Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің кейбір ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 наурыз N 402
Минералдық шикiзатты кешендi қайта өңдеу саласында ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстардың тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Қазақстан Республикасының Минералдық шикiзатты кешендi қайта өңдеу жөнiндегi ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны оған Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Қазақстан Республикасының Минералдық шикiзатты кешендi қайта өңдеу жөнiндегi ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына "Жезқазғансирекмет" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнын құруға рұқсат берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi осы қаулыдан туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдеріне мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:
1) "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерінің тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 43, 513-құжат):
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігiнiң "Қазақстан Республикасының Минералдық шикiзатты кешендi қайта өңдеу жөнiндегi ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны және оның "Жезқазғансирекмет" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны оның алдын ала сатыларымен жекешелендiруге жатпайды деп белгiленсiн.";
2) <*>
Ескерту. 2)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N  1105  қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реорганизации некоторых организаций Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 402
В целях повышения эффективности научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в области комплексной переработки минерального сырья Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан путем присоединения к нему Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения«"Жезказганредмет" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
2. Разрешить Республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан создать дочернее государственное предприятие "Жезказганредмет".
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 P001587_  "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 513):
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания: « "1-1. Установить, что Республиканское государственное предприятие "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан"»Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и его дочернее государственное предприятие "Жезказганредмет" не подлежат приватизации и ее предварительным стадиям.";
2) (Подпункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1105  )
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан