Об утверждении и введении в действие "Правил составления и Порядка представления отчетности и формы отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг для организаций, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов"
Приказ Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 19 октября 1998 года N 199 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 1998 года N 627. Утратил силу - приказом Агентства РК по государственным закупкам от 25 января 1999 г. N 2 (~V990692)
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 мая 1998 года N 3958 U983958_ "О дальнейшем совершенствовании государственного управления в Республики Казахстан" и во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 1997 года N 1864 P971864_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджета на 1998 год" приказываю:
Утвердить прилагаемые "Правила составления и порядок представления отчетности и форму отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг для организаций, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов".
Министр
Правила составления и порядок представления
отчетности и формы отчета по проведенным
закупкам для организаций, финансируемых из
республиканского и местных бюджетов,
а также средств внебюджетных фондов
1. Правила составления отчетности о проведенных государственных закупках для организаций, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 1997 года N 163-1 Z970163_ "О государственных закупках" и на основании Указа Президента Республики Казахстан от 21 мая 1998 года N 3958 "О дальнейшем совершенствовании государственного управления в Республики Казахстан" в целях обеспечения контроля и координации процесса государственных закупок товаров, работ и услуг за счет средств республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов и устанавливает порядок представления отчетности о проведенных государственных закупках.
2. Отчет о проведенных государственных закупках представляют организации, финансируемые из республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов Республики Казахстан по форме согласно приложения.

"Республикалық және жергілікті бюджеттерден, сондай-ақ бюджеттен тыс қорлардан қаржыланатын ұйымдар үшін өткізілген, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есеп берудің жасау мен табыс етудің Ережесі мен есеп нысандарын" бекіту мен күшіне енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрі 1998 жыл 19 қазан N 199 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 24 қазанда тіркелді. Тіркеу N 627. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 1999.01.25. N 2 бұйрығымен. ~V990692
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқаруды одан әрі жетілдіру туралы" 1998 жылғы 21 мамырдағы N 3958 U983958_ Жарлығына сәйкес және "1998 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 желтоқсандағы N 1864
P971864_
Қаулысын орындау үшін БҰЙЫРАМЫН:
Республикалық және жергілікті бюджеттерден, сондай-ақ бюджеттен тыс
қорлардан қаржыланатын ұйымдар үшін өткізілген, тауарларды, жұмыстарды
және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есеп беруді жасау
мен табыс етудің қоса беріліп отырған Ережесі мен есеп нысандары
бекітілсін.
Министр
Бекiтемiн
Қазақстан Республикасы
Энергетика, индустрия
және сауда министрі
1998 жыл 19 қазан
N 199 бұйрық
Республикалық және жергілікті бюджеттерден,
сондай-ақ бюджеттен тыс қорлардан қаржыланатын ұйымдар үшін
өткізілген, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді
мемлекеттік сатып алу туралы есеп беруді жасау мен табыс
етудің Ережесі мен есеп нысандары
1. Республикалық және жергілікті бюджеттерден, сондай-ақ бюджеттен тыс қорлардан қаржыланатын ұйымдар үшін өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы есеп беру тәртібі "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегі N 163-1 Z970163_ Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқаруды одан әрі жетілдіру туралы" 1998 жылғы 21 мамырдағы Жарлығы негізінде тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді республикалық және жергілікті бюджеттер қаржылары, сондай-ақ бюджеттен тыс қорлар қаржылары есебінен мемлекеттік сатып алу процесіне бақылау жасау және оны үйлестіру мақсатында әзірленген және ол өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы есеп беруді табыс етудің тәртібін белгілейді.
2. Өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы есепті Қазақстан Республикасының республикалық және жергілікті бюджеттерден, сондай-ақ бюджеттен тыс қорлардан қаржыланатын ұйымдары табыс етеді, қоса беріліп отырған нысан бойынша:

1) Организации, подведомственные главным распорядителям лимитов, представляют отчет о проведенных государственных закупках вышестоящей организации.
2) Министерства, ведомства и организации, финансируемые непосредственно из республиканского бюджета, представляют отчет о государственных закупках ежеквартально нарастающим итогом в Департамент по государственным закупкам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан до 25 числа следующего за отчетным периодом месяца.
3) Организации, финансируемые из местных бюджетов, представляют отчеты о государственных закупках ежеквартально в вышестоящие местные исполнительные органы, которые сводный отчет представляют в областной исполнительный орган. Областные исполнительные органы и исполнительные органы городов Астана и Алматы формируют сводный отчет по области и городам Астана и Алматы и представляют его в Департамент по государственным закупкам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан нарастающим итогом до 25 числа следующего за отчетным периодом месяца.
4) Организации, финансируемые из внебюджетных фондов, представляют отчеты о государственных закупках товаров, работ и услуг ежеквартально в областные правления внебюджетных фондов, которые сводный отчет представляют в республиканское правление этих фондов. Республиканские правления фондов представляют сводный отчет по областям и городам Астана и Алматы в Департамент по государственным закупкам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан до 25 числа следующего за отчетным периодом месяца.
5) Отчет подписывается руководителем организации, представляющей отчет.
3. Форма отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг состоит из двух разделов:
1) Государственные закупки, проведенные на конкурсной основе;
2) Государственные закупки, проведенные не на конкурсной основе.
При заполнении отчета необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" и постановлениями Правительства Республики Казахстан, принятыми во исполнение этого Закона.
4. В разделе 1 - "Государственные закупки, проведенные на конкурсной основе" - вносятся данные по всем проведенным государственным закупкам заказчиками у поставщиков товаров, работ и услуг, победивших на конкурсе с указанием вида конкурса.
5. В графе 2 указываются способы государственных закупок и виды закупок на конкурсной основе.
В графах 3, 4, 5 отражается общее количество проведенных конкурсов, общее количество поставщиков-победителей по всем проведенным конкурсам, в том числе зарубежных поставщиков.

1) Лимиті бас басқарушыларға бағынысты ұйымдар өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы есепті жоғары тұрған ұйымға береді;
2) Республикалық бюджеттен тікелей қаржыланатын министрліктер, ведомстволар мен ұйымдар мемлекеттік сатып алу туралы есепті, Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Мемлекеттік сатып алу жөніндегі департаментіне, тоқсан сайын өсімді нәтижемен, есеп берілетін кезеңнен кейінгі айдың 25-не дейін береді;
3) Жергілікті бюджеттерден қаржыланатын ұйымдар мемлекеттік сатып алу туралы есептерді жоғары тұрған жергілікті атқарушы органдарға береді, ал олар жиынтық есепті облыстық атқарушы органға табыс етеді. Облыстық атқарушы органдар және Астана мен Алматы қалаларының атқарушы органдары облыс және Астана мен Алматы қалалары бойынша жиынтық есепті қалыптастырып, оны Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Мемлекеттік сатып алу жөніндегі департаментіне белгіленген нысанда өсімді нәтижемен есеп берілетін кезеңнен кейінгі айдың 25-не дейін береді;
4) Бюджеттен тыс қорлардан қаржыланатын ұйымдар тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есептерді бюджеттен тыс қорлардың облыстық басқармаларына береді, ал олар жиынтық есепті осы қорлардың республикалық басқармасына табыс етеді. Қорлардың республикалық басқармалары облыстар және Астана мен Алматы қалалары бойынша жиынтық есепті Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Мемлекеттік сатып алу жөніндегі департаментіне есеп берілетін кезеңнен кейінгі айдың 25-не дейін береді;
5) Есепке есеп беруші ұйымның басшысы қол қояды.
3. Тауарларға, жұмыстарға және қызмет көрсетулерге өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы есеп нысаны екі бөліктен тұрады:
1) конкурстық негізде өткізілген мемлекеттік сатып алу;
2) конкурстық емес негізде өткізілген мемлекеттік сатып алу.
Есеп беруді толтырған кезде "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын және осы заңды орындау үшін қабылданған Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын басшылыққа алу қажет.
4. "Конкурстық негізде өткізілген мемлекеттік сатып алу"-деген 1-бөлімге конкурстың түрі көрсетіліп, конкурста жеңіп шыққан тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді беретін өнім берушілердің тапсырысшылар өткізген барлық мемлекеттік сатып алу жөніндегі деректер енгізіледі.
5. 2-бағанда мемлекеттік сатып алу тәсілдері мен конкурстық негіздегі сатып алу түрлері көрсетіледі.
3, 4, 5-бағандарда өткізілген конкурстардың жалпы саны, өткізілген барлық конкурстар бойынша жеңіп шыққан өнім берушілердің, оның ішінде - шетелдік өнім берушілердің жалпы саны көрсетіледі.

В графах 6, 7 показывается общая стоимость закупки, в том числе - стоимость закупок зарубежными поставщиками.
В графе 8 необходимо отразить условную экономию от проведенных закупок на конкурсной основе. Условная экономия определяется как разница между сметными назначениями по планируемому объему государственных закупок товаров, работ и услуг и фактически сложившейся суммарной стоимостью этого же объема государственных закупок товаров, работ и услуг по итогам проведенного конкурса.
6. В раздел 2 - "Государственные закупки, проведенные не на конкурсной основе" вносятся данные по всем проведенным государственным закупкам не на конкурсной основе, то есть закупкам из одного источника в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", при этом графа 8 не заполняется.
В графах 6, 7 отражается фактическая стоимость проведенных государственных закупок, включая зарубежных поставщиков.
При подведении итогов проведенных государственных закупок товаров, работ и услуг заполняются графы 3, 4, 5, 6, 7, 8.
Приложение
к Правилам составления и представления отчетности по проведенным государственным закупкам товаров, работ и услуг для организаций, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов Дата заполнения "____"___________ 1998 г.
Отчет
о проведенных государственных закупках
по состоянию на "____"____________1998 г.
____________________________________________________________________________
(наименование министерств, органов государственного управления, местных
____________________________________________________________________________
исполнительных органов, правления внебюджетных фондов)
____________________________________________________________________________
N !             Вид закупок             !            Количество
п/п!                                     !----------------------------------
!                                     !проведен-!поставщиков!из них зару-
!                                     !ных кон- !победителей!бежных пос-
!                                     !курсов*  !           !тавщиков
___!_____________________________________!_________!___________!____________
_1_!_________________2___________________!____3____!_____4_____!_____5______
1. Государственные закупки, проведенные
на конкурсной основе
Всего,
----------------------------------------------------------------------------
в том числе:
открытым способом
закрытым способом
конкурсом ценовых предложений
----------------------------------------------------------------------------
2. Государственные закупки, проведенные
не на конкурсной основе - из одного
источника
----------------------------------------------------------------------------
Итого проведено закупок:
____________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________________
Общий объем закупок               ! Условная экономия от
(тыс.тенге)                   ! проведенных закупок на
------------------------------------------------! конкурсной основе
Всего        !     из них зарубежными     ! (тыс.тенге)
!     поставщиками           !
___________________!____________________________!___________________________
________6__________!_____________7______________!_____________8_____________
Руководитель________________________
Исполнитель_________________________
тел.____________________
Примечание. При проведении государственных закупок из одного источника
указывается количество таких закупок.

6, 7- бағандарда сатып алудың жалпы құны, оның ішінде шетелдік өнім берушілердің сатып алу құны көрсетіледі.
8-бағанда конкурстық негізде өткізілген сатып алудан түскен шартты үнемді көрсету керек. Шартты үнем тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алудың жоспарланатын көлемі бойынша сметалық мақсаты мен тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алудың осы көлемнің өткізілген конкурс нәтижелері бойынша іс жүзінде қалыптасқан жинақ құны арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
6. "Конкурстық емес негізде өткізілген мемлекеттік сатып алу" деген 2бөлімге конкурстық емес негізде өткізілген барлық мемлекеттік сатып алу, яғни Мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес, бір көзден сатып алу жөніндегі деректер енгізіледі, бұл жағдайда
8баған толтырылмайды.
6, 7-бағандарда өткізілген мемлекеттік сатып алудың, шетелдік өнім
берушілерді қосқанда, іс жүзіндегі құны көрсетіледі.
Тауарларға, жұмыстарға және қызмет көрсетулерге өткізілген
мемлекеттік сатып алу нәтижелерін шығарған кезде 3, 4, 5, 6, 7, 8-бағандар
толтырылады.
Республикалық және жергілікті бюджеттерден,
сондай-ақ бюджеттен тыс қорлардың қаржыланатын
ұйымдар үшін өткізілген тауарларды, жұмыстарды
және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып
алу туралы есеп беруді жасау мен табыс етудің
Ережесіне Қосымша
1998 жылғы "   "__________толтырылды
Тауарларға, жұмыстарға және қызмет көрсетулерге 1998 жылғы
"   "________жағдай
бойынша өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы
ЕСЕП
__________________________________________________________________________
(министрліктердің, мемлекеттік басқару органдарының, жергілікті
атқарушы органдардың, бюджеттен тыс қорлар басқармасының атауы)
__________________________________________________________________________
|     |                                   |           Саны               |
| Рет |                                   |                              |
|саны |        Сатып алу түрі             |                              |
|     |                                   |______________________________|
|     |                                   |                |             |
|     |                                   |өткізілген      | жеңіп шыққан|
|     |                                   |конкурстар*     |өнімберушілер|
|     |                                   |                |             |
|_____|___________________________________|________________|_____________|
|  1  |               2                   |        3       |      4      |
|_____|___________________________________|________________|_____________|
|  1. |Конкурстық негiзде өткiзiлген      |                |             |
|     |мемлекеттiк сатып алу              |                |             |
|     |Барлығы,                           |                |             |
|_____|___________________________________|________________|_____________|
|     |оның ішінде:                       |                |             |
|     |ашық тәсілмен                      |                |             |
|     |жабық тәсілмен                     |                |             |
|     |баға ұсынысының конкурсымен        |                |             |
|_____|___________________________________|________________|_____________|
|  2. |Конкурстық негізде емес, бір       |                |             |
|     |көзден өткізілген мемлекеттік      |                |             |
|     |сатып алу                          |                |             |
|_____|___________________________________|________________|_____________|
|     |Өткізілген сатып алудың барлығы:   |                |             |
|_____|___________________________________|________________|_____________|
* Мемлекеттік сатып алу бір көзден өткізілген жағдайда, ондай сатып
алудың саны көрсетіледі.
__________________________________________________________________________
|                   |                            |                       |
|                   | Сатып алудың               |                       |
|                   | жалпы көлемі               |       Конкурстық      |
|                   | (мың теңге)                |         негiзде       |
|                   |                            |       өткiзiлген      |
|___________________|____________________________|      сатып алудан     |
|  соның ішінде     | Бар.     | Оның            |     түскен шартты     |
| шетелдік өнім     | лығы     | ішінде          |          үнем         |
|  берушілер        |          | шетелдік        |      (мың теңге)      |
|                   |          | өнім            |                       |
|                   |          | берушілер       |                       |
|___________________|__________|_________________|_______________________|
|       5           |    6     |       7         |            8          |
|___________________|__________|_________________|_______________________|
|                   |          |                 |                       |
|___________________|__________|_________________|_______________________|
Басшы_________
орындаушы_________________
тел:_____________
Басқан: оператор Багарова Ж.А.
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Қасымбеков Б.А.