О ходе выполнения плана мероприятий по реализации Стратегического плана развития области на 1998-2000 годы
Решение акима Кызылординской области от 24 декабря 1998 года № 853. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 20 марта 1999 года № 80. Прекращено действие в связи с истечением срока
Местными исполнительными органами области принимаются определенные меры по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 1998 года "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Стратегических планов развития области, города и районов на 1998 -2000 годы.
В Стратегическом плане развития области на текущий год предусмотрено 188 мероприятий, которые в основном исполнены.
Реализация предусмотренных мероприятий во многом способствовала обеспечению некоторого экономического роста посредством оздоровления реального сектора экономики, реформирования бюджетной сферы и привлечения инвестиций в экономику области и проведению активной социальной политики.
В агропромышленном комплексе за 11 месяцев текущего года объем валовой продукции сельского хозяйства возрос на 2,7 процента по сравнению с аналогичным периодом 1997 года, производство молока увеличилось - на 37,3 процента, яиц - на 68,8 процента. Собрано больше риса и возросла его урожайность.
Достигнуты определенные успехи в развитии малого предпринимательства, несколько возросли количество субъектов, численность занятых в них, объем произведенной ими продукции и платежи в бюджет.
Увеличился объем произведенной промышленной продукции (на 13,0%), в том числе добычи нефти (на 15,1%). Осуществлены ряд мер по дальнейшему развитию транспортного комплекса и телекоммуникаций области.
Разработаны и реализовались мероприятия по охране окружающей среды, водоснабжению и водообеспечению, охране здоровья, повышению уровня образования, культуры, борьбе с бедностью и безработицей.
Вместе с тем. в работе акимов районов и города, областных управлений, комитетов, департаментов и ведомств по выполнению плана мероприятий по реализации Стратегического плана развития области на 1998 год имеются существенные недостатки. В Стратегическом плане 6 мероприятии из-за отсутствия финансовых средств остались невыполненными, 3-перенесены на 1999 год по согласованию с соответствующими министерствами и ведомствами.
Не обеспечение своевременного и полного выполнения всех запланированных пунктов плана мероприятий в некоторой степени отрицательно повлияли на рост промышленного и сельскохозяйственного производства, на реализацию социальной и экологической политики.
Указанные недостатки и упущения являются следствием ослабления контроля со стороны местных исполнительных органов за безусловной реализацией мероприятий по реализации Стратегического плана развития области на 1998 год.

Облыстың 1998-2000 жылдарға арналған Стратегиялық даму жоспарын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспарының орындалу барысы туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1998 жылғы 24 желтоқсандағы № 853 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1999 жылғы 20 наурызда № 80 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Облыстың жергілікті атқарушы органдары Қазакстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 28 қаңтардағы "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығын, облыстың, Қызылорда қаласының және аудандардың 1998 - 2000 жылдарға арналған Стратегиялық даму жоспарын іске асыру жөнінде біршама шаралар қабылдауда.
Облыстың Стратегиялық даму жоспарында осы жылға 188 шара қаралып, олар негізінен орындалды.
Қаралған шараларды іске асыру коптеген жағдайда экономиканың нақты секторын сауықтыру, бюджет саласын реформалау және облыс экономикасына инвестициялар тарту арқылы біршама экономикалық өсуді камтамасыз етуге және белсенді әлеуметтік саясатты жүргізуге ықпал етті.
Агроөнеркәсіп кешенінде осы жылдың 11 айында ауыл шаруашылығы жалпы өнімінің көлемі 1997 жылдың осындай кезеңімен салыстырғанда 2.7 процентке, сүт өндіру 37.3 процентке, жұмыртқа - 68.8 процентке өсті. Күріш артық жиналып, оның өнімділігі артты.
Шағын кәсіпкерлікті дамытуда біршама табыстарға кол жетті, субъектілер саны, онда еңбекке қамтылғандар, олардың өндірген өнім көлемі мен бюджетке төлемдері өсті.
Өндірілген өнеркәсіп өнімінің көлемі (13,0%-ке), оның ішінде мұнай өндіру (15,1%-ке) көбейді. Облыстың көлік комплексі мен телекоммуникациясын одан әрі дамыту жөнінде бірқатар шаралар жүзеге асырылды.
Қоршаған ортаны қорғау, сумен жабдықтау және сумен қамтамасыз ету, денсаулық сақтау, білім, мәдениет деңгейін көтеру. кедейшілік пен жұмыссыздыққа қарсы күрес жөнінде шаралар әзірленіп, іске асырылды.
Дегенмен, аудан және қала әкімдерінің, облыстық басқармалардың, комитеттердің, департаменттер мен ведомстволардың облыстың Стратегиялық даму жоспарын іске асыру жөніндегі шаралар жоспарын орындаудағы жұмыстарында елеулі кемшіліктер бар. Стратегиялық жоспардағы 6-шара қаражаттың болмауынан орындалмай қалды, 3-еуі тиісті министрліктер мен ведомстволардың келісімі бойынша 1999 жылға қалдырылды.
Шаралар жоспарында жоспарланған барлық пункттердің уақытылы және толық орындалуының камтамасыз етілмеуі біршама дәрежеде өнеркәсіп және ауыл шаруашылығы өндірісінің өсуіне, әлеуметтік және экологиялық саясатты іске асыруға теріс ықпалын тигізді.
Көрсетілген кемшіліктер мен олқылықтар жергілікті атқарушы органдар тарапынан облыстың 1998 жылға арналған Стратегиялық даму жоспарын іске асыру жөніндегі шараларын сөзсіз іске асыруға бақылауды әлсіреткенінің салдарынан болып отыр.

В целях своевременного и полного выполнения Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" и Стратегических планов развития области, города и районов на 1998 - 2000 годы РЕШИЛ:
1. Информацию начальника областного управления экономики Шаменовой Б. М. по данному вопросу принять к сведению.
2. Утвердить план мероприятий по реализации Стратегического плана развития области на 1999 год (прилагается).
3. Возложить на областное управление экономики координацию деятельности местных исполнительных органов по выполнению Стратегического плана развития области на 1998 - 2000 годы и контроль за его реализацией.
4. Установить, что персональную ответственность за реализацию Стратегического плана развития области на 1998 - 2000 годы несут акимы районов и г. Кызылорда, первые руководители областных управлений, комитетов, департаментов и ведомств.
5. Установить, что местные исполнительные органы, являющиеся ответственными исполнителями, могут вносить предложения об изменениях и дополнениях в план мероприятий областному управлению экономики 2 раза в год до 15 июня и 15 декабря.
6. Акимам районов и г. Кызылорда, руководителям областных управлений, комитетов, департаментов и ведомств обеспечить своевременное и полное выполнение данного плана мероприятий и о ходе исполнения ежеквартально до 20 числа последнего месяца отчетного квартала предоставлять информацию в областное управление экономики.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на первого заместителя акима области Нургисаева С. У.
Аким Б. САПАРБАЕВ

Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығын және 1998 - 2000 жылдарға арналған облыстың, Қызылорда каласының және аудандардың Стратегиялық даму жоспарларын уақытылы және толық орындау мақсатында ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Облыстық экономика басқармасының бастығы Б. М. Шәменованың осы мәселе жөніндегі ақпараты қаперге алынсын.
2. Облыстың Стратегиялык даму жоспарын іске асыру жөніндегі 1999 жылға арналған шаралар жоспары бекітілсін (қоса беріліп отыр).
3. Жергілікті атқарушы органдардың облыстың 1998 - 2000 жылдарға арналған Стратегиялық даму жоспарын орындау жөніндегі қызметін үйлестіру және оның іске асырылуын бақылау облыстық экономика басқармасына жүктелсін.
4. Облыстың 1998 - 2000 жылдарға арналған Стратегиялық даму жоспарын іске асыру үшін аудан және Кызылорда каласы әкімдері, облыстық басқармалар, комитеттер, департаменттермен ведомстволар басшылары жеке - дара жауап береді деп белгіленсін.
5. Жауапты атқарушылар болып табылатын жергілікті атқарушы органдар облыстық экономика басқармасына жылына 2 рет 15 маусымға және 15 желтоқсанға дейін шаралар жоспарына өзгерістер мен толықтырулар туралы ұсыныс енгізе алады деп белгіленсін.
6. Аудан және Қызылорда қаласы әкімдері, облыстық басқармалардын, комитеттердің, департаменттер мен ведомстволардың басшылары осы шаралар жоспарын уақытылы және толық орындауды қамтамасыз етсін және атқарылу барысы туралы тоқсан сайын есепті тоқсанның сонғы айының 20-күніне дейін облыстық экономика басқармасына ақпарат ұсынсын.
7. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары С. Нүрғисаевқа жүктелсін.
Әкім Б. Сапарбаев