"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қыркүйектегі N 900 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республиканың Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап . Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесі қабылдаған, 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж. N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 11, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат; N 5-6, 50-құжат; N 11-12, 178-құжат; N-17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 ж., N 18, 336-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 11, 56, 57, 66-құжат; N 15, 139-құжат; N 19-20, 146-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 56-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 10, 31-құжат; N 14, 58-құжат, N 23, 104-құжат.; 2006 ж., N 1, 4-құжат; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 13, 85-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20, 21-құжат; N 16, 131-құжат; N 18, 143-құжат; N 20, 153-құжат; 2008 жылғы 12 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 шілдедегі Заңы ; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңы ):
321-баптың 1-тармағының 3) тармақшасындағы "алуға" деген сөзден кейін (;) қойылсын, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнительного производства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 900
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнительного производства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам исполнительного производства"
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 года (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 23-24 (приложение); 1995 г., № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 187; № 14, ст. 274; № 19, ст. 370; 1997 г., № 1-2, ст. 8; № 5, ст. 55; № 12, ст. 183, 184; № 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., № 2-3, ст. 23; № 5-6, ст. 50; № 11-12, ст. 178; № 17-18, ст. 224, 225; № 23, ст. 429; 1999 г., № 20, ст. 727, 731; № 23, ст. 916; 2000 г., № 18, ст. 336; № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 7; № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 2, ст. 17; № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 11, ст. 56, 57, 66; № 15, ст. 139; № 19-20, ст. 146; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 56; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 10, ст. 31; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 4, № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20, 21; № 4, ст. 28; № 16, ст. 131; № 18, ст. 143; № 20, ст. 153; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 12 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года):
пункт 1 статьи 321 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

"4) кепіл берушіде өзге мүлік болмаған кезде кепіл ұстаушы талабының алдында басымдыққа ие болмайтын кепіл берушінің үшінші тұлғалар алдындағы атқарушылық құжаттар бойынша міндеттемелерін орындау мақсатында кепілге салынған нәрседен ақы өндіріп алуға құқылы.".
2. 1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 219-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж. N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 10, 106-құжат; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 15, 137-құжат; N 18, 142-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 21-22, 87-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 72-құжат; N 15, 92-құжат; 2007 ж., N 1, 2-құжат; N 4, 33-құжат; N 5-6, 40-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 17, 140-құжат; 2008 жылғы 7 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық іс жүргізу кодекстеріне және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне есірткінің заңсыз айналымы саласындағы жауапкершілікті күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 27 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 229-бапта:
тақырыбында "жекеше нотариустардың" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушыларының" деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші бөлігінің бірінші абзацында "Жекеше нотариустың," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушының" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8, 189-құжат; N 18, 339-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 23-24, 192-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 23, 139, 142-құжаттар; N 24, 154-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 5-6, 40-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 17, 140-құжат; N 20, 152-құжат):
1) 23-баптың 2-тармағы "сотталғандар жөнінде" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын;

"4) обращения взыскания на предмет залога в целях исполнения обязательств залогодателя по исполнительным документам перед третьими лицами, не имеющими преимущества перед требованием залогодержателя, при отсутствии у залогодателя иного имущества.".
2. В Уголовный кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 15-16, ст. 211; 1998 г., № 16, ст. 219; № 17-18, ст. 225; 1999 г., № 20, ст. 721; № 21, ст. 774; 2000 г, № 6, ст. 141; 2001 г., № 8, ст. 53, 54; 2002 г., № 4, ст. 32, 33; № 10, ст. 106; № 17, ст. 155; № 23-24, ст. 192; 2003 г., № 15, ст. 137; № 18, ст. 142; 2004 г., № 5, ст. 22; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139; 2005 г., № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 21-22, ст. 87; 2006 г., № 2, ст. 19; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 12, ст. 72; № 15, ст. 92; 2007 г., № 1, ст. 2; № 4, ст. 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 17, ст. 140; Закон Республики Казахстан от 27 июня 2008 года "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, уголовно-процессуальный кодексы Республики Казахстан и Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам усиления ответственности в сфере незаконного оборота наркотиков" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 7 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года):
1) в статье 229:
в заголовке после слов "частными нотариусами" дополнить словами ", частными судебными исполнителями";
в абзаце первом части первой после слов "частным нотариусом" дополнить словами ", частным судебным исполнителем".
3. В Уголовно-исполнительный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 24, ст. 337; 2000 г., № 6, ст. 141; № 8, ст. 189; № 18, ст. 339; 2001 г., № 8, ст. 53; № 17-18, ст. 245; № 24, ст. 338; 2002 г., № 23-24, ст. 192; 2004 г., № 5, ст. 22; № 23, ст. 139, 142; № 24, ст. 154; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 17, ст. 140; № 20, ст. 152):
1) пункт 2 статьи 23 после слов "от уплаты штрафа," дополнить словом "государственный";

2) 57-бапта:
1-тармақ "атқару үшін" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын;
2-тармақ "тұрған жері бойынша" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын;
3) 59-бапта:
тақырыбы мен мәтінінде "Сот атқарушысының", "Сот атқарушысы", "сот атқарушысы", "сот атқарушысының" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік сот атқарушысының", "Мемлекеттік сот атқарушысы", "мемлекеттік сот атқарушысы", "мемлекеттік сот атқарушысының" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақта "сот атқарушысының өзі тұратын" деген сөздер алып тасталсын;
4) 62-бапта "мүмкін болса," деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын.
4. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 7-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 14, 103-құжат; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 3-4, 16-құжат; N 5, 25-құжат; N 6, 42-құжат; N 16, 91-құжат; N 142-құжат; 2005 ж., N 21-22, 87-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 4, 25-құжаттар; N 8, 45-құжат; N 11, 55-құжат; N 13, 85-құжат; 2007 ж., N 3, 21-құжат; N 4, 28-құжат; N 5-6, 37-құжат; N 8, 52-құжат; N 9, 67-құжат; N 12, 88-құжат):
406-бап мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
"6. Сот шешімдерін орындау үшін белгіленген тәртіппен мүлікті сату кезінде сатушы ретінде сот орындаушысы шығады.".
5. 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 21-22, 281-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 10, 49-құжат; N 14, 109-құжат; N 15, 138-құжат; 2004 ж., N 5, 25-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 140-құжат; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 13, 53-құжат; N 24, 123-құжат; 2006 ж., N 2, 19-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72-құжат; N 13, 86-құжат; 2007 ж., N 3, 20-құжат; N 4, 28-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 13, 99-құжат; 2008 жылғы 23 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 24 шілдеде "Казахстанская правда" газетінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне корпоративтік дауларды шешу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 15 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):

2) в статье 57:
пункт 1 после слов "для исполнения" дополнить словом "государственному";
пункт 2 после слова "производится" дополнить словом "государственным";
3) в статье 59:
в заголовке и тексте слова "судебного", "Судебный", "судебный" заменить соответственно словами "государственного судебного", "Государственный судебный", "государственный судебный";
пункт 4 исключить;
в пункте 5 слова ", при котором состоит судебный исполнитель," исключить;
4) в статье 62 после слов "по представлению" дополнить словом "государственного".
4. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст. 642; № 23, ст. 929; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; № 22, ст. 408; 2001 г., № 23, ст. 309; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 7; № 4, ст. 25; № 11, ст. 56; № 14, ст. 103; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 3-4, ст. 16; № 5, ст. 25; № 6, ст. 42; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142 ; 2005 г., № 21-22, ст. 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24, 25; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 3, ст. 21; № 4, ст. 28; № 5-6, ст. 37; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 12, ст. 88):
статью 406 дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. При продаже имущества в порядке, установленном для исполнения судебных решений, в качестве продавца выступает судебный исполнитель.".
5. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 18, ст. 644; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; 2001 г., № 8, ст. 52; № 15-16, ст. 239; № 21-22, ст. 281; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 10, ст. 49; № 14, ст. 109; № 15, ст. 138; 2004 г., № 5, ст. 25; № 17, ст. 97; № 23, ст. 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 13, ст. 53; № 24, ст. 123; 2006 г., № 2, ст. 19; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72; № 13, ст. 86; 2007 г., № 3, ст. 20; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 13, ст. 99; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разрешения корпоративных споров" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2008 года и "Казахстанская правда" 24 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специализированных межрайонных судов по делам несовершеннолетних" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 июля 2008 года):

1) 141-баптың екінші бөлігінің 2) және 3)-тармақшалары "оның" деген сөзден кейін "туылған күні," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 146-баптың бірінші бөлігінің 3) және 4)-тармақшалары "көрсетілген болса)," деген сөздерден кейін "туылған күні," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 150-баптың екінші бөлігінде:
2) тармақша "талап қоюшының атауы, оның" деген сөздерден кейін "туылған күні," деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша "құжатта көрсетілген болса)," деген сөздерден кейін "туылған күні," деген сөздермен толықтырылсын;
4) 236-бапта:
екінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарабы мемлекет болып табылатын, мүлік тәркілеген, мемлекет кірісіне өндіріп алынған, сондай-ақ қылмыспен келтірілген залал өндіріп алынған, мерттігуден немесе денсаулыққа езге де зиян келуден, асыраушысынан айрылуынан келтірілген залалдың орны толтырылған жағдайларда сот өз бастамасымен атқару құжатын аумағы бойынша тиісті атқарушылық іс жүргізу органына орындауға жолдайды.";
төртінші бөлігінің жетінші және сегізінші абзацтары "құжатта көрсетілген болса)," деген сөздерден кейін "туылған күні," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-бөлікпен толықтырылсын:
"6. Атқарушылық іс жүргізу органдары сот шешімінің орындалғандығы туралы шешім шығарған сотты хабарландыруы, не орындаудың белгіленген қылмыстық іс жүргізу мерзімі өткен соң орындалмаудың себептері туралы жазбаша ақпарат беруі тиіс";
5) 240-4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"240-4-бап. Сот орындаушысының ұсыныстарын қарау
1. Судья сот орындаушысының ұсынысын сотқа келіп түскен күннен бастап он күн ішінде шешеді. Сот борышкерді және өндіріп алушыны сот орындаушысының ұсынысы келіп түскені туралы хабардар етеді, сот отырысының өткізілетін уақыты мен орнын хабарлайды. Сот отырысының өткізілетін уақыты мен орны туралы тиісінше хабардар етілген борышкердің немесе өндіріп алушының келмей қалуы істі қарауға кедергі болмайды. Судья сот орындаушысының ұсынысын қарап, ұйғарым шығарады.
Сот ұйғарымының көшірмесі борышкер мен өндіріп алушыға үш күн мерзімде жіберіледі.
2. Соттың ұйғарымына осы Кодексте белгіленген тәртіппен шағымдануға немесе наразылық білдірілуі мүмкін.";
6) мынадай мазмұндағы 240-7-баппен толықтырылсын:
"240-7-бап. Сот орындаушының қаулысын санкциялау
1. Заңмен белгіленген жағдайларда сот орындаушысы соттың санкциялануына жататын атқарушылық әрекеттерді жүргізу туралы қаулы шығарады. Қаулыда санкцияланатын әрекеттерді қабылдауда қажеттілік туғызған уәждер мен негіздер жазылуы тиіс.
2. Санкциялануға жататын атқарушылық әрекеттерді жүргізу туралы қаулыны сот орындаушысы сотқа ұсынады. Қаулыға қоса санкцияланатын әрекеттерді қабылдаудың негізділігін растайтын атқарушылық іс жүргізудің материалдары тіркеледі.

1) подпункты 2) и 3) части второй статьи 141 после слова "его" дополнить словами "дата рождения,";
2) подпункты 3) и 4) части первой статьи 146 после слов "удостоверяющем личность)" дополнить словами ", дата рождения";
3) в части второй статьи 150:
подпункт 2) после слов "истца, его" дополнить словами "дата рождения,";
подпункт 3) после слов "удостоверяющем личность)" дополнить словами ", дата рождения";
4) в статье 236:
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
"В случаях конфискации имущества, взыскания в доход государства, а также взыскания ущерба, причиненного преступлением, возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, потерей кормильца, где стороной является государство, суд по своей инициативе направляет исполнительный документ для исполнения в соответствующий орган исполнительного производства по территориальности.";
абзацы седьмой и восьмой части четвертой после слов "удостоверяющем личность)" дополнить словами ", дата рождения";
дополнить частью шестой следующего содержания:
"6. Органы исполнительного производства должны уведомить суд, вынесший решение, об исполнении судебного решения, либо по истечении установленного процессуального срока исполнения предоставить письменную информацию о причинах неисполнения.";
5) статью 240-4 изложить в следующей редакции:
"Статья 240-4. Рассмотрение представлений судебного исполнителя
1. Представление судебного исполнителя разрешается судьей в течение десяти дней со дня его поступления в суд. Суд извещает должника и взыскателя о поступившем представлении судебного исполнителя, сообщает время и место проведения судебного заседания. Неявка должника или взыскателя, надлежащим образом извещенного о времени и месте проведения судебного заседания, не является препятствием к рассмотрению дела. Рассмотрев представление судебного исполнителя, судья выносит определение.
Копия определения суда высылается должнику и взыскателю в трехдневный срок.
2. Определение суда может быть обжаловано или опротестовано в порядке, установленном настоящим Кодексом.";
6) дополнить статьей 240-7 следующего содержания:
"Статья 240-7. Санкционирование постановления судебного исполнителя
1. В установленных законом случаях судебный исполнитель выносит постановление о производстве исполнительных действий, подлежащих санкционированию судом. В постановлении должны быть изложены мотивы и основания, в силу которых возникла необходимость в принятии санкционируемых действий.
2. Постановление о производстве исполнительных действий, подлежащих санкционированию, представляются судебным исполнителем в суд. К постановлению прилагаются материалы исполнительного производства, подтверждающие обоснованность принятия санкционируемых действий.

3. Сот орындаушының қаулысы сотқа материалдар түскен күні сот қарауы тиіс.
4. Сот орындаушының қаулысын және оған қоса тіркелген атқарушылық іс жүргізудің материалдарын қарай келіп, сот атқарушылық әрекеттерді жүзеге асыруға санкция береді немесе санкция беруден бас тартады.
Санкция беру судьяның қолымен расталатын "Санкциялаймын" деген сот мөртаңбасын сот орындаушысының қаулысына қою жолымен жүзеге асырылады.
Санкция беруден бас тартқан жағдайда судья атқарушылық әрекеттерді жүргізуге санкция беруден бас тарту туралы уәж етілген ұйғарым шығарады.
5. Соттың ұйғарымына осы Кодексте белгіленген тәртіппен шағымдануға немесе наразылық білдіруге болады.".
6. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 11, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжат; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20, 23-құжаттар; N 4, 28, 33-құжаттар; N 5-6, 40-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 12, 88-құжат; N 13, 99-құжат; N 15, 106-құжат; N 16, 131-құжат; N 17, 136, 139, 140-құжаттар; N 18, 143, 144-құжаттар; N 19, 146, 147-құжаттар; N 20, 152-құжат; N 24, 180-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат; 2008 жылғы 7 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық іс жүргізу кодекстеріне және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне есірткінің заңсыз айналымы саласындағы жауапкершілікті күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 27 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 12 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке және заңды тұлғалардың нысанды және арнаулы киімді киіп жүруі (пайдалануы) мәселесі бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 22 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 23 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 24 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 15 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):

3. Постановление судебного исполнителя должно быть рассмотрено судом в день поступления материалов в суд.
4. Рассмотрев постановление судебного исполнителя и приложенные к нему материалы исполнительного производства, суд дает санкцию на совершение исполнительных действий или отказывает в даче санкции.
Дача санкции осуществляется путем проставления на постановлении судебного исполнителя штампа суда "Санкционирую", заверяемого подписью судьи.
В случае отказа в даче санкции судья выносит мотивированное определение об отказе в даче санкции на проведение исполнительных действий.
5. Определение суда может быть обжаловано или опротестовано в порядке, установленном настоящим Кодексом.".
6. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г. № 6-7, ст. 27; Закон Республики Казахстан от 27 июня 2008 года "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, уголовно-процессуальный кодексы Республики Казахстан и Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам усиления ответственности в сфере незаконного оборота наркотиков" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 7 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросу ношения (использования) форменной и специальной одежды физическими и юридическими лицами" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 12 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 22 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2008 года и "Казахстанская правда" 24 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специализированных межрайонных судов по делам несовершеннолетних" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 июля 2008 года):

1) 34-баптың:
тақырыбында "жеке нотариустар" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушылар" деген сөздермен толықтырылсын:
екінші бөлік "жеке нотариус," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушысы," деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлік "жеке нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 48-баптың екінші және үшінші бөліктерінің екінші абзацтары "жеке нотариусқа," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушысына," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 52-баптың бірінші бөлігі "жеке нотариустарды," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларын," деген сөздермен толықтырылсын;
4) 88-бапта:
үшінші бөлікте:
бірінші абзац "жеке нотариустың," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушысының," деген сөздермен толықтырылсын;
сегізінші абзац "жеке нотариустарға," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларына," деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөліктің екінші абзацы "жеке нотариустарға," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларына," деген сөздермен толықтырылсын;
5) 88-1-баптың екінші бөлігінде:
бірінші абзац "жекеше нотариустың," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушысының," деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзац "жеке нотариустарға," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларына," деген сөздермен толықтырылсын;
6) 175-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы "жеке нотариустарға" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушыларына" деген сөздермен толықтырылсын;
7) 541-баптың бірінші бөлігі "жекеше нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылар," деген сөздермен толықтырылсын;
8) 636-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы елу екінші абзацпен толықтырылсын:
"атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органның (175-бап (екінші бөлік) (осы бұзушылықтарды жеке сот орындаушылары жасаған кезде))";
9) 650-баптың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы алып тасталсын;
10) 708-бапта:
бірінші бөлігі алып тасталсын;
екінші бөлігінде:
"мәжбүрлеп" деген сөз алып тасталсын;
"сот" деген сөзден кейін ", уәкілетті орган" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлігі "сотқа" деген сөзден кейін ", уәкілетті органға" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөлігі:
"шығарған сот" деген сөздерден кейін ", уәкілетті орган" деген сөздермен толықтырылсын;
"орындату үшін" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын;
11) 709-бапта:
бірінші бөлігі алып тасталсын;
екінші бөлігінде:
бірінші абзацта:
"мәжбүрлеп" деген сөз алып тасталсын;
"Сот" деген сөзден кейін ", уәкілетті орган" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық салу саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша айыппұлды өндіріп алу туралы қаулыны Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен салық қызметінің органдары орындайды";
төртінші бөлігінде:
"мәжбүрлеп" деген сөз алып тасталсын;
"қаулы" деген сөз "қаулыны" деген сөзбен ауыстырылсын;
"сот орындаушысына жіберіледі" деген сөздер "сот, уәкілетті орган мемлекеттік сот орындаушысы жібереді" деген сөздермен ауыстырылсын;

1) в статье 34:
в заголовке после слов "частных нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
часть вторую после слов "частный нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
часть третью после слов "частными нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
2) абзацы вторые части второй и третьей статьи 48 после слов "частного нотариуса," дополнить словами "частного судебного исполнителя,";
3) часть первую статьи 52 после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
4) в статье 88:
в части третьей:
абзац первый после слов "частным нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
абзац восьмой после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
абзац второй части четвертой после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
5) в части второй статьи 88-1:
абзац первый после слов "частным нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
абзац второй после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
6) абзац второй части второй статьи 175 после слов "частных нотариусов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
7) часть первую статьи 541 после слов "частными нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
8) подпункт 1) части первой статьи 636 дополнить абзацем пятьдесят вторым следующего содержания:
"уполномоченного органа по обеспечению исполнения исполнительных документов (статья 175 (часть вторая) (когда эти нарушения совершены частными судебными исполнителями));";
9) подпункт 4) части первой статьи 650 исключить;
10) в статье 708:
часть первую исключить;
в части второй:
слова "о принудительном" заменить словом "о";
после слова "судом" дополнить словами ", уполномоченным органом";
в части третьей после слова "суду" дополнить словами ", уполномоченному органу";
в части четвертой:
после слова "судом" дополнить словами ", уполномоченным органом";
после слова "постановление," дополнить словом "государственному";
11) в статье 709;
часть первую исключить;
в части второй:
в абзаце первом:
слово "принудительном" исключить;
после слова "судом" дополнить словами ", уполномоченным органом";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Постановление о взыскании штрафа по административным правонарушениям в области налогообложения исполняется органами налоговой службы в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан.";
в части четвертой:
слово "принудительном" исключить;
после слова "направляется" дополнить словами "судом, уполномоченным органом государственному";

12) 709-1-бап алып тасталсын.
7. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжат; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1,4, 5-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45, 46-құжаттар; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 77, 79-құжат; N 13, 85-құжат; N 16, 97, 98, 103-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж.,  N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат; N 5-6, 37, 40-құжаттар; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 102, 105-құжаттар; N 15, 106-құжат; N 18, 144-құжат; N 20, 152-құжат; N 24, 178-құжат; 2008 ж., N 6-7, 25, 27-құжаттар; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 16 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 17 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне концессия мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 10-баптың 1-тармағының 20) тармақшасында "жеке нотариус," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушысы," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 68-баптың 5-тармағының бірінші бөлігінде "жеке нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылар," деген сөздермен толықтырылсын;
144-баптың 30) тармақшасында "жеке нотариус," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушысы," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 154-баптың 1) тармақшасында "жеке нотариустар мен" деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларының," деген сөздермен толықтырылсын;
4) 163-баптың 3) тармақшасында "адвокаттар мен" деген сөзден кейін "жеке сот орындаушыларының," деген сөздермен толықтырылсын;
5) 164-баптың 1 және 2-тармақтарында "Адвокаттар мен" деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларының," деген сөздермен толықтырылсын;
6) 25-тараудың 2-параграфының тақырыбында "адвокаттар мен" деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылар," деген сөздермен толықтырылсын;

12) статью 709-1 исключить.
7. В Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 11-12, ст. 168; 2002 г., № 6, ст. 73, 75; № 19-20, ст. 171; 2003 г., № 1-2, ст. 6; № 4, ст. 25; № 11, ст. 56; № 15, ст. 133, 139; № 21-22, ст. 160; № 24, ст. 178; 2004 г., № 5, ст. 30; № 14, ст. 82; № 20, ст. 116; № 23, ст. 140, 142; № 24, ст. 153; 2005 г., № 7-8, ст. 23; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, cт. 4, 5; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45, 46; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 77, 79; № 13, ст. 85; № 16, ст. 97, 98, 103; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4: № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; № 5-6, ст. 37, 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 14, ст. 102, 105; № 15, ст. 106; № 18, ст. 144; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 6-7, ст. 25, 27; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам концессии" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 16 июля 2008 года и "Казахстанская правда" 17 июля 2008 года):
1) в подпункте 20) пункта 1 статьи 10 после слов "частный нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,";
2) в части первой пункта 5 статьи 68 после слов "частными нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
в подпункте 30) статьи 144 после слов "частным нотариусом," дополнить словами "частным судебным исполнителем,";
3) в подпункте 1) статьи 154 после слов "частным нотариусам" дополнить словами ", частным судебным исполнителям";
4) в подпункте 3) статьи 163 после слов "доход адвокатов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
5) в пунктах 1 и 2 статьи 164 после слов "доходов адвокатов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
6) в заголовке параграфа 2 Главы 25 после слов "Доход адвокатов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";

7) 167-бапта:
тақырыбында "Адвокаттар мен" деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларының," деген сөздермен толықтырылсын;
"адвокаттар мен," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларының," деген сөздермен толықтырылсын;
"адвокаттық" деген сөзден кейін ", жеке сот орындаушылық" деген сөздермен толықтырылсын;
"заң көмегін" деген сөздерден кейін "атқарушылық іс-әрекеттер," деген сөздермен толықтырылсын;
8) 168-баптың 1-тармағында "Адвокаттар мен" деген сездерден кейін "жеке сот орындаушыларының," деген сөздермен толықтырылсын;
9) 225-баптың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы "нотариаттық іс-әрекеттерді" деген сөздерден кейін "және жеке сот орындаушыларының қызметін" деген сөздермен толықтырылсын:
10) 315-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы ", жеке сот орындаушылары" деген сөздермен толықтырылсын:
11) 317-баптың 2-тармағы "жеке нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
12) 318-баптың 1-1-тармағындағы "жеке нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
13) 342-бапта:
1 және 2-тармақтарында "жеке нотариустар мен" деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушыларын," деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақтағы "жеке нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
14) 344-баптың 1-тармағында "жеке нотариустар мен" деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
15) 348-бапта:
2-тармақтың бірінші абзацында "жеке нотариустар," деген сөздерден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта "жеке нотариустар," және "жеке нотариустарға," деген сөздерден кейін тиісінше "жеке сот орындаушылары," және "жеке сот орындаушыларына" деген сөздермен толықтырылсын;
16) 518-баптың 1-тармағының 4) тармақшасында:
"прокурордың" деген сөз "соттың" деген сөзбен ауыстырылсын.
8. 2003 жылғы 5 сәуіріндегі Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж, N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 3-құжат; N 2, 14, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 18, 144-құжат; N 23, 173-құжат; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):

7) в статье 167:
в заголовке после слов "доход адвокатов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
после слов "Доходом адвокатов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
после слов "осуществления адвокатской" дополнить словами ", частной судебной исполнительской";
после слов "юридической помощи" дополнить словами ", исполнительных действий";
8) в пункте 1 статьи 168 после слов "доходам адвокатов" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
9) подпункт 4) части первой статьи 225 дополнить словами "и деятельности частных судебных исполнителей";
10) подпункт 2) пункта 1 статьи 315 дополнить словами ", частные судебные исполнители";
11) в пункте 2 статьи 317 после слов "частные нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
12) в пункте 1-1 статьи 318 после слов "частные нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
13) в статье 342:
в пунктах 1 и 2 после слов "частных нотариусов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
в пункте 3 после слов "частные нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
14) в пункте 1 статьи 344 после слов "частные нотариусы," дополнить словами "частные судебные исполнители,";
15) в статье 348:
в абзаце первом пункта 2 после слов "частными нотариусами," дополнить словами "частными судебными исполнителями,";
в пункте 3 после слов "частными нотариусами," и "частным нотариусам" дополнить соответственно словами "частными судебными исполнителями," и "частным судебным исполнителям";
16) в подпункте 4) пункта 1 статьи 518 слово "прокурора" заменить словом "суда".
8. В Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 7-8, ст. 40; № 15, ст. 139; 2004 г., № 18, ст. 106; 2005 г., № 11, ст. 43; № 21-22, ст. 86; 2006 г, № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 3; № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 144; № 23, ст. 173; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года):

1) 24-баптың 1-тармағының 17) тармақшасында "сот актілерін," деген сөздерден кейін "сот орындаушыларының қаулыларын," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 26-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) атқарушылық іс жүргізу органдары мен жеке сот орындаушыларына - олардың іс жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу істері бойынша атқарушылық іс жүргізу органының немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сотпен санкцияланған сот орындаушысының қаулысы негізінде;".
9. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңына (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесі Жаршысы, 1995 ж. N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2,184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N Ц, 56, 67-құжат; N 15, 138, 139-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 15, 86-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 55, 58-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 11, 55-құжат; N 16, 99-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 4,98, 170-құжат):
1) 50-баптың 6-тармағында:
д-1)-тармақшасында "прокурор" деген сөз "сот" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы д-2) тармақшасымен толықтырылсын:
"д-2) жеке сот орындаушыларына: олардың жүргізіп жатқан атқару істері бойынша жеке сот орындаушысының жеке мөрімен расталған және сот санкция берген қаулысы негізінде.";
2) 51-баптың 1-тармағының бірінші бөлігінде:
бірінші сөйлемде:
"жүргізу органдарының" деген сөздер "жүргізу органдары мен жеке сот орындаушысының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"прокурор" деген сөз "сот" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші сөйлемде:
"Атқарушылық іс жүргізу органдары" деген сөздерден кейін "және жеке сот орындаушысы" деген сөздермен толықтырылсын;
"салынған айыппұлдар" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушысының іс-әрекетін төлеу" деген сөздермен толықтырылсын.
10. "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2007 ж. N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 20, 152-құжат; 2008 жылғы 30 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 31 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қамауға алу, үйде қамауда ұстау түріндегі бұлтартпау шараларын қолдану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):

1) в подпункте 17) пункта 1 статьи 24 после слов "судебные акты," дополнить словами "постановления судебных исполнителей,";
2) пункт 3 статьи 26 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или частного судебного исполнителя;".
9. В Закон Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 15, ст. 281; № 19, ст. 370; 1997 г., № 5, ст. 58; № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 9, ст. 86; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 5, ст. 31; № 10, ст. 51; № 11, ст. 56, 67; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 15, ст. 86; № 16, ст. 91; № 23, ст. 140; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 98, 170):
1) в пункте 6 статьи 50:
в подпункте д-1) слово "прокурором" заменить словом "судом";
дополнить подпунктом д-2) следующего содержания:
"д-2) частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании постановления частного судебного исполнителя, заверенного личной печатью и санкционированного судом.";
2) в части первой пункта 1 статьи 51:
в предложении первом:
после слов "органов исполнительного производства" дополнить словами "и частным судебным исполнителем";
слово "прокурором" заменить словом "судом";
в предложении третьем:
после слов "органами исполнительного производства" дополнить словами ", частным судебным исполнителем";
после слов "в процессе исполнения исполнительного документа," дополнить словами "сумм оплаты деятельности частного судебного исполнителя".
10. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184; 1998 г., № 15, ст. 208; 1999 г., № 8, ст. 247; № 21, ст. 774; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 6, ст. 142; 2001 г., № 20, ст. 257; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам применения мер пресечения в виде ареста, домашнего ареста" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 30 июля 2008 года и "Казахстанская правда" 31 июля 2008 года):

1) 21-баптың 1-тармағының 5-3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 44-баптың 8-1) тармақшасы алынып тасталсын.
11. "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжат; N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 13-14, 174-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 12, 82-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; 2008 жылғы 30 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 31 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы "Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):
10-баптың 1-тармағы 9) тармақшада ", сондай-ақ" деген сөздерден кейін "атқарушылық іс жүргізуі бойынша борышкерлерді және" деген сөздермен толықтырылсын.
12. "Банкроттық туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 1-2, 7-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 14, 198-құжат; N 17-18, 225-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 4, 26-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 57-құжат; 2006 ж., N 1, 4-құжат; N 3, 22-құжат, N 4, 24-құжат; N 13, 86-құжат, N 15, 95-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 14, 18-құжаттар; N 9, 67-құжат; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 27-баптың 2-тармағында "уәкілетті органға" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушыларының алқасына" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 67-баптың 2) тармақшасында "уәкілетті органға" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушыларының алқасына" деген сөздермен толықтырылсын.
13. "Сот приставтары туралы" 1997 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997., N 13-14, 201-құжат; 2003 ж., N 10, 49-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжаттар; 2007 ж., N 8, 52-құжат; N 20, 152-құжат):

1) подпункт 5-3) пункта 1 статьи 21 исключить;
2) подпункт 8-1) статьи 44 исключить.
11. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; 1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; № 23, ст. 309; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154, 155; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 30 июля 2008 года и "Казахстанская правда" от 31 июля 2008 года):
в подпункте 9) пункта 1 статьи 10 после слов ", а также" дополнить словами "розыск должников по исполнительным производствам и".
12. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22, № 4, ст. 24; № 13, ст. 86, № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года):
1) в пункте 2 статьи 27 после слов "уполномоченному органу" дополнить словами ", в коллегию частных судебных исполнителей";
2) в подпункте 2) статьи 67 после слов "уполномоченному органу" дополнить словами ", коллегии частных судебных исполнителей".
13. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О судебных приставах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 201; 2003 г., № 10, ст. 49; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 8, ст. 52; № 20, ст. 152):

мынадай мазмұндағы 9-1-баппен толықтырылсын:
"9-1-бап. Сот приставының әрекеттеріне шағым жасау
Сот приставының әрекетіне мүдделі тұлға сотқа шағым жасауы мүмкін. Шағым Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде сотқа беріледі.".
14. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24,198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22,160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 23,140, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; N 11, 39-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23,104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 69-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; N 4, 28, 30-құжаттар; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 24, 178-құжат):
1) 22-1-баптың 2-тармағында:
бірінші бөлік "Адвокаттар," деген сөзден кейін "жеке сот орындаушылары," деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші бөлік "адвокат" деген сөзден кейін ", жеке сот орындаушысы" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 50-баптың 4-тармағы мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"2-1) сот орындаушыларына - олардың іс жүргізіп жатқан атқарушылық құжаттар бойынша сот санкция берген сот орындаушысының қаулысы негізінде;".
15. "Ақша төлемі мен аударымы туралы" 1998 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 11-12, 177-құжат; N 24, 445-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2003 ж., N 4, 25-құжат; N 10, 49, 51-құжаттар; N 15, 138-құжат; 2004 ж., N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; 2006 ж., N 11, 55-құжат):
1) 14-баптың 3-тармағының екінші бөлігінде "өндіріп алу туралы" деген сөздерден кейін ", жеке сот орындаушыларының" деген сөздерімен толықтырылсын;
2) 20-баптың 1-тармағында:
"аумақтық бөлімінің мөрімен" деген сөздерден кейін "немесе жеке сот орындаушысының мөрімен" деген сөздермен толықтырылсын;
"прокурор" деген сөз "сот" деген сөзбен ауыстырылсын.
16. "Кредиттік серіктестіктер туралы" 2003 жылғы 28 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 5, 32-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 11, 55 құжат):
21-баптың 5-тармағының 2-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1) атқарушылық іс жүргізу органдарына және жеке сот орындаушыларына: атқарушылық іс жүргізу органының немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот санкция берген сот орындаушысының қаулысы негізінде өздері жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу бойынша;".

дополнить статьей 9-1 следующего содержания:
"Статья 9-1. Обжалование действий судебного пристава
Действия судебного пристава могут быть обжалованы заинтересованным лицом в суд. Жалоба подается в суд в порядке и сроки, которые предусмотрены гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.".
14. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 437; 1999 г., № 8, ст. 237; № 23, ст. 925; 2001 г., № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; 2002 г., № 1, ст. 1; № 23-24, ст. 198; 2003 г., № 1-2, ст. 9; № 11, ст. 56; № 15, ст. 139; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 23, ст. 140, 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 11, ст. 39; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 8, ст. 45; № 12, ст. 69; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 28, 30; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 24, ст. 178):
1) в пункте 2 статьи 22-1:
часть первую после слов "Для адвокатов," дополнить словами "частных судебных исполнителей,";
часть четвертую после слов "адвокатом" дополнить словами ", частным судебным исполнителем";
2) пункт 4 статьи 50 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) судебным исполнителям - по находящимся в их производстве исполнительным документам на основании постановления судебного исполнителя, санкционированного судом;".
15. В Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 11-12, ст. 177; № 24, ст. 445; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2003 г., № 4, ст. 25; № 10, ст. 49, 51; № 15, ст. 138; 2004 г., № 23, ст. 140; 2005 г., № 14, ст. 55; 2006 г., № 11, ст. 55):
1) часть вторую пункта 3 статьи 14 после слов "налоговой задолженности" дополнить словами ", частных судебных исполнителей";
2) в пункте 1 статьи 20:
после слова "производства" дополнить словами "или печатью частного судебного исполнителя,";
слово "прокурором" заменить словом "судом".
16. В Закон Республики Казахстан от 28 марта 2003 года "О кредитных товариществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 5, ст. 32; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 11, ст. 55):
подпункт 2-1) пункта 5 статьи 21 изложить в следующей редакции:
"2-1) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или печатью частного судебного исполнителя;".

17. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 9, 41-құжат; 2004 ж., N 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., N 23, 141-құжат; 2007 ж, N 3, 20-құжат; N 20, 152-құжат; N 24,178-құжат):
1) 1-баптың 12)тармақшасын:
"нотариус," деген сөзден кейін "жеке сот орындаушысы," деген сөздермен толықтырылсын.
18. "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 14,119-құжат; 2004 ж., N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24 - құжат; N 14, 58-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 4, 28-құжат; N 9, 67-құжат; N 17, 141-құжат; 2008 жылғы 16 шілдедегі "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 17 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне концессия мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңы ):
43-баптың 3-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) атқарушылық іс жүргізу органдарына және жеке сот орындаушыларына: атқарушылық іс жүргізу органының немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот санкция берген сот орындаушысының қаулысы негізінде өздері жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу бойынша;".
19. "Микрокредиттік ұйымдар туралы" 2003 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 4, 23 - құжат; 2006 ж., N 11, 55 құжат; N 23, 140-құжат):
16-баптың 4-тармағының 2-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1) атқарушылық іс жүргізу органдарына және жеке сот орындаушыларына: атқарушылық іс жүргізу органының немесе жеке сот орындаушысының мөрімен расталған, сот санкция берген сот орындаушысының қаулысы негізінде өздері жүргізіп жатқан атқарушылық іс жүргізу бойынша;".
20. "Лицензиялау туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 2, 10-құжат; N 20, 152-құжат):
1) 27-бап мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) жеке сот орындаушыларының қызметі;";
2) 32-баптың 5) тармақшасы мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"жеке сот орындаушыларының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру;".
21. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 18, 142-құжат):

17. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 41; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178):
1) в подпункте 12) статьи 1 после слова "нотариус," дополнить словами "частный судебный исполнитель,".
18. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 119; 2004 г., № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18, № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам концессии" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 16 июля 2008 года и "Казахстанская правда" 17 июля 2008 года):
подпункт 4) пункта 3 статьи 43 изложить в следующей редакции:
"4) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или печатью частного судебного исполнителя;".
19. В Закон Республики Казахстан от 6 марта 2003 года "О микрокредитных организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 4, ст. 23; 2006 г., № 11, ст. 55, № 23, ст. 140):
подпункт 2-1) пункта 4 статьи 16 изложить в следующей редакции:
"2-1) органам исполнительного производства и частным судебным исполнителям: по находящимся в их производстве делам исполнительного производства на основании санкционированного судом постановления судебного исполнителя, заверенного печатью органа исполнительного производства или печатью частного судебного исполнителя;".
20. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст. 152):
1) статью 27 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) деятельность частных судебных исполнителей;";
2) подпункт 5) статьи 32 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"обязательное страхование гражданско-правовой ответственности частных судебных исполнителей;".
21. В Закон Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 142):

мынадай мазмұндағы 44-1-баппен толықтырылсын:
"44-1-бап. Сот шешімдерін орындау үшін белгіленген тәртіппен сатып алынған мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Сот орындаушысы мен сатып алушы қол қойған сатып алу-сату шарты сатып алушы сот шешімдерін орындау үшін белгіленген тәртіппен сатып алынған мүлікке меншік құқығын тіркеу үшін, негіз болып табылады.".
2-бап. Осы Заң оны алғаш рет ресми жариялағаннан кейін алты ай өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

дополнить статьей 44-1 следующего содержания:
"Статья 44-1. Государственная регистрация прав на имущество, приобретенное в порядке, установленном для исполнения судебных решений
Основанием для регистрации покупателем права собственности на имущество, приобретенное в порядке, установленном для исполнения судебных решений, является договор купли-продажи, подписанный судебным исполнителем и покупателем.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан