О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы
Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года № 77-VII ЗРК.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии со статьей 27 настоящего Закона.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 664 981 259 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 816 780 519 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 343 224 400 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 251 000 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 502 725 340 тысяч тенге;
2) затраты – 18 062 677 021 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 494 481 197 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 646 297 309 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 151 816 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 86 085 873 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 86 085 873 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 978 262 832 тысяч тенге, или 3,3 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -9 342 602 832 тысяч тенге, или 10,2 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 978 262 832 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2022 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 52 143 587 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 9 217 940 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2022 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в Государственный фонд социального страхования, Фонд социального медицинского страхования, исчисленные в соответствии с законами Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" и "Об обязательном социальном медицинском страховании".

2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2021 жылғы 2 желтоқсандағы № 77-VII ҚРЗ.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 27-баптан қараңыз.
1-бап. 2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 15 664 981 259 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 9 816 780 519 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 343 224 400 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 251 000 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 5 502 725 340 мың теңге;
2) шығындар – 18 062 677 021 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 494 481 197 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 646 297 309 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 151 816 112 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 86 085 873 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 86 085 873 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 978 262 832 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 3,3 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -9 342 602 832 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 10,2 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 978 262 832 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
2-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 52 143 587 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 9 217 940 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2022 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады.

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2022 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 490 436 982 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 220 960 446 тысяч тенге;
Мангистауской – 19 493 443 тысяч тенге;
города Алматы – 211 516 094 тысяч тенге;
города Нур-Султана – 38 466 999 тысяч тенге.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2022 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в сумме 432 288 358 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяется решением Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 6 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2022 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 4 030 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 7 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2022 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 550 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Президентом Республики Казахстан.
Статья 9. Установить с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Статья 9 с изменением, внесенным Законом РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 10. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров:

5-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлар көлемдері 490 436 982 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 220 960 446 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 19 493 443 мың теңге;
Алматы қаласынан – 211 516 094 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 38 466 999 мың теңге.
6-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдері 432 288 358 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалады.
Ескерту. 6-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
7-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 4 030 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
Ескерту. 7-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
8-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған мақсаттарға 550 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
9-бап. 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге болып белгiленсiн.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1)  мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 9-бапқа өзгеріс енгізілді – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
10-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат олардың мөлшерлерін:

с 1 января 2022 года на 7 процентов;
с 1 апреля 2022 года на 4 процента.
Сноска. Статья 10 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 11. Установить с 1 января 2022 года размер взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование, подлежащих уплате в фонд социального медицинского страхования, – 1,7 процента от объекта исчисления взносов государства.
Статья 12. Установить с 1 января 2022 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты и бюджет города республиканского значения, в сумме 2 124 711 058 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 160 207 769 тысяч тенге;
Актюбинской – 111 182 382 тысяч тенге;
Алматинской – 180 375 440 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 217 036 535 тысяч тенге;
Жамбылской – 194 453 904 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 75 934 478 тысяч тенге;
Карагандинской – 128 583 789 тысяч тенге;
Кызылординской – 184 272 462 тысяч тенге;
Костанайской – 133 543 226 тысяч тенге;
Павлодарской – 52 352 303 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 141 829 462 тысяч тенге;
Туркестанской – 402 327 694 тысяч тенге;
города Шымкента – 142 611 614 тысяч тенге.
Статья 14. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2022 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
3) жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
4) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
4-1) содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел;
4-2) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
5) возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях;

2022 жылғы 1 қаңтардан бастап 7 пайызға;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап 4 пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
Ескерту. 10-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
11-бап. 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төлеуге жататын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекет жарналарының мөлшері мемлекет жарналарын есептеу объектісінен 1,7 пайыз болып белгiленсiн.
12-бап. 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
13-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге және республикалық маңызы бар қала бюджетіне берiлетiн субвенциялар көлемдерi 2 124 711 058 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 160 207 769 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 111 182 382 мың теңге;
Алматы облысына – 180 375 440 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 217 036 535 мың теңге;
Жамбыл облысына – 194 453 904 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 75 934 478 мың теңге;
Қарағанды облысына – 128 583 789 мың теңге;
Қызылорда облысына – 184 272 462 мың теңге;
Қостанай облысына – 133 543 226 мың теңге;
Павлодар облысына – 52 352 303 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 141 829 462 мың теңге;
Түркістан облысына – 402 327 694 мың теңге;
Шымкент қаласына – 142 611 614 мың теңге.
14-бап. 2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
3) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне;
4) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
4-1) ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
4-2) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
5) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;

6) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
7) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
8) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
9) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
10) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
11) возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых;
11-1) субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
11-2) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
11-3) субсидирование развития производства приоритетных культур;
12) выплату государственной адресной социальной помощи;
13) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
14) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
15) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
16) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
17) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
18) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
19) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
20) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
21) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
22) обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;

6) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
7) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
8) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
9) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
10) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
11) жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіруге шығындарын өтеуге;
11-1) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
11-2) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
11-3) басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға;
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
13) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
14) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
15) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
16) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
17) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
19) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
20) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
21) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
22) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;

23) увеличение оплаты труда медицинских работников организаций дошкольного образования;
24) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
25) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
26) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
27) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
28) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
29) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
29-1) доплату лучшим педагогам организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования, привлеченным в регионы, имеющие дефицит учителей;
30) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
31) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
32) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
33) увеличение оплаты труда медицинских работников в государственных организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
33-1) обеспечение молодежи бесплатным техническим и профессиональным образованием по востребованным специальностям;
34) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
35) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
35-1) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
36) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
37) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
38) пропаганду здорового образа жизни;
39) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
40) увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;

23) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
24) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
25) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
26) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
27) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
28) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
29) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
29-1) мұғалімдер тапшылығы бар өңірлерге тартылған, бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының үздік педагогтеріне қосымша ақы төлеуге;
30) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
31) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
33) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
33-1) жастарды сұранысқа ие мамандықтар бойынша тегін техникалық және кәсіптік біліммен қамтамасыз етуге;
34) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
35) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
35-1) жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
36) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
37) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
38) саламатты өмір салтын насихаттауға;
39) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
40) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың мемлекеттік стипендиясының мөлшерін ұлғайтуға;

41) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
42) оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы;
43) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
44) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
45) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
46) субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов;
47) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
48) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы;
48-1) повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов;
48-2) изъятие земельных участков для государственных нужд;
49) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
50) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи;
51) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2022 год, указанных в подпунктах 4-2), 14), 15) и 41) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Статья 14 с изменениями, внесенными Законом РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств на развитие продуктивной занятости определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2022 год в сумме 479 557 121 тысячи тенге.

41) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
42) тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге;
43) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
44) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
45) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
46) кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауға;
47) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
48) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
48-1) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға;
48-2) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
49) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
50) жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
51) аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 4-2), 14), 15) және 41) тармақшаларында көрсетілген 2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 14-бапқа өзгеріс енгізілді – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
15-бап. Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
16-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылға арналған резерві 479 557 121 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Статья 17 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 18. Исключена Законом РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2022 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 15 416 774 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 251 000 тысячи тенге.
Сноска. Статья 19 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 20. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2022 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 94 304 381 тысячи тенге.
Сноска. Статья 20 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 20-1. Установить, что с 1 января 2022 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2022 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 20-1 в соответствии с Законом РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 21. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2022 году в размере 1 000 000 000 тысячи тенге.
Статья 22. Установить лимит предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта в 2022 году в размере 210 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 22 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 23. Установить, что лимит предоставления поручительств государства на 2022 год не применяется.
Сноска. Статья 23 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 24. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2022 года в размере 21 494 600 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 24 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 25. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2022 год в размере 3 132 996 252 тысяч тенге.

Ескерту. 17-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
18-бап. Алып тасталды – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
19-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2022 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 251 000 мың теңге сомасындағы қаражат көрсетіле отырып, 15 416 774 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 19-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
20-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2022 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 94 304 381 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 20-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
20-1-бап. 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2022 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат жөніндегі, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлғалардың тізбесі және берешек көлемдері жөніндегі талаптары тоқтатылады деп белгіленсін.
Ескерту. 20-1-баппен толықтырылды – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
21-бап. Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 2022 жылы 1 000 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
22-бап. 2022 жылы экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті 210 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 22-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
23-бап. 2022 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимиті қолданылмайды деп белгіленсін.
Ескерту. 23-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
24-бап. 2022 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 21 494 600 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 24-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
25-бап. 2022 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 3 132 996 252 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

Сноска. Статья 25 – в редакции Закона РК от 12.05.2022 № 121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Статья 26. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2022 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.

Ескерту. 25-бап жаңа редакцияда – ҚР 12.05.2022 № 121-VII (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) Заңымен.
26-бап. 2022 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2022 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.

1 904 843
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
292 640
022
Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан
650 572
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
15 398 444
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
15 398 444
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
13 601 069
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
9 473 883
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
4 127 186
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
5 861 156
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
5 861 156
217
Министерство финансов Республики Казахстан
139 232 372
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
96 990 534
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
21 500
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
992 809
067
Финансирование политических партий
8 414 900
072
Реформирование системы налогового администрирования
23 400
094
Управление государственными активами
662 532
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
32 126 697
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
5 367 627
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
5 367 627
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
68 881 343
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
9 086 203
217
Развитие науки
59 795 140
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 654 079
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
3 654 079
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан

1 904 843
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
292 640
022
Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды дамытуға жәрдемдесу
650 572
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
15 398 444
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
15 398 444
4
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
13 601 069
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 473 883
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
4 127 186
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
5 861 156
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
5 861 156
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
139 232 372
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
96 990 534
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
21 500
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
992 809
067
Саяси партияларды қаржыландыру
8 414 900
072
Салықтық әкімшілендіру жүйесін реформалау
23 400
094
Мемлекеттік активтерді басқару
662 532
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық толық жарақтандыру
32 126 697
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
5 367 627
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
5 367 627
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
68 881 343
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
9 086 203
217
Ғылымды дамыту
59 795 140
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 654 079
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
3 654 079
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

12 342 511
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
8 279 407
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
639 400
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления, развитие системы проектного управления в деятельности государственных органов
28 837
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
172 439
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве
2 956 155
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
266 273
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
77 023 577
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
11 057 298
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
65 966 279
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
2 986 868
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
2 387 890
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
598 978
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
5 333 714
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
4 118 195
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы
607 200
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
220 565
017
Создание и развитие информационных систем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы

12 342 511
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
8 279 407
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
639 400
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру, мемлекеттік органдар қызметінде жобалық басқару жүйесін дамыту
28 837
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
172 439
5
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 956 155
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
266 273
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
77 023 577
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
11 057 298
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
65 966 279
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
2 986 868
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 387 890
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
598 978
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
5 333 714
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
4 118 195
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау
607 200
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
220 565
017
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту

387 754
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
8 875 112
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка
8 875 112
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
17 364 691
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
14 498 457
002
Обеспечение представления статистической информации
2 866 234
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
2 590 922
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
2 590 922
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
20 734 028
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
20 734 028
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
495 568
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
495 568
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
5 969 376
001
Организация проведения выборов
1 038 567
002
Проведение выборов
1 728 525
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
3 202 284
693
Управление материально-технического обеспечения
17 286 608
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
17 286 608
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
91 684 219
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
90 862 219
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
822 000
2
Оборона
1 021 450 393
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
185 635 598
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва

387 754
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
8 875 112
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 875 112
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
17 364 691
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
14 498 457
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
2 866 234
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
2 590 922
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2 590 922
628
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
20 734 028
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
20 734 028
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
495 568
6
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
001
Республика аумағында Қазақстан Республикасы Конституциясының үстемдігін қамтамасыз ету
495 568
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
5 969 376
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
1 038 567
002
Сайлау өткізу
1 728 525
033
Облыстық бюджеттерге аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 202 284
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
17 286 608
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
17 286 608
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
91 684 219
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
90 862 219
055
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
822 000
2
Қорғаныс
1 021 450 393
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
185 635 598
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

16 242 918
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
63 897 437
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
51 335 093
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
54 160 150
208
Министерство обороны Республики Казахстан
494 697 189
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
3 339 858
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
491 357 331
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
341 117 606
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
341 117 606
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 050 394 125
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
1 753 475
003
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
1 753 475
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
372 312 301
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
21 139 861
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
261 761 599
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
74 932 807
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органов внутренних дел
14 478 034
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
47 163 857
001
Правовое обеспечение деятельности государства
12 218 415
005
Оказание юридической помощи адвокатами
2 356 905
006
Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов
408 001
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
1 097 199
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
18 292 900
065
Услуги по судебным экспертизам
11 157 580
066
Целевые трансферты на развитие бюджетам городов республиканского значения, столицы для строительства крематориев с кладбищами
1 632 857
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан

16 242 918
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
63 897 437
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
51 335 093
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
54 160 150
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
494 697 189
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
3 339 858
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
491 357 331
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
341 117 606
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
341 117 606
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 050 394 125
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
1 753 475
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 753 475
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
372 312 301
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
21 139 861
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
261 761 599
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
74 932 807
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
14 478 034
7
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
47 163 857
001
Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету
12 218 415
005
Адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі
2 356 905
006
Мемлекеттік органдардың заң шығару қызметін ғылыми сүйемелдеу
408 001
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
1 097 199
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке дейінгі және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
18 292 900
065
Сот сараптамалары жөніндегі көрсетілетін қызметтер
11 157 580
066
Зираттар бар крематорийлер салу үшін республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
1 632 857
410
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi

12 433 496
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
2 154 979
098
Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения
145 268 729
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
1 189 644 861
203
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
70 955 514
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
374 861 960
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
507 492
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
5 418 759
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
299 610
227
Модернизация среднего образования
5 049 874
229
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
630 024
230
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
877 095
231
Обеспечение реализации Соглашения об условиях и порядке размещения Тюркской Академии
42 487
233
Услуги по обеспечению биологической безопасности в сфере науки
279 080
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
38 110 505
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
511 076
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров организаций здравоохранения
1 222 490
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
35 797 272
072
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
579 667
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
49 946 152
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
2 507 863
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
2 471 582
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
2 242
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
25 903 500
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
17 070 149
045
Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма

12 433 496
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға нысаналы салым
2 154 979
098
Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету
145 268 729
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 189 644 861
203
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
70 955 514
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
374 861 960
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
507 492
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
5 418 759
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
299 610
227
Орта білім беруді жаңғырту
5 049 874
229
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
630 024
230
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
877 095
231
Түркі академиясын орналастыру шарттары мен тәртібі туралы келісімнің іске асырылуын қамтамасыз ету
42 487
233
Ғылым саласында биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
279 080
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
38 110 505
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
511 076
005
Денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 222 490
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
35 797 272
072
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың мемлекеттік стипендиясының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
579 667
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
49 946 152
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
2 507 863
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 471 582
9
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
2 242
038
Спорт саласында дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
25 903 500
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
17 070 149
045
Туризм саласында кадрлар даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

3 254 807
092
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы
654 525
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
32 041 136
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
32 041 136
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 426 490 979
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
4 426 490 979
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
9 232 999
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
4 107 683 842
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
244 500
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
38 660 949
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
59 316
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
894 164
068
Развитие продуктивной занятости
107 862 751
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
41 823 331
083
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
120 029 127
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
445 328 338
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
445 328 338
007
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
8 472 394
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны"
201 596 406
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства

3 254 807
092
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
654 525
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
32 041 136
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
32 041 136
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 426 490 979
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
4 426 490 979
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 232 999
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
4 107 683 842
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
244 500
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
38 660 949
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
59 316
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
894 164
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту
107 862 751
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
41 823 331
083
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
120 029 127
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
445 328 338
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
445 328 338
007
Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 472 394
228
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
201 596 406
229
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру

8 622 240
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
8 489 829
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
8 489 829
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 353 573
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
1 353 573
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 464 315
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
12 139 735
002
Субсидирование ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, АО "Банк Развития Казахстана" и иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям высокотехнологичных товаров, услуг и работ отечественной обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны национального института развития в области развития и продвижения несырьевого экспорта, с учетом принятых международных обязательств
1 000 000
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
11 139 735
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
24 376
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
24 376
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
39 300 204
022
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству автомобильных шин
11 200 000
026
Целевые трансферты на развитие бюджету Северо-Казахстанской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" для создания новых производственных площадок
8 000 000
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
2 118 799
090
Содействие развитию отраслей промышленности
14 983 400
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 998 005
12
Транспорт и коммуникации
865 519 273
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
122 115 329
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
92 817 612
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности и информационной безопасности
1 180 587
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
4 183 440

8 622 240
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
8 489 829
007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру
8 489 829
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 353 573
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту
1 353 573
13
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 464 315
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
12 139 735
002
Қабылданған халықаралық міндеттемелерді ескере отырып, шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институты тарапынан сақтандырылуға тиіс отандық өңдеуші өнеркәсіптің жоғары технологиялық тауарларын, көрсетілетін қызметтерін және жұмыстарын шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ және лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және олар жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 000 000
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
11 139 735
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
24 376
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
24 376
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
39 300 204
022
Автомобиль шиналарын өндіру жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қарағанды облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері
11 200 000
026
Жаңа өндірістік алаңдарды құру үшін "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Солтүстік Қазақстан облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері
8 000 000
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 118 799
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
14 983 400
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
2 998 005
12
Көлiк және коммуникация
865 519 273
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
122 115 329
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
92 817 612
008
Ғарыш қызметі және ақпараттық қауіпсіздік салаларындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 180 587
010
Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету
4 183 440

27 467 693
006
Стимулирование продуктивных инноваций
4 623 532
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 220 186
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
5 623 975
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
443 698 240
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
350 904
082
Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, малых городах и сельских территориях
204 221 602
087
Реализация мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
195 106 043
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
42 635 278
202
Реализация мероприятий по созданию и сохранению страхового фонда документации
506 777
208
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
877 636
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
6 229
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 229
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
56 036 915
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
56 036 915
14
Обслуживание долга
1 243 715 438
217
Министерство финансов Республики Казахстан
1 243 715 438
013
Обслуживание правительственного долга
1 243 715 438
15
Трансферты
2 265 132 067
217
Министерство финансов Республики Казахстан
2 265 132 067
097
Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
140 421 009
400
Субвенции
2 124 711 058
III. Чистое бюджетное кредитование
494 481 197
Бюджетные кредиты
646 297 309
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 791 031
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
19 791 031
008
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов

27 467 693
006
Өнімді инновацияларды ынталандыру
4 623 532
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 220 186
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
5 623 975
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
443 698 240
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
350 904
082
Облыс орталықтарында, моно және шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру
204 221 602
15
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
087
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
195 106 043
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
42 635 278
202
Құжаттамалардың сақтандыру қорын құру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
506 777
208
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
877 636
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
6 229
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 229
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
56 036 915
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
56 036 915
14
Борышқа қызмет көрсету
1 243 715 438
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
1 243 715 438
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
1 243 715 438
15
Трансферттер
2 265 132 067
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
2 265 132 067
097
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
140 421 009
400
Субвенциялар
2 124 711 058
16
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредит беру
494 481 197
Бюджеттік кредиттер
646 297 309
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 791 031
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
19 791 031
008
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру

11 179 001
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
8 612 030
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
204 507 380
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
184 507 380
006
Кредитование областных бюджетов для микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах
40 000 000
013
Кредитование областных бюджетов для приобретения субъектами агропромышленного комплекса ирригационных систем и финансирования подготовительных работ по их установке
4 507 380
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
140 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
20 000 000
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
20 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
365 698 898
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
46 776 498
247
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для финансирования проекта по производству главных передач ведущих мостов грузовой техники
46 776 498
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
318 922 400
023
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования проекта "Организация производства шин в городе Сарани Карагандинской области"
46 422 400
208
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2020 – 2025 годы
4 000 000
209
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" по реализации в лизинг тракторов, комбайнов
3 500 000
214
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для финансирования проектов обрабатывающей промышленности
200 000 000
215
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для реализации проекта по увеличению уровня локализации балок ведущих мостов грузовой техники

11 179 001
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
8 612 030
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
204 507 380
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
184 507 380
006
Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру
40 000 000
013
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің ирригациялық жүйелер кешенін сатып алуы және оларды орнату жөніндегі дайындық жұмыстарын қаржыландыру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру
4 507 380
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
140 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
20 000 000
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
20 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
365 698 898
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
46 776 498
247
Жүк техникасының жетекші белдіктерінің бас берілістерін шығару жобасын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
46 776 498
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
318 922 400
023
"Қарағанды облысының Саран қаласында шина өндірісін ұйымдастыру" жобасын лизингтік қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
46 422 400
208
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
4 000 000
209
Тракторларды, комбайндарды лизингке өткізу бойынша "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
3 500 000
214
Өңдеуші өнеркәсіптің жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
200 000 000
17
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
215
Жүк техникасының жетекші белдіктерінің арқалықтарын оқшаулау деңгейін ұлғайту жөніндегі жобаны іске асыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру

2 542 470
106
Национальный центр по правам человека
84 297
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
84 297
107
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
328 634
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
328 634
108
Канцелярия Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
2 172 191
001
Услуги по обеспечению деятельности Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
1 193 523
008
Услуги по обеспечению деятельности Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
978 668
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
89 991 964
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы
89 991 964
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
75 781 137
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
51 424 578
005
Заграничные командировки
1 526 362
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
60 574
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
496 039
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
19 746 366
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
1 816 711
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
60 200
022
Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан
650 307
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
7 839 505
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
7 839 505
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
6 298 236
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
4 035 131
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
2 263 105
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
3 121 556
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта

2 542 470
106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
84 297
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі қызметтер
84 297
107
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
328 634
001
Казақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер
328 634
108
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Кеңсесі
2 172 191
001
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 193 523
008
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
978 668
201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
89 991 964
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
89 991 964
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
75 781 137
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
51 424 578
005
Шетелдік іссапарлар
1 526 362
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
60 574
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
496 039
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
19 746 366
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 816 711
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
60 200
022
Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды дамытуға жәрдемдесу
650 307
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
7 839 505
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
7 839 505
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
6 298 236
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
4 035 131
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
2 263 105
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
3 121 556
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

11 130
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
11 130
05
Здравоохранение
1 940 268 423
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
5 273 973
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей
5 273 973
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1 512 414
004
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
1 512 414
208
Министерство обороны Республики Казахстан
8 810 490
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
8 810 490
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1 176 216
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
1 176 216
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
1 898 893 533
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
21 954 051
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
864 185
024
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
603 805
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
10 725 825
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
348 567 392
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 442 773 019
070
Охрана общественного здоровья
65 421 825
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
3 706 950
092
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы
4 204 516
093
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
71 965
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
24 601 797
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
24 601 797
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 441 481 356
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

11 130
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
11 130
05
Денсаулық сақтау
1 940 268 423
201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
5 273 973
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу жөніндегі қызметтер
5 273 973
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
1 512 414
004
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
1 512 414
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
8 810 490
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
8 810 490
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1 176 216
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
1 176 216
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
1 898 893 533
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
21 954 051
013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
864 185
024
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға нысаналы салым
603 805
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
10 725 825
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
348 567 392
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
1 442 773 019
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
65 421 825
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 706 950
092
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 204 516
093
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
71 965
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
24 601 797
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
24 601 797
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 441 481 356
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi

4 441 481 356
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
3 794 379
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
4 294 468 527
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
268 000
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
37 002 125
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
542 907
068
Развитие продуктивной занятости
51 476 630
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
53 928 788
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
72 934 912
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
72 934 912
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
10 584 454
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
62 350 458
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
120 875 962
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
50 009 193
003
Проведение государственной информационной политики
48 421 991
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
736 846
007
Реализация государственной молодежной и семейной политики
685 287
009
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
165 069
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1 658 945
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
1 658 945
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
67 156 682
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
1 608 305
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
13 523
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
51 310 155

4 441 481 356
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 794 379
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
4 294 468 527
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
268 000
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
37 002 125
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
542 907
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту
51 476 630
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 928 788
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
72 934 912
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
72 934 912
228
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
10 584 454
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
62 350 458
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
120 875 962
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
50 009 193
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
48 421 991
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
736 846
007
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
685 287
009
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету
165 069
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1 658 945
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 658 945
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
67 156 682
001
Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 608 305
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
13 523
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
51 310 155

001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
127
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
5
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета
106
Оказание медицинской помощи больным социально-значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
120
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов за счет средств республиканского бюджета
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
115
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
6
Социальная помощь и социальное обеспечение

001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
105
Жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен студенттерді, магистранттарды және докторанттарды қамтамасыз ету
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
5
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
120
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен берілетін трансферттер
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
115
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін кепілдендірілген трансферт есебінен берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплата солидарных пенсий за счет средств республиканского бюджета
101
Государственные базовые пенсионные выплаты за счет средств республиканского бюджета
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности
105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
112
Выплата солидарных пенсий за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
113
Государственные базовые пенсионные выплаты за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
115
Государственные пособия многодетным семьям
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Республикалық бюджет қаражаты есебінен ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
112
Ортақ зейнетақыларды Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен төлеу
113
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
115
Көпбалалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама

132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам – жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов
140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"

132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көпбалалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар

142
Выплата пенсий и пособий за счет средств республиканского бюджета
143
Специальные государственные пособия
145
Выплата пенсий и пособий за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2022 – 2024 годы"
от 2 декабря 2021 года
№ 77-VII ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2022 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

142
Республикалық бюджет қаражаты есебінен зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
145
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу
"2022 – 2024 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2021 жылғы 2 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 77-VII ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2022 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру