О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 43 "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет"
Утверждено приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.09.99г. N 889. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416 В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю: 1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению: ...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929 "О внесении изменений и дополнений в инструкции ..., N 43 "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет"... Министр --------------------------------------------------------------------------- О внесении изменений и дополнений в Инструкцию № 43 "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет" V950080_ По всему тексту: слова "Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" заменить словами "Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указе", "Указу" заменить соответственно словами "Закон", "Закона", "Законом", "Законе", "Закону".
В разделе III:
в пункте 2 слова "Органы Налогового комитета" заменить словами "Налоговые органы".
В разделе IV:
в пункте 1 абзацы второй, третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"Крестьянские (фермерские) хозяйства, имеющие земельные участки в частной собственности или на праве землепользования, являются плательщиками единого земельного налога.
Юридические лица, для которых земля является основным средством производства сельскохозяйственной продукции или деятельность которых связана с использованием земли для производства сельскохозяйственной продукции, а также перерабатывающие сельскохозяйственную продукцию собственного производства, могут уплачивать налоги на основе патента в порядке, устанавливаемом Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан.
При расчете стоимости патента сумма налогов, подлежащих уплате в бюджет, уменьшается на 80 процентов для юридических лиц, для которых земля является основным средством производства сельскохозяйственной продукции или деятельность которых связана с использованием земли для производства сельскохозяйственной продукции.".
В разделе V:
в пункте 1 абзац второй изложить в следующей редакции:
"Система регистрации и снятия налогоплательщиков с налогового учета определяется Министерством государственных доходов Республики Казахстан.";
в пункте 4:
слова "Территориальный налоговый орган" заменить словами "территориальный налоговый орган";
после слов "Другие налогоплательщики" дополнить словами ", а также юридические лица-нерезиденты, осуществляющие предпринимательскую деятельность на территории Республики Казахстан без образования постоянного учреждения,".
В разделе VIII:
в пункте 2:
после слов "Налогоплательщик обязан:" дополнить абзацем следующего содержания:
" - вести документацию по налоговому учету в соответствии с актами Министерства государственных доходов Республики Казахстан. Налоговый учет ведется исключительно в целях налогообложения и основывается на данных первичных документов и регистров бухгалтерского учета и (или) на иных документально подтвержденных данных об объектах, подлежащих налогообложению либо связанных с налогообложением. Налогоплательщик на расчетные корректировки в налоговом учете бухгалтерские записи не производит;";
абзац второй дополнить словами ", до ее окончания";
абзац четвертый дополнить частью второй следующего содержания:
"Настоящее положение не распространяется на физических лиц, осуществляющих деятельность с уплатой фиксированного суммарного налога на основе патента, кроме реализующих подакцизную продукцию, а также осуществляющих розничную торговлю в стационарно установленных помещениях в городах Астана, Алматы и городах областного значения с населением свыше 100 000 человек.".
В разделе Х:
в пункте 1:
в абзаце четвертом после слов "эмиссии ценных бумаг" дополнить словами "и присвоение национального идентификационного номера эмиссии акций, не подлежащей государственной регистрации";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:

"Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша әкімшілік ережелер туралы" N 43 Нұсқауға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бекітілді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929 бұйрығымен. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 13 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 889. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
43. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер жөнiндегi әкiмшiлiк ережелер туралы" N 43 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929 V990889_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Бүкiл мәтiн бойынша:
"Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығы" деген сөздер "Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлықта", "Жарлыққа" деген сөздер тиiсiнше "Заң", "Заңның", "Заңмен", "Заңда", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын
III бөлiмде:
2-тармақта "Салық комитетiнiң органдары" деген сөздер "Салық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
ІҮ бөлiмде:
1 тармақтағы екiншi, үшiншi және төртiншi абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке меншігiнде немесе жер пайдалану құқығында жер учаскелерi бар шаруа (фермерлiк) қожалықтары бiрыңғай жер салығын төлеушiлер болып табылады.
Олар үшiн жер ауыл шаруашылық өнiмiн өндiрудiң негiзгi құралы болып табылатын немесе қызметi ауыл шаруашылық өнiмiн өндiру үшiн жер пайдаланумен байланысты, сондай-ақ өз өндiрiсiнiң ауыл шаруашылық өнiмiн қайта өңдейтiн заңды тұлғалар салықтарды патент негiзiнде, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiм бойынша белгiлейтiн тәртiп бойынша төлей алады.
Патент құнын есептеу кезiнде бюджетке төлеуге жататын салықтар сомасы олар үшiн жер ауыл шаруашылық өнiмiн өндiрудiң негiзгi құралы болып табылатын немесе қызметi ауыл шаруашылық өнiмiн өндiру үшiн жер пайдаланумен байланысты заңды тұлғалар үшiн 80 процентке азайтылады.";
V бөлiмде:
1 тармақта екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушiлердi салық есебiне тiркеу мен одан шығаруды Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi белгiлейдi.";
4-тармақта:
"Аумақтық салық органы" деген сөздер "аумақтық салық органы" деген сөздермен ауыстырылсын.
"Басқа салық төлеушiлер" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ тұрақты мекеме құрмай Қазақстан Республикасы аумағында кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалар" деген сөздермен толықтырылсын;
VІII бөлiмде:
2-тармақта:
"Салық төлеушi мыналарға мiндеттi:" деген сөздерден кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- салық есебi бойынша құжаттарды Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң актiлерiне сәйкес жүргiзуге. Салық есебi тек салық салу мақсатында ғана жүргiзiледi және бухгалтерлiк есептiң алғашқы құжаттары мен тiркелiмдерiнiң деректерiне және (немесе) салық салуға жататын немесе салық салумен байланысты объектiлер туралы құжатпен расталған өзге де деректерге негiзделедi.
Салық төлеушi салық есебiндегi есеп айырысуды түзетуге бухгалтерлiк жазба жасамайды;";
екiншi абзац "ол бiткенге дейiн" деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi абзац мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Осы ереже акциздеуге жататын өнiмдердi сататындардан, сондай-ақ Астана, Алматы қалаларында және халқы 100000-нан астам облыстық маңызы бар қалаларда тұрақты орналастырылған үй-жайларда бөлшек сауданы жүзеге асыратындардан басқа, бекiтілген жиынтық салықты патент негiзiнде төлей отырып қызметiн жүзеге асыратын жеке тұлғаларға қолданылмайды.";
Х бөлiмде:
1-тармақта:
төртiншi абзацта "құнды қағаздардың эмиссиясы" деген сөздерден кейiн "және мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын акциялар эмиссиясының ұлттық бiрегейлендiру нөмiрiн беру" деген сөздермен толықтырылсын;
жетiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:

" - по роялти - до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом. Если среднемесячные платежи за квартал составляют менее 1000 месячных расчетных показателей, то отчетным периодом является квартал. Если среднемесячные платежи за квартал составляют более 1000 месячных расчетных показателей, то отчетным периодом является месяц.";
ввести восьмой и девятый абзацы следующего содержания:
" - по подписному бонусу - до 10 числа месяца, следующего за отчетным;
- по бонусу коммерческого обнаружения - до 10 апреля года, следующего за годом, в котором было совершено коммерческое обнаружение;";
пункт 1 дополнить абзацами следующего содержания:
" - по единому земельному налогу - до 31 марта года, следующего за отчетным, по форме, установленной Министерством государственных доходов Республики Казахстан;
- по социальному налогу - ежемесячно не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. По социальному налогу по решению юридического лица его филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения могут представлять декларацию в территориальный налоговый орган по месту своего нахождения и осуществлять уплату налога самостоятельно.".
В разделе ХI:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Налогоплательщики, осуществляющие отгрузку товаров (работ, услуг) и (или) оплату за товары (работы, услуги), обязаны по требованию налоговой службы предоставить информацию о стоимости отгруженных товаров (работ, услуг) и (или) суммах, выплаченных исполнителю по формам, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.";
в абзаце третьем слова "налоговым комитетом" заменить словами "территориальным налоговым органом".
В разделе ХIII:
в абзаце третьем слова "органов налоговой службы" заменить словами "территориальных налоговых органов";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"В случае отсутствия средств в тенге на банковских счетах налогоплательщика взимание задолженности по налогам, штрафам и пени производить со средств в иностранной валюте на банковских счетах налогоплательщика на основании инкассовых поручений (распоряжений) территориальных налоговых органов к этим счетам с применением курса тенге к иностранным валютам, устанавливаемого Национальным Банком Республики Казахстан на дату совершения платежа, в порядке и на условиях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.".
В разделе ХVI:
в пункте 1:
в абзаце втором подпункта в) слово "третий" заменить на слово "десятый";
в подпункте г) после слов "эмиссии ценных бумаг" дополнить словами "и присвоения национального идентификационного номера эмиссии акций, не подлежащей государственной регистрации";
подпункт з) изложить в следующей редакции:
"з) по налогу на транспортные средства уплата производится в срок до 1 июля текущего года, а в случаях регистрации и перерегистрации транспортных средств уплата налога производится до совершения указанных действий по месту регистрации и учета транспортных средств. При перерегистрации транспортных средств в связи с изменением владельца или переменой места жительства на территории Республики Казахстан в текущем году налог вторично не уплачивается.";
дополнить подпунктами л), м) следующего содержания:
"л) налог на чистый доход:

роялти бойынша - есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-ы күнiне дейiн. Егер тоқсан үшiн орташа айлық төлемдер 1000 айлық есептi көрсеткiштен аз болатын болса, онда есептi кезең болып тоқсан табылады. Егер тоқсан үшiн орташа айлық төлемдер 1000 айлық есептi көрсеткiштен артық болатын болса, онда есептi кезең болып ай табылады.";
мынадай мазмұндағы сегiзiншi және тоғызыншы абзацтар енгiзiлсiн:
"- жаздырып алынатын бонус бойынша - есептi айдан кейiнгi айдың 10-ы күнiне дейiн;
- коммерциялық табылған бонус бойынша - коммерциялық табу жасалған жылдан кейiнгi жылдың 10 сәуiрiне дейiн;";
1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
бiрыңғай жер салығы бойынша - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi белгiлеген нысан бойынша есептi жылдан кейiнгi жылдың 31 наурызына дейiн;
- әлеуметтiк салық бойынша - ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 15 күнiнен кешiктiрмей;";
мынадай мазмұндағы 2-1 тармағымен толықтырылсын:
"2-1 Әлеуметтiк салық бойынша заңды тұлғаның шешiмi бойынша оның филиалдары, өкiлдiктерi мен өзге де оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi өзiнiң тұрған жерi бойынша аумақтық салық органына декларация бере алады және салықты өз бетiмен төлеудi жүзеге асыра алады.";
ХI бөлiмде:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткiзiп берудi және (немесе) тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн ақы төлеуді жүзеге асыратын салық төлеушілер салық Қызметінің талабы бойынша жеткiзiп берiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) құны және (немесе) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актiлерiмен белгiленген нысандар бойынша орындаушыға төленген сомалар туралы ақпарат беруге мiндеттi.";
үшiншi абзацтағы "салық комитетi" деген сөздер "аумақтық салық органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
ХІІІ бөлiмде:
үшiншi абзацтағы "салық қызметi органдары" деген сөздер "аумақтық салық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық төлеушiнiң банк шоттарында теңгемен қаражаты болмаған жағдайда салықтар, айыппұлдар мен өсiмдер бойынша берешектi өндiрiп алу, шетел валюталарына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлейтiн теңге бағамын қолдана отырып сол шоттарға аумақтық салық органдарының инкассалық тапсырмалары (өкiмдерi) негiзiнде, Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында көзделген тәртіп пен шарттарда салық төлеушiнiң банк шоттарындағы шетел валютасындағы қаражаттардан жүргiзiлсiн.";
ХҮІ бөлімде:
1-тармақта:
в) тармақшасындағы екiншi абзацта "үшiншi" деген сөз "оныншы" деген сөзбен ауыстырылсын;
г) тармақшасында "құнды қағаздардың эмиссиясы" деген сөздерден кейiн "және мемлекеттiк тіркеуге жатпайтын акциялар эмиссиясының ұлттық бiрегейлендiру нөмiрiн беру" деген сөздермен толықтырылсын;
з) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"з) көлiк құралдарына салық бойынша төлем үстiдегi жылдың 1 шiлдесiне дейiн жүргiзіледi, ал көлiк құралдарын тiркеген және қайта тiркеген жағдайларда салық төлеу көлiк құралдарын тiркеу және есепке алу орны бойынша аталған iс-әрекеттер жасалғанға дейiн жүргiзiледi. Үстiдегi жылы иесiнiң өзгеруiне немесе Қазақстан Республикасы аумағында тұратын жерiнiң ауысуына байланысты көлiк құралдары қайта тiркелген кезде салық екiншi рет төленбейдi.";
мынадай мазмұндағы л), м) тармақшаларымен толықтырылсын:
"л) таза кiрiске салық:

- уплачивает постоянное учреждение юридического лица-нерезидента в течение 10 дней со дня представления декларации о совокупном годовом доходе и произведенных вычетах за отчетный год, но не позднее 10 апреля года, следующего за отчетным;
м) единый земельный налог:
- единый земельный налог уплачивается за отчетный год в два срока, с распределением платежей по согласованию с территориальными налоговыми органами, до 1 октября отчетного года и до 1 марта года, следующего за отчетным.
В разделе ХVIII:
пункты 1, 2, 3, 4 изложить в следующей редакции:
"1. По получении обоснованного письменного заявления от налогоплательщика руководитель территориального налогового органа по согласованию с руководителем соответствующего финансового органа имеет право продлить установленные Законом сроки уплаты налога и (или) штрафных санкций, подлежащих уплате в полном объеме в местный бюджет, но не более чем на один налоговый год.
Пример:
Налогоплательщик подает заявление в письменной форме о перенесении срока уплаты налога на имущество с 20 августа 1997 г. до 20 ноября 1997 г. Причина, установленная в просьбе, сочтена налоговым и финансовым органами обоснованной для продления срока уплаты платежа.
При этом период продления платежа не может быть установлен позднее 31 декабря 1998 г.
По получении ходатайства местного исполнительного органа по месту регистрации налогоплательщика Министерство государственных доходов Республики Казахстан имеет право продлить установленные Законом сроки уплаты налога и (или) штрафных санкций, не указанных в части первой настоящего пункта, но не более чем на один налоговый год.
Порядок продления срока уплаты налогов и (или) штрафных санкций определяется Правительством Республики Казахстан.
2. Продление срока уплаты налогов не освобождает налогоплательщика от уплаты пени за несвоевременный взнос налога в бюджет, за исключением случаев, предусмотренных в части второй настоящего пункта.
Пример:
Предположим, что имеются те же факты, что и в вышеизложенном примере. Однако налогоплательщик не освобождается от уплаты пени, которая начисляется на протяжении всего периода отсрочки до момента уплаты налога в бюджет.
При продлении сроков уплаты налогов и (или) штрафных санкций юридическим лицам, единственным видом деятельности которых является оказание услуг в отраслях производства, распределения и транспортировки тепла на период предоставления отсрочки, пеня не начисляется.
3. Налогоплательщикам не предоставляется отсрочка уплаты подоходного налога с доходов юридических лиц, удержанного у источника выплаты.

- резидент емес заңды тұлғаның тұрақты мекемесi жиынтық жылдық табыс және есептi жыл үшін жасалған шегерiмдер туралы декларацияны табыс еткен күннен бастап 10 күн iшiнде, бiрақ есептi жылдан кейiнгi жылдың 10 сәуiрiнен кешiктiрмей төлейдi.
м) бiрыңғай жер салығы:
- бiрыңғай жер салығы есептi жыл үшiн екi мерзiмде, төлемдер аумақтық салық органдарымен келiсiм бойынша бөлiне отырып есептi жылдың 1 қазанына дейiн және есептi жылдан кейiнгi жылдың наурызына дейiн төленедi;
ХYІІІ бөлімде:
1, 2, 3, 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Салық төлеушiден негiзделген жазбаша өтiнiш алғаннан кейiн аумақтық салық органының басшысы тиiстi қаржы органының басшысымен келiсiм бойынша жергiлiктi бюджетке толық көлемiнде төлеуге жататын салықты және (немесе) айыппұл санкцияларын төлеудiң заңдарда белгiленген мерзiмдерiн бiр салық жылынан асырмай ұзартуға құқылы.
Мысал:
Салық төлеушi мүлiкке салық төлеу мерзiмiн 1997 жылғы 20 тамыздан 1997 жылғы 20 қарашаға дейiн көшiру туралы жазбаша нысанда өтiнiш бередi. Өтiнiште көрсетiлген себептердi салық және қаржы органдары төлемдi төлеу мерзiмiн ұзарту үшiн негiздеген деп тапты.
Бұл ретте төлемдi ұзарту кезеңi 1998 жылғы 31 желтоқсаннан кеш белгiлене алмайды.
Салық төлеушiнiң тiркелу орны бойынша жергiлiктi атқарушы органның өтiнiшiн алғаннан кейiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi осы тармақтың бiрiншi бөлiгiнде аталмаған салықты және (немесе) айыппұл санкцияларын төлеудiң заңдарда белгiленген мерзiмдерiн бiр салық жылынан асырмай ұзартуға құқылы.
Салықтарды және (немесе) айыппұл санкцияларын төлеудiң мерзiмiн ұзарту тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
2. Салықтарды төлеу мерзiмiн ұзарту салық төлеушiнi осы тармақтың екiншi бөлiгiнде көзделген жағдайларды қоспағанда, бюджетке салықты уақтылы енгiзбегенi үшiн өсiм төлеуден босатпайды.
Қызметiнiң жалғыз түрi өндiрiс, жылу тарату мен тасымалдау салаларында қызмет көрсету болып табылатын заңды тұлғаларға салықтарды және (немесе) айыппұл санкцияларын төлеудiң мерзiмдерiн ұзарту кезiнде ұзарту беру кезеңiне өсiм есептелмейдi.
Мысал:
Айталық, жоғарыда айтылған мысалдағыдай фактiлер бар. Алайда, салық төлеушi ұзартудың бүкiл кезеңi iшiнде есептелетiн өсiм төлеуден бюджетке салықты төлеу сәтiне дейiн босатылмайды.
3. Төлеу көзiнен ұсталған, заңды тұлғалардың кiрiстерiнен табыс салығын төлеуге салық төлеушiлерге ұзарту берiлмейдi.

4. Право на продление срока уплаты налогов и (или) штрафных санкций не передается при переуступке прав другому лицу.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Продление срока уплаты налога и (или) штрафных санкций предоставляется после предоставления налогоплательщиком залога в обеспечение своих обязательств по их уплате.
На залоговые отношения между налоговыми органами и налогоплательщиками распространяются общие правила о залоге в части, не урегулированной Законом.";
в примере пункта 7 слова "районной инспекции" заменить словами "территориального налогового органа";
дополнить пунктом 9 следующего содержания:
"9. С даты вступления в силу решения суда о дополнительной эмиссии акций до окончания размещения дополнительно эмитируемых акций пеня в части суммы просроченной задолженности по налогам не начисляется.".
В разделе ХХ:
пункты 2 и 3 после слов "банковских счетов налогоплательщиков" дополнить словами "(за исключением тенговых депозитов юридических и физических лиц, переоформленных в связи с переходом к режиму свободно плавающего обменного курса)". В разделе ХХVIII: в абзаце пятом после слов "текущих платежей - в размере" цифру "100" заменить на цифру "50". В разделе ХХIХ: в пункте 1 слова "представлена декларация" заменить на слова "производится проверка."; в примере пункта 1, в пунктах 2, 5, 6 цифры "100" заменить на цифры "50". (Специалисты: Склярова И.В. Цай Л.Г.)

4. Салықтарды және (немесе) айыппұл санкцияларын төлеудiң мерзiмiн ұзарту құқығы құқықты басқа бiреуге берген кезде басқа тұлғаға берiлмейдi.
Мынадай мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. Салықты және (немесе) айыппұл санкцияларын төлеудiң мерзiмiн ұзарту салық төлеушi оларды төлеу жөнiнде өзiнiң мiндеттемелерiн қамтамасыз ететiн кепiлдiк бергеннен кейiн берiледi.
Салық органдары мен салық төлеушiлер арасындағы кепiлдiк қатынастарға кепiлдiк туралы жалпы ережелердiң заңмен реттелмеген бөлiгi қолданылады.";
7-тармақтағы мысалда "аудандық инспекцияның" деген сөздер "аумақтық салық органының" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
"9. Акцияларды қосымша эмиссиялау туралы сот шешімi күшiне енген күннен бастап қосымша эмиссияланған акцияларды орналастыру аяқталғанға дейiн салықтар бойынша мерзiмi өткен берешек сомасы бөлiгiнде өсiм есептелмейдi.";
ХХ тарауда:
2 және 3-тармақтар "салық төлеушiлердiң банк шоттары" деген сөздерден кейiн "(заңды және жеке тұлғалардың айырбас бағамының еркiн айналысы режимiне көшумен байланысты теңге депозиттерiн қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын; ХХYІІI тарауда: Бесiншi абзацтағы "мынадай мөлшердегi - ағымдағы төлемдер" деген сөздерден кейiн "100" деген сан "50" деген санмен ауыстырылсын; ХХIХ тарауда: 1-тармақтағы "декларация берiлген" деген сөздер "тексеру жүргiзiледi" деген сөздермен ауыстырылсын; 1-тармақтың мысалындағы, 2, 5, 6 тармақтардағы "100" деген сандар "50" деген сандармен ауыстырылсын. Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.