О внесении изменений и дополнений в Инструкцию № 38 "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество"
Утверждено приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года № 929. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24.09.99г. N 902. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416 В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю: 1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению: ...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929 "О внесении изменений и дополнений в инструкции ..., N 38 "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество"... Министр --------------------------------------------------------------------------- О внесении изменений и дополнений в Инструкцию № 38 V950071_ "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество" 1. По всему тексту:
слова "Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" заменить словами "Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указе", "Указу" заменить словами "Закон", "Закона", "Законом", "Законе", "Закону".
2. Дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. К плательщикам налога на имущество не относятся плательщики единого земельного налога в пределах нормативов потребности в имуществе, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан. По имуществу сверх установленных нормативов потребности налог уплачивается в общеустановленном порядке в соответствии с настоящей Инструкцией.".
3. В абзаце четвертом подпункта 1) пункта 2 слово "землей" заменить словами "права временного землепользования".
4. В пункте 4 после слов "юридических лиц" дополнить словами ", их филиалов, представительств и иных обособленных структурных подразделений".
5.В пункте 18:
в подпункте 5):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5) налогоплательщикам в соответствии с контрактом с уполномоченным органом по инвестициям может быть предоставлено освобождение от уплаты земельного налога на срок до 5 лет с момента заключения контракта;";
абзацы второй и третий исключить;
в абзаце четвертом слова "приоритета, времени и условий окупаемости проекта" заменить словами "объемов инвестиций в основной капитал и приоритетного сектора экономики";
подпункт 6) дополнить словами ", республиканские государственные предприятия исправительных учреждений уголовно - исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
6. Приложение 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан
Штамп предприятия от 21 июня 1995 года № 38 (объединения, организации) __________________ (банк) РНН ________________ Декларация __________________ по налогу на имущество (банковские счета) По ___________________________________ (наименование плательщика*) _________________________ (адрес налогоплательщика) телефон _________________ --------------------------------------------------------------------------- № ! Показатель !По данным !По данным плательщика п/п! !плательщика!имеющего стандартные ! ! !льготы --------------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 ! 4 --------------------------------------------------------------------------- 1 Остаточная стоимость амортизируемых активов на начало года 2 Стоимость поступивших амортизируемых активов 3 Стоимость выбывших амортизируемых активов 4 Сумма амортизационных отчислений, начисленных на амортизируемые активы за налоговый год 5 Остаточная стоимость амортизируемых активов на конец года 6 Среднегодовая остаточная стоимость амортизируемых активов, принимаемая при исчислении налога 7 Ставка налога 8 Сумма налога 9 Начислено по расчету текущих платежей 10 К доначислению 11 К уменьшению 12 Уплачено текущих платежей за налоговый год 13 К доплате по сроку 14 К уменьшению -------------------------------------------------------------------------- Ответственность налогоплательщика перед Законом Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений, приведенных в данной декларации. Руководитель __________ __________ Руководитель налогового (Ф.И.О.) (подпись) органа __________ _____________ (Ф.И.О.) (подпись) Главный бухгалтер __________ __________ Начальник (Ф.И.О.) (подпись) отдела __________ _____________ (Ф.И.О.) (подпись) Дата ________________ МП Аудитор, оказавший услуги по составлению расчета _______________ МП __________ (Ф.И.О., РНН) (подпись) * Наименование юридического лица (в том числе нерезидента), филиала, представительства или Ф.И.О. физического лица, занимающегося предпринимательской деятельностью без образования юридического лица." (Специалисты: Цай Л.Г. Склярова И.В.)

"Мүлікке салық есептеу мен төлеудің тәртібі туралы" N 38 Нұсқауға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыз N 929 бұйрығымен бекітілді. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 24 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 902. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
43. "Мүлiк салығын есептеу мен төлеудiң тәртiбi туралы" N 38 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929 V990903_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
1. Барлық мәтін бойынша:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар 1995 жылғы 24 сәуірдегі N 2235 Жарлығы" деген сөздер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 сәуірдегі N 2235 Заңы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлықта", "Жарлыққа" деген сөздер "Заң", "Заңның", "Заңмен", "Заңда", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген мүлікке қажеттілік нормативтері шегінде бірыңғай жер салығын төлеушілер мүлік салығын төлеушіге жатпайды. Жоғарыда белгіленген салық қажеттілігі нормативтері мүлік бойынша осы нұсқауға сәйкес жалпы белгіленген тәртіпте төленеді."
3. "Төртінші абзацта 2-тармақтың 1) тармақшасында "жермен" деген сөз "уақытша жер пайдалану құқығы" деген сөздермен ауыстырылсын."
4. 4 тармақта "заңды тұлғалар" деген сөздер ", олардың филиалдары, өкілдіктері және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері" деген сөздермен толықтырылсын.
5. 18 тармақта:
5) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5) инвестиция бойынша өкілетті органдармен келісім-шартқа сәйкес салық төлеушіге келісім-шарт жасалған сәттен бастап 5 жылға дейінгі мерзімге жер салығын төлеуден босатуға рұқсат беруі мүмкін;"
екінші және үшінші абзацтар алып тасталсын; төртінші абзацта "жобаның басымдылығы, уақыты мен ақталу шарттары" деген сөздер "негізгі капитал мен экономиканың басым секторына инвестициялар көлемі" деген сөздермен ауыстырылсын; 6 тармақша ", Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қылмыстық-атқарушы жүйесіндегі еңбекпен түзеу республикалық мемлекеттік кәсіпорны" деген сөздермен толықтырылсын. 6. 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 21 маусымдағы N 38 нұсқауына 2 қосымша Мүлікке салық жөніндегі декларация Кәсіпорын ___________________ бірлестік, ұйым (банк) мөртабаны ___________________ (банк шоттары) СТТН ________________________ ________________________ бойынша (салық төлеушінің мекен-жайы) (төлеушінің атауы*) телефон________________________ __________________________________________________________________________ N р/с Көрсеткіш __________________________________________________________________________ 1 2 __________________________________________________________________________ 1 Жылдың басындағы амортизацияланған қаражаттардан қалған құн 2 Амортизацияланған қаражаттардан түскен құн 3 Амортизацияланған қаражаттардан шығып қалған құн 4 Салық жылы үшін амортизацияланған қаражаттарға есептелген, амортизацияланғандардың аударылған сомасы 5 Жылдың аяғындағы амортизацияланған қаражаттардың құны 6 Салықты есептеу кезінде алынған амортизацияланған қаражаттардан қалған орташа жылдық құн 7 Салық ставкасы 8 Салық сомасы 9 Ағымдағы төлем есебі бойынша есептелді 10 Қосып есептеуге 11 Кемітуге 12 Салық жылы үшін ағымдағы төленген төлемдер 13 Мерзім бойынша төлеуге жатады 14 Кемітуге ________________________________________________________________________ таблицаның жалғасы ________________________________________________________________________ Төлеушінің мәліметі Стандартты жеңілдіктері бар бойынша төлеушінің мәліметі бойынша ________________________________________________________________________ 3 4 ________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________ Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі Біз осы декларацияда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен шындығы үшін заң алдында жауап береміз. Басшы _________________ ________________ (аты-жөні) (қолы) Бас бухгалтер ____________ _______________ (аты-жөні) (қолы) ____________________ күні МО Декларация жасау бойынша қызмет көрсеткен аудитор _________________ ______________ (аты-жөні,СТТН) (қолы) МО Салық органының басшысы ______________ ______________ (аты-жөні) (қолы) Бөлім бастығы _____________ ____________ (аты-жөні) (қолы) __________________ * Заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметпен айналысатын заңды тұлғаның (соның ішінде резидент емес), филиалдың, өкілдіктің атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні. Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.