Об утверждении Правил выплаты стипендий
Приказ Председателя Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года N 600. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16.04.1999 г. N 735. Утратил силу - приказом Председателя Комитета Казначейства Министерства финансов РК от 28 октября 2004 года N 41
Извлечение из приказа Председателя Комитета Казначейства Министерства финансов РК от 28 октября 2004 года N 41
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу приказы Председателя Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) от 22 декабря 1998 года N 600 "Об утверждении Правил выплаты стипендий" ...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель".
--------------------------------------------------------------------
Утвердить прилагаемые к настоящему приказу Правила выплаты стипендий из государственного бюджета.
Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Директор
Правила
выплаты стипендий из государственного бюджета
Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1997 года № 1214 P971214_  "О мерах по изменению формы выплаты стипендий, заработной платы и других денежных выплат в организациях, содержащихся за счет государственного бюджета" в целях осуществления реформы по управлению ресурсами государственного сектора и реформы государственной службы рекомендовано внедрение формы выплаты стипендий через пластиковые карты посредством банковских трансфертов через банки второго уровня.
В целях реализации указанного постановления Департамент казначейства Министерства финансов Республики Казахстан устанавливает правила выплаты стипендии из государственного бюджета (республиканский, местный).
1. Порядок перевода выплаты стипендий через карт-счета
1. Для перевода выплаты стипендий через карт-счета бюджетные организации направляют в областной (районный) филиал Банка официальное письмо, содержащее сведения о количестве лиц, получающих стипендии.
2. Бюджетная организация по специфике экономической классификации расходов 334 "Стипендии", заключает с областным (районным) филиалом Банка, по месту нахождения бюджетной организации, договор. Кроме того, бюджетная организация представляет в областной (районный) филиал Банка:
- карточку с образцами оттиска печати и подписей должностных лиц, имеющих право подписи на списках получателей стипендий;
- письмо с образцами подписей должностных лиц, имеющих право заверять заявления получателей стипендий, на изготовление дебетной платежной карточки (далее именуемой карточка);
- договор об обмене электронными подписями (по необходимости).

Стипендияларды төлеудің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті 1998 жылғы 22 қыркүйектегі N 600 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 16 cәуірде N 735 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2004 жылғы 28 қазандағы N 41 бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді--------------
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
1) "Стипендияларды төлеудің ережелерін бекіту туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 600 (N 2695 нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеуінде тіркелген)...
Төрайым
____________________________________________
Осы бұйрықпен қоса беріліп отырған Мемлекеттік бюджеттен стипендияларды төлеудің ережесі бекітілсін.
Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Директор
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазынашылық департаментінің
1998 ж. 22 желтоқсанда N 600
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік бюджеттен стипендияларды төлеудің
Ережесі
Мемлекеттік сектор ресурстарын басқару жөніндегі реформаларды және мемлекеттік қызмет реформаларын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 тамыздағы N 1214  P971214_  "Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын ұйымдарда стипендияларды, еңбекақы төлемдерін және басқа да ақша төлемдерін төлеудің нысанын өзгерту жөніндегі шаралар туралы" қаулысымен екінші деңгейдегі банктер арқылы банктік трансферттердің көмегімен пластикалық карталар арқылы стипендияларды төлеу нысанын енгізу ұсынылған.
Аталған қаулыны жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті мемлекеттік бюджеттен (республикалық, жергілікті) стипендияларды төлеудің тәртібін белгілейді.
1. Стипендияларды төлеуді карт-шоттар
арқылы аудару тәртібі
1. Бюджеттік ұйымдар стипендияларды төлеуді карт-шоттар арқылы аудару үшін Банктің облыстық (аудандық) филиалына стипендия алушылардың саны туралы мәліметтерді қамтитын ресми хат жолдайды.
2. Бюджеттік ұйым 344 "Стипендиялар" шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша бюджеттік ұйымның орналасқан жеріндегі Банктің облыстық (аудандық) филиалымен шарт жасасады. Сондай-ақ, бюджеттік ұйым Банктің облыстық (аудандық) филиалына:
- мөртаңбаның және стипендия алушылардың тізіміне қол қоюға құқығы бар лауазымды тұлғалар қолдарының үлгілері бар карточкалар;
- стипендия алушылардың өтініштерін куәландыруға, дебеттік төлем карточкаларын әзірлеуге құқығы бар лауазымды тұлғалар қолдарының үлгілері бар хатты;
- электрондық қол қоюды алмасу туралы шартты (қажетіне қарай) ұсынады.

3. Руководитель бюджетной организации определяет:
- ответственных лиц, которые будут информировать получателей стипендии о перечислении денег на их карт-счета, контролировать правильность заполнения заявлений и сведений, указанных в нем, а также заверять данные заявления;
- ответственных лиц, обеспечивающих составление списков в электронной форме и в документарном виде.
4. Бланками заявлений и договоров бюджетные организации снабжаются непосредственно областным (районным) филиалом Банка.
Областной (районный) филиал Банка подробно разъясняет весь порядок организации работы по сбору заявлений и оформления договоров с каждым получателем стипендии (далее - клиентом), о порядке использования карточек.
5. Ответственные лица бюджетных организаций с 1-го по 5-ое число каждого месяца собранные и удостоверенные ими заявления и договоры, а также документ установленной формы, выданный органом налоговой службы, подтверждающий факт постановки клиента на учет, сдают в Банк, с которым заключен договор, с составлением описи в двух экземплярах. Вновь поступающие в течение текущего месяца заявления клиентов доставляются в Банк с 1-го по 5-ое число следующего месяца.
6. Принятые Банком заявления клиентов после их проверки не позднее следующего дня высылаются в Управление банковских карточек (далее - УКБ). Договора подписываются руководителем Банка и удостоверяются оттиском печати.
По мере изготовления карточек Банк представляет бюджетной организации список, в котором указывается номер карточки и Фамилия, Имя, Отчество получателя стипендии.
7. По мере получения списков получателей стипендий с номерами изготовленных карт, бюджетная организация готовит следующие документы:
- список получателей стипендий, установленной формы, с указанием номеров карточек, Фамилии, Имени, Отчества получателей стипендии и причитающихся им сумм денег.
Для ускорения операций по зачислению денег на карт-счета, список получателей стипендии составляется на компьютерной технике и представляется в электронной форме (на дискете) в формате, указанном Банком, с которого одновременно бюджетной организацией распечатывается в двух экземплярах документарная (бумажная) форма. При этом каждый лист документарной формы списка заверяется должностными лицами, имеющими право подписи (согласно представленной карточки с образцами подписей), и скрепляется оттиском печати бюджетной организации. Ответственность за идентичность электронной и документарной форм списка несет бюджетная организация.
При обмене электронными подписями списки получателей стипендии представляются только в электронной форме.
При отсутствии у бюджетной организации программного обеспечения или компьютерной техники областной (районный) филиал Банка предоставляет рабочее время бюджетной организации для составления списка на собственной компьютерной технике с соответствующим программным обеспечением бесплатно. При этом Банк обеспечивает правильность работы программного обеспечения и использования его работником бюджетной организации при составлении списка.

3. Бюджеттік ұйымның меңгерушісі:
- олардың карт-шоттарына ақшаларды аудару туралы стипендия аударушыларды хабардар етіп отыратын, оларда көрсетілген өтініштер мен мәліметтердің дұрыс толтырылуын бақылап отыратын, сондай-ақ осы өтінішті куәландыратын жауапты тұлғаларды;
- тізімдерді электрондық нысанда және құжаттамалық түрде жасауды қамтамасыз ететін жауапты тұлғаларды анықтайды.
4. Банктің облыстық (аудандық) филиалы бюджеттік ұйымдарды өтініш және шарт бланкілерімен тікелей қамтамасыз етеді.
Банктің облыстық (аудандық) филиалы әр студентпен (бұдан әрі - клиентпен) өтініштерді жинау және шарттарды рәсімдеу жөнінде жұмыстарды ұйымдастырудың барлық тәртіптерін, карточкаларды пайдалану тәртібі туралы егжей-тегжейлі түсіндіреді.
5. Бюджеттік ұйымның жауапты тұлғасы әр айдың 1-інен бастап 5-ін қоса екі данада тізім жасай отырып, шарт жинаған және өздері растаған өтініштері мен шарттарын жасасқан, және сондай-ақ клиентті есепке алуды растайтын фактіні салық қызмет органдары белгіленген нысанда беретін құжаттар, Банкке тапсырады. Ағымдағы ай ішінде клиенттердің жаңадан түскен өтініштері келесі айдың 1-інен бастап 5-ін қоса Банкке жеткізіледі.
6. Банк қабылдаған клиенттердің өтініштері олар тексерілгеннен кейін келесі күннен кешіктірмей Банктік карточкалары басқармасына (бұдан әрі - БКБ) жіберіледі. Шарттарға Банктің басшысы қол қояды және мөртаңбамен расталады.
Банк карточкалардың дайындалуына қарай бюджеттік ұйымға карточка нөмірі және стипендия алушының аты-жөні, тегі көрсетілген тізімді ұсынады.
7. Дайын болған карталардың нөмірлері мен стипендия алушылардың тізімін алуына қарай бюджеттік ұйым мынадай құжаттарды:
- карточкаларының нөмірлерін, стипендия алушылардың аты-жөні, тегі және оларға тиесілі сома қаражаттарын белгіленген нысанда көрсете отырып, стипендия алушылардың тізімін әзірлейді.
Карт-шотқа ақшаларды есептеу бойынша жасалатын операцияларды жеделдету үшін стипендия алушылардың тізімі компьютерлік техникада жасалады және онымен бір мезгілде, бюджеттік ұйым құжаттық (қағаздық) нысанда екі данада басып шығаратын, Банк көрсеткен пішімде электрондық үлгіде (дискетте) ұсынылады. Бұл ретте тізімнің құжаттық нысанның әрбір парағын қол қоюға құқығы бар лауазымды тұлға (қолдарының үлгілерімен ұсынылған карточкаға сәйкес) куәландырады және бюджеттік ұйымның мөртаңбасымен бекітіледі. Тізімнің электрондық және құжаттық нысандарының дәлме-дәлдігі үшін жауапкершілік бюджеттік ұйымға жүктеледі.
Электрондық қолдар алмастыру кезінде стипендия алушылардың тізімі тек электрондық нысанда ғана ұсынылады.
Банктің облыстық (аудандық) филиалы бюджеттік ұйымда бағдарламалық қамтамасыз ету немесе компьютерлік техника жоқ болған жағдайда өздерінің компьютерлік техникасында тиісті бағдарламалық қамтамасыз етумен ақысыз тізім жасау үшін бюджеттік ұйымға жұмыс уақытын ұсынады. Бұл ретте Банк бағдарламалық қамтамасыз ету жұмыстарының дұрыс жүргізілуін және тізім жасау кезінде бюджеттік ұйымның қызметкерінің оны дұрыс пайдалануын қамтамасыз етеді.

8. Список должен быть составлен в следующем Формате:
Файл составляется в простом текстовом формате.
Имя Файла
тип файла - *.123, где 123 - номер дня по юлианскому календарю
(напр., 262 - 19 сентября 1998 г.)
имя файла - количество символов не более 8, из которых последние
2 отводятся на нарастающую нумерацию, согласовывается
с Управлением банк. карточек (тел. 500346, 500348,
679730) и в дальнейшем является постоянным.
Пример имени файла: АВСDЕ01.194 или QWЕRТY24.258
Содержание файла:
В начале файла (шапке) указывается наименование организации.
Затем указывается двумя строками: Ведомость... за такой-то месяц.
Далее, через строку, набирается собственно ведомость.
Формат строки файла на перечисление:
____________________________________________________________________
|   Номер карточки      |      Сумма       |       Фамилия И.О.      |
|_______________________|__________________|_________________________|
|1234567890123456789    |12345678901234    |12345678901234567890...  |
|     (19)              |    (14)          |    можно до конца строки|
|6016963000123456 _ _ _ |_ _ _ _ 1234567.90|Абаев_Абай_Абайулы....   |
|_______________________|__________________|_________________________| где символ _ обозначает пробел
1. Номер карточки - 16-значное число дополняется справа пробелами
2. Сумма          - 14-значное число (с учетом разделительной точки
тенге и тиынов) дополняется слева пробелами
3. Ф.И.О          - фамилия, имя и отчество, кол-во символов
произвольное, но без перехода на следующую строку
Последняя строка в ведомости итоговая.
Формат итоговой строки:
____________________________________________________________________
| Признак итог. строки   | Кол-во строк  |           Сумма           | |________________________|_______________|___________________________|  |           12           |    123456     |123456789012345.78         |  |            2           |       6       |           18              |  |     ВТ                 |   _ _ _ _ 25  |_ _ _ _ _ _ _ _ 1234567.90 |  |________________________|_______________|___________________________|
Признак итог. строки - всегда 2 символа "ВТ", начинаются с начала
строки
Кол-во строк        - 6-значное число дополняется слева пробелами
Сумма               - 18-значное число дополняется слева пробелами
Через строку, по окончании ведомости, указываются Ф.И.О.
руководителя и главного бухгалтера бюджетной организации.
Пример:
______________________________________________________________________                       "Институт Такой-то"
"Ведомость на выплату стипендии
за __________ месяц 1997 года"

8. Тізім мынадай Пішімде жасалуға тиіс:
Файл қарапайым мәтіндік пішімде жасалады.
Файлдың аты
файлдың үлгісі - * 123, 123 жазылған жерге - юлиан күнтізбесі
бойынша күннің нөмірі (мысалы, 262-1997 ж. 19 қыркүйек)
файлдың аты - символдардың саны 8-ден артық емес, олардың ішінде соңғы 2 сан өсуші нөмірге бөлінеді, Банктік карточка басқармасымен (тел. 500346, 500348, 679730) келісіледі және одан әрі тұрақты болып табылады.
Файл атының мысалы: АВСDЕ01.194 немесе QWТRТY24.258
Файлдың мазмұны:
Файлдың басында (айдарында) ұйымның атауы көрсетіледі. Бұдан
кейін екі жолмен: мынадай ай үшін тізімдеме деп көрсетіледі.
Бұдан әрі бір жолдан кейін тізімдеменің өзі жазылады.
Аударуға арналған файл жолының пішімі:
____________________________________________________________________
Карточка нөмірі     |Сомасы              |Аты-жөні, тегі           ______________________|____________________|________________________
|1234567890123456789  |12345678901234      |12345678901234567890...
| (19)                |    (14)            |жолдың соңына дейін
|                     |                    | созуға болады
|6016963000123456     |   1234567.90       |Абай Абайұлы Абаев     |_____________________|____________________|________________________
деген символ бос орынды білдіреді
1. Карточканың нөмірі - 16 таңбалы санның оң жағынан бос орындары қалдырылады
2. Сома               14 таңбалы санның (теңге мен тиынның бөлу
нүктесін ескере отырып) сол жағынан бос
орындар қалдырылады
3. Аты-жөні, тегі -   аты-жөні, тегі, символдар саны келесі
жолға ауыстырылмай еркін жазылады
Тізімдемедегі соңғы жол жиынтығы болады.
Жиынтық жолдың пішімі: ____________________________________________________________________
|Жиынтық жолдың белгісі   |Жолдардың саны      |Сомасы             |_________________________|____________________|____________________
|         12              |     123456         |123456789012345.78 |
2              |       6            |       18          |
ЕТ                  |        25          |        1234567.90 |_________________________|____________________|____________________
Жиынтық жолдың белгісі - "ЕТ"-нің 2 символы әрқашан жол басынан басталады
Жолдардың саны - 6 таңбалы санның сол жағынан бос орындармен
толықтырылады
Сомасы - 18 таңбалы санның сол жағынан бос орындармен толықтырылады
Тізімдеме аяқталғаннан кейін бір жолдан соң бюджеттік ұйым
жетекшісінің және бас бухгалтерінің аты-жөні, тегі көрсетіледі.
Мысал:
"Мынадай институт".
"1997 жылдың ___________ айы үшін
стипендияларды төлеуге арналған тізімдеме"

6016963000123456 _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ 1000.50Абаев Абай Абайулы
6016963000234567 _ _ _  _ _ _ _ _ _ 35000.21Иванов Иван Иванович
6016963000345678 _  _ _ _ _ _ _ _ _ 894.97Кудайбергенов Кудайберген К.
BT_ _ _ _ _3_ _ _ _ _ _ _ _ _ _36895.68
"Руководитель бюджетной организации __________________ Фамилия И.О.
(подпись)
Главный бухгалтер                   __________________ Фамилия И.О.
(подпись)
Бухгалтер, составивший данную ведомость ________________ Фамилия И.О."
(подпись)
Ведомость распечатывается на бумажный носитель, каждый лист ведомости скрепляется оттиском печати бюджетной организации и заверяется подписями ответственных лиц и представляется в Банк вместе с дискетой.
9. Бюджетная организация представляет в областной (районный) филиал Банка электронную и два экземпляра документарной формы списка, оформленного в соответствии с п.5 настоящих Правил. Первый экземпляр остается в Банке, второй с визой Банка возвращается бюджетной организации. Одновременно представляет копию платежного поручения на перечисление сумм списка на корсчет Банка по реквизитам, указанным в договоре.
В платежном поручении на перечисление с бюджетных счетов 120, 130, 132 причитающихся к выплате сумм обязательно указывается 10-значный код бюджетной классификации.
Кроме этого, бюджетная организация составляет сведения о количестве лиц, обслуживаемых через карт-счета (приложение № 1) в 3-х экземплярах, из которых первый представляется к 5 числу каждого месяца в территориальное подразделение областного (Алматинского городского) управления Казначейства, второй в областной (районный) филиал Банка, с которым заключен договор, третий экземпляр остается в бюджетной организации.
Территориальные подразделения областных (Алматинского городского) управлений Казначейства по данным сведений (приложение № 1) ведут Реестр учета регистрации карточек, выданных для выплаты стипендии (приложение № 2).
10. Платежные поручения представляются бюджетными организациями, содержащимися за счет республиканского бюджета, в территориальные подразделения областных (Алматинского городского) управлений Казначейства, где они проверяются на наличие свободного остатка лимита по 334 "Стипендии" специфике расхода в АРМ-казначея по лицевому счету данной бюджетной организации.
11. Если документы оформлены правильно и осуществлен предварительный контроль, ответственный исполнитель Казначейства ставит визу и заверяет именным штампом платежное поручение (на оборотной стороне). Кроме того, регистрирует документы в специальном журнале регистрации платежных документов на получение стипендии через Банк согласно приложению № 3.

6016963000123456             1000.50 Абай Абайұлы Абаев
6016963000234567             35000.21 Иван Иванович Иванов
6016963000345678             894.97 Құдайберген Қ.Құдайбергенов
ЕТ        3               36895.68
М.О.
"Бюджеттік ұйымның ректоры _________________ аты-жөні, тегі
(қолы)
Бас бухгалтер              _________________ аты-жөні, тегі
(қолы)
Осы ведомосты жасаған бухгалтер ____________ аты-жөні, тегі"
(қолы) ____________________________________________________________________
Тізімдеме қағаз жазбаға басылады, тізімдеменің әрбір парағы бюджеттік ұйымның мөртаңбасымен бекітіледі және жауапты тұлғаның қолымен куәландырылады және Банкке дискетпен қоса тапсырылады.
9. Бюджеттік ұйым Банктің облыстық (аудандық) филиалына осы Тәртіптің 5-тармағына сәйкес ресімделген тізімнің электрондық және құжаттамалық нысанының екі данасын ұсынады. Бірінші дана Банкте қалады, екіншісі Банк визасымен бюджеттік ұйымға қайтарылады. Шартта көрсетілген реквизиттер бойынша Банктің корреспонденттік шотына тізімнің сомасын аударуға арналған төлем тапсырысының көшірмесін ұсынады.
Төлем тапсырысында 120, 130, 132 бюджеттік шоттарынан тиесілі сомаларды төлеуге аудару үшін бюджеттік сыныптаманың 10 таңбалы коды міндетті түрде көрсетіледі.
Бұдан басқа, 3 данада карт-шот (N 1 қосымша) арқылы қызмет көрсетілетін тұлғалардың саны туралы мәлімет әзірленеді, олардың біріншісі Қазынашылық басқармасының облыстық (Алматы қалалық) аумақтық бөлімшесіне әр айдың 5-күні, екіншісі шарт жасасқан Банктің облыстық (аудандық) филиалына ұсынылады, үшіншісі бюджеттік ұйымда қалдырылады.
Қазынашылық басқармасының облыстық (Алматы қалалық) аумақтық бөлімшелері мәліметтердің деректері бойынша (N 1 қосымша) стипендияларды төлеу үшін берілген карточкаларын (N 2 қосымша) тіркеу есебінің Тізілімін жүргізеді.
10. Төлем тапсырыстарын Қазынашылық басқармасының облыстық (Алматы қалалық) аумақтық бөлімшелеріне республикалық бюджет есебінен ұсталатын бюджеттік ұйымдар тапсырады, онда олар осы бюджеттік ұйымның бет-шоты бойынша АРМ-қазынашының 334 "Стипендиялар" шығыстар ерекшелігі бойынша лимиттің бос қалдықтарының бар болуы тексеріледі.
11. Егер құжаттар дұрыс ресімделсе және алдын-ала бақылау жүзеге асырылса, Қазынашылықтың жауапты орындаушысы визасын қояды және төлемдік тапсырыстың атаулы мөртабанымен растайды (келесі бетте). Бұдан басқа, N 3 қосымшаға сәйкес Банк арқылы стипендия алуға арналған төлем құжаттары тіркелетін арнаулы журналда құжаттар тіркеледі.

12. Бюджетные организации, финансируемые из местного бюджета, оформленные документы вместе с платежным поручением представляют в территориальные органы Казначейства, где их проверяют на наличие свободного остатка лимита по 334 "Стипендии" специфике расхода в АРМ-финансиста местного бюджета по лицевому счету данной бюджетной организации. После визирования и проставления именного штампа правильно оформленного платежного поручения ответственный исполнитель территориального органа Казначейства регистрирует документы в специальном журнале регистрации платежных документов на получение стипендии через Банк (приложение № 3).
13. По данным журнала регистрации (приложение № 3), подсчитываются суммы проплаченных платежных документов за месяц.
14. На основании полученных в электронной (на дискете) и документарной форм списков получателей и копии платежного поручения Банк производит зачисление в течение 3-х банковских дней суммы денег на их карт-счета со дня их поступления на корсчет Банка.
15. Ежемесячно районные отделы областных (Алматинского городского) управлений Казначейства, обслуживающие бюджетные организации на основании данных Реестра учета регистрации карточек (приложение № 2) и Журнала регистрации платежных документов (приложение № 3) составляют Отчет о сводных суммах на получение стипендии через карт-счета (приложение № 4), в котором отражается количество закрытых и вновь открытых карточек. Областное (Алматинское городское) управление Казначейства консолидируют отчеты районных отделов и к 15 числу каждого месяца представляют в Департамент Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в отдел организации денежного обеспечения. Отчет (приложение № 4) подписывается руководителем областного (Алматинского городского) управления Казначейства.
16. Банк не позднее 15 числа каждого месяца, следующего за отчетным, составляет акт на выполненные работы и услуги за отчетный месяц в целом по республике в разрезе областей (г. Алматы) и представляет его для оплаты в отдел организации денежного обеспечения Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
В акте выполненных работ и услуг указываются:
- количество вновь изготовленных за отчетный месяц карточек;
- количество закрытых карточек за отчетный месяц;
- общее количество клиентов-владельцев карточек по состоянию на конец отчетного месяца;
- сумма денег, перечисленных на выплату стипендии и зачисленных Банком на карт-счета в течение отчетного месяца.
17. Отдел организации денежного обеспечения Департамента Казначейства не позднее 17 числа каждого месяца, следующего за отчетным, составляет сводный отчет и сверяет его с предъявленным Банком суммой, отраженных в акте выполнения, подтверждает ее и передает на оплату в Министерство финансов для подготовки платежного поручения. В платежном поручении в текстовом пространстве "Назначение платежа" выделяется стоимость изготовления дебетных платежных карточек, ежемесячный сбор за обслуживание владельцев карточек и сумма комиссионного вознаграждения по зачислению стипендии на карт-счета. В 10-значном коде бюджетной классификации указывается специфика расходов, по которой предусматривается оплата услуг банка.
Министерство финансов не позднее следующего дня перечисляет причитающуюся Банку сумму на его корреспондентский счет.

12. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік ұйымдар ресімделген құжаттарды төлем тапсырысымен бірге Қазынашылықтың аумақтың органдарына тапсырады, онда осы бюджеттік ұйымның бет шоты бойынша АРМ-қаржыгеріне 334 "Стипендиялар" шығыстар ерекшелігі бойынша лимиттің бос қалдықтарының бар-жоғы тексеріледі. Виза қойылғаннан және атаулы мөртабан соғылғаннан соң дұрыс ресімделген төлем құжатын Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты орындаушысы Банк арқылы стипендия алуға арналған төлем құжаттары тіркелетін арнаулы журналда құжаттарды тіркейді (N 3 қосымша).
13. Тіркеу журналының деректері бойынша (N 3 қосымша) ай үшін төленген төлем құжаттарының сомалары есептеледі.
14. Алушылардың электрондық (дискетте) және құжаттық нысандағы алынған тізімдері мен төлем тапсырысының көшірмесі негізінде Банк ақша сомасын Банктің коршотына олар түскен күннен бастап олардың карт-шотына 3 банктік күн ішінде есептеуді жүргізеді.
15. Бюджеттік ұйымдарға қызмет көрсететін Қазынашылықтың облыстық (Алматы қалалық) басқармаларының аудандық бөлімдері Карточкаларды тіркеу есебі тізілімінің (N 2 Қосымша) және Төлем құжаттарын тіркеу журналының деректері негізінде (N 3 қосымша) жабылған және қайта ашылған карточкалардың саны көрсетілетін карт-шоттар арқылы стипендияларды төлеуге арналған бос сомалар туралы есептеме жасайды (4 қосымша). Қазынашылықтың облыстық (Алматы қалалық) басқармасы аудандық бөлімдердің есептемелерін ұзартады және әр айдың 15-күнінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментіне ұсынады.
Есептеме (N 4 қосымша) Қазынашылықтың облыстық (Алматы қалалық) басқармасының бастығы қол қояды.
16. Банк есепті айдан кейінгі әр айдың 15 күнінен кешіктірмей, облыстарды (Алматы қ.) көрсете отырып республика бойынша тұтастай алғанда есепті ай үшін орындалған жұмыстар мен қызмет көрсетулер үшін акт әзірлейді және оны төлем жасау үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментінің ақшамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру бөліміне тапсырады. Орындалған жұмыстар мен қызмет көрсетулер актісінде:
- есепті ай ішінде қайта әзірленген карточкалардың саны;
- есепті ай ішінде жабылған карточкалардың саны;
- есепті айдың аяғындағы жағдай бойынша карточкалардың клиент-иеленушілерінің жалпы саны;
- есепті ай ішінде карт-шоттарға стипендияларды төлеу үшін аударған және Банк есептеген ақша сомалары көрсетіледі.
17. Қазынашылық департаментінің ақшамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру бөлімі есепті айдың кейінгі әр айдың 17-күнінен кешіктірмей жиынтық есептеме әзірлейді және орындалу актісінде көрсетілген, Банктің ұсынған сомасымен салыстырады, растайды және тапсырыстық төлем әзірлеу үшін Қаржы министрлігіне төлем жасау үшін береді. "Төлемнің мақсаты" тапсырыстық төлемнің мәтіндік бос орнына дебет төлем карточкасын жасау құны, карточка иелеріне қызмет көрсеткені үшін ай сайынғы алымдар және карт-шотқа стипендияларды есептеу бойынша комиссиялық сыйақылар сомасы бөліп көрсетіледі. Бюджеттік сыныптаманың 10 таңбалы кодында банктің қызметтерін төлеу көзделетін шығыстар ерекшелігі көрсетіледі.
Қаржы министрлігі келесі күннен кешіктірмей Банкке тиесілі сомаларды оның корреспонденттік шотына аударады.

18. В случае наличия расхождений между данными акта выполнения, представленного Банком, и сводного отчета, составленного отделом организации денежного обеспечения Департамента Казначейства, Стороны оформляют акт расхождений, в котором оговаривается сумма, принимаемая Министерством финансов к оплате. Оплата по акту расхождений производится в течение пяти банковских дней после даты его оформления. Взаиморасчеты между Министерством финансов и Банком по итогам отчетного месяца завершаются по мере устранения расхождений, на основании дополнительного акта, представляемого Банком в течение пяти банковских дней после даты его представления, если Стороны не предъявили друг другу новые разногласия.
2. Порядок выдачи карточек и ПИН-конвертов
стипендиатам учебного заведения
19. По мере изготовления и доставки карточек и ПИН-конвертов Банк информирует об этом ответственного работника бюджетной организации. Карточки и ПИН-конверты выдаются получателям стипендий с одновременным вручением одного экземпляра заявления и подписанного Банком договора на обслуживание.
20. Банк, по согласованию с бюджетной организацией, организует выезд своих сотрудников в бюджетную организацию для выдачи карточек и ПИН-конвертов.
При замене карточек по истечении срока их действия, а также в случаях утраты карточки или порчи выдача новых карточек производится в областном (районном) филиале Банка.
3. Закрытие карточки
21. Карточка аннулируется (закрывается) Банком и подлежит сдаче в Банк, согласно условиям индивидуального Договора с клиентом.
22. Бюджетная организация с 1-го по 5-ое число каждого месяца подает в Банк список закрываемых карточек, в котором указывает номер закрываемой карточки, Ф.И.О. клиента. Список закрываемых карточек заверяется ответственными лицами бюджетной организации и скрепляется оттиском печати.
Банк в последний банковский день месяца производит закрытие карточек, согласно представленного бюджетной организацией списка закрываемых карточек.
При закрытии карточки карт-счет не закрывается, и при необходимости, бюджетная организация производит его пополнение в вышеизложенном порядке, указывая в списках получателей стипендии номер закрытой карточки.
Для получения остатка денег с карт-счета клиент обращается с письменным заявлением в любой областной (районный) филиал Банка, в котором указывает, куда необходимо перевести данный остаток.
23. Порядок сдачи карточек клиентами оговаривается договором, заключаемым бюджетной организацией с Банком.
Приложение 1
Сведения
о количестве лиц, обслуживаемых через
карт-счета _____________________ по выплате стипендий
(наименование банка)
за ___________________ месяц 199__ года
по ____________________________________
(наименование и код организации)
Вид бюджета: республиканский, местный (ненужное зачеркнуть)

18. Банк ұсынған актілерді орындау деректері мен Қазынашылық департаментінің ақшамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру бөлімі әзірлеген жиынтық есеп арасында алшақтық орын алған жағдайда, Тараптар алшақтық актілерін толтырады, онда төлемге Қаржы министрлігі қабылдайтын сомалар көрсетіледі. Алшақтық актісі бойынша төлем жасау ол ресімделген күннен кейін 5 банктік күн ішінде жүргізіледі. Есепті ай қорытындысы бойынша Қаржы министрлігі мен Банк арасындағы өзара есеп айырысулар, егер Тараптар бір-біріне жаңа пікір қайшылықтарын ұсынбаса, ол ұсынылған күннен кейінгі 5 банктік күн ішінде Банк ұсынған қосымша акт негізінде алшақтықтардың қалпына келуіне қарай аяқталады.
2. Оқу орындарының стипендия алушыларына карточкаларды
және ПИН-конверттерін беру тәртібі
19. Карточкалардың және ПИН-конверттерінің әзір болуына және жеткізілуіне қарай Банк бұл туралы бюджеттік ұйымның жауапты қызметкеріне хабарлайды. Карточкалар мен ПИН-конверттер стипендия алушыларға өтініштің және қызмет көрсетуге деген Банк қол қойған шарттың бір данасын бір мезгілде тапсыра отырып беріледі.
20. Банк бюджеттік ұйымның келісімі бойынша карточкалар мен ПИН- конверттерді беру үшін бюджеттік ұйымға өздерінің қызметкерлерінің шығуын ұйымдастырады.
Карточкалар өздерінің қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін алмастыру кезінде, сондай-ақ карточкалар жоғалған немесе бүлінген жағдайларда жаңа карточкаларды беруді Банктің облыстық (аудандық) филиалы жүргізеді.
3. Карточкаларды жабу
21. Клиентпен жасалған жеке Шарт талаптарына сәйкес карточканы Банк жояды (жабады) және Банкке тапсыруға жатады.
22. Бюджеттік ұйым әр айдың 1-інен 5-іне дейін жабылатын карточкалардың тізімін Банкке береді, онда жабылатын карточкалардың нөмірі, клиенттің аты-жөні, тегі көрсетіледі. Жабылатын карточкалардың тізімін бюджеттік ұйымның жауапты тұлғасы растайды және мөрдің таңбасымен бекітеді.
Банк айдың соңғы банктік күні бюджеттік ұйым ұсынған жабылатын карточкалардың тізіміне сәйкес карточкаларды жабады.
Карточкаларды жабу кезінде карт-шот жабылмайды және қажет болғанда, бюджеттік ұйым стипендия алушылардың тізімінде жабылған карточкалардың нөмірін көрсете отырып, жоғарыда аталған тәртіпте оған толықтыру жасауды жүргізеді.
Карт-шоттан қалдық ақшаны алу үшін клиент Банктің кез келген облыстық (аудандық) филиалына жазбаша өтініш білдіреді, онда бұл қалдықты қайда аудару қажеттілігі көрсетіледі.
23. Клиенттердің карточкаларды тапсыру тәртібі бюджеттік ұйымның Банкпен жасаған шартында көрсетіледі.
1-қосымша
Стипендияларды төлеу жөніндегі
__________________ карт-шоттары арқылы қызмет
(банктің атауы)
көрсетілген тұлғалардың саны туралы
Мәліметтер
_________________________________ бойынша
(Ұйымның атауы және коды)
199__ жылғы_______________ ай үшін
Бюджет түрі: республикалық, жергілікті
___________________________
(керек емесі сызылсын)

