Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1199 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 желтоқсандағы N 2062 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 62-бабы 7-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1199 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері және көрсеткіштері" деген бөлімде:
"Бюджеттің атқарылу сапасын жақсарту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін жетілдіру" деген 1.1.1-міндетте:
"Атауы" деген баған "ақпараттық жүйесін" деген сөздерден кейін "жүйеге қосылу үшін қажетті техникалық жарақтандыру деңгейі бар" деген сөздермен толықтырылсын;
"Мемлекеттік бюджет қаржысын пайдалану кезінде қаржылық бұзушылықтардың алдын алу" деген 1.3-мақсатта:
"Нысаналы индикатор" деген жолдағы "Мемлекеттік бюджет" деген сөздер "Мемлекеттік мекемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Тәуекелдерді басқару аудитіне көшу жолымен бақылау тиімділігін арттыру" деген 1.3.2-міндетте "аудитіне" деген сөз "жүйесіне" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Тәуекел топтары бойынша бақылау объектілерін іріктеу және мониторинг жүйесін енгізу" деген жолдың "2009 жыл" деген бағаны "әзірлеу" деген сөзден кейін "және тәуекел топтары бойынша бақылау объектілерін іріктеу және мониторинг жүйесін автоматтандыру үшін талдамалы және әдістемелік негізді дайындау" деген сөздермен толықтырылсын;
"Салық қызметі органдары қызметтерінің тиімділігін арттыру" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Салық төлеушілерді салықтық бақылаумен қамтуды арттыру" деген 2.1.1-міндетте:
"Нәтижелі тексерулердің үлес салмағын ұлғайту" деген жолдың "Атауы" деген бағанында "Нәтижелі" деген сөзден кейін "жоспарлы" деген сөзбен толықтырылсын;
"Активтері жоқ салық төлеушілерге қатысты құқық қорғау органдарының бастамасымен қарастырылған салықтық тексерістердің нәтижелері бойынша анықталған бересілерді қоспағанда, салық түсімдері бойынша бересінің біріктірілген бюджет кірістерінің жалпы көлеміндегі үлесі" деген жолдың "2009 жыл" деген бағаны "0,7" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
"3.1. Сектораралық өзара іс-әрекет (мемлекеттік органдар арасындағы келісімдер негізінде)" деген бөлімнің "3.1.1. Салықтық әкімшілендіруді жақсарту және қоғамның салық қызметі органдарының жұмысына қанағаттану деңгейін өсіру жолымен салықтардың толық түсуін қамтамасыз ету" деген кіші бөлімінде:
"ҚМ іске асыратын іс-шаралар" деген бағанның бірінші абзацы алынып тасталсын;
"6. Мемлекеттік орган қызметінің қамтамасыз ету бойынша қызметтерге жолданған бюджеттік бағдарлама" деген бөлімде:
"001 Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"1. Мемлекеттік бюджетті атқаруды қамтамасыз ету бойынша қызметтер" деген кіші бөлімде:
"Көлем көрсеткіштерінде":
"Техникалық меморандум шеңберінде және ай сайынғы (IFS) және жылдық (GFS) жинақтарда орналастыру үшін ХВҚ арналған есепті деректерді дайындау, сондай-ақ ЕурАзЭҚ және рейтинг агенттіктеріне ақпаратты дайындау және беру" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Техникалық меморандум шеңберінде және ай сайынғы (IFS) және жылдық (GFS) жинақтарда орналастыру үшін ХВҚ арналған есепті деректерді дайындау, сондай-ақ ЕурАзЭҚ-қа, рейтинг агенттіктеріне, ҚҚА-ға ақпарат дайындау және беру";
"5. Салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету бойынша қызметтер" деген кіші бөлімде:
"Сапа көрсеткіштері" деген жолдың "Атауы" деген бағанында "Нәтижелі" деген сөзден кейін "жоспарлы" деген сөзбен толықтырылсын;
"Тиімділік көрсеткіштері" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "0,7" деген сандар "2" деген санмен ауыстырылсын;
"6. Қоғамның салық мәселелері бойынша хабардарлық деңгейін арттыру бойынша қызметтер" деген кіші бөлімде:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1199
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2009 года № 2062
В соответствии с подпунктом 1) пункта 7 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1199 "Об утверждении Стратегического плана Министерства финансов Республики Казахстан на 2009-2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2009-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "3. Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности Министерства финансов Республики Казахстан":
в стратегическом направлении 1. "Улучшение качества исполнения бюджета":
в задаче 1.1.1. "Совершенствование информационной системы казначейства":
графу "Наименование" после слов "(Казначейство - клиент)" дополнить словами ", имеющими необходимый уровень технического оснащения для подключения к системе";
в Цели 1.3. "Предупреждение финансовых нарушений при использовании средств государственного бюджета":
в строке "Целевой индикатор" слова "государственного бюджета" заменить словами "государственных учреждений";
в задаче 1.3.2. "Повышение эффективности контроля путем перехода к аудиту управления рисками" слово "аудиту" заменить словом "системе";
графу "2009 год" строки "Внедрение системы отбора и мониторинга объектов контроля по группам рисков" после слова "рисков" дополнить словами "и подготовка аналитической и методической основы для автоматизации системы отбора и мониторинга объектов контроля по группам рисков";
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности деятельности органов налоговой службы":
в задаче 2.1.1. "Повышение охвата налогоплательщиков налоговым контролем":
графу "Наименование" строки "Увеличение удельного веса результативных проверок" после слова "результативных" дополнить словом "плановых";
в графе "2009 год" строки "Доля недоимки по налоговым поступлениям в общем объеме доходов консолидированного бюджета без учета недоимки по результатам налоговых проверок, инициированных правоохранительными органами по налогоплательщикам, не имеющих активов (недоимка - 2)" цифры "0,7" заменить цифрой "2";
в подразделе "3.1.1. Обеспечение полноты поступления налогов путем улучшения налогового администрирования и роста уровня удовлетворенности общества деятельностью органов налоговой службы" раздела "3.1. Межсекторальное взаимодействие (на основе соглашений между государственными органами)":
абзац первый графы "Мероприятия, реализуемые МФ" исключить;
в разделе "6. Бюджетная программа, направленная на предоставление услуг по обеспечению деятельности государственного органа":
в Бюджетной программе (подпрограмме) "001 Обеспечение исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета":
в подразделе "1. Услуги по обеспечению исполнения государственного бюджета":
в "Показателях количества":
строку "Подготовка отчетных данных для МВФ в рамках Технического меморандума и для размещения в ежемесячных (IFS) и годовом (GFS) сборниках, а также подготовка и представление информации в ЕврАзЭс и рейтинговых агентств" изложить в следующей редакции:
"Подготовка отчетных данных для МВФ в рамках Технического меморандума и для размещения в ежемесячных (IFS) и годовом (GFS) сборниках, а также подготовка и представление информации в ЕврАзЭс, рейтинговым агентствам, АФН";
в подразделе "5. Услуги по обеспечению поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет":
в графе "Наименование" строки "Показатели качества" после слов "Увеличение удельного веса результативных" дополнить словом "плановых";
в графе "2009 год" строки "Показатели эффективности" цифры "0,7" заменить цифрой "2";
в подразделе "6. Услуги по повышению информированности общества по налоговым вопросам":

"Көлем көрсеткіштері" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "9 006 974", "446 340" деген сандар алынып тасталсын;
"9. Мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүзеге асырумен мемлекеттік қаржы ресурстарының тиімді пайдаланылуын бақылау бойынша қызметтер" деген кіші бөлімде:
"Міндеттері" деген жолда "аудитіне" деген сөз "жүйесіне" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Сапа көрсеткіштері" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "әзірлеу" деген сөзден кейін "және тәуекел топтары бойынша бақылау объектілерін іріктеу және мониторинг жүйесін автоматтандыру үшін талдамалы және әдістемелік негізді дайындау" деген сөздермен толықтырылсын;
"Нәтиже көрсеткіштерінде" деген жолдың "Атауы" деген бағанында "Мемлекеттік бюджет" деген сөздер "Мемлекеттік мекемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "33 333 732" деген сандар "33 015 442" деген сандармен ауыстырылсын;
"002 Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалар аудитін жүзеге асыру" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "26 000" деген сандар "16 305" деген сандармен ауыстырылсын;
"003 Банкроттық және тарату рәсімдерді жүргізу" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "131 938" деген сандар "128 713" деген сандармен ауыстырылсын;
"006 Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "4 223 995" деген сандар "649 529" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолда "4 223 995" деген сандар "649 529" деген сандармен ауыстырылсын;
"010 Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):

в графе "2009 год" строки "Показатели количества" цифры "9 006 974", "446 340" исключить;
в подразделе "9. Услуги по контролю за эффективным использованием государственных финансовых ресурсов, осуществлением процедур государственных закупок":
в строке "Задача" слово "аудиту" заменить словом "системе";
в графе "2009 год" строки "Показатели качества" после слова "рисков" дополнить словами "и подготовка аналитической и методической основы для автоматизации системы отбора и мониторинга объектов контроля по группам рисков";
в графе "Наименование" строки "Показатели результата" слова "государственного бюджета" заменить словами "государственных учреждений";
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "33 333 732" заменить цифрами "33 015 442";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "002 Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями":
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "26 000" заменить цифрами "16 305";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "003 Проведение процедур ликвидации и банкротства":
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "131 938" заменить цифрами "128 713";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "006 Приобретение акций международных финансовых организаций":
в графе "2009 год":
в строке "Показатели результата" цифры "4 223 995" заменить цифрами "649 529";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "4 223 995" заменить цифрами "649 529";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "010 Резерв Правительства Республики Казахстан":

"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағаны "14 750" деген сандармен толықтырылсын;
"022 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"Көлем көрсеткіштерінде":
"2009 жыл" деген бағанда:
"Қазақстан Республикасының ішінде кедендік ресімдеуге арналған пломбалау жүйесі үшін электрондық тығындау-пломбалау құрылғысын сатып алу" деген жолда "2 000" деген сандар алынып тасталсын;
"Аумақтық салық органдары мен Орталық аппарат үшін негізгі жабдықты сатып алу" деген жол "13" деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Кедендік бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері үшін негізгі құралдарды сатып алу
дана
10
";
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "563 212" деген сандар "763 998" деген сандармен ауыстырылсын;
"024 Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлық ақылар төлеу" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Көлем көрсеткіштері" деген жолда "1 022 507" деген сандар "1 010 157" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолда "1 022 507" деген сандар "1 010 157" деген сандармен ауыстырылсын;
"029 Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін құру" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"Атауы" деген бағанда:
"Қаржылық құжаттардың электрондық құжат айналымы (Қазынашылық — клиент) үшін қазынашылықтың ақпараттық жүйесін мемлекеттік мекемелермен біріктіру" деген сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржылық құжаттардың электрондық құжат айналымы (Қазынашылық - клиент) үшін жүйеге қосылу үшін қажетті техникалық жарақтандыру деңгейі бар мемлекеттік мекемелермен қазынашылықтың ақпараттық жүйесін біріктіру пайызы";
"031 "КААЖ" және "Электрондық кеден" ақпараттық жүйесін құру" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламада):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Көлем көрсеткіштерінде":
"АСКУЭ (газ) жүйесін дамыту және енгізу" деген жолда "3" деген сан алынып тасталсын;
"КААЖ" БҚҚ дамыту және енгізу" деген жолда "1" деген сан алынып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолда "733 758" деген сандар "616 976" деген сандармен ауыстырылсын;
"036 Салық заңнамасын өзгертуге байланысты салық органдарының ақпараттық жүйелерін жаңғырту" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Көлем көрсеткіштері" деген жолда "55" деген сандар "59" деген сандармен ауыстырылсын, "9" деген сан "117" деген сандармен ауыстырылсын;

графу "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" дополнить цифрами "14 750";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "022 Материально-техническое оснащение Министерства финансов Республики Казахстан":
в "Показателях количества":
в графе "2009 год":
в строке "Приобретение электронных запорно-пломбировочных устройств для систем пломбирования для таможенного оформления внутри Республики Казахстан" цифры "2 000" исключить;
строку "Приобретение основного оборудования для территориальных налоговых органов и Центрального аппарата" дополнить цифрами "13";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Приобретение основных средств для
Комитета таможенного контроля и
его территориальных подразделений
шт.
10
";
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "563 212" заменить цифрами "763 998";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "024 Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения":
в графе "2009 год":
в строке "Показатели количества" цифры "1 022 507" заменить цифрами "1 010 157";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 022 507" заменить цифрами "1 010 157";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "029 Создание информационной системы казначейства":
в графе "Наименование":
предложение "Процент интеграции информационной системы казначейства с государственными учреждениями для электронного документооборота финансовых документов (Казначейство - клиент)" изложить в следующей редакции:
"Процент интеграции информационной системы казначейства с государственными учреждениями для электронного документооборота финансовых документов (Казначейство - клиент), имеющими необходимый уровень технического оснащения для подключения к системе";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "031 Создание информационной системы "ТАИС" и "Электронная таможня"":
в графе "2009 год":
в "Показателях количества":
в строке "Развитие и внедрение системы АСКУЭ (газа)" цифру "3" исключить;
в строке "Развитие и внедрение ППО "ТАИС" цифру "1" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "733 758" заменить цифрами "616 976";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "036 Модернизация информационных систем налоговых органов, связанных с изменением налогового законодательства":
в графе "2009 год":
в строке "Показатели количества" цифры "55" заменить цифрами "59", цифру "9" заменить цифрами "117";

"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолда "2 770 435" деген сандар "2 839 893" деген сандармен ауыстырылсын;
"037 Офис ғимаратын салу үшін "Қаржы жүйесі органдарының мамандарын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру орталығы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"037 Офис ғимаратын салу үшін "Қаржы жүйесі органдарының мамандарын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру орталығы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"037 "Қаржы жүйесі органдарының мамандарын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру орталығы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту";
"040 Салық органдарының Ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарын салу" бюджеттік бағдарламасында (кіші бағдарламасында):
"Бағдарламаны іске асыру үшін шығыстар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "613 171" деген сандар "611 095" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы "067 Саяси партияларды қаржыландыру" бюджеттік бағдарламасымен (кіші бағдарламасымен) толықтырылсын:
"
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
067 Саяси партияларды қаржыландыру
Сипаттамасы
Саяси партияларды қаржыландыру
Стратегиялық бағыты
Мақсаты
Міндеті
Көрсеткіштері
Көрсеткіштері
Көрсеткіштердің атауы
Өлш. бірл.
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Көлем көрсеткіштері
Сайлауда жеңіске жеткен партия
Партия
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Саяси партияның жарғылық мақсаттарын, міндеттерін және құқықтарын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражат
мың теңге
719 830
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
719 830
";
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бюджет шығыстарының жиынтығы" кестесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 770 435" заменить цифрами "2 839 893";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "037 Увеличение уставного капитала "АО Центр подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов органов финансовой системы" для строительства офисного помещения":
предложение "037 Увеличение уставного капитала "АО Центр подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов органов финансовой системы" для строительства офисного помещения" изложить в следующей редакции:
"037 Увеличение уставного капитала АО "Центр подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов органов финансовой системы";
в Бюджетной программе (подпрограмме) "040 Строительство центров приема и обработки информации налоговых органов":
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "613 171" заменить цифрами "611 095";
дополнить Бюджетной программой (подпрограммой) "067 Финансирование политических партий" следующего содержания:
"
Администратор
бюджетной
программы
Министерство финансов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
067 Финансирование политических партий
Описание
Финансирование политических партий
Стратегическое
направление
Цель
Задача
Показатели
Показатели
Наименование
показателей
Ед.
изм.
2007 год
(отчет)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Партия выигравшая
выборы
Партия
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Средства из
республиканского
бюджета на
реализацию
уставных целей,
задач и прав
политической
партии
тыс.
тенге
719 830
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
719 830
";
таблицу "Свод бюджетных расходов Министерства финансов Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;