Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 шілде N 1159
"Фосфор" акционерлік қоғамының (Шымкент қаласы) маңызды стратегиялық мәнін, сондай-ақ таратылатын кәсіпорындағы қалыптасқан ауыр қаржы жағдайын ескере отырып, "Фосфор" акционерлік қоғамының мүліктік кешенін сату жөніндегі шараларды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Фосфор өнеркәсібінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1298 P991298_ қаулысына:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Фосфор" (Шымкент қаласы) акционерлік қоғамының сатып алушыларына:
1) алдымен, мүліктік кешенді бірыңғай лотпен сатуды; сатып алушылар болмаған жағдайда - Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімімен келісім бойынша сату үшін бірнеше лотты қалыптастыруды;
2) конкурстық массаны сатудан түскен қаражат жеткіліксіз болған жағдайда - сатып алушылардың Оңтүстік Қазақстан облысының әкімімен келісілген шарттарда және мерзімде бірінші және үшінші кезектегі кредиторлардың талаптарын кейін қанағаттандыруын;
3) үшінші және келесі сауда-саттықтарда голландтық тәсілмен өткізу және жалғыз қатысушы болған жағдайда оларды өтті деп тануды көздейтін айрықша шарттары, конкурстық массаны сатудың тәртібі және қосымша талаптар белгіленсін."
2) "Фосфор" АҚ-ның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 2 шілдедегі N 920
P990920_
қаулысына:
1-тармақтың төртінші, бесінші, алтыншы абзацтары алынып тасталсын.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.07.10. N 932
қаулысымен.
P010932_
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі осы қаулының орындалуын, сондай-ақ сатып алушылардың "Фосфор"
акционерлік қоғамының мүліктік кешенін сатып алу-сату шарттары жасалғаннан
кейін олар бойынша талаптары мен міндеттемелерін орындауын бақылауды
қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2000 года N 1159
Учитывая важное стратегическое значение акционерного общества "Фосфор" (город Шымкент), а также тяжелое финансовое положение, сложившееся на ликвидируемом предприятии, в целях активизации мер по реализации имущественного комплекса акционерного общества "Фосфор" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1298 P991298_ "Некоторые вопросы фосфорной промышленности":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить особые условия, порядок реализации конкурсной массы и дополнительные требования к покупателям акционерного общества "Фосфор", предусматривающие:
1) изначально, продажу имущественного комплекса единым лотом; при отсутствии покупателей - формирование для продажи нескольких лотов по согласованию с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан и акимом Южно-Казахстанской области;
2) в случае недостаточности средств, полученных от реализации конкурсной массы, последующее удовлетворение покупателями требований кредиторов первой и третьей очередей на условиях и в сроки, согласованные с акимом Южно-Казахстанской области;
3) проведение третьих и последующих торгов по голландскому методу и признание их состоявшимися при единственном участнике.";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 1999 года N 920 P990920_ "О некоторых вопросах АО "Фосфор":
абзацы четвертый, пятый, шестой пункта 1 исключить.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 июля 2001 г. N 932 P010932_ .
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить контроль за исполнением настоящего постановления, а также выполнением покупателями условий и обязательств по договорам купли-продажи имущественного комплекса акционерного общества "Фосфор" после их заключения.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)