О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы
Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 197-VІ.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2019 г.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 547 475 255 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 871 663 083 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 202 769 538 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 884 960 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 466 157 674 тысяч тенге;
2) затраты – 11 477 290 810 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 265 647 847 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 381 675 587 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116 027 740 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 169 172 084 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 169 172 084 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 364 635 486 тысяч тенге, или 2,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -5 495 623 486 тысяч тенге, или 8,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 1 364 635 486 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 22.10.2019 № 266-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 42 550 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 7 414 430 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2019 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в Государственный фонд социального страхования, Фонд обязательного социального медицинского страхования, исчисленные в соответствии с законами Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" и "Об обязательном социальном медицинском страховании".

2019 - 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2018 жылғы 30 қарашадағы № 197-VІ ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
1-бап. 2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 10 547 475 255 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 6 871 663 083 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 202 769 538 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 884 960 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 466 157 674 мың теңге;
2) шығындар – 11 477 290 810 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 265 647 847 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 381 675 587 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 116 027 740 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 169 172 084 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 169 172 084 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 364 635 486 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,1 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -5 495 623 486 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 8,5 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 364 635 486 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда - ҚР 22.10.2019 № 266-VI Заңымен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 42 550 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 7 414 430 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2019 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады.

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 285 972 085 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 105 177 356 тысяч тенге;
Мангистауской – 35 365 489 тысяч тенге;
города Алматы – 115 389 732 тысячи тенге;
города Нур-Султана – 30 039 508 тысяч тенге.
Сноска. Статья 5 в редакции Закона РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 49 850 854 тысячи тенге;
исключением сельских школ Акмолинской, Актюбинской, Алматинской, Восточно-Казахстанской и Туркестанской областей из проекта по апробации подушевого нормативного финансирования среднего образования – 2 384 658 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 24 205 306 тысяч тенге;
передачей расходов на содержание коммунального государственного учреждения "Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц" – 65 660 тысяч тенге;
изменением административно-территориального устройства Южно-Казахстанской области и отнесением города Шымкента к категории города республиканского значения в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" на период действия Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2017 – 2019 годы" – 32 700 340 тысяч тенге.
Поступления в республиканский бюджет указанных сумм трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.

5-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қаланың, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 285 972 085 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау облысынан – 105 177 356 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 35 365 489 мың теңге;
Алматы қаласынан – 115 389 732 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 30 039 508 мың теңге.
Ескерту. 5-бап жаңа редакцияда – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
6-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінен трансферттер түсімдері:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 49 850 854 мың теңге;
орта білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды сынақтан өткізу жобасынан Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Шығыс Қазақстан және Түркістан облыстарының ауылдық мектептерін алып тастауға байланысты – 2 384 658 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 24 205 306 мың теңге;
"Есірткіге тәуелді адамдарды әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін күтіп-ұстауға арналған шығыстарды беруге байланысты – 65 660 мың теңге;
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2017 – 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының қолданысы кезеңіне Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының өзгеруіне және Шымкент қаласының республикалық маңызы бар қала санатына жатқызылуына байланысты 32 700 340 мың теңге көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінен трансферттердің көрсетілген сомаларының республикалық бюджетке түсімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 700 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 7 в редакции Закона РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 7-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 370 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Президентом Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 7-1 в соответствии с Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 8. Установить с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 037 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 36 108 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
Статья 9. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров с 1 января 2019 года на семь процентов.
Статья 10. Установить с 1 января 2019 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 11. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 1 584 148 603 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 104 474 017 тысяч тенге;
Актюбинской – 55 812 434 тысячи тенге;
Алматинской – 153 723 098 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 163 954 224 тысячи тенге;
Жамбылской – 161 934 587 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 51 393 369 тысяч тенге;
Карагандинской – 100 730 628 тысяч тенге;
Кызылординской – 137 165 718 тысяч тенге;
Костанайской – 110 192 744 тысячи тенге;
Павлодарской – 46 106 965 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 96 360 248 тысяч тенге;
Туркестанской – 402 300 571 тысяча тенге.
Статья 12. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год на период действия Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2017 – 2019 годы" целевые текущие трансферты бюджету города Шымкента на выравнивание уровня бюджетной обеспеченности в связи с отнесением города Шымкента к категории города республиканского значения в сумме 33 840 507 тысяч тенге.

