Об утверждении типовой конкурсной документации по государственным закупкам
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 24 февраля 1999 года N 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26.04.1999 г. N 740. Утратил силу - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 31 октября 2002 года N 8 (V022041)
На основании Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", Положения об Агентстве Республики Казахстан по государственным закупкам и в целях упорядочения порядка подготовки государственными учреждениями конкурсной документации и договоров о государственных закупках приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Типовую инструкцию для потенциальных поставщиков по подготовке конкурсных заявок и по проведению открытого или закрытого конкурса по закупке товаров или услуг;
2) Типовой договор о государственных закупках товаров или услуг;
3) Типовую инструкцию для потенциальных поставщиков по подготовке конкурсных заявок и по проведению открытого или закрытого конкурса по закупке работ;
4) Типовой договор о государственных закупках работ.
2. Государственным учреждениям при подготовке конкурсной документации и при заключении договоров о государственных закупках руководствоваться настоящими Типовыми инструкциями и договорами.
3. Настоящие Типовые инструкции и договоры вступают в силу с момента регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Типовая инструкция
для потенциальных поставщиков
по подготовке конкурсных заявок и
по проведению открытого или закрытого
конкурса по закупке товаров или услуг
Настоящая Типовая инструкция для потенциальных поставщиков по подготовке конкурсных заявок и по проведению открытого или закрытого конкурса по закупке товаров или услуг (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - Закон) и Инструкцией о порядке проведения государственных закупок товаров, работ и услуг (далее - Порядок), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года N 1268 . Организатор конкурса, используя настоящую Инструкцию, разрабатывает и утверждает инструкцию на каждый проводимый им конкурс. При этом выделенные в настоящей Инструкции курсивом разъяснения должны заполняться организатором конкурса в зависимости от вида конкурса, типа закупаемых товаров/услуг и других условий проведения конкурса.
Глава 1. Введение
1. Предмет конкурса
1. Настоящая инструкция по проведению (открытого или закрытого) конкурса по закупке (указать наименование товара или услуг) разработана с целью предоставления потенциальным поставщикам полной информации об условиях их участия в конкурсе.

Мемлекеттік сатып алу жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттаманы бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі 1999 жылы 24 ақпан N 22 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 26.04.1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 740. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 31 қазандағы N 8 бұйрығымен
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңы , Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі туралы Ереже негізінде және мемлекеттік мекемелердің конкурстық құжаттама мен мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды дайындау тәртібін бір жүйеге келтіру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Конкурстық өтінімдерді дайындау жөніндегі және тауарларды немесе қызмет көрсетулерді сатып алу жөнінде ашық немесе жабық конкурс өткізу жөніндегі ықтимал өнім берушілер үшін үлгілік нұсқаулық;
2) Тауарларды немесе қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт;
3) Конкурстық өтінімдерді дайындау жөніндегі және жұмыстарды сатып алу жөнінде ашық немесе жабық конкурс өткізу жөніндегі ықтимал өнім берушілер үшін үлгілік нұсқаулық;
4) Жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт бекітілсін.
2. Конкурстық құжаттаманы дайындағанда және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасқанда мемлекеттік мекемелер осы Үлгілік нұсқаулықтар мен шарттарды басшылыққа алсын.
3. Осы Үлгілік нұсқаулықтар мен шарттар Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік сатып алу
жөніндегі Агенттігі
Төрағасының
1999 жылғы 24 ақпандағы
N 22 бұйрығымен бекітілген
Конкурстық өтінімдерді дайындау және
тауарлар немесе қызмет  көрсетулерді сатып алу
жөніндегі ашық немесе жабық конкурс өткізу бойынша ықтимал өнім берушілер үшін
Үлгілік нұсқаулық
Осы конкурстық өтінімдер дайындау және тауарлар немесе қызмет көрсетулерді сатып алу жөнінде ашық немесе жабық конкурс өткізу бойынша ықтимал өнім берушілер үшін Үлгілік нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы"  Заңына (бұдан әрі - Заң) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 10 желтоқсандағы N 1268 қаулысымен бекітілген Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізудің тәртібі туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі - Тәртіп) сәйкес әзірленген. Конкурсты ұйымдастырушы осы Нұсқаулықты пайдалана отырып, өзі өткізетін әр конкурсқа нұсқаулық дайындап бекітеді. Бұл жағдайда конкурсты ұйымдастырушы Нұсқаулықта курсивпен көрсетілген түсініктемелерді конкурстың түріне, сатып алынатын тауарлар/қызмет көрсетулер түрлеріне және басқа да конкурсты өткізудің шарттарына байланысты толтыру керек.
1. Кіріспе
1. Конкурстың нысанасы
1. (Тауардың немесе қызмет көрсетудің атауы көрсетіледі) сатып алу жөнінде (ашық немесе жабық) конкурсты өткізу жөніндегі осы нұсқаулық ықтимал өнім берушілерге олардың конкурсқа қатысуының шарттары туралы толық ақпарат беру мақсатында дайындалған.

2. Конкурс проводится с целью определения поставщиков (указать наименование товара или услуг) для (указать название ведомства для которого проводится конкурс). Полный перечень закупаемых товаров/ подлежащих оказанию услуг приведен в приложении 1 к настоящей Инструкции.
3. Организатором конкурса выступает (полное наименование организатора конкурса).
2. Источник финансирования и базовые условия платежа
4. Заказчик для данной закупки использует средства (указать какие средства используются: республиканского или местного бюджета, средства займов или грантов, т.д.).
5. Базовые условия платежа: указать условие платежа, приемлемое для Заказчика и установленное законодательством по финансированию государственных закупок (полная предоплата, частичная предоплата или оплата по факту поставки товара (оказания услуг) по мере выделения лимита бюджетных средств Министерством финансов Республики Казахстан).
6. Потенциальный поставщик может представить альтернативные условия платежа, при этом потенциальный поставщик в своей конкурсной заявке должен указать, какую ценовую скидку он может предложить в этом случае.
3. Правомочность и квалификация
потенциальных поставщиков
7. К конкурсу допускаются все желающие потенциальные поставщики (в случае наличия конкурентного рынка закупаемых товаров или услуг на территории Республики Казахстан согласно пункта 4 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" здесь указывается, что к конкурсу допускаются только отечественные потенциальные поставщики), занимающиеся производством и/или реализацией/оказанием (указать наименование закупаемого товара или услуг), гарантирующие поставку/оказание (указать наименование товара или услуг), соответствующих(его) по качеству требованиям, указанным в Технической спецификации (приложение 2 к настоящей Инструкции)(техническая спецификация - описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров или услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или внутренние стандарты).
8. Для участия в конкурсе потенциальный поставщик должен удовлетворять квалификационным требованиям, оговоренным в пункте 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - Закон).
9. В заседаниях Конкурсной комиссии может участвовать официальный представитель потенциального поставщика. Полномочия представителя потенциального поставщика должны быть подтверждены письменно в виде доверенности.

2. Конкурс (қай ведомство үшін конкурс өткізіледі, сол ведомствоның атауын көрсету керек) үшін (тауардың немесе қызмет көрсетудің атауы көрсетіледі) өнім берушілерді анықтау мақсатында өткізіледі. Сатып алынатын тауарлардың/көрсетілуге тиісті қызметтердің толық тізбесі осы Нұсқаулықтың 1-ші қосымшасында келтірілген.
3. (Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы) конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
2. Қаржыландыру көзі және төлемнің базалық шарттары
4. Тапсырысшы сатып алу үшін (қандай қаражаттар қолданатынын көрсету керек: республикалық немесе жергілікті бюджеттің, займдар немесе гранттардың, т.б.) қаражаттарын қолданады.
5. Төлемнің базалық шарттары: Тапсырысшыға қолайлы және мемлекеттік сатып алуды қаржыландыру жөніндегі заңдылықпен белгіленген төлемнің шарты көрсетіледі (алдын ала төлем, ішінара төлем немесе тауарды жеткізу (қызметті көрсету) фактісі бойынша төлем Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бюджет қаражаттары лимитінің бөліну шамасымен).
6. Ықтимал өнім беруші төлемнің балама шарттарын ұсына алады, бұл жағдайда ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінде бағаның қандай шегермесін ұсына алатынын көрсету керек.
3. Ықтимал өнім берушілердің құқықтылығы
және біліктілігі
7. Конкурсқа барлық ықылас білдірген өндіріспен айналысатын және/немесе (тауардың немесе қызметтердің атауы көрсетіледі) жүзеге асыратын/көрсететін, сапалық талаптары Техникалық маманданымда (техникалық маманданым - сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің сипаттамасы және қажетті маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайлар мен халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сілтемелерді қоса алғанда, талап етілетін техникалық және сапалық сипаттамалар) белгіленген (осы Нұсқаулықтың 2-ші қосымшасы) (сатып алынатын тауардың немесе қызметтердің атауы көрсетіледі) жеткізуге/көрсетуге кепілдік беретін, ықтимал өнім берушілер (Қазақстан Республикасы территориясында сатып алынатын тауарлар немесе қызмет көрсетулердің бәсекелестік нарығының бар болғанында, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының 10 бабының 4 тармағына сәйкес, конкурсқа тек отандық ықтимал өнім берушілер ғана қатынасатыны көрсетіледі) қатынаса алады.
8. Конкурсқа қатысу үшін ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) 10 бабының 1 тармағында аталған біліктілік талаптарына сәйкес болу керек.
9. Конкурстық комиссияның отырыстарына ықтимал өнім берушінің ресми өкілі қатынаса алады. Ықтимал өнім берушінің өкілінің өкілеттері жазбаша сенімхат түрінде бекітілу тиіс.

4. Сопуствующие услуги, подлежащие выполнению
10. (Указать сопуствующие услуги, подлежащие выполнению потенциальным поставщиком. "Сопуствующие услуги" означает услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода услуги, подлежащие выполнению потенициальным поставщиком).
Глава 2. Конкурсная документация
1. Содержание конкурсной документации
11. Кроме объявления (уведомления - при проведении закрытого конкурса) о проведении конкурса Конкурсная документация включает в себя:
1) Настоящую Инструкцию;
2) Перечень закупаемых товаров или услуг (приложение 1)(информация касательно количества товара или объема услуг, место поставки товара или оказания услуг, сроки и условия поставки товаров или оказания услуг);
3) Техническая спецификация (приложение 2)(полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров или услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или внутренние стандарты);
4) Общие условия договора (приложение 3);
5) Особые условия договора (приложение 4)(требуемые особые условия заказчика для выполнения договора о государственных закупках);
6) Форма Заявки на участие в конкурсе (приложение 5);
7) Форма Сведений о квалификации потенциального поставщика (приложение 6);
8) Форма Таблицы цен (приложение 7);
9) Форма обеспечения конкурсной заявки (банковская гарантия) (приложение 8);
10) Форма обеспечения исполнения договора о государственных закупках (банковская гарантия)(приложение 9)(необходимо исключить этот подпункт, если не предусматривается внесение обеспечения исполнения договора);
12. Потенциальный поставщик должен изучить все инструкции, формы, условия и технические спецификации, содержащиеся в конкурсной документации и дополнениях к ней. Неполное представление потенциальным поставщиком информации, запрашиваемой в конкурсной документации, или же подача конкурсной заявки, не отвечающей всем требованиям конкурсной документации, представляют собой риск для потенциального поставщика, и может привести к отклонению его конкурсной заявки (к отказу от его предложения).
13. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей конкурсной заявки, а организатор конкурса и конкурсная комиссия ни в коем случае не отвечает и не несет обязательства по этим расходам, независимо от характера проведения или результатов конкурса.

4. Орындалуға тиісті ілеспе қызмет көрсетулер
10. (Ықтимал өнім берушілер орындауға жататын ілеспе қызмет көрсетулер көрсетіледі. "Ілеспе қызмет көрсетулер" дегеніміз ықтимал өнім беруші орындауға жататын тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететін қызметтерді, мысалы, тасымалдау мен сақтандыру сияқты және басқа, көмекші, қызметтерді, мысалы, құрастыру, іске қосу, техникалық көмек көрсету, оқыту және басқа да осындай қызмет түрлерін білдіреді).
2 тарау. Конкурстық құжаттама
1. Конкурстық құжаттамалардың мазмұны
11. Конкурсты өткізу туралы хабарландырудан басқа (жабық конкурс өткізген жағдайда - ескертулер) Конкурстық құжаттамаға:
1) осы нұсқаулық;
2) сатып алынатын тауарлар мен қызмет көрсетулердің тізбесі (1-ші қосымша) (тауарлардың немесе қызмет көрсетулердің көлемі жөнінде ақпарат, тауарларды немесе қызмет көрсетулерді жеткізетін орны, тауарды немесе қызмет көрсетулерді жеткізу мерзімі мен шарттары);
3) техникалық маманданым (2-ші қосымша) (сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің сипаттамасы және қажетті маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайлар және халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сілтемелерді қоса алғанда, талап етілетін техникалық және сапалық толық сипаттамалар);
4) шарттың жалпы жағдайлары (3-ші қосымша);
5) шарттың ерекше жағдайлары (4-ші қосымша) (мемлекеттік сатып алу жөніндегі шартты орындау үшін тапсырысшы талап ететін ерекше жағдайлар);
6) конкурсқа қатысуға Өтінім нысаны (5-ші қосымша);
7) ықтимал өнім берушінің біліктілігі туралы Мәлімет нысаны (6-шы қосымша);
8) Бағалар кестесінің нысаны (7-ші қосымша);
9) Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің нысаны (банктік кепіл) (8-ші қосымша);
10) Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету нысаны (банктiк кепiл) (9-шы қосымша) (егер шарттың орындалуының қамтамасыз ету көзделмесе, бұл тармақшаны шығарып тасталады) жатады.
12. Ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттама мен оның қосымшаларындағы барлық нұсқаулықтарды, нысандарды, шарттар мен техникалық маманданымдарды зерделеп шығу керек. Ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық құжаттамада сұранатын ақпараттарды толық бiлмеуi, немесе конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтiн конкурстық өтiнiмдi ұсынуы ықтимал өнiм берушiге қауiптi және оның конкурстық өтiнiмiн шеттетуге мүмкiндiк туғызады (оның ұсынысынан бас тартуға).
13. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiн дайындау мен ұсынуға байланысты барлық шығындарды көтередi, ал конкурсты ұйымдастырушы мен конкурстық комиссия, конкурстың өтуiне немесе нәтижесiне қарамай, бұл шығындар жөнiнде ешбiр жағдайда жауап тартпайды және мiндеттелмейдi.

14. Стоимость пакета конкурсной документации равна __________ тенге. (Стоимость пакета конкурсной документации не должна превышать расходы организатора конкурса на подготовку, печатание и рассылку конкурсной документации. Если взимание платы за предоставление конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно.").
2. Разъяснения конкурсной документации
15. Потенциальный поставщик вправе обратиться с запросом (письменно) о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее 10 дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, оговоренного в пункте 40 настоящей Инструкции.
3. Внесений изменений и дополнений
в конкурсную документацию
16. Организатор конкурса вправе в любое время до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок по своей собственной инициативе либо в ответ на запрос о разъяснении со стороны какого-либо потенциального поставщика изменить конкурсную документацию путем издания дополнения.
17. Дополнение незамедлительно сообщается (направляется) всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса предоставил конкурсную документацию, и имеет обязательную силу для таких потенциальных поставщиков, при этом исчисление срока представления конкурсных заявок производится со дня уведомления потенциальных поставщиков о последнем из таких дополнений.
Глава 3. Конкурсная заявка
1. Язык конкурсной заявки
18. Конкурсная заявка, подготовленная потенциальным поставщиком, а также вся корреспонденция и документы, касательно конкурсной заявки составляется и представляется на языке, на котором составлена настоящая конкурсная документация. Сопроводительная документация и печатная литература, предоставляемые потенциальным поставщиком, могут быть составлены на другом языке при условии, что к ним будет прилагаться точный (нотариально заверенный) перевод соответствующих разделов на языке конкурсной заявки, и в этом случае, в целях интерпретации конкурсной заявки, преимущество будут иметь документы, составленные на государственном или русском языке. (Конкурсная документация составляется на государственном и русском языках, а в случае проведения международных конкурсов - на языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках).
2. Содержание конкурсной заявки
19. Конкурсная заявка, подготовленная потенциальным поставщиком, должна содержать следующие компоненты:
1) заявка на участие в конкурсе;
2) документы, подтверждающие правомочность и квалификацию потенциального поставщика;

14. Конкурстық құжаттама пакетiнiң құны ______ теңгеге теңеледi. Конкурстық құжаттама пакетінің құны конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамаларды дайындау, басып шығару мен жiберуiне кеткен шығындарынан аспау керек. Егер конкурстық құжаттамалар берiлгенi үшiн төлемақының алынуы көзделмесе, онда бұл тармақ "Конкурстық құжаттама тегiн берiледi" деген редакцияда беріледі).
2. Конкурстық өтiнiмнiң түсiнiктемелерi
15. Ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттама ережелерiне түсiндiрме беру туралы сұрату салуға (жазбаша) құқылы, бiрақ ол осы Нұсқаулықтың 40 тармағында аталып өткендей, конкурстық өтiнiм берудiң соңғы мерзiмi бiткенге дейiнгi 10 күннен кешiктiрмеуi тиiс.
3. Конкурстық құжаттамаларға өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
16. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi тапсырудың соңғы мерзiмi өткенге дейiн кез келген уақытта өзiнiң жеке бастамасымен, немесе қандай да бiр ықтимал өнiм берушiнiң тарапынан түскен түсiндiрме беру туралы сауалға жауап ретiнде толықтыруды басып шығару арқылы конкурстық құжаттаманы өзгертуге құқылы.
17. Конкурсты ұйымдастырушы бұл толықтыруды конкурстық өтiнiм берген барлық ықтимал өнiм берушiлерге дереу хабарлайды және ол толықтырудың мұндай ықтимал өнiм берушiлер үшiн мiндеттi күшi болады, бұл орайда конкурстық құжаттама берудiң мерзiмi ықтимал өнiм берушiлерге осындай соңғы толықтыру туралы хабарланған күннен бастап есептеледi.
3 тарау. Конкурстық өтiнiм
1. Конкурстық өтiнiмнiң тiлi
18. Ықтимал өнiм берушiлер дайындаған конкурстық өтiнiм, сондай-ақ конкурстық өтiнiмге қатынасты түгел корреспонденция мен құжаттар осы конкурстық құжаттама әзiрленген тiлде дайындалып ұсынылады. Ықтимал өнiм берушi ұсынып отырған iлеспе құжаттама мен баспасөз басылымдары басқа тiлде дайындалуы мүмкiн, бiрақ оларға (нотариус куәландырған) сәйкес тараулардың конкурстық өтiнiмдердiң тiлiнде нақтылы аудармасы болған жағдайда, және бұл жағдайда конкурстық өтiнiмдi дұрыс пайымдау мақсатында, мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде жазылған құжаттар басымдылау болады (конкурстық құжаттама мемлекеттiк және орыс тiлiнде, ал халықаралық конкурстар өткiзiлген жағдайда - Қазақстан Республикасының тiлдер туралы заңына сәйкес дайындалады).
2. Конкурстық құжаттаманың мазмұны
19. Ықтимал өнiм берушi дайындаған конкурстық өтiнiмде келесi құрамдас бөлiктер болу керек:
1) конкурсқа қатысуға өтiнiм;
2) ықтимал өнiм берушiнiң құқылығы мен бiлiктiлiгiн растайтын құжаттар;

3) документы, подтверждающие приемлемость товаров или услуг для закупки и их соответствие конкурсной документации;
4) таблица цен;
5) обеспечение конкурсной заявки;
6) доверенность на право подписания конкурсной заявки и на участие в заседаниях конкурсной комиссии.
3. Форма заявки на участие в конкурсе
20. Потенциальный поставщик представляет заявку на участие в конкурсе по форме согласно приложению 5.
4. Таблица цен конкурсной заявки
21. Потенциальный поставщик указывает в Таблице цен по форме согласно приложению 7 цену единицы товара/услуг и общую цену товаров/ услуг, которые он предлагает поставить/оказать согласно своей конкурсной заявки.
22. Цены товаров/услуг кроме стоимости самих товаров/услуг должны включать в себя:
1) расходы по транспортировке товара до пункта назначения, оговоренного в Приложении 1 настоящей Инструкции;
2) все налоги, пошлины и другие обязательные платежи и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
3) стоимость страховки, монтажа, пуска в эксплуатацию, услуг по оказанию технического содействия, обучения специалистов и других подобного рода услуг, подлежащие выполнению потенциальным поставщиком согласно пункту 10 настоящей Инструкции. (этот подпункт разрабатывается в соответствии с пунктом 10 настоящей Инструкции, если выполнение потенциальным поставщиком сопутствующих услуг не предусматривается, то этот пункт необходимо исключить)
23. Цены, предлагаемые потенциальным поставщиком, должны оставаться фиксированными в течение всего срока выполнения договора о государственных закупках и не должны меняться ни при каких обстоятельствах.
5. Валюта конкурсной заявки и платежа
24. Цены конкурсных заявок отечественных потенциальных поставщиков должны быть выражены в тенге.
Цены конкурсных заявок иностранных потенциальных поставщиков должны быть выражены в (указать валюту, например, в долларах США). (В случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к участию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков) последнее предложение настоящего пункта необходимо исключить)
25. Фактическая оплата отечественным поставщикам производится в тенге по мере выделения Министерством финансов Республики Казахстан (финансовыми органами) лимита бюджетных средств.
Фактическая оплата иностранным поставщикам производится в (указать валюту) по мере выделения Министерством финансов Республики Казахстан (финансовыми органами) лимита бюджетных средств. (Валюта должна соответствовать пункту 24 настоящей Инструкции, в случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к участию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков) это предложение настоящего пункта необходимо исключить).

3) тауарлар мен қызмет көрсетулердiң сатып алуға жарамдығын растайтын құжаттар мен олардың конкурстық құжаттамаларға сәйкестiгi;
4) бағалар кестесi;
5) конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету;
6) конкурстық өтінімге қол қоюға және конкурстық комиссияның  отырыстарына қатысуға сенімхат.
3. Конкурсқа қатысуға өтінім нысаны
20. Ықтимал өнім беруші конкурсқа қатысу үшін өтінімді 5-ші қосымшаға сәйкес нысанда ұсынады.
4. Конкурстық өтінімнің бағаларының кестесі
21. Ықтимал өнім беруші 7-ші қосымшадағы нысан бойынша Бағалар кестесінде өзінің тауарлардың/қызмет көрсетулердің бірлігінің бағасын және олардың жалпы бағасын конкурстық өтініміне сәйкес беруге/көрсетуге ұсынып отырғанын көрсетуге тиіс.
22. Конкурстық өтінімнің бағасы, тауарлардың/қызмет көрсетулердің бағасына қоса:
1) осы Нұсқаулықтың 1-ші қосымшасында көрсетілген жеткізу пунктіне дейін тасымалдау шығындарды;
2) Қазақстан Республикасы заңдарында көзделген түгел салықтар, баждар мен басқа да міндетті төлемдер жұмсалатын шығындарды;
3) ықтимал өнім беруші орындауға міндетті осы Нұсқаулықтың 10-шы тармағына сәйкес сақтандырудың, құрастырудың, пайдалануға берудің, техникалық көмек көрсетудің, мамандарды оқытудың және басқа осыған тектес қызмет көрсетулердің бағасын (бұл тармақша осы нұсқаулықтың 10-шы тармағына сәйкес әзірленген, егер ықтимал өнім берушінің ілеспе қызметтерді орындауы көзделмеген болса, бұл тармақ шығарып тасталады) қамтуы тиіс.
23. Ықтимал өнім берушілер ұсынып отырған бағалар мемлекеттік сатып алу жөніндегі шарттың толық орындау мерзіміне дейін бекітілген қалпында болуы және де қандай жағдай болмаса да өзгермеуі тиіс.
5. Конкурстық өтінім мен төлемнің валютасы
24. Отандық ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімдерінің бағалары теңгеде көрсетілуі тиіс.
Шетелдік ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімдерінің бағалы (валютаны көрсету керек, мысалы, АҚШ долларында) көрсетіледі. Осы Нұсқаулықтың 7-ші тармағына сәйкес шеттету қолданылатын болса (конкурсқа тек отандық өнім берушілер қатысқанда), осы тармақтың соңғы сөйлемін шығарып тастау керек).
25. Отандық ықтимал өнім берушілерге нақтылы төлем теңге бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің (қаржыландыру органдарының) бюджеттік қаражаттары лимитінің бөліну шамасымен жүргізіледі.
Шетелдік ықтимал өнім берушілерге нақтылы төлем Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің (қаржыландыру органдарының) бюджеттік қаражаттар лимитінің бөліну шамасымен жүргізіледі. (Валюта осы Нұсқаулықтың 24-ші тармағына сәйкес келу керек, егер осы Нұсқаулықтың 7-ші тармағына сәйкес, шеттетулер қолданылатын болса (конкурсқа тек отандық ықтимал өнім берушілер қатысқанда), осы тармақтың бұл сөйлемін шығарып тастау керек).

6. Перечень документов, подтверждающих
правомочность и квалификацию потенциального поставщика
26. Потенциальный поставщик представляет, как часть своей конкурсной заявки, следующие документы, подтверждающие его соответствие квалификационным требованиям, изложенным в пункте 8 настоящей Инструкции:
1) письмо на бланке организации за подписью первого руководителя с подтверждением наличия профессиональных знаний, опыта, репутации, а также необходимых финансовых, материально-технических и трудовых ресурсов для исполнения обязательств, оговариваемых в договоре о государственных закупках;
2) нотариально заверенные копии учредительных документов, свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта и статистической карточки;
3) копии свидетельств, лицензий, сертификатов и/или других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку и реализацию закупаемых товаров/услуг;
4) справку банка о финансовом состоянии потенциального поставщика. Данная справка представляется за последний месяц, предшествующий дате объявления (в случае проведения закрытого конкурса - дате уведомления) о конкурсе;
5) справку соответствующего налогового органа о выполнении потенциальным поставщиком обязательств по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет. Данная справка представляется за последний месяц, предшествующий дате объявления (в случае проведения закрытого конкурса - дате уведомления) о конкурсе;
6) сведения о квалификации потенциального поставщика по форме согласно приложению 6.
7. Перечень документов, подтверждающих
приемлемость товаров/услуг для закупки
и соответствие их конкурсной документаци и
27. Потенциальный поставщик представляет, как часть своей конкурсной заявки, следующие документы, подтверждающие приемлемость товаров/услуг для закупки и соответствие их конкурсной документации:
1) техническую спецификацию на поставляемые товары, которая должна соответствовать Технической спецификации, приложенной к настоящей Инструкции (приложение 2);
2) Сертификат происхождения;
3) Сертификат качества;
28. Документальное подтверждение соответствия товаров/услуг конкурсной документации может быть представлено в текстовой форме, в виде чертежей и данных и должен включать:
1) подробное описание основных технических и эксплуатационных характеристик товаров/услуг;
2) подробный перечень, включая имеющиеся ресурсы и действующие цены на все запасные части, специальные инструменты и т.д., необходимые для надежной и непрерывной работы;
3) коментарий к техническим спецификациям, демонстрирующие достаточное соответствие товаров/услуг этим спецификациям, или же документ, отражающий отклонения и исключения от требований, установленных в Технической спецификации (приложение 2), предоставленной организатором конкурса.

6. Ықтимал өнім берушінің құқықтылығы мен біліктілігін растайтын
құжаттар тізбесі
26. Ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінің бөлігі ретінде, оның біліктілігі осы Нұсқаулықтың 8-ші тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестігін растайтын келесі құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттік сатып алу туралы шартқа сәйкес міндеттерін орындау үшін кәсіптік білімдері, тәжірибесі, беделі, сондай-ақ қажетті қаржылық, материалдық-техникалық және еңбек ресурстары бар екендігін растайтын мекеме бланкінде, бірінші басшы қол қойған хат;
2) нотариус куәландырған құрылтайлық құжаттардың көшірмелері, шаруашылық субъекттің тіркелу туралы куәлігі мен статистикалық карточкасы;
3) куәліктердің, лицензиялардың, сертификаттардың және/немесе ықтимал өнім берушінің сатып алатын тауарларды/қызметтерді өндіруге, қайта өңдеуге және тапсыруға құқықтығын растайтын басқа да құжаттардың көшірмелері;
4) ықтимал өнім берушінің қаржы жағдайы туралы банкіден анықтама. Бұл анықтама конкурс туралы хабарландырудың (жабық конкурс өткізетін жағдайда - ескерту уақыты) уақытының алдындағы соңғы ай бойынша беріледі;
5) оған қатынасты салық органдарының ықтимал өнім берушінің міндетті салық төлемдері мен басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдердің анықтамасы. Бұл анықтама конкурс туралы хабарландырудың (жабық конкурс өткізетін жағдайда - ескерту уақыты) уақытының алдындағы соңғы ай бойынша беріледі;
6) 6-шы қосымшадағы нысан бойынша ықтимал өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер.
7. Тауарлардың/қызметтердің сатып алуға жарамдылығын растайтын құжаттардың тізбесі және олардың конкурстық
құжаттамаға сәйкестігі
27. Ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінің бөлігі ретінде тауарлардың/қызметтердің сатып алуға жарамдылығын растайтын құжаттардың тізбесін және олардың конкурстық құжаттамаға сәйкестігін растайтын келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Нұсқаулыққа қосылған (2-ші қосымша) Техникалық маманданымға сәйкес келетін, ұсынылған тауарлардың техникалық маманданымы;
2) тауарды өндіру жөніндегі анықтама;
3) сапа куәлігі.
28. Тауарлардың/қызметтердің конкурстық құжаттамаға сәйкестігін растайтын құжатты мәтін, сызба және мәліметтер түрінде ұсынуға болады және де ол:
1) тауарлардың/қызметтердің негізгі техникалық және эксплуатациялық сипаттамаларының егжей-тегжейлі жазылуын;
2) барлық ресурстар мен қосалқы бөлшектердің, арнайы және т.б. құралдардың үздіксіз жұмыс істеуіне қажетті қолданылып жүрген бағаларын қосқан егжей-тегжейлі тізбені;
3) конкурсты ұйымдастырушы ұсынған тауарлардың/қызметтердің техникалық маманданымдарға қажетті сәйкестікті көрсететін, немесе Техникалық маманданымда қойылған талаптардан шеттетулер мен айрықшалықтар көрсететін (2-ші қосымша) түсініктемелерді қамтиды.

