Об утверждении Правил квотирования объемов потребления этилового спирта фармацевтическими предприятиями и государственными медицинскими учреждениями
Приказ Председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 19 июля 1999 года № 190-1 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23.08.99г. за N 873. Утратил силу - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года N 564 (V054015)
В соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 38  P980038_ "О создании Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства финансов Республики Казахстан" и от 26 июня 1998 года № 608  P980608_ "О ставках акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан и ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан", в целях упорядочения контроля за использованием этилового спирта фармацевтическими предприятиями и государственными медицинскими учреждениями, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила квотирования объемов потребления
этилового спирта фармацевтическими предприятиями и государственными
медицинскими учреждениями.
2. Отделу нормативного регулирования (Лепесбаев А.С.) произвести
государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции
Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника
Управления контроля и лицензирования - Алдашева Р.А.
4. Настоящий Приказ вступает в силу с даты государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Правила
квотирования объемов потребления этилового спирта
фармацевтическими предприятиями и
государственными медицинскими учреждениями
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Положением о Комитете по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан, утвержденного постановлением  P990173_ Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 1999 года № 173 и постановлением Правительства Республики Казахстан  P980608_ "О ставках акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан и ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан" от 26 июня 1998 года № 608 для осуществления квотирования объемов потребления этилового спирта государственными медицинскими учреждениями и фармацевтическими предприятиями.

Фармацевтикалық кәсіпорындар мен мемлекеттік медициналық мекемелерде этил спиртін пайдалану көлемін квоталау Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Алкоголь өнімін өндіру және оның айналымын мемлекеттік бақылау жөніндегі комитет 1999 жылғы 19 шілде N 190-1 Бұйрық. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 23 тамызда тіркелді. Тіркеу N 873
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2005 жылғы 14 желтоқсандағы N 564 бұйрығымен.
-----------------------------
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 38  қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Алкоголь өнiмiн өндiру және оның айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетiн құру туралы және 1998 жылғы 26 шiлдедегi "Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнетiн акцизделетiн тауарларға арналған акциз ставкалары туралы N 608  қаулысына сәйкес, фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелерде этил спиртiн пайдаланылуын қатаң бақылауға алу мақсатында бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелерде этил спиртiн пайдалану көлемiн квоталау Ережесi бекiтiлсiн.
2. Нормативтiк реттеу бөлiмi (Лепесбаев А.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өтiлуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау - бақылау және лицензиялау басқармасының бастығы Р.Алдашевқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
"Бекітілген"
Қазақстан Республикасы мемлекеттік
кіріс  министрлігінің  Алкоголь
өнімін өндіру және оның айналымын
мемлекеттік  бақылау жөніндегі
Комитет Төрағасының
19.07.1999 жылғы  190-1 бұйрығы
Фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк
медициналық мекемелерде этил спиртiн пайдалану
көлемiн квоталау
Ережесі  1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 ақпандағы N 173 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Алкоголь өнiмiн өндiру және оның айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетi туралы ережесi және 1998 жылғы 26 шiлдедегi "Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнетiн акцизделетiн тауарларға акциздердiң ставкалары туралы N 608 қаулысына сәйкес, фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелерде этил спиртiн пайдаланылу көлемiн квоталауды жүзеге асыру мақсатында әзiрлендi.

2. Квота определяет ежегодный объем потребления этилового спирта фармацевтическими предприятиями и государственными медицинскими учреждениями Республики Казахстан без уплаты акциза.
3. Производители этилового спирта вправе отпускать спирт фармацевтическим предприятиям и государственным медицинским учреждениям, использующим этиловый спирт для изготовления лекарственных средств и оказания медицинских услуг, только на основании разрешения Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - Комитет).
4. Под разрешением в настоящих Правилах понимается правоустанавливающий акт, дающий право предприятиям-производителям этилового спирта на отпуск спирта без уплаты акциза, используемого в медицинских целях.
5. Разрешение выдается отечественным производителям этилового спирта на его отпуск без уплаты акциза получателям согласно перечню, утвержденному Комитетом здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан (далее - Комитет здравоохранения).
6. Разрешение выдается на срок не более одного года.
7. Настоящие Правила не регулируют отношения, связанные с выдачей лицензий на хранение и реализацию этилового спирта.
2. Осуществление процесса квотирования объемов
потребления этилового спирта без уплаты акциза фармацевтическими
предприятиями и государственными медицинскими учреждениями
Республики Казахстан
8. Квотирование объемов потребления этилового спирта осуществляется на основании заявок фармацевтических предприятий и медицинских учреждений о намечаемых в следующем году объемах потребления этилового спирта с разбивкой по кварталам.
9. Комитет ежегодно не позднее 1 февраля представляет в Комитет здравоохранения список производителей этилового спирта (поставщиков) с указанием их местонахождения.
10. Заявки с обоснованными расчетами (по нормам, учитывающим применяемые технологии) и необходимые документы, представляются до 1 апреля текущего года в территориальные органы Комитета здравоохранения. Создание резерва этилового спирта не допускается.
11. Территориальные органы Комитета здравоохранения представляют сводные заявки по объемам потребления этилового спирта в следующем году (с необходимыми и обоснованными расчетами) в разрезе каждого потребителя ежегодно не позднее 1 августа в Комитет здравоохранения.
12. Комитет здравоохранения для выделения квот на основании данных
представляет в Комитет общий годовой объем потребления этилового спирта по
Республике фармацевтическими предприятиями и государственными медицинскими
учреждениями (с разбивкой по областям) и ежегодно не позднее 1 сентября.

2. Квота Қазақстан Республикасының фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелерде акциз төлемiнсiз пайдаланатын этил спиртiнiң жылдық көлемiн айқындайды.
3. Этил спиртiн өндiрушiлер спирттi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Алкоголь өнiмiн өндiру және оның айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитеттiң (ары қарай комитет) этил спиртiн емдiк және фармацевтiк препараттарды дайындауға пайдаланатын және медициналық қызмет көрсететiн фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелерге берiлген рұқсат негiзiнде ғана босатуға құқылы.
4. Осы Ережедегi рұқсат ету деп, акциз төлемiнсiз медициналық мақсаттарда пайдаланатын этил спиртiн өндiрушi-кәсiпорынға спирттi босатуға құқық беретiн заң орнатушы актiнi айтады.
5. Рұқсат Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау, бiлiм беру және спорт министрлiгiнiң Денсаулық сақтау комитетi (ары қарай - Денсаулық сақтау комитетi) бекiткен, келiсiлген тiзбеге сәйкес акциз төлемiнсiз босататын этил спиртiн өндiретiн отандық өндiрушiлерге берiледi.
6. Рұқсат бiр жылдан артық емес мерзiмге берiледi.
7. Осы Ереже этил спиртiн сақтауға және сатуға берiлетiн лицензияға қатысты қатынастарды реттемейдi.
2. Қазақстан Республикасының фармацевтiк кәсiпорындары
мен мемлекеттiк медициналық мекемелерiнде акциз төлемiнсiз
пайдаланатын этил спиртiнiң көлемiн квоталау процесiн
жүзеге асыру
8. Этил спиртiн тұтыну көлемдерiнiң квотасын анықтау фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелердiң тоқсандыққа шаққандағы келесi жылға белгiленетiн этил спиртiн тұтыну көлемдерi туралы өтiнiмдерiнің негiзiнде жүзеге асырылады.
9. Комитет жыл сайын мекен-жайын көрсете отырып этил спиртiн өндiрушiлердiң (жеткiзушiлердiң) тiзбесiн 1 ақпанға дейiн Денсаулық сақтау комитетiне жiбередi.
10. Қажеттi негiзделген есептерiмен (қолданылатын технология ескiрiлген нормалар бойынша) этил спиртiн алу-сату шарты және қажеттi құжаттардың тiзбесi үстiмiздегi жылдың 1 сәуiрiне дейiн Денсаулық сақтау комитетiнiң аумақтық органдарына табыс етiледi. Этил спиртiнiң резервiн жасауға жол берiлмейдi.
11. Денсаулық сақтау комитетiнiң аумақтық органдары келесi жылы этил спиртiн тұтыну көлемдерi (қажеттi және негiзделген есептерiмен) бойынша жиынтық өтiнiмдердi әрбiр тұтынушыға шағып, әр жылдың 1 тамызынан қалдырмай Денсаулық сақтау комитетiне табыс етедi.
12. Денсаулық сақтау комитетi квота бөлу үшiн деректердiң негiзiнде республика бойынша фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелердiң (облыстар бойынша шағып) этил спиртiн тұтынудың жалпы жылдық көлемiн анықтап және жыл сайын 1 қыркүйегiнен қалдырмай оларды Комитетке табыс етедi.

