О проведении инвентаризации алкогольной продукции
Приказ Министерства государственных доходов от 1 июня 1999 года N 592 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15.06.1999 г. за N 806. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 846 ~V011558
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 19.04.99 г. N 431 P990431_ "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую инструкцию по проведению инвентаризации отечественной алкогольной продукции, промаркированной марками акцизного сбора образца 1997 года.
2. Налоговым комитетам по областям, городам Алматы и Астана обеспечить проведение инвентаризаций алкогольной продукции отечественного производства на предприятиях и в организациях, расположенных в соответствующих регионах по состоянию на 1 июля 1999 года.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан:
в недельный срок разработать и представить на утверждение Министра инструкцию по проведению инвентаризации импортируемой алкогольной продукции, промаркированной марками акцизного сбора образца 1997 года;
обеспечить проведение инвентаризации алкогольной продукции импортного производства, в том числе производства стран - членов Содружества Независимых Государств, подлежащих маркировке марками акцизного сбора нового образца, по состоянию на 1 июля 1999 года.
4. Юридическому департаменту Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Дуйсенбек М.Д.) зарегистрировать настоящий приказ в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту администрирования Министерства государственных доходов Республики Казахстан (Елшибекову С.К.) довести настоящий приказ до первых руководителей Таможенного комитета, Комитета налоговой полиции, Налоговых комитетов по областям, городам Алматы и Астана Министерства государственных доходов Республики Казахстан. 6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице- Министра государственных доходов - Байжанова У.С. 7. Настоящий приказ вводится в действие с даты государственной регистрации. Министр Инструкция по проведению инвентаризации отечественной алкогольной продукции, промаркированной акцизными марками образца 1997 года 1. Общие положения
1. Настоящая инструкция разработана в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 19.04.99 г. N 431 P990431_ "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора".

Алкоголь өнімін қаттауды жүргізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Кіріс министрлігі 1999 жылғы 1 маусым N 592 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 15 маусымда тіркелді. Тіркеу N 806. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 846 бұйрығымен. ~V011558
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 сәуiрдегi "Акцизделетiн тауарлардың жеке түрлерiн акциздiк алым маркiлерiмен таңбалау туралы" N 431 P990431_ қаулысын жүзеге асыру мақсатында бұйырамын:
1. 1997 жылғы үлгідегi акциздiк алым маркiлерiмен таңбаланған отандық алкоголь өнiмiн қаттауды жүргiзудiң ұсынылған қаулысы бекiтiлсiн.
2. Алматы және Астана қалаларының, облыстардың салық комитеттерi тиiстi аймақтарда 1999 жылдың 1 шiлдесiне дейiн орналасқан кәсiпорындар мен мекемелердегi отандық өндiрушiлердiң алкоголь өнiмдерiн қаттауды жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң кеден комитетiне:
1997 жылғы үлгiдегi акциздiк алым маркілерiмен таңбаланған импорттық алкоголь өнiмдерiн қаттауды жүргiзудiң нұсқауын бiр апта iшiнде министрдiң бекiтуiне әзiрлеп, ұсынсын;
1999 жылдың 1 шiлдесiне дейiн жаңа үлгідегi акциздiк алым маркiлерiмен таңбалауға жататын импорттық өндiрiстiң, сондай-ақ Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше елдер өндiрiсiнiң алкоголь өнiмдерiн қаттауды жүргiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң заң департаментi (Дүйсенбек М.Д.) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң әкiмшiлiк департаментi осы бұйрықты Кеден комитетiнiң, салық полициясы комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Алматы және Астана қалаларының, облыстардың салық комитеттерiнiң бiрiншi басшыларына жеткiзсiн полициясы Комитетінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Алматы және Астана қалаларының, облыстардың салық комитеттерінің бірінші басшыларына жеткізсін. 6. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Мемлекеттік кіріс министрлігінің вице-министрі У.С. Байжановқа жүктелсін. 7. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді. Министр Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 1 маусым 1999 жылғы N 592 бұйрығымен бекітілген 1997 жылғы үлгiдегi акциз маркiлерiмен таңбаланған отандық алкоголь өнiмiн қаттауды жүргізу туралы Нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 19.04.99 ж. "Акцизделетiн тауарлардың жеке түрлерiн акциздiк алым маркiлерiмен таңбалау туралы" N 431 P990431_ қаулысына сәйкес әзiрлендi.

2. Акцизные марки на алкогольную продукцию нового образца подразделяются на три вида: водку, крепленые напитки и вино.
3. Инвентаризация алкогольной продукции, подлежащей маркировке марками акцизного сбора нового образца, носит разовый характер, проводится юридическими и физическими лицами, осуществляющими производство указанной продукции, собственными силами с целью определения количества подлежащих маркировке товаров, марок, необходимых для маркировки указанных товаров на территории Республики Казахстан, для их дальнейшей реализации.
2. Порядок проведения инвентаризации
4. Для проведения инвентаризации товаров на каждом предприятии (организации) создается комиссия в составе: председателя комиссии - первого руководителя, или его заместителя; материально-ответственного лица и других работников.
5. Комиссии несут ответственность за своевременность и соблюдение порядка проведения инвентаризации, полноту и точность внесенных в инвентаризационные описи-акты данных о товарах по их фактическим остаткам в натуре, правильность указания в инвентаризационных актах наименований товаров.
6. Данные о товарах (вид продукции, количество шт.) записываются в инвентаризационные описи-акты, которые составляются в двух экземплярах. Один экземпляр описи-акта направляется в соответствующий налоговый комитет, по месту регистрации юридического или физического лица.
7. Для получения акцизных марок нового образца юридические и физические лица подают заявление на имя председателя соответствующего налогового комитета.
8. Должностные лица налоговых комитетов вправе проверить достоверность любых данных, указанных в инвентаризационных описях-актах, а также осуществлять выборочную проверку наличия товаров на складе.
Проверка производится в присутствии членов инвентаризационной комиссии.
9. В случае обнаружения расхождений (несоответствий) фактических остатков алкогольной продукции с данными, указанными в описях-актах, работниками налоговых комитетов составляется акт и согласно пункту 3 статьи 163 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24.04.95 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", налагается штраф в размере 100% стоимости продукции, по которой операции по реализации не отражены в учетной документации.
После исправления выявленных расхождений, каждая страница описи-акта подписывается всеми членами инвентаризационной комиссии, с указанием на каждой странице прописью общего количества (в натуральных показателях) всех товаров, записанных на данной странице.

2. Жаңа үлгiдегi алкоголь өнiмiнiң акциздiк маркiлерi үш түрге бөлiнедi: арақ, күшейтiлген сусындар және шараптар.
3. Жаңа үлгiдегi акциздiк алым маркiлерiмен таңбалануға жататын алкоголь өнiмдерiн қаттау бiр реттiк сипатқа ие, оларды ары қарай сату үшiн көрсетiлген тауарларды Қазақстан Республикасы аумағында таңбалауға қажет маркiлердi, таңбалануға жататын тауарлардың санын анықтау мақсатында аталған өнiмдердi өндiрудi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардың өз күштерiмен жүргiзiледi.
2. Қаттауды жүргiзу тәртiбi
4. Әрбiр кәсiпорында (мекемелерде) тауарларды қаттауды жүргiзу үшiн мына құрамда комиссия құрылады: комиссия төрағасы-бiрiншi басшы немесе оның орынбасары; материалды жауапты адам және басқа қызметкерлер.
5. Комиссия қаттауды жүргiзу тәртiбiнiң сақталуына және уақтылы өткiзiлуiне, заттай тапсырылуының нақты қалдықтары бойынша тауарлар туралы қаттау тiзiм-актiлерiне енгiзiлген мәлiметтердiң толықтығына және дәлдiгiне, қаттау актiлерiнде көрсетiлген тауар атауларының дұрыстығына жауап бередi.
6. Тауарлар туралы мәлiметтер (тауар түрi, саны, данасы) екi данада жасалатын қаттау тiзiм-актiлерiне жазылады. Заңды немесе жеке тұлғалар тiркелген тиiстi салық комитетiне тiзiм-актiнiң бiр данасы жiберiледi.
7. Заңды және жеке тұлғалар жаңа үлгiдегi акциздiк маркаларды алу үшiн тиiстi салық комитетi төрағасының атына өтiнiш бередi.
8. Салық комитетiнiң лауазымды тұлғалары қаттау тiзiм актiлерiнде көрсетiлген кез-келген мәлiметтердiң дұрыстығын тексеруге құқығы бар, сондай-ақ қоймадағы тауарлардың бар болуын таңдай отырып жүзеге асырады.
Тексеру қаттау комиссиясы мүшелерiнiң қатысуымен жүргiзiледi.
9. Тiзiм актiлерде көрсетiлген мәлiметтердiң алкоголь өнiмiнiң нақты қалдығы мен айырмашылығы (сәйкес болмауы) анықталған жағдайда салық комитеттерi қызметкерлерi Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да төлемдер туралы" 24.04.95 ж. N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығының 3 тармағының 163-бабына сәйкес акт жасайды, есептеу операциясы бойынша есептеу құжаттарында көрсетiлмеген өнiмдердiң құнының 100% мөлшерiнде айыппұл салынады.
Анықталған алшақтықтар түзелгеннен кейiн әрбiр бетте жазылған барлық тауарлардың жалпы санын әрбiр бетке жазбаша көрсете отырып (заттық көрсеткiш) тiзiм-актiнiң әр бетiне қаттау комиссиясының барлық мүшелерi қол қояды.

3. Порядок приема заявлений и выдача марок
10. Описи-акты инвентаризации по товарам, подлежащим маркировке на территории Республики Казахстан, и заявления на получение акцизных марок нового образца, представляются в соответствующие налоговые комитеты по месту регистрации юридического или физического лица.
Затем, местные налоговые комитеты оформляют сводные описи-акты и направляют в соответствующий областной налоговый комитет для получения марок акцизного сбора нового образца.
11. Выдача марок акцизного сбора налоговыми комитетами юридическим и физическим лицам производится при представлении следующих документов:
заявления на приобретение марок акцизного сбора;
свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица или индивидуального предпринимателя (копия);
справки налогового органа о регистрации как налогоплательщика;
лицензий на соответствующие виды деятельности (копии);
описи-акта инвентаризации алкогольной продукции по состоянию на 1 июля 1999 года;
платежного поручения о перечислении денежных средств за акцизные марки;
доверенности на получение акцизных марок;
документов, удостоверяющих личность лица, получающего марки акцизного сбора, которые регистрируются в журнале выдачи марок.
12. Выдача марок акцизного сбора для маркировки конфискованной алкогольной продукции управлениям Комитета налоговой полиции производится на основании представленных заявок, а также при предъявлении следующих документов:
подлинника доверенности, выданной управлением Комитета налоговой полиции на имя получателя марок, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером на получение указанного количества марок акцизного сбора, заверенного печатью;
договоров с управлениями Комитета налоговой полиции на реализацию конфискованной алкогольной продукции;
описи-акта инвентаризации конфискованной алкогольной продукции юридического или физического лица по состоянию на 1 июля 1999 года;
копии платежного поручения об оплате за марки акцизного сбора с отметкой о поступлении денежных средств на расчетный счет РГП;
служебного удостоверения лица, получающего марки акцизного сбора;
паспорта или удостоверения личности получателя марок акцизного сбора.
13. Налоговые комитеты осуществляют выдачу марок акцизного сбора юридическим и физическим лицам строго в соответствии с представленными заявлениями.
4. Порядок уничтожения марок акцизного сбора
14. При наличии на предприятиях и в организациях акцизных марок образца 1997 года, не использованных в процессе маркировки, на них составляются отдельные описи-акты.
15. Неиспользованные акцизные марки образца 1997 года подлежат уничтожению путем сжигания.
16. Уничтожение неиспользованных акцизных марок производится в месте, определяемом приказом первого руководителя соответствующего налогового комитета, в присутствии комиссии.

3. Өтiнiштердi қабылдау және марклердi беру тәртiбi
10. Қазақстан Республикасы аймағында маркiленуге жататын тауарлардың қаттау тiзiм-актілерi және жаңа үлгiдегi акциздiк маркiлердi алу туралы өтiнiштер заңды немесе жеке тұлғалар тiркелген тиiстi салық комитеттерiне ұсынылады. Содан кейiн жергiлiктi салық комитеттерi жиналған тiзiм-актiлердi ресiмдейдi де жаңа үлгідегi акциздiк маркiлердi алу үшiн тиiстi облыстық салық комитеттерiне жiбередi. 11. Заңды және жеке тұлғаларға акциздiк алым маркiлерiн берудi салық комитеттерi келесi құжаттарды ұсынғанда жүргiзедi: акциздiк алым маркiлерiн алу туралы өтiнiш; заңды және жеке кәсiпкер ретiндегi мемлекеттiк тiркеу куәлiгi (көшiрме); салық комитетiнен салық төлеушi ретiнде тiркелгенi туралы анықтама; тиiстi қызмет түрiне лицензия (көшiрме); 1999 жылдың 1 шiлдесiндегi алкоголь өнiмiн қаттау тiзiм-актiсi; акциздiк марка үшiн қаржы аударылғаны туралы төлем тапсырмасы; акциздiк маркiлердi алу үшiн сенiм хаттар; маркiлердi беру журналында тiркелген акциздiк алым маркiлерiн алушы адамның жеке тұлғасын куәландыратын құжаттар.
12. Салық полициясы Комитетiнiң басқармалары тәркiлеген алкоголь өнiмiн таңбалау үшiн акциздiк алым маркiлерiн беру, ұсынылған өтiнiш негiзінде, сондай-ақ келесі құжаттарды көрсеткен жағдайда жүргiзiледi:
акциздiк алым маркiлерiнiң көрсетiлген санын алу үшiн мөрмен расталған, бiрiншi басшы және бас есепшi қол қойған салық полициясы Комитетiнiң басқармалары маркi алушының атына берген сенiм хаттың түпнұсқасы; тәркiленген алкоголь өнiмдерiн сату үшiн салық полициясы Комитеттерi басқармаларымен келiсiмдер; 1999 жылдың 1 шілдесiне дейiнгi заңда және жеке тұлғалардың тәркiленген алкоголь өнiмiн қаттау тiзiм-актiсi; РМК-ның есеп шотына акциздiк алым маркiлерiнiң төлемдерi бойынша қаржының түскенi туралы белгi қойылған төлем тапсырмасының көшiрмесi; акциздiк алым маркiлерiн алушы тұлғаның қызметтiк куәлiгi; акциздiк алым маркiлерiн алушы тұлғаның куәлiгi немесе төлқұжаты. 13. Салық комитеттерi заңды және жеке тұлғаларға акциздiк алым маркiлерiн берудi ұсынылған өтiнiштерге сәйкес қатаң түрде жүзеге асырады. 4. Акциздiк алым маркiлерін жою тәртiбi 14. Кәсiпорындар мен мекемелерде маркiлеу процесiнде пайдаланылмаған 1997 үлгідегi акциздiк маркiлер бар болса оларға жеке тiзiм-актiлер жасалады. 15. Пайдаланылмаған 1997 үлгiдегi акциздiк маркiлер жағу арқылы жоюға жатады. 16. Пайдаланылмаған акциздiк маркiлер тиiстi салық комитетiнiң бiрiншi басшысының бұйрығымен белгiленген орында, комиссияның қатысуымен жойылады.

17. Состав комиссии по уничтожению неиспользованных акцизных марок утверждается первым руководителем соответствующего налогового комитета, в составе не менее пяти человек.
18. В состав комиссии по уничтожению неиспользованных акцизных марок образца 1997 года в обязательном порядке должны входить первый руководитель, либо лицо уполномоченное им, главный бухгалтер и материально- ответственное лицо территориального налогового комитета, выдавшего марки и представитель организации-получателя марок акцизного сбора.
19. О фактическом уничтожении марок составляется акт уничтожения в двух экземплярах, в котором указываются номера и количество уничтоженных марок (приложение 1). Каждый экземпляр акта подписывается членами комиссии и заверяется печатью соответствующего налогового комитета.
Один экземпляр акта остается в соответствующем налоговом комитете, второй экземпляр акта в течение двухдневного срока направляется в Министерство государственных доходов Республики Казахстан. 20. Заявки на получение марок от лиц, которые не провели инвентаризацию подлежащих маркировке товаров, налоговыми комитетами не принимаются. 21. С 1 июля 1999 года юридические и физические лица, осуществляющие производство алкогольной продукции не вправе отпускать товары без марок акцизного сбора нового образца. Приложение 1 Председателю __________________________ (наименование налогового комитета) _______________________________________ _______________________________________ (Ф.И.О.) Заявление на получение акцизных марок _________________________________________________________________ (наименование организации, адрес, банковские реквизиты) _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ просит выдать акцизные марки на: _______________ в количестве ___________________________________ шт. (тип марки) (прописью) _______________ в количестве ___________________________________ шт. (тип марки) (прописью) _______________ в количестве ___________________________________ шт. (тип марки) (прописью) Указанное количество марок необходимо для выпуска товаров: _________________________________________________________________ (вид продукции, количество бутылок с указанием типов емкости) _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ Денежные средства на покупку марок внесены на расчетный счет ________ Республиканского государственного предприятия "КазАлкоЦентр" платежным поручением N_____________ от " ___ " ____________ 199 ____ года в сумме __________________________________________________________ (сумма прописью) С "Правилами учета, хранения и реализации акцизных марок" ознакомлен. В случае безвозвратной утраты акцизных марок, их хищения и т.п. обязуюсь уплатить в бюджет установленную сумму акциза. Руководитель организации _________________________________________ (Ф.И.О., подпись) Главный бухгалтер ________________________________________________ (Ф.И.О., подпись) М.П. Отметка РГП "КазАлкоЦентр" о поступлении средств за марки подпись ответственного лица, дата Приложение 2 Акт уничтожения акцизных марок В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 19.04.99 г. N 431 P990431_ "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора", нами, комиссией в составе: _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ произведено списание и уничтожение путем сжигания акцизных марок образца 1997 года в количестве _______________________________________ ______________________________________________________________ шт. в том числе: на водку ______________________________________________________ шт. N _______________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ на крепленые напитки __________________________________________ шт. N _______________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ на вино _______________________________________________________шт. N _______________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ Председатель 1) _________________________ ___________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) Члены комиссии: 2) _________________________ ___________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) 3) _________________________ ___________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) 4) _________________________ ___________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) 5) _________________________ ___________________ (Ф.И.О., должность) (подпись)

17. Пайдаланылмаған акциздiк маркiлердi жою комиссиясының құрамын тиiстi салық комитетiнiң бiрiншi басшысы бекiтедi, құрамы бес адамнан кем болмауы тиiс.
18. Пайдаланылмаған 1997 үлгiдегi акциздiк маркiлердi жою комиссиясының құрамына мiндеттi түрде бiрiншi басшысы немесе ол өкiлеттiк берген адам, бас есепшi және марканы берген аймақтық салық комитетiнiң материалды жауапты адамы және акциздiк алым маркiлерiн алушы - мекеме өкiлi кiруi керек.
19. Маркiлердiң нақтылы жойылғаны туралы екi данада нөмiрi және жойылған маркiлер саны көрсетiлген жою актiсi құрылады (1-қосымша). Актiнiң әрбiр данасына комиссия мүшелерi қол қояды және тиiстi салық комитетiнiң мөрiмен расталады.
Актiнiң бiр данасы тиiстi салық комитетiнде қалады, актiнiң екiншi данасы екi күн iшiнде Қазақстан Республикасының кiрiс министрлiгiне жiберiледi.
20. Тауарлар маркiленуге жататын қаттау жүргiзбеген тұлғалардан марка алу туралы өтiнiштерiн салық комитеттерi қабылдамайды.
21. 1999 жылдың 1 шiлдесiнен бастап алкоголь өнiмдерiн өндiрудi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар жаңа үлгiдегi акциздiк алым маркiлерiнсiз тауар босатуға құқығы жоқ.
1-қосымша
Төраға _________________________
(салық комитетінің атауы)
________________________________
________________________________ (Аты-жөні)
Акциздік маркілерді алуға өтініш __________________________________________________________________________ (мекеменің атауы, адресі, банктік реквизиті) __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________ акциздік маркаларды мыналарға босатуды сұрайды: __________________________ саны ____________________________________ дана (маркінің типі) (жазбаша) __________________________ саны ____________________________________ дана (маркінің типі) (жазбаша) __________________________ саны ____________________________________ дана (маркінің типі) (жазбаша) Тауарларды шығару үшін қажетті көрсетілген маркілердің саны: __________________________________________________________________________ (өнімнің түрі) Маркіні сатып алу үшін керек ақша Республикалық Мемлекеттік Кәсіпорын "ҚазАлкоОрталықтың" _____ есеп шотына 1999 жылғы "___" ___________ N ___ төлем тапсырмамен Мына мөлшерде ____________________________________________________________ (мөлшері жазбаша жазылады) енгізілді "Акциздік маркілерді есепке алу, сақтау және сату ережесімен" таныстым. Егер акциздік маркілер жоғалғанда, ұрланғанда және тағы басқа жағдайларда орнатылған акциз мөлшерін бюджетке төлеуге міндеттенемін. Мекеме басшысы ___________________________________________________________ Бас есепші _______________________________________________________________ М.О. РМК "ҚазАлкоОрталықтың" маркі ақшасының түскені туралы белгісі, жауапты адамның қолы, күні
2-қосымша
Акциздік маркілерді жою Актісі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 сәуірдегі "Акцизделетін тауарлардың жеке түрлерін акциздік алым маркаларымен таңбалау туралы" N 431 P990431_ қаулысына сәйкес, біз мына құрамды комиссия: __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________ мына мөлшерде _______________________________________________________ дана жағу арқылы жойылуға жататын 1997 жылғы үлгідегі акциздік маркілер жойылды. Соның ішінде: арақтан _____________________________________________________________ дана (маркінің типі, саны) N ________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________ күшейтілген сусындар _____________________________________________________________________ дана (маркінің типі, саны) N ________________________________________________________________________ шараптан ____________________________________________________________ дана (маркінің типі, саны) N ________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________ Төраға 1) ___________________________________ __________________________________ (қызметі, аты-жөні) (қолы) Комиссия мүшелері: 2) ___________________________________ __________________________________ (қызметі, аты-жөні) (қолы) 3) ___________________________________ __________________________________ (қызметі, аты-жөні) (қолы) 4) ___________________________________ __________________________________ (қызметі, аты-жөні) (қолы) 5) ___________________________________ __________________________________ (қызметі, аты-жөні) (қолы) Оқығандар: Умбетова А.М. Нарбаев Е.А.