О выполнении Кызылординским областным военным комиссариатом Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе"
Решение Кызылординского областного Маслихата /XVI сессия/ от 27 марта 1998 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 12 апреля 1999 года № 94
Заслушав информацию заместителя областного военного комиссара Ж. Бисенгалиева ХVI-сессия областного Маслихата РЕШИЛА:
1. Принять к сведению информацию Ж. Бисенгалиева - заместителя областного военного комиссара "О всеобщей военной обязанности и военной службе".
2. Предложения Ж. Бисенгалиева - заместителя областного военного комиссара о зачислении в запас военнообязанных всех призывников, имеющих 2-х детей, имеющих на своем иждивении родителей-пенсионеров, отбывших наказание в местах лишения свободы независимо от срока, имеющих отсрочку по состоянию здоровья. Производить в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" с учетом изменений и дополнений внесенными Указами Президента Республики Казахстан, имеющими силу Закона, от 19 мая и 14 ноября 1995 г.
3. Поручить Маслихатам всех уровней, отделам /организациям/ образования здравоохранения, физической культуре и спорту организовать практическое осуществление физической и моральной подготовки, патриотического воспитания проведения лечебно-профилактических мероприятий допризывников и призывников.
Председатель ХVI-сессии
областного маслихата А. Алматов
Секретарь областного маслихата И. ЕРМАКАШЕВ

"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Қызылорда облыстық әскери комиссариатында орындалу барысы жайлы
Қызылорда облыстық Мәcлихатының 1998 жылғы 27 наурыздағы /XVI сессия/ шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1999 жылғы 12 cәуірде № 94 болып тіркелді
Облыстық әскери комиссар орынбасары Ж.Бисенғалиевтың хабарламасын тыңдап, облыстық Мәслихаттың ХVІ-сессиясы ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Облыстық әскери комиссар орынбасары Ж.Бисенғалиевтың "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Қызылорда облыстық әскери комиссариатында орындалу барысы жайлы хабарламасы еске алынсын.
2. Облыстық әскери комиссар хабарламасында айтылған ұсыныстар, яғни әскер қатарына шақырылушылар ішінен басқа адамның көмегі мен күтіміне мұқтаж отбасы барларды, мерзіміне қарамастан сотталғандарды, әскери қызметке шақыруды кейінге қалдырылғандарды әскери запасқа қалдыру "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына /19 мамыр 1995 жылғы, 14 қараша 1995 жылғы Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары арқылы енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды еске ала отырып сәйкес жүргізілсін.
3. Облыстық, Кызылорда қалалық және аудандық Мәслихаттарға, білім, денсаулық сақтау, дене мәдениеті және спорт бөлімдері /ұйымдарына / әскери қызметке шақыруға дейінгілер мен шақырылушы жасөспірімдерге патриоттық тәрбие беру, бастапқы әскери даярлықтан өткізу, емдік-профилактикалық шараларды жүзеге асыруды ұйымдастыру тапсырылсын.
Облыстық Мәслихат
ХVI-сессиясының төрағасы А. Алматов
Облыстық Мәслихат хатшысы Б. Ермақашев