8. Обеспечение конкурсной заявки
29. Потенциальный поставщик вносит обеспечение конкурсной заявки в виде (указать вид обеспечения конкурсной заявки: денежные средства, банковская гарантия, ценные бумаги, залоговое имущество) в размере не более (указать размер в процентах, не более 5%) от общей суммы предлагаемых потенциальным поставщиком поставок товаров/услуг и со сроком действия, не менее срока действия самой конкурсной заявки. (Наиболее приемлемым (ликвидным и по сроку оформления быстрым, чем другие виды) видом обеспечения конкурсной заявки являются денежные средства и банковская гарантия).
30. Денежные средства в обеспечение конкурсной заявки перечисляются на счет: (указать номер и банковские реквизиты счета) до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Обеспечение конкурсной заявки в виде банковской гарантии оформляется по форме согласно приложению 8 настоящей Инструкции.
31. Потенциальный поставщик представляет как часть своей конкурсной заявки оригинал и копию документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки или оригинал банковской гарантии вместе с конкурсной заявкой. Все конкурсные заявки, не имеющие обеспечения конкурсной заявки будут отклонены конкурсной комиссией как не отвечающие условиям конкурса.
32. Обеспечение конкурсной заявки возвращается в случаях, оговоренных в пункте 39 Порядка и в сроки, установленные в пункте 40 Порядка.
Возврат обеспечения конкурсной заявки победителя конкурса производится в течение пяти рабочих дней после заключения договора о государственных закупках или в течение пяти рабочих дней после внесения обеспечения исполнения договора (если внесение обеспечения исполнения договора предусматривается).
33. Обеспечение конкурсной заявки не возвращается в случаях, оговоренных в пункте 41 Порядка и в других случаях в соответствии с Законом и Порядком.
9. Срок действия конкурсной заявки
34. Окончание срока действия конкурсных заявок всех потенциальных поставщиков должно быть установлено не ранее (указать дату, не менее 45 дней с даты вскрытия конкурсных заявок).
10. Оформление и визирование конкурсной заявки
35. Потенциальный поставщик должен подготовить и представить оригинал и (указать количество) копий конкурсной заявки, с указанием "ОРИГИНАЛ КОНКУРСНОЙ ЗАЯВКИ" и "КОПИЯ КОНКУРСНОЙ ЗАЯВКИ". В случае расхождений между ними, преимущество будет иметь оригинал.

8. Конкурстық өтінімдерді қамтамасыз ету
29. Ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімнің қамтамасыз етуін (конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің түрін белгілеу керек: ақшадай қаражаттар, банктік кепіл, құнды қағаздар, кепілдік мүлік) түрде, ықтимал өнім беруші ұсынып отырған тауарларды/қызметтерді жеткізудің жалпы сомасынан аспаған отырған тауарларды/қызметтерді жеткізудің жалпы сомасынан аспаған мөлшерде (процент мөлшері бойынша белгілейді, 5 % аспау керек) және де конкурстық өтінімнің күшінде болу мерзімінен кем емес мерзімде енгізеді. (Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің ең қолайлы (басқа түрлерге қарағанда, өтімді және де ресімдеу уақыты жедел) түрі болып ақшалай қаражат пен банктік кепіл табылады).
30. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудегі ақшалай қаражаттар конкурстық өтінімдерді ұсынуды аяқталудың соңғы мерзімдері өткенге дейін есепшотқа: (шоттың нөмірі мен банк реквизиттері көрсетіледі) жіберіледі. Банктік кепіл түріндегі конкурстық өтінімді қамтамасыз ету осы Нұсқаулықтың 8-ші қосымшасындағы нысанға сәйкес ресімделеді.
31. Ықтимал өнім беруші конкурстық өтініммен бірге өзінің конкурстық өтінімінің бөлігі ретінде конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізгенін растайтын құжаттың көшірмесін немесе банк кепілінің түпнұсқасын ұсынады. Конкурстық өтінімдері қамтамасыз етілмеген барлық конкурстық өтінімдерді конкурстық комиссия, конкурс шарттарына сай болмағандығынан, шеттетіп тастайды.
32. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету Тәртіптің 39 тармағында аталған жағдайларда және Тәртіптің 40 тармағында көрсетілген мерзімдерде қайтарылып беріледі.
Конкурс жеңімпазының конкурстық өтінімді қамтамасыз етуін қайтару мемлекеттік сатып алу жөніндегі шартқа қол қойылғаннан кейінгі 5 жұмыс күні мерзімінде немесе шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейінгі 5 жұмыс күні мерзімінде жүзеге асырылады (егер шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделсе).
33. Конкурстық өтінімнің қамтамасыз етілуі Тәртіптің 41 тармағында аталған және Заң мен Тәртіпке сәйкес басқа жағдайларда қайтарылып берілмейді.
9. Конкурстық өтінімнің күшінде болу мерзімі
34. Барлық ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімдерінің мерзімінің аяқталуы (күні көрсетіледі, конкурстық өтінімдерді ашу уақытынан бастап 45 күннен кем емес) күннен ерте болмауға тиіс.
10. Конкурстық өтінімді ресімдеу мен қол қою
35. Ықтимал өнім беруші конкурстық өтінім түпнұсқасы мен көшірмесін (саны көрсетіледі) "Конкурстық өтінімнің түпнұсқасы" мен "Конкурстық өтінімнің көшірмесі" деп көрсетіп дайындау және ұсыну керек. Олардың мағынасы арасында алшақтық болған жағдайда түпнұсқа басымдыққа ие болады.

36. Оригинал и все копии конкурсной заявки должны быть отпечатаны или написаны несмываемыми чернилами и подписаны потенциальным поставщиком. Доверенность на уполномоченного представителя потенциального поставщика на право подписания конкурсной заявки и на участие в заседаниях конкурсной комиссии должна быть приложена к конкурсной заявке.
37. В конкурсной заявке не должно быть никаких вставок между строчками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить ошибки, оговоренные в пункте 50 Порядка, и они парафированы лицом или лицами, подписывающими конкурсную заявку.
Глава 4. Подача конкурсных заявок для участия в конкурсе
1. Опечатывание и маркировка
конвертов с конкурсными заявками
38. Потенциальный поставщик запечатывает оригинал и каждую копию конкурсной заявки в разные конверты, пометив их соответственно, "ОРИГИНАЛ" и "КОПИЯ". В этих конвертах должны быть указаны наименование и адрес потенциального поставщика (с целью возврата конкурсной заявки невскрытыми, если оно будет объявлено "опоздавшим"). После этого конверты запечатываются во внешний конверт.
39. Внутренний и наружный конверты должны:
1) быть адресованы организатору конкурса по адресу: (указать полный почтовый адрес организатора конкурса);
2) содержать слова "КОНКУРС ПО ЗАКУПКЕ (указать название конкурса)" и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО (указать дату и время вскрытия конкурсных заявок в соответствии с пунктом 46 настоящей Инструкции)".
2. Место и окончательный срок
представления конкурсных заявок
40. Конкурсные заявки представляются Организатору конкурса по адресу: (указать полный почтовый адрес организатора конкурса, номер комнаты) и в сроки до (указать точную окончательную дату и время приема конкурсных заявок) часов включительно - окончательный срок представления конкурсных заявок.
3. Конкурсные заявки, представленные после истечения
окончательного срока представления конкурсных заявок
41. Все конкурсные заявки, полученные организатором конкурса (его ответственным лицом) после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, отклоняются, не вскрываются и возвращаются представившему их потенциальным поставщикам.
4. Изменение конкурсных заявок и их отзыв
42. Потенциальный поставщик может изменить или отозвать свою конкурсную заявку до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей конкурсной заявки. Изменение должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама конкурсная заявка. Такое изменение или уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором конкурса до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.

36. Конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы мен барлық көшiрмелерi басылып шығарылған немесе жуылып кетпейтiн сиямен жазылған, ықтимал өнiм берушiнiң қолы қойылған болу керек. Ықтимал өнiм берушiнiң уәкiлеттi өкiлiне конкурстық өтiнiмге қол қоюға және конкурстық комиссияның отырыстарына қатысуға құқылық берiлген сенiмхаты конкурстық өтiнiмге қоса тiркелуi тиiс.
37. Конкурстық өтiнiмде, ықтимал өнiм берушiге қателердi түзету, Тәртiптiң 50-шi тармағында ескерiлген жағдайларда қажет болған және оларды конкурстық өтiнiмге қол қоятын адам парафирлеген жағдайларды қоспағанда, жазылған жолдар арасына қосымша жазбалар жазылуға, өшiрiлуге немесе қоса жазылуға тиiс емес.
4 тарау. Конкурсқа қатысу үшiн конкурстық өтiнiм беру
1. Конкурстық өтiнiм бар конверттердi
желiмдеп жабу және таңбалау
38. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы мен әрбiр көшiрмесiн жеке-жеке конверттерге салып желiмдеп, тиiсiнше оларды "Түпнұсқа" және "Көшірме" деп белгiлеуге тиiс. Ол конверттерде ықтимал өнiм берушiнiң атауы және мекен-жайы көрсетiлуге тиiс (конкурстық өтiнiм "кешiгiп қалған" деп жарияланған жағдайда, оны ашпай қайтару мақсатында). Осыдан кейiн конверттер сыртқы конвертке салынып, жабылады.
39. Сыртқы және iшкi конверттер:
1) конкурсты ұйымдастырушының мекен-жайына: (конкурсты ұйымдастырушының толық пошталық мекен-жайы көрсетiледi) бағытталуға;
2) "_______________ Сатып алу жөніндегі конкурс" (конкурстың атауы көрсетiледi) және "_______ Дейін ашылмасын" (осы Нұсқаулықтың 46 тармағына сәйкес конкурстық өтiнiмдердi ашудың күнi, айы, жылы және уақыты көрсетiледi) деген жазбалар болуға тиiс.
2. Конкурстық өтiнiмдердi табыс ету
орны мен соңғы мерзiмi
40. Конкурстық өтiнiмдер Конкурсты ұйымдастырушының мекен-жайына (конкурсты ұйымдастырушының толық пошталық мекенжайы, бөлменiң нөмiрi көрсетiледi) және мерзiмге (конкурстық өтiнiмдi қабылдаудың соңғы күнi, жылы, айы және уақыты көрсетiледi) дейiн, сағатқа дейiн - конкурстық өтiнiмдi қабылдаудың соңғы күнi.
3. Конкурстық өтiнiм берудiң соңғы мерзiмi өткеннен кейiн
табыс етiлген конкурстық өтiнiмдер
41. Конкурсты ұйымдастырушы (оның сенiмдi өкiлi) конкурстық өтiнiмдi ұсынудың соңғы мерзiмi өткеннен кейiн табыс етiлген барлық конкурстық өтiнiмдердi шеттетедi, ашпайды және оны ұсынған ықтимал өнiм берушiге қайтарады.
4. Конкурстық өтiнiмдердiң өзгерiстерi және оларды
керi қайтарып алу
42. Ықтимал өнiм берушi, өзi енгiзген конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi қайтарып алу құқығын жоғалтпастан, конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн өзiнiң конкурстық өтiнiмдерiн өзгерте немесе керi қайтара алады. Конкурстық өтiнiмнiң өзгерiстерi де конкурстық өтiнiмнiң дәл өзi сияқты әзiрленуге, жабылуға, мөрленуге және табыс етiлуге тиiс. Мұндай өзгерiс немесе керi қайтарып алу туралы ескерту, егер оны конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн алған болса, жарамды болып табылады.

43. Никакие изменения не должны вноситься в конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
44. Запрещается отзывать конкурсные заявки в промежутке между окончательным сроком представления конкурсных заявок и датой истечения срока действия конкурсных заявок.
5. Представление конкурсных заявок
45. Конкурсные заявки должны быть представлены в соответствии с требованиями Закона, Порядка и настоящей Инструкции.
Глава 5. Вскрытие и оценка конкурсных заявок
1. Вскрытие конкурсных заявок конкурсной комиссией
46. Конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков, или их уполномоченных представителей в (указать день, время и место вскрытия конкурсных заявок и проведения заседания конкурсной комиссии. Период между этим сроком и окончательным сроком представления конкурсных заявок не должен превышать одного часа).
47. Присутствующие уполномоченные представители потенциальных поставщиков должны зарегистрироваться в журнале регистрации потенциальных поставщиков, подтверждая свое присутствие с (указать время регистрации, это время должно быть раньше времени вскрытия конкурсных заявок).
2. Предварительное изучение
и рассмотрение конкурсных заявок
48. Конкурсная комиссия изучает конкурсные заявки на предмет их полноты, наличия ошибок в расчетах, наличие необходимых гарантий, всех подписей на документах, а также проверяет правильность оформления заявок в целом.
49. Рассмотрение конкурсных заявок осуществляется в соответствии с Законом, Порядком и настоящей Инструкцией.
50. Конкурсная комиссия вправе отклонить конкурсную заявку в случаях, оговоренных в Законе и Порядке. Если конкурсная заявка отклоняется конкурсной комиссией как не отвечающая всем требованиям Закона, Порядка и конкурсной документации, то она не может быть впоследствии признана отвечающей требованиям.
3. Критерии и методы оценки
соответствия потенциальных
поставщиков предъявляемым требованиям
51. (Необходимо указать критерии и методы оценки потенциальных поставщиков предъявляемым квалификационным требованиям).
4. Перевод цены конкурсной заявки в единую валюту
52. Для облегчения процедуры оценки и сопоставления конкурсных заявок конкурсная комиссия переводит все цены конкурсных заявок, выраженные в различных валютах, в валюту Республики Казахстан - тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на (указать дату).
(В случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к участию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков) настоящий пункт необходимо исключить).

43. Конкурстық өтiнiмдерге конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткеннен кейiн ешқандай өзгерiс енгiзiлмеуге тиiс.
44. Конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi мен конкурстық өтiнiмдердiң қолдану мерзiмiнiң аяқталу күнi аралығында конкурстық өтiнiмдердi қайтарып алуға тыйым салынады.
4. Конкурстық өтiнiмдердi табыс ету
45. Конкурстық өтiнiмдер Заң, Тәртiп пен осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес ұсынылуы тиiс.
5 тарау. Конкурстық өтiнiмдердi ашу және бағалау
1. Конкурстық комиссияның конкурстық өтiнiмдердi ашуы
46. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдер бар конверттердi барлық ықтимал өнiм берушiлердiң немесе олардың уәкiлеттi өкiлдерiнiң қатысуымен (конкурстық өтiнiмдердi ашу мен конкурстық комиссияның отырысын жүргiзу күнi, уақыты, орны көрсетiледi. Бұл уақыт пен конкурстық өтiнiмдi ұсынудың соңғы мерзiмi арасындағы уақыт бiр сағаттан аспауы тиiс).
47. Қатысып отырған ықтимал өнiм берушiлер немесе олардың уәкiлеттi өкiлдерi өздерiнiң қатысып отырғанын растап, (сағат -дан,-ден,-нан,-тен (тiркелу уақыты көрсетiледi, бұл уақыт конкурстық өтiнiмдердi ашу уақытынан ерте болу керек).
2. Конкурстық өтiнiмдердi алдың ала
зерделеу және қарау
48. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердi олардың толық тылығын, есептердегi қатенiң, қажеттi кепiлдiктердiң, құжаттардағы барлық қойылған қолдың болуын, сондай-ақ бүтiндей алғанда құжаттардың ресiмделуiнiң дұрыстығын алдын ала зерделейдi.
49. Конкурстық өтiнiмдердiң қаралуы Заңға, Тәртiпке және осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
50. Конкурстық комиссия Заң мен Тәртiпте аталып өткен жағдайларда конкурстық өтiнiмдi қатысудан шеттетуге құқылы. Конкурстық өтiнiм Заңның, Тәртiптiң барлық талаптарына сәйкес емес деп белгiленiп, конкурстық комиссиямен шеттетiлген жағдайда, ол одан кейiн талаптарға сәйкес деп танылмауға тиiс.
3. Ықтимал өнiм берушiлердiң қойылған талаптарға сәйкес
болуын бағалау тәсiлдерi және өлшемдерi
51. (Ықтимал өнiм берушiлердiң бiлiктiлiк талаптарға сәйкес болуын бағалау өлшемдерi мен тәсiлдерi көрсетiледi).
4. Конкурстық өтiнiмнiң бағасын бiр валютаға келтiру
52. Баға беру рәсiмдерiн жеңiлдету және конкурстық өтiнiмдердi салыстыру үшiн конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердiң әртүрлi валютамен көрсетiлген барлық бағаларын (күнi, жылы, айы көрсетiледi) күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасына - теңгеге аударады. (Осы Нұсқаулықтың 7-шi тармағына сәйкес шектеулер қолданған жағдайда (конкурсқа отандық ықтимал өнiм берушiлердiң қатысуы) бұл тармақты шығарып тастау керек).

5. Оценка и сопоставление конкурсных заявок
53. Конкурсная комиссия оценивает, сопоставляет конкурсные заявки в соответствии с Законом, Порядком и настоящей Инструкцией и определяет выигравшую конкурсную заявку на основе самой низкой цены с учетом, помимо ценового фактора следующих критериев:
(необходимо перечислить критерии оценки и сопоставления конкурсных заявок в соответствии с пунктами 54 и 55 Порядка).
54. Оценка по критериям, определенным в пункте 53 производится следующим образом:
(необходимо описать порядок оценки и сопоставления конкурсных заявок в соответствии с пунктами 56-60 Порядка с указанием конкретных величин (в процентах) условного уменьшения или увеличения цены конкурсных заявок).
6. Условия предоставления приоритета
55. При определении выигравшей конкурсной заявки отечественные потенциальные поставщики и товаропроизводители, в том числе субъекты малого предпринимательства, имеют приоритет, если по товарам, произведенным на территории Республики Казахстан, использование местных трудовых, сырьевых и производственных ресурсов в стоимостном выражении составляет не менее 50% от их стоимости. Конкурсная комиссия условно уменьшает цену таких конкурсных заявок на 10 процентов.
56. Конкурсная комиссия при рассмотрении и оценке конкурсных заявок на поставку товаров условно уменьшает цену конкурсных заявок отечественных потенциальных поставщиков на определенный процент, отражающий уплату Налога на добавленную стоимость при поставке товаров, произведенных на территории Республики Казахстан, по сравнению с иностранными потенциальными поставщиками, предлающими поставку аналогичных товаров из-за рубежа.
(В случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к усчастию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков) настоящий пункт необходимо исключить)
Глава 6. Определение выигравшей
конкурсной заявки и заключение договора
1. Определение выигравшей конкурсной заявки
57. Определение выигравшей конкурсной заявки осуществляется путем определения общей условной цены каждой конкурсной заявки в соответствии с Законом, Порядком и настоящей Инструкцией.
Конкурсная заявка с наименьшей условной ценой считается выигравшей.
58. В случае равенства условных цен двух или нескольких конкурсных заявок предпочтение отдается конкурсной заявке, предлагающей товар с более лучшими эксплуатационными характеристиками и производительностью.
59. Итоги конкурса оформляются в соответствии с Законом и Порядком.
2. Заключение договора о государственных закупках

5. Конкурстық өтiнiмдердi бағалау және салыстыру
53. Конкурстық комиссия бiлiктiлiк талаптарына сай келетiн ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық құжаттаманың барлық талаптарына сай келедi деп танылған конкурстық өтiнiмдерiн бағалап салыстырады, ең төменгi баға негiзiнде және баға факторынан басқа: (Тәртiптiң 54, 55 тармақтарына сәйкес конкурстық өтiнiмдi балалау және салыстыру өлшемдерi аталады), өзге де өлшемдердi ескере отырып, ұтып шыққан конкурстық өтінімді айқындайды.
54. 53 тармақта белгiленген бағалау өлшемдерi келесi тәсiлмен (конкурстық өтiнiмнiң балалау мен салыстыру тәртiбiн Тәртiптiң 5660 тармақтарына сәйкес конкурстық өтiнiмнiң бағаларының шартты төмендеуi мен көтерiлуiнiң нақты өлшемдерiн (процент бойынша) көрсетiп, сипаттауға тиiс) жүргiзiледi.
6. Басымдылық беру шарттары
55. Ұтқан конкурстық өтiнiмдердi айқындаған кезде, Қазақстан Республикасы аумағында өндiрiлген тауарлар бойынша жергiлiктi еңбек, шикiзат және өндiрiс ресурстарын пайдаланудың бағалық көрсеткiшiнде олардың бағасының кемiнде 50 % құраса, отандық ықтимал өтiнiм берушiлер мен тауар өндiрушiлер, оның iшiнде шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi, басымдыққа ие болады.
56. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердi қарап, бағалаған кезде ұқсас тауарларды шетелден ұсынған шетелдiк ықтимал өнiм берушiлермен салыстырғанда, отандық ықтимал өнiм берушiлердiң тауар жеткiзiлiмiнiң конкурс өтiнiмдерiнiң бағасын шартты түрде Қазақстан Республикасында өндiрiлген тауарларды жеткiзуге қосылған бағаға салынатын салықты көрсететiн белгiлi процентке кемiтедi. (Осы Нұсқаулықтың 7-шi тармағына сәйкес шектеулер қолданған жағдайда (конкурсқа тек отандық ықтимал өнiм берушiлердiң қатысуы) бұл тармақты шығарып тастау керек).
6 тарау. Жеңген конкурстық өтiнiмдi анықтау мен шарт жасау
1. Жеңген конкурстық өтiнiмдi анықтау
57. Конкурстық өтiнiмнiң айқындалуы әрбiр конкурстық өтiнiмнiң Заң, Тәртiп пен осы Нұсқаулыққа сәйкес жалпы шартты бағасын анықтау арқылы жүзеге асырылады. Ең төмен жалпы шартты бағасы бар конкурстық өтiнiм ұтқан болып есептеледi.
58. Екi немесе бiрнеше конкурстық өтiнiмдердiң жалпы шартты бағалары тең болған жағдайда, пайдалану сипаттамасы мен өнiмдiлiгi неғұрлым жақсы тауарды ұсынатын конкурстық өтiнiмге басымдық берiледi.
59. Конкурстың қорытындылары Заң мен Тәртiпке сәйкес ресiмделедi.
2. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасау

60. Договор о государственных закупках заключается в порядке и в сроки, оговоренные в Порядке.
61. Стороны, подписывающие договор о государственных закупках, не вправе вносить в договор о государственных закупках какие-либо изменения в условия, в соответствии с которыми был определен победитель конкурса или наиболее предпочтительный после победителя потенциальный поставщик.
62. Договор о государственных закупках вступает в силу после регистрации его заказчиком в органах казначейства и после полного внесения поставщиком обеспечения исполнения договора (если требуется внесение обеспечения исполнения договора).
3. Обеспечение исполнения
договора о государственных закупках.
(Этот раздел заполняется, если предусматривается
внесение обеспечения исполнения договора)
63. В течение (указать количество дней) дней с момента подписания договора о государственных закупках поставщик обязан внести обеспечение исполнения договора о государственных закупках в виде (указать вид обеспечения: банковская гарантия, залог денежных средств, имущества и ценных бумаг) и в размере (указать определенный процент, но не более 5 процентов) процентов от общей суммы договора о государственных закупках.
64. Денежные средства в обеспечение исполнения договора перечисляются поставщиком на счет заказчика: (указать номер и банковские реквизиты счета). Обеспечение исполнения договора в виде банковской гарантии оформляется по форме согласно приложению 9 настоящей Инструкции.
65. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках поставщику в течение 5 рабочих дней с момента полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по данному договору.
66. Обеспечение исполнения договора не возвращается в случаях, если поставщик:
1) нарушил сроки поставок товаров, (предоставления услуг);
2) поставил некачественный товар (некачественное оказание услуг);
3) нарушил другие условия договора о государственных закупках.
Приложение 1
Перечень закупаемых товаров/услуг
N!Наименование!Наименование!Краткая !Еди!Кол-во!Срок пос- !Базис
!заказчика   !товаров/    !хар-ка  !ни-!единиц!тавки     !поставки
!            !услуг       !(описа- !ца !измере!товара,ока!товара,
!            !            !ние)това!изм!ния   !зания/пре-!оказания
!            !            !ров/ус- !   !(объем!доставления  услуг
!            !            !луг*    !   !потреб!услуг     !
!            !            !        !   !ности)!          !
----------------------------------------------------------------------

60. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Тәртiпте аталған тәртiп пен мерзiмдерде жасалады.
61. Мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қоюшы тараптар мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың шарттарына сәйкес конкурс жеңiмпазы және жеңiмпаздан кейiнгi артықшылықты ықтимал өнiм берушi анықталғаннан кейiн ешқандай өзгерiстер енгiзуге құқылы емес.
62. Мемлекеттiк сатып алу туралы шартты оны тапсырысшы қазынашылық органдарда тiркегеннен және өнiм берушiнiң шартты орындауды қамтамасыз етудi енгiзгеннен кейiн күшiне енедi (егер өнiм берушiнiң шартты орындауды қамтамасыз етудi енгiзуi көзделсе).
3. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын
қамтамасыз ету (бұл тарау шартты орындауды қамтамасыз
етудi енгiзу көзделген жағдайда толтырылады)
63. Мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан кейiн (күндердiң саны көрсетiледi) күндер барысында өнiм берушi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзуге мiндеттi (қамтамасыз етудiң түрi: банктiк кепiл, ақшалай қаражаттар, мүлiк пен құнды қағаздар кепiлдiгi көрсетiледi) түрiнде және мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының процент мөлшерiн: (5 проценттен аспай белгiленген процентi көрсетiледi) енгiзу мiндеттi.
64. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң ақша қаражаты тапсырысшының шотына аударылады: (шоттың банктiк реквизиттерi мен нөмiрi көрсетiледi). Сатып алу туралы шарттың банктiк кепiлi ретiнде орындалуын қамтамасыз ету осы Нұсқаулықтың 9-шi қосымшасындағы нысанға сәйкес ресiмделедi.
65. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт бойынша тапсырысшы, егер мерзiм шартта көзделмесе, өнiм берушi мiндеттерiн толық және тиiсiнше орындаған кезден бастап бес жұмыс күн iшiнде енгiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi қайтарады.
66. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету қайтарылмайды, егер өнiм берушi:
1) тауар жеткiзiлу мерзiмдерiнiң бұзғанда, (қызметтердi ұсынғанда);
2) сапасыз тауар жеткiзiлгенде (сапасыз қызмет көрсетiлгенде);
3) шарттың басқа да шарттарын бұзғанда.
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің тізбесі
-------------------------------------------------------------------
N!Тапсы.!Тауарлардың,!Тауарлардың!Өлшем!Өлшем! Тауар  !Тауар жеткі.
!рысшы.!жұмыстардың !жұмыстардың!бірлі!бір. !жеткізі. зілімі,жұмыс
!шы    !және қызмет !және қызмет!гі   !лігі-!лімі жұ.! орындау,қыз.
!атауы !көрсетулер. !көрсетулер-!     !нің  !мыс орын!мет көрсету
!      !атауы       !дің қысқаша!     !саны !дау,қыз.!базисі
!      !            !сипаттамасы *      !(тұ- !мет көр.!
!      !            !           !     !тыну !сету    !
!      !            !           !     !көле-!мерзімі !
!      !            !           !     !мі)  !        !
--------------------------------------------------------------------

1!     2      !      3     !   4    ! 5 !  6   !    7     !    8
В этой графе
указываются
условия
поставки
товара/оказания
услуг,
пункт
назначения
товара или
место предо-
ставления
услуг
----------------------------------------------------------------------
*Полное описание и характеристика товаров/услуг указывается в технической спецификации - приложение 2.
Должность, фамилия и.о. и подпись руководителя
организатора конкурса
М.П.
Приложение 2
Техническая спецификация
(В данной технической спецификации организатор конкурса должен дать полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров или услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и указывать международные или внутренние стандарты, которым должны соответствовать поставляемые товары, оказываемые услуги. А также, при необходимости, организатор конкурса в данной технической спецификации указывает какого рода проверки и испытания товаров требуются Заказчику и где они должны проводиться).
Приложение 3
Общие условия договора
1. Термины
1.  В данном договоре ниже перечисленные термины будут иметь следующее толкование:
1) "Договор" означает соглашение, достигнутое между Заказчиком и Поставщиком и зафиксированное в письменной форме, подписанной сторонами со всеми приложениями и дополнениями к ней, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) "Цена Договора" означает цену, которая должна быть выплачена Поставщику в рамках Договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) "Товары" означает технику, оборудование, товары и сопутствующие услуги, которые Поставщик должен поставить Заказчику в рамках Договора;
4) "Сопутствующие услуги" означают услуги, обеспечивающие поставку Товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности Поставщика, предусмотренные данным Договором;

1!  2   !     3      !    4      !  5  !  6  !  7     !      8
--------------------------------------------------------------------
!      !            !           !     !     !        !Бұл бағанда
!      !            !           !     !     !        !тауар жеткі.
!      !            !           !     !     !        !зілімінің/
!      !            !           !     !     !        !қызмет көрсе.
!      !            !           !     !     !        !тудің,тауар.
!      !            !           !     !     !        !дың жеткізу
!      !            !           !     !     !        !нүктесі неме.
!      !            !           !     !     !        !се көрсету.
!      !            !           !     !     !        !дің орны
!      !            !           !     !     !        !көрсетіледі
--------------------------------------------------------------------
* Тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетудің толық сипаттамасы техникалық маманданымда көрсетіледі - 2 қосымша
Конкурсты ұйымдастырушы басшысының аты-жөні мен қолы
М.О.
2 қосымша
Техникалық маманданым
(Конкурсты ұйымдастырушы бұл техникалық маманданымда талап етiлетiн сатып алынатын тауарлардың немесе қызмет көрсетулердiң техникалық және сапалық сипаттамасын және қажеттi маманданымдардың жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен халықаралық немесе iшкi стандарттарға сай келетiн тауарлардың, көрсетiлетiн қызметтердiң толық сипаттамаларын беруi тиiс. Сондай-ақ, қажет болған жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы осы техникалық маманданымда тапсырысшыға тауарды тексеру мен сынаудың қай түрi қажет екендiгi мен олар қай жерде өткiзiлетiнi көрсетiледi).
3 қосымша
Шарттың жалпы шарттары
1.Терминдері(арнайы сөздер)
1. Осы шартта төменде аталатын арнайы сөздер төмендегiдей түсiнiк берудi қамтиды:
1) "Шарт" Тапсырысшы мен Өнiм берушiнiң арасындағы қол жеткен және барлық қосымшалары мен толықтыруларына, сондай-ақ шартта сiлтемесi бар түгел құжаттарға тараптар қол қойған жазбаша нысанда бекiтiлген келiсiмдi бiлдiредi;
2) "Шарттың бағасы" Шарт шеңберiнде Өнiм берушiге өзiнiң шартты мiндеттемелерiн толық орындағаны үшiн төленетiн бағаны бiлдiредi;
3) "Тауарлар" Өнiм берушi Шарт шеңберiнде Тапсырысшыға жеткiзетiн техниканы, құрал-жабдықтарды, тауарлар мен iлеспе қызметтердi бiлдiредi;
4) "Ілеспе қызметтер" осы Шартпен көзделген құрастыру, iске қосу, техникалық көмек көрсету, оқыту және басқа да осы тектес Өнiм берушiнiң мiндеттерiн қоса алғанда, тасымалдау мен сақтандыру және өзге де көмекшi қызметтер сияқты Тауарларды қамтамасыз ететiн қызмет көрсетулердi бiлдiредi;

5) "Заказчик" означает закупающую организацию организатора конкурса;
6) "Поставщик" означает юридическое или физическое лицо, осуществляющее поставку товаров (оказание услуг), указанных в условиях Договора.
2. Страна происхождения
2. Все Товары или Услуги, предоставляемые в рамках данного Договора, должны происходить из стран и территорий, как указано в условиях конкурса.
3. Происхождение товаров или услуг может отличаться от государственной принадлежности Поставщика.
3. Стандарты
4. Товары или Услуги, поставляемые в рамках данного Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в Технических Спецификациях (приложение 2 к Инструкции для потенциальных поставщиков).
4. Использование договорной документации и информации
5. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика, раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, предоставленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
6. Поставщик не должен, без предварительного письменного согласия Заказчика использовать какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации Договора.
5. Технический контроль и испытания
7. Заказчик или его представители могут проводить технический контроль и/или испытания Товаров для подтверждения их соответствия Техническим Спецификациям, если это оговорено в Технической Спецификации. Все расходы на эти испытания несет Поставщик. В Технических Спецификациях указывается, какого рода проверки и испытания требуются Заказчику, а также где они должны проводиться. Заказчик должен в письменном виде и своевременно уведомить Поставщика о своих представителях, предназначенных для этих целей.
8. Технический контроль и испытания могут проводиться на территории Поставщика или его субподрядчика(ов), в месте доставки и/или в конечном пункте назначения Товаров. Если они проводятся на территории Поставщика или его субподрядчика(ов), инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
9. Если Товары, прошедшие технический контроль или испытания, не отвечают Техническим Спецификациям, Заказчик может отказаться от них, и Поставщик либо заменяет забракованный Товар, либо внесет необходимые изменения, в соответствии с требованиями Технических Спецификаций, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.

5) "Тапсырысшы" конкурс ұйымдастырушының сатып алуды ұйымдастыратын мекеменi бiлдiредi;
6) "Өнiм берушi" Шарттың шарттарында көрсетiлген тауарлардың (қызмет көрсетулердiң) жеткiзiлiмiн жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаны бiлдiредi.
2. Шығарушы ел
2. Осы Шарттың шеңберiнде ұсынылатын түгел Тауарлар немесе Қызметтер, конкурс шарттарында көрсетiлгендегi елдер территорияларынан шығуға тиiс.
3. Тауарлар мен қызметтердiң шығарушысы Өнiм берушiнiң мемлекеттiк қатынастығынан бөлек болу мүмкiн.
3. Стандарттары
4. Осы Шарттың шеңберiнде ұсынылатын Тауарлар немесе Қызметтер, Техникалық маманданымдарда (ықтимал өнiм берушiлер үшiн Нұсқаулықтың 2 қосымшасы) көрсетiлген стандарттарға сай немесе одан жоғары болу керек.
4. Шарттық құжаттама мен ақпаратты пайдалану
5. Өнiм берушi Тапсырысшының алдын ала жазбаша келiсiмiнсiз, Тапсырысшының өзi осы Шартты орындауға шақырылған персоналдан басқа, кiмге де болса Шарттың қай бiр ережелерiн, сондай-ақ техникалық құжаттаманың, жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен үлгiлердiң және Тапсырысшы немесе оның атынан өзге тұлғалар ұсынған ақпараттың мазмұнын ашуға болмайды.
6. Өнiм берушi, Тапсырысшының алдын ала жазбаша келiсiмiнсiз жоғарыда аталып өткен құжаттарды немесе ақпаратты, Шарттың жүзеге асырылуы мақсатынан басқа, пайдаланбауға тиiс.
5. Техникалық бақылау мен сынақтар
7. Техникалық маманданымда көзделсе, Тапсырысшы немесе оның өкiлдерi Тауарларға олардың Техникалық маманданымға сәйкестiгiн растайтын, техникалық бақылау және/немесе сынақтар өткiзе алады. Бұл сынақтардың барлық шығындарын Өнiм берушi көтередi. Техникалық маманданымда тексеру мен сынақтың қандай түрлерi Тапсырысшыға қажет екенi, сондай-ақ олардың қай жерде өткiзiлетiнi көрсетiледi. Тапсырысшы осы мақсатқа арналған өзiнiң өкiлдерi туралы жазбаша түрде және дер кезiнде Өнiм берушiнi хабардар етедi.
8. Техникалық бақылау мен сынақ Өнiм берушiнiң немесе қосалқы мердiгерлердiң территориясында, жеткiзiлiм орнында және/немесе Тауарлардың түпкi бағытында өткiзiле алады. Егер олар Өнiм берушiнiң немесе қосалқы мердiгерлердiң территориясында өткiзiлсе, Тапсырысшының инспекторларына сызбалар мен өндiрiстiк ақпараттарды қолдануға мүмкiндiктi қосып алғанда, түгел керектi қаражаттар берiледi де Тапсырысшының жағынан ешқандай қосымша шығындарсыз, жәрдем көрсетiледi.
9. Егер техникалық бақылау мен сынақтарды өткен тауарлар Техникалық маманданымға сай болмаса, Тапсырысшы олардан бас тартуға құқылы, содан кейiн Өнiм берушi сапасыз Тауарды ауыстырады немесе Техникалық маманданымның талаптарына сәйкес, Тапсырысшы жағынан ешқандай қосымша шығындарсыз, тиiстi өзгертулер енгiзедi.

10. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает Поставщика от гарантий или других обязательств по данному Договору.
6. Упаковка
11. Поставщик должен обеспечить упаковку Товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения, указанному в Приложении 1 к Инструкции для потенциальных поставщиков. Упаковка должна выдерживать, без каких-либо ограничений, интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения. При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования Товаров.
12. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне должны строго соответствовать специальным требованиям, определенным Заказчиком.
7. Поставка и документация
13. Поставка Товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика, оговоренными в Перечне закупаемых товаров/услуг (приложение 1) следующим образом:
а) для Товаров, поставляемых из-за границы:
после отгрузки товара Поставщик должен уведомить Заказчика и страховую компанию по телексу или факсу обо всех деталях транспортировки, включая номер Договора, описание товаров, количество, судно, номер коносамента и его дату, порт и дату отгрузки, порт разгрузки и т.д. Поставщик должен направить Заказчику следующую документацию:
1) копии счета-фактуры Поставщика с описанием Товаров, указанием количества, цены единицы Товара и общей суммы;
2) оригинал и 3 копии транспортных накладных;
3) копии упаковочного листа с указанием содержимого каждой упаковки;
4) Страховой Сертификат;
5) Гарантийный сертификат Изготовителя или Поставщика;
6) Свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
7) Сертификат о происхождении товара.
Вышеуказанные документы должны быть получены Заказчиком, по крайней мере, за одну неделю до прибытия Товаров в порт или пункт доставки, и в случае их неполучения, Поставщик будет нести ответственность за все связанные с этим расходы;
б) для местных Товаров:
1) копии счета-фактуры Поставщика с описанием товаров, указанием количества товаров, цены единицы товаров и общей суммы;

10. Жоғарыда аталған бiр де бiр тармақ Өнiм берушiнi осы Шарт бойынша кепiлдiктерiнен немесе басқа мiндеттерден босатпайды.
6. Буып-түю
11. Өнiм берушi Тауарды, оның ықтимал өнiм берушiлер үшiн Нұсқаулықтың 1 қосымшасында көрсетiлген түпкi бағытына жеткенше тасымалдағанда зақымдалудан немесе бұзылудан қорғайтын буып-түюiн қамтамасыз етудi мiндеттi. Буып-түю интенсивтiк көтергiш-тасымалдаулық өңдеу мен экстремалдық температуралардың әсерiн, тасымалдау кезiндегi, сондай-ақ ашық сақталынғанда пайда болған тұздар мен жауын-шашын әсерлерiн ешқандай шектеусiз шыдап көтеру керек. Буып-түйiлген жәшiктердiң габариттерi мен олардың салмағын анықтағанда түпкi бағдардың алыстығы мен Тауардың бағдарының барлық нүктелерiнде қуатты жүк көтергiш құралдардың бар болғанын ескеру керек.
12. Жәшiктердiң буып-түйiлуi мен белгiлеуi, сондай-ақ iшiндегi және сыртындағы құжаттама Тапсырысшы белгiлеген арнайы талаптарға қатаң сәйкес болуы тиiс.
7. Жеткiзiлiм мен құжаттама
13. Сатып алынатын Тауарлар/Қызметтер Тiзбесiнде (1-шi қосымша) аталған Тапсырысшының шарттарына сәйкес Өнiм берушi тауарларды жеткiзудi төмендегiдей жүзеге асырады:
а) шетелден жеткiзiлетiн тауарлар үшiн:
Өнiм берушi тауарды жөнелткеннен кейiн Тапсырысшы мен сақтандыру компаниясын телекс немесе факс арқылы Шарттың нөмiрiн, тауардың сипаттамасын, санын, кемесiн, коносамент нөмiрi мен оның күнiн (айын, жылын), порты мен жөнелткен күнiн (айын, жылын), жүктi түсiру портын және т.б. қоса, тасымалдаудың түгел егжей-тегжейi туралы хабардар етуi тиiс. Өнiм берушi Тапсырысшыға келесi құжаттаманы жiберуi тиiс:
1) Тауарлардың сипаттамасы, саны көрсетiлген, Тауардың бiрлiк бағасы мен жалпы сомасы бар Өнiм берушiнiң шот-фактурасының көшiрмесiн;
2) Жүктi тасымалдау құжаттамасының түпнұсқасы мен 3 көшiрмесiн;
3) әрбiр буып-түюдiң мазмұны көрсетiлген Тауарды буып-түю парағының көшiрмесiн;
4) Сақтандыру сертификатын;
5) Жасаушының немесе Өнiм берушiнiң Кепiлдiк сертификатын;
6) өкiлеттi инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау өткiзгенi туралы куәлiк, сондай-ақ Өнiм берушiнiң зауытында (егер мұндай жағдай орын алған болса) өткiзiлген техникалық бақылау жөнiнде есебiн;
7) Тауардың шығарылуы жөнiнде сертификатын.
Тапсырысшы, Тауардың портқа немесе жеткiзу нүктесiне келгенге дейiн ең болмағанда бiр апта бұрын жоғарыда аталған құжаттарды алу керек, ал оларды алмаған күнде Өнiм берушi бұған байланысты түгел шығындарға жауапкершiлiк тартады.
б) Жергiлiктi тауарлар үшiн:
1) Тауарлардың сипаттамасы, саны көрсетiлген, Тауардың бiрлiк бағасы мен жалпы сомасы бар Өнiм берушiнiң шот-фактурасының көшiрмесiн;

2) транспортная накладная, железнодорожная квитанция или автогрузовая квитанция;
3) Гарантийный Сертификат изготовителя или Поставщика;
4) Свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
5) Сертификат о происхождении товара.
8. Страхование
14. Товары, поставляемые в соответствии с Договором, должны быть полностью застрахованы в тенге (или в свободно конвертируемой валюте) от порчи или повреждений, связанных с их изготовлением, приобретением, транспортировкой, хранением и доставкой (указать необходимый вид страхования). В страховом полисе Заказчик должен быть назван вместе с Поставщиком как сторона, получающая компенсацию от страховой компании.
15. Страхование должно быть в размере 110% от суммы Договора "от склада до склада" при страховании от "всех рисков", включая риски, связанные с военными действиями и забастовками.
9. Транспортировка
16. Поставщик должен поставить Товары до пункта назначения, указанного в Приложении 1 к Инструкции для потенциальных поставщиков. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену Договора.
10. Сопутствующие услуги
17. В рамках данного Договора Поставщик должен предоставить услуги, указанные в конкурсной документации.
18. Цены на сопутствующие услуги должны быть включены в цену Договора.
11. Запасные части
19. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить следующую информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатура запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
20. Поставщик в случае прекращения производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) в случае необходимости, вслед за прекращением производства бесплатно предоставить Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
12. Гарантия
21. Поставщик гарантирует, что Товары, поставленные в рамках Договора, являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если Договором не предусмотрено иное. Поставщик далее гарантирует, что Товары, поставленные по данному Договору, не будут иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных Товаров в условиях, обычных для страны Заказчика. В случае появления дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с Техническими спецификациями, представленными Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) Технических спецификациях.

2) жүктi тасымалдау құжаттамасы, темiржол квитанциясы немесе автокөлiктiк жүк квитанциясын;
3) Жасаушының немесе Өнiм берушiнiң Кепiлдiк сертификатын;
4) өкiлеттi инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау өткiзгенi туралы куәлiк, сондай-ақ Өнiм берушiнiң зауытында (егер мұндай жағдай орын алған болса) өткiзiлген техникалық бақылау жөнiнде есебiн;
5) Тауардың шығарылуы жөнiнде сертификатын.
8. Сақтандыру
14. Шарт бойынша жеткiзiлетiн тауарлар, олардың жасалуы, сатып алуы, тасымалдауы, сақталуы мен жеткiзiлуiне байланысты теңге түрiнде (немесе еркiн конвертацияланатын валютада) толық сақтандырылуы (қажеттi сақтандыру түрi көрсетiледi) тиiс. Сақтандыру полисiнде Тапсырысшы Өнiм берушiмен бiрге сақтандыру компаниясынан өтемақы алатын тарап ретiнде аталуы керек.
15. Сақтандыру Шарттың сомасының "қоймадан қоймаға дейiн", барлық әскери әрекеттер мен ереуiлдердi қосқанда, "барлық қауiптерден" сақтандырғанда, 110 % мөлшерiнде болу керек.
9. Тасымалдау
16. Өнiм берушi Тауарларды ықтимал өнiм берушiлер үшiн Нұсқаулықтың 1 қосымшасында көрсетiлген түпкi нүктесiне дейiн жеткiзуi тиiс. Тауарлардың бағдарының түпкi нүктесiне дейiн Өнiм берушi тасымалдайды да төлемiн жасайды, ал бұған байланысты шығындар Шарттың бағасына кiредi.
10. Iлеспе қызметтер
17. Осы Шарттың шегiнде Өнiм берушi конкурстық құжаттамада көрсетiлген қызметтердi ұсынуы тиiс.
18. Iлеспе қызметтердiң бағалары Шарттың бағасына енгiзiлуi тиiс.
11. Қосалқы бөлшектер
19. Өнiм берушiден Тапсырысшы Өнiм берушi өндiретiн немесе сататын қосалқы бөлшектер келесi ақпарат талап ете алады, атап айтқанда, Тапсырысшы Өнiм берушiден сатып алу үшiн таңдап алып, кепiлдiк мерзiмi бiткеннен кейiн қолданатын қосалқы бөлшектердiң бағасы мен номенклатурасы туралы.
20. Өнiм берушi өзiнiң қосалқы бөлшектердi өндiрудi тоқтатқан жағдайда мiндеттi:
а) Тапсырысшыға қажеттi сатып алулар жасап алуға мүмкiндiк беру үшiн, оны алдағы өндiрiстiң жабылуы туралы алдын ала ескертуге;
б) өндiрiстi тоқтатқаннан кейiн, қажеттi жағдайда, Тапсырысшыға жоспарлар, сызба мен қосалқы бөлшектердiң техникалық құжаттамасын тегiн беруге.
12. Кепiл
21. Өнiм берушi, егер Шарт бойынша өзге көзделмесе, Шарт шеңберiнде қойылған тауарлардың жаңа болуына, қолданылмағандығына, жаңа үлгiдегi немесе барлық конструкция модификациялары мен материалдардың соңғы сериялық үлгiлерi екендiгiне кепiлдiк бередi. Одан кейiн Өнiм берушi осы шарт бойынша қойылған Тауарлар конструкциялардың, материалдардың немесе жұмыстардың нормаға сай болуына, Тапсырысшы елiнiң нормаларына сай қолданылғанда ақаулықтары болмайтынына кепiлдiк бередi. Өнiм берушi Тапсырысшы ұсынған Техникалық маманданымды қатаң қолдана отырып жасалған
конструкцияларда, материалдарда ақаулықтар шыққанда, Өнiм берушi
Тапсырысшы жiберген қателiктерге жауапкершiлiк тартпайды.

22. Эта гарантия действительна в течение _______________________ (срок гарантии указывается в Особых условиях Договора) после доставки всей партии Товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в Договоре.
23. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
24. После получения подобного уведомления Поставщик должен, как можно скорее, произвести ремонт или замену бракованного Товара или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
25. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в сроки, требуемые Заказчиком, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
13. Платеж
26. Оплата Поставщику за поставленные Товары будет производиться в форме и в сроки, указанные в Особых условиях Договора.
14. Цены
27. Цены, указанные Заказчиком в Договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком в его конкурсной заявке.
15. Внесение изменений в Договор
28. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или Услуги, предоставляемые поставщиком и т.д.) в документы Договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
29. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы, Поставщика на проведение корректировки в рамках данной Статьи, должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дняполучения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
16. Передача прав
30. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
17. Субподрядные договоры
31. Поставщик должен предоставить Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора, если это оговорено в документах конкурсной заявки. Наличие субподрядчиков, не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по Договору.
32. Страна происхождения субподрядчика регулируется теми же положениями, что и страна происхождения Поставщика.

22. Бұл кепiл тауардың барлық партиясы жеткiзiлгеннен кейiн немесе тиiстi жағдайға байланысты олардың түпкi бағдарында қабылдап алғанға дейiн ________ мерзiмде күшiн сақтайды (кепiл мерзiмi Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiледi).
23. Тапсырысшы Өнiм берушiнi жедел түрде жазбаша осы кепiлге байланысты қойылған барлық талаптар туралы ескерту тиiс.
24. Өнiм берушi осындай ескерту алғаннан кейiн сапасыз Тауарды немесе оның бөлшектерiн Тапсырысшы жағынан ешқандай шығынсыз мейлiнше жедел ауыстыруға мiндеттi.
25. Егер Өнiм берушi ескертудi алып, Тапсырысшы талап еткен
мерзiмдерде ақаулықтарды түзетпесе, Тапсырысшы Өнiм берушiнiң Шарт бойынша басқа да құқықтарына зиянын тигiзбей, Өнiм берушiнiң есебiнен ақаулықтарды түзету жөнiнде керектi санкциялар мен шаралар қолданыла алады.
13. Төлемi
26. Өнiм берушiге жеткiзiлген Тауарлар үшiн төлем Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген үлгi бойынша және мерзiмде жүргiзiледi.
14. Бағалар
27. Тапсырысшының Шартта көрсетiлген бағалары Өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнде көрсетiлген бағаларына сәйкес келу керек.
15. Шартқа өзгерiстер енгiзу
28. Шарттың құжаттарына, екi жақ қол қойған жазбаша өзгерiстерден басқа, ешқандай шеттетулер мен өзгерiстер (сызбалар, жобалар немесе техникалық маманданымдар, жөнелту тәсiлi, буып-түю, жеткiзу орны немесе Өнiм берушi ұсынатын қызметтер және т.б.) енгiзуге болмайды.
29. Егер қандай да болса өзгерiстер бағаның немесе Шарт бойынша тауарлардың әрбiр бөлшегiн жеткiзу үшiн Өнiм берушiге қажеттi мерзiмдердiң төмендеуiне әкелетiн болса, Шарттың бағасы немесе жеткiзу кестесi, немесе екеуi де (баға мен мерзiмi) керектi түрде түзетiледi, ал Шартқа сәйкес түзетулер енгiзiледi. Осы Тарау шегiнде жасалатын түзетулер бойынша Өнiм берушiнiң барлық сұраулары Тапсырысшыдан өзгертулер туралы өкiмiн алғаннан кейiн 30 (отыз) күннiң iшiнде ұсынылуы тиiс.
16. Құқықтарын тапсыру
30. Өнiм берушi осы шарт бойынша Тапсырысшының алдың ала жазбаша келiсiмiнсiз толық түрiнде де, бөлектеп те өзiнiң мiндеттерiн өзгеге тапсыруға тиiс емес.
17. Мердiгерлiк шарттар
31. Өнiм берушi Тапсырысшыға, егер бұл конкурстық өтiнiмде аталып өтсе, осы Шарт шегiнде жасасқан барлық мердiгерлiк шарттардың көшiрмелерiн ұсыну керек. Мердiгерлердiң бар болғаны Өнiм берушiнi Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершiлiктен босатпайды.
32. Мердiгердiң шыққан елi Өнiм берушi елiнiң ережелерiн басшылыққа алады.

18. Задержки с выполнением Договора Поставщиком
33. Поставка Товаров и предоставление Услуг должны осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком, указанным в Таблице цен.
34. Задержка с выполнением поставки со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулированием Договора с удержанием обеспечения исполнения Договора, или выплаты неустойки.
35. Если в период выполнения Договора Поставщик или его субподрядчик(и) в любой момент столкнутся с условиями, мешающими своевременной поставке Товаров и предоставлению услуг, Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Поставщика Заказчик должен оценить ситуацию и может, по своему усмотрению, продлить срок выполнения Договора Поставщиком; в этом случае такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в текст Договора.
19. Возмещаемые убытки
36. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить Товары либо предоставить услуги в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму, как указано в Особых условиях Договора.
20. Расторжение Договора в
силу невыполнения его условий
37. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик может расторгнуть настоящий Договор полностью или частично, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств:
а) если Поставщик не может поставить часть или все Товары в срок(и), предусмотренные Договором, или в течение периода продления этого Договора, предоставленного Заказчиком;
б) если Поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по Договору.
21. Форс-мажор
38. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
39. Для целей настоящей статьи "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
40. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов Выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

18. Өнiм берушiнiң Шартты орындауын кешiктiру
33. Тауарларды жеткiзу мен Қызмет көрсетулердi ұсынуды Өнiм берушi Бағалар кестесiнде көрсетiлгендей жүзеге асыру тиiс.
34. Өнiм берушi тарабынан жеткiзiлiмдi кешiктiру оған жүктелетiн мынадай санкцияларға әкелуi мүмкiн: Шартты орындауды қамтамасыз етудi ұстап қалу арқылы Шартты жоюға немесе айып төлетуге.
35. Егер Шартты орындау барысында, Өнiм берушi немесе оның мердiгер(-лерi) Тауарды уақытында жеткiзу барысында кез келген уақытта кедергi жасайтын жағдайлармен кездессе, Өнiм берушi Тапсырысшыға мейлiнше тез бөгет болған фактi, оның болжамды ұзақтығы мен себебi (себептерi) туралы жазбаша ескерту жiберуi тиiс. Тапсырысшы Өнiм берушiден ескерту алғаннан кейiн жағдайға баға берiп, өзiнiң қарауынша, Өнiм берушiнiң Шартты орындау мерзiмiн ұзартуға құқылы; бұл жағдайда мұндай ұзарту Шарт мәтiнiне түзетулер енгiзу арқылы тараптармен бекiтiлуi тиiс.
19. Орны толатын шығындар
36. Форс-мажорлық жағдайлардан басқа, Өнiм берушi Шартта көзделген мерзiмдерде Тауарларды жеткiзе алмаған немесе қызмет көрсете алмаған жағдайларда, Тапсырысшы Шарт шегiнде өзiнiң өзге құқықтарына зиянын тигізбей, Шарттың Ерекше шарттарында көрсетілген соманы, айып төлемі түрінде Шарттың бағасынан кемітеді.
20. Шарттың шарттары орындалмауы себебінен
Шартты бұзу
37. Тапсырысшының, Өнім берушіге міндеттерін орындамағаны туралы жазбаша ескерту жіберіп, Шарттың шарттары бұзылғаны үшін басқа да санкцияларға зиян келтірмей, осы Шартты толық немесе бөлектеп бұзуға мүмкіндігі бар:
а) егер Өнім беруші Тауардың бөлшегін немесе барлығын Шартта
көзделген мерзімде(-рде) немесе Шарттың ұзартқан мерзімі барысында жеткізе алмаса;
б) егер Өнім беруші Шарт бойынша өзінің басқа да міндеттерін орындай алмаса.
21. Форс-мажор
38. Өнім беруші өзінің Шартты орындауын қамтамасыз етуінен айырылмайды және айып төлеміне немесе Шарттың бұзылуына жауапкершілік тартпайды, егер Шарттың шарттарын орындауға кедергі болып форс-мажорлық жағдайлар табылса.
39. Осы тараудың мақсаты үшін "форс-мажор" - Өнім беруші тарабының бақылауына тәуелсіз, Өнім берушінің жаңылысуына немесе салақтығына байланыссыз күтпеген тұтқиыл жағдайды білдіреді. Мұндай жағдайлар: әскери әрекеттерді, табиғи немесе зілзала нәубеттерді, эпидемия, тауарға салынған карантин мен эмбаргоны білдіреді, бірақ бұл әрекеттермен шектелмеуі мүмкін.
40. Форс-мажорлық жағдайлар туғанда, Өнім беруші мейлінше кешіктірмей Тапсырысшыға осындай жағдайлар мен оның себептері туралы жазбаша ескерту жіберуі тиіс. Егер Тапсырысшыдан өзге жазбаша нұсқаулар түспесе, Өнім беруші Шарт бойынша өзінің міндеттерін неғұрлым орынды атқара береді де, Шарттың Орындалуы үшін форс-мажорлық жағдайлардан тәуелсіз балама тәсілдер іздестіреді.

22. Расторжение Договора в силу неплатежеспособности
41. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
23. Расторжение Договора в силу нецелесообразности
42. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения Договора, оговариваться объем аннулированных Договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
43. Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
24. Решение спорных вопросов
44. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых неофициальных переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
45. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких неофициальных переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Официальный язык
46. Договор составляется на государственном и/или русском языках. В случае, если второй стороной Договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводиться на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в арбитраже, рассматривается экземпляр Договора на государственном или русском языках. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
26. Применимое право
47. Договор должен быть составлен в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
27. Уведомление
48. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
49. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в Уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.

22. Төлеуге қабілеттігі болмағандықтан
Шарттың бұзылуы
41. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Өнім берушіге қажетті жазбаша ескерту жібере отырып, Тапсырысшы кез келген уақытта Шартты бұзуға құқылы. Бұл жағдайда Шарттың бұзылуы дереу жүргiзiледi, егер Шарттың бұзылуы Тапсырысшыға зиянын келтiрмесе, немесе iс-әрекет жүргiзудегi қандай да болсын құқығына әсерiн тигiзбесе, Тапсырысшыға санкциялар қолданылмаса, Тапсырысшы Өнiм берушi жөнiнде ешқандай қаржылық мiндеттер атқармайды.
23. Шарттың мақсаттарға сәйкес болмауына
байланысты бұзылуы
42. Тапсырысшы, Шарттың мақсатқа сай болмағандығынан, кез келген кезде Өнiм берушiге жазбаша ескерту жiберiп, оны бұзуға мүмкiндiгi бар. Ескертуде Шартты бұзу себебi, Шарттық мiндеттердiң көлемi айтылып өту керек, сонымен қатар Шарттың бұзылуы қай күннен бастап күшiне енетiнi көрсетiледi.
43. Шарт осындай жағдайлармен күшiн жойған кезде, Өнiм берушi Шарттың бұзылу себептерiне байланысты, оның күшiн жойған күнiнен бастап тек нақты шығындар бойынша төлемiн талап етуге құқылы.
24. Талас мәселелердi шешу
44. Тапсырысшы мен Өнiм берушi Шарт бойынша немесе оған байланысты шығатын өзара келiспеушiлiктер мен барлық талас пiкiрлердi ресми емес тiкелей келiссөздер барысында шешуге бар ынталарын салуға тиiс.
45. Егер Тапсырысшы мен Өнiм берушi Шарт бойынша таласты мұндай ресми емес тiкелей келiссөздер басталғаннан кейiн 21 (жиырма бiр) күн iшiнде шеше алмаса, тараптардың кез келген жағы осы мәселенi Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешудi талап етуге құқылы.
25. Ресми тiлi
46. Шарт мемлекеттiк және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады. Шарттың екiншi тарабы шетелдiк ұйым болса, оның екiншi данасы Қазақстан Республикасының тiлдер туралы заңына сәйкес сол тiлге аударыла алады. Шарттың арбитраж сотында қаралуы қажет болса, онда
Шарттың мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде жазылған данасы қаралады. Шартқа қатынасты тараптар алмасатын барлық хат жазысу мен басқа да құжаттамалар осы шарттарға сай болуы тиiс.
26. Қолданатын құқық
47. Шарт Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жасалуы тиiс.
27. Ескерту
48. Шарт бойынша бiр тарап екiншi тарапқа жiберетiн кез келген ескерту хат, жедел хат, телекс немесе факс түрiнде жiберiледi, одан кейiн түпнұсқасы жiберiледi.
49. Ескерту жеткiзiлген уақыттан немесе онда көрсетiлген күннен, олардың қай күнi кешiрек болғанға байланысты (егер Ескертуде көрсетiлсе), сол күннен бастап күшiне енедi.

28. Налоги и пошлины
50. Иностранный поставщик несет полную ответственность за все налоги, пошлины, лицензионные споры и другие аналогичные сборы, взимаемые в пределах Республики Казахстан.
51. Отечественный Поставщик несет полную ответственность за все налоги, пошлины, лицензионные сборы и т.д., взимаемые на территории Республики Казахстан.
Приложение 4
Особые условия договора
(заполняется Организатором конкурса (Заказчиком)
отдельно на каждый вид товара)
1. Страна происхождения товара________________________________________
(наименование требуемой страны происхождения)
2. Виды испытаний товаров, осуществляемых Заказчиком _________________
(необходимо
______________________________________________________________________
перечислить испытания, которые хочет произвести сам Заказчик)
3. Способ упаковки____________________________________________________
(указать способ упаковки)
4. Условия доставки___________________________________________________
(например, СIР г. Астана или франко-завод или т.д.
в соответствии с ИНКОТЕРМС 1990)
5. Вид страховки______________________________________________________
(указать вид страховки)
6. Гарантийный срок___________________________________________________
(указать требуемый срок гарантии)
7. Форма оплаты_______________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, аккредитив и т.д.)
8. Сроки выплат ______________________________________________________
(пример: % после приемки товара в пункте назначения или
предоплаты или и т.д.)
9. Необходимые документы, предшествующие оплате:______________________
______________________________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
10. Сумма неустойки за несвоевременную поставку (предоставление)
товара (услуг)____________________________________________________
(указать в % от общей суммы договора или
фиксированную сумму за каждый день просрочки)
11. Язык договора_____________________________________________________
(указать на каком языке будет составлен договор)
Организатор конкурса (заказчик) вправе включить любые другие условия,
не вошедшие в Общие условия Договора (Приложение 3).
Приложение 5
(Кому) _______________________________________________________________
(наименование организатора конкурса)
(От кого) ____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в конкурсе
Рассмотрев конкурсную документацию по проведению конкурса
_____________________________________________________________________,
(название конкурса)
получение которых настоящим удостоверяется, _________________________
_____________________________________________________________________,
(наименование потенциального поставщика)
предлагает осуществить поставку товаров (выполнение работ, оказание
услуг):______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подробное описание товаров, работ и услуг)
в соответствии с конкурсной документацией на общую сумму ____________
_____________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Настоящая конкурсная заявка состоит из:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
4.______________________________________________________________
5.______________________________________________________________
6.______________________________________________________________
7.______________________________________________________________
8.______________________________________________________________
9.______________________________________________________________
10.______________________________________________________________
Мы обязуемся, в случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей,
начать поставку товаров (выполнения работ, оказания услуг) в
течение __________ дней и завершить поставку всех товаров
(прописью)
(выполнить работу, оказать услугу), указанных в настоящей конкурсной
заявке, в течение ____________ дней с момента получения
(прописью)
от Вас уведомления о признании нашей конкурсной заявки выигравшей.
Мы согласны с базовыми условиями платежа, оговоренными в конкурсной
документации. Предлагаем следующие альтернативные условия платежа
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(перечисляются альтернативные условия платежа, если таковые имеются)
и при этом предоставляем ценовую скидку в размере ____________________
______________________________________________________________________
(указать в денежном выражении, прописью)
В случае признания нашей конкурсной заявки, мы внесем обеспечение
исполнения договора* о государственных закупках на сумму, составляющую
__________ процентов от общей суммы договора.
(прописью)
Настоящая конкурсная заявка действует в течение _________ дней
(прописью)
с даты вскрытия конкурсных заявок.
До момента заключения договора о государственных закупках настоящая
конкурсная заявка вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей
будет выполнять роль обязательного договора между нами.
__________________                __________________________
(Подпись, дата)                 (Должность, фамилия, и.о.)
М.П.
имеющий все полномочия подписать конкурсную заявку от имени и по
поручению ____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
* Указывается, если внесение обеспечения исполнения
договора было предусмотрено в конкурсной документации.
Приложение 6
Сведения квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком)

28. Салықтар мен баждар
50. Шетелдiк Өнiм берушi Қазақстан Республикасы шектерiнде алынатын барлық салықтар, баждар, лицензиялық жиындар мен басқа да Қазақстан Республикасының шектерiндегi ұқсас жиындар үшiн толық жауапкершiлiк тартады.
51. Отандық Өнiм берушi Қазақстан Республикасы аумағында алынатын барлық салықтар, баждар, лицензиялық жиындар мен т.б. Қазақстан Республикасы аумағында алынатын жиындар үшiн толық жауапкершiлiк тартады.
4 қосымша
Шарттың Ерекше шарттары (Конкурсты ұйымдастырушы
(Тапсырысшы) тауардың әрбiр түрiне бөлек толтырады)
1. Тауарды шығарушы ел______________________________________________
(талап етiлген шығарушы елдiң атауы)
2. Тапсырысшы өткiзетiн Тауарлардың сынақтарының түрi______________
____________________________________________________________________
(Тапсырысшының өзi өткiзетiн сынақтар аталады)
3. Буып-түю тәсiлi__________________________________________________
(буып-түю тәсiлi көрсетiледi)
4. Жеткiзу шарты____________________________________________________
(Мысалы, СIР Астана қаласы немесе франко-зауыт немесе                           т.б. ИНКОТЕРМС 1990-ға сәйкес)
5. Сақтандыру түрi__________________________________________________
(сақтандыру түрi көрсетiледi)
6. Кепiлдiк мерзiмi_________________________________________________
(талап етiлген кепiлдiк мерзiмi көрсетiледi)
7. Төлемнiң түрi____________________________________________________
(ақша аудару, қолма қол есеп айырысу, аккредитив және т.б.)
8. Төлемдердiң мерзiмi______________________________________________
(мысалы: тауарды түпкi бағдарында қабылдағаннан кейiн,
____________________________________________________________________
немесе алдын ала төлем, немесе т.б. %-i)
9. Төлемнiң алдынан келетiн қажеттi құжаттар:_______________________
(есеп-фактура немесе
____________________________________________________________________
қабылдау-тапсыру актісі, немесе с.с.)
10. Тауарды (қызмет көрсетудi) уақытында жеткiзiлмегенi (ұсынбағаны)
үшiн айыптөлем сомасы_______________________________________________
(шарттың жалпы сомасының немесе әрбiр өтiп кеткен күн үшiн
____________________________________________________________________
нақтыланған соманың %-i көрсетiледi)
11. Шарттың тiлi___________________________________________________
(шарт қай тiлде жасалынатыны көрсетiледi)
Конкурсты ұйымдастырушы (тапсырысшы) Шарттың Ерекше шарттарына
кiрмеген кез келген басқа да шарттарды енгiзуге құқылы (3-шi
қосымша).
5 қосымша
Кiмге_______________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
Кiмнен______________________________________________________________
(ықтимал өнiм берушінің атауы)
Конкурсқа қатысуға өтінім ____________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
конкурсын өткiзу жөнiндегi конкурстық құжаттаманы қарап, оның
алынғандығы осымен куәландырылады __________________________________
(ықтимал өнiм берушінің атауы)
мына тауарлардың (жұмыстарды орындау, қызмет көрсетулер) жеткiзiлiмін
жүзеге асыруды ұсынады: _______________________________
(тауардың, жұмыстардың және ____________________________________________________________________
қызмет көрсетулердің егжей-тегжейлi сипаттамасы)
конкурстық құжаттамаға сәйкес, жалпы сомасы_________________________
____________________________________________________________________
(цифрлармен және жазумен)
Осы конкурстық өтiнiм мыналардан тұрады:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
6.__________________________________________________________________
7.__________________________________________________________________
8.__________________________________________________________________
9.__________________________________________________________________
10._________________________________________________________________
Бiз, бiздiң конкурстық өтiнiмiмiз ұтып шыққан деп танылған ретте,
тауарлар жеткiзiлiмiн (жұмыстар орындау, қызмет көрсету)
_________________ күн iшiнде бастауға және осы конкурстық өтінiмде
(жазумен)
көрсетiлген барлық тауарлардың жеткiзiлiмiн (жұмыстар орындау,
қызмет көрсету), бiздiң конкурстық өтiнiмiмiздi ұтып шыққан деп тану
туралы Сiзден хабарлама алған сәттен бастап___________________
(жазумен)
күн iшiнде аяқтауға мiндеттенемiз.
Бiз конкурстық құжаттамада көрсетiлген төлемнiң базалық
ережелерiмен келiсемiз. Төлемнiң мынадай балама ережелерiн ұсынамыз: _________________________________________________________
(төлемнің балама ережелерi, егер олар бар болса, тiзіп көрсетiледi)
және бұл орайда мынадай мөлшерде баға шегерiмiн беремiз____________ ___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________
(ақша түрiнде көрсетiледi, жазумен)
Бiздiң конкурстық өтiнiмiмiз танылған ретте, бiз мемлекеттiк
сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi * шарттың жалпы
сомасының ________ процентi болатын сомада енгiземiз.
(жазумен)
Осы конкурстық өтінiмнiң конкурстық өтiнiм ашылған күннен
бастап _________ күн iшiнде күшi болады.
(жазумен)
Мемлекеттiк сатып алу туралы шартты жасасқан сәтке дейiн
осы конкурстық өтiнiм оны ұтып шыққан деп тану туралы Сiздiң
хабарламаңызбен бiрге бiздiң арамыздағы мiндеттi шарт рөлiн атқарады.
__________________________________________ атынан және тапсыруы
(ықтимал өнiм берушiнің атауы)
бойынша конкурстық өтiнiмге қол қоюға барлық өкiлеттiгi бар
______________________                _______________________
(Қолы, кунi, айы, жылы)                  (Лауазымы, аты-жөнi)
М.О.
* егер шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзу конкурстық
құжаттамада көзделген болса, көрсетiледi.
6 қосымша
Бiлiктiлiк мәлiметтерi
(ықтимал өнiм берушi толтырады)

1. Юридический статус участника _____________________________________
(Приложить копию документов по государственной регистрации)
Место регистрации:________________________________________________
Основное место деятельности:______________________________________
N лицензии на ____________________________________________________
(копию лицензии приложить)
Доверенность на уполномоченного представителя на право подписания
конкурсной заявки и на право участия в конкурсе.
(приложить)

1. Қатысушының заңды статусы________________________________________
(мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi құжаттардың көшiрмелерi қосылады)
Тiркеу орны:________________________________________________________
Жұмысының негiзгi орны:_____________________________________________
_____________________________________(-ға,-ге,-қа,-ке) лицензия N___
(лицензия көшiрмесi қоса берiледi)
Конкурстық өтiнiмге қол қою құқығы мен конкурсқа қатысу құқығына
уәкiлеттi өкiлге берiлген сенiмхат__________________________________
(қоса берiледi)

2. Общий объем поставок товаров, оказанных услуг за предыдущие три
года, в тенге.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Аналогичные по характеру поставки, выполненные в качестве
генерального поставщика (оказанные услуги) в течение последних трех
лет. Стоимость указывается в тенге.
----------------------------------------------------------------------
Наименование  !Наименование клиента!Стоимость договора
товара (услуг)!                    !(контракта)
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
4. Квалификация и опыт работников ключевых должностей организации
поставщика.
----------------------------------------------------------------------
Должность   !Ф.И.О.   !Общий опыт  !Опыт работы в качестве поставщика
!         !работы (лет)!(лет)
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------

2. Соңғы үш жылда жеткiзiлген тауарлардың, көрсетiлген қызметтердiң
жалпы көлемi, теңге бойынша________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________
3. Соңғы үш жылда бас өнiм берушi ретiнде (көрсетiлген қызметтер)
жасалған ұқсас жеткiзiлiмдер. Бағасы теңге бойынша көрсетiледi.
____________________________________________________________________
Тауардың атауы     !  Клиенттiң атауы  !  Шарттың (контракттың)
(қызмет көрсетулер)  !                   !       бағасы
____________________________________________________________________
!                   !
____________________________________________________________________
!                   !
____________________________________________________________________
4. Өнiм берушi ұйымының маңызды лауазымдағы қызметкерлердiң бiлiктiлiгi
мен тәжiрибесi.
____________________________________________________________________
Лауазымы !  Аты-жөнi  !    Қызметтегi    !   Өнiм берушi
!            ! жалпы тәжiрибесi !  ретiнде жұмыс
!            !      (жыл)       ! тәжiрибесi(жыл)
____________________________________________________________________
!            !                  !
____________________________________________________________________
!            !                  !
____________________________________________________________________

5. Предложения по основным субподрядчикам (если имеются)
----------------------------------------------------------------------
Характер или     !Субподрядчик (наименование, адрес, телефон)
наименование     !
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
6. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства, кредитные
и т.д.). Перечислить ниже и приложить копии подтверждающих документов.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________

5. Негiзгi мердiгерлер жөнiнде ұсыныстар (бар болғанда)
____________________________________________________________________
Бағдары немесе атауы ! Мердiгер (атауы, мекен-жайы, телефоны)
____________________________________________________________________
!
____________________________________________________________________
!
____________________________________________________________________
6. Қаржы ресурстарына кiруге мүмкiндiгi (ақшалай, несиелiк қаражаттар
және т.б.). Растайтын құжаттардың көшiрмелерi төменде аталып өтедi
және қосылады.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

7. Наименование, адрес, номера телефона, телекса и телефакса банка
участника, к которому может обратиться Организатор конкурса для получения
рекомендаций.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
8. Сведения о текущих судебных разбирательствах, в которые вовлечен
участник.
______________________________________________________________________
Другие стороны разбирательства!Предмет спора!Оспариваемые суммы, тенге
______________________________________________________________________
______________________________!_____________!_________________________
______________________________!_____________!_________________________
______________________________!_____________!_________________________
9. Сведения о рекомендациях. Перечислить и приложить рекомендательные
письма, отзывы других юридических и физических лиц.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
10. Поставщик подтверждает, что он соответствует всем остальным
квалификационным требованиям в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О государственных закупках".
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись_________________
М.П.
Должность_______________        _____________________
(Фамилия, и.о.)
Приложение 7
Таблица цен
конкурсной заявки
потенциального поставщика
(наименование потенциального поставщика)
----------------------------------------------------------------------
!Наименование товаров (услуг)
!-----------------------------
!       !           !
----------------------------------------------------------------------
1. Краткое описание
2. Страна происхождения
3. Единица измерения
4. Цена, в___________за единицу
на условиях_______(пункт назначения)
ИНКОТЕРМС 1990
5. Количество (объем)
6. Общая цена, в___________на
условиях_____________(пункт назначения)
ИНКОТЕРМС 1990
в том числе:
6.1. Стоимость транспортировки
6.2. Стоимость страховки
6.3. Уплата таможенных пошлин
6.4. Уплата налога _________
6.5. Уплата налога _________
6.6. Уплата сборов _________
6.7.
6.8.
7. Стоимость комплектующих
деталей, обязательных
запасных частей и
обслуживания в течение
начального срока
эксплуатации на единицу
измерения
в том числе:
7.1.
7.2.
8. Другие эксплуатационные
расходы
_______________                    __________________________
(Подпись)                       (Должность, фамилия, и.о.)
М.П.
Приложение 8
Форма обеспечения
конкурсной заявки
(банковская гарантия)
Наименование банка:___________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому:_________________________________________________________________
(наименование и реквизиты организатора конкурса)
Гарантийное обязательство N______
______________________                     "____"_________ ____г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что ______________________________, в
(наименование потенциального поставщика)
дальнейшем "Поставщик" принимает участие в Конкурсе по закупке_______
организованным ______________________________________________________
(наименование организатора конкурса)
и готов осуществить поставку (выполнить работу, оказать услугу)
______________________________________________________________________
(наименование и объем товаров, работ и услуг)
__________ на общую сумму ____________________________ тенге. Конкурсной
(прописью)
документацией от "__"___________ ___ г. по проведению вышеназванного
конкурса предусмотрено внесение потенциальными поставщиками обеспечения
конкурсной заявки в виде банковской гарантии.
В связи с этим мы ________________________ настоящим берем на себя
(наименование банка) безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную _______________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что Поставщик:
- отозвал или изменил конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
- не подписал, в установленные сроки, договор о государственных закупках;
- не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках после подписания договора о государственных закупках в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу с момента надлежавшего принятия конкурсной заявки Поставщика конкурсной комиссией.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока
действия заявки Поставщика на участие в конкурсе и истекает полностью и
автоматически, независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ
или нет, если Ваше письменное требование не будет получено нами к концу
этого дня.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным
обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гарантов                       Дата и адрес
Приложение 9
ФОРМА ОБЕСПЕЧЕНИЯ ИСПОЛНЕНИЯ
ДОГОВОРА О ГОСУДАРСТВЕННЫХ ЗАКУПКАХ
(БАНКОВСКАЯ ГАРАНТИЯ)
Наименование банка:___________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому:_________________________________________________________________
(наименование и реквизиты заказчика)
Гарантийное обязательство N______
______________________                     "____"_________ ____г.
(местонахождение)
Принимая во внимание, что __________________________________, в
(наименование поставщика)
дальнейшем "Поставщик", заключил договор о государственных закупках
N __ от ___________г. (далее - Договор) на поставку (выполнение,
оказание) _______________________________________________________
(описание товаров, работ или услуг)
и Вами было предусмотрено в этом Договоре, что Поставщик внесет
обеспечение исполнения Договора в виде банковской гарантии на общую
сумму ____________________________ тенге.
В связи с этим мы _________________________________ настоящим
(наименование банка) подтверждаем, что являемся гарантом по вышеуказанному Договору и берем на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную _____________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью) по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что Поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим образом свои обязательства по Договору.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу с момента его подписания и действует до момента полного исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гаранта Дата и адрес ________________________ _____________________________
Утвержден
приказом председателя
Агентства Республики Казахстан
по государственным закупкам

7. Конкурс ұйымдастырушы ұсынымдар алу үшiн хабарласа алатын
қатысушының банкiсiнiң атауы, мекен-жайы, телефонының, телекс пен
телефаксының нөмiрi.
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Қатысушы кiрiскен ағымдағы сот анықталулары туралы мәлiмет.
____________________________________________________________________
Анықталудың өзге  ! Таластың нысанасы  ! Таласқа түскен сомасы,
тараптары      !                    !      теңге бойынша
____________________________________________________________________
!                    !
____________________________________________________________________
!                    !
____________________________________________________________________
9. Ұсынымдар туралы мәлiметтер. Ұсыным хаттарды, басқа да заңды және
жеке тұлғалардың сын-пiкiрлерi аталып өтiп, қоса берiледi. ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Өнiм берушi өзiнiң Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк сатып
алу туралы" Заңының түгел бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растайды.
Бiлiктiлiгiм туралы барлық мәлiметтердi растаймын.
Қолы ____________________
М.О.
Лауазымы ______________    _______________________
(Аты-жөнi)
7 қосымша
(Ықтимал өнiм берушiнiң атауы)
ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiнiң
Бағалар кестесі
____________________________________________________________________
! Тауарлардың, жұмыстардың (қызмет
!        көрсетулердiң) атауы
___________________________________________________________________
1. Қысқаша сипаттама              !           !           !
____________________________________________________________________
2. Шығарушы ел                    !           !           !
____________________________________________________________________
3. Өлшем бiрлiгi                  !           !           !
____________________________________________________________________
4. Бiрлiк бағасы,___(баратын жерi)!           !           !
жағдайында ИНКОТЕРМС              !           !           !
1990                              !           !           !
____________________________________________________________________
5. Саны көлемi                    !           !           !
____________________________________________________________________
6. Жалпы бағасы,___(баратын жерi) !           !           !
жағдайында ИНКОТЕРМС              !           !           !
1990                              !           !           !
____________________________________________________________________
соның iшiнде:                     !           !           !
____________________________________________________________________
6.1. Тасымалда құны               !           !           !
____________________________________________________________________
6.2. Сақтанды құны                !           !           !
____________________________________________________________________
6.3. Кеден бажын төлеу            !           !           ! ____________________________________________________________________
6.4. Салық төлеу                  !           !           !
____________________________________________________________________
6.5. Салық төлеу                  !           !           !
____________________________________________________________________
6.6. Алымдар төлеу                !           !           !
____________________________________________________________________
6.7.                              !           !           !
____________________________________________________________________
6.8.                              !           !           !
____________________________________________________________________
7. Жинақтаушы детальдардың,       !           !           !
мiндеттi қосалқы бөлшектердiң     !           !           !
және пайдаланудың бастапқы        !           !           !
кезеңi iшiнде өлшем бiрлiгіне     !           !           !
қызмет көрсету құны               !           !           !
____________________________________________________________________
соның iшiнде:                     !           !           ! ____________________________________________________________________
7.1.                              !           !           ! ____________________________________________________________________
7.2.                              !           !           ! ____________________________________________________________________
8. Басқа да пайдалану шығындары   !           !           !
____________________________________________________________________
________________                  ___________________________
(Қолы)                            (Лауазымы, аты-жөнi)
М.О.
8 қосымша
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету нысаны
(банктік кепіл)
Банктiң атауы:______________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелерi)
Кiмге:______________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы мен деректемелерi)
N ______ Кепілдік міндеттеме
_________________                          "____" _______________ ж.
(орналасқан жерi)
Бiз, бұдан әрi "Өнiм берушi" деп аталатын___________________________
____________________________________________________________________
(ықтимал өнiм берушінің атауы)
____________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
ұйымдастырылатын ______________________________ сатып алу жөнiндегi
конкурсқа қатысатындығынан және жалпы сомасы _________ теңге болатын
(жазумен)
____________________________________________________________________
(тауардың, жұмыс пен қызметтің атауы және көлемi)
____________________________ жеткiзiлiмдi (жұмысты орындауды, қызмет
көрсетудi)
жүзеге асыруға әзiр екендiгiнен хабардар болдық.
Жоғарыда аталған конкурсты өткiзу жөнiндегі _____ ж. "__"______
конкурстық құжаттамамен ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмдi
қамтамасыз етудi енгiзуi банктiк кепiлдiк түрiнде көзделген. Осыған
байланысты бiз ____________________________________ өзiмiзге Сiздiң
(банктің атауы)
талап етуiңiз бойынша, сондай-ақ Өнiм берушiнiң:
- конкурстық өтiнiмдердi тапсырудың ақырғы мерзiмi өткеннен кейiн
конкурстық өтiнiмдi керi шақырып алған немесе өзгерткенi;
- белгiленген мерзiмде мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол
қоймағаны;
- конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және жағдайларда
мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан кейiн мемлекеттiк
сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз етудi енгiзбегенi туралы
жазбаша растама бойынша. Сiзден төлеуге арнап алынған жазбаша талап
бойынша _________________________________________________________
(сомасы цифрмен және жазумен)
сомаға тең төлеу үшiн қайтарылып алынбайтын мiндеттеме аламыз.
Аталған кепiлдiк мiндеттеме конкурстық комиссияның Өнiм
берушiнiң конкурстық өтiнiмiн қабылдауға тиiстi сәтiнен бастап күшiне
енедi.
Аталған кепiлдiк мiндеттеме Өнiм берушiнiң конкурсқа қатысуға
арналған өтiнiмi күшiнiң ақырғы мерзiмiне дейiн қолданылады және
бiзге бұл құжаттың қайтарылғандығына не қайтарылмайтындығына
қарамастан, егер Сiздiң жазбаша талап етуiңiздi бiз осы күннiң соңына
дейiн ала алмайтын болсақ, автоматты түрде толық күшiн жояды.
Осы кепiлдiк мiндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар
мен мiндеттемелер Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледi.
Кепiлдердiң                              Күнi мен мекен-жайы
қолы мен мөрi
9 қосымша
Мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды
қамтамасыз ету нысаны
(банктік кепіл)
Банктiң атауы:______________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелерi)
Кiмге:______________________________________________________________
(тапсырысшының атауы мен деректемелерi)
N ______ Кепілдік міндеттеме
________________                          "____" _______________ ж.
(орналасқан жерi)
Бiз, бұдан әрi "Өнiм берушi" деп аталатын___________________________
____________________________________________________________________
(өнiм берушінің атауы)
____________________________________________________________________
(тауарлардың, жұмыстардың немесе қызмет көрсетулердiң сипаттамасы)
жеткiзуге (орындауға, көрсетуге) арналған мемлекеттiк сатып алу
туралы _________ ж. N __________________ Шарт жасасқаны назарға алына
отырып және осы Шартта Сiз Өнiм жеткiзушi Шарттың орындалуының жалпы
сомасы ____ теңге болатын банктiк кепiл түрiнде орындауды қамтамасыз
етудi енгiзетiндiгiн көздедiңiз. Осыған байланысты бiз _____________
(банктің атауы)
осы арқылы жоғарыда аталған Шарт бойынша кепіл болып
табылатындығымызды растаймыз және өзiмiзге Сiздiң талап етуiңiзге тең
соманы, Сiзден төлеуге арналған жазбаша талап, сондай-ақ Өнiм
берушiнiң Шарт бойынша өзiнiң мiндеттемесiн орындағаны немесе тиiстi
дәрежеде орындамағаны туралы жазбаша растама алынған бойда _______________________________төлеу үшін өзiмiзге қайтарып алынбайтын
(сомасы цифрмен және жазумен)
мiндеттеме аламыз.
Аталған кепiлдiк мiндеттеме оған қол қойылған сәттен бастап
күшiне енедi және Өнiм берушiнiң Шарт бойынша өз мiндеттемелерiн
толық орындаған сәтiне дейiн қолданылады.
Осы кепiлдiк мiндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар
мен мiндеттемелер Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледi.
Кепiлдiң                                  Күнi мен мекен-жайы
қолы мен мөрi
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік сатып алу жөніндегі
Агенттігі Төрағасының

2. Конкурс проводится с целью определения поставщиков (указать наименование работ) для (указать название ведомства для которого проводится конкурс). Полный перечень закупаемых работ, подлежащих выполнению, приведен в приложении 1 к настоящей Инструкции.
3. Организатором конкурса выступает (полное наименование организатора конкурса).
2. Источник финансирования
и базовые условия платежа
4. Заказчик для данной закупки использует средства (указать какие средства используются: республиканского или местного бюджета, средства займов или грантов, т.д.).
5. Базовые условия платежа: указать условие платежа, приемлемое для Заказчика и установленное законодательством по финансированию государственных закупок (полная предоплата, частичная предоплата или оплата по факту выполнения работ по мере выделения лимита бюджетных средств Министерством финансов Республики Казахстан).
6. Потенциальный поставщик может представить альтернативные условия платежа, при этом потенциальный поставщик в своей конкурсной заявке должен указать, какую ценовую скидку он может предложить в этом случае.
3. Правомочность и квалификация
потенциальных поставщиков
7. К конкурсу допускаются все желающие потенциальные поставщики (в случае наличия конкурентного рынка закупаемых работ на территории Республики Казахстан согласно пункту 4 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", здесь указывается, что к конкурсу допускаются только отечественные потенциальные поставщики), занимающиеся производством и/или выполнением (указать наименование закупаемых работ), гарантирующие выполнение (указать наименование работ), соответствующих по качеству требованиям, указанным в Технической спецификации (приложение 2 к настоящей Инструкции)(техническая спецификация - описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых работ, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или внутренние стандарты, нормы).
8. Для участия в конкурсе потенциальный поставщик должен удовлетворять квалификационным требованиям, оговоренным в пункте 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - Закон).
9. В заседаниях Конкурсной комиссии может участвовать официальный представитель потенциального поставщика. Полномочия представителя потенциального поставщика должны быть подтверждены письменно в виде доверенности.
Глава 2. Конкурсная документация
1. Содержание конкурсной документации
10. Кроме объявления (уведомления - при проведении закрытого конкурса) о проведении конкурса Конкурсная документация включает в себя:

2. Конкурс (қай ведомство үшiн конкурс өткiзiледi, сол ведомствоның атауы көрсетiледi) үшiн (жұмыстың атауы көрсетiледi) өнiм берушiлердi анықтау мақсатында өткiзiледi. Сатып алынатын жұмыстардың толық тiзбесi осы Нұсқаулықтың I-шi қосымшасында келтiрiлген.
3. (Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы) конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
2. Қаржыландыру көзi және төлемнiң базалық шарттары
4. Тапсырысшы осы сатып алу үшiн (қандай қаражаттар қолданатыны көрсетiледi: республикалық немесе жергiлiктi бюджеттiң, заемдар немесе гранттардың, т.б.) қаражаттарын қолданады.
5. Төлемнiң базалық шарттары: Тапсырысшыға қолайлы және мемлекеттiк сатып алуды қаржыландыру жөнiндегi заңдылықта белгiленген төлемнiң шарты көрсетiледi (алдын ала төлем, iшiнара төлем немесе жұмысты орындау фактiсi бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң бюджет қаражаттары лимитiнiң бөлiну шамасы бойынша төлемi).
6. Ықтимал өнiм берушi төлемнiң балама шарттарын ұсына алады, бұл жағдайда ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiнде бағаның қандай шегермесiн ұсына алатынын көрсету тиiс.
3. Ықтимал өнiм берушiлердiң құқықтылығы
және бiлiктiлiгi
7. Конкурсқа барлық ықылас бiлдiрген өндiрiспен айналысатын және/немесе (жұмыстардың атауы көрсетiледi) өндiретiн/жүргiзетiн, сапалық талаптары Техникалық маманданымда (техникалық маманданым - сатып алынатын жұмыстардың сипаттамасы және қажеттi маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайлар мен халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сiлтемелердi қоса алғанда, талап етiлетiн техникалық және сапалық сипаттамалар) белгiленген (осы Нұсқаулықтың 2-шi қосымшасы) (сатып алынатын жұмыстардың атауы көрсетiледi) кепiлдiк беретiн, ықтимал өнiм берушiлер (Қазақстан Республикасы аумағында сатып алынатын жұмыстардың бәсекелестiк нарығының бар болғанында, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Заңының 10 бабының 4 тармағына сәйкес, конкурсқа тек отандық ықтимал өнiм берушiлер ғана қатынасатыны көрсетiледi) қатынаса алады.
8. Конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнiм берушi Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Заңының (бұдан әрi - Заң) 10 бабының 1 тармағында аталған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес болу керек.
9. Конкурстық комиссияның отырыстарына ықтимал өнiм берушiнiң ресми өкiлi қатынаса алады. Ықтимал өнiм берушiнiң өкiлiнiң өкiлеттiгi жазбаша сенiмхат түрiнде бекiтiлу тиiс.
2 тарау. Конкурстық құжаттама
1. Конкурстық құжаттамалардың мазмұны
10. Конкурсты өткiзу туралы хабарландырудан басқа (жабық конкурс өткiзген жағдайда - ескертулер) Конкурстық құжаттамаға:

1) Настоящую Инструкцию;
2) Перечень закупаемых работ (приложение 1) (информация касательно объема работ, место выполнения работ, сроки и условия выполнения работ);
3) Техническая спецификация (приложение 2) (полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых работ, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или внутренние стандарты и нормы);
4) Общие условия договора (приложение 3);
5) Особые условия договора (приложение 4) (требуемые особые условия заказчика для выполнения договора о государственных закупках);
6) форма Заявки на участие в конкурсе (приложение 5);
7) форма Сведений о квалификации потенциального поставщика (приложение 6);
8) форма Таблицы цен (приложение 7);
9) форма обеспечения конкурсной заявки (банковская гарантия) (приложение 8);
10) форма обеспечения исполнения договора о государственных закупках (банковская гарантия) (приложение 9) (необходимо исключить этот подпункт, если не предусматривается внесение обеспечения исполнения договора).
11. Потенциальный поставщик изучает все инструкции, формы, условия и технические спецификации, содержащиеся в конкурсной документации и дополнениях к ней. Неполное представление потенциальным поставщиком информации, запрашиваемой в конкурсной документации, или же подача конкурсной заявки, не отвечающей всем требованиям конкурсной документации, представляют собой риск для потенциального поставщика, и может привести к отклонению его конкурсной заявки (к отказу от его предложения).
12. Потенциальный поставщик вправе посетить и осмотреть участок (объект) предполагаемых работ и прилегающую территорию. Вся информация, полученная потенциальным Поставщиком самостоятельно при посещении участка, используется им для подготовки конкурсной заявки на свой страх и риск. Затраты на посещение участка потенциальный поставщик покрывает из собственных средств. Подача потенциальным поставщиком конкурсной заявки говорит о том, что проверка участка будущих работ произведена и существующие условия приняты им.
13. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей конкурсной заявки, а организатор конкурса и конкурсная комиссия ни в коем случае не отвечают и не несут обязательства по этим расходам, независимо от характера проведения или результатов конкурса.
14. Стоимость пакета конкурсной документации равна ________тенге. (Стоимость пакета конкурсной документации не должна превышать расходы организатора конкурса на подготовку, печатание и рассылку конкурсной документации. Если взимание платы за предоставление конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно.").

1) осы нұсқаулық;
2) сатып алынатын жұмыстардың тiзбесi (I-шi қосымша) (жұмыстардың көлемi жөнiнде ақпарат, жұмыстарды жүргiзу орны, жұмыстардың жүргiзу мерзiмi мен шарттары);
3) техникалық маманданым (2-шi қосымша) (сатып алынатын жұмыстардың сипаттамасы және қажеттi маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайлар және халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сiлтемелердi қоса алғанда, талап етiлетiн техникалық және сапалық толық сипаттамалар);
4) шарттың жалпы шарттары (3-шi қосымша);
5) шарттың ерекше шарттары (4-шi қосымша) (мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi шартты орындау үшiн тапсырысшы талап ететiн ерекше жағдайлар);
6) конкурсқа қатысуға Өтiнiм нысаны (5-шi қосымша);
7) ықтимал өнiм берушiнiң бiлiктiлiгi туралы Мәлiмет нысаны (6-шы қосымша);
8) Бағалар кестесiнiң нысаны (7-шi қосымша);
9) Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудiң нысаны (банктiк кепiл) (8-шi қосымша);
10) Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету нысаны (банктiк кепiл) (9-шы қосымша) (егер шарттың орындалуының қамтамасыз етуi көзделмесе, бұл тармақша шығарылып тасталады) жатады.
11. Ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттама мен оның қосымшаларындағы барлық нұсқаулықтарды, нысандарды, шарттар мен техникалық маманданымдарды зерделеп шығу керек. Ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық құжаттамада сұранатын ақпараттарды толық бiлмеуi, немесе конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтiн конкурстық өтiнiмдi ұсынуы ықтимал өнiм берушiге қауiптi және оның конкурстық өтiнiмiн шеттетуге мүмкiндiк туғызады (оның ұсынысынан бас тартуға).
12. Ықтимал өнiм берушi болашақта жұмыстар жүргiзетiн учаске (объектi) мен оған қосылатын территорияға барып, көрiп шығуға құқылы. Ықтимал өнiм берушi учаскенi көрiп шыққандағы өз бетiмен алған ақпараты өзiнiң конкурстық өтiнiмiн дайындау үшiн қауiптi. Учаскенi көрiп шығу үшiн шыққан қаржыларды ықтимал өнiм берушi өз қаражатынан төлейдi. Ықтимал өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiн ұсынғаны, болашақ жұмыстардың тексеруден өткенi мен сол шарттар онымен қабылданғанын көрсетедi.
13. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiн дайындау мен ұсынуға байланысты барлық шығындарды көтередi, ал конкурсты ұйымдастырушы мен конкурстық комиссия, конкурстың өтуiне немесе нәтижесiне қарамастан, бұл шығындар жөнiнде ешбiр жағдайда жауап тартпайды және мiндеттелмейдi.
14. Конкурстық құжаттама пакетiнiң құны _______ теңгеге теңеледi. (Конкурстық құжаттама пакетiнiң құны конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамаларды дайындау, басып шығару мен жiберуiне кеткен шығындарынан аспауы тиiс. Егер конкурстық құжаттамалар берiлгенi үшiн төлемақының алынуы көзделмесе, онда бұл тармақ "Конкурстық құжаттама тегiн берiледi" деген редакцияда берiлуге тиiс).

2. Разъяснение конкурсной документации
15. Потенциальный поставщик вправе обратиться с запросом (письменно) о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее 10 дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, оговоренного в пункте 39 настоящей Инструкции.
3. Внесение изменений и дополнений
в конкурсную документацию
16. Организатор конкурса вправе в любое время до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок по своей собственной инициативе либо в ответ на запрос о разъяснении со стороны какого-либо потенциального поставщика изменить конкурсную документацию путем издания дополнения.
17. Дополнение незамедлительно сообщается (направляется) всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса предоставил конкурсную документацию, и имеет обязательную силу для таких потенциальных поставщиков, при этом исчисление срока представления конкурсных заявок производится со дня уведомления потенциальных поставщиков о последнем из таких дополнений.
Глава 3. Конкурсная заявка
1. Язык конкурсной заявки
18. Конкурсная заявка, подготовленная потенциальным поставщиком, а также вся корреспонденция и документы, касательно конкурсной заявки составляются и представляются на языке, на котором составлена настоящая конкурсная документация. Сопроводительная документация и печатная литература, предоставляемые потенциальным поставщиком, могут быть составлены на другом языке при условии, что к ним будет прилагаться точный (нотариально заверенный) перевод соответствующих разделов на языке конкурсной заявки, и в этом случае, в целях интерпретации конкурсной заявки, преимущество будут иметь документы, составленные на государственном или русском языке.
(Конкурсная документация составляется на государственном и русском языках, а в случае проведения международных конкурсов - на языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках).
2. Содержание конкурсной заявки
19. Конкурсная заявка, подготовленная потенциальным поставщиком, должна содержать следующие компоненты:
1) заявка на участие в конкурсе;
2) документы, подтверждающие правомочность и квалификацию потенциального поставщика;
3) документы, подтверждающие приемлемость работ для закупки и их соответствие конкурсной документации;
4) таблица цен;
5) обеспечение конкурсной заявки;
6) доверенность на право подписания конкурсной заявки и на участие в заседаниях конкурсной комиссии.
3. Форма заявки на участие в конкурсе
20. Потенциальный поставщик представляет заявку на участие в конкурсе по форме согласно приложению 5.

2. Конкурстық өтiнiмнiң түсiнiктемелерi
15. Ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттама ережелерiне түсiндiрме беру туралы сұрату салуға (жазбаша) құқылы, бiрақ ол конкурстық өтiнiм берудiң, осы Нұсқаулықтың 39 тармағында аталып өткендей, соңғы мерзiмi бiткенге дейiнгi 10 күннен кешiктiрмеуi тиiс.
3. Конкурстық құжаттамаларға өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
16. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi тапсырудың соңғы мерзiмi өткенге дейiн кез келген уақытта өзiнiң жеке бастамасымен, немесе қандай да бiр ықтимал өнiм берушiнiң тарапынан түскен түсiндiрме беру туралы сауалға жауап ретiнде толықтыруды басып шығару арқылы конкурстық құжаттаманы өзгертуге құқылы.
17. Бұл толықтыруды конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiм берген барлық ықтимал өнiм берушiлерге дереу хабарлайды және ол толықтырудың мұндай ықтимал өнiм берушiлер үшiн мiндеттi күшi болады, бұл орайда конкурстық құжаттама берудiң мерзiмi ықтимал өнiм берушiлерге осындай соңғы толықтыру туралы хабарланған күннен бастап есептеледi.
3 тарау. Конкурстық өтiнiм
1. Конкурстық өтiнiмнiң тiлi
18. Ықтимал өнiм берушiлер дайындаған конкурстық өтiнiм, сондай-ақ конкурстық өтiнiмге қатынасты түгел корреспонденция мен құжаттар осы конкурстық құжаттама әзiрленген тiлде дайындалып ұсынылады. Ықтимал өнiм берушi ұсынып отырған iлеспе құжаттама мен баспасөз басылымдары басқа тiлде дайындалуы мүмкiн, бiрақ оларға (нотариус куәландырған) сәйкес тараулардың конкурстық өтiнiмдердiң тiлiнде нақтылы аудармасы болған жағдайда, және бұл жағдайда конкурстық, өтiнiмдi дұрыс пайымдау мақсатында, мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде жазылған құжаттар басымдылау болады (конкурстық құжаттама мемлекеттiк және орыс тiлiнде, ал халықаралық конкурстар өткiзiлген жағдайда - Қазақстан Республикасының тiлдер туралы заңына сәйкес дайындалады).
2. Конкурстық құжаттаманың мазмұны
19. Ықтимал өнiм берушi дайындаған конкурстық өтiнiмде келесi
құрамдас бөлiктер болу керек:
1) конкурсқа қатысуға өтiнiм;
2) ықтимал өнiм берушiнiң құқықтығы мен бiлiктiлiгiн растайтын құжаттар;
3) жұмыстардың сатып алуға жарамдығын растайтын құжаттар мен олардың конкурстық құжаттамаларға сәйкестiгi;
4) бағалар кестесi;
5) конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету;
6) конкурстық өтiнiмге қол қоюға және конкурстық комиссияның
отырыстарына қатысуға сенiмхат.
3. Конкурсқа қатысуға өтiнiм нысаны
20. Ықтимал өнiм берушi конкурсқа қатысу үшiн өтiнiмдi 5-шi қосымшаға сәйкес нысанда ұсынады.

4. Таблица цен конкурсной заявки
21. Потенциальный поставщик указывает в Таблице цен по форме согласно приложению 7 цену единицы работ и общую цену работ, которые он предлагает выполнить согласно своей конкурсной заявке.
22. Цены работ кроме стоимости самих работ должны включать в себя:
1) все налоги, пошлины и другие обязательные платежи и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) всю стоимость рабочей силы, материалов, инженерного оборудования, инструментов, воды, тепла, электроэнергии, транспортных расходов, строительных машин и механизмов и прочих услуг, которые необходимы в процессе и для завершения работ.
23. Цены, предлагаемые потенциальным поставщиком, должны оставаться фиксированными в течение всего срока выполнения договора о государственных закупках и не должны меняться ни при каких обстоятельствах.
5. Валюта конкурсной заявки и платежа
24. Цены конкурсных заявок отечественных потенциальных поставщиков должны быть выражены в тенге.
Цены конкурсных заявок иностранных потенциальных поставщиков должны быть выражены в (указать валюту, например, в долларах США). (В случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к участию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков) последнее предложение настоящего пункта необходимо исключить)
25. Фактическая оплата отечественным поставщикам производится в тенге по мере выделения Министерством финансов Республики Казахстан (финансовыми органами) лимита бюджетных средств.
Фактическая оплата иностранным поставщикам производится в (указать валюту) по мере выделения Министерством финансов Республики Казахстан (финансовыми органами) лимита бюджетных средств. (Валюта должна соответствовать пункту 24 настоящей Инструкции, в случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к участию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков) это предложение настоящего пункта необходимого исключить)
6. Перечень документов, подтверждающих
правомочность и квалификацию
потенциального поставщика
26. Потенциальный поставщик представляет, как часть своей конкурсной заявки, следующие документы, подтверждающие его соответствие квалификационным требованиям, изложенным в пункте 8 настоящей Инструкции:
1) письмо на бланке организации за подписью первого руководителя с подтверждением наличия профессиональных знаний, опыта, репутации, а также необходимых финансовых, материально-технических и трудовых ресурсов для исполнения обязательств, оговариваемых в договоре о государственных закупках;

4. Конкурстық өтiнiмнiң бағаларының кестесi
21. Ықтимал өнiм берушi 7-шi қосымшадағы нысан бойынша Бағалар кестесiнде жұмыстардың бiрлiгiнiң бағасын және олардың жалпы бағасын конкурстық өтiнiмiне сәйкес жүргiзуге ұсынып отырғанын көрсетуге тиiс.
22. Ұсынатын жұмыстардың бағасы, жұмыстарды жүргiзу бағасына қоса:
1) Қазақстан Республикасының заңдылығында көрсетiлген барлық салықтар, баждар мен басқа да мiндеттi жинақтарды;
2) жұмыс күшiнiң түгел бағасын, материалдарды, инженерлiк жабдықтарды, құралдарды, суды, жылуды, электр қуатын, көлiктiк шығындарды, құрылыс машиналары мен механизмдерi мен т.с. жұмысты жүргiзу және аяқтау үшiн қажеттi қызметтердi қамтиды.
23. Ықтимал өнiм берушiлер ұсынып отырған бағалар мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi шарттың толық орындалу мерзiмiне бекiтiлген қалпында болуы және де қандай жағдай болмаса да өзгермеуi тиiс.
5. Конкурстық өтiнiм мен төлемнiң валютасы
24. Отандық ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық өтiнiмдерiнiң бағалары теңгеде көрсетiлуi тиiс.
Шетелдiк ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық өтiнiмдерiнiң бағалары (валютаны көрсету керек, мысалы, АҚШ долларында) көрсетiлуi тиiс. (Осы Нұсқаулықтың 7-ші тармағына сәйкес шеттету қолданылатын болса (конкурсқа тек отандық өнiм берушілер қатысқанда) осы тармақтың соңғы сөйлемi шығарылып тасталады).
25. Отандық ықтимал өнiм берушiлерге нақтылы төлем теңге бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң (қаржыландыру органдарының) бюджеттiк қаражаттары лимитiнiң бөлiну шамасымен жүргiзiледi.
Шетелдiк ықтимал өнiм берушiлерге нақтылы төлем Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң (қаржыландыру органдарының) бюджеттiк қаражаттары лимитiнiң бөлiну шамасымен жүргiзiледi. (Валюта осы Нұсқаулықтың 24-шi тармағына сәйкес келу керек, егер осы нұсқаулықтың 7-шi тармағына сәйкес, шеттетулер қолданылатын болса (конкурсқа тек отандық ықтимал өнiм берушiлер қатысқанда), осы тармақтың бұл сөйлемi шығарылып тасталады).
6. Ықтимал өнiм берушінiң құқықтылығы мен бiлiктiлiгiн
растайтын құжаттар тiзбесi
26. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiнiң бөлiгi ретiнде, оның бiлiктiлiгi осы Нұсқаулықтың 8-шi тармағында көрсетiлген талаптарға сәйкестiгiн растайтын келесi құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа сәйкес мiндеттерiн орындау үшiн кәсiптiк бiлiмдерi, тәжiрибесi, беделi, сондай-ақ қажеттi қаржылық, материалдық-техникалық және еңбек ресурстары бар екендiгiн растайтын мекеме бланкiнде, бiрiншi басшы қол қойған хатты;

2) нотариально заверенные копии учредительных документов, свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта и статистической карточки;
3) копии свидетельств, лицензий, сертификатов и/или других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство и/или выполнение закупаемых работ;
4) справку банка о финансовом состоянии потенциального поставщика. Данная справка представляется за последний месяц, предшествующий дате объявления (в случае проведения закрытого конкурса - дате уведомления) о конкурсе;
5) справку соответствующего налогового органа о выполнении потенциальным поставщиком обязательств по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет. Данная справка представляется за последний месяц, предшествующий дате объявления (в случае проведения закрытого конкурса - дате уведомления) о конкурсе;
6) сведения о квалификации потенциального поставщика по форме согласно приложению 6.
7. Перечень документов,
подтверждающих приемлемость выполняемых
работ для закупки и соответствие их
конкурсной документации
27. Потенциальный поставщик представляет, как часть своей конкурсной заявки, следующие документы, подтверждающие приемлемость выполняемых работ для закупки и соответствие их конкурсной документации:
1) проектно-сметную документацию (проектные материалы, пояснительная записка, генплан и транспорт, архитектурно-строительные и технологические решения, инженерное обеспечение, защита окружающей среды, расчеты стоимости, технико-экономическая часть, организация строительства) на выполняемые работы, которая должна соответствовать Технической спецификации, приложенной к настоящей Инструкции (приложение 2);
2) организатор конкурса (заказчик), в зависимости от характера требуемых выполнению работ, может откорректировать подпункт 1) настоящего пункта или указать в этом подпункте другие документы, представляемые потенциальным поставщиком для участия в конкурсе).
8. Обеспечение конкурсной заявки
28. Потенциальный поставщик вносит обеспечение конкурсной заявки в виде (указать вид обеспечения конкурсной заявки: денежные средства, банковская гарантия, ценные бумаги, залоговое имущество) в размере не более (указать размер в процентах, не более 5%) от общей суммы предлагаемых потенциальным поставщиком выполнению работ и со сроком действия, не менее срока действия самой конкурсной заявки. (Наиболее приемлемым (ликвидным и по сроку оформления быстрым, чем другие виды) видом обеспечения конкурсной заявки являются денежные средства и банковская гарантия)

2) нотариус куәландырған құрылтайлық құжаттардың көшiрмелерiн, шаруашылық субъектiнiң тiркелуi туралы куәлiгi мен статистикалық карточкасын;
3) куәлiктердiң, лицензиялардың, сертификаттардың және/немесе ықтимал өнiм берушiнiң сатып алатын жұмыстарды өндiруге және/немесе жүргiзуге құқықтығын растайтын басқа да құжаттардың көшiрмелерiн;
4) ықтимал өнiм берушiнiң қаржы жағдайы туралы банкi анықтамасын. Бұл анықтама конкурс туралы хабарландырудың (жабық конкурс өткiзетiн жағдайда - ескерту уақыты) уақытының алдындағы соңғы ай бойынша берiледi;
5) қатынасты салық органдарының ықтимал өнiм берушiнiң мiндеттi салық төлемдерi мен басқа да бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдерiнiң анықтамасын. Бұл анықтама конкурс туралы хабарландырудың (жабық конкурс өткiзетiн жағдайда - ескерту уақыты) уақытының алдындағы соңғы ай бойынша берiледi;
6) 6-шы қосымшадағы нысан бойынша ықтимал өнiм берушiнiң бiлiктiлiгi туралы мәлiметтердi.
7. Жұмыстардың сатып алуға жарамдылығын растайтын құжаттардың тiзбесi және олардың конкурстық құжаттамаға сәйкестiгi
27. Ықтимал өнiм берушi өзiнiң конкурстық өтiнiмiнiң бөлiгi ретiнде жұмыстардың сатып алуға жарамдылығын растайтын құжаттардың тiзбесiн және олардың конкурстық құжаттамаға сәйкестiгiн растайтын келесi құжаттарды ұсынады:
1) осы Нұсқаулыққа қосылған (2-шi қосымша) Техникалық маманданымға сәйкес келетiн, өткiзiлетiн жұмыстардың жобалық-сметалық құжаттамасын (жобалық материалдар, түсiнiктеме жазба, бас жоба мен көлiктiк, архитектуралық-құрылыс пен технологиялық шешiмдер, инженерлiк қамтамасыз ету, қоршаған ортаны қорғау, бағаның есебi, техникалық-экономикалық бөлiмi, құрылысты ұйымдастыру);
2) (талап етiлген орындалатын жұмыстардың сипаттамасына байланысты, конкурсты ұйымдастырушы (тапсырысшы) осы тармақтың 1)-шi тармақшасын түзете алады немесе конкурсқа қатысу үшiн ықтимал өнiм берушi ұсынатын басқа да құжаттарды осы тармақшада көрсете алады).
8. Конкурстық өтiнiмдердi қамтамасыз ету
28. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмнiң қамтамасыз етуiн (конкурстық өтінімді қамтамасыз етудiң түрi белгiленедi: ақшадай қаражаттар, банктік кепiл, құнды қағаздар, кепiлдiк мүлiк) түрде, ықтимал өнiм берушi ұсынып отырған орындалатын жұмыстардың жалпы сомасынан аспаған мөлшерде (белгiленген процент мөлшерi бойынша 5 % аспауға тиiс) және де конкурстық өтiнiмнiң күшiнде болу мерзiмiнен кем емес мерзiмде енгiзедi. (Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудiң ең қолайлы (басқа түрлерге қарағанда, өтімді және де ресiмдеу уақыты жедел) түрi болып ақшалай қаражат пен банктік кепiл табылады).

29. Денежные средства в обеспечение конкурсной заявки перечисляются на счет: (указать номер и банковские реквизиты счета) до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Обеспечение конкурсной заявки в виде банковской гарантии оформляется по форме согласно приложению 8 настоящей Инструкции.
30. Потенциальный поставщик представляет, как часть своей конкурсной заявки, оригинал и копию документа, подтверждающего внесение обеспечения конкурсной заявки или оригинал банковской гарантии вместе с конкурсной заявкой. Все конкурсные заявки, не имеющие обеспечения конкурсной заявки будут отклонены конкурсной комиссией как не отвечающие условиям конкурса.
31. Обеспечение конкурсной заявки возвращается в случаях, оговоренных в пункте 39 Порядка и в сроки, установленные в пункте 40 Порядка.
Возврат обеспечения конкурсной заявки победителя конкурса производится в течение пяти рабочих дней после заключения договора о государственных закупках или в течение пяти рабочих дней после внесения обеспечения исполнения договора (если внесение обеспечения исполнения договора предусматривается).
32. Обеспечение конкурсной заявки не возвращается в случаях, оговоренных в пункте 41 Порядка и в других случаях в соответствии с Законом и Порядком.
9. Срок действия конкурсной заявки
33. Окончание срока действия конкурсных заявок всех потенциальных поставщиков должно быть установлено не ранее (указать дату, не менее 45 дней с даты вскрытия конкурсных заявок).
10. Оформление и визирование конкурсной заявки
34. Потенциальный поставщик должен подготовить и представить оригинал и (указать количество) копий конкурсной заявки, с указанием "Оригинал конкурсной заявки" и "Копия конкурсной заявки". В случае расхождений между ними, преимущество будет иметь оригинал.
35. Оригинал и все копии конкурсной заявки должны быть отпечатаны или написаны несмываемыми чернилами и подписаны потенциальным поставщиком. Доверенность на уполномоченного представителя потенциального поставщика на право подписания конкурсной заявки и на участие в заседаниях конкурсной комиссии должна быть приложена к конкурсной заявке.
36. В конкурсной заявке не должно быть никаких вставок между строчками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить ошибки, оговоренные в пункте 50 Порядка, и они парафированы лицом или лицами, подписывающими конкурсную заявку.
Глава 4. Подача конкурсных заявок
для участия в конкурсе

29. Конкурстық өтiнiмнiң қамтамасыз етуiндегi ақшалай қаражаттар конкурстық өтiнiмдердi ұсынуды аяқталудың соңғы мерзiмдерi өткенге дейiн есепшотқа: (шоттың нөмiрi мен банк реквизиттерi көрсетiледi) жiберiледi. Банктiк кепiл түрiндегi конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету осы Нұсқаулықтың 8-шi қосымшасындағы нысанға сәйкес ресiмделедi.
30. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiммен бiрге өзiнiң конкурстық өтiнiмiнiң бөлегi ретiнде конкурстық өтiнiмнiң қамтамасыз етуiн енгiзгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн немесе банк кепiлiнiң түпнұсқасын ұсынады. Конкурстық өтiнiмдерi қамтамасыз етiлмеген барлық конкурстық өтiнiмдердi конкурстық комиссия, конкурс шарттарына сай болмағандығынан, шеттетiп тастайды.
31. Конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз ету Тәртiптiң 39 тармағында аталған жағдайларда және Тәртiптiң 40 тармағында көрсетiлген мерзiмдерде қайтарылып берiледi.
Конкурс жеңiмпазының конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етуiн қайтару мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi шартқа қол қойылғаннан кейiнгi 5 жұмыс күнi мерзiмiнде немесе шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзгеннен кейiнгi 5 жұмыс күнi мерзiмiнде жүзеге асырылады (егер шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзу көзделсе).
32. Конкурстық өтiнiмнiң қамтамасыз етiлуi Тәртiптiң 41 тармағында аталған және Заң мен Тәртiпке сәйкес басқа жағдайларда қайтарылып берiлмейдi.
9. Конкурстық өтiнiмнiң күшiнде болу мерзiмi
33. Барлық ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық өтiнiмдерiнiң мерзiмiнiң аяқталуы (күнi көрсетiледi, конкурстық өтiнiмдердi ашу уақытынан бастап 45 күннен кем емес) күннен ерте болмауға тиiс.
10. Конкурстық өтiнiмдi ресiмдеу мен қол қою
34. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы мен көшiрмесiн (саны көрсетiледi) "Конкурстық өтінімнің түпнұсқасы" мен "Конкурстық өтінімнің көшірмесі" деп көрсетiп дайындалу және ұсынылу керек. Олардың мағынасы арасында алшақтық болған жағдайда түпнұсқа басымдыққа ие болады.
35. Конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы мен барлық көшiрмелерi басылып шығарылған немесе жуылып кетпейтiн сиямен жазылған, ықтимал өнiм берушiнiң қолы қойылған болу керек. Ықтимал өнiм берушiнiң уәкiлеттi өкiлiне конкурстық өтiнiмге қол қоюға және конкурстық комиссияның отырыстарына қатысуға құқылық берiлген сенiмхаты конкурстық өтiнiмге қоса тiркелуi тиiс.
36. Конкурстық өтiнiмде, ықтимал өнiм берушiге қателердi түзету Тәртiптiң 50-шi тармағында ескерiлген жағдайларда қажет болған және оларды конкурстық өтiнiмге қол қоятын адам парафирлеген жағдайларды қоспағанда, жазылған жолдар арасына қосымша жазбалар жазылуға, өшiрiлуге немесе қоса жазылуға тиiс емес.
4 тарау. Конкурсқа қатысу үшiн конкурстық өтiнiм беру

1. Опечатывание и маркировка
конвертов с конкурсными заявками
37. Потенциальный поставщик запечатывает оригинал и каждую копию конкурсной заявки в разные конверты, пометив их соответственно, "Оригинал" и "Копия". В этих конвертах должны быть указаны наименование и адрес потенциального поставщика (с целью возврата конкурсной заявки невскрытыми, если оно будет объявлено "опоздавшим"). После этого конверты запечатываются во внешний конверт.
38. Внутренний и наружный конверты должны:
1) быть адресованы организатору конкурса по адресу: (указать полный почтовый адрес организатора конкурса);
2) содержать слова "Конкурс по закупке (указать название конкурса)" и "Не вскрывать до (указать дату и время вскрытия конкурсных заявок в соответствии с пунктом 45 настоящей Инструкции)".
2. Место и окончательный срок
представления конкурсных заявок
39. Конкурсные заявки представляются Организатору конкурса по адресу: (указать полный почтовый адрес организатора конкурса, номер комнаты) и в сроки до (указать точную окончательную дату и время приема конкурсных заявок) часов включительно - окончательный срок представления конкурсных заявок.
3. Конкурсные заявки,
представленные после истечения
окончательного срока представления
конкурсных заявок
40. Все конкурсные заявки, полученные организатором конкурса (его ответственным лицом) после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, отклоняются, не вскрываются и возвращаются представившему их потенциальным поставщикам.
4. Изменение конкурсных заявок и их отзыв
41. Потенциальный поставщик может изменить или отозвать свою конкурсную заявку до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей конкурсной заявки. Изменение должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама конкурсная заявка. Такое изменение или ведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором конкурса до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
42. Никакие изменения не должны вноситься в конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
43. Запрещается отзывать конкурсные заявки в промежутке между окончательным сроком представления конкурсных заявок и датой истечения срока действия конкурсных заявок.
5. Представление конкурсных заявок

1. Конкурстық өтiнiм бар конверттердi желiмдеп жабу және таңбалау
37. Ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмнiң түпнұсқасы мен әрбiр көшiрмесiн жеке-жеке конверттерге салып желiмдеп, тиiсiнше оларды "Түпнұсқа" және "Көшірме" деп белгiлеуге тиiс. Ол конверттерде ықтимал өнiм берушiнiң атауы және мекен-жайы көрсетiлуге тиiс (егер конкурстық өтiнiм "кешiгiп қалған" деп жарияланған жағдайда, оны ашпай қайтару мақсатында). Осыдан кейiн конверттер сыртқы конвертке салынып жабылады.
38. Сыртқы және iшкi конверттерде:
1) конкурсты ұйымдастырушының мекен-жайына: (конкурсты ұйымдастырушының толық пошталық мекен-жайы көрсетiледi) бағытталуға;
2) "________ Сатып алу жөніндегі конкурс" (конкурстың атауы көрсетiледi) және "______ Дейін ашылмасын" (осы Нұсқаулықтың 45
тармағына сәйкес конкурстық өтiнiмдердi ашудың күнi, айы, жылы және уақыты көрсетiледi) деген жазбалар болуға тиiс.
2. Конкурстық өтiнiмдердi табыс ету орны
мен соңғы мерзiмi
39. Конкурстық өтiнiмдер Конкурсты ұйымдастырушының мекен-жайына: (конкурсты ұйымдастырушының толық пошталық мекен-жайы, бөлменiң нөмiрi көрсетiледi) және (конкурстық өтiнiмдi қабылдаудың соңғы күнi, жылы, айы және уақыты көрсетiледi) мерзiмге дейiн, сағатқа дейiн - конкурстық өтiнiмдi қабылдаудың соңғы күні.
3. Конкурстық өтiнiм берудiң соңғы мерзiмi өткеннен кейiн
табыс етiлген конкурстық өтiнiмдер
40. Конкурсты ұйымдастырушы (оның өкiлеттi тұлғасы) конкурстық өтiнiмдi ұсынудың соңғы мерзiмi өткеннен кейiн табыс етiлген барлық конкурстық өтiнiмдердi шеттетедi, ашпайды және оны ұсынған ықтимал өнiм берушiге қайтарады.
4. Конкурстық өтiнiмдердiң өзгерiстерi және оларды
керi қайтарып алу
41. Ықтимал өнiм берушi, өзi енгiзген конкурстық өтiнiмнiң қамтамасыз етуiн қайтарып алу құқығын жоғалтпастан конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн өзiнiң конкурстық өтiнiмдерiн өзгерте немесе керi қайтара алады. Конкурстық өтiнiмнiң өзгерiстерi де конкурстық өтiнiмнiң дәл өзi сияқты әзiрленуге, жабылуға, мөрленуге және табыс етiлуге тиiс. Мұндай өзгерiс немесе керi қайтарып алу туралы ескерту, егер оны конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткенге дейiн алған болса, жарамды болып табылады.
42. Конкурстық өтiнiмдерге конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi өткеннен кейiн ешқандай өзгерiс енгiзiлмеуге тиiс.
43. Конкурстық өтiнiмдердi табыс етудiң соңғы мерзiмi мен конкурстық өтiнiмдердiң қолдану мерзiмiнiң аяқталу күнi аралығында конкурстық өтiнiмдердi қайтарып алуға тыйым салынады.
5. Конкурстық өтiнiмдердi табыс ету

44. Конкурсные заявки должны быть представлены в соответствии с требованиями Закона, Порядка и настоящей Инструкции.
Глава 5. Вскрытие и
оценка конкурсных заявок
1. Вскрытие конкурсных заявок
конкурсной комиссией
45. Конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков, или их уполномоченных представителей в (указать день, время и место вскрытия конкурсных заявок и проведения заседания конкурсной комиссии. Период между этим сроком и окончательным сроком представления конкурсных заявок не должен превышать одного часа).
46. Присутствующие уполномоченные представители потенциальных поставщиков должны зарегистрироваться в журнале регистрации потенциальных поставщиков, подтверждая свое присутствие с (указать время регистрации, это время должно быть раньше времени вскрытия конкурсных заявок).
2. Предварительное изучение
и рассмотрение конкурсных заявок
47. Конкурсная комиссия изучает конкурсные заявки на предмет их полноты, наличия ошибок в расчетах, наличие необходимых гарантий, всех подписей на документах, а также проверяет правильность оформления заявок в целом.
48. Рассмотрение конкурсных заявок осуществляется в соответствии с Законом, Порядком и настоящей Инструкцией.
49. Конкурсная комиссия вправе отклонить конкурсную заявку в случаях, оговоренных в Законе и Порядке. Если конкурсная заявка отклоняется конкурсной комиссией как не отвечающая всем требованиям Закона, Порядка и конкурсной документации, то она не может быть впоследствии признана отвечающей требованиям.
3. Критерии и методы оценки соответствия
потенциальных поставщиков предъявляемым требованиям
50. (Необходимо указать критерии и методы оценки соответствия потенциальных поставщиков предъявляемым квалификационным требованиям).
4. Перевод цены конкурсной
заявки в единую валюту
51. Для облегчения процедуры оценки и сопоставления конкурсных заявок конкурсная комиссия переводит все цены конкурсных заявок, выраженные в различных валютах, в валюту Республики Казахстан - тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на (указать дату).
(В случае применения ограничения согласно пункту 7 настоящей Инструкции (допуск к участию в конкурсе только отечественных потенциальных поставщиков), настоящий пункт необходимо исключить)
5. Оценка и сопоставление конкурсных заявок
52. Конкурсная комиссия оценивает, сопоставляет конкурсные заявки в соответствии с Законом, Порядком и настоящей Инструкцией и определяет выигравшую конкурсную заявку на основе самой низкой цены с учетом, помимо ценового фактора, следующих критериев:
(необходимо перечислить критерии оценки и сопоставления конкурсных заявок в соответствии с пунктами 54 и 55 Порядка).

