О переоформлении правоудостоверяющих документов на земельный участок гражданам города Алматы
Решение Акима города Алматы от 18 января 1999 года N 58. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы за N 174 от 21 августа 2000 года. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 16 июля 2001 года N 1/83
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 16.07.2001 года N 1/83.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 22 декабря 1995 г. N 2717 "О земле" и сокращения сроков переоформления документов Аким г. АлматыРЕШИЛ:
1. Переоформить в частную собственность гражданам города земельные участки, ранее предоставленные для личного подсобного хозяйства, садоводства, строительства и обслуживания жилого дома, дачного строительства, с уточнением площади земельного участка, по фактическому пользованию.
2. Координацию работ по уточнению границ и площади земельных участков поручить Комитету по управлению земельными ресурсами г. Алматы.
3. Обязать комитет по управлению земельными ресурсами г. Алматы в случае несоответствия ранее утвержденного плана земельного участка землепользователя, откорректировать его в соответствии с действующими законодательными и нормативными актами Республики Казахстан и требованиями, предъявляемыми к составлению планов.
4. Утвердить перечень требований к составлению плана земельного участка (прилагается).
Аким города Алматы В. Храпунов
Приложение к решению
Акима города Алматы
N 58 от 18 января 1999 г.
ПЕРЕЧЕНЬ требований к составлению плана земельного участка
Настоящее требование распространяется на составление планов земельных участков для предоставления (закрепления) земли физическим и юридическим лицам в собственность, постоянное пользование, долгосрочную аренду в городе Алматы.
1. План земельного участка (в дальнейшем план) разрабатывается на материале топографической съемки в масштабе 1: 500 - 1: 2 000.
2. Масштаб плана выбирается в зависимости от размера и конфигурации земельного участка и с таким расчетом, чтобы на нем можно было показать все поворотные точки границ землепользования.
3. Топографическая съемка (в дальнейшем - топосъемка) производится организацией, имеющей соответствующее право (лицензию) для осуществления такого рода работ, при этом дата производства топосъемки не должна превышать один год до даты разработки плана.
4. При разработке плана должны быть учтены:
4.1. свободная от прав иных лиц территория (не более нормативной), прилегающая к капитальным постройкам и необходимая для их функционирования;

Алматы қаласы азаматтарына жер учаскесiне құқық куәландыратын құжаттарды қайта рәсiмдеу туралы
Алматы қаласы әкімінің 1999 жылғы 18 қаңтардағы N 58 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2000 жылғы 21 тамызда N 174 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 2001 жылғы 16 шілдедегі N 1/83 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 16.07.2001 N 1/83 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N№2717 Заң"күшi бар "Жер туралы" Жарлығын және құжаттарды қайта рәсiмдеу мерзiмiнiң"қысқаруын iске асыру мақсатында Алматы қаласының Әкiмi ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұрын берiлген, өзiндiк қосалқы шаруашылық жүргiзу, бау-бақ, құрылыс және тұрғын үйге қызмет көрсету, саяжай құрылысы үшiн берiлген жер учаскелерiнiң"нақты пайдаланып отырған аумағын анықтап, жеке меншiк құқығының құжаттары рәсiмделсін.
2. Жер учаскелерiнiң аумағы мен шекараларын анықтап, үйлестiру жұмыстарын жүргiзу Алматы қаласының жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетiне тапсырылсын.
3. Жер пайдаланушылардың учаскелерiнiң бұрынғы бекiтiлген жоспарлары сәйкестiкке келмесе, оны Қазақстан Республикасы Президентiнiң қолданылып жүрген заңдылықтары мен нормативтiк актiлерiне сәйкес жоспарларды құру барысында талаптарды басшылыққа ала отырып, қайта жасау Алматы қаласының"жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетке мiндеттелінсiн.
4. Жер учаскелерiнiң жоспарын құру талаптары бекiтiлсiн (қосымша).
Алматы қаласының әкiмi В. Храпунов
Алматы қаласы әкiмiнiң
1999 жылы 18 қаңтардағы
N 58 шешiмiне
қосымша
Жер учаскелерiнiң жоспарын құру талаптарының тiзбесi
Осы талап жер учаскелерiнiң жоспарын құру үшiн заңды және жеке тұлғаларға жердi меншiкке, тұрақты пайдалану, Алматы қаласында ұзақ мерзiмдi жалдауға беру (бекiту) үшiн таратылады.
1. Жер учаскесiнiң жоспары (бұдан былай жоспар) топографиялық түсiрiп алу материалдары бойынша масштабы 1:500 - 1:2000 болып жасалады.
2. Жоспардың масштабы жер учаскесiнiң конфигурациясына және көлемiне қарай алынып, жер пайдалану шекараларының бетбұрыс нүктелерiн көрсетедi.
3. Топографиялық түсiрiп алуды (бұдан былай - топотүсiру) сәйкестiк құқығы бар (лицензия) мекеме жүргiзе алады. Осындай жұмысты iске асыруда жоспарды жасау мерзiмi өндiрiске алынған күннен бастап бiр жылдан аспауы қажет.
4. Жоспарды жасау кезiнде ескерiлсiн:
4.1. Басқа тұлғалардың бос, күрделi құрылыстарға тиiп тұрған, iс-әрекеттерге керектi аумақ (нормативтен аспауы тиiс);

4.2. подъезды, проходы к постройкам и объектам инженерной инфраструктуры собственника, владельца этого объекта недвижимости;
4.3. регистрационные сведения Центра регистрации недвижимости г.Алматы по постройкам, расположенным в границах земельного участка;
4.4. данные государственного земельного кадастра г. Алматы, регистрации и оформления документов о правах на земельные участки;
4.5. сведения о смежествах (правоудостоверяющие документы на земли смежных землепользователей);
4.6. генеральный план города, проект детальной планировки, красные линии, оси внутренних проездов, проект охранных зон, иные градостроительные (планировочные) документы;
4.7. функциональные зоны, зоны ограничений, сервитутов и иных обременений;
5. Границы земельного участка должны быть бесспорными и согласованными со смежными землепользователями, т.е. согласование границ землепользования удостоверяется подписями:
5.1. владельца (собственника) объекта недвижимости;
5.2. смежных землевладельцев, не имеющих надлежаще оформленных правоудостоверяющих документов на землю, при том, если такой землепользователь откажется от согласования границ без достаточных на то оснований - данные границы признаются "спорными", о чем делается соответствующая отметка на плане.
Секретарь коллегии К. Тажиева

4.2. Осы жылжымайтын мүлiктiң иесi, меншiктiң инженерлiк инфраструктура объектiлерiне және кiрiс жолдар, құрылыстарға өтетiн жолдар;
4.3. Жер учаскесi шекарасында орналасқан құрылыстарға Алматы қаласының жылжымайтын мүлiктi тiркеу орталығының тiркеу мәлiметтерi;
4.4. Жер учаскелер құқықтары туралы Алматы қаласының мемлекеттiк жер кадастрының құжаттарды рәсiмдеу және тiркеу мәлiметтерi;
4.5. Шектесу тiзiмдерiнiң сипаты (шектесу шекараларының жер пайдаланушылардың құқық куәландыратын құжаттары);
4.6. Қаланың бас жоспары, нақтылау жоспарлауының жобасы, қызыл сызық, iшкi өтетiн жолдардың бiлiгi, күзететiн аумақ жобасы, басқа да күрделi құрылыс (жоспарлау) құжаттары;
4.7. Қызмет көрсету аумақ, шектеулер аумағы, сервитуттар және де басқа да ауыртпашылықтар.
5. Жер учаскелердiң шекаралары көршiлес шектесулермен келiсiліп, даусыз болуға тиiс, жер пайдалану шекарасы қол қоюмен келiсiлiп куәландырылады.
5.1. Жылжымайтын мүлiк объектiсiнің (меншiк) иесi;
5.2. Көршiлес жер пайдаланушылардың жерге құқық куәландыратын құжаттары жоқ болса, егер пайдаланушы жер учаскенi керектi негiздермен келiстiрiлмесе, сол учаскелердiң жоспарына "талас" бар деп жазылады.
Алқа хатшысы К. Тәжиева