О внесении дополнений в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях
Закон Республики Казахстан от 14 июля 1997 г. N 157-I
Внести в Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях K841000_ , принятый Верховным Советом Казахской ССР 22 марта 1984 г. (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1984 г., N 14 (приложение); N 41, ст.534; 1985 г., N 19, ст. 190,191; N 32, ст. 325; N 45, ст.457; N 49, ст. 513; 1986 г., N 13, ст. 122; N 25, ст.242; N 31, ст.320; N 49, ст. 506; 1987 г., N 2, ст 19; N 16, ст. 201; N 29, ст. 356; N 32, ст. 421; N 41, ст. 503; N 46, ст. 560; 1988 г., N 35, ст. 324; 1989 г., N 16, ст. 129; N 27, ст.208; N 45, ст. 364; N 49, ст. 444; N 50-51, ст.458; 1990 г., N 12-13, ст.114; N 44, ст. 410; N 48, ст. 445; N 49, ст. 461; 1991 г., N 25, ст. 318; N 26, ст. 348; N 28, ст.373; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 96, 98, 100; N 13-14, ст. 323; N 15, ст. 380; N 16, ст. 400; 1993 г., N 3, ст. 42; N 4, ст. 70; N 8, ст.159, 161; N 9, ст.220, 222; N 20, ст.468, 469; 1994 г., N 4-5, ст. 60; N 8, ст. 134; N 15, ст.207; N 21- 22, ст. 272; 1995 г., N 1-2, ст. 17; N 5, ст. 41; N 8, ст. 55; N 9-10, ст. 64; N 15-16, ст. 105; N 17-18, ст. 110; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст.177; N 14, ст.274, 277; N 15, ст.281; Закон Республики Казахстан от 10 марта 1997 года "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам труда", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и " Казахстанская правда" 13 марта 1997 года; Закон Республики Казахстан от 13 июня 1997 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 24 июня 1997 года), следующие дополнения:
дополнить статьей 167-1 следующего содержания:
"Статья 167-1. Несвоевременное зачисление или нецелевое
использование бюджетных средств
Несвоевременное зачисление средств, поступающих в доход государственного бюджета и государственных внебюджетных фондов, или средств, перечисляемых из государственного бюджета или государственных внебюджетных фондов на счета получателей в соответствующие банки или небанковские финансовые учреждения,-
влечет штраф на должностных лиц от двадцати до шестидесяти размеров месячного расчетного показателя.
Нецелевое использование средств государственного бюджета и государственных внебюджетных фондов -
влечет штраф на должностных лиц от двадцати до шестидесяти размеров месячного расчетного показателя.
Действия (или бездействие), предусмотренные частями первой и второй настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания,-
влекут штраф на должностных лиц от сорока до ста размеров месячного расчетного показателя.";
подпункт 6) статьи 207 после слов "органами государственных инспекций" дополнить словами "органами Казначейства";

Қазақ КСР-iнiң Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне толықтырулар енгiзу жөнiнде
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 14 шiлде N 157-1
Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң 1984 жылғы 22 наурызда қабылдаған Қазақ КСР-iнiң Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1984 ж., N 14 (қосымша); N 41, 534-құжат; 1985 ж., N 19, 190, 191-құжаттар; N 32, 325-құжат; N 45, 457-құжат; N 49, 513-құжат; 1986 ж., N 13, 122-құжат; N 25, 242-құжат; N 31, 320-құжат; N 49, 506-құжат; 1987 ж., N 2, 19-құжат; N 16, 201-құжат; N 29, 356-құжат; N 32, 421-құжат; N 41, 503-құжат; N 46, 560-құжат; 1988 ж., N 35, 324-құжат; 1989 ж., N 16, 129-құжат; N 27, 208-құжат; N 45, 364-құжат; N 49, 444-құжат; N 50-51, 458-құжат; 1990 ж., N 12-13, 114-құжат; N 44, 410-құжат; N 48, 445-құжат; N 49, 461-құжат; 1991 ж., N 25, 318-құжат; N 26, 348-құжат; N 28, 373-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 96, 98, 100-құжаттар; N 13-14, 323-құжат; N 15, 380-құжат; N 16, 400-құжат; 1993 ж., N 3, 42-құжат; N 4, 70-құжат; N 8, 159, 161-құжаттар; N 9, 220, 222-құжаттар; N 20, 468, 469-құжаттар; 1994 ж., N 4-5, 60-құжат; N 8, 134-құжат; N 15, 207-құжат; N 21-22, 272-құжат; 1995 ж., N 1-2, 17-құжат; N 5, 41-құжат; N 8, 55-құжат; N 9-10, 64-құжат; N 15-16, 105-құжат; N 17-18, 110-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 177-құжат; N 14, 274, 277-құжаттар: N 15, 281-құжат; 1997 жылғы 13 наурызда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының еңбек мәселелерi жөнiндегi кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер енгiзу туралы" 1997 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы: 1997 жылғы 24 маусымда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
мынадай мазмұндағы 167-1-баппен толықтырылсын:
"167-1-бап. Бюджет қаражатын мерзiмiнде есептемеу немесе мақсатқа сай пайдаланбау
Мемлекеттiк бюджеттiң және мемлекеттiк бюджеттен тыс қорлардың кiрiсiне түсетiн қаражатты немесе мемлекеттiк бюджеттен немесе бюджеттен тыс мемлекеттiк қорлардан тиiстi банкiлердегi немесе банкiлiк емес қаржы мекемелерiндегi алушылардың шотына аударылатын қаражатты уақтылы есепке алмау -
лауазымды адамдарға айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан алпысқа дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
Мемлекеттiк бюджеттiң және бюджеттен тыс мемлекеттiк қорлардың қаражатын мақсатқа сай пайдаланбау -
лауазымды адамдарға айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан алпысқа дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға әкеп соғады.
Осы баптың бiрiншi және екiншi бөлiгiнде көзделген, әкiмшiлiк жаза қолданылғаннан кейiн бiр жылдың iшiнде қайталап жасалған iс-әрекет (немесе әрекетсiздiк) -
лауазымды адамдарға айлық есептiк көрсеткiштiң қырықтан жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
207-баптың 6) тармақшасы "мемлекеттік инспекция органдары" деген сөздерден кейiн "Қазынашылық органдары" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить статьей 237-8 следующего содержания:
"Статья 237-8. Органы Казначейства
Органы Казначейства рассматривают дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 167-1 настоящего Кодекса.
Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе начальник Казначейства при Министерстве финансов Республики Казахстан и его заместители, начальники территориальных управлений и отделений Казначейства по
областям, г.Алматы и их заместители.";
абзац двадцать восьмой подпункта 1) части первой статьи 248-1
после слов "(статьи 165, 165-1, 169-171)" дополнить словами "органов
Казначейства (статья 167-1)".
Президент
Республики Казахстан

Мынадай мазмұндағы 237-8-баппен толықтырылсын:
"237-8-бап. Қазынашылық органдары
Қазынашылық органдары осы Кодекстiң 167-1-бабында көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды.
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға және әкiмшiлiк жазалар қолдануға Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Қазынашылық бастығының және оның орынбасарларының, Қазынашылықтың облыстар, Алматы қаласы бойынша аумақтық басқармалары мен бөлiмшелерi бастықтарының және олардың орынбасарларының құқықтары бар.";
248-1-баптың бiрiншi бөлiгiндегi 1) тармақшаның жиырма сегiзiншi азатжолы "(165, 165-1, 169-171-баптар)" деген сөздерден кейiн "Қазынашылық органдарының (167-1-бап)" деген сөздермен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi