого вложений в основные средства и
7.   другие нематериальные активы (И)* (стр.3+6)          0
8.   Уставный капитал (счета 501-503)
простые акции (счета 501-503)
привелигированные акции (счета 501-503)
9.   Изъятый капитал (счет 521)
10.   Неоплаченный капитал (счет 511)
простые акции (счет 511)
привелигированные акции (счет 511)
11.   Дополнительный оплаченный капитал
12.   Дополнительный неоплаченный капитал от переоценки
основных средств (счета 541-543)
13.   Дополнительный неоплаченный капитал от переоценки
инвестиций (счета 541-543)
14.   Резервный капитал (счета 551-552)
15.   Нераспределенный доход (непокрытый убыток)
предыдущих лет (счет 562)
отчетного года (счет 561)
16.   Итого собственный капитал (СК)
(стр.8-9-10+11-12+13+-14+15)                         0
17.   Размер вложения собственного капитала (Н), где
Н = И/СК
------------------------------------------------------------------
* Не включаются счета долгосрочной дебиторской задолженности, т.е. полученные в лизинг основные средства и стоимость арендуемых основных средств и нематериальных активов.
Руководитель              ___________________
Главный бухгалтер         ___________________
Исполнитель

4.2. Ай сайын, есеп берiлiп отырғаннан кейiнгi айдың 5 күнiнен кешiктiрмей Қорлар Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитетке өз капиталын негiзгi қаражат пен басқа да материалдық емес активтерге салу мөлшерi туралы қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлiметтер тапсырады.<*>
4.3. Тапсырылған мәлiметтердiң дұрыстығына Қор толықтай жауап
бередi.<*>
ЕСКЕРТУ: 4.2, 4.3-тармақтармен  толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы 15 қазандағы N 83-Ө   Бұйрығымен .
________________________                     Нұсқаулыққа қосымша<*>
ЖЗҚ атауы
_________________________
ЖЗҚ коды
_________________________
Мекен-жайы
_________________________
СТН
_________________________
ЕСКЕРТУ: Нұсқаулық қосымшамен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 1999 жылғы
15 қазандағы N 83-Ө   Бұйрығымен .
Өз капиталын негізгі және басқа да материалдық емес
активтерге салу мөлшері туралы мәліметтер
199__ж. "_______"________________жағдай бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________    N р/с             Баптар                                 Сомасы ____________________________________________________________________
Материалдық емес активтер
1 Алғашқы құны (101-106 шоттар)
2 Тозу (111-116 шоттар)
3 Қалдық құны (1-2 ж.)
Негізгі құжаттар:                                        0
4 Алғашқы құны (121-126 шоттар)
5 Тозу (131-134 шоттар)
6 Қалдық құны (4-5 ж.)                                     0
____________________________________________________________________     7 Негізгі қаражатқа және басқа материалдық емес
активтерге жиынтық салымдар (И)* (3+6)                   0
____________________________________________________________________     8 Жарғылық капитал (501-503 шоттар)
жай акциялар (501-503 шоттар)
артықшылық берілген акциялар (501-503 шоттар)
9 Алынған капитал (521 шот)
10 Төленбеген капитал (511 шот)
жай акциялар (511 шот)
артықшылық берілген акциялар (511 шот)
11 Қосымша төленген капитал
12 Негізгі қаражатты қайта бағалаудан
төленбеген қосымша капитал (541-543 шоттар)
13 Инвестицияларды қайта бағалаудан
төленбеген қосымша капитал (541-543 шоттар)
14 Резервтік капитал (551-552 шоттар)
15 Бөлінбеген табыс (өтелмеген шығын)
өткен жылдардың (562 шот)
есеп берілген жылдың (561 шот)
____________________________________________________________________
16 Жиынтық өз капиталы (СК) (б.8-9-10+11+12+14+15)          0
____________________________________________________________________
17 Н=И/СК болғандағы өз капиталын (Н) салу мөлшері
____________________________________________________________________     * ұзақ мерзімдік дебиторлық берешек шоттары, яғни лизингке
алынған негізгі қаражаттар мен жалданатын құралдар мен материалдық емес активтердің құны.
Басшы          _____________________
Бас бухгалтер  _____________________
орындаушы