13. Дополнительное квотирование может проводиться с целью получения
разрешения на получение спирта без уплаты акциза, используемого для
производства новых видов лекарственных средств или оказания дополнительных
медицинских услуг, по инициативе Комитета здравоохранения.
14. Не использование квоты в текущем году не является основанием для
ее использования в следующем году.
3. Комиссия по предоставлению разрешений
на отпуск этилового спирта без уплаты акциза
15. Для принятия решений о предоставлении разрешений, Комитет
формирует комиссию из числа своих работников, а в случае необходимости,
других заинтересованных организаций.
16. Председателем комиссии является Председатель Комитета, либо лицо,
уполномоченное им.
17. Комиссия:
1) определяет в разрешении объем отпускаемого этилового спирта;
2) самостоятельно определяет регламент своей работы в пределах своей
компетенции;
3) принимает решение о предоставлении разрешения производителям
этилового спирта на его отпуск без уплаты акциза с приложением перечня
потребителей (приложение № 2), утвержденного Комитетом здравоохранения.
18. Этиловый спирт для медицинских целей отпускается доверенному
юридическому (физическому) лицу при наличии доверенности и разрешения на
отпуск.
19. Решения комиссии оформляются протоколом, который подписывается
членами комиссии и утверждается Председателем комиссии.
20. Разрешение подписывается Председателем комиссии.
21. Выдача разрешений и ведение реестра выданных разрешений
осуществляется Управлением контроля и лицензирования Комитета.
4. Прекращение действия разрешения
22. Действие разрешения на отпуск спирта прекращается при условии:
1) истечения срока, на который выдано разрешение;
2) использования в полном объеме спирта, на отпуск которого выдано
разрешение;
3) реорганизации или ликвидации фармацевтического предприятия или
государственного медицинского учреждения.
23. При реорганизации фармацевтического предприятия или государственного медицинского учреждения (слиянии, присоединении, разделении, выделении, преобразовании, изменении наименования), ранее выданное разрешение прекращает свое действие. О реорганизованном либо перерегистрированном фармацевтическом предприятии или государственном медицинском учреждении областные органы управления здравоохранения сообщают в Комитет здравоохранения для перерасчета квоты на этиловый спирт и представления в Комитет для переоформления разрешения.
5. Контроль за целевым использованием спирта
24. Контроль за отпуском этилового спирта без уплаты акциза на предприятиях-производителях осуществляет непосредственно Комитет и его территориальные органы.

13. Қосымша квота алу Денсаулық сақтау комитетiнiң ынтасы бойынша өндiрiсте қолданылатын емдiк препараттардың жаңа түрлерiн немесе қосымша медициналық қызмет көрсетуге акциз төлемiнсiз спирттi босатуға рұқсат алу мақсатында жүргiзiлуi мүмкiн.
14. Өтiп жатқан жылдың пайдаланылмаған үлесi оның келесi жылы пайдаланылуына негiз бола алады.
3. Акциз төлемiнсiз этил спиртiн босатуға
рұқсат беру комиссиясы
15. Комитет рұқсаттар беру жөнiнде шешiмдер қабылдау үшiн өз қызметкерлерінің, ал қажет болған жағдайда басқа да мүдделi ұйымдардың қызметкерлерi санынан комиссия құрады.
16. Комитетiнің төрағасы немесе ол уәкiлдiк берген адам комиссия төрағасы болып табылады.
17. Комиссия:
1) рұқсаттағы этил спиртінің тұтыну көлемiн анықтайды;
2) өз құзiреттi шегiнде өз жұмысының регламентiн дербес белгiлейдi;
3) Денсаулық сақтау комитетi бекiткен тұтынушылардың қосымшаға сәйкес тiзбесi негiзiнде (2-қосымша) акциз төлемiнсiз этил спиртiн тұтынатын өндiрушiлерге рұқсат беру туралы шешiм қабылдайды.
18. Медициналық мақсаттағы этил спиртi сенiмдi заңды (жеке) тұлғаға сенiмхаты және босатуға рұқсаты болған жағдайда ғана берiледi.
19. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді, оған комиссия мүшелерi қол қойып, комиссияның төрағасы бекiтедi.
20. Рұқсатқа комиссия төрағасы қол қояды.
21. Рұқсатты беру және берiлген рұқсаттарды реестрлеудi Комитеттiң бақылау және лицензиялау басқармасы жүзеге асырады.
4. Рұқсаттың әрекетiн тоқтату
22. Спирттi босату рұқсатының күшi мынадай жағдайда тоқтатылады:
1) рұқсат етiлген мерзiм бiткенде;
2) рұқсат етiлген спирттiң толық көлемi пайдаланылғанда;
3) фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелер жойылғанда немесе қайта құрылғанда.
23. Фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелер қайта құрылғанда ( қосылғанда, бiрiккенде, бөлiнгенде, жеке шыққанда, өзгергенде, атауы өзгергенде) бұрын берiлген рұқсат өзiнiң күшiн жояды. Фармацевтiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелер қайта құрылған немесе қайта тiркелген рұқсатты қайта ресiмдеу үшiн Денсаулық сақтау басқармаларының облыстық органдары этил спиртiнiң квотасын қайта есептеу мақсатында Денсаулық сақтау комитетiне хабарлайды және Комитетке рұқсат алу үшiн ұсынады.
5. Спирттi мақсатты тұтынуға бақылау жасау
24. Акциз төлемiнсiз этил спиртiн босататын өндiрушi-кәсiпорындарды бақылауды Денсаулық сақтау комитетi және оның аумақтық органдары тiкелей жүзеге асырады.

25. Контроль за целевым использованием этилового спирта в производстве лечебных и фармацевтических препаратов и применяемого для медицинских целей осуществляет Комитет здравоохранения.
26. Комитет здравоохранения представляет в Комитет ежеквартальный
отчет об использовании этилового спирта фармацевтическими предприятиями и
государственными медицинскими учреждениями Республики Казахстан
(приложение № 3).
Отчеты представляются в срок не позднее 10 числа месяца, следующего
за отчетным периодом.
27. Ответственность за достоверность информации, содержащейся в
представленных отчетах, несет Комитет здравоохранения.
28. Реализация или использование этилового спирта без
соответствующего разрешения либо с нарушением требований настоящих Правил
влечет установленную законодательством ответственность.
6. Изменения и дополнения
29. Изменения и дополнения к настоящим Правилам утверждаются
Председателем Комитета по согласованию с Комитетом здравоохранения.
Приложение № 1
Разрешение №____
на отпуск этилового спирта
г. Астана                                     "___"___________ 199_ г.
В соответствии с решением Комиссии, протокол № от "__" ____
199_ года, ________________________________________________________
(наименование организации-производителя этилового спирта)
____________________________________________________________________
(юридический адрес, местонахождение)
разрешается реализация этилового спирта без уплаты акциза в объеме
___________________________________________ дал, для осуществления
медицинской деятельности и услуг в 199_ г., государственным медицинским
учреждениям и фармацевтическим предприятиям, согласно прилагаемому перечню,
утвержденному Комитетом здравоохранения Министерства здравоохранения,
образования и спорта Республики Казахстан.
Разрешение действительно _____________________________________
(до определенной даты, либо
___________________________________________________________________
до потребления определенного объема)
____________________________
(Должность, Ф.И.О., подпись)
М.П. Комитета
Приложение № 2
к разрешению № _____
от "__"___________199__г.
"Согласован"                            "Утвержден"
протоколом заседания комиссии Комитета  Приказом Комитета здравоохранения
по государственному контролю над        Министерства здравоохранения,
производством и оборотом алкогольной     образования и спорта Республики
продукции Министерства государственных  Казахстан от "__"____199_года №__
доходов Республики Казахстан
от "__"___________199__года №__
Перечень
государственных медицинских учреждений и
фармацевтических предприятий, имеющих право
на получение этилового спирта без уплаты акциза
с __________________________________________на 199_г.
(наименование производителя этилового спирта)
_________________________________________________________________________
№ !Наименование организации! Адрес !Требуемый объем спирта на 1999 год,
п/п!                        !(место-!              литров
!                        !нахожде!_____________________________________
!                        !  ние) !Всего!I квар!II квар!III квар!IV квар
!                        !       !     ! тал  !  тал  !   тал  !  тал
___!________________________!_______!_____!______!_______!________!_______
1.
2.
...
__________________________________________________________________________
Приложение № 3
Отчет
об использовании этилового спирта
фармацевтическими предприятиями и
государственными медицинскими учреждениями
Республики Казахстан за________квартал 199_года
______________________________________________________________________
№ !    Наименование    !  Установленная  !   Фактическое  !  Остатки
п/п!       области      !квота на отчетный!получение этило-!этилового
!                    !период, дал б.с. ! вого спирта за !  спирта,
!                    !                 !отчетный период,!  дал б.с.
!                    !                 !    дал б.с.    !
___!____________________!_________________!________________!__________

25. Емдiк және медициналық препараттар өндiрiсiнде этил спиртiн мақсатты тұтынуға бақылауды Денсаулық сақтау комитетi жүзеге асырады.
26. Қазақстан Республикасының фармацевтiк кәсiпорындары мен мемлекеттiк медициналық мекемелерiнiң этил спиртiн тұтынулары туралы Денсаулық сақтау комитетi Комитетке тоқсан сайын есеп бередi (3-қосымша).
Есептер есеп беретiн кезеңнен кейiнгi айдың 10-нан кешiктiрiлмей берiледi.
27. Ұсынылған есептердегi мәлiметтердiң дұрыстығына жауапкершiлiк Денсаулық сақтау комитетiне жүктеледi.
28.Тиiстi рұқсатсыз этил спиртiн пайдаланғаны немесе осы Ереженiң талаптарын бұзғаны үшiн белгiленген заңдарға сәйкес жауапкершiлiкке тартылады.
6. Өзгерiстер мен толықтырулар
29. Осы Тәртiпке өзгерiстер мен толықтыруларды Денсаулық сақтау комитетiмен келiсе отырып, комитеттiң Төрағасы бекiтедi.
N 1 қосымша
Этил спиртін босатуға
N ________ Рұқсат ету
Астана қаласы                          "___" _________ 199__ ж.
Комиссия шешіміне сәйкес, "__" _____________ 1999 жылғы N ___ хаттама негізінде___________________________________________________
(этил спиртін өндіруші-мекеменің атауы)
____________________________________________________________________                  (заңды мекен-жайы, тұратын жері)
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау, білім беру және спорт министрлігінің Денсаулық сақтау комитеті бекіткен, келісілген тізбеге сәйкес медициналық қызмет пен қызмет көрсетуді 199___ ж., іске асыратын мемлекеттік медициналық мекемелер мен фармацевтік кәсіпорындарда акциз төлемінсіз этил спиртін _______________ дал, көлемде босатуға рұқсат береді.
Рұқсаттың мерзімі     ____________________________________________________________________
(белгіленген күнге дейін немесе белгілі көлемін пайдаланғанға дейін)
_______________________________
(қызметі, аты-жөні, қолы)
Комитеттің М.О.
"___" _______ 199____ ж.
рұқсат етуге
N ____ қосымша
"Келісілген"                             "Бекітілген"
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
мемлекеттік кіріс министрлігі      денсаулық сақтау, білім беру
Алкоголь өнімін өндіру және оның      және спорт министрлігінің
айналымын мемлекеттік бақылау      денсаулық сақтау Комитетінің
жөніндегі Комитетінің комиссия
мәжілісінің
"__" __ 1999 жылғы N__ хаттамасы    "__"___ 1999 жылғы бұйрығы
199 ____ ж. ________________________________________
(этил спиртін өндіруші мекеменің атауы)
акциз төлемінсіз этил спиртін пайдалануға құқылы
фармацевтикалық кәсіпорындар мен мемлекеттік
медициналық мекемелердің
Тізбесі
________________________________________________________________________
N№ !   Мекеменің атауы      !Тұрағы !1999 жылы спиртті талап ету көлемі,
р/н!                        !(мекен-!              литр
!                        !жайы)  !__________________________________
!                        !       !Барлы!1 тоқ-!2 тоқ- !3 тоқсан!4 тоқ-
!                        !       !ғы   ! сан  !  сан  !   тал  !  сан
___!________________________!_______!_____!______!_______!________!______
___!________________________!_______!_____!______!_______!________!______
___!________________________!_______!_____!______!_______!________!______
___!________________________!_______!_____!______!_______!________!______
N 3-қосымша
Қазақстан Республикасының фармацевтік кәсіпорындары
мен мемлекеттік медициналық мекемелерінің 199__ жылдың
____ тоқсанында этил спиртін тұтыну туралы
Есебі
______________________________________________________________________
Рет!    Облыстың атауы  ! Есеп беру кезін-!Есеп беру кезін-!Этил спир-
са-!                    !дегі белгіленген !дегі этил спир- !тінің қал-   ны !                    !квота, дал сусыз !тінің нақты алын!дықтары,
!                    !спирт            !ғаны, Дал сусыз !дал сусыз
!                    !                 !спирт           !спирт
___!____________________!_________________!________________!__________