Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру жөніндегі ведомствоаралық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 460 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 қазандағы № 1136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.10.2013 № 1136 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссия құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
№ 460 қаулысымен
бекітілген
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру мәселелері
жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2012 № 263 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.02.2013 N 179 қаулысымен.
Ахметов                    - Қазақстан Республикасының Премьер-
Серік Нығметұлы              Министрі, төраға
Орынбаев                   - Қазақстан Республикасы
Ербол Тұрмаханұлы            Премьер-Министрінің орынбасары,
төрағаның орынбасары
Егемберді                  - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Ерғали Қуандықұлы            халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі,
хатшы
Сағынтаев                  - Қазақстан Республикасы
Бақытжан Әбдірұлы            Премьер-Министрінің бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму
министрі
Исекешев                   - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы              Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі
Әбденов                    - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Серік Сақбалдыұлы            халықты әлеуметтік қорғау министрі
Жәмішев                    - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы            министрі
Жұмағалиев                 - Қазақстан Республикасының Көлік
Асқар Қуанышұлы              және коммуникация министрі
Жұмағұлов                  - Қазақстан Республикасының Білім
Бақытжан Тұрсынұлы           және ғылым министрі
Мамытбеков                 - Қазақстан Республикасының Ауыл
Асылжан Сарыбайұлы           шаруашылығы министрі
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Мұхтар Абрарұлы              ақпарат министрі
Досаев                     - Қазақстан Республикасының Экономика және
Ерболат Асқарбекұлы          бюджеттік жоспарлау министрі
Бижанов                    - Қазақстан Республикасы
Ақан Құсайынұлы              Парламенті Сенатының депутаты,
Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)
Исімбаева                  - Қазақстан Республикасы
Гүлмира Истайбекқызы         Парламенті Мәжілісінің
депутаты (келісім бойынша)
Смайылов                   - Қазақстан Республикасы
Әлихан Асханұлы              Статистика агенттігінің төрағасы
Айтжанов                   - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі»
Дулат Нулиұлы                акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Бишімбаев                  - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат
Қуандық Уәлиханұлы           қоры» акционерлік қоғамының
басқарма төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Құсайынов                  - Қазақстан Республикасы Кәсіподақтар
Әбілғазы Қалиақпарұлы        федерациясының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Мырзахметов                - «Атамекен» Одағы» Қазақстан
Абылай Исабекұлы             ұлттық экономикалық палатасының
басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 сәуірдегі
№ 460 қаулысымен
бекітілген
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже

О создании Межведомственной комиссии по реализации Программы занятости 2020
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 460. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2013 года № 1136
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.10.2013 № 1136.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам реализации Программы занятости 2020 (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 460
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам реализации
Программы занятости 2020
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2012 № 263; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.02.2013 № 179.
Ахметов
Серик Ныгметулы
Премьер-Министр Республики
Казахстан, председатель
Орынбаев
Ербол Турмаханович
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Егемберды
Ергали Куандыкулы
вице-министр труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан, секретарь
Сагинтаев
Бакытжан Абдирович
-
Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
регионального развития Республики
Казахстан
Абденов
Серик Сакбалдиевич
-
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Жамишев
Болат Бидахметович
Министр финансов Республики
Казахстан
Жумагалиев
Аскар Куанышевич
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Жумагулов
Бахытжан Турсынович
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Мамытбеков
Асылжан Сарыбаевич
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Кул-Мухаммед
Мухтар Абрарулы
-
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
Исекешев
Асет Орентаевич
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Досаев
Ерболат Аскарбекович
-
Министр экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Бижанов
Ахан Хусаинович
депутат Сената Парламента
Республики Казахстан, председатель
Комитета по социально-культурному
развитию (по согласованию)
Исимбаева
Гульмира Истайбековна
депутат Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Смаилов
Алихан Асханович
председатель Агентства Республики
Казахстан по статистике
Айтжанов
Дулат Нулиевич
-
председатель правления акционерного
общества «Национальный управляющий
холдинг «КазАгро» (по согласованию)
Бишимбаев
Куандык Валиханович
заместитель председателя Правления
акционерного общества «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» (по согласованию)
Кусаинов
Абельгази Калиакпарович
председатель правления Федерации
профсоюзов Республики Казахстан
(по согласованию)
Мырзахметов
Аблай Исабекович
председатель Правления Национальной
экономической палаты Казахстана
«Союз «Атамекен» (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 460
Положение
о Межведомственной комиссии по реализации
Программы занятости 2020