44. Конкурстық өтiнiмдер Заң, Тәртiп пен осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес ұсынылуы тиiс.
5 тарау. Конкурстық өтiнiмдердi ашу және бағалау
1. Конкурстық комиссияның конкурстық өтiнiмдердi ашуы
45. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдер бар конверттердi барлық ықтимал өнiм берушiлердiң немесе олардың уәкiлеттi өкiлдерiнiң қатысуымен (конкурстық өтiнiмдердi ашу мен конкурстық комиссияның отырысын жүргiзу күнi, уақыты, орны көрсетiледi. Бұл уақыт пен конкурстық өтiнiмдi ұсынудың соңғы мерзiмi арасындағы уақыт бiр сағаттан аспауы тиiс).
46. Қатысып отырған ықтимал өнiм берушiлердiң уәкiлеттi өкiлдерi өздерiнiң қатысып отырғанын растап (тiркелу уақыты көрсетiледi, бұл уақыт конкурстық өтiнiмдердi ашу уақытынан ерте болу керек), сағат -дан, -ден, -нан, -тен тiркеледi.
2. Конкурстық өтiнiмдердi алдын ала
зерделеу және қарау
47. Конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердiң толықтығын, есептердегi қатенiң, қажеттi кепiлдiктердiң, құжаттардағы барлық қойылған қолдың болуын, сондай-ақ бүтiндей алғанда құжаттардың ресiмделуiнiң дұрыстығын алдын ала зерделейдi.
48. Конкурстық өтiнiмдердiң қаралуы Заңға, Тәртiпке және осы
Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
49. Конкурстық комиссия Заң мен Тәртiпте аталып өткен жағдайларда конкурстық өтiнiмдi қатысудан шеттетуге құқылы. Конкурстық өтiнiм Заңның, Тәртiптiң барлық талаптарына сәйкес емес деп белгiленiп, конкурстық комиссиямен шеттетiлген жағдайда, ол одан кейiн талаптарға сәйкес деп танылмауға тиiс.
3. Ықтимал өнiм берушiлердiң қойылатын талаптарға сәйкес
келуiн бағалау тәсiлдерi және өлшемдерi
50. (Ықтимал өнiм берушiлердiң бiлiктiлiк талаптарға сәйкес келуiн бағалау өлшемдерi мен тәсiлдерi көрсетiледi).
4. Конкурстық өтiнiмнiң бағасын бiр валютаға келтiру
51. Баға беру рәсiмдерiн жеңiлдету және конкурстық өтiнiмдердi салыстыру үшiн конкурстық комиссия конкурстық өтiнiмдердiң әртүрлi валютамен көрсетiлген барлық бағаларын (күнi, жылы, айы көрсетiледi) күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасына - теңгеге аударады. (Осы Нұсқаулықтың 7-шi тармағына сәйкес шектеулер қолданған жағдайда (конкурсқа отандық ықтимал өнiм берушiлердiң қатысуы) бұл тармақ шығарылып тасталады).
5. Конкурстық өтiнiмдердi бағалау және салыстыру
52. Конкурстық комиссия бiлiктiлiк талаптарына сай келетiн ықтимал өнiм берушiлердiң конкурстық құжаттаманың барлық талаптарына сай келедi деп танылған конкурстық өтiнiмдерiн бағалап салыстырады, ең төменгi баға негiзiнде және баға факторынан басқа: (Тәртiптiң 54, 55 тармақтарына сәйкес конкурстық өтiнiмдi бағалау және салыстыру өлшемдерi аталып шығады), өзге де өлшемдердi ескере отырып, ұтып шыққан конкурстық өтінімді айқындайды.

53. Оценка по критериям, определенным в пункте 52 производится следующим образом: (необходимо описать порядок оценки и сопоставления конкурсных заявок в соответствии с пунктами 56-60 Порядка с указанием конкретных величин (в процентах) условного уменьшения или увеличения цены конкурсных заявок).
6. Условия предоставления приоритета
54. При определении выигравшей конкурсной заявки отечественные потенциальные поставщики, в том числе субъекты малого предпринимательства, имеют приоритет, если по подрядным работам, выполняемым на территории Республики Казахстан, использование местных трудовых, сырьевых и производственных ресурсов в стоимостном выражении составляет не менее 80% от их стоимости. Конкурсная комиссия условно уменьшает цену таких конкурсных заявок на 10 процентов.
Глава 6. Определение выигравшей
конкурсной заявки и заключение договора
1. Определение выигравшей конкурсной заявки
55. Определение выигравшей конкурсной заявки осуществляется путем определения общей условной цены каждой конкурсной заявки в соответствии с Законом, Порядком и настоящей Инструкцией.
Конкурсная заявка с наименьшей условной ценой считается выигравшей.
56. В случае равенства условных цен двух или нескольких конкурсных заявок предпочтение отдается конкурсной заявке, предлагающей выполнение работ с более лучшими эксплуатационными характеристиками и производительностью.
57. Итоги конкурса оформляются в соответствии с Законом и Порядком.
2. Заключение договора о государственных закупках
58. Договор о государственных закупках заключается в порядке и в сроки, оговоренные в Порядке.
59. Стороны, подписывающие договор о государственных закупках, не вправе вносить в договор о государственных закупках какие-либо изменения в условия, в соответствии с которыми был определен победитель конкурса или наиболее предпочтительный после победителя потенциальный поставщик.
60. Договор о государственных закупках вступает в силу после регистрации его заказчиком в органах казначейства и после полного внесения поставщиком обеспечения исполнения договора (если требуется внесение обеспечения исполнения договора).
3. Обеспечение исполнения
договора о государственных закупках
(этот раздел заполняется, если предусматривается
внесение обеспечения исполнения договора)
61. В течение (указать количество дней) дней с момента подписания договора о государственных закупках поставщик обязан внести обеспечение исполнения договора о государственных закупках в виде (указать вид обеспечения: банковская гарантия, залог денежных средств, имущества и ценных бумаг) и в размере (указать определенный процент, но не более 5 процентов) процентов от общей суммы договора о государственных закупках.

53. 52 тармақта белгiленген бағалау өлшемдерi келесi тәсiлмен (конкурстық өтiнiмнiң бағалау мен салыстыру тәртiбiн Тәртiптiң 56-60 тармақтарына сәйкес конкурстық өтінімнің бағаларының шартты төмендеуi мен көтерiлуiнiң нақты өлшемдерiн (процент бойынша) көрсетіп, сипаттауға тиіс) жүргiзiледi.
6. Басымдылық беру шарттары
54. Ұтқан конкурстық өтiнiмдердi айқындаған кезде, Қазақстан Республикасы аумағында мердiгерлiк жұмыстар бойынша жергiлiктi еңбек, шикiзат және өндiрiс ресурстарын пайдаланудың бағалық көрсеткiшiнде олардың бағасының кемiнде 50 % құраса, отандық ықтимал өтiнiм берушiлер мен жұмыстарды орындаушылар, оның iшiнде шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi, басымдыққа ие болады.
6 тарау. Жеңген конкурстық өтiнiмдi анықтау
мен шарт жасау
1. Жеңген конкурстық өтiнiмдi анықтау
55. Конкурстық өтiнiмнiң айқындалуы әрбiр конкурстық өтiнiмнiң Заңға, Тәртiп пен осы Нұсқаулыққа сәйкес жалпы шартты бағасын анықтау арқылы жүзеге асырылады.
Ең төмен жалпы шартты бағасы бар конкурстық өтiнiм ұтқан болып есептеледi.
56. Екi немесе бiрнеше конкурстық өтiнiмдердiң жалпы шартты бағалары тең болған жағдайда, пайдалану сипаттамасы мен өнiмдiлiгi неғұрлым жақсы жұмыстарды орындауды ұсынатын конкурстық өтiнiмге басымдық берiледi.
57. Конкурстың қорытындылары Заң мен Тәртiпке сәйкес ресiмделедi.
2. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасау
58. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Тәртiпте көрсетiлген тәртiп пен мерзiмдерде жасалады.
59. Қол қоюшы тараптар мемлекеттiк сатып алу туралы шартының шарттарына сәйкес конкурс жеңiмпазы және жеңiмпаздан кейiнгi артықшылықты ықтимал өнiм берушi анықталғаннан кейiн мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа ешқандай өзгерiстер енгiзуге құқылы емес.
60. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт оны тапсырысшы қазынашылық органдарда тiркегеннен және өнiм берушiнiң шартты орындауды қамтамасыз етудi енгiзгенiнен кейiн күшiне енедi (егер өнiм берушiнiң шартты орындауды қамтамасыз етуiн енгiзуi көзделсе).
3. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын
қамтамасыз ету
(бұл тарау шартты орындауды қамтамасыз етуiн енгiзуi көзделген жағдайда толтырылады)
61. Мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан кейiн (күндердiң саны көрсетiледi) күндер iшiнде өнiм берушi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзуге мiндеттi (қамтамасыз етудiң түрi: банктiк кепiл, ақша қаражаттар, мүлiк пен құнды қағаздар кепiлдiгi көрсетiледi) түрiнде және мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының процент мөлшерiн: (5 проценттен аспай белгiленген процентi көрсетiледi) енгiзу мiндеттi.

62. Денежные средства в обеспечение исполнения договора перечисляются поставщиком на счет заказчика: (указать номер и банковские реквизиты счета). Обеспечение исполнения договора в виде банковской гарантии оформляется по форме согласно приложению 9 настоящей Инструкции.
63. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках поставщику в течение 5 рабочих дней с момента полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по данному договору.
64. Обеспечение исполнения договора не возвращается в случаях, если поставщик:
1) нарушил сроки выполнения работ;
2) некачественно выполнил работу;
3) нарушил другие условия договора о государственных закупках.
Приложение 1
Перечень закупаемых работ
----------------------------------------------------------------------
N!Наименование!Наименование !Краткая !Еди!Кол-во!Срок выпол!Место
!заказчика   !работ        !хар-ка  !ни-!единиц!нения ра- !выполнения
!            !             !(описа- !ца !измере!бот       !работ
!            !             !ние)    !изм!ния   !          !
!            !             !работ*  !   !(объем!          !
!            !             !        !   !потреб!          !
!            !             !        !   !ности)!          !
----------------------------------------------------------------------
1!     2      !      3      !   4    ! 5 !  6   !    7     !    8
----------------------------------------------------------------------
В этой графе
указываются
краткие
условия
выпол-
нения
работ,
место-
нахождение
участка
(объекта)
----------------------------------------------------------------------
*Полное описание и характеристика работ, условия их выполнения
указываются в технической спецификации - приложение 2.
Должность, фамилия и.о. и подпись руководителя организатора конкурса
М.П.
Приложение 2
Техническая спецификация
(В данной технической спецификации организатор конкурса должен дать полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых работ, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и указывать международные или внутренние стандарты, которым должны соответствовать выполняемые работы. А также в данной технической спецификации организатор конкурса должен дать краткое описание строительной площадки, географических, инженерно-геологических и других особых природных условий, наличие инфраструктуры и коммуникаций, описание местных ресурсов, систему стандартов и технических нормативов и должен указать полный состав объекта, требования по инженерной подготовке территории, технологии производства и оборудованию, инженерному обеспечению, используемым материалам и конструкциям, оснащению объекта и т.п., исключающие разногласия при вводе объекта в эксплуатацию).
Приложение 3
Общие условия договора

62. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң ақша қаражаты тапсырысшының шотына аударылады: (шоттың банктiк реквизиттерi мен нөмiрi көрсетiледi). Сатып алу туралы шарттың банктiк кепiл ретiнде орындалуын қамтамасыз ету осы Нұсқаулықтың 9-шi қосымшасындағы нысанға сәйкес ресiмделедi.
63. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт бойынша тапсырысшы, егер мерзiм шартта көзделмесе, өнiм берушi мiндеттерiн толық және тиiсiнше орындаған кезден бастап бес жұмыс күнi iшiнде енгiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi қайтарады.
64. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету қайтарылмайды, егер өнiм берушi:
1) жұмыстарды орындау мерзiмдерiн бұзғанда;
2) жұмыстарды сапасыз орындағанда;
3) мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың басқа да шарттарын бұзғанда.
1 Қосымша
Сатып алынатын жұмыстардың тізбесі --------------------------------------------------------------------
N !Тапсы.!Жұмыстардың!Жұмыстардың! Өлшем!Өлшем!Жұмыстар.!Жұмыстарды
!рысшы.!  атауы    !қысқаша    !бірлі-!бір- !дың      !орындау
!шының !           !сипаттамасы!гі    !лігі-!орындау  !орны
!атауы !           ! *           !      !нің  !мерзімі  !
!      !           !           !      !саны !         !
!      !           !           !      !(тұ- !         !
!      !           !           !      !тыну !         !
!      !           !           !      !көле-!         !
!      !           !           !      !мі)  !         !
--------------------------------------------------------------------
1 !   2  !      3    !    4      !   5  !  6  !    7    !      8
--------------------------------------------------------------------
!      !           !           !      !     !         !Бұл бағанда
!      !           !           !      !     !         !жұмыстарды
!      !           !           !      !     !         !орындаудың
!      !           !           !      !     !         !қысқаша
!      !           !           !      !     !         !шарттары,
!      !           !           !      !     !         !учаскенің
!      !           !           !      !     !         !(объекті.
!      !           !           !      !     !         !нің) орна.
!      !           !           !      !     !         !ласқан жері
!      !           !           !      !     !         !көрсетіледі
--------------------------------------------------------------------
* Жұмыстардың толық сипаттамасы, олардың орындалу шарттары техникалық
маманданымда көрсетіледі - 2 қосымша
Конкурсты ұйымдастырушы басшысының лауазымы, аты-жөні мен қолы
М.О.
2 қосымша
Техникалық маманданым
(Конкурсты ұйымдастырушы бұл техникалық маманданымда талап етiлетiн сатып алынатын орындалатын жұмыстардың техникалық және сапалық сипаттамасын және қажеттi маманданымдардың, жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен халықаралық немесе iшкi стандарттарға сай келетiн орындалатын жұмыстардың толық сипаттамаларын беруi тиiс. Сондай-ақ, осы техникалық маманданымда конкурсты ұйымдастырушы құрылыс алаңының, географиялық, инженерлiк-геологиялық және басқа да ерекше табиғи жағдайлардың, инфрақұрылым мен коммуникациялардың бар екендiгiнiң қысқаша сипаттамасын беру керек, жергiлiктi ресурстардың, стандарттар мен техникалық нормативтердiң жүйесiнiң сипаттамасы мен объекттiң толық құрамын, аумақтың инженерлiк дайындықтың, өндiрiс пен жабдықтардың технологиясын, инженерлiк қамтамасыз етудiң, қолданылатын материалдар мен конструкциялардың, объектiнiң жабдықтауын және т.б. объектiнiң пайдалануға берiлген  кезде туындайтын қарама-қайшылықтарды болдырмайтын талаптар көрсетiлуге тиiс).
3 қосымша
Шарттың жалпы шарттары

1. Термины
1.  В данном договоре нижеперечисленные термины имеют следующее толкование:
1) "Заказчик" - государственное учреждение, которое нанимает Генерального Подрядчика на ведение строительных работ по Объекту;
2) "Генеральный Подрядчик" (далее - Подрядчик) означает лицо или организацию, конкурсная заявка которой на ведение строительных работ по Объекту принято Заказчиком;
3)"Субподрядчик" означает лицо или организация, имеющие договор с Подрядчиком на выполнение части работ по Договору на Участке (Объекте);
4) "Технадзор" означает лицо, назначенное Заказчиком и сообщенное Подрядчику в качестве отвечающего за контроль выполнения условий Договора;
5) "Объект" означает то, что Подрядчик должен построить, реконструировать, произвести ремонтные работы и после завершения работ передать Заказчику в соответствии с условием Договора;
6) "Участок" означает территорию, отведенную для строительства Объекта или производства работ;
7) "Стоимость Договора" означает общую сумму Договора, указанную Заказчиком в письме Подрядчику о принятии его конкурсной заявки;
8) "Договор" означает соглашение между Заказчиком и Подрядчиком на возведение, завершение и ремонтно-строительные работы. Все дополнения и изменения в Договоре, после его подписания, могут быть сделаны путем принятия Изменения. Договор не должен истолковываться таким образом, чтобы создавать какие-либо договорные отношения между Проектировщиком и подрядчиком, Заказчиками и Субподрядчиками, а также между другими лицами и организациями, отличными от Заказчика и Подрядчика;
9) "Временные сооружения" означает все временные здания и сооружения, необходимые для строительства и монтажа Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения строительства Объекта;
10) "Материалы" означает все расходные материалы, которые Подрядчик и Субподрядчик используют для строительства Объекта;
11) "Оборудование" означает все машины и механизмы Подрядчика и Субподрядчика, которые временно находятся на участке для строительства Объекта;
12) "Срок продолжительности строительства" означает срок, в течение
которого Подрядчик должен завершить строительство Объекта;
13) "Дни" - есть календарные дни, "месяцы" - есть календарные месяцы;
14) "Изменения" - есть изменения, данные Заказчиком после подписания Договора;
15) "Дефект" - есть часть работ, выполненных с нарушениями условий
Договора;
16) "Период устранения недоделок и дефектов" - есть период устранения недоделок и дефектов, обнаруженных в процессе проверок выполнения работ.

1. Терминдерi (арнайы сөздер)
1. Осы шартта төменде аталып өтетiн арнайы сөздердiң мынадай мағыналары бар:
1) "Тапсырысшы" - Объектi бойынша құрылыс жұмыстарын жүргiзуге Бас мердiгердi жалдаған мемлекеттiк мекеме;
2) "Бас мердiгер" (бұдан әрi - Мердiгер) Объектi бойынша құрылыс жұмыстарын жүргiзу туралы конкурстық өтiнiмiн Тапсырысшы қабылдаған тұлғаны немесе ұйымды бiлдiредi;
3) "Қосалқы мердiгер" Бас мердiгермен Шарт бойынша Учаскеде (Объектiде) жұмыстардың бiр бөлігiн орындау туралы Шарт жасасқан тұлғаны немесе ұйымды бiлдiредi;
4) "Техникалық бақылау" Тапсырысшы тағайындаған, Мердiгерге Шарттың шарттарын орындауды бақылауға жауапты ретiнде хабарлаған тұлға болып табылады;
5) "Объект" Шарттың шарттарына сәйкес Мердiгер құрылыс салып, қайта құрып, жөндеу жұмыстарын жүргізiп, содан соң жұмыстарды аяқтағаннан кейiн Тапсырысшыға тапсыратын объектiнi бiлдiредi;
6) "Учаске" объектiнiң құрылысына немесе жұмыстарды жүргiзуге бөлiнген аумақты бiлдiредi;
7) "Шарттың бағасы" Тапсырысшы Мердiгерге оның конкурстық өтiнiмiнiң қабылданғаны туралы хатында көрсетiлген Шарттың жалпы сомасын бiлдiредi;
8) "Шарт" Тапсырысшы мен Мердiгердiң құрылыс салуға, аяқтауға және жөндеу-құрылыстық жұмыстар жөнiнде келiсiмiн бiлдiредi. Шартқа қол қойғаннан кейiн, оған барлық толықтырулар мен өзгерiстердi "Өзгерiстердi кiргiзу" арқылы жасала алады. Шарт Тапсырысшы мен Мердiгерден басқа Жобалаушы мен қосалқы мердiгер, Тапсырысшылар мен Қосалқы мердiгер, сондай-ақ басқа да тұлғалар мен ұйымдар арасында қандай да болса шарттық қарым-қатынастар туғызатындай түсiнiлмеуi тиiс;
9) "Уақытша ғимараттар" Объектiнiң құрылысы аяқталғаннан кейiн алынып тасталатын, Объектiнiң құрылысы мен құрастыруының қажетi үшiн салынып қондырылатын барлық уақытша ғимараттар мен құрылыстарды бiлдiредi;
10) "Материалдар" Мердiгер мен Қосалқы мердiгер Объектiнi салуға қолданатын барлық шығатын материалдарды бiлдiредi;
11) "Жабдықтар" Объектi салынатын учаскеде тұрған Мердiгер мен Қосалқы мердiгердiң барлық машиналары мен механизмдерiн бiлдiредi;
12) "Құрылыстың созылу мерзiмi" Мердiгер Объектiнiң құрылысын аяқтайтын мерзiмдi бiлдiредi;
13) "Күндер" - күнпарақтық күндердi, "айлар" - күнпарақтық айларды бiлдiредi;
14) "Өзгертулер" - Шартқа қол қойғаннан кейiн Тапсырысшы ұсынған өзгертулер;
15) "Ақаулық" Шарттың шарттарының бұзылуымен орындалған жұмыстың бөлiгi;
16) "Кемшiлiктер мен ақаулықтарды жою кезеңi" жұмыстарды орындауды тексеру процесiнде табылған кемшiлiктер мен ақаулықтарды жою кезеңi.

2. Документы Договора
2. Документами, составляющими Договор, являются:
1) Сам Договор;
2) Письмо о принятии Конкурсной заявки;
3) Конкурсная заявка Подрядчика;
4) Перечень закупаемых работ;
5) Техническая спецификация;
6) Общие условия Договора;
7) Особые условия Договора;
8) Сведения о квалификации;
9) Любой другой документ, оговоренный в конкурсной документации.
3. Язык и нормы права Договора
3. Языком всей документации Договора является язык, указанный в
Особых условиях Договора.
4. Правовыми нормами Договора являются законодательные акты
Республики Казахстан.
4. Официальное общение между Заказчиком и Подрядчиком
5. Официальное общение между Заказчиком и Подрядчиком, которая
касается вопросов строительства Объекта имеет силу только в письменном
виде.
5. Подрядчик
6. Подрядчик - это лицо или организация, признанная таковым в Договоре и обозначаемая в Договорной документации в единственном числе. Термин "Подрядчик" обозначает самого Подрядчика или уполномоченного им представителя.
6. Субподрядчики
7. Подрядчик может заключать Договора с субподрядными организациями, но не может передавать Договор третьему лицу без письменного разрешения Заказчика. Наличие Субподрядчиков не меняет условия Договора между Заказчиком и Подрядчиком.
7. Другие подрядчики
8. При наличии на Участке других подрядчиков, Подрядчик должен координировать свои работы с ними.
8. Кадры
9. Подрядчик нанимает на ключевые должности работников, указанных в Сведениях о квалификации. При замене этих лиц на другие, Подрядчик должен получить согласие Заказчика на такую замену. Квалификация новых работников должна быть равна или выше квалификации работников, перечисленных в Сведениях о квалификации.
10. Если Заказчик просит Подрядчика удалить с Объекта лицо, являющееся работником Подрядчика или субподрядчика, указывая при этом причины, Подрядчик обязан удалить это лицо со строительного объекта в течение 72 часов, после чего данное лицо не должно иметь никаких связей с выполнением работ по данному Договору.
9. Риск Подрядчика
11. Подрядчик несет ответственность за весь риск, который связан с убытками или нанесением ущерба имуществу Заказчика, собственности и здоровью своих работников, а также гибелью своих работников и возникающий в течение и следствии выполнения Договора.
10. Риск Заказчика
12. Заказчик несет ответственность за исключительные виды риска, а именно: Риск войны, восстаний, революции, гражданской войны, бунтов, беспорядков (если в них участвуют работники Заказчика). Риском Заказчика также является обнаруженные Подрядчиком и не указанные в конкурсной документации заражения почвы токсичными и взрывчатыми веществами и если эти обнаружения непосредственно влияют на выполнение работ.

2. Шарттың құжаттары
2. Шартты құрайтын құжаттар болып:
1) Шарттың өзi;
2) Конкурстық өтiнiмдi қабылдау туралы хат;
3) Мердiгердiң конкурстық өтiнiмi;
4) Сатып алынатын жұмыстардың тiзбесi;
5) Техникалық маманданым;
6) Шарттың Жалпы шарттары;
7) Шарттың Ерекше шарттары;
8) Бiлiктiлiк туралы мәлiметтер;
9) Конкурстық құжаттамада аталып өткен кез келген басқа құжат.
3. Шарттың тiлi мен құқықтық нормалары
3. Шарттың барлық құжаттамасының тiлi Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген тiл болып табылады.
4. Шарттың құқықтық нормалары Қазақстан Республикасының заңдылық актiлерi болып табылады.
4. Тапсырысшы мен Мердiгер арасындағы ресми қатынастар
5. Объектiнi салу мәселелерiне қатынасты Тапсырысшы мен Мердiгер арасындағы ресми қатынастардың тек жазбаша түрiнде ғана күшi болады. Өнiм берушi, Тапсырысшының алдын ала жазбаша келiсiмiнсiз жоғарыда аталып өткен құжаттарды немесе ақпаратты, Шарттың жүзеге асырылуы мақсатынан басқа, пайдаланбауға тиiс.
5. Мердiгер
6. Мердiгер - Шартта осындай деп танылып, Шарттық құжаттамада жекеше түрде белгiленетiн тұлға немесе ұйым. "Мердiгер" деген арнайы сөз (термин) Мердiгердiң өзiн немесе оның уәкiлеттi өкiлiн бiлдiредi.
6. Қосалқы мердiгер
7. Мердiгер Қосалқы мердiгерлермен Шарт жасаса алады, бiрақ Тапсырысшының жазбаша рұқсатынсыз Шартты үшiншi тұлғаға бере алмайды. Қосалқы мердiгерлердiң бар болғаны Тапсырысшы мен Мердiгер арасындағы Шарттың шарттарын өзгерте алмайды.
7. Басқа мердiгерлер
8. Учаскеде басқа да мердiгерлердiң болғанында, Мердiгер өзiнiң жұмыстарын олармен үйлестiру керек.
8. Кадрлар
9. Мердiгер маңызды лауазымдарға Бiлiктiлiк туралы мәлiметтерде көрсетiлген жұмыскерлердi жалдайды. Бұл тұлғаларды басқаларға ауыстырғанда, Мердiгер мұндай ауыстыруға Тапсырысшының рұқсатын алуға тиiс. Жаңа жұмыскерлердiң бiлiктiлiгі Бiлiктiлiк туралы мәлiметтерде аталып өткен жұмыскерлердiң бiлiктiлiгіне сай немесе одан артық болу керек.
10. Егер Тапсырысшы, себептерiн көрсете отырып, Объектiден Мердiгердiң немесе Қосалқы мердiгердiң жұмыскерi болатын тұлғаны шығарып жiберудi өтiнсе, Мердiгер бұл тұлғаны 72 сағаттың iшiнде шығаруы тиiс, бұдан кейiн ол тұлғаның осы Шарт бойынша орындалатын жұмыстармен ешқандай байланысы болмауы керек.
9. Мердiгердiң қауiп-қатерi
11. Мердiгер Шартты орындау барысы мен себебiнде Тапсырысшының шығындарына немесе мүлкiне, меншiгiне және өзiнiң жұмыскерлерiнiң денсаулығына залалын тигiзуге, сонымен қатар өзiнiң жұмыскерлерiнiң ажалына байланысты барлық қауiп-қатерге жауапкершiлiктi болады.
10. Тапсырысшының қауiп-қатерi
12. Тапсырысшы қауiп-қатердiң айрықша түрлерiне, яғни: соғыс, көтерiлiстер, революциялар, азаматтық соғыс, бүлiк, лаңдар (егер онда Тапсырысшының жұмыскерлерi қатысса) қауiп-қатерi үшiн жауапкершiлiктi болады. Сондай-ақ Мердiгер тауып алған және де конкурстық құжаттамада көрсетiлмеген, топыраққа улы және жарылғыш заттардың жұғуы, егер бұл жағдайлар жұмыстарды орындауға тiкелей әсерiн тигiзсе, Тапсырысшының қауiп-қатерi болып табылады.

11. Страхование
13. Подрядчик обеспечивает страховое покрытие на имя Заказчика и Подрядчика на период от Даты начала работ до полного окончания работ, включая период устранения дефектов.
14. Страховые полисы и сертификаты должны быть предоставлены Подрядчиком Заказчику для утверждения до Даты начала работ.
15. Если Подрядчик не представляет требуемые сертификаты, Заказчик
может произвести страхование, которое должен был обеспечить Подрядчик и
удержать эти расходы из Стоимости Договора.
16. Никакие изменения условий страхования Подрядчик не должен делать без согласия Заказчика.
17. Обе стороны должны соблюдать все условия страховых полисов.
12. Возмещение убытков
18. Каждая из сторон несет ответственность за убытки, расходы и иски по убыткам, нанесения ущерба здоровью и гибели людей, которые явились результатом их совместных действий или упущений, и возмещает их другой стороне.
13. Техника безопасности
19. Подрядчик полностью отвечает за технику безопасности производства работ на Объекте.
14. Находки
20. Любые находки, представляющие исторические или другие интересы и имеющие ценность, обнаруженные на Участке, являются собственностью Заказчика. Подрядчик должен уведомить Заказчика о таких находках и передать их по акту Заказчику.
15. Пользование Объектом
21. Заказчик разрешает Подрядчику пользоваться всем Участком, отведенным под строительство Объекта. Если часть Участка под строительство не передана к Дате передачи Участка, которая указана в Особых условиях Договора, и по этой причине задерживается выполнение работ, то в этом случае Заказчик должен продлить срок окончания работ на срок задержки передачи этого Участка.
16. Доступ к Участку
22. Заказчик или его уполномоченное лицо всегда имеет доступ к Участку или любому другому месту, где выполняются или будут выполняться работы по Договору.
17. Споры
23. Если Подрядчик полагает, что решение, принятое Заказчиком вышло за рамки условий Договора, данное решение может быть передано в суд после принятия Заказчиком данного решения.
18. Процедура разрешения споров
24. Заказчик и Подрядчик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых неофициальных переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
25. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких неофициальных переговоров Заказчик и Поставщик не могут мирным путем разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

11. Сақтандыру
13. Мердiгер жұмыстардың басталу Күнiнен оның, ақаулықтарды жою кезеңiн қоса алғанда, толық аяқталу кезеңiне дейiн Тапсырысшы мен Мердiгердiң атына сақтандыруды қамтамасыз етедi.
14. Сақтандыру полистерi мен сертификаттарды Мердiгер жұмыстардың басталу Күнінен бұрын Тапсырысшыға бекiту үшiн ұсынады.
15. Егер Мердiгер талап етiлген сертификаттарды ұсынбаса, Тапсырысшы Мердiгер қамтамасыз ететiн және осы шығындарды Шарттың Бағасынан ұстап қалуға мiндеттi болған сақтандыруды өткiзе алады.
16. Мердiгерге Тапсырысшының рұқсатынсыз сақтандыру шарттарына ешқандай өзгерiстер енгiзуге болмайды.
17. Екi тарап та сақтандыру полистерiнiң барлық шарттарын сақтауға мiндеттi.
12. Шығындарды өтеу
18. Тараптардың әрқайсы жағы олардың бiрлескен iс-әрекеттерiнiң немесе қателiктерiнiң салдарынан болған адамдардың денсаулығына залалын тигiзу мен олардың ажалдары үшiн шығындар мен зияндар жөнiнде қуынымдарға шыққан шығыстарға жауапкершiлiк тартады да оларды екiншi тарапқа өтейдi.
13. Қауiпсiздiк техникасы
19. Мердiгер Объектiде жұмыстар жүргiзудiң қауiпсiздiк техникасына толық жауап бередi.
14. Олжалар
20. Тарихи немесе басқа мүдделер болып табылатын және құндылығы бар, Учаскеде тауып алынған барлық олжалар Тапсырысшының иелiгi болып табылады. Мердiгер Тапсырысшыны мұндай олжалар туралы хабардар ету керек және де оларды акті бойынша Тапсырысшыға табыс ету керек.
15. Объектiнi қолдану
21. Тапсырысшы Мердiгерге Объектiнi салуға бөлiнген түгел Учаскенi қолдануға рұқсат етедi. Егер Учаскенiң құрылыс салуға арналған бөлшегi Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген Учаскенi беру Күнiне берiлмегенде және де осы себептi жұмыстардың орындалуы кешiгiп жатса, бұл жағдайда Тапсырысшы жұмыстардың аяқталу мерзiмiн бұл Учаскенiң берiлуiнiң кешiктiру мерзiмiне ұзарту тиiс.
16. Учаскеге кiру мүмкiндiгi
22. Тапсырысшы немесе оның уәкiлеттi өкiлi Учаскеге немесе Шарт бойынша жұмыстар жүргiзiлiп жатқан немесе жүргiзiлетiн кез келген басқа орынға әрқашан кiруге мүмкiндiгi бар.
17. Даулар
23. Егер Мердiгер Тапсырысшы келген шешiмдi Шарттың шектерiнен шығып кеткен деп есептесе, осы шешiмдi Тапсырысшы қабылдағаннан кейiн Мердiгер бұл шешiмдi сотқа тапсыруы мүмкiн.
18. Таластарды шешу процедурасы
24. Тапсырысшы мен Мердiгер Шарт бойынша немесе оған байланысты шығатын өзара келiспеушiлiктер мен барлық талас пiкiрлердi ресми емес тiкелей келiссөздер барысында шешуге бар ынталарын салуға тиiс.
25. Егер Шарт бойынша таласты мұндай ресми емес тiкелей келiссөздер басталғаннан кейiн 21 (жиырма бiр) күн iшiнде Тапсырысшы мен Мердiгер бейбiт жолмен шеше алмаса, тараптардың кез келген жағы осы мәселенi Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешудi талап етуге құқылы.

19. Право Заказчика на остановку работ
26. Если Подрядчик не выполняет свои обязательства по исправлению работ, выполненных с нарушением требований Договорных Документов, а также если Подрядчик оказывается неспособным выполнить работу до конца в соответствии с Договорной Документацией, Заказчик письменным предписанием может отдать распоряжение Подрядчику об остановке Работ в целом или ее части до устранения причин остановки.
20. Право Заказчика на исправление
Дефектных работ Подрядчика
27. Если Подрядчик не может или не хочет исправить Работу (привести ее в соответствие с Договорной Документацией) и не отвечает письменно или действиями в течение семи дней после получения письменного замечания об этом от Заказчика, Заказчик имеет право по истечении указанного семидневного срока повторить свое требование. Если Подрядчик в течение следующего семидневного срока оказывается не в состоянии исправить указанные Дефекты, Заказчик может, не отказываясь от своего права на применение других методов воздействия, выполнить эту работу своими силами. В таких случаях издается соответствующий Приказ об изменениях, на основании которого из суммы, уже подлежащей к выплате или суммы, предназначенной для выплаты Подрядчику, вычитается стоимость корректировки указанных Дефектов, включая компенсации за дополнительные услуги проектировщика и другие вынужденные затраты. Если суммы, подлежащие выплате Подрядчику, недостаточны для покрытия указанных расходов, Подрядчик обязан выплатить разницу из своих средств Заказчику.
21. График выполнения работ
28. Подрядчик в течение срока, оговоренного в Особых условиях Договора, представляет Заказчику на утверждение График производства работ, где излагаются порядок и сроки выполнения работ по строительству Объекта, а также график производства выплат со стороны Заказчика.
29. При внесении дополнений со стороны Заказчика, влияние каждого дополнения на График работ отражается в новом графике, который корректируется Подрядчиком с учетом времени и финансовых изменений, связанных с отклонениями Заказчика.
22. Продление срока выполнения работ
30. Заказчик продлевает срок выполнения работ, если имеют место форс-мажорные обстоятельства или отклонения, предложенные им, требуют дополнительных сроков для выполнения работ.
23. Проверки
31. Подрядчик обязан контролировать и направлять Работу, используя знание и все имеющиеся возможности. Подрядчик несет полную ответственность и осуществляет контроль за средствами, методами, техникой, последовательностью и качеством выполнения работ, а также координацией всех частей работы по Договору, за исключением случаев, особо оговоренных в Договорной Документации.

19. Тапсырысшының жұмысты тоқтату құқығы
26. Егер Мердiгер Шарт Құжаттарының талаптарын бұзумен орындалған жұмыстарды түзету жөнiндегi өзiнiң мiндеттерiн орындамаса, сондай-ақ егер Мердiгер Шарт Құжаттамасына сәйкес жұмысты аяғына дейiн орындай алмайтын болса, Тапсырысшы жазбаша нұсқамамен Мердiгерге Жұмыстардың толығының немесе бөлiгiнiң тоқтау себептерiн жойғанға дейiн жұмысты тоқтату туралы өкiм жiбере алады.
20. Мердiгер орындаған Ақаулығы бар жұмыстарды түзетуге
Тапсырысшының құқығы
27. Егер Мердiгер Жұмыстарды түзете алмаса немесе түзеткiсi келмесе (оны Шарттық Құжаттамаға сәйкес келтiргiсi келмесе) және Тапсырысшыдан жазбаша осы туралы ескертуден кейiн жетi күн iшiнде iс-әрекетiмен жауап бермесе, Тапсырысшы осы аталған жетi күндiк мерзiм өткеннен кейiн өзiнiң талабын қайталай алады. Егер Мердiгер келесi жетi күндiк мерзiмнен кейiн көрсетiлген Ақаулықтарды түзете алмаған жағдайда, Тапсырысшы өзiнiң Мердiгерге әсер етудi қолданыла алатын басқа да құқықтарынан бас тартпай, осы жұмыстарды өз күшiмен орындай алады. Бұл жағдайда өзгертулер туралы Бұйрық шығарылады, оған сәйкес, Мердiгерге төленетiн сомадан немесе төлеуге арналып қойған сомадан, жобалаушының қосымша қызметтерiн және де басқа ерiксiз шығындарды қоса алғанда, Ақаулықтарды түзетуге шыққан шығын алынып тасталады. Егер Мердiгерге төленетiн сома көрсетiлген шығындарды өтеуге жеткiлiксiз болса, Мердiгер өз қаражатынан Тапсырысшыға айырмашылығын төлейдi.
21. Жұмыстарды орындау кестесi
28. Мердiгер Шарттың Ерекше шарттарында аталып өткен мерзiмде Тапсырысшыға Объектi құрылысының тәртiбi мен мерзiмдерi жазылған Жұмыстарды орындау кестесiн, сонымен қатар Тапсырысшы тарабынан төлем кестесiн бекiтуге ұсынады.
29. Тапсырысшы тарабынан толықтырулар енгiзгенде, әр толықтырудың жұмыстар Кестесiне тигiзген әсерi, Мердiгер жасаған Тапсырысшының шеттетулерiне байланысты уақыт пен қаржы жағынан өзгерiстердi есептеген түзетулер жаңа кестеде көрсетiледi.
22. Жұмыстардың орындалу мерзiмiн ұзарту
30. Егер Тапсырысшы ұсынған форс-мажорлық жағдайлар немесе шеттеулер қосымша қаражаттарды талап етсе, ол жұмыстардың орындалу мерзімін ұзартады.
23. Тексерулер
31. Мердiгер, бiлiмi мен барлық мүмкiндiктерiн қолдана отырып, Жұмыстарға бақылау жасау мен оған бағдар беруге мiндеттi. Мердiгер құралдарға, тәсiлдерге, техникаға, жұмыстардың орындалу сапасына, сондай-ақ Шарт бойынша Жұмыстың барлық бөлшектерiне, Шарттық Құжаттамасында ерекше аталған айрықша жағдайларда басқа, толық жауапты болады және бақылау жүргiзедi.

32. Подрядчик несет ответственность перед Заказчиком за действия и упущения своих работников, Субподрядчика, работников и доверенных лиц Субподрядчика, а также других лиц, выполняющих части Работы в рамках Договора, на основании договора с Подрядчиком.
33. Если Заказчик дает указание Подрядчику провести испытание, не предусмотренное Договорной Документацией, чтобы проверить работу иликонструкцию, Подрядчик обязан выполнить это указание. Если после  проверки окажется, что проверенная работа или конструкция дефектная,оплатаза проведение данных испытаний производится Подрядчиком. Если Дефект не обнаружен, то оплата за данное испытание производится Заказчиком в виде наряд-заказа Подрядчику.
24. Устранение дефектов
34. Заказчик письменно уведомляет Подрядчика о любых обнаруженных Дефектах с указаниями срока исправления Дефектов.
35. Получив уведомление о Дефектах, Подрядчик обязан устранить Дефект в течение периода времени, указанного Заказчиком.
25. Изменение объемов работ и их оплата
36. В случае, когда Заказчик просит Подрядчика произвести изменения объемов каких-либо работ, Подрядчик обязан предоставить Заказчику детальную раскладку стоимости выполнения этих работ.
37. Заказчик может не согласиться с расценками стоимости этих дополнительных работ и привлечь на выполнение этих работ другую организацию.
38. В случае, если Заказчик и Подрядчик приходят к соглашению о цене дополнительных работ, он выдает Подрядчику "Наряд Заказ" на эти дополнительные работы. "Наряд Заказ" включает наименование работ, их объем, стоимость единицы работ и общую стоимость. Стоимость "Наряд Заказа" добавляется к стоимости Договора, является его неотъемлемой частью, и выполнение его регулируется условиями Договора. Изменения объемов работ может быть в сторону увеличения или уменьшения. В таком случае "Наряд Заказ" может увеличивать или уменьшать общую стоимость Договора.
26. Авансовый платеж
39. Заказчик может выплатить Подрядчику аванс в сумме, как указано в Особых условиях Договора. Подрядчик должен использовать выплаченный аванс только на оплату материалов, оборудования и заработную плату, требуемую для выполнения работ по настоящему Договору.
27. Ежемесячные платежи
40. В случае выдачи Подрядчику авансовых платежей, ежемесячные платежи корректируются с вычетом сумм авансовых платежей в размерах, указанных в Особых условиях Договора. Срок платежей указан в Особых условиях Договора.
41. Если Заказчик не выплачивает Подрядчику причитающуюся ему сумму в сроки, указанные в Договоре, то в этих случаях он выплачивает Подрядчику неустойку по задержанным платежам в размере, указанном в Особых условиях Договора, за каждый день просрочки. Оплата неустойки производится вместе со следующим платежом. Процент неустойки начисляется с даты, когда должен быть произведен платеж и заканчивается датой, когда был произведен последний платеж.

32. Мердiгер Тапсырысшының алдында өзiнiң жұмыскерлерiнiң, Қосалқы мердiгерлерi мен олардың өкiлеттi тұлғаларының, сондай-ақ Шарт шеңберiнде Жұмыстың бөлшектерiн Мердiгермен жасасқан шарт негiзінде орындайтын басқа да тұлғалардың әрекеттерi мен кемшiлiктерiне жауапты болады.
33. Егер Тапсырысшы Мердiгерге Шарттық құжаттамада көзделмеген жұмысты немесе конструкцияны тексеру үшiн сынақ жүргiзу туралы нұсқау берсе, Мердiгер бұл нұсқауды орындауға мiндеттi. Егер тексеруден кейiн тексерiлген жұмыстың немесе конструкцияның ақаулықтары болса, осы сынақтарды жүргiзудiң төлемiн Мердiгер жасайды. Егер Ақаулық болмаса, осы сынақтың төлемiн наряд-тапсырыс түрiнде Тапсырысшы жүргiзедi.
24. Ақаулықтарды жою
34. Тапсырысшы кез келген табылған Ақаулықтарды түзету мерзiмi туралы Мердiгердi жазбаша ескертедi.
35. Ақаулықтар туралы ескерту алғаннан кейiн, Мердiгер Тапсырысшы көрсеткен уақыт мерзiмiнде Ақаулықтарды жоюға мiндеттi.
25. Жұмыстардың көлемiнiң өзгеруi мен олардың төлемi
36. Тапсырысшы Мердiгердi қандай да бiр жұмыстардың көлемiн өзгерту туралы өтiнген жағдайда, Мердiгер Тапсырысшыға бұл жұмыстарды орындаудың бағасының егжей-тегжейлi сипаттамасын ұсынуға мiндеттi.
37. Тапсырысшы бұл қосымша жұмыстардың бағаларымен келiспей, бұл жұмыстарды орындауға басқа ұйымдарды шақыртуға мүмкiндiгi бар.
38. Егер Тапсырысшы мен Мердiгер қосымша жұмыстардың бағалары туралы келiсiмге келсе, ол Мердiгерге осы қосымша жұмыстарға "Тапсырыс наряд" бередi. "Тапсырыс наряд" жұмыстардың атауын, олардың көлемiн, жұмыстың бiрлiгiнiң бағасы мен жалпы бағасын қамтиды. "Тапсырыс нарядтың" бағасы Шарттың бағасына қосылып, оның бөлiнбейтiн бөлшегi болып табылады да оның орындалуы Шарттың шарттарымен реттеледi. Жұмыстың көлемi көбею мен азаю жағына өзгере алады. Бұл жағдайда "Тапсырыс наряд" Шарттың жалпы бағасын көтере немесе төмендете алады.
26. Аванстық төлем
39. Тапсырысшы Мердiгерге Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген сома мөлшерiнде аванс төлей алады. Мердiгер төленген авансты тек осы Шарт бойынша жұмыстарды орындауға қажеттi материалдар, жабдықтар мен жалақысының төлемiн жүргiзу үшiн пайдалана алады.
27. Ай сайынғы төлемдер
40. Мердiгерге аванстық төлемдердi берген жағдайда, ай сайынғы төлемдер Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген мөлшердегi аванстық төлемдердiң сомасымен үйлестiрiледi. Төлемдердiң мерзiмi Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген.
41. Егер Тапсырысшы Мердiгерге оған тиесiлi соманы Шартта көрсетiлген мерзiмдерде төлемесе, бұл жағдайда ол Мердiгерге кешiктiрген төлемдер үшiн Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген мөлшерде әр кешiктiрген күнге айып төлем төлейдi. Айып төлем келесi төлеммен бiрге төленедi. Айып төлемнiң процентiнiң қосылуы төлемнiң төленетiн күнiнен басталады да ақырғы төлем төленген күнiмен аяқталады.

28. Выплата компенсаций
42. Следующие события влекут за собой изменения сроков продолжительности работ или денежные компенсации Подрядчику:
1) Заказчик не разрешает пользоваться всеми участками Объекта, что задерживает выполнение работ. В этом случае Заказчик обязан продлить срок выполнения работ по настоящему Договору;
2) Заказчик дает Подрядчику указание на остановку работ для проведения испытаний, не запланированное Договором. В случае, если данные испытания не указывают на какие-либо дефекты, то время остановки работ для проведения испытания добавляется к Договорному сроку выполнения работ;
3) Задерживается авансовый платеж;
4) При наличии на Объекте нескольких подрядчиков, составленный Заказчиком График работ для других подрядчиков негативно влияет на сроки выполнения работ Подрядчика по данному договору.
29. Суммы удержания
43. Заказчик удерживает от каждого платежа, причитающегося Подрядчику часть средств, в сумме 10% от выполненных работ до завершения всех работ.
44. Удержанная сумма будет выплачена Подрядчику только после завершения всех работ и устранения перечня недоделок и Дефектов.
30. Гарантии
45. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, поставляемые по договору, будут хорошего качества и новыми (за исключением оговоренных в Договорной Документации случаев), что работа будет выполнена без дефектов, снижающих ее качество до уровня, не соответствующего требованиям Договорной Документации, что состав работы будет соответствовать требованиям Договорной Документации. Работа, не соответствующая этим требованиям, в том числе содержащая недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения, признается дефектной. В гарантии, предоставляемые Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком, неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации. По требованию Заказчика Подрядчик должен предоставить Документы, удостоверяющие качество материалов и оборудования.
31. Расторжение Договора
46. Заказчик или Подрядчик могут расторгнуть договор до срока, указанного в Договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение Договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных Договором.
47. Существенное нарушение Договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:
1) Заказчик может расторгнуть Договор, если Подрядчик неоднократно срывает сроки выполнения Графика работ;

28. Компенсацияларды төлеу
42. Төмендегi жағдайлар жұмыстардың созылу мерзiмiнiң өзгеруiне немесе Мердiгерге ақшалай компенсация төлеуге ықпал етедi:
1) Тапсырысшы Объектiнiң барлық учаскелерiн пайдалануға рұқсат етпегенде. Бұл жағдайда Тапсырысшы жұмыстардың орындалу мерзiмiн ұзарту тиiс;
2) Тапсырысшы Мердiгерге Шартта жоспарланбаған сынақтарды өткiзу үшiн жұмыстарды тоқтатуға нұсқау бередi. Егер осы сынақтар қайбiр ақаулықтарды көрсетпеген жағдайда, сынақтарды жүргiзу үшiн жұмыстарды тоқтату мерзiмi жұмыстарды орындаудың Шарттық мерзiмiне қосылады;
3) аванстық төлем кешiктiрiлгенде;
4) Объектiде бiрнеше мердiгерлер болғанда, Тапсырысшы Қосалқы мердiгерлер үшiн жасаған Жұмыстар кестесi Мердiгердiң осы шарт
бойынша жұмыстарды орындау мерзiмiне келеңсiз әсерiн тигiзгенде.
29. Ұсталынып қалатын сомалар
43. Тапсырысшы Мердiгерге жұмыстардың орындалғанынан бастап барлық жұмыстар аяқталғанға дейiнгi төленетiн әрбiр төлем 10 % сомасында қаражаттар бөлiгiн ұстап қалады.
44. Ұсталынып қалған сома барлық жұмыстардың аяқталғанынан және кемшiлiктер мен Ақаулықтардың тiзбесiн жойғаннан кейiн Мердiгерге төленедi.
30. Кепiлдер
45. Мердiгер Тапсырысшыға Шарт бойынша қойылған материалдар мен жабдықтардың жақсы сапасы мен жаңа болуын (Шарттық Құжаттамада аталған жағдайлардан басқа), жұмыстардың Шарттық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтiрмейтiн сапасын төмендететiн ақаулықтармен орындалмайтынына, жұмыстың құрамы Шарттық Құжаттаманың талаптарына сай болатынына кепiлдiк бередi. Осы талаптарға сай келмейтiн, оның iшiнде жеткiлiктi негiзделмеген және санкцияландырмаған өзгертулерi бар жұмыстар ақаулықты деп танылады. Мердiгер беретiн кепiлдерге зияндардың орнын толтыру немесе Мердiгер жүргiзбеген эксплуатациялау мен модификациялаудың тәртiбiн бұзу салдарынан болған ақаулықтарды жою, дұрыс ұсталмауына немесе жеткiлiксiз техникалық қызмет көрсетуiне, сондай-ақ болжамдық тозу немесе жабдықтарды қалыпты қолданғанда бұзылуына байланысты Мердiгер кепiл бермейдi. Тапсырысшының талабы бойынша Мердiгер материалдар мен жабдықтардың сапасын растайтын құжаттарды беру тиiс.
31. Шартты бұзу
46. Егер басқа тараптан Шартты Шартта көзделген принциптiк шарттарынан айыратын ауқымды бұзылуы орын алған жағдайда, Тапсырысшы немесе Мердiгер Шартты Шартта көрсетiлген мерзiмiнен бұрын бұзуға мүмкiндiгi бар.
47. Шарттың ауқымды бұзылуы төмендегiлердi қамтиды, бiрақ онымен шектелмейдi:
1) егер Мердiгер бiрнеше рет Жұмыстарды орындау кестесiн бұзса, Тапсырысшы Шартты бұзуға мүмкiндiгi бар;

2) Подрядчик приостанавливает работы сроком до указанного в Особых условиях Договора количества дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;
3) Подрядчик не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику указания задержать ход работ, и такое указание не отменяется в течение указанного в особых условиях Договора количества дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам за исключением его реорганизации или объединения;
6) Заказчик не выплачивает Подрядчику, подтвержденную Технадзором Заказчика сумму в течение указанного в Особых условиях Договора количества дней, следующих за датой подтверждения суммы;
7) Подрядчик пренебрегает правилами производства работ, инструкциями и Положениями, указанными в проектной документации и Договорной Документации.
32. Платежи после расторжения Договора
(при отсутствии Гарантии выполнения работ)
48. Если Договор расторгается, Подрядчик должен немедленно прекратить работы, обеспечить консервацию Объекта и в возможно короткие сроки покинуть его.
49. Если Договор расторгается по причине существенного нарушения Договора Подрядчиком, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся суммы за фактически выполненные работы, за вычетом авансов и издержек Заказчика на выбор нового Подрядчика. Если общая сумма затрат Заказчика, связанных с расторжением Договора, превышает общую сумму, причитающуюся Подрядчику, разница составляет долг, подлежащий выплате Заказчику.
33. Расторжение Договора в силу нецелесообразности
50. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Подрядчику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении указывается причина расторжения Договора, оговаривается объем аннулированных работ Договора, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
51. В этих случаях Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных работ, приобретенных материалов, затрат на вывоз машин и механизмов с Объекта и стоимость консервации Объекта.
52. Когда Договор аннулируется в силу таких обстоятельств, Подрядчик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
34. Имущество
53. Все материалы и Оборудование, находящиеся на объекте, а также Временные Сооружения и выполненные строительные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением Договора, если договор расторгается по причине существенного нарушения Договора Подрядчиком.

2) Мердiгер Шарттың Ерекше шарттарында белгiленген күндердiң саны бойынша мерзiмнен бұрын жұмыстарды тоқтатуды Тапсырысшы санкцияламай тоқтатқан кезде;
3) Тапсырысшы көрсеткен Ақаулықтар негiзделiп белгiлеген уақыт кезеңiнде Мердiгер жоймағанда;
4) Тапсырысшы Мердiгерге жұмыстардың барысын тоқтатуға нұсқау бергенде, және де Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген күндердiң саны барысында осындай нұсқау өзгертiлмесе;
5) Тапсырысшы немесе Мердiгер, олардың қайта құрылуы мен бiрлескенiнен басқа, банкроттыққа ұшырағанда немесе қай бiр себептермен таратылғанда;
6) Тапсырысшының Техникалық бақылауы растаған, Шарттың Ерекше шарттарында соманы растаған күннен кейiн көрсетiлген күндер барысында Тапсырысшы Мердiгерге соманы төлемегенде;
7) Мердiгер жобалық құжаттама мен Шарттық Құжаттамада белгiленген жұмыстарды орындау тәртiптерiн, нұсқаулықтары мен Ережелерiн елемегенде.
32. Шарттың бұзылғанынан кейiнгi (жұмыстарды орындаудың Кепiлдiктерi болмағанда) төлемдер
48. Егер Шарт бұзылса, Мердiгер сол сәтте жұмыстарды тоқтату керек, Объектiнi консервациялауды қамтамасыз етiп, мейлiнше қысқа мерзiмде одан шығып кетуге тиiс.
49. Егер Шарттың бұзылуы Мердiгердiң Шартты ауқымды бұзуының салдарынан болса, Тапсырысшы Мердiгерге нақтылы жасалған жұмыстар үшiн, аванстар мен Тапсырысшының басқа Мердiгердi таңдауға шыққан шығындарын алып тастағанда, қалған соманы төлейдi. Егер Тапсырысшының Шартты бұзуға кеткен шығындарының жалпы сомасы Мердiгерге төленетiн сомадан асып кетсе, оның айырмашылығы Тапсырысшыға төленетiн қарызды құрайды.
33. Шарттың мақсаттарға сәйкес болмауына байланысты бұзылуы
50. Тапсырысшы, Мердiгерге сәйкес жазбаша ескерту жiберiп, кез келген уақытта Шарттың мақсаттарға сай болмауына байланысты оны бұзуға мүмкiндiгi бар. Ескертуде Шарттың бұзылу себептерi көрсетiледi, Шарттың жойылған жұмыстарының көлемi аталады, сондай-ақ Шарттың бұзылуының күшiне енуiнiң күнi белгiленедi.
51. Бұл жағдайларда Тапсырысшы барлық орындалған жұмыстардың, сатып алынған материалдардың, Объектiден машина мен механизмдердi шығаруға кеткен шығындардың және Объектiнiң консервациялауының бағасының төлемiн жүргiзедi.
52. Осындай жағдайларға байланысты Шарт жойылғанда, Мердiгер Шарттың бұзылуына байланысты, бұзылу күнiне тек нақтылы шығындардың төлемiн талап етуге құқылы.
34. Мүлiк
53. Егер Шарт Мердiгердiң ауқымды бұзушылықтары себебiнен бұзылса, Объектiде орналасқан барлық материалдар мен Жабдықтар, сондай-ақ Уақытша ғимараттар мен орындалған құрылыс жұмыстары Тапсырысшының меншiгі болып табылады да Шарттың бұзылуына байланысты қаржылық анықтаулар бiткенге дейiн оның иелiгiнде болады.

35. Форс-мажор
54. Если стихийное бедствие, военные действия или какое-либо другое форс-мажорное событие, не подконтрольное Заказчику или Подрядчику, срывает выполнение Договора, Заказчик удостоверяет приостановку Договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта и за работы, связанные с консервацией Объекта.
36. Защита выполненных Подрядчиком работ,
материалов и оборудования
55. Подрядчик обязан обеспечивать защиту выполненных работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных с работами, от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с дождем, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами. Подрядчик при производстве своих работ должен обеспечивать защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, и принадлежащие ему сооружения от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.
56. Заказчик не несет ответственности за какой-либо ущерб или какие-либо повреждения работ Подрядчика по причинам вышеизложенным до их полного завершения и приемки, и Подрядчик без дополнительного возмещения осуществляет все исправления какого-либо ущерба, каких- либо повреждений и прочих дефектов в результате вышеизложенного.
37. Материалы и оборудование Подрядчика
57. Подрядчик несет ответственность за организацию поставок, транспортирования, разгрузки и хранения всех поставляемых Подрядчиком материалов и оборудования, которые должны быть доставлены на Объект. Поставки осуществляются исключительно на имя Подрядчика. Ни при каких обстоятельствах Заказчик не должен нести ответственность за расходы, связанные с поставкой, обработкой, хранением и оплатой простоя транспортных средств. Никакие поставки не должны быть адресованы Заказчику.
58. Подрядчик предоставляет Заказчику график получения материалов и оборудования на Участке. Для хранения, укладки или штабелирования могут использоваться только участки, санкционированные Заказчиком. В случае, если Подрядчик задерживает разгрузку и хранение своих материалов и оборудования, и если такая задержка может нанести ущерб осуществлению работ в целом, Заказчик может осуществить разгрузку и хранение материалов и оборудования Подрядчика (но не обязан делать это) за счет Подрядчика. В случае, если такую разгрузку или хранение осуществляет Заказчик, весь риск, связанный с ущербом или повреждением вышеупомянутого, несет Подрядчик.

35. Форс-мажор
54. Егер Тапсырысшы мен Мердiгердiң бақылауына көнбейтiн табиғи нәубеттер, әскери әрекеттер немесе басқа форс-мажорлық жағдайлар Шарттың орындалуын үзсе, Тапсырысшы Шарттың тоқтатылуын растайды. Мердiгер тоқтату туралы ескерту алғаннан кейiн мейлiнше қысқа мерзiмде Объектiнiң консервациялауын қамтамасыз етедi де жұмыстарды тоқтатады. Тапсырысшы Мердiгерге Объектi тоқтағанға дейiнгi орындалған жұмыстардың барлық көлемi мен Объектiнi консервациялау жұмыстарына байланысты төлемiн жүргiзедi.
36. Мердiгер орындаған жұмыстарды, материалдар мен жабдықтарды қорғау
55. Мердiгер орындалған жұмыстар мен барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстарды және басқа жұмыстарға байланысты позицияларды жаңбыр, су тасқыны, аяз, өрт, ұрлық және де басқа себептерге байланысты зиянның барлық түрінен, нұқсан келтiруден, жоюдан қорғауды қамтамасыз етудi мiндеттi. Мердiгер өзiнiң жұмыстарын орындау барысында жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ Тапсырысшының иелiгiндегi меншiк пен оның иелiгiне жататын ғимараттарды зақымдалудың барлық түрiнен немесе басқа да себептерден жолдарды, үйлердi, материалдар қоймаларын және де басқа қозғалатын және қозғалмайтын мүлiктерiн қорғауды қамтамасыз етуге мiндеттi. Жоғарыда айтылғанға байланысты Мердiгер көтерген барлық шығындар Тапсырысшы тарабынан қосымша өтеуге жатпайды.
56. Тапсырысшы жоғарыда айтылған себептерге байланысты Мердiгердiң жұмыстарына келген зияндар немесе қандай да болса нұқсандар үшiн олардың толығынан аяқталуы мен қабылдауына дейiн жауапты болмайды, және Мердiгер қосымша өтеусiз барлық зияндардың, нұқсандар мен жоғарыда айтылған басқа да ақаулықтардың түзетулерiн жүзеге асырады.
37. Мердiгердiң материалдары мен жабдықтары
57. Мердiгер жеткiзiлiмдердi ұйымдастыру тасымалдау, жүктi түсiру мен Мердiгер Объектiге жеткiзетiн барлық материалдар мен жабдықтар үшiн жауапты болады. Жеткiзiлiмдер тек Мердiгердiң атына жүзеге асырылады. Тапсырысшы жеткiзiлiмдерге, өңдеуге, сақтау мен көлiктердiң тұрып қалғанына байланысты ешқандай жағдайлардың шығындары үшiн жауапты болмайды. Ешқандай жеткiзiлiмдер Тапсырысшының атына жасалмайды.
58. Мердiгер Тапсырысшыға Учаскедегi материалдар мен жабдықтардың қабылдау кестесiн ұсынады. Сақтау, орналастыру және штабельдеу үшiн тек Тапсырысшы санкциялаған учаскелердi пайдалануға болады. Егер Мердiгер өзiнiң материалдары мен жабдықтардың түсiруiн кешiктiрсе және де мұндай кешiктiру жұмыстардың жалпы барысына кедергiсiн келтiретiн болса, Тапсырысшы материалдар мен жабдықтарды Мердiгер есебiнен түсiре алады (бiрақ оған мiндеттi емес). Егер мұндай түсiрудi немесе сақтауды Тапсырысшы жүзеге асыратын болса, барлық зиянға немесе зақымдалуға байланысты қаупiн Мердiгер көтередi.

38. Материалы и оборудование поставки Заказчика и оплата
коммунальных услуг, предоставляемых Заказчиком
59. Материалы и оборудование, поставляемые Заказчиком, принимаются и проверяются совместно Заказчиком и Подрядчиком. Разгрузку на стройплощадке осуществляет Подрядчик. Такая приемка должна быть засвидетельствована письменным документом о приемке, который подготавливается Подрядчиком. Любая недостача или повреждение применительно к таким материалам и оборудованию должны быть четко зафиксированы в таком письменном документе о приемке. После приемки таких материалов и оборудования Подрядчик несет полную ответственность за обработку и хранение таких материалов и оборудования, и несет полную ответственность в случае утраты или повреждения вышеуказанного. Любые излишки материалов или оборудования, остающиеся после завершения Подрядчиком своих работ, должны быть возвращены Заказчику.
60. В случае, если Договором обусловлены материалы или оборудования поставки Заказчика, Подрядчик должен заблаговременно уведомить Заказчика о сроках, которые могут оказаться необходимыми для их поставки. Эти сроки должны быть предусмотрены Графиком работ Подрядчика.
61. Если в соответствии с Договором Заказчик должен обеспечить электричество и воду в обоснованных количествах для выполнения работ, предусмотренных настоящим Договором, Подрядчик несет ответственность за выполнение подключения и за распределение воды и электроэнергии от точек подключения, определяемых Заказчиком. Перерывы в обеспечении этими услугами могут являться основанием для изменения срока продолжительности Работ.
39. Чистота Объекта
62. Подрядчик содержит территорию Участка в чистоте. Подрядчик обязан удалять с Участка весь строительный мусор и оперативно приводить Участок в порядок.
63. В случае, если Подрядчик окажется не в состоянии содержать Участок в чистоте, как того требует настоящий Договор, Заказчик может выполнить эту работу, отнеся расходы за счет Подрядчика.
40. Окончание работ
64. Подрядчик после окончания всех работ, оговоренных Договором, направляет уведомление Заказчику об окончании работ. Заказчик не позднее чем в семидневный срок назначает комиссию по оценке завершенности работ согласно Договору (Рабочая комиссия).
65. Рабочая комиссия проводится с участием Подрядчика.
66. Дата Акта Рабочей комиссии считается датой завершения Работ.
67. Рабочая комиссия составляет перечень недоделок и указывает срок их устранения. Дата устранения недоделок является датой завершения Договора. Факт устранения всех недоделок определяется Актом окончательной приемки Объекта в эксплуатацию (Актом Государственной комиссии).

38. Тапсырысшының жеткiзiлiмiндегi материалдар мен жабдықтар және Тапсырысшы ұсынып отырған коммуналдық қызметтердiң төленуi
59. Тапсырысшы ұсынып отырған материалдар мен жабдықтарды Тапсырысшы мен Мердiгер бiрлесiп тексерiп қабылдап алады. Құрылыс алаңындағы түсiрудi Мердiгер жүргiзедi. Осындай қабылдау Мердiгер дайындаған қабылдау туралы жазба құжатпен куәландырылады. Мұндай материалдарға немесе жабдықтарға байланысты кез келген жетiспеушiлiк немесе зақымдану жаңағыдай қабылдау туралы жазба құжатта айқын белгiлену тиiс. Мұндай материалдар мен жабдықтарды қабылдап алғаннан кейiн Мердiгер олардың өңдеуi мен сақталуына толық жауапкершiлiк тартады, және де олардың жоғалған немесе зақымданған жағдайларында да толық жауапты болады. Материалдар мен жабдықтардың кез келген қалдықтарын Мердiгер өзiнiң жұмыстарын аяқтағаннан кейiн Тапсырысшыға қайтарып бередi.
60. Егер Шарт бойынша материалдар мен жабдықтар Тапсырысшының жеткiзiлiмiнде болса, Мердiгер Тапсырысшыны алдын ала олардың жеткiзуiне қажеттi болатын мерзiмдерi туралы Тапсырысшыны ескертедi. Бұл мерзiмдер Мердiгердiң Жұмыс кестесiнде көзделу тиiс.
61. Егер Шарт бойынша Тапсырысшы негiзделген мөлшерде осы Шартта көзделген жұмыстар орындалу үшiн электр қуаты мен суды қамтамасыз етуге мiндеттi болса, Мердiгер су мен электр қуатының Тапсырысшы белгiлеген қосылу нүктелерiнен қосу мен таратуды орындауға мiндеттi. Бұл қызметтердiң қамтамасыз етуiндегi үзiлiстер Жұмыстардың ұзарту мерзiмiн өзгертуге негiз болып есептеле алады.
39. Объектiнiң тазалығы
62. Мердiгер Учаске территориясын тазалықта ұстайды. Мердiгер Учаскеден барлық құрылыс қоқымын шығарып тастап, Учаскенi жедел түрде тазартып отыруға тиiс.
63. Егер Мердiгер Учаскенi Шартта талап етiлгендей тазалықта ұстай алмаса, Тапсырысшы шығындарды Мердiгер есебiне жатқызып осы жұмыстарды жүргiзе алады.
40. Жұмыстардың аяқталуы
64. Мердiгер Шартта аталған жұмыстар аяқталғаннан кейiн Тапсырысшыға жұмыстардың аяқталуы туралы ескерту жiбередi. Тапсырысшы жетi күннен кем емес мерзiмде Шартқа сәйкес жұмыстардың аяқталуы жөнiнде комиссия (Жұмыс комиссиясы) құрады.
65. Жұмыс комиссиясы Мердiгердiң қатысуымен өткiзiледi.
66. Жұмыс комиссиясының Актiсiнiң күнi Жұмыстардың аяқталу күнi болып есептеледi.
67. Жұмыс комиссиясы кемшiлiктердiң тiзбесiн құрып, оларды жою мерзiмiн белгiлейдi. Кемшiлiктер жойылған күн Шарттың аяқталу күнi болып есептеледi. Барлық кемшiлiктердi жою фактiсi Объектiнiң пайдалануға берiлу үшiн соңғы қабылдау Актiсiмен белгiленедi (Мемлекеттiк комиссияның Актi).

41. Штрафные санкции за невыполнение сроков Договора
68. Если Подрядчик не выполняет работы в сроки, оговоренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вычитывает из цены Договора в виде неустойки сумму, как указано в Особых условиях Договора.
Приложение 4
Особые условия договора
(заполняется Организатором конкурса (Заказчиком)
отдельно на каждый вид работ)
1. Объекты страхования и суммы___________________________________
_________________________________________________________________
(пример: страхование поставки оборудования, страхование людей и т.д.)
2. Дата передачи Участка ________________________________________
(указать дату)
3. Срок предоставления Графика работ ____________________________
(через сколько дней после вступления Договора в силу)
4. Размер неустойки, оплачиваемой Заказчиком Подрядчику, за
несвоевременную оплату выполненных работ_________________________
_________________________________________________________________
(% от суммы выполнения за каждый день просрочки)
5. Срок, после которого Подрядчик может расторгнуть Договор, если
Заказчик остановил работы и не дал разрешение на их продолжение
_________________________________________________________________
(указать количество дней прописью)
6. Срок задержки выплат Подрядчику, по истечении которого он имеет
право аннулировать Договор_______________________________________
(указать количество дней прописью)
7. Срок приостановки работ по вине Подрядчика, после которого
Заказчик может аннулировать Договор______________________________
(указать количество дней прописью)
8. Форма оплаты _________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, аккредитив и т.д.)
9. Виды и сроки выплат __________________________________________
_________________________________________________________________
(указать, как будут произведены выплаты и сроки их выплаты:
_________________________________________________________________
авансовый платеж, текущие выплаты, окончательная оплата)
_________________________________________________________________
10. Необходимые документы, предшествующие оплате:
_________________________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи выполненных работ или т.п.)
_________________________________________________________________
11. Сумма неустойки за несвоевременное окончание работ____________
_________________________________________________________________
(указать в % от общей суммы договора за каждый день просрочки
окончания работ)

41. Шарттың мерзiмдерiн орындамағаны үшін
айыптөлем санкциялары
68. Егер Мердiгер жұмыстарды Шартта аталған мерзiмдерде орындамаса, Тапсырысшы, өзiнiң Шарт шеңберiндегi басқа құқықтарына зиянын келтiрмей, Шарттың бағасынан айыптөлем түрiнде, Шарттың Ерекше шарттарында көрсетiлген соманы шығарады.
4 қосымша
Шарттың Ерекше шарттары
(Конкурсты ұйымдастырушы (Тапсырысшы)
жұмыстың әрбір түріне бөлек толтырады)
1. Сақтандырудың объектісі мен сомасы_______________________________
(мысал: жабдықтардың жеткізілуін
____________________________________________________________________
сақтандыру, адамдарды сақтандыру)
2. Учаскенің құрылыс салуға берілген Күні___________________________
(күні көрсетіледі)
3. Жұмыстар Кестесін ұсыну мерзімі__________________________________
(Шарт күшіне енгеннен кейін неше күннен кейін)
4. Орындалған жұмыстардың төлемін уақытында төлемегені үшін
Тапсырысшының Мердігерге төлейтін айып төлемнің мөлшері_____________
(әрбір
____________________________________________________________________
кешіктірген күн үшін орындау сомасының %)
5. Егер Тапсырысшы жұмыстарды тоқтатып, оларды жалғастыруға рұқсат
бермегеннен кейін, Мердігер Шартты бұза алатын мерзім_______________
(күндердің саны
____________________________________________________________________
жазылып көрсетіледі)
6. Мердігерге төлейтін төлемнің кешіктіру мерзімінен кейін, оның
Шарттың күшін жоюға құқығы _________________________________________
(күндердің саны жазылып көрсетіледі)
7. Мердігердің кінәсінен жұмыстарды тоқтату мерзімінен кейін,
Тапсырысшы Шарттың күшін жоя алады__________________________________
(күндердің саны жазылып көрсетіледі)
8. Төлемнің үлгісіө_________________________________________________
(ақша аудару, қолма қол есеп айырысу, аккредитив)
9. Төлемнің түрлері мен мерзімдері__________________________________
(төлемдердің қалай төленетіні
____________________________________________________________________
және оларды төлеудің мерзімдері: аванстық төлем, ағымдағы төлемдер,
____________________________________________________________________
ақырғы төлем)
10. Төлемнің алдынан келетін қажетті құжаттар:______________________
(есеп-фактура немесе
____________________________________________________________________
орындалған жұмыстарды қабылдау-тапсыру актісі, немесе с.с.)
11. Жұмыстарды уақытында аяқтамағаны үшін айып төлем сомасы_________
(жұмыстарды
____________________________________________________________________
аяқтаудағы әрбір кешіктірген күн үшін шарттың жалпы сомасының %-і
____________________________________________________________________
көрсетіледі)

12. Язык договора_________________________________________________
(указать, на каком языке будет составлен договор)
Организатор конкурса (заказчик) вправе включить любые другие
условия, не вошедшие в Общие условия Договора (Приложение 3).
Приложение 5
(Кому) _______________________________________________________________
(наименование организатора конкурса)
(От кого)_____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в конкурсе
Рассмотрев конкурсную документацию по проведению конкурса
_____________________________________________________________________,
(название конкурса)
получение которых настоящим удостоверяется,___________________________
_____________________________________________________________________,
(наименование потенциального поставщика)
предлагает осуществить поставку товаров (выполнение работ, оказание
услуг):_______________________________________________________________
______________________________________________________________________
(подробное описание товаров, работ и услуг)
в соответствии с конкурсной документацией на общую сумму______________
______________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Настоящая конкурсная заявка состоит из:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
4._______________________________________________________________
5._______________________________________________________________
6._______________________________________________________________
7._______________________________________________________________
8._______________________________________________________________
9._______________________________________________________________
10._______________________________________________________________
Мы обязуемся, в случае признания нашей конкурсной заявки
выигравшей, начать поставку товаров (выполнение работ, оказание услуг)
в течение__________дней и завершить поставку всех товаров (выполнить
(прописью)
работу, оказать услугу), указанных в настоящей конкурсной заявке,
в течение__________дней с момента получения от Вас уведомления
(прописью)
о признании нашей конкурсной заявки выигравшей.
Мы согласны с базовыми условиями платежа, оговоренными в
конкурсной документации. Предлагаем следующие альтернативные условия
платежа_______________________________________________________________
______________________________________________________________________
(перечисляются альтернативные условия платежа, если таковые имеются)
и при этом предоставляем ценовую скидку в размере_____________________
______________________________________________________________________
(указать в денежном выражении, прописью)
В случае признания нашей конкурсной заявки, мы внесем
обеспечение исполнения договора* о государственных закупках на сумму, составляющую__________процентов от общей суммы договора.
(прописью)
Настоящая конкурсная заявка действует в течение_____________ дней
(прописью)
с даты вскрытия конкурсных заявок.
До момента заключения договора о государственных закупках
настоящая конкурсная заявка вместе с Вашим уведомлением о признании еҰ
выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
___________________                     _________________________
(Подпись, дата)          М.П.          (Должность, фамилия, и.о.)
Имеющий все полномочия подписать конкурсную заявку от имени и по
поручению_____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
* Указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было
предусмотрено в конкурсной документации.
Приложение 6
Сведения квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком)
1. Юридический статус участника_______________________________________
(Приложить копию документов по государственной регистрации)
Место регистрации:___________________________________________
Основное место деятельности:_________________________________
№ лицензии на выполнение данного вида работ________________________
(копию лицензии приложить)
Доверенность на уполномоченного представителя на право подписания
конкурсной заявки и на право участия в конкурсе.
(приложить)
2. Общий объем работ, выполненных за последние три года, в тенге
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
3. Аналогичные по характеру и объему работы, выполненные в качестве
генерального подрядчика в течение последних трех лет.
______________________________________________________________________
! Наименование и   !  Наименование     ! Тип работ и год  ! Стоимость  !
! местонахождение  !заказчиков и номера!   завершения     !  договора  !
!  объектов        ! их телефонов      !    объектов      !(контракта),!
!                  !                   !                  !   тенге    !
!__________________!__________________ !__________________!____________!
!__________________!__________________ !__________________!____________!
4. Для выполнения работ имеет существенное значение наличие у
Подрядчика следующих единиц оборудования. Участник должен ответить на
все вопросы, перечисленные ниже:
______________________________________________________________________
!     Вид    !  Модель и  ! Количество! Состояние!   Собственное,     !
!оборудования!год выпуска ! имеющихся ! (новое,  !арендованное(у кого)!
!            !            !  единиц   !  хорошее,!будет приобретено   !
!            !            !           !  плохое) !     (у кого)       !
!____________!____________!___________!__________!____________________!
!____________!____________!___________!__________!____________________!
5. Квалификация и опыт работников, предлагаемых на ключевые
административные и линейные должности для реализации Договора.
______________________________________________________________________
!   Должность    !     Ф.И.О.    ! Стаж работы  !    Опыт работы на   !
!                !               !  (лет)       ! аналогичных объектах!
!                !               !              !      (лет)          !
!________________!_______________!______________!_____________________!
Руководитель
организации
Главный инженер
Начальник участка
6. Основные субподрядчики (если имеются)
______________________________________________________________________
Характер работ  !    Субподрядчик            ! Опыт выполнения      !
!(наименование,адрес,телефон)!аналогичных работ(лет)!
__________________!____________________________!______________________!
!_________________!____________________________!______________________!
7. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства,
кредитные и т.д.). Перечислить ниже и приложить копии подтверждающих
документов.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
8. Наименование, адрес, номера телефона, телекса и телефакса банка-
участника, к которому может обратиться Организатор конкурса для
получения рекомендаций.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________

12. Шарттың тілі____________________________________________________
(шарт қай тілде жасалынатыны көрсетілуі тиіс)
Конкурсты ұйымдастырушы (тапсырысшы) Шарттың Ерекше шарттарына
кірмеген кез келген басқа да шарттарды енгізуге құқылы (3-ші қосымша).
5 қосымша
Кiмге_______________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
Кiмнен______________________________________________________________
(ықтимал өнiм берушінің атауы)
Конкурсқа қатысуға өтінім
____________________________________________________________________                       (конкурстың атауы)
конкурсын өткiзу жөнiндегi конкурстық құжаттаманы қарап, оның
қабылданғандығы осымен куәландырылады_______________________________
(ықтимал өнiм берушінің атауы)
мына жұмыстарды орындауды жүзеге асыруды ұсынады:__________________
(орындалатын ____________________________________________________________________
жұмыстардың егжей-тегжейлi сипаттамасы)
конкурстық құжаттамаға сәйкес, жалпы сомасы_________________________
____________________________________________________________________
(цифрлармен және жазумен)
Осы конкурстық өтiнiм мыналардан тұрады:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
6.__________________________________________________________________
7.__________________________________________________________________
8.__________________________________________________________________
9.__________________________________________________________________
10._________________________________________________________________
Бiз, бiздiң конкурстық өтiнiмiмiз ұтып шыққан деп танылған
ретте, тауарлар жұмыстарды орындауды ______________________ күн
(жазумен)
iшiнде бастауға және осы конкурстық өтінiмде көрсетiлген барлық
жұмыстарды орындау бiздiң конкурстық өтiнiмiмiздi ұтып шыққан деп
тану туралы Сiзден хабарлама алған сәттен бастап _________________
(жазумен)
күн iшiнде аяқтауға мiндеттенемiз.
Бiз конкурстық құжаттамада көрсетiлген төлемнiң базалық
ережелерiмен келiсемiз. Төлемнiң мынадай балама ережелерiн ұсынамыз:___________________________________________________________
____________________________________________________________________
(төлемнің балама ережелерi, егер олар бар болса, тiзіп көрсетiледi)
және бұл орайда мынадай мөлшерде баға шегерiмiн беремiз_____________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ақша түрiнде көрсетiледi, жазумен)
Бiздiң конкурстық өтiнiмiмiз танылған ретте, бiз мемлекеттiк
сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi* шарттың жалпы
сомасының _______ процентi болатын сомада енгiземiз.
(жазумен)
Осы конкурстық өтінiмнiң конкурстық өтiнiм ашылған күннен
бастап_________ күн iшiнде күшi болады.
(жазумен)
Мемлекеттiк сатып алу туралы шартты жасасқан сәтке дейiн осы
конкурстық өтiнiм оны ұтып шыққан деп тану туралы Сiздiң
хабарламаңызбен бiрге бiздiң арамыздағы мiндеттi шарт рөлiн атқарады.
__________________________________________ атынан және тапсыруы
(ықтимал өнiм берушiнің атауы)
бойынша конкурстық өтiнiмге қол қоюға барлық өкiлеттiгi бар
_______________________                _______________________
(Қолы, күнi, айы, жылы)                  (Лауазымы, аты-жөнi)
М.О.
* егер шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзу конкурстық
құжаттамада көзделген болса, көрсетiледi.
6 қосымша
Бiлiктiлiк мәлiметтерi
(ықтимал өнiм берушi толтырады)
1. Қатысушының заңды статусы________________________________________
(мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi құжаттардың көшiрмесi қосылады)
Тiркеу орны:________________________________________________________
Жұмысының негiзгi орны:_____________________________________________
_____________________________(-ға,-ге,-қа,-ке) лицензия N _________
(лицензия көшiрмесi қоса берiледi)
Конкурстық өтiнiмге қол қою құқығы мен конкурсқа қатысу құқығына
уәкiлеттiөкiлге берiлген сенiмхат___________________________________
(қоса берiледi)
2. Соңғы үш жылда орындалған жұмыстардың жалпы көлемi, теңге бойынша
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Соңғы үш жылда бас мердігер ретінде жасалған ұқсас сипаттағы
орындалған жұмыстар.
Бағасы теңге бойынша көрсетіледі.
____________________________________________________________________
Объектінің атауы!Тапсырысшылардың атауы мен!Жұмыстардың ! Шарттың
мен орналасқан  ! олардың телефондардың    !түрлері мен !(контракт-ң
жері            !        нөмірі            !объектілердің! бағасы
!                          ! аяқталу жылы!
____________________________________________________________________
!                          !               !
____________________________________________________________________
!                          !               !
____________________________________________________________________
4. Жұмысты орындау үшін Мердігерде келесі жабдықтардың бар болғаны
аса маңызды. Қатысушы төменде қойылған сұрақтарға жауап беруге тиіс:
____________________________________________________________________
Жабдықтардың! Моделі мен !      Бар    ! Жағдайы     ! Жеке меншік
түрі     ! шыққан     ! бірліктердің!(жаңа, жақсы,!иелігінде,
! жылы       !     саны    ! нашар       !жалға алынған
!            !             !             !(кімнен),алы.
!            !             !             !нады (кімнен)
____________________________________________________________________
!            !             !             !
____________________________________________________________________
!            !             !             !
____________________________________________________________________
5. Шартты жүзеге асыру үшін ұсынылған маңызды лауазымдағы
қызметкерлердің біліктілігі мен тәжірибесі.
____________________________________________________________________
Лауазымы     !   Аты-жөні   !  Жұмыс өтілі  ! Ұқсас жұмыстардағы
!              !               ! тәжірибесі (жыл)
____________________________________________________________________
Мекеме басшысы   !              !               !
____________________________________________________________________
Бас инженер      !              !               !
____________________________________________________________________
Учаске бастығы   !              !               !
____________________________________________________________________
6. Негізгі мердігердің қарамағындағы кәсіпорындар (бар болғанда)
____________________________________________________________________
Жұмыстардың  !         Қосалқы мердігер      ! Ұқсас жұмыстарды
бағдары      ! (атауы, мекен-жайы, телефоны) ! орындау тәжірибесі
____________________________________________________________________
!                               !
____________________________________________________________________
!                               !
____________________________________________________________________
!                               !
____________________________________________________________________
7. Қаржы ресурстарына кіруге мүмкіндігі (ақшалай, несиелік қаражаттар
және т.б.). Растайтын құжаттардың көшірмелері төменде аталып өтеді
және қосылады.
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Конкурс ұйымдастырушы ұсынымдар алу үшін хабарласа алатын
қатысушының банкісінің атауы, мекен-жайы, телефонның, телекс пен
телефаксының нөмірі.
______________________________________________________________________
_________________________________________________________________

9) Рабочие чертежи (указать номера чертежей и их даты);
______________________________________________________________________
!    Документ            !       Название       !     Номер и дата    !
!________________________!______________________!_____________________!
!________________________!______________________!_____________________!
10) Дополнения (при наличии таковых):
_______________________________________________________________________
!    Документ            !       Название       !     Номер и дата    !
!________________________!______________________!_____________________!
!________________________!______________________!_____________________!
11) Прочие документы: (указать дополнительные документы, которые Заказчик хочет внести в документы Договора согласно Общим условиям Договора) ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________
5. Подрядчик обязуется обеспечить выполнение всех работ, предусмотренных настоящим Договором.
6. Сроком начала работ считается дата вступления в силу настоящего Договора.
7. Подрядчик обязуется обеспечить завершение всех видов работ по настоящему Договору не позднее (указать количество дней) календарных дней после начала работ.
8. Если Подрядчик не сможет выполнить условия Договора в Договорные сроки, Подрядчик платит Заказчику неустойку в размере, оговоренном в Особых условиях Договора за каждый календарный день задержки завершения работ.
9. Заказчик обязуется выплатить Подрядчику за объем выполненных по настоящему Договору работ в валюте и в сумме, оговоренных в настоящем Договоре.
10. Платежи по настоящему Договору осуществляются в порядке, оговоренном в Особых условиях Договора.
Из суммы выполненных Подрядчиком работ ежемесячно (или указать другой период) Заказчик удерживает 10% стоимости выполненных работ, которые выплачиваются Подрядчику после выполнения всех работ и устранения перечня недоделок и дефектов (далее - Окончательная оплата).
11. Окончательная оплата по настоящему Договору производится Заказчиком Подрядчику при условии полного выполнения Подрядчиком обязательств по настоящему Договору и всех его обязательств по исправлению работ, не соответствующих требованиям настоящего Договора.
12. Окончательная оплата производится Заказчиком в сроки, указанные в Особых условиях Договора. В случае просрочки оплаты, Заказчик платит Подрядчику неустойку в размере, оговоренном в Особых условиях Договора, за каждый день просрочки.

9) Жұмыс сызбалар (сызбалардың нөмірлері мен күні, жылы, айы).
____________________________________________________________________
Құжат        !       Атауы        ! Нөмірі мен күні, жылы, айы
____________________________________________________________________
!                    !
____________________________________________________________________
!                    !
____________________________________________________________________
10) Толықтырулар (олардың бар болғанында):
____________________________________________________________________
Құжат        !       Атауы        ! Нөмірі мен күні, жылы, айы
____________________________________________________________________
!                    !     ____________________________________________________________________
!                    !
____________________________________________________________________
11) Басқа да құжаттар: (Шарттың Жалпы ережелеріне сәйкес
Тапсырысшы Шарттың құжаттарына енгізгісі келген қосымша құжаттар
көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Мердігер осы Шартта көзделген барлық жұмыстарды орындауды
қамтамасыз етуді міндетке алады.
6. Жұмыстардың басталу мерзімі осы Шарттың күшіне ену күні
болып табылады.
7. Мердігер осы Шарт бойынша (күндердің саны көрсетіледі)
күнпарақтық күннен кешіктірмей барлық жұмыстарды аяқтауды қамтамасыз
етуді міндетке алады.
8. Егер Тапсырысшы Шарттың мезгілдерінде Шартты орындай алмаса,
Мердігер Шарттың Ерекше шарттарында аталып өткендей жұмыстардың
аяқталуын кешіктірген әрбір күнпарақтық күнге Тапсырысшыға айып
төлем төлейді.
9. Тапсырысшы Мердігерге орындалған жұмыстар үшін осы Шартта
аталған валюта мен сомада төлеуді міндеттеледі.
10. Осы шарт бойынша төлемдер Шарттың Ерекше шарттарында
аталған тәртіппен жүргізіледі.
Барлық жұмыстарды орындағаннан және кемшіліктер мен
ақаулықтардың тізбесі (бұдан әрі - Ақырғы төлем) жойылғаннан кейін,
Тапсырысшы Мердігер орындаған жұмыстардың сомасына ай сайын (немесе
басқа кезең көрсетіледі) орындалған жұмыстардың бағасының 10 %
ұстап қалады.
11. Осы Шарт бойынша Ақырғы төлемді Тапсырысшы осы Шарт бойынша
және оның жұмыстарды түзету жөнінде барлық міндеттерін толық
орындағаннан кейін Мердігерге төлейді.
12. Ақырғы төлемді Тапсырысшы шарттың Ерекше шарттарында
көрсетілген мерзімде төлейді. Егер кешіктірсе, Тапсырысшы Мердігерге
Шарттың Ерекше шарттарында аталған мөлшерде айыптөлем төлейді.

13. Подрядчик обязан внести обеспечение исполнения Договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в Конкурсной документации. (Если внесение такого обеспечения предусматривается в конкурсной документации).
14. Настоящий Договор может быть расторгнут Заказчиком или Подрядчиком в соответствии с Общими условиями Договора.
15. Работы могут быть приостановлены Заказчиком в соответствии сОбщими условиями Договора.
16. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и после внесения Подрядчиком обеспечения исполнения Договора (если внесение такого обеспечения предусматривается в конкурсной документации).
17. Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик                             Подрядчик
_____________________________               ________________________
(полное наименование)                     (полное наименование)
_____________________________               ________________________
_____________________________               ________________________
(адрес)                                  (адрес)
_____________________________               ________________________
(телефон, факс)                             (телефон, факс)
_____________________________               ________________________
(Ф.И.О.)                                 (Ф.И.О.)
_____________________________               ________________________
(подпись)                                  (подпись)
"____"_____________ _______г.               "____"__________ _____г.
М.П.                                        М.П.
Дата регистрации в территориальном органе казначейства:_______________

13. Мердігер Шарттың орындалуының қамтамасыз етуін Конкурстық
құжаттамада көзделген үлгіде, мөлшерде және шарттарында енгізуге
міндетті (егер мұндай енгізу конкурстық құжаттамада көзделсе).
14. Осы Шартты Тапсырысшы немесе Мердігер Шарттың Жалпы
шарттарына сәйкес бұза алады.
15. Шарттың Жалпы шарттарына сәйкес Тапсырысшы немесе
Мердігер жұмыстарды тоқтата алады.
16. Осы Шарт Тапсырысшы оны Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі қазынашылығының жергілікті органдарына тіркегеннен кейін
және Мердігер Шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін
(егер мұндай енгізу конкурстық құжаттамада көзделсе) күшіне енеді.
17. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырысшы                               Өнім беруші
______________________                 _____________________________
(толық атауы)                               (толық атауы)
______________________                 _____________________________
(мекен-жайы)                                (мекен-жайы)
______________________                 _____________________________
(телефон, факс)                             (телефон, факс)
______________________                 _____________________________
(аты-жөні)                                  (аты-жөні)
______________________                 _____________________________
(қолы)                                      (қолы)
____ж. "____"_________                 _________ж. "____"___________
М.О                                      М.О.
Қазынашылықтың жергілікті органдарында тіркелген күні,
жылы, айы: ____