Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы № 136 және 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 166 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 852 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 852 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.01.21 № 148 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 29, 359-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесінде:
кіріспенің екінші абзацындағы «Шет ел азаматтарының құқықтық жағдайы туралы» деген сөздерден кейін «, «Босқындар туралы» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) босқын куәлігі.»;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
«8-1. Босқын куәлігі Қазақстан Республикасының босқындар туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен босқын мәртебесі берілген шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға беріледі.»;
10-тармақта:
бірінші абзацтағы «Жеке басты куәландыратын құжаттарды,» деген сөздердің алдынан «Босқын куәлігінен басқа,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Босқын куәлігін босқындар мәселелері жөніндегі қатынастарды реттеу саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган «Босқындар туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен береді.»;
11-тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«босқын мәртебесін беру туралы қолдаухаттың негізінде беріледі.»;
29-тармақ үшінші абзацтағы «азаматтығы жоқ адамдар» деген сөздерден кейін «;» белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«шетелдіктер және босқын мәртебесін алған азаматтығы жоқ адамдар»;
30-тармақта:
бірінші абзацтағы «Тіркеуге жататын адамдар» деген сөздердің алдынан «Босқындарды қоспағанда,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Босқындар уәкілетті органда тіркелу үшін бес күн мерзімде мынадай құжаттарды ұсынады:
босқындар мәселелері жөніндегі қатынастарды реттеу саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган берген тіркеуге арналған жолдама;
уәкілетті орган белгілеген нысандағы өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат.».

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года № 136 и от 12 июля 2000 года № 1063
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2010 года № 166. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 852
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 852 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 21.01.2012  № 148(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 29, ст. 359):
в Правилах документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце втором преамбулы после слов "О правовом положении иностранцев"," дополнить словами "О беженцах",";
пункт 2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) удостоверение беженца.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Удостоверение беженца выдается иностранцам и лицам без гражданства, которым в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о беженцах, присвоен статус беженца.";
в пункте 10:
в абзаце первом после слова "личность," дополнить словами "кроме удостоверения беженца,";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Удостоверение беженца выдается уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере регулирования отношений по вопросам беженцев, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О беженцах".";
абзац первый пункта 11 дополнить абзацем следующего содержания:
"ходатайства о присвоении статуса беженца.";
пункт 29 дополнить абзацем следующего содержания:
"иностранцы и лица без гражданства, получившие статус беженца.";
в пункте 30:
в абзаце первом после слова "регистрации," дополнить словами "за исключением беженцев,";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Беженцы для регистрации в уполномоченном органе в пятидневный срок предоставляют следующие документы:
направление на регистрацию, выданное уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере регулирования отношений по вопросам беженцев;
заявление по установленной уполномоченным органом форме;
документ, удостоверяющий личность.".

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.01.21 № 148 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21.01.2012 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов