Об утверждении структур электронных копий грузовой таможенной декларации и декларации таможенной стоимости
Приказ Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан N 240-П от 30.11.98 г. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 02.12.1998 г. N 687. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 232 (V032309)
В целях обеспечения полноты и повышения достоверности единой информационной базы по грузовым таможенным декларациям приказываю:
1. Утвердить структуры электронных копий грузовой таможенной декларации (далее - ГТД) и декларации таможенной стоимости (далее - ДТС) согласно приложениям 1 и 2 и ввести с 1 января 1999 года.
2. Признать утратившими силу приказ Таможенного комитета Республики Казахстан от 9 марта 1996 года N 55 и приказ Таможенного комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 22 декабря 1997 г. N 291-П "Об утверждении структур электронных копий грузовой таможенной декларации и декларации таможенной стоимости".
3. Организационно-аналитическому управлению (Картов А.Н.) обеспечить освещение настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника управления автоматизации и таможенной статистики Грязнова В.Г.
Председатель
Приложение 1 к приказу ТК МГД РК
от 30 ноября 1998 г. N 240-П
----------------------------------------------------------------------
Грузовая таможенная декларация (внешняя структура основного листа)
----------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.DСL
----------------------------------------------------------------------
Наименование |       Формат      |          Содержимое
поля         |    тип  | длина   |
----------------------------------------------------------------------
1      |   2     |   3     |                4
----------------------------------------------------------------------
SCHET            C         80      подписи уполномоченных лиц
STEPCTRL         C         10      этапы контроля
TYP_DTC          C          1      тип ДТС (1-ДТС-1, 2-ДТС-2)
NBLANK           C         10      учетный номер бланка (ТД-1, 2)
ND               C         19      регистрационный номер ГТД (гр.7)
G011             C          2      направление перемещения товара
G012             C          2      код основного таможенного режима
G0131            C          3      признак операции (для КО)
G021             C          8      код ОКПО отправителя груза

Кедендік жүк декларациясы мен кедендік құн декларациясының электронды көшірмелерінің құрылымдарын бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Кіріс министрлігінің Кеден комитеті 1998 жылғы 30 қараша N 240. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 2 желтоқсанда N 687 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 22 мамырдағы N 232 бұйрығымен.
Кедендік жүк декларациялары бойынша бірыңғай ақпараттар базасы шынайылығының толықтылығын және оны арттыруды қамтамасыз ету мақсатында Бұйырамын:
1. Кедендік жүк декларациясы (әрқарай КЖД) мен кедендік құн декларациясының (әрқарай КҚД) 1 және 2 қосымшаларға байланысты электронды көшірмелерінің құрылымдары бекітілсін және 1999 ж. 1 қаңтарынан күшіне енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Кеден комитетінің 1996 ж. 9 наурыздағы N 55 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кеден комитетінің 1997 ж. 22 желтоқсандағы N 291-П "КЖД мен КҚД-нің электрондық көшірмелерінің құрылымын бекіту туралы" бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Ұйымдастыру-талдау басқармасы (Картов А.Н.) осы бұйрықтың
бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарлануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау автоматтандыру және кедендік статистика басқармасының бастығы В.Г. Грязновқа жүктелсін.
Төраға
ҚР МКМ КК 30.11.98 ж. N 240-П
Бұйрығына 1-қосымша
____________________________________________________________________
Жүк кеден декларациясы (негізгі парақтың сыртқы құрылымы)
____________________________________________________________________
|Бд-*D аты
|___________________________________________________________________
|Жол            |  Пішімі      |               Мазмұны
|атауы          |______________|
|               |үлгісі|ұзынды.|
|               |      | ғы    |                                        |_______________|______|_______|___________________________________________
|       1       |   2  |   3   |                     4
|_______________|______|_______|___________________________________________
|SСНЕТ          |  C   |  80   |өкілетті тұлғалардың қолдары
|SТЕРСТRL       |  C   |  10   |бақылау кезеңдері
|ТYР DTC        |  C   |  1    |КҚД үлгісі (КҚД-1, КҚД-2)
|NВLАNК         |  C   |  10   |бланкінің есептік нөмірі (КД 2)
|ND             |  C   |  19   |КЖД тіркеу нөмірі (7-топ)
|G011           |  C   |  2    |тауардың бағыты
|G012           |  C   |  2    |негізгі кеден режимінің коды
|G0131          |  C   |  3    |операцияның белгісі (CO үшін)
|G021           |  C   |  8    |жүктік жөнелтуші КҰБС коды

G022             C         80      наименование отправителя
G023             C         80      почтовый адрес отправителя
G024A            C          2      категория отправителя
G024B            C          4      код СОАТО отправителя
G024С            С         12      РНН отправителя
G031             N          2      порядковый номер листа ГТД
G032             N          2      общее количество листов в ГТД
G04              N          4      общее количество листов
спецификаций
G05              N          3      всего наименований товаров
G06              N          5      количество мест
G081             C          8      код ОКПО получателя груза
G082             C         80      наименование получателя
G083             C         80      почтовый адрес получателя
G084A            C          2      категория получателя
G084B            C          4      код СОАТО получателя
G084C            C         12      РНН получателя
G091             C          8      код ОКПО контрактодержателя
G092             C         80      наименование контрактодержателя
G093             C         80      адрес контрактодержателя
G094A            C          2      категория контрактодержателя
G094B            C          4      код СОАТО контрактодержателя
G094C            C         12      РНН контрактодержателя
G10              C          3      резерв
G11              C          3      код торгующей стороны
G12              N       15.2      общая таможенная стоимость
G13              C          8      количество акцизных марок
G141             C          8      код ОКПО декларанта
G142             C         80      наименование декларанта/брокера
G143             C         80      почтовый адрес декларанта/брокера
G144A            C          2      категория декларанта
G144B            C          4      код СОАТО декларанта
G144C            C         12      РНН декларанта
G144D            C         15      N лицензии/разрешения брокера
G145             D          8      дата выдачи лиценз./разреш.брокера
G15              C         17      страна отправления
G15A             C          3      код страны отправления
G16              C         17      страна происхождения
G17A             C          3      код страны назначения
G17B             C         17      страна назначения
G180             N          3      кол-во транспортных средств при
отпр.
G181             C         40      описание транспортных средств
G182             C          3      код страны принадлежности
транс.сред.
G19              C          1      признак контейнерных перевозок

|G022           |  C   |  80   |жөнелтушінің атауы
|G023           |  C   |  80   |жөнелтушінің почталық мекен-жайы
|G024А          |  C   |  2    |жөнелтушінің санаты
|G024В          |  C   |  4    |жөнелтушінің СОАТО коды
|G024С          |  C   |  12   |жөнелтушінің СТТН-і
|G031           |  N   |  2    |КЖД парағының рет нөмірі
|G032           |  N   |  2    |КЖД парағының жалпы саны
|G04            |  N   |  4    |айрықшалық парағының жалпы саны
|G05            |  N   |  3    |тауарлар атауының барлық
|G06            |  N   |  5    |орындардың саны
|G081           |  C   |  8    |жүкті алушының КҰБС коды
|G082           |  C   |  80   |алушының СОАТО атауы
|G083           |  C   |  80   |алушының почталық мекен-жайы
|G084А          |  C   |  2    |алушының санаты
|G084В          |  C   |  4    |алушының СОАТО коды
|G084С          |  C   |  12   |алушының СТТН-і
|G091           |  C   |  8    |келісім-шарт иесінің КҰБС коды
|G092           |  C   |  80   |келісім-шарт иесінің атауы
|G093           |  C   |  80   |келісім-шарт иесінің мекен-жайы
|G094А          |  C   |  2    |келісім-шарт иесінің санаты
|G094В          |  C   |  4    |келісім-шарт иесінің СОАТО коды
|G094С          |  C   |  12   |келісім-шарт иесінің СТТН-і
|G10            |  C   |  3    |резерв
|G11            |  C   |  3    |сатушы елдің коды
|G12            |  N   |  15.2 |жалпы кедендік құн
|G13            |  C   |  8    |акциздік маркалардың саны
|G141           |  C   |  8    |мағлұмдаушының КҰБС коды
|G142           |  C   |  80   |мағлұмдаушы-делдалдың атауы
|G143           |  C   |  80   |мағлұмдаушы-делдалдың почталық мекен-жайы
|G144А          |  C   |  2    |мағлұмдаушының санаты
|G144В          |  C   |  4    |мағлұмдаушының СОАТО коды
|G144С          |  C   |  12   |мағлұмдаушының СТТН-і
|G144D          |  C   |  15   |делдал рұқсат/лицензиясының N-і
|G145           |  C   |  8    |делдал рұқ/лицен. берілген уақыты
|G15            |  D   |  17   |жөнелтілім елі
|G15А           |  C   |  3    |жөнетілім елінің коды
|G16            |  C   |  17   |шыққан елі
|G17А           |  C   |  3    |белгілеген елдің коды
|G17В           |  C   |  17   |белгілеген ел
|G180           |  C   |  3    |көлік құралдарының саны
|G181           |  N   |  40   |көлік құралдарын сипаттау
|G182           |  C   |  3    |көлік құралдарының елінің коды
|G19            |  C   |  1    |контейнерлік тасымал белгісі

G201             N          2      цифровой код условия поставки
G202             C          3      краткий буквенный код усл.поставки
G2021            C         25      пункт поставки товара
G203             C          2      код поступления валюты
G204             C          2      код формы расчета с ин.партнер.
G210             N          3      кол-во транспортных средств на гран.
G211             C         40      описание транспортных средств
G212             C          3      код страны принадл. транспорта
G221             C          3      код валюты контракта/платежа
G222             N       15.2      общая фактурная стоимость груза
G23              N        9.2      курс валюты
G24              C          3      характер сделки
G251             C          2      вид транспорта на границе
G261             C          2      вид транспорта внутри страны
G27              C         20      дата оформления паспорта сделки
G281             C         70      код ОКПО банка, РНН банка/
паспорт сделки
G282             C         70      наименование банка обсл. сделку
G282D            D          8      дата выдачи паспорта сделки-
бартер, смешанные операции
G283             C         70      адрес банка обслуживающ. сделку
G284             C         20      N р/с организации в банке
G29              C          5      код таможни на границе
G30              C         15      N лицензии склада оформл. груза
G311             N          5      количество мест товара
G312             C        150      описание и хар-ка товара
G313             C         50      вид груз.мест и маркировки товаров
G315             C         13      наимен.доп.един.измерения
G315A            N       11.2      количество товара (доп.ед.измерения)
G315C            N       11.2      кол-во в ед. физического объема
G315CN           C         13      наимен.единиц физическ.объема
G317IZG          C         50      наименование фирмы изготовителя
G3160            N          3      кол-во контейнеров
G3161            C         50      номера контейнеров
G32              N          3      номер товара
G33              C          9      код товара по ТН ВЭД
G330             C          3      резерв
G331             C          2      доп.признак нетарифного регул.
G34              C          3      код страны происхождения
G35              N       17.6      вес брутто (кг)
G36              C          5      преференции, особ.уплаты платежей
G37              C          6      процедура
G38              N       17.6      вес нетто (кг)

|G201           |  C   |  2    |жеткізілім ережесінің сандық коды
|G202           |  N   |  3    |жеткізілім ережесінің қысқаша әріптік коды
|G2021          |  C   |  25   |тауарды жеткізу пункті
|G203           |  C   |  2    |валютаның түсу коды
|G204           |  C   |  2    |шетелдік серіктестің есеп нысаны
|G210           |  C   |  3    |көлік құралдарының саны
|G211           |  N   |  40   |көлік құралдарын сипаттау
|G212           |  C   |  3    |көлік шыққан елдің коды
|G221           |  C   |  3    |келісім-шарт/төлем валютасының коды
|G222           |  C   |  15.2 |жүктің жалпы фактуралық құны
|G23            |  N   |  9.2  |валюта курсы
|G24            |  N   |  3    |мәміле сипаттамасы
|G251           |  C   |  2    |шекарадағы көлік түрі
|G261           |  C   |  2    |ел ішінде көлік түрі
|G27            |  C   |  20   |мәміле паспортының ресімделу уақыты
|G281           |  C   |  70   |банктің КҰБС коды, банктің СТТН-і,
|               |      |       |мәміле паспорты
|G282           |  C   |  70   |мәмілеге қызм. көрс. Банктің атауы
|G282D          |  D   |  8    |мәміле паспортын берген уақыт
|               |      |       |бартер, аралас операциялар
|G283           |  C   |  70   |мәмілеге қызм. көрс. банктің мекен-жайы
|G284           |  C   |  20   |банк ұйымындағы тіркеу N-і
|G29            |  C   |  5    |шекарадағы кеден коды
|G30            |  C   |  15   |жүк ресімд. қойма лицензиясының N-і
|G311           |  N   |  5    |тауар орнының саны
|G312           |  C   |  150  |тауардың жазбасы мен сипаттамасы
|G313           |  C   |  50   |тауар жүгінің, орнының, таңб. түрі
|G315           |  C   |  13   |қосымша өлшем бірлігінің атауы
|G315А          |  N   |  11.2 |тауардың саны (қосымша өлшем бірлігі)
|G315С          |  N   |  11.2 |нақты өлшемнің бірлік бойынша саны
|G315СN         |  C   |  13   |нақты өлшемнің бірлік бойынша атауы
|G317IZG        |  C   |  50   |дайындаушы фирманың атауы
|G3160          |  N   |  3    |контейнерлер саны
|G3161          |  C   |  50   |контейнерлер нөмірі
|G32            |  N   |  3    |тауар нөмірі
|G33            |  C   |  9    |ТН ВЭД бойынша тауар коды
|G330           |  C   |  3    |резерв
|G331           |  C   |  2    |бейтарифтік реттеудің қосымша белгісі
|G34            |  C   |  3    |шығарған елдің коды
|G35            |  N   |  17.6 |брутто салмағы (кг)
|G36            |  C   |  5    |артықшылықтар, төлемдердің ерекше төленуі
|G37            |  C   |  6    |рәсім
|G38            |  N   |  17.6 |таза салмағы (кг)

G39              N       17.6      квота
G40              C         19      предшествующий документ
G41A             C          3      код дополнит. единицы измерения
G42              N       15.2      фактурная стоимость товара
G43              C          1      признак корректир. тамож. стоимости
G441A            C         17      номер лицензии
G441B            D          8      дата выдачи лицензии
G441C            D          8      срок действия лицензии
G442             C         50      номер транспортного документа
G443             C         50      N и дата догов. отличн. от прод.
G444A            C         70      номер контр. купли/прод. мены
G444B            D          8      дата контр. купли/продажи мены
G445A            C         50      N лицензии на переработку
G445B            D          8      дата выдачи лицензии на переработку
G445C            D          8      срок действия лиценз. на переработку
G446A            C         50      номер разрешения гос. органов
G446B            D          8      дата разрешения гос. органов
G446C            D          8      срок действия сертификата
G447A            C         50      N освоб. от таможен. платежей
G447B            D          8      дата пред. освоб. от таможен.
платежей
G447S            C         50      данные о сертификатах происхождения
G447L            C         50      разрешения НБ РК
G447LA           D          8      дата выдачи разрешения НБ РК
G448A            C         50      врем. ввоз/вывоз, отказ в пол.
гос-ва
G448B            D          8      дата возврата
G45              N       15.2      таможенная стоимость товара
G46              N       12.2      статистическая стоимость товара
G471             C          2      вид платежа (тамож.сборы-тенге)
G471A            C          2      вид платежа (тамож.сборы - ин.валюта)
G471B            C          2      вид платежа (таможен.пошлина)
G471C            C          2      вид платежа (акциз)
G471D            C          2      вид платежа (НДС)
G471F            C          2      вид платежа (резерв)
G472             N       15.2      основа начисления (сборы - тенге)
G472A            N       15.2      основа начисления (сборы - ин.валюта)
G472B            N       19.6      основа начисления (пошлина)
G472C            N       15.2      основа начисления (акциз)
G472D            N       15.2      основа начисления (НДС)
G472F            N       15.2      основа начисления (резерв)
G473             C       12        ставка (таможенные сборы - тенге)
G473А            С       12        ставка (таможенные сборы - инвалюта)
G473В            С       12        ставка (таможенная пошлина)
G473С            С       12        ставка (акциз)
G473D            С       12        ставка (НДС)
G473F            С       12        ставка (резерв)
G474             N       15.2      сумма (таможенные сборы - тенге)
G474А            N       15.2      сумма (таможенные сборы - инвалюта)
G474В            N       15.2      сумма (таможенная пошлина)
G474С            N       15.2      сумма (акциз)
G474D            N       15.2      сумма (НДС)
G474F            N       15.2      сумма (резерв)
G475             С       2         способ платежа
(там. сборы - тенге)
G475А            С       2         способ платежа
(там. сборы - инвалюта)
G475В            С       2         способ платежа (там. пошлина)
G475С            С       2         способ платежа (акциз)
G475D            С       2         способ платежа (НДС)
G475F            С       2         способ платежа (резерв)

|G39            |  N   |  17.6 |квота
|G40            |  C   |  19   |бұрынғы құжат
|G41А           |  C   |  3    |қосымша өлшем бірлігінің коды
|G42            |  N   |  15.2 |тауардың фактуралық құны
|G43            |  C   |  1    |кедендік құнын түзету белгісі
|G441А          |  C   |  17   |лицензия нөмірі
|G441В          |  D   |  8    |лицензия беру уақыты
|G441С          |  D   |  8    |лицензияның әрекет ету уақыты
|G442           |  C   |  50   |көлік құжатының нөмірі
|G443           |  C   |  50   |сатудан ерек. Шарттың мен N күні
|G444А          |  C   |  70   |айырбастың сатып алу/сату
|               |      |       |бақылауының нөмірі
|G444В          |  D   |  8    |айырбастың сатып алу/сату бақылауының
|               |      |       |уақыты
|G445А          |  C   |  50   |ұқсатуға берген лицензияның нөмірі
|G445В          |  D   |  8    |лицензияны ұқсату уақыты
|G445С          |  D   |  8    |ұқсату үшін лицензияның әрекет ету мерзімі
|G446А          |  C   |  50   |мем. органдардың рұқсат ету нөмірі
|G446В          |  D   |  8    |мем. органдардың рұқсат еткен уақыты
|G446С          |  D   |  8    |сертификаттың әрекет ету мерзімі
|G447А          |  C   |  50   |кеден төлемдерінен босату нөмірі
|G447В          |  D   |  8    |кеден төлемдерінен босатылған уақыт
|G447S          |  C   |  50   |шығу сертификаттары туралы деректер
|G447L          |  C   |  50   |ҚР ҰБ рұқсаты
|G447LА         |  D   |  8    |ҚР ҰБ рұқсат беру уақыты
|G448А          |  C   |  50   |уақытша әкелу/әкету, мем. пайдасына бас
|               |      |       |тарту
|G448В          |  D   |  8    |қайтару уақыты
|G45            |  N   |  15.2 |тауардың кедендік құны
|G46            |  N   |  12.2 |тауардың статистикалық құны
|G471           |  C   |  2    |төлем түрі (кедендік алымдар - теңге)
|G471А          |  C   |  2    |төлем түрі (кед. алымдар - шет. валюта)
|G471В          |  C   |  2    |төлем түрі (кеден бажы)
|G471С          |  C   |  2    |төлем түрі (акциз)
|G471D          |  C   |  2    |төлем түрі (ҚҚС)
|G471F          |  C   |  2    |төлем түрі (резерв)
|G472           |  N   |  15.2 |есептеу негізі (алымдар - теңге)
|G472А          |  N   |  15.2 |есептеу негізі (алымдар - шет. валюта)
|G472В          |  N   |  19.6 |есептеу негізі (баж)
|G472С          |  N   |  15.2 |есептеу негізі (акциз)
|G472D          |  N   |  15.2 |есептеу негізі (ҚҚС)
|G472F          |  N   |  15.2 |есептеу негізі (резерв)
|G473           |  C   |  12   |ставка (кедендік алымдар -теңге)
|G473А          |  C   |  12   |ставка (кедендік алымдар - шет. валюта)
|G473В          |  C   |  12   |ставка (кеден бажы)
|G473С          |  C   |  12   |ставка (акциз)
|G473D          |  C   |  12   |ставка (ҚҚС)
|G473F          |  C   |  12   |ставка (резерв)
|G474           |  N   |  15.2 |сома (кедендік алымдар -теңге)
|G474А          |  N   |  15.2 |сома (кедендік алымдар - шет. валюта)
|G474В          |  N   |  15.2 |сома (кеден бажы)
|G474С          |  N   |  15.2 |сома (акциз)
|G474D          |  N   |  15.2 |сома (ҚҚС)
|G474F          |  N   |  15.2 |сома (резерв)
|G475           |  C   |  2    |төлем тәсілі (кедендік алымдар - теңге)
|G475А          |  C   |  2    |төлем тәсілі (кед. алымдар - шет. валюта)
|G475В          |  C   |  2    |төлем тәсілі (кеден бажы)
|G475С          |  C   |  2    |төлем тәсілі (акциз)
|G475D          |  C   |  2    |төлем тәсілі (ҚҚС)
|G475F          |  C   |  2    |төлем тәсілі (резерв)

G48              D       8         отсрочка платежей
G491             С      11         номер лицензии тамож. склада
G492             D       8         дата выдачи лиценз. там. склада
G501             С      70         сведения о перевозч./прич. отказ
(номера серий акцизных марок)
G502             D       8         дата доставки груза-транзит
G511             С       5         код промежуточной таможни
G512             С       5         код промежуточной таможни
G52              С       3         резерв
G531             С      19         номер ДКД
G532             С      15         номер книжки МДП
G532D            D       8         дата книжки МДП
G533             С       5         код таможни назначения (транзит)
G541             С      30         место оформления ГТД
G542             D       8         дата оформления ГТД
GА1              С      20         р/с декларанта (тенге)
GА2              С     100         наименование банка (тенге)
GА1А             С      20         р/с декларанта (валюта)
GА2А             С     100         наименование банка (валюта)
GВ11             С       2         Итоги (гр.В) сборы - тен. шифр
GВ12             N     15.2        Итоги (гр.В) сборы - тен. сумма
GВ13             С      17         Итоги (гр.В) сборы - тен. наим.
GВ21             С       2         Итоги (гр.В) сборы - вал. шифр
GВ22             N     15.2        Итоги (гр.В) сборы - вал. сумма
GВ23             С      17         Итоги (гр.В) сборы - вал. наим.
GВ24             С       3         Итоги (гр.В) сборы - вал. код вал.
GВ25             N      9.4        Итоги (гр.В) сборы - вал. коэф.
GВ31             С       2         Итоги (гр.В) пошлина - шифр
GВ32             N     17.2        Итоги (гр.В) пошлина - сумма
GВ33             С      17         Итоги (гр.В) пошлина - наим.
GВ34             С       3         Итоги (гр.В) пошлина - код. вал.
GВ35             N      9.4        Итоги (гр.В) пошлина - коэф.
GВ36             С       2         Итоги (гр.В) пошлина - вид обесп.
GВ37             N     17.2        Итоги (гр.В) пошлина - сумма отс.
GВ38             С      17         Итоги (гр.В) пошлина - наим.
GВ41             С       2         Итоги (гр.В) акциз - шифр
GВ42             N     17.2        Итоги (гр.В) акциз - сумма
GВ43             С      17         Итоги (гр.В) акциз - наим.
GВ44             С       3         Итоги (гр.В) акциз - код вал.
GВ45             N      9.4        Итоги (гр.В) акциз - коэф.

|G48            |  D   |  8    |төлемді кейінге қалдыру
|G491           |  C   |  11   |кеден қоймасы лицензиясының нөмірі
|G492           |  D   |  8    |кеден қоймасы лицен. Берген уақыт
|G501           |  C   |  70   |тасымалды. тур. мәліметтер/бас тартудың
|               |      |       |себепт.
|               |      |       |(акциздік маркалар серияларының нөмірлері)
|G502           |  D   |  8    |жүкті жеткізу уақыты - транзит
|G511           |  C   |  5    |аралық кеден коды
|G512           |  C   |  5    |аралық кеден коды
|G52            |  C   |  3    |резерв
|G531           |  C   |  19   |ДКД нөмірі
|G532           |  C   |  15   |МДП кітапшасының нөмірі
|G532D          |  D   |  8    |МДП кітапшасының уақыты
|G533           |  C   |  5    |тағайындалған кеден коды (транзит)
|G541           |  C   |  30   |ЖКД ресімдеу орны
|G542           |  D   |  8    |ЖКД ресімдеу уақыты
|GА1            |  C   |  20   |мағлұмдаушының т/р (теңге)
|GА2            |  C   |  100  |банктің атауы (теңге)
|GА1А           |  C   |  20   |мағлұмдаушының т/р (валюта)
|GА2А           |  C   |  100  |банктің атауы (валюта)
|GВ11           |  C   |  2    |Алым жиынтығы (B бағаны) - тен.шифр
|GВ12           |  N   |  15.2 |Алым жиынтығы (B бағаны) - тен. сома
|GВ13           |  C   |  17   |Алым жиынтығы (В бағаны) - тен. атауы
|GВ21           |  C   |  2    |Алым жиынтығы (В бағаны) - вал. шифр
|GВ22           |  N   |  15.2 |Алым жиынтығы (В бағаны) - вал. сома
|GВ23           |  C   |  17   |Алым жиынтығы (В бағаны) - вал. атауы
|GВ24           |  C   |  3    |Алым жиынтығы (В бағаны) - вал. коды
|GВ25           |  N   |  9.4  |Алым жиынтығы (В бағаны) - вал. коэф.
|GВ31           |  C   |  2    |Баж жиынтығы (В бағаны) - шифр
|GВ32           |  N   |  17.2 |Баж жиынтығы (В бағаны) - сома
|GВ33           |  C   |  17   |Баж жиынтығы (В бағаны) - атауы
|GВ34           |  C   |  3    |Баж жиынтығы (В бағаны) - вал.коды
|GВ35           |  N   |  9.4  |Баж жиынтығы (В бағаны) - коэф.
|GВ36           |  C   |  2    |Баж жиынтығы (В бағаны) - қамт. ету түрі
|GВ37           |  N   |  17.2 |Баж жиынтығы (В бағаны) - кейінге қалд.Сома
|GВ38           |  C   |  17   |Баж жиынтығы (В бағаны) - атауы
|GВ41           |  C   |  2    |Акциз жиынтығы (В бағаны) - шифр
|GВ42           |  N   |  17.2 |Акциз жиынтығы (В бағаны) - сома
|GВ43           |  C   |  17   |Акциз жиынтығы (В бағаны) - атауы
|GВ44           |  C   |  3    |Акциз жиынтығы (В бағаны) - вал. коды
|GВ45           |  N   |  9.4  |Акциз жиынтығы (В бағаны) - коэф.

GВ46             С       2         Итоги (гр.В) акциз - вид обесп.
GВ47             N     17.2        Итоги (гр.В) акциз - сумма об.
GВ48             С      17         Итоги (гр.В) акциз - наим.
GВ51             С       2         Итоги (гр.В) НДС - шифр
GВ52             N     17.2        Итоги (гр.В) НДС - сумма
GВ53             С      17         Итоги (гр.В) НДС - наим.
GВ54             С       3         Итоги (гр.В) НДС - код вал.
GВ55             N      9.4        Итоги (гр.В) НДС - коэф.
GВ56             С       2         Итоги (гр.В) НДС - вид обесп.
GВ57             N     17.2        Итоги (гр.В) НДС - сумма об.
GВ58             С      17         Итоги (гр.В) НДС - наим.
GВ61             С       2         Резерв
GВ62             N     17.2        Резерв
GВ63             С      17         Резерв
GВ64             С       3         Резерв
GВ65             N      9.4        Резерв
GВ66             С       2         Резерв
GВ67             N     17.2        Резерв
GВ68             С      17         Резерв
GС1              D       8         Срок обратного ввоза/вывоза
продлен до
GС2              С       5         Код ЛНП инспектора, заверив. запись
о изменении срока обрат. ввоза/вывоза
GС3              D       8         дата доставки ДКД в ОКДТ
GD1              D       8         дата выпуска груза
GD2              С       5         номер личной печати инспектора
GD3              С       6         номер защитной наклейки
GD4              С       6         номер учетной карточки
PPRR             N      12.2       сумма там. сборов тенге
(оплаченная)
PPRV             N      12.2       сумма там. сборов ин. вал.
(оплаченная)
РРОSН            N      12.2       сумма там. пошлины (оплаченная)
PNAL             N      12.2       сумма иных там. платеж. (оплаченная)
______________________________________________________________________
Добавочные листы ГТД (внешняя структура добавочного листа)
----------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.DВL
----------------------------------------------------------------------
Наименование!   Формат  !       Содержимое
поля        !-----------!
! тип !длина!
----------------------------------------------------------------------
1       !  2  ! 3   !           4
----------------------------------------------------------------------
ND             С    19   регистрационный номер ГТД
NBLANK         C    10   учетный номер бланка (ТД-1,2)
СН             N     2   номер элемента добавочного листа
G031           N     2   порядковый номер листа
G311           N     5   количество мест товара

|GВ46           |  C   |  2    |Акциз жиынтығы (В бағаны) - қамт. ету түрі
|GВ47           |  N   |  17.2 |Акциз жиынтығы (В бағаны) - қ. ету сомасы
|GВ48           |  C   |  17   |Акциз жиынтығы (В бағаны)- атауы
|GВ51           |  C   |  2    |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) - шифр
|GВ52           |  N   |  17.2 |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) - сомасы
|GВ53           |  C   |  17   |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) - атауы
|GВ54           |  C   |  3    |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) - вал.коды
|GВ55           |  N   |  9.4  |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) - коэф
|GВ56           |  C   |  2    |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) - қамт. ету
|GВ57           |  N   |  17.2 |түрі
|GВ58           |  C   |  17   |ҚҚС жиынт.(В бағаны)-қамт. ету сомасы
|GВ61           |  C   |  2    |ҚҚС жиынтығы (В бағаны) -атауы
|GВ62           |  N   |  17.2 |Резерв
|GВ63           |  C   |  17   |Резерв
|GВ64           |  C   |  3    |Резерв
|GВ65           |  N   |  9.4  |Резерв
|GВ66           |  C   |  2    |Резерв
|GВ67           |  N   |  17.2 |Резерв
|GВ68           |  C   |  17   |Резерв
|GС1            |  D   |  8    |Резерв
|GС2            |  C   |  5    |Қайта әкелу/әкету мерзімі__дейін ұзарт.
|               |      |       |Қайта әкелу/әкету мерзімінің өзг. туралы
|GС3            |  D   |  8    |жазбаны куәлан. ЛНП инспектор-ң коды
|GD1            |  D   |  8    |ДКД-ны ОКДТ-ға жеткізген уақыт
|GD2            |  C   |  5    |жүктің шыққан уақыты
|GD3            |  C   |  6    |инспектордың жеке мөрінің нөмірі
|GD4            |  C   |  6    |қорғаныс жапсырмасының нөмірі
|РРRR           |  N   |  12.2 |есеп карточкасының нөмірі
|               |      |       |теңгемен (төленген) кеден алымдарының
|РРRV           |  N   |  12.2 |сомасы
|               |      |       |шетел валютасымен (төленген) кеден
|РРОSН          |  N   |  12.2 |алымдарының сомасы
|РNАL           |  N   |  12.2 |(төленген) кеден бажының сомасы
|_______________|______|_______|___________________________________________
|КЖД қосымша парақтары (қосымша парақтың сыртқы құрылымы)
|__________________________________________________________________________
|БД -*DBL аты
|__________________________________________________________________________
|ND             |  C   | 19    |ЖКМ тіркеу нөмірі
|NВLАNК         |  C   | 10    |бланкінің есеп нөмірі (КМ-1,2)
|GН             |  N   |  2    |қосымша парақ құрамының нөмірі
|G031           |  N   |  2    |парақтың рет нөмірі
|G311           |  N   |  5    |тауар орнының саны

G312           С   150   описание и хар-ка товара
G313           С    50   вид груз. мест и маркировки товара
G315           С    13   наименование допол. ед. измерения
G315А          N   11.2  количество товара (доп. ед. измер.)
G315С          N   11.2  кол-во в ед. физического объема
G315CN         С    13   наимен. единиц физическ. объема
G317IZG        C    50   наименование фирмы изготовителя
G3160          N     3   кол-во контейнеров
G3161          С    50   номера контейнеров
G32            N     3   номер товара
G33            С     9   код товара по ТН ВЭД
G330           С     3   резерв
G331           С     2   доп. признак нетарифного регул.
G34            С     3   код страны происхождения
G35            N   17.6  вес брутто (кг)
G36            С     5   преференции, особ. уплаты плат.
G37            С     6   процедура
G38            N   17.6  вес нетто (кг)
G39            N   17.6  квота
G40            С    19   предшествующий документ
G41А           С     3   код дополнит. единицы измерения
G42            N   15.2  фактурная стоимость товара
G43            С     1   признак корректир. тамож. стоим.
G441А          С    17   номер лицензии
G441В          D     8   дата выдачи лицензии
G441С          D     8   срок действия лицензии
G442           С    50   номер транспортного документа
G443           С    50   N и дата догов. отличн. от прод.
G444А          С    70   номер контр. купли/прод. мены
G444В          D     8   дата контр. купли/продажи мены
G445А          С    50   N лицензии на переработку
G445В          D     8   дата выдачи лицензии на переработку
G445С          D     8   срок действия лиценз. на переработку
G446А          С    50   номер разрешения гос. органов
G446В          D     8   дата разрешения гос. органов
G446С          D     8   срок действия сертификата
G447А          С    50   N освоб. от тамож. платежей
G447В          D     8   дата пред. освоб. от тамож. платежей
G447S          С    50   данные о сертификатах происх.
G447L          С    50   разрешения НБ РК
G447LА         D     8   дата выдачи разрешения НБ РК
G448А          С    50   врем. ввоз/вывоз, отказ в пол. гос-ва

|G312           |  C   | 150   |тауардың жазбасы мен сипаттамасы
|G313           |  C   | 50    |тауар жүгінің, орнының, таңб. түрі
|G315           |  C   | 13    |қосымша өлшем бірлігінің атауы
|G315А          |  N   | 11.2  |тауардың саны (қосымша өлшем бірлігі)
|G315С          |  N   | 11.2  |нақты өлшемнің бірлік бойынша саны
|G315СN         |  C   | 13    |нақты өлшемнің бірлік бойынша атауы
|G317IZG        |  C   | 50    |дайындаушы фирманың атауы
|G3160          |  N   |  3    |контейнерлер саны
|G3161          |  C   | 50    |контейнерлер нөмірі
|G32            |  N   |  3    |тауар нөмірі
|G33            |  C   |  9    |ТН ВЭД бойынша тауар коды
|G330           |  C   |  3    |резерв
|G331           |  C   |  2    |бейтарифтік реттеудің қосымша белгісі
|G34            |  C   |  3    |шығарған елдің коды
|G35            |  N   | 17.6  |брутто салмағы(кг)
|G36            |  C   |  5    |артықшылықтар, төлемдердің ерекше
|               |      |       |төленуі
|G37            |  C   |  6    |рәсім
|G38            |  N   | 17.6  |таза салмағы (кг)
|G39            |  N   | 17.6  |квота
|G40            |  C   |  19   |бұрынғы құжат
|G41А           |  C   |  3    |қосымша өлшем бірлігінің коды
|G42            |  N   | 15.2  |тауардың фактуралық құны
|G43            |  C   |  1    |кеден құнын түзету белгісі
|G441А          |  C   |  17   |лицензия нөмірі
|G441В          |  D   |  8    |лицензия беру уақыты
|G441С          |  D   |  8    |лицензияның әрекет ету уақыты
|G442           |  C   | 50    |көлік құжатының нөмірі
|G443           |  C   | 50    |сатудан ерек. Шарттың N мен күні
|G444А          |  C   | 70    |айырбастың сатып алу/сату
|               |      |       |бақылауының нөмірі
|G444В          |  D   |  8    |айырбастың сатып алу/сату бақылауының
|               |      |       |уақыты
|G445А          |  C   | 50    |ұқсатуға берген лицензияның нөмірі
|G445В          |  D   |  8    |лицензияны ұқсату уақыты
|G445С          |  D   |  8    |ұқсату үшін лицензияның әрекет
|               |      |       |ету мерзімі
|G446А          |  C   | 50    |мем.органдардың рұқсат ету нөмірі
|G446В          |  D   |  8    |мем. органдардың рұқсат еткен уақыты
|G446С          |  D   |  8    |сертификаттың әрекет ету мерзімі
|G447А          |  C   | 50    |кеден төлемдерінен босату нөмірі
|G447В          |  D   |  8    |кеден төлемдерінен босатылған уақыт
|G447S          |  C   | 50    |шығу сертификаттары туралы деректер
|G447L          |  C   | 50    |ҚР ҰБ рұқсаты
|G447LА         |  D   |  8    |ҚР ҰБ рұқсат берген уақыт
|G448А          |  C   | 30    |уақ. әкелу/әкету, бас тарту

G448В          D     8   дата возврата
G45            N   15.2  таможенная стоимость товара
G46            N   12.2  статистическая стоимость товара
G471           С     2   вид платежа (тамож. сборы - тенге)
G471А          С     2   вид платежа (тамож. сборы - ин. вал.)
G471В          С     2   вид платежа (тамож. пошлина)
G471С          С     2   вид платежа (акциз)
G471D          С     2   вид платежа (НДС)     |
G471F          С     2   резерв
G472           N   15.2  основа начисления (сборы - тенге)
G472А          N   15.2  основа начисления (сборы - ин. вал.)
G472В          N   19.6  основа начисления (пошлина)
G472С          N   15.2  основа начисления (акциз)
G472D          N   15.2  основа начисления (НДС)
G472F          N   15.2  резерв
G473           С    12   ставка (таможенные сборы - тенге)
G473А          С    12   ставка (таможенные сборы - ин. валюта)
G473В          С    12   ставка (таможенная пошлина)
G473С          С    12   ставка (акциз)
G473D          С    12   ставка (НДС)
G473F          С    12   резерв
G474           N   15.2  сумма (таможенные сборы - тенге)
G474А          N   15.2  сумма (таможенные сборы - ин. вал.)
G474В          N   15.2  сумма (таможенная пошлина)
G474С          N   15.2  сумма (акциз)
G474D          N   15.2  сумма (НДС)
G474F          N   15.2  резерв
G475           С     2   способ платежа (там. сборы - тенге)
G475А          С     2   способ платежа (там. сборы - ин. вал.)
G475В          С     2   способ платежа (там. пошлина)
G475С          С     2   способ платежа (акциз)
G475D          С     2   способ платежа (НДС)
G475F          С     2   резерв
Приложение 2 к приказу ТК МГД РК
от 30 ноября 1998 г. N 240-П
______________________________________________________________________
Декларация таможенной стоимости - ДТС-1 (внешняя структура)
----------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.Т1
----------------------------------------------------------------------
Наименование!   Формат  !       Содержимое
поля        !-----------!
! тип !длина!
----------------------------------------------------------------------
1       !  2  ! 3   !           4
----------------------------------------------------------------------
ND             С    19    регистрационный номер декларац.
NМЕТ           С     1    номер метода (1 или 6)
G022           С    80    наименование продавца
G023           С    80    почтовый адрес продавца
G091           С     8    код ОКПО покупателя
G092           С    80    наименование покупателя
G093           С    80    почтовый адрес покупателя

|G448В          |  C   |  8    |қайтарым уақыты
|G45            |  D   | 15.2  |тауардың кедендік құны
|G46            |  N   | 12.2  |тауардың статистикалық құны
|G471           |  N   |  2    |төлем түрі (кедендік алымдар - теңге)
|G471А          |  C   |  2    |төлем түрі (кед. алымдар - шет.вал.)
|G471В          |  C   |  2    |төлем түрі (кеден бажы)
|G471С          |  C   |  2    |төлем түрі (акциз)
|G471D          |  C   |  2    |төлем түрі (ҚҚС)
|G471F          |  C   |  2    |резерв
|G472           |  N   | 15.2  |есептеу негізі (алымдар - теңге)
|G472А          |  N   | 15.2  |есептеу негізі (алымдар - шет.вал.)
|G472В          |  N   | 15.2  |есептеу негізі (баж)
|G472С          |  N   | 15.2  |есептеу негізі (акциз)
|G472D          |  N   | 15.2  |есептеу негізі (ҚҚС)
|G472F          |  N   | 15.2  |резерв
|G473           |  C   | 12    |ставка (кеден алымдар - теңге)
|G473А          |  C   | 12    |ставка (кеден алымдар - шет. вал.)
|G473В          |  C   | 12    |ставка (кеден бажы)
|G473С          |  C   | 12    |ставка (акциз)
|G473D          |  C   | 12    |ставка (ҚҚС)
|G473F          |  C   | 12    |резерв
|G474           |  N   | 15.2  |сома (кедендік алымдар - теңге)
|G474А          |  N   | 15.2  |сома (кедендік алымдар - шет. валюта)
|G474В          |  N   | 15.2  |сома (кеден бажы)
|G474С          |  N   | 15.2  |сома (акциз)
|G474D          |  N   | 15.2  |сома (ҚҚС)
|G474F          |  N   | 15.2  |резерв
|G475           |  C   |  2    |төлем тәсілі (кедендік алымдар - теңге)
|G475А          |  C   |  2    |төлем тәсілі (шет. валюта)
|G475В          |  C   |  2    |төлем тәсілі (кеден бажы)
|G475С          |  C   |  2    |төлем тәсілі (акциз)
|G475D          |  C   |  2    |төлем тәсілі (ҚҚС)
|G475F          |  C   |  2    |резерв
|_______________|______|_______|___________________________________________
| Кедендік құн мағлұмдамасы - КҚМ -1 (сыртқы құрылым)
|__________________________________________________________________________
|БД-*ТІ аты
|__________________________________________________________________________
|ND             |  C   |  19   |мағлұмдаманың тіркеу нөмірі
|NМЕТ           |  C   |   1   |әдіс нөмірі (1 немесе 6)
|G022           |  C   |  80   |сатушының атауы
|G023           |  C   |  80   |сатушының почталық мекен-жайы
|G091           |  C   |   8   |сатып алушының КҰБС коды
|G092           |  C   |  80   |сатып алушының атауы
|G093           |  C   |  80   |сатып алушының почталық мекен-жайы

D0401          С    15    номер счета-фактуры
D0402          D     8    дата выписки счета-фактуры
D06            С    70    номера и даты принятых ранее
таможенным учреждением решений
D07А           С     1    взаимозависимость между продавцом
и покупателем
D07В           С     1    влияние взаимозависимости на
цену товара
D08А           С     1    ограничения в отношении пользования
товаром
D08В           С     1    наличие условий, влияющих на цену
D09А           С     1    наличие лицензионных платежей
D09В           С     1    возврат части дохода от послед.
перепродажи товара
NLNP           C     4    N ЛНП таможенного инспектора
DMODIFY        D     8    дата ввода/модификации записи
ERR            C     2    служебное поле
______________________________________________________________________
Добавочные листы ДТС-1 (внешняя структура)
----------------------------------------------------------------------
Имя БД - *Т1D
----------------------------------------------------------------------
Наименование!   Формат  !       Содержимое
поля        !-----------!
! тип !длина!
----------------------------------------------------------------------
1       !  2  ! 3   !           4
----------------------------------------------------------------------
ND             С    19   регистрационный номер декларации
NTOV           N     3   номер товара по ГТД (доб. листу)
D112           N   15.2  цена сделки в тенге
D114           N   15.2  косвенные платежи в тенге
D13А           N   15.2  расходы на комиссионные
D13В           N   15.2  расходы на контейнеры, тару
D14А           N   15.2  стоимость сырья, деталей и пр.
D14В           N   15.2  стоимость инструмента
D14С           N   15.2  стоимость материалов
D14D           N   15.2  дизайн, чертежи, конструкт. прораб.
D15            N   15.2  лицензионные и иные платежи
D16            N   15.2  часть дохода от перепродажи
D17А           N   15.2  расходы по транспортировке
D17В           N   15.2  расходы по погрузке, складированию
D17С           N   15.2  расходы по страхованию
D19            N   15.2  расходы по монтажу, сборке
D20            N   15.2  расходы по доставке после ввоза
D21            N   15.2  таможенные пошлины, сборы
D23А           N   15.2  таможенная стоимость (тенге)
DМОDIFY        D     8   дата ввода/модификации записи
ERR            С     2   служебное поле
______________________________________________________________________
Декларация таможенной стоимости - ДТС-2 (внешняя структура)
----------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.Т2
----------------------------------------------------------------------
Наименование!   Формат  !       Содержимое
поля        !-----------!
! тип !длина!
----------------------------------------------------------------------
1       !  2  ! 3   !           4
----------------------------------------------------------------------
ND             С   19    регистрационный номер декларации

|D0401          |  C   |  15   |шот-фактура нөмірі
|D0402          |  D   |   8   |шот-фактура үзінді көшірмесінің уақыты
|D06            |  C   |  70   |бұрын кедендік мекеме қабылдаған
|               |      |       |шешімдердің нөмірлері мен уақыттары
|D07А           |  C   |   1   |сатушы мен сатып алушы арасындағы
|               |      |       |өзара тәуелділік
|D07В           |  C   |   1   |өзара тәуелділіктің тауар бағасына әсері
|D08А           |  C   |   1   |тауарды пайдалануға қатысты шектеулер
|D08В           |  C   |   1   |бағаға әсер етуші жағдайлардың болуы
|D09А           |  C   |   1   |лицензиялық төлемдердің болуы
|D09В           |  C   |   1   |тауарды соңғы қайталама сауданың кіріс
|               |      |       |бөлігінен қайтарым
|NLNР           |  C   |   4   |кеден инспекторының ЛНП нөмірі
|DМОDIFY        |  D   |   8   |жазбаның енгізу/жетілдіру уақыты
|ЕRR            |  C   |   2   |қызмет өрісі
|_______________|______|_______|___________________________________________
| КҚМ-1 қосымша парақтары (сыртқы құрылымы)
|__________________________________________________________________________
|БД-*NID аты
|__________________________________________________________________________
|ND             |  C   | 19    |мағлұмдаманың тіркеу нөмірі
|NТОV           |  N   | 3     |КЖМ (қос. парақ) бойынша тауар нөмірі
|D112           |  N   | 15.2  |теңгемен мәміленің бағасы
|D114           |  N   | 15.2  |теңгемен қосымша төлемдер
|D13А           |  N   | 15.2  |комиссиялық үшін төлемдер
|D13В           |  N   | 15.2  |контейнерлерге, ыдысқа кеткен шығындар
|D14А           |  N   | 15.2  |шикізаттың бөлшектердің құны
|D14В           |  N   | 15.2  |аспаптың құны
|D14С           |  N   | 15.2  |материалдардың құны
|D14D           |  N   | 15.2  |дизайн, сызбалар, конструкт.
|D15            |  N   | 15.2  |лицензиялық және өзге де төлемдер
|D16            |  N   | 15.2  |қайта сатудан түскен кіріс бөлігі
|D17А           |  M   | 15.2  |лицензиялық және өзге де төлемдер
|D17В           |  N   | 15.2  |қайта сатудан түскен кіріс бөлігі
|D17С           |  N   | 15.2  |тиеу, жөніндегі шығыстар
|D19            |  N   | 15.2  |сақтандыру жөніндегі шығыстар
|D20            |  N   | 15.2  |монтаждау, жинау жөніндегі шығыстар
|D21            |  N   | 15.2  |әкелгеннен кейінгі жеткізілім жөніндегі
|               |      |       |шығыстар
|D23А           |  N   | 15.2  |кеден баждары, алымдары
|DМОDIFY        |  D   |  8    |кедендік құн (теңге)
|ЕRR            |  C   |  2    |қызмет өрісі
|_______________|______|_______|___________________________________________
|Кедендік құн мағлұмдамасы - КҚМ -2 (сыртқы құрылымы)
|__________________________________________________________________________
|БД-*Т2 аты
|__________________________________________________________________________
|ND             |  C   |  19   |мағлұмдаманың тіркеу нөмірі

G022           С   80    наименование продавца
G023           С   80    почтовый адрес продавца
G091           С    8    код ОКПО покупателя
G092           С   80    наименование покупателя
G093           С   80    почтовый адрес покупателя
D0401          С   15    номер счета-фактуры или др.
D0402          D    8    дата выписки счета-фактуры
D06            С    1    метод оценки таможенной стоим.
NLNP           С    4    N ЛНП таможенного инспектора
DMODIFY        D    8    дата ввода/модификации записи
ERR            С    2    служебное поле
______________________________________________________________________
Добавочные листы ДТС-2 (внешняя структура)
----------------------------------------------------------------------
Имя БД - *.Т2D
----------------------------------------------------------------------
Наименование!   Формат  !       Содержимое
поля        !-----------!
! тип !длина!
----------------------------------------------------------------------
1       !  2  ! 3   !           4
----------------------------------------------------------------------
ND             C    19   регистрационный номер декларации
NTOV           N     3   номер товара по ГТД (доб. листу)
D11A2          N   15.2  цена сделки в тенге
D11B           N   15.2  цена единицы товара (метод 4, 6)
D11C           N   15.2  рассчитанная стоимость товара
D12            N   16.2  корректировка на размер партии
D13            N   16.2  корректир. на коммерч. условия
D16            N   15.2  стоимость транспорта
D17            N   15.2  стоимость погрузки, разгрузки
D18            N   15.2  стоимость страховки
D19            N   15.2  комиссион. и др. посреднические услуги
D20            N   15.2  прибыль, торговые наценки
D21            N   15.2  стоимость доп. обработки, переработки
D22            N   15.2  таможенные платежи и др. налоги
D23            N   15.2  прочие расходы и платежи
D25A           N   15.2  таможенная стоимость (тенге)
DMODIFY        D     8   дата ввода/модификации записи
ERR            C     2   служебное поле

|G022           |  C   |  80   |сатушының атауы
|G023           |  C   |  80   |сатушының почталық мекен-жайы
|G091           |  C   |  8    |сатып алушының КҰБС коды
|G092           |  C   |  80   |сатып алушының атауы
|G093           |  C   |  80   |сатып алушының почталық мекен-жайы
|D0401          |  C   |  15   |шот-фактура немесе басқа нөмірі
|D0402          |  D   |  8    |шот-фактура үзінді көшірмесінің уақыты
|DС6            |  C   |       |кедендік құнды бағалау әдісі
|NINР           |  C   |       |кеден инспекторының ЛНП нөмірі
|DМОDIFY        |  D   |       |жазбаны енгізу/жетілдіру уақыты
|ЕFR            |  C   |       |қызмет өрісі
|_______________|______|_______|___________________________________________
|КҚМ-2 қосымша парақтары (сыртқы құрылымы)
|__________________________________________________________________________
|БД- *Т2D аты
|__________________________________________________________________________
|ND             |  C   |  19   |декларацияның тіркеу нөмірі
|NТОV           |  N   |  3    | КЖД (қос. парақ) бойынша тауар нөмірі
|D11А2          |  N   |  15.2 |теңгемен мәміленің бағасы
|D11В           |  N   |  15.2 |тауар бірлігінің бағасы (4, 6 әдіс)
|D11С           |  N   |  15.2 |тауардың есептелген құны
|D12            |  N   |  16.2 |партияның мөлшеріне түзету
|D13            |  N   |  16.2 |коммерциялық ережелерге түзету
|D16            |  N   |  15.2 |көлік құны
|D17            |  N   |  15.2 |тиеу, түсіру құны
|D18            |  N   |  15.2 |сақтандыру құны
|D19            |  N   |  15.2 |комиссиялық және басқа да делдалдық
|               |      |       |қызметтер
|D20            |  N   |  15.2 |пайда, саудалық баға қосулар
|D21            |  N   |  15.2 |қос. өңдеу. қайта өңдеу құны
|D22            |  N   |  15.2 |кедендік төлемдер және басқа да салықтар
|D23            |  N   |  15.2 |өзге де шығындар мен төлемдер
|D25А           |  N   |  15.2 |кедендік құн (теңге)
|DМОDIFY        |  D   |  8    |жазбаны енгізу/жетілдіру уақыты
|ЕRR            |  C   |  2    |қызмет өрісі
|_______________|______|_______|___________________________________________