"Шаңырақ-10" бірінші Халықаралық сауда жәрмеңкесін өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 8 қаңтар N 15
Шетел мемлекеттерімен сауда-экономикалық ынтымақтастықты одан әрі жандандыру және іскерлік қатынастарды нығайту мақсатында, сондай-ақ Мемлекеттік егемендік туралы декларацияның және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігі туралы" Z914400_ Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы қабылдануының 10 жылдығына орай Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазэкспо" фирмасының 2001 жылғы 26-29 қыркүйекте Астана қаласында "Шаңырақ-10" бірінші Халықаралық сауда жәрмеңкесін (бұдан әрі - Жәрмеңке) оған қатысушылар мен демеушілік көмектердің қаражаты есебінен өткізу туралы ұсынысы мақұлдансын.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.03.02. N 319
қаулысымен. P010319_
2.
Ескерту. 2-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.07.17. N 971
қаулысымен. P010971_
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі, Экономика және сауда министрлігі және Астана қаласының әкімі Жәрмеңкені өткізуге жәрдем көрсетсін.
4. Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері Жәрмеңкеге қатысуға отандық тауар өндірушілерді тарту жөніндегі жұмыстарды жүргізсін.
5. "Мемлекеттік егемендік туралы декларацияның және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы қабылдануының 10 жылдығын мерекелеуге даярлану мен оны өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 тамыздағы N 1328 P001328_ қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік егемендік туралы
декларацияның және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігі
туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы қабылдануының 10
жылдығын мерекелеу іс-шараларының ұлттық жоспары мынадай мазмұндағы реттік
нөмірі 22-1-жолмен толықтырылсын:
"22-1.  "Шаңырақ-10"          2001         "Қазэкспо"        Бұйрықтар
бірінші Халықаралық   жылғы        фирмасы,
сауда жәрмеңкесін     қыркүйек     СІМ,
Астана қаласында                   ЭжСМ,
өткізуді қамтамасыз                Астана
ету                                қаласының
әкімі
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 8 қаңтардағы N 15 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.03.02. N 319
қаулысымен.
P010319_
"Шаңырақ-10" бірінші Халықаралық сауда жәрмеңкесіне дайындық
және өткізу мәселелерін үйлестіру жөніндегі
ұйымдастыру комитетінің құрамы
Ахметов                 - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Даниал Кенжетайұлы        бірінші орынбасары, төраға
Тілеубердин             - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Алтай Абылайұлы           Кеңсесінің Басшысы, орынбасар
Ыдырысов Ерлан          - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Әбілфайызұлы              министрі, орынбасар
Құлекеев Жақсыбек       - Қазақстан Республикасының Экономика және
Әбдірахметұлы             сауда министрі
Жақсыбеков Әділбек      - Астана қаласының әкімі
Рыскелдіұлы
Храпунов Виктор         - Алматы қаласының әкімі
Вячеславович
Нүкенов Маратқали       - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс
Ордабайұлы                министрлігі Кеден комитетінің төрағасы
Қанапиянов Сержан       - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Мұсаханұлы                Кеңсесі Сыртқы байланыстар бөлімінің
меңгерушісі
Сұраншынова Гүлзада     - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Битөлекқызы               Кеңсесі Сыртқы байланыстар бөлімінің
консультанты, жауапты хатшы
Балғымбаев              - "Қазақойл ҰМК" ЖАҚ-ның президенті (келісім
Нұрлан Өтепұлы            бойынша)
Құлыбаев                - "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау
Тимур Асқарұлы            жөніндегі ЖАҚ-ның президенті (келісім
бойынша)
Дүкенбаев               - "KEGOC" ААҚ-ның президенті (келісім бойынша)
Кенжемұрат Дүкенбайұлы
Жәкішев                 - "Қазатомөнеркәсібі" Ұлттық атом компаниясы
Мұхтар Еркінұлы           ЖАҚ-ның президенті (келісім бойынша)
Бектасов                - "Қазақтелеком" ААҚ-ның президенті (келісім
Әбен Ағыбайұлы            бойынша)
Мырзахметов             - "Қазақстан темір жолы" Республикалық
Абылай Исабекұлы          мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры
(келісім бойынша)
Сәйденов                - Қазақстан Акционерлік Халықтық Жинақ Банкі
Әнуар Ғалимоллаұлы        басқармасының төрағасы (келісім бойынша)
Сұбханбердин            - "Қазкоммерцбанк" басқармасының төрағасы
Нұржан Сәлкенұлы          (келісім бойынша)
Тәтішев                 - "Тұранәлем Банкі" басқармасының төрағасы
Ержан Нұрелдаұлы          (келісім бойынша)
Смағұлов                - "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ЖАҚ-
Нұрлан Еркебұланұлы       ның президенті (келісім бойынша)
Қалиев                  - "Эйр Қазақстан тобы" ЖАҚ-ның президенті
Еркін Жекенұлы            (келісім бойынша)
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О проведении первой Международной торговой ярмарки "Шанырак-10"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 2001 года N 15
В целях дальнейшей активизации торгово-экономического сотрудничества и укрепления деловых отношений с зарубежными государствами, а также по случаю 10-летия принятия B901700_ Декларации о государственном суверенитете и Конституционного закона Республики Казахстан Z914400_ "О государственной независимости Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить предложение фирмы "Казэкспо" о проведении 26-29 сентября 2001 года в городе Астане первой Международной торговой ярмарки "Шанырак-10" (далее - Ярмарка)за счет средств ее участников и спонсорской помощи.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 марта 2001 г. N 319 P010319_ .
2. (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 17 июля 2001 г. N 971 P010971_ )
3. Министерству иностранных дел, Министерству экономики и торговли Республики Казахстан и акиму города Астаны оказать содействие в проведении Ярмарки.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы провести работу по привлечению к участию в Ярмарке отечественных товаропроизводителей.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2000 года N 1328 P001328_ "О подготовке и проведении празднования 10-летия принятия Декларации о государственном суверенитете и Конституционного закона Республики Казахстан "О государственной независимости Республики Казахстан" следующее дополнение:
Национальный план мероприятий празднования 10-летия принятия
Декларации о государственном суверенитете и Конституционного закона
Республики Казахстан "О государственной независимости Республики
Казахстан", утвержденный указанным постановлением, дополнить строкой,
порядковый номер 22-1, следующего содержания:
"22-1. Обеспечить         Сентябрь      Фирма "Казэкспо",   Приказы
проведение в       2001 года     МИД, МЭиТ,
городе Астане                    Аким г.Астаны
первой
Международной
торговой ярмарки
"Шанырак-10"                                                ".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 января 2001 года N 15
Состав Организационного комитета по координации
вопросов подготовки и проведения первой Международной торговой
ярмарки "Шанырак-10"
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2
марта 2001 г. N 319
P010319_
.
Ахметов                       - Первый заместитель Премьер-Министра
Даниал Кенжетаевич              Республики Казахстан, председатель
Тлеубердин                    - Руководитель Канцелярии Премьер-Министра
Алтай Аблаевич                  Республики Казахстан, заместитель
Идрисов                       - Министр иностранных дел Республики
Ерлан Абильфаизович             Казахстан, заместитель
Кулекеев                      - Министр экономики и торговли Республики
Жаксыбек Абдрахметович          Казахстан
Джаксыбеков Адильбек          - аким города Астаны
Рыскельдинович
Храпунов Виктор               - аким города Алматы
Вячеславович
Нукенов Мараткали             - Председатель Таможенного комитета
Ордабаевич                      Министерства государственных доходов
Республики Казахстан
Канапьянов Сержан             - заведующий Отделом внешних связей
Мусаханович                     Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
Суранчинова Гульзада          - консультант Отдела внешних связей
Битолековна                     Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан, ответственный секретарь
Балгимбаев                    - президент ЗАО "ННК Казахойл" (по
Нурлан Утебович                 согласованию)
Кулибаев                      - президент ЗАО по транспортировке нефти
Тимур Аскарович                 "КазТрансОйл" (по согласованию)
Дукенбаев                     - президент ОАО "KEGOC" (по согласованию)
Кенжемурат Дукенбаевич
Джакишев                      - президент ЗАО национальная атомная
Мухтар Еркынович                компания "Казатомпром" (по согласованию)
Бектасов Абен                 - президент ОАО "Казахтелеком"
Агыбаевич                       (по согласованию)
Мырзахметов                   - Генеральный директор Республиканского
Аблай Исабекович                Государственного Предприятия "Казахстан
темир жолы" (по согласованию)
Сайденов                      - председатель правления Акционерного
Анвар Галимуллаевич             Народного Сберегательного Банка Казахстан
(по согласованию)
Субханбердин                  - председатель правления "Казкоммерцбанк"
Нуржан Салькенович              (по согласованию)
Татишев Ержан                 - председатель правления "Банк Тураналем"
Нурельдаемович                  (по согласованию)
Смагулов                      - президент ЗАО "Продовольственная
Нурлан Эркебуланович            контрактная корпорация" (по согласованию)
Калиев Еркин                  - президент ЗАО "Эйр Казахстан групп"
Жакенович                       (по согласованию)
Молдагалиева Мария            - президент фирмы "Казэкспо"
Ташкенбаевна                    (по согласованию)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)