О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О занятости населения"
Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года № 361-1
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1998 г. Z980341_ "О занятости населения", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 5 января 1999 г., следующие изменения:
1. Подпункт 17) статьи 1 исключить.
2. В пункте 3 статьи 6 слова "и справки налоговых органов о наличии доходов и имущества, приносящего доход, не превышающего двукратного месячного расчетного показателя" заменить словами "документов о регистрации (либо об отсутствии таковой) в налоговых органах в качестве лиц, осуществляющих индивидуальную предпринимательскую деятельность.".
3. В статье 14 слова "пособие по безработице" заменить словами "оказание материальной помощи безработным".
4. В подпункте 1) статьи 17 слова "на праве хозяйственного ведения" исключить.
5. В пункте 4 статьи 19:
1) в подпункте 3) слова "пособий по безработице" заменить словами "оказание материальной помощи безработным";
2) в подпункте 7) слово "занятости" заменить словом "образования".
6. В пункте 3 статьи 20:
1) в подпункте 7) слова "устанавливать им на весь период обучения
стипендии" заменить словами "предоставлять им на весь период обучения
временную финансовую помощь";
2) подпункт 8) исключить.
7. Статью 22 исключить.
8. В пункте 1 статьи 27:
1) подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) оказание материальной помощи в соответствии со статьей 29
настоящего Закона;";
2) в подпункте 2) слова "выплата стипендий"  заменить словами
"предоставление временной финансовой помощи".
9. В пункте 2 статьи 28 слова "пособия по безработице" заменить
словами "материальной помощи".
10. Статью 29 изложить в следующей редакции:
"Статья 29. Условия и порядок оказания материальной помощи
безработным
Категории граждан, получивших в установленном порядке статус безработного, имеющих право на получение материальной помощи, порядок оказания и размеры материальной помощи определяются Правительством Республики Казахстан.
В случае смерти безработного его семье либо лицу, осуществившему
погребение, оказывается материальная помощь на погребение в порядке и в
размере, определяемых Правительством Республики Казахстан.".

"Халықтың жұмыспен қамтылуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 5 сәуір N 361-I
1-бап. 1999 жылғы 5 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Халықтың жұмыспен қамтылуы туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Z980341_ Қазақстан Республикасының Заңына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1. 1-баптың 17) тармақшасы алып тасталсын.
2. 6-баптың 3-тармағындағы "құжаттары мен екі еселенген айлық есептік көрсеткішінен аспайтын кіріс әкелетін кірісі мен мүлкі бар екендігі туралы салық органдарының анықтамасын" деген сөздер "құжаттарын, өздерінің салық органдарында жеке кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар ретінде тіркелгені туралы (не ондай тіркеуде жоқ екендігі туралы) құжаттарын" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 14-бапта "жұмыссыздық жөніндегі жәрдемақы" деген сөздер "жұмыссыздарға материалдық көмек көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 17-баптың 1) тармақшасындағы "шаруашылық жүргізу құқығымен" деген сөздер алып тасталсын.
5. 19-баптың 4-тармағында:
1) 3) тармақшада "бағдарламасын, жұмыссыздық жөнінде жәрдемақы
әзірлеуге;" деген сөздер "бағдарламасын әзірлеуге, жұмыссыздарға
материалдық көмек көрсетуге" деген сөздермен ауыстырылсын.
2) 7) тармақшада "жұмыспен қамту" деген сөздер "білім беру" деген
сөздермен ауыстырылсын;
6. 20-баптың 3-тармағында:
1) 7) тармақшада "бүкіл оқу кезеңі ішінде осы Заңда көзделген
мөлшерде стипендия белгілеуге" деген сөздер "бүкіл оқу кезеңінде осы Заңда
көзделген мөлшерде уақытша қаржылай көмек беруге" деген сөздермен
ауыстырылсын;
2) 8) тармақша алып тасталсын.
7. 22-бап алып тасталсын.
8. 27-баптың 1-тармағында:
1) 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Заңның 29-бабына сәйкес материалдық көмек көрсету;";
2) тармақшада "стипендиялар төлеу" деген сөздер "уақытша қаржылай
көмек көрсету" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. 28-баптың 2-тармағында "жұмыссыздық бойынша жәрдемақы" деген сөздер "материалдық көмек" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. 29-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"29-бап. Жұмыссыздарға материалдық көмек көрсету шарттары мен тәртібі
Белгіленген тәртіппен жұмыссыз мәртебесін алған, материалдық көмек алуға құқығы бар азаматтар санаттарына оны көрсету тәртібі мен материалдық көмек мөлшерін Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайды.
Жұмыссыз адам қайтыс болған жағдайда оның отбасына не жерлеуді жүзеге асырған адамға Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіпте және мөлшерде жерлеуге арналған материалдық көмек көрсетіледі.".

11. Статью 30 исключить.
12. В статье 31:
1) в названии слова "стипендии, выплачиваемой" заменить словами
"временной финансовой помощи";
2) в тексте слова "выплачивается стипендия" заменить словами
"предоставляется временная финансовая помощь".
13. Статью 33 исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 апреля 1999 года.
Президент
Республики Казахстан

11. 30-бап алып тасталсын.
12. 31-бапта:
1) баптың атауындағы "төленетін стипендияның" деген сөздер
"уақытша қаржылай көмектің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) мәтінде "стипендия төленеді" деген сөздер "уақытша қаржылай
көмек беріледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
13. 33-бап алып тасталсын.
2-бап. Осы Заң 1999 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
(Қасымбеков Б.А.)
(Үмбетова А.М.)