1. Жалпы ережелер
1. Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) іске асыру  жөнінде ұсыныстарды әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан  Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері мен функциялары
4. Комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары:
1) Бағдарламаны іске асыру жөнінде орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметіне басшылық жасауды және үйлестіруді жүзеге асыру;
2) Бағдарламаны жалпы және оның жеке бағыттарын іске асыру тетіктері;
3) республикалық және жергілікті бюджеттер тарапынан қоса қаржыландыру критерийлерін ескере отырып, Бағдарламаның облыстар мен  Астана, Алматы қалалары бөлінісінде бағыттар бойынша қаржыландыру  көлемі;
4) Бағдарламаға қатысушылар санын к-рсете отырып, Бағдарлама бағыттары бойынша қаржыландыру лимиттері;
5) Бағдарламаны іске асыру шеңберінде бюджет қаражатын тиімді пайдалану;
6) Бағдарламаны іске асыруға бағытталған нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
7) микрокредиттер бойынша ең тиімді пайыздық ставканы белгілеу;
8) Бағдарламаның орындалуын бақылау және Бағдарламаны іске асыру бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың есептерін  тыңдау;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына Бағдарламаны іске  асыруға байланысты мәселелер жөнінде ұсыныстар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссияның белгіленген тәртіппен және өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
2) Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелерді шешу үшін мүдделі мемлекеттік органдардың мамандарын, консультанттарды тартуға;
3) Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік  органдардан, ведомстволар мен ұйымдардан қажетті ақпаратты сұратуға;
4) Комиссия мүшелері отырыстарында комиссияның қарауына жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың жауапты өкілдерін тыңдауға;
5) Комиссияға жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по реализации Программы занятости 2020 (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по реализации Программы занятости 2020 (далее - Программа), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами и функциями Комиссии является выработка предложений по:
1) осуществлению руководства и координации деятельности центральных и местных исполнительных органов по реализации Программы;
2) механизмам реализации Программы в целом и отдельным ее направлениям;
3) объемам финансирования Программы по направлениям в разрезе областей, городов Астана и Алматы с учетом критериев софинансирования со стороны республиканского и местных бюджетов;
4) лимитам финансирования Программы по направлениям с указанием количества участников Программы;
5) эффективному использованию бюджетных средств в рамках реализации Программы;
6) разработке нормативных правовых актов, направленных на реализацию Программы;
7) установлению максимально эффективной процентной ставки по микрокредитам;
8) контролю выполнения Программы и заслушиванию отчетов центральных и местных исполнительных органов по реализации Программы;
9) внесению на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения по вопросам, связанным с реализацией Программы.
3. Права Комиссии
5. Комиссия в установленном порядке и по вопросам, входящим в ее компетенцию, имеет право:
1) вносить предложения в Правительство Республики Казахстан по совершенствованию законодательства по вопросам занятости населения Республики Казахстан;
2) привлекать специалистов заинтересованных государственных органов, консультантов для решения вопросов, входящих в компетенцию Комиссии;
3) запрашивать необходимую информацию у государственных органов, ведомств и организаций по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
4) заслушивать на заседаниях членов Комиссии ответственных представителей государственных органов и иных организаций по вопросам, относящимся к ведению Комиссии;
5) осуществлять иные права, необходимые для осуществления возложенных на Комиссию задач.

4. Комиссия қызметін ұйымдастыру
6. Комиссияның төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарына төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және комиссия тобы жүзеге асыратын қызмет, ведомствоаралық үйлестіру үшін және комиссия әзірлейтін шешімдер үшін қолданыстағы заңнамаға сәйкес дербес жауап береді. Төраға болмаған кезде оның функцияларын  орынбасары атқарады.
7. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
8. Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті  құжаттар, материалдар дайындауды және оны өткізгеннен кейін хаттама ресімдеуді Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
9. Комиссияның жұмыс отырыстарының материалдары төрағамен келісілгеннен кейін Комиссияның әрбір мүшесіне отырысқа дейін кемінде  үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жеткізіледі.
10. Комиссияның отырыстары қажетіне қарай өткізіледі және Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан болса, заңды деп саналады.
11. Комиссия шешімдері Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілік даусымен, сондай-ақ сұрау салу жолымен қабылданады және егер, оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берген болса, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және хаттамаға қоса берілуі тиіс. Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.02.2013 N 179 қаулысымен.
5. Комиссияның қызметін тоқтату
12. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі Комиссияның қызметін тоқтатуға негіз болып табылады.

4. Организация деятельности Комиссии
6. Председатель комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую комиссией межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Рабочим органом Комиссии является Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
8. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после его проведения осуществляет секретарь Комиссии. Секретарь не является членом Комиссии.
9. Материалы рабочих заседаний Комиссии после согласования с председателем доводятся до каждого члена Комиссии не позднее, чем за три рабочих дня до заседания.
10. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
11. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов членов Комиссии, а также путем опроса и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего числа членов Комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение за которое проголосовал председатель. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу. Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 25.02.2013 № 179.
5. Прекращение деятельности Комиссии
12. Основанием прекращения деятельности Комиссии является решение Правительства Республики Казахстан.