О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об амнистии в связи с первой годовщиной новой Конституции Республики Казахстан"
Закон Республики Казахстан от 8 января 1997 г. N 66-1
Внести в Закон Республики Казахстан "Об амнистии в связи с первой годовщиной новой Конституции Республики Казахстан" от 15 июля 1996 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 13, ст.271) следующие изменения и дополнения:
1. Подпункт 1) статьи 18 после слов ("часть IV статьи 214") дополнить словами "за те же действия, совершенные повторно или по предварительному сговору группой лиц, или лицом, ранее совершившим одно из преступлений, предусмотренных статьями 213, 213-1, 213-2, частью второй статьи 215-1 Уголовного кодекса, или особо опасным рецидивистом, а равно если предметом этих действий были наркотические средства в крупных размерах (часть V статьи 214)".
2. В подпункте 8) статьи 28 слова "не позднее трех месяцев" заменить словами "не позднее шести месяцев".
3. В абзацах третьем, четвертом статьи 29 цифры "7" и "9" заменить соответственно цифрами "8" и "10".
4. Статью 36 изложить в следующей редакции:
"Действие подпункта 1) статьи 18 настоящего Закона распространяется также на лиц, осужденных по следующим статьям Уголовного кодекса Казахской ССР:
по частям III, IV статьи 214 (в редакции Указов Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 21 февраля 1975 г., от 29 декабря 1982 г., от 30 июля 1987 г., Закона Казахской ССР от 21 июня 1991 г.), по частям II, III, IV статьи 76-1 (в редакции Указов Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 21 июля 1961 г. и от 29 декабря 1982 г.);
по статье 76-2 (в редакции Указов Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 21 июля 1961 г. и от 29 декабря 1982 г.);
по части III статьи 76-3 (в редакции Указов Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 21 июля 1961 г. и от 29 декабря 1982 г.);
по статье 76-5 (совершенное путем кражи)(в редакции Указа Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 21 июля 1961 г.);
по частям II, III статьи 76-7 (в редакции Указа Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 21 октября 1989 г.);
по частям II, III, IV статьи 133 (в редакции Указов Президиума
Верховного Совета Казахской ССР от 29 декабря 1982 г. и от 4 февраля
1987 г.);
по статье 134 (в редакции Указов Президиума Верховного Совета
Казахской ССР от 21 июля 1961 г. и от 29 декабря 1982 г.);
по частям II, III статьи 135 (в редакции Указа Президиума
Верховного Совета Казахской ССР от 31 октября 1989 г.);
по части III статьи 136 (в редакции Указов Президиума Верховного
Совета Казахской ССР от 21 июля 1961 г. и от 29 декабря 1982 г.)".
Президент
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасы жаңа Конституциясының бiр жылдығына байланысты рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 8 қаңтардағы N 66
"Қазақстан Республикасы жаңа Конституциясының бiр жылдығына байланысты рақымшылық жасау туралы" 1996 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 13, 271-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 18-баптың 1-тармақшасы: "(214-баптың IҮ бөлiгi)" деген сөздерден кейiн мынадай сөздермен толықтырылсын: "бiр топ адамның немесе Қылмыстық кодекстiң 213, 213-1, 213-2 баптарында, 215-1-бабының екiншi бөлiгiнде көзделген қылмыстардың бiрiн бұрын жасаған адамның, немесе ерекше қауiптi қылмыскердiң қайталап, немесе алдын-ала келiсiм бойынша тап сондай әрекеттер жасағаны, сондай-ақ егер бұл әрекеттердiң мән-мақсаты iрi мөлшердегi есiрткi заттар болғаны (214-баптың Ү бөлiгi)".
2. 28-баптың 8) тармақшасындағы "үш айдан кешiкпей" деген сөздер "алты айдан кешiкпей" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 29-баптың үшiншi, төртiншi азатжолдарындағы "7" және "9" деген цифрлар тиiсiнше "8" және "10" деген цифрлармен ауыстырылсын.        4. 36-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Заңның 18-бабы 1) тармақшасының күшi сондай-ақ Қазақ КСР Қылмыстық кодексiнiң мынадай баптары бойынша:
214-баптың III, IҮ бөлiктерi бойынша (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1975 жылғы 21 ақпандағы және 1982 жылғы  29 желтоқсандағы, 1987 жылғы 30 шiлдедегi Жарлықтарының, 1991 жылғы 21 маусымдағы Қазақ КСР Заңының редакциясында), 76-1-баптың II, III, IҮ бөлiктерi бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1961 жылғы 21 шiлдедегi және 1982 жылғы 29 желтоқсандағы Жарлықтарының редакциясында);
76-2-бап бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1961 жылғы 21 шiлдедегi және 1982 жылғы 29 желтоқсандағы Жарлықтарының редакциясында);
76-3-баптың III бөлiгi бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1961 жылғы 21 шiлдедегi және 1982 жылғы 29 желтоқсандағы Жарлықтарының редакциясында);
76-5-бап бойынша (ұрлау арқылы жасалған) (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1961 жылғы 21 шiлдедегi Жарлығының редакциясында);
76-7-баптың II, III бөлiктерi бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1989 жылғы 21 қазандағы Жарлығының редакциясында);
133-баптың II, III, IҮ бөлiктерi бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1982 жылғы 29 желтоқсандағы және 1987 жылғы 4 ақпандағы Жарлықтарының редакциясында);
134-бап бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1961 жылғы 21 шiлдедегi және 1982 жылғы 29 желтоқсандағы Жарлықтарының редакциясында);
135-баптың II, III бөлiктерi бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1989 жылғы 31 қазандағы Жарлығының редакциясында);
136-баптың III бөлiгi бойынша (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңесi Төралқасының 1961 жылғы 21 шiлдедегi және 1982 жылғы 29 желтоқсандағы Жарлықтарының редакциясында) сотталған адамдарға қолданылады".
Қазақстан Республикасының
Президентi