1. Количество  лиц, получающих стипендию (чел.) ______________________
2. Количество обслуживаемых карточек с начала года (штук) ____________
3. Количество вновь выпущенных карточек (штук) _______________________
4. Количество закрытых платежных карточек (штук) _____________________
5. Количество обслуживаемых карточек (штук), на ______________________
месяц 199__ года __________________________________________________
(строка 2 + строка 3 - строка 4)
Подписи лиц, имеющих право подписи
Приложение 2
Реестр учета регистрации дебетных платежных
карточек для выплаты стипендии
за 199__-199__ год
Вид бюджета: республиканский, местный
(ненужное зачеркнуть)
____________________________________________________________________
|Наименование|  Код  |       Количество дебетных платежных карточек  |
| бюджетной  |органи-|_______________________________________________|
|организации |зации  |             Январь             |     Февраль  |
|            |       |________________________________|______________|
|            |       |действующие|выпущено в|закрыто в|действующие   |
|            |       | на начало | текущем  | текущем |на начало     |
|            |       |  месяца   | месяце   | месяце  |месяца        |
|____________|_______|___________|__________|_________|______________|
1       !  2    !    3      !     4    !   5     !       6
----------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
|             Март               |     Апрель
____________________|________________________________|______________
|выпущено в|закрыто в|действующие|выпущено в|закрыто в|  действующие |
| текущем  | текущем |на начало  | текущем  | текущем |   на начало  |
| месяце   | месяце  | месяца    | месяце   | месяце  |     месяца   |
|__________|_________|___________|__________|_________|______________|
7     !   8     !    9      !    10    !   11    !       12
----------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Апрель        |             Май                |     Июнь
____________________|________________________________|______________
|выпущено в|закрыто в|действующие|выпущено в|закрыто в|  действующие |
| текущем  | текущем |на начало  | текущем  | текущем |   на начало  |
| месяце   | месяце  | месяца    | месяце   | месяце  |     месяца   |
|__________|_________|___________|__________|_________|______________|
13    !   14    !    15     !     16   !   17    !       18
----------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
|           Июль                 |    Август
____________________|________________________________|______________
|выпущено в|закрыто в|действующие|выпущено в|закрыто в|  действующие |
| текущем  | текущем |на начало  | текущем  | текущем |   на начало  |
| месяце   | месяце  | месяца    | месяце   | месяце  |     месяца   |
|__________|_________|___________|__________|_________|______________|
19    !  20     !    21     !     22   !   23    !       24
----------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
|           Сентябрь             |     Октябрь
____________________|________________________________|______________
|выпущено в|закрыто в|действующие|выпущено в|закрыто в|  действующие |
| текущем  | текущем |на начало  | текущем  | текущем |   на начало  |
| месяце   | месяце  | месяца    | месяце   | месяце  |     месяца   |
|__________|_________|___________|__________|_________|______________|
25    !  26     !    27     !    28    !   29    !       30
----------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
Октябрь        |           Ноябрь               |     Декабрь
____________________|________________________________|______________
|выпущено в|закрыто в|действующие|выпущено в|закрыто в|  действующие |
| текущем  | текущем |на начало  | текущем  | текущем |   на начало  |
| месяце   | месяце  | месяца    | месяце   | месяце  |     месяца   |
|__________|_________|___________|__________|_________|______________|
31    !  32     !    33     !    34    !   35    !       36
----------------------------------------------------------------------  _____________________
Декабрь              |
____________________|
|выпущено в|закрыто в|
| текущем  | текущем |
| месяце   | месяце  |
|__________|_________|
37    !  38     !
----------------------
Приложение 3
____________________________________
(Наименование органа Казначейства)
Журнал
регистрации платежных документов на получение
стипендии через ____________________ на ________ финасовый год
(наименование банка)
Вид бюджета: республиканский, местный
(ненужное зачеркнуть)
____________________________________________________________________
| № | Дата   |Наименование|Код орга-| Реквизиты платежного поручения |
|п/п|регистра| бюджетной  |низации  |________________________________|
|   |ции     |организации |         |  Дата  |  Номер  |Сумма (тенге)|
|___|________|____________|_________|________|_________|_____________|

1. Стипендия алатын тұлғалардың саны (адам) __________________
2. Жыл басынан бері қызмет көрсетілетін карточкалардың саны (дана)____
3. Қайта шығарылған карточкалардың саны (дана)________________
4. Жабылған төлем карточкаларының саны (дана) ________________
5. ______________________________________199___ жылдың
(2-жол+3-жол+4-жол)
_____________ айында қызмет көрсетілетін карточкалардың саны
(дана) ___
Қол қоюға құқығы бар
тұлғалардың қолы
2-қосымша
Стипендияларды төлеу үшін дебет төлем карточкаларын
тіркеу есебінің тізілімі
199____-19____ жж. үшін
Бюджет түрі: республикалық, жергілікті
___________________________
(керек емесі сызылсын)
____________________________________________________________________
|Бюджет.|Ұйым |           Дебет төлем карточкаларының саны
| тік   |-дар.|_____________________________________________________
| ұйым. | дың |    Қаңтар        |       Ақпан         |   Наурыз
| ның   | коды|_________________ |_____________________|___________
|атауы  |     |ай ба.|ағым.|ағым.|ай ба.|ағым.|ағымдағы|ай ба|ағым|ағым
|       |     |сында |дағы |дағы |сында |дағы |айда жа.|сында|дағы|дағы
|       |     |әрекет|айда |айда |әрекет|айда |былғаны |әреке|айда|айда
|       |     |еткені|шыға.|жабы.|еткені|шыға.|        |еткен|шыға|жабыл
|       |     |      |рыл. |лғаны|      |рыл. |        |     |рыл.|ғаны
|       |     |      |ғаны |     |      |ғаны |        |     |ғаны|
|_______|_____|______|_____|_____|______|_____|________|_____|____|_____
|   1   |  2  |   3  |  4  |  5  |  6   |  7  |    8   |  9  | 10 |  11
|_______|_____|______|_____|_____|______|_____|________|_____|____|_____
|_______|_____|______|_____|_____|______|_____|________|_____|____|_____
таблицаның жалғасы
______________________________________________________
|                 Дебет төлем карточкаларының саны     |
|______________________________________________________|
|    Сәуір         |       Мамыр          |   Маусым   |
|_________________ |______________________|____________|
|ай ба.|ағым.|ағым.|ай ба.|ағым.|ағымдағы |ай ба.|ағым.|
|сында |дағы |дағы |сында |дағы |айда жа. |сында |дағы |
|әрекет|айда |айда |әрекет|айда |былғаны  |әрекет|айда |
|еткені|шыға.|жабы.|еткені|шыға.|         |еткені|шыға.|
|      |рыл. |лғаны|      |рыл. |         |      |рыл. |
|      |ғаны |     |      |ғаны |         |      |ғаны |
|______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|
|  12  | 13  | 14  |  15  |  16 |   17    |  18  |  19 |
|______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|
|______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|
__________________________________________________________________________
|__________________________________________________________________________
|             |    Шілде         |       Тамыз          |     Қыркүйек
|_____________|_________________ |______________________|__________________
|ағымдағы айда|ай ба.|ағым.|ағым.|ай ба.|ағым.|ағымдағы |ай ба.|ағым.|ағым.
|жабылғаны    |сында |дағы |дағы |сында |дағы |айда жа. |сында |дағы |дағы
|             |әрекет|айда |айда |әрекет|айда |былғаны  |әрекет|айда |айда
|             |еткені|шыға.|жабы.|еткені|шыға.|         |еткені|шыға.|жабыл
|             |      |рыл. |лғаны|      |рыл. |         |      |рыл. |ғаны
|             |      |ғаны |     |      |ғаны |         |      |ғаны |
| ___________ |______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|_____
|     20      |  21  | 22  | 23  |  24  |  25 |   26    |  27  |  28 |  29
|____________ |______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|_____
|____________ |______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|_____
таблицаның жалғасы
_____________________________________________________________
|_____________________________________________________________|
|      Қазан       |       Қараша         |  Желтоқсан        |
|_________________ |______________________|__________________
|ай ба.|ағым.|ағым.|ай ба.|ағым.|ағымдағы |ай ба.|ағым.|ағым. |
|сында |дағы |дағы |сында |дағы |айда жа. |сында |дағы |дағы  |
|әрекет|айда |айда |әрекет|айда |былғаны  |әрекет|айда |айда  |
|еткені|шыға.|жабы.|еткені|шыға.|         |еткені|шыға.|жабыл.|
|      |рыл. |лғаны|      |рыл. |         |      |рыл. |ғаны  |
|      |ғаны |     |      |ғаны |         |      |ғаны |      |
|______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|______|
|  30  | 31  | 32  |  33  |  34 |   35    |  36  |  37 |  38  |
|______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|______|
|______|_____|_____|______|_____|_________|______|_____|______|
3-қосымша
___________________________________
(Қазынашылық органының атауы)
_________ қаржы жылына_______________арқылы
(банктің атауы)
стипендия алуға арналған төлем құжаттарын тіркеу
Журналы
Бюджет түрі: республикалық, жергілікті
_________________________
(керек емесі сызылсын)
__________________________________________________________________________
| р.с | Тіркеу |Бюджеттік   |  Ұйым  | Төлем тапсырмаларының реквизиті
|     |  күні  | ұйым атауы |  коды  |_____________________________________
|     |        |            |        | Күні  |    Нөмірі   |      Сомасы
|     |        |            |        |       |             |      (теңге)
|_____|________|____________|________|_______|_____________|_______________

| 1 |    2   |      3     |    4    |    5   |    6    |      7      |
|___|________|____________|_________|________|_________|_____________|
Приложение 4
Отчет о сводных денежных суммах
на получение стипендий через карт-счета
за____________месяц 199__года
по________________________________
(наименование органа Казначейства)
____________________________________________________________________
|Суммы на выплату стипендии (тенге)| Количество выпущенных дебетных  |
|       в течение месяца           |     платежных карточек (штук)   |
|__________________________________|_________________________________|
|Всего|        В том числе         |Всего|         В том числе       |
|     |____________________________|     |___________________________|
|     |организации|организации на  |     |организации|организации на |
|     |на местном |республиканском |     |на местном |республиканском|
|     | бюджете   |     бюджете    |     |  бюджете  |    бюджете    |
|_____|___________|________________|_____|___________|_______________|
|  1  |     2     |        3       |  4  |      5    |       6       |
|_____|___________|________________|_____|___________|_______________|
продолжение таблицы
____________________________________________________________________
|   Количество закрытых дебетных   |Количество действующих дебетных  |
|     платежных карточек (штук)    |     платежных карточек (штук)   |
|__________________________________|_________________________________|
|Всего|        В том числе         |Всего|         В том числе       |
|     |____________________________|     |___________________________|
|     |организации|организации на  |     |организации|организации на |
|     |на местном |республиканском |     |на местном |республиканском|
|     | бюджете   |     бюджете    |     |  бюджете  |    бюджете    |
|_____|___________|________________|_____|___________|_______________|
|  7  |     8     |        9       |  10 |      11   |       12      |
|_____|___________|________________|_____|___________|_______________|

|  1  |    2   |      3     |    4   |   5   |      6      |         7
|_____|________|____________|________|_______|_____________|_______________
|_____|________|____________|________|_______|_____________|_______________
4-қосымша
Карт-шоттар арқылы стипендия
алуға арналған жиынтық ақша сомалары туралы
есеп
__________________________ бойынша
(Қазынашылық органының атауы)
199___жылдың ____________ айы үшін
__________________________________________________________________________
|  Ай ішінде стипендияларды төлеуге   |  Шығарылған дебеттік төлем
|     арналған сомалар (теңге)        | карточкалардың саны (дана)
|_____________________________________|____________________________________
| Бар.  |     Оның ішінде             | Бар.  |          Оның ішінде
| лығы  |_____________________________| лығы  |___________________________
|       | Жергілікті| Респ. бюджеттегі|       | Жергілікті | Респ. бюджетте
|       | бюджеттегі|      ұйым       |       | бюджеттегі |  гі ұйым
|       |    ұйым   |                 |       |    ұйым    |
|_______|___________|_________________|_______|____________|_______________
|   1   |     2     |        3        |   4   |      5     |         6
|_______|___________|_________________|_______|____________|_______________
|_______|___________|_________________|_______|____________|_______________
__________________________________________________________________________
|  Жабылған дебеттік төлем            |  Қолданыстағы дебеттік төлем
|  карточкаларының саны (дана)        | карточкаларының саны (дана)
|_____________________________________|____________________________________
| Бар.  |     Оның ішінде             | Бар.  |          Оның ішінде
| лығы  |_____________________________| лығы  |____________________________
|       | Жергілікті| Респ. бюджеттегі|       | Жергілікті | Респ. бюджетте
|       | бюджеттегі|      ұйым       |       | бюджеттегі |  гі   ұйым
|       |    ұйым   |                 |       |    ұйым    |
|_______|___________|_________________|_______|____________|_______________
|   7   |     8     |        9        |  10   |     11     |        12
|_______|___________|_________________|_______|____________|_______________
|_______|___________|_________________|_______|____________|_______________
Облыстық (Алматы қалалық) Қазынашылықтың
жетекшісі