7-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 700 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
Ескерту. 7-бап жаңа редакцияда – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
7-1-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған мақсаттарға нысаналы трансферт 370 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Заң 7-1-баппен толықтырылды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
8-бап. 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 16 037 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 36 108 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 525 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 29 698 теңге болып белгiленсiн.
9-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап олардың мөлшерлерін жеті пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
10-бап. 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
11-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемдерi 1 584 148 603 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 104 474 017 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 55 812 434 мың теңге;
Алматы облысына – 153 723 098 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 163 954 224 мың теңге;
Жамбыл облысына – 161 934 587 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 51 393 369 мың теңге;
Қарағанды облысына – 100 730 628 мың теңге;
Қызылорда облысына – 137 165 718 мың теңге;
Қостанай облысына – 110 192 744 мың теңге;
Павлодар облысына – 46 106 965 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 96 360 248 мың теңге;
Түркістан облысына – 402 300 571 мың теңге.
12-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2017 – 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының қолданысы кезеңіне Шымкент қаласының бюджетіне Шымкент қаласының республикалық маңызы бар қала санатына жатқызылуына байланысты бюджеттік қамтамасыз етілу деңгейін теңестіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 33 840 507 мың теңге сомасында көзделсін.

Статья 13. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2019 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
2) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
3) выплату компенсации за наем (аренду) жилья сотрудникам строевых подразделений патрульной полиции, участковым инспекторам полиции и участковым инспекторам полиции по делам несовершеннолетних;
4) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
5) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
6) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
7) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
8) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
9) повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности;
10) выплату государственной адресной социальной помощи;
11) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
12) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
13) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
14) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
15) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
16) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
17) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
19) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
20) исключен Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
21) исключен Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019);

13-бап. 2019 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
2) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
3) патрульдік полицияның саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне, учаскелік полиция инспекторларына және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларына тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге;
4) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
5) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
6) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
8) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
9) орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
11) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
12) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
13) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
14) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
15) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
16) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
17) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
19) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
20) алып тасталды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен;
21) алып тасталды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен;

22) исключен Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
23) исключен Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
24) исключен Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
25) исключен Законом РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
25-1) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
25-2) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования по рабочим квалификациям;
25-3) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
26) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
27) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
28) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
29) пропаганду здорового образа жизни;
30) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
31) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
32) изъятие земельных участков для государственных нужд;
32-1) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
32-2) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи;
33) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
33-1) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
33-2) повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
33-3) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2020";
34) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2019 год, указанных в подпунктах 14) и 15) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

22) алып тасталды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен;
23) алып тасталды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен;
24) алып тасталды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен;
25) алып тасталды – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен;
25-1) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
25-2) жұмысшы біліктіліктері бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
25-3) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
26) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
27) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
28) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
29) саламатты өмір салтын насихаттауға;
30) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
31) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
32) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
32-1) аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
32-2) жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
33) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
33-1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
33-2) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
33-3) "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
34) төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 14) және 15) тармақшаларында көрсетілген, 2019 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Статья 13 с изменениями, внесенными законами РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.04.2019 № 249-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.07.2019 № 263-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 14. Распределение сумм кредитов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах на 2019 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 14 в редакции Закона РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 14-1. Установить, что в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 34 "О мерах по снижению долговой нагрузки граждан Республики Казахстан" погашению в банках второго уровня и микрофинансовых организациях подлежат задолженности по беззалоговым потребительским займам лиц, по состоянию на 26 июня 2019 года относящихся к многодетным семьям, семьям, получающим выплаты по случаю потери кормильца, семьям, имеющим детей-инвалидов, инвалидов с детства старше 18 лет, получателям государственной адресной социальной помощи, детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим двадцати девяти лет, потерявшим родителей до совершеннолетия.
Сноска. Закон дополнен статьей 14-1 в соответствии с Законом РК от 05.07.2019 № 263-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 14-2. Порядок использования средств на снижение долговой нагрузки граждан Республики Казахстан по беззалоговым потребительским займам в банках второго уровня и микрофинансовых организациях, оплату комиссии за оказание платежных услуг, а также списания штрафов и пени гражданам Республики Казахстан определяется Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 14-2 в соответствии с Законом РК от 05.07.2019 № 263-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию мероприятий Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 15 в редакции Закона РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.

Ескерту. 13-бапқа өзгерістер енгізілді – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 19.04.2019 № 249-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2019 № 263-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңдарымен.
14-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2019 жылға арналған кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 14-бап жаңа редакцияда – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
14-1-бап. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының борыш жүктемесін азайту шаралары туралы" 2019 жылғы 26 маусымдағы № 34 Жарлығына сәйкес 2019 жылғы 26 маусымдағы жағдай бойынша көпбалалы отбасыларға, асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты төлем алатын отбасыларға, мүгедек балалары бар, 18 жастан асқан бала кезінен мүгедектері бар отбасыларға, мемлекеттік атаулы əлеуметтік көмек алатындарға, жетім балаларға,ата-анасынан кəмелеттік жасқа дейін айырылған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға жататын адамдардың кепілсіз тұтынушылық қарыздары бойынша екінші деңгейдегі банктердегі жəне микроқаржы ұйымдарындағы берешектері өтелуге жатады деп белгіленсін.
Ескерту. Заң 14-1-баппен толықтырылды – ҚР 05.07.2019 № 263-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
14-2-бап. Екінші деңгейдегі банктердегі жəне микроқаржы ұйымдарындағы кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының борыш жүктемесін азайтуға, төлем қызметтерін көрсеткені үшін комиссия төлеуге арналған қаражатты пайдалану, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтарына айыппұлдар мен өсімпұлды есептен шығару тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.
Ескерту. Заң 14-2-баппен толықтырылды – ҚР 05.07.2019 № 263-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
15-бап. Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 15-бап жаңа редакцияда – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
16-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2019 год в сумме 167 696 763 тысяч тенге.
Сноска. Статья 17 в редакции Закона РК от 22.10.2019 № 266-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 18. Учесть, что в составе затрат Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан на 2019 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 10 947 307 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 6 884 960 тысяч тенге.
Сноска. Статья 18 в редакции Закона РК от 13.04.2019 № 246-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2019 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 21 223 199 тысяч тенге.
Сноска. Статья 19 в редакции Закона РК от 22.10.2019 № 266-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 20. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2019 год 761 109 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Сноска. Статья 20 в редакции Закона РК от 22.10.2019 № 266-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Статья 21. Установить, что с 1 января 2019 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2019 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Статья 22. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2019 году в размере 1 500 000 000 тысяч тенге.
Статья 23. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2019 года в размере 13 000 000 000 тысяч тенге.
Статья 24. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2019 год в размере 338 513 000 тысяч тенге.
Статья 24-1. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан по поддержке экспорта на 2019 год в размере 102 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Закон дополнен статьей 24-1 в соответствии с Законом РК от 05.07.2019 № 263-VI (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции Закона РК от 22.10.2019 № 266-VI (вводится в действие с 01.01.2019).

17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2019 жылға арналған резервi 167 696 763 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 17-бап жаңа редакцияда - ҚР 22.10.2019 № 266-VI Заңымен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-бап. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігінің 2019 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 6 884 960 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 10 947 307 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 18-бап жаңа редакцияда – ҚР 13.04.2019 № 246-VІ (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
19-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2019 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 21 223 199 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 19-бап жаңа редакцияда - ҚР 22.10.2019 № 266-VI Заңымен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
20-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 761 109 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 20-бап жаңа редакцияда - ҚР 22.10.2019 № 266-VI Заңымен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
21-бап. 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат жөніндегі, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлғалардың тізбесі және берешек көлемдері жөніндегі талаптары тоқтатылады деп белгіленсін.
22-бап. 2019 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 1 500 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
23-бап. 2019 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 13 000 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
24-бап. 2019 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 338 513 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
24-1-бап. 2019 жылға экспортты қолдау бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 102 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. Заң 24-1-баппен толықтырылды – ҚР 05.07.2019 № 263-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен; жаңа редакцияда - ҚР 22.10.2019 № 266-VI Заңымен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

Статья 25. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2019 год в размере 1 361 944 580 тысяч тенге.
Статья 26. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2019 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.
Статья 27. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2019 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

25-бап. 2019 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 1 361 944 580 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
26-бап. 2019 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2019 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
27-бап. Осы Заң 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. НАЗАРБАЕВ

118 506
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
403 022
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
16 732 636
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 613 609
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии
64 727
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
10 320 541
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
10 320 541
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
5 007 306
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
3 454 369
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 552 937
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
2 706 977
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
2 706 977
217
Министерство финансов Республики Казахстан
97 341 603
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
76 105 590
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
22 960
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
16 953
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
457 935
067
Финансирование политических партий
9 258 140
072
Реформирование системы налогового администрирования
522 405
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
10 177 892
094
Управление государственными активами
779 728
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 426 263
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
3 209 981
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
216 282
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 990 715

118 506
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
403 022
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
16 732 636
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 613 609
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдем көрсету
64 727
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
10 320 541
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
10 320 541
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
5 007 306
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 454 369
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 552 937
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
2 706 977
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
2 706 977
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
97 341 603
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
76 105 590
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
22 960
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
16 953
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
457 935
067
Саяси партияларды қаржыландыру
9 258 140
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
522 405
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
10 177 892
094
Мемлекеттік активтерді басқару
779 728
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 426 263
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 209 981
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
216 282
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 990 715

130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 175 372
217
Развитие науки
27 815 343
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
2 718 559
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
2 718 559
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
30 169 998
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
17 558 489
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 219 918
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
88 200
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
144 822
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
5 532 318
081
Обеспечение представления статистической информации
4 954 961
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
671 290
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
40 002 372
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
11 430 823
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
28 571 549
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 817 036
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 620 599
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля

130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 175 372
217
Ғылымды дамыту
27 815 343
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
2 718 559
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
2 718 559
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
30 169 998
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
17 558 489
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
1 219 918
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
88 200
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
144 822
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
5 532 318
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
4 954 961
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
671 290
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
40 002 372
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
11 430 823
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
28 571 549
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 817 036
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 620 599
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру

18 359 848
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 245 211 547
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
5 900 000
266
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
5 900 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 239 311 547
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
4 827 205
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 079 582 564
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
117 326
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 255 000
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
9 158 734
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
86 935
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
5 599 737
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
830 030
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
48 662 144
080
Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам
89 191 872
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
331 269 640
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
44 490 592
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
44 490 592
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
286 779 048
007
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
300 000
011
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на приобретение жилья в городе Актау для переселения жителей из города Жанаозен
2 900 000
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры

18 359 848
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 245 211 547
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
5 900 000
266
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
5 900 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 239 311 547
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
4 827 205
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 079 582 564
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
117 326
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 255 000
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
9 158 734
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 935
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
5 599 737
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
830 030
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
48 662 144
080
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым
89 191 872
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
331 269 640
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
44 490 592
043
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
44 490 592
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
286 779 048
007
Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
300 000
011
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласы тұрғындарын көшіру үшін Ақтау қаласында тұрғын үйлерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 900 000
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

10 008 790
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
133 200
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
133 200
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
11 844 590
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
1 694 020
086
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "НК "СПК "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
2 000 000
090
Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности
5 549 575
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 600 995
12
Транспорт и коммуникации
634 419 230
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
77 482 174
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
72 110 184
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности
356 194
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
5 015 796
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
556 937 056
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
170 365 597
013
Субсидирование регулярных авиаперевозок
4 135 007
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
38 445 786
016
Целевые трансферты на развитие бюджету города Нур-Султана на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
7 122 720
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
273 800 812
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
15 241 864
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
2 533 115
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
6 119 688
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
17 380 654
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
21 223 199
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
568 614
13
Прочие
786 828 294
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
6 652 735
006
Представительские затраты

10 008 790
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
133 200
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
133 200
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
11 844 590
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 694 020
086
Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" ӘКК" ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне нысаналы даму трансферттері
2 000 000
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету
5 549 575
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
2 600 995
12
Көлiк және коммуникация
634 419 230
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
77 482 174
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
72 110 184
008
Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
356 194
010
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
5 015 796
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
556 937 056
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
170 365 597
013
Жүйелі авиатасымалдарды субсидиялау
4 135 007
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
38 445 786
016
Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 122 720
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
273 800 812
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
15 241 864
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
2 533 115
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын кредиттеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
6 119 688
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
17 380 654
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
21 223 199
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
568 614
13
Басқалар
786 828 294
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
6 652 735
006
Өкілдік шығындар

1 378 232
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
327 324
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
4 947 179
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
2 159 074
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 159 074
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
224 403 272
070
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
224 403 272
217
Министерство финансов Республики Казахстан
261 043 262
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
167 696 763
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
90 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
4 330 179
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 678 891
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
1 651 288
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
256 509 778
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
392 980
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
35 628 867
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
56 095 413
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
21 237 102
098
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы
39 610 152
099
Целевые текущие трансферты бюджету города Шымкента на выравнивание уровня бюджетной обеспеченности в связи с отнесением города Шымкента к категории города республиканского значения
40 078 921
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

1 378 232
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
327 324
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
4 947 179
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
2 159 074
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 159 074
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
224 403 272
070
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
224 403 272
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
261 043 262
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
167 696 763
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
90 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
4 330 179
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 678 891
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
1 651 288
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
256 509 778
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
392 980
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
35 628 867
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
56 095 413
087
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
21 237 102
098
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39 610 152
099
Шымкент қаласының бюджетіне Шымкент қаласының республикалық маңызы бар қала санатына жатқызылуына байланысты бюджеттік қамтамасыз етілу деңгейін теңестіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
40 078 921
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

30 000 000
161
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
8 339 136
162
Целевые текущие трансферты бюджету Туркестанской области на приобретение служебного жилья для передислоцированных государственных служащих в связи с переносом областного центра в город Туркестан
5 100 000
200
Целевые текущие трансферты областному бюджету Туркестанской области на текущие расходы по передислокации государственных органов Туркестанской области в город Туркестан
1 853 422
202
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
11 323 785
204
Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на обеспечение сбалансированности областного бюджета
6 850 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
14 022 965
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 022 965
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
17 707 029
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
17 707 029
14
Обслуживание долга
686 020 861
217
Министерство финансов Республики Казахстан
686 020 861
013
Обслуживание правительственного долга
686 020 861
15
Трансферты
1 584 468 180
217
Министерство финансов Республики Казахстан
1 584 468 180
097
Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
319 577
400
Субвенции областным бюджетам
1 584 148 603
III. Чистое бюджетное кредитование
265 647 847
Бюджетные кредиты
381 675 587
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
38 296 801
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
111 900
042
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения
111 900
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
38 184 901
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
38 184 901
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
23 546 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
23 546 000
018
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для обеспечения финансирования проекта "Магистральный газопровод "Сарыарка"

30 000 000
161
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 339 136
162
Түркістан облысының бюджетіне облыс орталығын Түркістан қаласына көшіруге байланысты көшірілген мемлекеттік қызметшілер үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 100 000
200
Түркістан облысының облыстық бюджетіне Түркістан облысының мемлекеттік органдарын Түркістан қаласына көшіру бойынша ағымдағы шығыстарға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 853 422
202
Жұмылдыру даярлығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
11 323 785
204
Маңғыстау облысы бюджетіне облыстық бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 850 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
14 022 965
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 022 965
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
17 707 029
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
17 707 029
14
Борышқа қызмет көрсету
686 020 861
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
686 020 861
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
686 020 861
15
Трансферттер
1 584 468 180
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
1 584 468 180
097
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
319 577
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар
1 584 148 603
III. Таза бюджеттік кредит беру
265 647 847
Бюджеттік кредиттер
381 675 587
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
38 296 801
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
111 900
042
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беру
111 900
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
38 184 901
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
38 184 901
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
23 546 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
23 546 000
018
"Сарыарқа" магистральдық газ құбыры" жобасын қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу

23 546 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
146 760 553
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
131 959 007
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
60 000 000
264
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
71 959 007
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
14 801 546
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
14 801 546
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
10 000 000
242
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц – покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
10 000 000
12
Транспорт и коммуникации
30 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
30 000 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
30 000 000
13
Прочие
133 072 233
217
Министерство финансов Республики Казахстан
761 109
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
761 109
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 311 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
9 311 124
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
123 000 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы

23 546 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
146 760 553
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
131 959 007
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
60 000 000
264
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
71 959 007
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
14 801 546
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
14 801 546
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
10 000 000
242
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
10 000 000
12
Көлiк және коммуникация
30 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
30 000 000
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
30 000 000
13
Басқалар
133 072 233
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
761 109
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
761 109
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 311 124
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
9 311 124
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
123 000 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу

11 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
20 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
92 000 000
Категория
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
116 027 740
5
Погашение бюджетных кредитов
116 027 740
01
Погашение бюджетных кредитов
115 443 195
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
115 443 195
02
Возврат требований по оплаченным государственным гарантиям
584 545
1
Возврат юридическими лицами требований по оплаченным государственным гарантиям
584 545
Функциональная группа
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
169 172 084
Приобретение финансовых активов
169 172 084
1
Государственные услуги общего характера
11 312 367
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
250 100
005
Формирование уставного капитала НАО "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога"
126 250
008
Формирование уставного капитала НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
123 850
217
Министерство финансов Республики Казахстан
11 062 267
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
11 062 267
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60 359 717
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
21 851 515
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
21 851 515
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
38 508 202
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
30 000 000
269
Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций
8 508 202
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
34 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта

11 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
20 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
92 000 000
Санаты Атауы Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
116 027 740
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
116 027 740
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
115 443 195
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
115 443 195
02
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару
584 545
1
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
584 545
Функционалдық топ Атауы Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
169 172 084
Қаржы активтерін сатып алу
169 172 084
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
11 312 367
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
250 100
005
"Конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі Н. Назарбаев орталығы" КеАҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
126 250
008
"Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
123 850
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
11 062 267
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
11 062 267
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60 359 717
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
21 851 515
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
21 851 515
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
38 508 202
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
30 000 000
269
Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КеАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
8 508 202
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
34 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту

10 759 573 058
1
Государственные услуги общего характера
423 873 139
101
Администрация Президента Республики Казахстан
7 044 330
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства
5 071 765
002
Услуги по прогнозно-аналитическому обеспечению стратегических аспектов внутренней и внешней политики государства
197 194
003
Услуги по обеспечению сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальному использованию
294 439
008
Услуги по обеспечению деятельности Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
976 274
009
Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана
504 658
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
2 436 550
001
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
2 436 550
106
Национальный центр по правам человека
151 607
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
85 879
008
Укрепление Национального превентивного механизма по предупреждению пыток
65 728
107
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
280 509
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
280 509
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
82 757 869
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы, предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
82 757 869
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
70 832 074
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
48 274 093
003
Делимитация и демаркация Государственной границы Республики Казахстан
377 447
005
Заграничные командировки
3 075 135
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
109 745
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
424 508
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
15 440 797
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 130 349
217
Министерство финансов Республики Казахстан
83 389 578
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
70 129 774

10 759 573 058
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
423 873 139
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
7 044 330
001
Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5 071 765
002
Мемлекеттің ішкі және сыртқы саясатының стратегиялық аспектілерін болжамды-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
197 194
003
Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану жөніндегі қызметтер
294 439
008
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
976 274
009
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
504 658
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
2 436 550
001
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 436 550
106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
151 607
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі қызметтер
85 879
008
Азаптаулардың алдын алу жөніндегі Ұлттық алдын алу тетігін нығайту
65 728
107
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
280 509
001
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер
280 509
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
82 757 869
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
82 757 869
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
70 832 074
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
48 274 093
003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
377 447
005
Шетелдік іссапарлар
3 075 135
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
109 745
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
424 508
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
15 440 797
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 130 349
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
83 389 578
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
70 129 774

002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
25 700
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
2 573
067
Финансирование политических партий
6 728 163
072
Реформирование системы налогового администрирования
5 195 303
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
558 381
094
Управление государственными активами
749 684
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 821 389
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 587 769
217
Развитие науки
28 233 620
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
8 558 165
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
8 558 165
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
34 886 938
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
10 719 904
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
24 167 034
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
22 945 283
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
17 180 543
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
90 650
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
418 186
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
2 300 298
081
Обеспечение представления статистической информации
2 491 256
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
464 350
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан

002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
25 700
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
2 573
067
Саяси партияларды қаржыландыру
6 728 163
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
5 195 303
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
558 381
094
Мемлекеттік активтерді басқару
749 684
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 821 389
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 587 769
217
Ғылымды дамыту
28 233 620
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
8 558 165
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
8 558 165
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
34 886 938
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 719 904
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
24 167 034
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
22 945 283
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
17 180 543
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
90 650
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
418 186
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 300 298
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
2 491 256
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
464 350
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

3 004 395
001
Формирование и реализация политики государства в сфере оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа
2 788 113
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
216 282
248
Министерство общественного развития Республики Казахстан
3 264 106
001
Формирование государственной политики в сфере общественного развития
1 558 363
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 705 743
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 543 073
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 389 323
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
153 750
623
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
4 633 539
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 769 093
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и совершенствование механизмов профессионализации государственного аппарата, обеспечения качества государственных услуг и предупреждения коррупции
615 972
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
248 474
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
421 479
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
421 479
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
10 876 688
001
Организация проведения выборов
691 482
002
Проведение выборов
10 185 206
693
Управление материально-технического обеспечения
12 577 921
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
12 577 921
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
41 447 646
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов
41 447 646
2
Оборона
695 951 048
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
63 121 070
060
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
63 121 070
208
Министерство обороны Республики Казахстан
285 558 926
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан

3 004 395
001
Қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық
2 788 113
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
216 282
248
Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігі
3 264 106
001
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 558 363
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 705 743
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 543 073
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 389 323
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
153 750
623
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
4 633 539
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
3 769 093
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын қамтамасыз ету және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу тетіктерін жетілдіру
615 972
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
248 474
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
421 479
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
421 479
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
10 876 688
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
691 482
002
Сайлау өткізу
10 185 206
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
12 577 921
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 577 921
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
41 447 646
001
Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 447 646
2
Қорғаныс
695 951 048
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
63 121 070
060
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
63 121 070
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
285 558 926
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер

013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
797 263
024
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
910 989
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
13 454 871
061
Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты
12 517 787
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
285 031 386
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
883 533 017
070
Охрана общественного здоровья
46 753 025
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
12 881 207
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
12 881 207
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 156 051 538
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
1 200 000
266
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 154 851 538
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
4 601 040
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 116 900 556
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
113 400
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 672 998
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
11 155 785
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
6 401 463
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
884 449
068
Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
13 121 847
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
134 708 461
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
9 165 290
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
9 165 290
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
125 543 171
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"

013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
797 263
024
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға нысаналы салым
910 989
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
13 454 871
061
Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды жақсарту
12 517 787
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
285 031 386
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
883 533 017
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
46 753 025
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
12 881 207
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
12 881 207
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 156 051 538
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
1 200 000
266
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 200 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 154 851 538
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
4 601 040
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 116 900 556
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
113 400
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 672 998
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
11 155 785
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
6 401 463
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
884 449
068
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру
13 121 847
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
134 708 461
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
9 165 290
043
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 165 290
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
125 543 171
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру

212 919 659
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
2 685 007
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
26 600 000
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
208 485 765
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
12 061 752
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
1 631 342
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
10 000 000
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
31 800 666
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
64 212 969
001
Формирование и реализация политики государства в сфере связи, информации и информатизации
2 209 109
002
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
62 003 860
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
6 333 489
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности
356 890
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
5 976 599
13
Прочие
378 219 364
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
900 000
006
Представительские затраты
900 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
77 525 070
069
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
77 525 070
217
Министерство финансов Республики Казахстан
220 963 294
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
120 000 000
042
Расходы на новые инициативы
77 616 795
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
20 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
6 674 340
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 095 530
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
305 416
204
Создание условий для привлечения инвестиций
3 644 338
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан

212 919 659
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
2 685 007
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
26 600 000
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
208 485 765
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
12 061 752
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
1 631 342
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
10 000 000
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
31 800 666
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
64 212 969
001
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
2 209 109
002
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
62 003 860
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
6 333 489
008
Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
356 890
010
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
5 976 599
13
Басқалар
378 219 364
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
900 000
006
Өкілдік шығындар
900 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
77 525 070
069
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
77 525 070
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
220 963 294
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
120 000 000
042
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
77 616 795
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
20 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
6 674 340
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 095 530
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
305 416
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
3 644 338
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету

101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
115
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
106
Оказание медицинской помощи больным социально-значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности
105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года

101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
115
Жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен студенттерді, магистранттарды және докторанттарды қамтамасыз ету
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау

110
Субсидирование обязательных пенсионных взносов работодателя получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

110
Баланың бір жасқа толғанға дейінгі күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайында төленетін әлеуметтік төлемдерді мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан алушыларға жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар

132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей- инвалидов
138
Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства

132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
138
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар

140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"
143
Специальные государственные пособия
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2019 – 2021 годы"
от 30 ноября 2018 года
№ 197-VI ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
"2019 - 2021 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2018 жылғы 30 қарашадағы
Қазақстан Республикасының
№ 197-VI Заңына
6-ҚОСЫМША
2019 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру