Об использовании символики города Алматы
Решение акима города Алматы от 31 декабря 1997 года N 282. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 10 марта 1998 года N 10. Утратило силу решением акима города Алматы от 3 июля 2000 года N 655
Сноска. Утратило силу решением акима города Алматы от 03.07.2000 N 655.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан № 3698 "О статусе города Алматы и мерах по его дальнейшему развитию" от 20 октября 1997 года, в целях аккумулирования средств для экономического, социального и культурного развития города Алматы и его пригородной зоны, Аким города Алматы
РЕШИЛ:
1. Утвердить Порядок использования юридическими и физическими лицами символики города Алматы в их фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках и др. (приложение № 1).
1. Утвердить размеры ставок за использование символики города Алматы (приложение № 2).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима города Алматы Ибраева А.Ж.
Аким города Алматы            В.Храпунов
Приложение № 1
к решению Акима города Алматы
от 31 декабря 2007 года № 828
Порядок
использования юридическими и физическими лицами
символики города Алмазы в их фирменных наименованиях,
знаках обслуживания, товарных знаках и др. I. Общая часть
Настоящий порядок определяет условия взимания и размер сбора за использование юридическими и физическими лицами символики города Алматы в их фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках и др.
Символика г.Алматы - герб г.Алматы, утвержденный постановлением Алма-Атинского городского Совета народных депутатов 14 сессии 21 созыва 6 июля 1993 года.
Герб города является символом политического, экономического и природного факторов г.Алматы.
II. Порядок и условия использования символики
города Алматы
Символика г.Алматы используется юридическими и физическими липами незавимо от вида их хозяйственной деятельности (кроме запрещенных действующим законодательством) и форм собственности при наличии в фирменном наименовании, знаках обслуживания, товарных знаках элементов символики города Алматы, а также при условии оплаты по ставкам, согласно прилагаемому перечню.
Для получения права использования символики города Алмазы в фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках и др. заявитель должен подать в орган уполномоченный Акимом г.Алматы:

Алматы қаласының рәмiзiн пайдалану туралы
Алматы қаласы Әкiмiнiң 1997 жылғы 31 желтоқсандағы N 828 шешiмi. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 1998 жылғы 10 наурызда N 10 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2000 жылғы 03 шілдедегі N 655 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қалалық Әкімшілігінің 03.07.2000 N 655 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 20 қазандағы "Алматы қаласының мәртебесi және оны одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" N 3698 Жарлығын орындау, Алматы қаласының және оның төңiрегiндегi аймақтың экономикалық, әлеуметтiк және мәдени дамуы үшiн ақша қаражатын жинақтау мақсатында Алматы қаласының әкiмi шешiм қабылдады:
1. Заңды ұйымдардың және жеке адамдардың өздерiнiң фирмалық атауларында, қызмет көрсету белгiлерiнде, товарлық белгiлерiнде және басқаларында Алматы қаласының рәмiздерiн пайдаланудың тәртiбi (N 1 қосымша) бекiтiлсiн.
2. Алматы қаласының рәмiздерiн пайдаланғаны үшiн төленетiн ақының мөлшерi (N 2 қосымша) бекiтiлсiн.
3. Алматы қаласының көрнекі ақпарат және жарнама басқармасы қаланың рәмізін қолдану жөніндегі құжаттарды қабылдау және ресімдеу туралы өкілетті органы болып бекітілсін.
Ескерту. 3 тармақ толықтырылды - Алматы қаласы Әкімінің  29.03.1999 N 295 шешімімен.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары Ә.Ж. Ыбыраевқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi        В.Храпунов
Алматы қаласы Әкiмiнiң
1997 жылғы 31 желтоқсандағы
N 828 шешiмiне
N 1 қосымша
Заңды ұйымдардың және жеке адамдардың
өздерiнiң фирмалық атауларында, қызмет
көрсету белгiлерiнде, товарлық
белгiлерiнде және басқаларында
Алматы қаласының рәмiздерiн пайдалануының
ТӘРТIБI I. ЖАЛПЫ БӨЛIМ
Осы тәртiп заңды ұйымдардың және жеке адамдардың өздерiнiң фирмалық атауларында, қызмет көрсету белгiлерiнде, товарлық белгiлерiнде және басқаларында Алматы қаласының рәмiздерiн пайдаланғаны үшiн алынатын жиымның (салық) шарттарын және мөлшерiн анықтап бередi.
Алматы қаласының рәмiзi - Алматы қаласының елтаңбасы 21-сайланған халық депутаттары Алматы қалалық Кеңесiнiң 1993 жылғы 6 шiлдедегi 14-сессиясында бекiтiлдi.
Қаланың елтаңбасы Алматы қаласының саяси, экономикалық және табиғи факторларының рәмiзi болып табылады.
II. Алматы қаласының рәмiзiн пайдаланудың
тәртiбi мен шарттары
Алматы қаласының рәмiзiн шаруашылық қызметiнiң түрiне (қолданылып жүрген заңдарға сәйкес тыйым салынғандарынан басқалары) және меншiк түрiне қарамастан заңды ұйымдар және жеке адамдар олардың фирмалық атауларында, қызмет көрсету, товарлық белгiлерiнде Алматы қаласы рәмiзiнiң элементтерi бар болса, қоса берiлген тәртiпке сәйкес ставка бойынша ақысын төлеген жағдайда, пайдаланады.
Фирмалық атауларында, қызмет көрсету белгiлерiнде, товарлық белгiлерiнде және басқаларында Алматы қаласының рәмiзiн пайдалану құқығын алуы үшiн мәлiмдеушi қала әкiмiнiң уәкiлеттi органына келесi құжаттары тапсыруы тиiс:

1. Заявление.
2. Копию свидетельства о регистрации юридического лица.
3. Копни уставных, учредительных документов.
Для физических лиц - удостоверение личности.
4. Квитанцию об оплате сбора за использование символики города Алматы.
Орган, уполномоченный Акимом г.Алматы представляет материалы на рассмотрение Художественному совету г.Алматы. При низком качестве оформления, а также несоответствии соответствующим требованиям Художественный совет г.Алматы вправе вернуть материалы заявителю с письменным уведомлением для последующей доработки.
Качество оформления определяется Художественным советом г.Алматы в соответствии с воспроизводимым изображением герба города Алматы, которое должно в точности соответствовать цветному или черно-белому изображению эталона герба.
При удовлетворительном решении Художественного совета г.Алматы, орган уполномоченный Акимом г.Алматы регистрирует заявителя и заключает с ним договор на размещение символики города Алматы, с выдачей разрешения с указанием оплаченной суммы сбора и срока его действия.
При использовании символики г.Алматы в товарных знаках, заявитель перечисляет во Внебюджетный фонд Акима г.Алматы 1 раз в месяц сумму сбора в размере утвержденной ставки но фактическому объему производства продукции.
Разрешение использования символики города Алматы в фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках и др. выдается сроком на год после уплаты сбора.
Без оплаты сбора использование символики города в деятельности юридических и физических лиц не допускается.
Заявитель вносит сбор за использование символики города во Внебюджетный фонд при Акиме г.Алматы.
Юридические и физические лица, не прошедшие регистрацию, лишаются права использования символики города Алматы.
III. Ответственность заявителя
Юридические и физические лица самовольно использующие символику города Алматы в фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках и др. без уплаты сбора, считаются склоняющимися от уплаты и привлекаются к ответственности в соответствии с действующим законодательством.
Доход, полученный в результате этой деятельности подлежит изъятию во Внебюджетный фонд Акима г.Алматы.
Ответственность за своевременность, полноту и правильность перечисления уплаченных сумм сбора несет плательщик.
IV. Контроль и учет
Контроль и учет за соблюдением настоящего Порядка осуществляет аппарат Акима г.Алматы.
Орган уполномоченный Акимом г.Алматы ежеквартально предоставляет информацию о количестве выданных разрешений, сроках их действия, уплаченных сумм, сведений о заявителях в Комитет по экономике аппарата Акима г.Алматы.
Приложение № 2
к решению Акима города Алматы
от 31 декабря 1997 г. № 828
Размеры
ставок за использование символики
города Алматы
п/п
Вид символики
Размеры ставок
1.
Фирменное наименование
20 минимальных расчетных показателей
2.
Знаки обслуживания
10 минимальных расчетных показателей
з.
Товарные знаки
2% от стоимостного выражения произведенной продукции по факту

1. Өтiнiш.
2. Заңды ұйымның тiркелуi туралы куәлiктiң көшiрмесi.
3. Жарғылық, құрылтайшылық құжаттардың көшiрмесi.
Жеке адамдар үшiн - жеке куәлiгi.
4. Алматы қаласының рәмiзiн пайдаланғаны үшiн жиымды төлегенi туралы түбiртек.
Алматы қаласы Әкiмiнiң уәкiлеттi органы құжаттарды Алматы қалалық көркемдiк кеңесiнiң қарауына ұсынады. Хатталуының сапасы төмен болған жағдайда, сондай-ақ тиiстi талаптарға сәйкес келмесе, Алматы қалалық көркемдiк кеңесi қайтадан өңдеуi үшiн жазбаша хабарлай отырып, мәлiмдеушiге материалдарды қайтарып беруге құқылы.
Хатталудың сапасын, Алматы қаласының елтаңбасын бейнеленуiне сәйкес, ол түрлi-түстi, болмаса ақ-қара түстi жағынан елтаңбасының эталонына дәлме-дәл сәйкес келуi тиiс, Алматы қалалық көркемдiк кеңесi анықтайды.
Алматы қаласының Көркемдiк кеңесi мәселенi қанағаттанарлық етiп шешсе, Алматы қаласы әкiмiнiң уәкiлеттi органы мәлiмдеушiнi тiркейдi және онымен Алматы қаласының рәмiзiн пайдалану үшiн Шарт жасасады, төленген жиымның сомасын және қолдану мерзiмiн көрсете отырып рұқсат бередi.
Мәлiмдеушi товарлық белгiлерiнде Алматы қаласының рәмiзiн пайдаланғанда өзiнiң iс жүзiнде өндiрген өнiмнiң көлемi бойынша жергілікті бюджетке айына бiр рет жиымның сомасын аударады.
Ескерту. Шешім өзгертілді - Алматы қаласы Әкімінің 1999 жылғы  29 наурыздағы N 295 шешімімен.
Алматы қаласының рәмiзiн фирмалық атауларда, қызмет көрсету белгiлерiнде товарлық белгiлерiнде және басқаларға пайдалануға рұқсат жиымды төлеген соң, бiр жыл мерзiмге берiледi.
Жиымды төлемейiнше қаланың рәмiзiн заңды ұйымдардың және жеке адамдардың қызметiнде пайдалануға жол берiлмейдi.
Мәлiмдеушi қаланың рәмiзiн пайдаланғаны үшiн жиымды жергілікті бюджетке аударады.
Тiркеуден өтпеген заңды ұйымдар, жеке адамдар Алматы қаласының рәмiзiн пайдалану құқығынан айырылады.
Ескерту. Шешім өзгертілді - Алматы қаласы Әкімінің 1999 жылғы  29 наурыздағы N 295 шешімімен.
III. Мәлiмдеушiнiң жауапкершiлiгi
Жиымды төлемей-ақ өздерiнiң фирмалық атауларында, қызмет көрсету белгiлерiнде, товарлық белгiлерiнде және басқаларында Алматы қаласының рәмiзiн өз еркiмен пайдаланушы заңды ұйымдар және жеке адамдар жиымды төлеуден жалтарушы болып саналады және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жауапқа тартылады.
Осы қызметтi атқарудың нәтижесiнде түскен табыс жергілікті бюджетке аударылуға жатады.
Жиымның төленген сомаларының уақтылы, толық және дұрыс аударылуы үшiн жауапкершiлiк төлеушiге жүктеледi.
Ескерту. Шешім өзгертілді - Алматы қаласы Әкімінің 1999 жылғы 29 наурыздағы N 295 шешімімен.
IV. Бақылау және есеп
Осы Тәртiптiң сақталуын бақылауды және есебiн жүргiзудi Алматы қаласы Әкiмiнiң аппараты жүзеге асырсын.
Алматы қаласы Әкiмiнiң уәкiлеттi органы берiлген рұқсаттар, олардың қолданылу мерзiмдерi, төленген сомалар туралы ақпараттарды, мәлiмдеушiлер туралы мәлiметтердi Алматы қаласы Әкiмi аппаратының Экономика комитетiне тоқсан сайын тапсырып отырады.
Алматы қаласы әкімінің
1997 жылғы 31 желтоқсандағы
N 828 шешiмiне
N 2 қосымша
Алматы қаласының рәмiзiн пайдаланғаны
үшiн ставкалар мөлшерiнiң ТIЗIМI
Ретi
Рәмiздiң түрi
Ставканың мөлшерi
1.
Фирмалық атау
20 ең төменгi есептiк көрсеткiш
2.
Қызмет көрсету белгiлерi
10 ең төменгi есептiк көрсеткiш
3.
Товарлық белгiлерi
Iс жүзiнде өндiрген өнiм құнының 2 процентi