О введении в действие Закона Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан"
Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 494-I. Утратил силу Законом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года N 252
Сноска. Закон РК от 10 декабря 1999 года N 494-I утратил силу Законом РК от 15 мая 2007 года N  252 .
1. Ввести в действие  Закон  Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан" с 1 января 2000 года.
2. Признать утратившими силу с 1 января 2000 года:
1)  Кодекс  законов о труде Казахской ССР, утвержденный Законом Казахской ССР от 21 июля 1972 г. (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1972 г., N 31; приложение к N 31 (917); 1973 г., N 51; 1974 г., N 37; 1997 г., N 11; 1980 г., N 12, 24, 45, ст. 141; 1982 г., N 2, ст. 25; 1983 г., N 46, ст. 500; 1984 г., N 36, ст. 447; 1985 г., N 45, ст. 457; 1986 г., N 25, ст. 242; N 28, ст. 275; N 49, ст. 507; 1987 г., N 18, ст. 227; N 43, ст. 518; 1988 г., N 16, ст. 160; N 27, ст. 277; 1989 г., N 49, ст. 445; 1990 г., N 43, ст. 404; N 44, ст. 410; N 50, ст. 467; 1991 г., N 26, ст. 348; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 6, ст. 112; N 13-14, ст. 316; 1993 г., N 3, ст. 41, 56; 1994 г., N 9-10, ст. 147; 1995 г., N 21, ст. 126; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 6, ст. 66; 1998 г., N 24, ст. 432; 1999 г., N 8, ст. 235);
2) Закон Республики Казахстан от 21 июля 1972 г. "Об утверждении Кодекса законов о труде Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1972 г., N 31; приложение к N 31 (917).
3. До приведения законодательства Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан" действующие акты трудового законодательства Республики Казахстан применяются постольку, поскольку они не противоречат Закону Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан".
4.  Закон  Республики Казахстан "О труде в Республике Казахстан" применяется к трудовым правоотношениям, возникшим после введения его в действие.
Президент
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшіне енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 10 желтоқсан N 494-І. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2007.05.15. N 252 Заңымен.
1. "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  2000 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілсін.
2. 2000 жылғы 1 қаңтардан бастап мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) 1972 жылғы 21 шілдедегі Қазақ ССР Заңымен бекітілген Қазақ ССР-нің Еңбек туралы заңдар кодексі (Қазақ ССР Жоғарғы Советінің Ведомостары, 1972 жылғы 31 (917)-нөмірге қосымша; 1973 ж., N 51; 1974 ж., N 37; 1977 ж., N 11; 1980 ж., N 12; N 24; N 45, 141-құжат; 1982 ж., N 2, 25-құжат; 1983 ж., N 46, 500-құжат; 1984 ж., N 36, 447-құжат; 1985 ж., N 45, 457-құжат; 1986 ж., N 25, 242-құжат; N 28, 275-құжат; N 49, 507-құжат; 1987 ж., N 18, 227-құжат; N 43, 518-құжат; 1988 ж., N 16, 160-құжат; N 27, 277-құжат; 1989 ж., N 49, 445-құжат; 1990 ж., N 43, 404-құжат; N 44, 410-құжат; N 50, 467-құжат; 1991 ж., N 26, 348-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Советінің Жаршысы, 1992 ж., N 6, 112-құжат; N 13-14, 316-құжат; 1993 ж., N 3, 41, 56-құжаттар; 1994 ж., N 9-10, 147-құжат; 1995 ж., N 21, 126-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 6, 66-құжат; 1998 ж., N 24, 432-құжат; 1999 ж., N 8, 235-құжат);
2) "Қазақ ССР-нің Еңбек туралы заңдар кодексін бекіту туралы" 1972 жылғы 21 шілдедегі Қазақ ССР Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінің Ведомостары, 1972 ж., N 31, 31(917)-нөмірге қосымша).
3. Қазақстан Республикасының заңдарын "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтіргенге дейін Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген еңбек заңы актілері "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының Заңына қайшы келмесе қолданыла береді.
4. "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  оны қолданысқа енгізгеннен кейін туындайтын еңбек құқығы қатынастарына қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті