О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О государственном предприятии"
Закон Республики Казахстан от 4 октября 1999 года N 469
Внести в Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 "О государственном предприятии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 66; N 24, ст. 164; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 183; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 23, ст. 429) следующие дополнения:
1) пункт 1 статьи 8 дополнить частью второй следующего содержания:
"Не допускается передача учредителем (уполномоченным органом) государственным предприятиям государственных контрольных и надзорных функций.";
2) статью 40 дополнить частью второй следующего содержания:
"В целях недопущения завышения цен на товары (работы, услуги), монопольно производимые казенными предприятиями, их государственное регулирование производится уполномоченным органом по согласованию с центральным исполнительным органом по регулированию цен и тарифов.".
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" заң күші бар Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 4 қазандағы N 469 Заңы
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат; N 24, 164-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 429-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) 8-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Құрылтайшының (уәкілетті органның) мемлекеттік кәсіпорындарға мемлекеттік бақылау және қадағалау функцияларын беруіне жол берілмейді.";
2) 40-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазыналық кәсіпорындар монополиялық жолмен өндіретін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілген қызметтерге) бағаларды көтеруге жол бермеу мақсатында оларды мемлекеттік реттеуді бағалар мен тарифтерді реттеу жөніндегі орталық атқарушы органмен келісе отырып уәкілетті орган жүргізеді.".
Қазақстан Республикасының
Президенті