Положение о Центральной комиссии по разработке нефтяных и газовых месторождений
Приказ Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 19 октября 1998 г. N 200 Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 05.11.1998 г. N 636. Утратил силу - приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 21 марта 2001 года N 70 ~V011465
В соответствии с Положением о Министерстве энергетики, индустрии и торговли, утвержденном Постановлением Правительства Республики Казахстан от 22.07.98 г. P980686_ , в целях упорядочения требований к проектным технологическим документам по разработке нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений на территории Республики Казахстан, осуществления единой государственной политики по контролю за состоянием разработки и эффективного использования потенциала нефтяных и газовых месторождений, приказываю:
1. Создать Центральную комиссию по разработке нефтяных и газовых месторождений (ЦКР) при Министерстве энергетики, индустрии и торговли.
2. Возложить на ЦКР права и функции экспертизы и утверждения технологических проектных и нормативных документов по разработке нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, осуществления контроля за разработкой этих месторождений, а также за эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа.
3. Решения и указания ЦКР по вопросам, отнесенным к ее компетенции, являются обязательными для исполнения всех хозяйствующих субъектов в Республике Казахстан, в том числе иностранных, занимающихся проектированием и осуществлением разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа.
4. Утвердить состав ЦКР (прилагается).
5. Утвердить состав независимых экспертов (прилагается).
6. Утвердить Положение о ЦКР (прилагается).
7. Признать утратившими силу приказ Министерства энергетики и природных ресурсов N 60 от 24 июня 1997 г. V970349_
Министр
Утверждено
приказом Министра энергетики, индустрии и торговли РК от 19 октября 1998 года N 200
Состав Центральной комиссии
по разработке нефтяных и газовых месторождений
1. Бозумбаев К.А.        - Директор Департамента нефти и газа,
председатель комиссии;
2. Елеманов Б.Д.         - Директор Департамента недропользователя
Госкоминвеста РК, зам.председателя
комиссии;
3. Нупов К.Ш.            - Заместитель директора Департамента нефти и
газа, зам.председателя комиссии;
Члены комиссии:
4. Сейдагалиев Ш.С.      - начальник отдела нормативов и
лицензирования Департамента нефти и газа;

Мұнай және газ орындарын игеру жөніндегі Орталық комиссия туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігі 1998 жыл 19 қазан N 200 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 5 қыркүйек N 636 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2001.03.21. N 70 бұйрығымен. ~V011465
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 22 шілдедегі P980686_ қаулысымен бекітілген Энергетика, индустрия және сауда министрлігі туралы Ережеге сәйкес, Қазақстан Республикасы аумағындағы мұнай, газ және газ конденсаты орындарын игеру жөніндегі жобалық технологиялық құжаттарға талаптарды реттеу, мұнай және газ кен орындары мүмкіндіктерін игеру мен тиімді пайдалану жағдайын бақылау жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру мақсатында бұйырамын:
1. Мұнай және газ кен орындарын игеру жөніндегі Орталық комиссиясы (ОИК) Энергетика, индустрия және сауда министрлігі жанында құрылсын.
2. ОИК-на мұнай, газ және газ конденсаты кен орындарын игеру жөніндегі технологиялық жобалық және нормативтік құжаттарды сараптау және бекіту, осы кен орындарын игеруді бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ мұнай және газ жер асты қойнауларын пайдалану құқықтары мен функциялары
жүктелсін.
3. ОИК-ның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша шешімдері мен
нұсқаулары Қазақстан Республикасындағы барлық шаруашылық жүргізуші
субъектілердің орындауы үшін, соның ішінде мұнай, газ және газ конденсаты
кен орындарын игеруді жобалаумен жүзеге асырумен, мұнай және газ жер асты
қойнауларын пайдаланумен айналысатын шетел субъектілері үшін міндетті
болып табылады.
4. ОИК құрамы бекітілсін (қоса берілген).
5. Тәуелсіз сарапшылардың құрамы бекітілсін (қоса берілген).
6. ОИК туралы Ереже бекітілсін (қоса берілген).
7. Энергетика және табиғи ресурстар Министрлігінің 1997 жылғы 24
маусымдағы N 60
V970349_
бұйрығы күшін жойған деп танылсын.
Министр
Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және
сауда Министрінің
1998 жылғы 19 қазандағы N 200
бұйрығымен бекітілген
Мұнай және газ кен орындарын игеру жөніндегі
Орталық комиссияның құрамы туралы
1. Бозымбеков Қ.А.         - Мұнай және газ департаментінің директоры,
комиссия төрағасы;
2. Еламанов Б.Д.           - ҚР Меминвесткомы Жер қойнауын пайдалану
департаментінің директоры, комиссия
төрағасының орынбасары;
3. Нұпов Қ.Ш.              - Мұнай және газ департаменті директорының
орынбасары, комиссия төрағасының
орынбасары;
Комиссия мүшелері:
4. Сейдағалиев Ш.С.        - Мұнай және газ департаментінің
нормативтер және лицензиялау бөлімінің
бастығы;

5. Ташметов А.Ж.         - начальник отдела рынка газа Департамента
нефти и газа;
6. Карабалин У.С.        - Вице-президент ННК "Казахойл";
7. Шагиров А.Б.          - начальник отдела по надзору в нефтегазовой
и химической промышленности, геологии
Департамента по Государственному надзору
за чрезвычайными ситуациями, безопасным
ведением работ в промышленности и горному
надзору;
8. Утеев Т.              - начальник отдела углеводородного сырья
Министерства экологии и природных ресурсов;
9. Сагынгалиев Т.        - начальник отдела углеводородного сырья
Государственной комиссии по запасам
Комитета геологии и охраны недр;
10. Нысынгалиев А.       - директор института "Каспиймунайгаз";
11. Герштанский О.С.     - Генеральный директор "НИПИмунайгаз";
12. Досмухомбетов М.Д.   - главный менеджер по геологии ННК
"Казахойл";
13. Аскарова М.Т.        - главный специалист Департамента нефти и
газа, секретарь комиссии.
Утверждено
приказом Министра энергетики, индустрии и торговли РК от 19 октября 1998 года N 200
Состав независимых экспертов:
1. Куантаев Н.Е. - Вице-президент АО "Казахстанкаспийшельф";
2. Сисембаев К.Ж. - главный технолог Департамента технической
политики ННК "Казахойл";
3. Просвирнов А.А.     - заместитель генерального директора института
"НИПИмунайгаз";
4. Нугманов Я.Д.       - директор по развитию АО "Геотекс";
5. Бадоев Т.И.         - Генеральный директор ТОО "Алау".
Положение
о Центральной комиссии по разработке
нефтяных и газовых месторождений
1. Общие положения
1. Центральная комиссия по разработке нефтяных и газовых месторождений (в дальнейшем - ЦКР) является коллегиальным органом при Министерстве энергетики, индустрии и торговли (в дальнейшем - Министерство).
2. От имени Компетентного органа ЦКР осуществляет контроль за разработкой месторождений нефти, газа и газоконденсата, эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа, качеством проектных технологических документов.
3. ЦКР в своей работе руководствуется законодательством Республики Казахстан, "Едиными правилами разработки нефтяных и газовых месторождений Республики Казахстан", приказами и распоряжениями Министерства и Департамента нефти и газа, а также настоящим Положением.
4. Состав ЦКР утверждается Министром энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан по представлению Директора Департамента нефти и газа. В состав ЦКР входят, по согласованию, представители заинтересованных министерств и ведомств.

5. Ташметов А.Ж.           - Мұнай және газ департаментінің газ рыногы
бөлімінің бастығы;
6. Қарабалин Ұ.С.          - "Қазақойл" ҰМҚ-ның Вице-президенті
7. Шағыров А.Б.            - Төтенше жағдайларды, өнеркәсіпте
жұмыстарды қауіпсіз жүргізуді
Мемлекеттік қадағалау
және тау-кен қадағалау жөніндегі
департаменттің мұнайгаз және химия
өнеркәсібінде, геологияда қадағалау
жөніндегі бөлімінің бастығы;
8. Өтеев Т.                - Экология және табиғи ресурстар
министрлігінің көмірсутегі шикізаты
бөлімінің бастығы;
9. Сағынғалиев Т.          - Геология және жер қойнауын қорғау
комитеті Запастар жөніндегі Мемлекеттік
комиссияның көмірсутегі шикізаттар
бөлімінің бастығы;
10. Нысанғалиев А.         - "Каспимұнайгаз" институтының
директоры
11. Герштанский О.С.       - Мұнайгаз ҒЗЖИ-ның бас директоры
12. Досмұхамбетов М.Д.     - "Қазақойл" ҰМҚ-ның геология жөніндегі
бас менеджері;
13. Асқарова М.Т.          - Мұнай және газ департаментінің бас
маманы, комиссия хатшысы.
Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрінің 1998 жылғы 19 қазандағы N 200 бұйрығымен бекітілген
Тәуелсіз сарапшылардың құрамы:
1. Қуантаев Н.Е. - "Қазақстанкаспишельф" АҚ-ның
вице-президенті;
2. Сисембаев К.Ж.        - "Қазақойл" ҰМК-ның Техникалық саясат
департаментінің бас технологы;
3. Просвирнов А.А.       - Мұнайгаз ҒЗЖИ институты бас
директорының орынбасары;
4. Нұғманов Я.Д.         - "Геотекс" АҚ-ның даму жөніндегі
директоры;
5. Бадоев Т.И.           - "Алау" ЖШС-тың бас директоры
Қазақстан Республикасы
Энергетика, индустрия және сауда Министрінің 1998 жылғы 19 қазандағы N 200 бұйрығымен БЕКІТІЛГЕН
Мұнай және газ кен орындарын игеру жөніндегі
Орталық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Мұнай және газ кен орындарын игеру жөніндегі Орталық комиссия (келешекте ОИК) Энергетика, индустрия және сауда министрлігі (келешекте "Министрлік") жанындағы алқалы орган болып табылады.
2. Құзыретті орган атынан ОИК мұнай, газ, газконденсатты кен орындарын игеру, мұнаймен газды жер асты қойнауларын пайдалану, жобалық технологиялық құжаттар сапасын бақылауды жүзеге асырады.
3. ОИК өз жұмысында Қазақстан Республикасы заңдарын, "Қазақстан Республикасы Мұнай және газ кен орындарын игерудің бірыңғай ережелерін", Министрлік пен Мұнай және газ департаментінің бұйрықтары мен өкімдерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. ОИК құрамын Мұнай және газ департаменті директорының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі бекітеді. ОИК құрамына, келісім бойынша, мүдделі министрліктер мен ведомствалардың өкілдері кіреді.

5. Организация деятельности ЦКР, делопроизводство, сбор и хранение материалов и документов ЦКР осуществляется отделом нормативного регулирования и лицензирования нефтяных операций Департамента нефти и газа.
2. Задачи
6. Основными задачами ЦКР являются:
1) проведение единой государственной политики на территории Республики Казахстан в области проектирования и осуществления разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатации подземных хранилищ нефти и газа;
2) контроль за разработкой нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатации подземных хранилищ нефти и газа в целях рационального использования нефтегазового потенциала Республики, соблюдения контрактных условий и требований по охране недр и окружающей среды, безопасному ведению работ;
3) разработка и выполнение единых на территории Республики Казахстан требований к проектным документам, обеспечение принятия в проектах наиболее эффективных методов и технологий разработки и эксплуатации нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений и контроль за их внедрением.
3. Функции
7. В соответствии с возложенными задачами ЦКР осуществляет:
1) обязательную полную экспертизу и утверждение представляемых недропользователями рабочих программ, проектов пробной эксплуатации, технологических схем, проектов, уточненных проектов разработки, проектов опытно-промышленной разработки нефтяных месторождений с применением новых технологий нефтеизвлечения, проектных технологических документов по разработке газовых и газоконденсатных месторождений, по эксплуатации подземных хранилищ нефти и газа;
2) экспертизу технико-экономических обоснований коэффициента извлечения нефти, газа, конденсата для утверждения в ГКЗ;
3) анализ и оценку представленных недропользователями материалов и отчетов по текущему состоянию разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений;
4) разработку положений и инструкций о содержании, оформлении и порядке представления в ЦКР материалов, а также нормативно-технических документов, касающихся разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений;
5) организацию подготовки и проведения совещаний, семинаров в области разработки месторождений.
4. Права
8. В соответствии с возложенными функциями ЦКР имеет право:
1) привлекать (на договорной основе) для проведения независимой экспертизы и подготовки по представленным на ЦКР материалам квалификационных специалистов научно-исследовательских, производственных предприятий, консалтинговых фирм и, при необходимости, иностранных экспертов;

5. ОИК қызметін ұйымдастыру, іс қағаздарын жүргізу, ОИК-тің материалдары мен құжаттарын жинау мен сақтауды Мұнай және газ департаментінің мұнай операцияларын нормативті реттеу және лицензиялау бөлімі жүзеге асырады.
2. Міндеттері
6. ОИК-ның негізгі міндеттері:
1) мұнай, газ және газконденсатты кен орындарын игеруді жобалау мен жүзеге асыру, мұнай жер асты қойнауларын пайдалану саласында Қазақстан Республикасы аумағында біртұтас мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) республиканың мұнайгаз мүмкінділігін ұтымды пайдалану, келісім шарттар талаптары мен жер қойнауы мен қоршаған ортаны қорғау, жұмыстарды қауіпсіз жүргізу мақсатында мұнай, газ және газконденсатты кен орындарын игеруге, мұнай мен газдың жер асты қойнауларының пайдалануына бақылау жасау;
3) Қазақстан Республикасы аумағында жобалау құжаттарына бірыңғай талаптарды әзірлеу мен орындау, мұнай, газ және газконденсатты кен орындарын игеру мен пайдаланудың ең тиімді әдістері мен технологиялары жобалар енгізуді қамтамасыз ету және оларды іске қосуға бақылау жасау болып табылады.
3. Қызметтері
7. Жүктелген міндеттерге сәйкес ОИК мыналарды жүзеге асырады:
1) мұнай алудың жаңа технологияларын, газ және газды конденсатты кен орындарын игеру, мұнай мен газ жер асты қойнауларын пайдалану жөніндегі жобалық технологиялық құжаттарды қолдана отырып, жер қойнауын пайдаланушылар ұсынатын жұмыс бағдарламаларын, сынама пайдалану, технологиялық схемалар, жобаларын мұнай кен орындарын игеру жобаларын, игерудің нақтыланған жобаларын, тәжірибе-өнеркәсіптік әзірлеу жобаларын міндетті толық сараптау және бекітуді;
2) ЗМК-да бекіту үшін мұнай, газ, конденсат алу коэффициентінің техникалық-экономикалық негіздемесінің сараптамасын;
3) жер қойнауын пайдаланушылардың мұнай, газ және газ конденсат кен орындарын игерудің ағымдағы жағдайы жөніндегі табыс еткен материалдары мен есептерін талдауды және бағалауды;
4) мұнай, газ және газ конденсат кен орындарын игеруге қатысты материалдарды, сондай-ақ нормативтік-техникалық құжаттардың мазмұны, оларды ресімдеу және ЗМК-ға табыс ету тәртібі туралы ережелер мен нұсқаулар әзірлейді;
5) кен орындарын игеру саласында мәжілістер, семинарлар дайындауды және өткізуді ұйымдастыруды.
4. Құқықтары
8. Жүктелген міндеттерге сәйкес ОИК мыналарға:
1) ОИК-ға табыс етілген материалдар бойынша тәуелсіз сараптама және дайындық жүргізу үшін ғылыми-зерттеу, өндірістік кәсіпорындардың, консалтингтік фирмалардың білікті мамандарын және қажет жағдайда шетел сарапшыларын тартуға (шартты негізде);

2) получать от недропользователей, научно-исследовательских и проектных организаций в установленном порядке необходимые проектные, исследовательские и экспериментальные материалы в т.ч.:
ежегодную информацию об обеспеченности проектно-технической документацией разрабатываемых и планируемых к вводу в разработку залежей и месторождений нефти, газа и конденсата;
ежегодный отчет о ходе разработки нефтяных и газовых месторождений и экспериментальных производств;
ежегодно пояснительные записки по тем залежам и месторождениям, где имеют место отклонения от утвержденных технологических показателей разработки, с указанием основных причин и мероприятиями по их устранению;
3) вносить предложения в Компетентный орган о внесении корректив и изменений в условия Контрактов по добыче нефти и газа;
4) вносить предложения в Компетентный орган и другие соответствующие ведомства о приостановлении и прекращении нефтяных операций, в случае выявления нарушений недропользователем Единых правил разработки нефтяных и газовых месторождений и утвержденных ЦКР технологических проектных документов.
5. Порядок рассмотрения материалов
9. Для включения в план работы ЦКР недропользователи направляют заявку по рассмотрению технологических проектных документов не позднее, чем за 3 (три) месяца до срока представления материалов в ЦКР.
10. На рассмотрение и утверждение ЦКР принимаются технологические проектные документы, анализы разработки и другие материалы от недропользователей, имеющих Лицензии на добычу (или совмещенные Лицензии на разведку и добычу) углеводородного сырья и заключивших Контракт с Компетентным органом Правительства Республики Казахстан.
11. Материалы представляются в 5-ти экземплярах и сопровождаются заявлением установленной формы (приложение 1).
12. Одновременно в ЦКР предоставляются материалы согласования и экспертизы технологических проектных документов с центральными или местными органами охраны недр, экологического, горно-технического и санитарного надзора.
13. ЦКР рассматривает полученные проектные документы и при соответствии их установленным требованиям направляет их для прохождения независимой экспертизы.
14. ЦКР вправе отклонить рассмотрение представленных проектов и материалов в случаях:
1) несоответствия принятых в технологических документах запасов углеводородов запасам, утвержденным в Государственном балансе нефти, газа и конденсата, включая попутные компоненты;
2) несоответствия представленных материалов Единым Правилам разработки нефтяных и газовых месторождений Республики Казахстан, установленным требованиям по составлению технологических документов разработки нефтяных и газовых месторождений.

2) жерқойнауын пайдаланушылардан, ғылыми-зерттеу және жобалау ұйымдарынан қажетті жобалау, зерттеу және ғылыми тәжірибелік материалдар соның ішінде мыналарды алуға:
игеріліп жатқан және игеруге енгізуге жоспарланып отырған мұнай, газ және конденсат кендері мен кен орындарының жобалау-техникалық құжаттамалармен қамтамасыз етілуі туралы жыл сайынғы ақпаратты;
мұнай және газ кен орындары мен ғылыми тәжірибелік өндірістерді игеру барысы туралы жыл сайынғы есепті;
игерудің бекітілген технологиялық көрсеткіштерін ауытқулар орын алатын кендер мен кен орындары бойынша, негізгі себептері мен оларды жою жөніндегі шараларды көрсетіп жыл сайын түсіндірме жазбаны;
3) құзыретті органға мұнай және газ өндіру жөніндегі Келісім-шарттың ережелеріне түзетулер мен өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар енгізуге;
4) жер қойнауын пайдаланушының мұнай және газ кен орындарын игерудің Бірыңғай ережелерін және ОИК-мен бекітілген технологиялық жобалау құжаттарды бұзғаны анықталған жағдайда Құзыретті органға және басқа да тиісті ведомстволарға мұнай операцияларын кідірте тұру және тоқтату туралы ұсыныстар енгізуге құқылы.
5. Материалдарды қарау тәртібі
9. ОИК-ның жұмыс жоспарына енгізу үшін жер қойнауын пайдаланушылар технологиялық жобалау құжаттарын қарау жөніндегі өтінішті ОИК-ға материалдарды табыс ету мерзімінен 3 (үш) ай бұрын жібереді.
10. ОИК-ның жұмыс жоспарына енгізу үшін көмірсутегі шикізатын өндіруге лицензиясы бар (немесе барлау мен өндіруге қоса лицензиясы) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Құзыретті органымен Келісім-шарт жасасқан жер қойнауын пайдаланушылардан технологиялық жобалау құжаттары, игерудің талдаулары және басқа да материалдар қабылданады.
11. Материалдар 5 данада және белгіленген нысандағы өтінішпен қоса беріледі (1-қосымша).
12. Сонымен қатар ОИК-ға технологиялық жобалау құжаттардың жер қойнауын қорғау, экологиялық, тау-кен-техникалық және санитарлық қадағалаудың орталық немесе жергілікті органдарымен келісу және сараптама материалдары табыс етіледі.
13. ОИК алынған жобалау құжаттарды қарап және белгіленген талаптарға сәйкес келсе оларды тәуелсіз сараптамадан өткізу үшін жібереді.
14. ОИК мына жағдайларда табыс етілген жобаларды қараудан бас тарта алады:
1) технологиялық құжаттарда қабылданған көмірсутегі запастары мұнай, газ және конденсаттың, жолай құрамдас бөліктерді қоса алғанда Мемлекеттік балансында бекітілген запастарына сәйкес келмесе;
2) табыс етілген материалдар Қазақстан Республикасының мұнай және газ кен орындарын игерудің Бірыңғай Ережелеріне, мұнай және газ кен орындарын игерудің технологиялық құжаттарын жасау жөніндегі белгіленген талаптарға сәйкес келмесе.

15. После получения экспертных заключений ЦКР в соответствии с планом работы рассматривает представленные проектные технологические документы. Решение ЦКР офомляются протоколом в срок до 10 дней со дня рассмотрения на заседании.
16. Решения ЦКР принимаются большинством голосов присутствующих на заседании членов комиссии. Заседания комиссии правомочны, если на них присутствуют не менее 50% общего состава ЦКР. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.
17. Затраты на проведения экспертизы и заключений ЦКР, в том числе, командировочные расходы членов и экспертов ЦКР, связанных с выполнением функциональных обязанностей по проекту, оформление протоколов заседаний и другие услуги возмещаются недропользователями.
18. Решения и указания ЦКР по вопросам, отнесенным к ее компетенции, являются обязательными к исполнению для всех хозяйствущих субъектов в Республике Казахстан, в том числе иностранных, занимающихся проектированием и осуществлением разработки нефтяных, газовых и газоконденсатных месторождений, эксплуатацией подземных хранилищ нефти и газа.
Приложение 1
к Положению о ЦКР Центральная Комиссия по разработке нефтяных и газовых месторождений Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Заявление
на рассмотрение в ЦКР технологического документа
1. Недропользователь__________________________________________________
2. Лицензия, серия, N__________________ выданная _____________________
______________________________________________________________________
(объекты, срок пользования)
Дата выдачи___________________________________________________________
Цель выдачи___________________________________________________________
(добыча, совмещенная - разведка и добыча)
3. Контракт на пользование недрами между______________________________
______________________________________________________________________
(Компетентный орган и недропользователь)
заключен______________________________________________________________
(дата)
Акт Государственной регистрации N______, Дата_________________________
4. Название технологического документа________________________________
______________________________________________________________________
5. Название организации-разработчика технологического документа_______
______________________________________________________________________
Номер, дата и срок выдачи Лицензии (сертификата) на право ведения
проектных работ
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
К заявлению прилагается 5 (пять) экземпляров технологического
документа.
Ф.И.О. и подпись руководителя предприятия,
представляющего технологический документ
М.П.
_____________________________________________________________________
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Л.Цай)

15. Сараптама қорытындысын алғаннан кейін жұмыс жоспарына сәйкес ОИК табыс етілген жобалау технологиялық құжаттарды қарайды. ОИК-ның шешімі отырыста қаралған күннен бастап 10 күнге дейін мерзімде хаттамамен ресімделеді.
16. ОИК-ның шешімдері отырыста қатысып отырған комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады. Комиссия отырыстары комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады. ОИК-ның жалпы құрамының 50%-тен кем емесі комиссия отырыстарына қатынасса ол құқылы. Дауыстар теңдігінде төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
17. ОИК-ның сараптамалар мен қорытындылар өткізуге шығыстары, соның ішінде жоба бойынша функционалдық міндеттерді орындаумен байланысты ОИК-ның мүшелері мен сарапшыларының іс сапар шығындарын жер қойнауын пайдаланушылар өтейді.
18. Оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша ОИК-ның шешімдері мен нұсқаулары мұнай, газ және газ конденсат кен орындарын жобалаумен және игеруді жүзеге асырумен, мұнай және газдың жерасты қоймаларын пайдаланумен айналысатын Қазақстан Республикасындағы барлық шаруашылық жүргізуші соның ішінде шетел субъектілері үшін орындауға міндетті.
ОИК туралы Ережеге
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика,
индустрия және сауда министрлігінің мұнай және газ кен орындарын игеру жөніндегі Орталық Комиссиясы
ОИК-да технологиялық құжаттарды қарау үшін
ӨТІНІШ
1. Жер қойнауын пайдаланушы_______________________________________
________________________________________________________берілген
(объектілер, пайдалану мерзімі)
2. Лицензия сериясы___________, N____________
Берілген күні______________________________________________________
Беру мақсаты_______________________________________________________
(өндіру, барлау мен өндіруді қоса)
3._____________________________________________________арасындағы
(құзыретті орган мен жер қойнауын пайдаланушы)
жер қойнауын пайдалану үшін келісім-шарт______________жасалды
(күні)
Мемлекеттік тіркеу актісінің N________, күні______________
4. Технологиялық құжаттың атауы _________________________
_________________________________________________________________
5. Техникалық құжатты әзірлеуші ұйымның атауы____________________
_________________________________________________________________
Жобалау жұмыстарын жүргізу құқығы берілген Лицензияның
(сертификаттың) нөмірі, күні, және мерзімі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтінішке технологиялық құжаттың 5 (бес) данасы қоса берілген.
Технологиялық құжатты ұсынушы
кәсіпорын басшысының тегі, аты, әкесінің аты және қолы
М.О.
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.