Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 705 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 8-бабының 24-12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидалары бекiтілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 мамырдағы
№ 705 қаулысымен
бекітілген
Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру
қағидалары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 705. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143.
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 24-12) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2012 года № 705
Правила
выдачи административным органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с территории
Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие
Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
Сноска. Заголовок Правил в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 24-12) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы Қағидалар Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенция (бұдан әрi – Конвенция) бойынша әкiмшiлiк органның Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгiзiлген жабайы жануарлар түрлерiн, олардың бөлiктерi мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелу, одан тысқары жерлерге әкету үшiн қажет рұқсат беру тәртiбiн белгiлейдi.
3. Қағидаларда мынадай негізі ұғымдар пайдаланылады:
1) үлгi – Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгiзiлген кез келген тiрi немесе өлi жануар немесе олардың оңай танылатын кез келген бөлiгi немесе дериваты;
2) әкiмшiлiк орган – Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындаған ұлттық әкiмшiлiк орган;
3) ғылыми ұйым – Конвенция бойынша ғылыми қорытынды беру үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындаған ұйым;
4) тарап – өзі үшін Конвенция күшiне енген мемлекет;
5) өтiнiш беруші – әкiмшiлiк орган мен ғылыми ұйымға үлгiлердi әкелуге және әкетуге өтiнiш берген жеке немесе заңды тұлға;
6) рұқсат – әкімшілік органның үлгiлердi әкелуге және әкетуге ресми рұқсат құжаты.
2. Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру тәртiбi
Ескерту. 2-бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды алу үшін өтінім беруші қағаз нысанында не «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінің порталы арқылы электрондық нысанда ғылыми ұйымға мыналарды жібереді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

1. Общие положения
1. Правила выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 24-12) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящие Правила устанавливают порядок выдачи разрешений административным органом по Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в Республике Казахстан (далее - Конвенция), необходимых для ввоза в Республику Казахстан и вывоза за ее пределы видов животных, их частей и дериватов, включенных в приложения 1, 2, 3 Конвенции.
3. В Правилах предусмотрены следующие основные понятия:
1) образец - любое включенное в приложения 1, 2, 3 Конвенции животное, живое или мертвое или его любая легко опознаваемая часть или его дериват;
2) административный орган – национальный административный орган, назначенный Правительством Республики Казахстан;
3) научная организация – организация по Конвенции, назначенная Правительством Республики Казахстан для выдачи научного заключения;
4) сторона – государство, для которого Конвенция вступила в силу;
5) заявитель – физическое или юридическое лицо, представившее в административный орган и научную организацию заявление на ввоз и вывоз образцов;
6) разрешение – официальный разрешительный документ административного органа на ввоз и вывоз образцов.
2. Порядок выдачи административным органом разрешения на ввоз
на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории
Республики Казахстан видов животных, попадающих под действие
Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
Сноска.Заголовок раздела 2 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Для получения научного заключения на ввоз, вывоз образцов заявитель в бумажной форме либо через портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» в электронной форме в научную организацию направляет:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

2) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (заңды тұлға үшін), сәйкестендіру нөмірімен мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (дара кәсіпкер үшін), жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке тұлға үшін) көшірмелері;
3) үлгісі Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға 1 және 2-қосымшаларға енгізілген жағдайда, экспорттауға рұқсат немесе кері экспорттауға сертификат.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Ғылыми ұйым өтiнiш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оны қарап, ғылыми қорытынды береді.
6. Ғылыми қорытынды ғылыми ұйымның фирмалық бланкісінде ресімделеді, оған уәкілетті лауазымды адам қол қояды және ғылыми ұйымның мөрі басылады.
7. Мынадай:
1) өтініш белгіленген нысан бойынша берілмеген;
2) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес мәліметтер болған;
3) үлгілерді әкелу және әкету олардың тірі қалуына қатер төндіретін жағдайларда өтініш берушіге ғылыми қорытынды беруден бас тартылады.
Құжаттардың сәйкессіздігі жойылғанда өтініш беруші ғылыми ұйымға қарауға құжаттарды қабылдаудың белгіленген мерзімінде құжаттар топтамасымен бірге өтініш бере алады.
8. Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін өтінім беруші қағаз нысанында не «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінің порталы арқылы электрондық нысанда әкімшілік органға мыналарды жібереді:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) құрылтай құжатының, мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлға үшін) анықтаманың немесе куәліктің*, сәйкестендіру нөмірімен мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (дара кәсіпкер үшін), жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке тұлға үшін) көшірмелері;
ескертпе:* - «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
3) жеке мақсаттарда әкетуді жүзеге асыратын адамдарды қоспағанда, осы әкетуді жүзеге асыру ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың көшірмесі;

2) копии свидетельства о государственной регистрации (для юридического лица), свидетельства о государственной регистрации с идентификационным номером (для индивидуального предпринимателя), документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
3) разрешение на экспорт или сертификат на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1 и 2 Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Научная организация в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления рассматривает его и выдает научное заключение.
6. Научное заключение оформляется на фирменном бланке научной организации, подписывается уполномоченным должностным лицом и скрепляется печатью научной организации.
7. В выдаче научного заключения заявителю отказывается в случаях:
1) представления заявления не по установленной форме;
2) наличия в представленных документах недостоверных сведений;
3) если ввоз и вывоз образцов угрожают их выживанию.
При устранении несоответствия документов заявитель может представить на рассмотрение в научную организацию заявление с пакетом документов в установленный срок принятия документов.
8. Для получения разрешения на ввоз, вывоз образцов заявитель в бумажной форме либо через портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» в электронной форме в административный орган направляет:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копии учредительного документа справки или свидетельства* о государственной регистрации (для юридического лица), свидетельства о государственной регистрации с идентификационным номером (для индивидуального предпринимателя), документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
примечание:* свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) копию контракта или договор между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного вывоза, за исключением лиц, осуществляющих вывоз в личных целях;

4) үлгісі Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға 1 және 2-қосымшаларға енгізілген жағдайда, экспорттауға рұқсаттың немесе кері экспорттауға сертификаттың көшірмесі;
5) ғылыми ұйым қорытындысының көшірмесі;
6) сирек кездесетін және құрып кету қаупi төнген жануарлар мен бекіре балықтарының түрлерін, сондай-ақ олардың бөлiктерi мен дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсат беру үшін бюджетке мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Әкімшілік орган өтініш келіп түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қарап, ғылыми ұйымның қорытындысы болған жағдайда рұқсатты ресімдеуді жүргізеді.
Үлгілерді әкелуге әкімшілік органға берілетін өтінішке экспорттауға рұқсаттың немесе кері экспорттауға сертификаттың көшірмесі қоса беріледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.06.2014 № 702 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
10. Мынадай:
1) өтініш белгіленген нысан бойынша берілмеген;
2) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес мәліметтер болған;
3) осы Қағидалардың 4 және 8-тармақтарында көзделген құжаттар топтамасы толық көлемінде ұсынылмаған жағдайларда өтініш берушіге рұқсат беруден бас тартылады.
Құжаттардың сәйкессіздігі жойылғанда өтініш беруші әкімшілік органға қарауға құжаттарды қабылдаудың белгіленген мерзімінде құжаттар топтамасымен бірге өтініш бере алады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Рұқсат осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi бланкiде ресiмделедi, оған уәкілетті лауазымды адам қол қояды және әкімшілік органның мөрі басылады.
12. Үш данадағы (түпнұсқа және екі көшірме) рұқсат өтініш берушіге немесе өтініш берушінің сенімхаты бойынша басқа тұлғаға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес рұқсаттар беру журналына қол қойғызып беріледі.
Рұқсат сирек кездесетін және құрып кету қауiпi төнген жануарлар түрлерi мен бекіре балықтарын, сондай-ақ олардың бөлiктерi мен дериваттарын әкелуге және әкетуге рұқсаттар беру үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес бюджетке мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат болған жағдайда беріледі, бұл ретте бюджетке мемлекеттік баж тиісті құжат берілгенге дейін төленеді.

4) копию разрешения на экспорт или сертификата на реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1 и 2 Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
5) копию заключения научной организации;
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Административный орган в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления рассматривает его и при наличии заключения научной организации производит оформление разрешения.
К заявлению на ввоз образцов в административный орган прилагается копия разрешения на экспорт или сертификат на реэкспорт.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В выдаче разрешения заявителю отказывается в случаях:
1) представления заявления не по установленной форме;
2) наличия в представленных документах недостоверных сведений.
При устранении несоответствия документов заявитель может представить на рассмотрение в административный орган заявление с пакетом документов в установленный срок принятия документов.
3) представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктами 4 и 8 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Разрешение оформляется на бланке установленного образца согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписывается уполномоченным должностным лицом и скрепляется печатью административного органа.
12. Разрешение в трех экземплярах (подлинник и две копии) выдается заявителю или другому лицу по доверенности заявителя под роспись в журнале выдачи разрешений согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Разрешение выдается при наличии документа, подтверждающего уплату в бюджет государственной пошлины за выдачу разрешений на ввоз и вывоз редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных и осетровых рыб, а также их частей и дериватов, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), при этом государственная пошлина уплачивается в бюджет до выдачи соответствующего документа.

13. Рұқсаттың түпнұсқасы үлгiмен бiрге жүредi, рұқсаттың екiншi данасын өтiнiш беруші кедендiк декларациялау органына тапсырады, рұқсаттың үшiншi данасы өтiнiш берушіде қалады.
14. Рұқсат осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген ақпаратты қамтиды және берілген сәтінен бастап алты ай бойы ғана үлгілерді әкелу мен әкету үшін пайдаланылуы мүмкін.
15. Әкімшілік орган берген рұқсаттың барлық көшірмелерінде олардың тек қана көшірме болып табылатыны және құжатта атап өтілген жағдайларды қоспағанда, мұндай көшірменің бірде біреуі түпнұсқаның орнына пайдаланыла алмайтыны анық көрсетілуге тиіс.
Үлгілердің әрбір топтамасы үшін жеке рұқсат талап етіледі.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Бұл орынды және мүмкін болған кезде әкімшілік орган үлгіні тануды жеңілдету үшін кез келген үлгіге ен сала алады. Осы мақсаттар үшін «ен» кез келген өшпейтін таңбаны, қорғасын пломбаны немесе бөтен адамдардың оны қолдан жасауы барынша қиын болатындай етіп орындалған үлгінің түпнұсқа екенін анықтаудың басқа да лайықты құралын білдіреді.
17. Рұқсатқа Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 мамырдағы
№ 705 қаулысымен бекітілген
Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi
төнген жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенция қолданылатын
жануарлар түрлерiн Қазақстан
Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Құрып кету қаупi төнген жабайы
фауна мен флора түрлерімен
халықаралық сауда туралы
конвенция жөніндегі әкiмшiлiк
органның ғылыми ұйымы
_______________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның
_______________________________________
(дара кәсіпкердің) тегі, аты, әкесінің аты,
_______________________________________
мекенжайы
_______________________________________
телефон мен факстің нөмірі)
Үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды алуға арналған
ӨТІНІШ
Үлгілерді әкелуге, әкетуге арналған ғылыми қорытынды беруіңізді
сұраймын
___________________________
(қажеттісінің астын сызу)
1
Әкелу, әкету мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, цирктерде өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар мен мұражайлар арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке берулер, аңшылық олжалар және басқалар)
2
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген үлгі
3
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістері, қан, сондай-ақ бұйымдар және басқалар, тірі жануарлар үшін - жынысы мен жасы, ұқсастық белгілерінің бар-жоғы)
4
Үлгілердің саны немесе салмағы
5
Үлгілердің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды және басқалар)
6
Экспорттаушының және импорттаушының орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекенжайы, олардың телефондары немесе факстары (жеке тұлғалар үшін - үйінің мекенжайы, паспорттық деректері)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 мамырдағы
№ 705 қаулысымен бекітілген
Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi
төнген жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенция қолданылатын
жануарлар түрлерiн Қазақстан
Республикасының аумағына әкелуге
және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына
2-қосымша

13. Оригинал разрешения находится вместе с образцом, второй экземпляр разрешения заявитель передает таможенному органу декларирования, третий экземпляр разрешения остается у заявителя.
14. Разрешение содержит информацию, указанную в приложении 3 к настоящим Правилам, и может быть использовано для ввоза и вывоза образцов только в течение шести месяцев с момента его выдачи.
15. На всех копиях разрешения, выданного административным органом, должно быть ясно указано, что они являются лишь копиями, и ни одна такая копия не может быть использована вместо подлинника, за исключением случаев, отмеченных на документе.
Для каждой партии образцов требуется отдельное разрешение.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
16. Когда это уместно и возможно административный орган может поставить метку на любой образец для облегчения опознания образца. Для этих целей «метка» означает любое несмываемое клеймо, свинцовую пломбу или другое подходящее средство установления подлинности образца, выполненное так, чтобы подделка его посторонними лицами оказалась бы предельно трудной.
17. Разрешение может быть обжаловано в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи административным
органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики
Казахстан видов животных,
подпадающих под действие Конвенции
о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2012 года № 705
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Научная организация административного
органа по Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
От _________________________________________
(полное наименование юридического лица,
_________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица
_________________________________________
(индивидуального предпринимателя), адрес,
_________________________________________
номер телефона и факса)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение научного
заключения на ввоз, вывоз образцов
Прошу выдать научное заключение
на ввоз, вывоз образцов
___________________________
(нужное подчеркнуть)
1
Цель ввоза, вывоза (коммерческие операции, научные исследования, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача, охотничьи трофеи и другие)
2
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, а также изделия и другие, для живых животных - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4
Количество или вес образцов
5
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие)
6
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) экспортера и импортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Приложение 2
к Правилам выдачи административным
органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики
Казахстан видов животных,
подпадающих под действие Конвенции
о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2012 года № 705

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна
мен флора түрлерімен халықаралық
сауда туралы конвенция жөніндегі
әкiмшiлiк орган
_______________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның
________________________________________
(дара кәсіпкердің) тегі, аты, әкесінің аты,
_________________________________________
мекенжайы,
_________________________________________
телефон мен факстің нөмірі)
Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алуға арналған
ӨТІНІШ
Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат беруіңізді сұраймын
___________________________
(қажеттісінің астын сызу)
1
Әкелу және әкету мақсаты (коммерциялық операциялар, ғылыми зерттеулер, цирктерде өнер көрсету немесе жылжымалы көрмелер, хайуанаттар бақтары, ботаникалық бақтар мен мұражайлар арасындағы алмасу, сондай-ақ жеке берушілер, аңшылық олжалар және басқалар)
2
Мемлекеттік, орыс және латын тілдеріндегі атауы көрсетілген үлгі
3
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар, терілер, тұлыптар, ұшалар, бас сүйектері, мүйіздер, азу тістері, қан, сондай-ақ бұйымдар және басқалар, тірі жануарлар үшін - жынысы мен жасы, ұқсастық белгілерінің бар-жоғы)
4
Үлгілердің саны немесе салмағы
5
Үлгілердің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды және басқалар)
6
Экспорттаушының және импорттаушының орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекенжайы, олардың телефондары немесе факстары (жеке тұлғалар үшін - үйінің мекенжайы, паспорттық деректері)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 мамырдағы
№ 705 қаулысымен бекітілген
Әкімшілік органның Құрып кету қаупі
төнген жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда туралы
конвенция қолданылатын жануарлар
түрлерін Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және Қазақстан
Республикасының аумағынан әкетуге
рұқсаттар беру қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция (СИТЕС)
ТҮПНҰСҚA
Original
Convention on International Trade
in Endangered Species of Wild Fauna
and Flora (CITES)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі
Министерство окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
Ministry of Environment and Water Resources
of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Export
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС
әкімшілік органы
Aдминистративный орган СИТЕС в
Республике Казахстан
Management Authorities for CITES in
the Republic of Kazakhstan

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Административный орган по Конвенции о
международной торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися под
угрозой исчезновения
От _________________________________________
(полное наименование юридического лица,
_________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица
_________________________________________
(индивидуального предпринимателя), адрес,
_________________________________________
номер телефона и факса)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение разрешения
на ввоз, вывоз образцов
Прошу выдать разрешение на ввоз, вывоз образцов
________________________
(нужное подчеркнуть)
1
Цель ввоза, вывоза (коммерческие операции, научные исследования, цирковые выступления или передвижные выставки, обмен между зоопарками, ботаническими садами и музеями, а также личная передача, охотничьи трофеи и другие)
2
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3
Описание образца (живые животные, шкуры, чучела, тушки, черепа, рога, клыки, кровь, а также изделия и другие, для живых животных - пол и возраст, наличие идентифицирующих меток)
4
Количество или вес образцов
5
Происхождение образца (изъято из природы, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов импортировано из другой страны, конфисковано, куплено, получено в качестве дара или наследства и другие)
6
Юридический адрес (для физических лиц - домашний адрес, паспортные данные) экспортера и импортера на русском и английском языках, их телефоны или факсы
Приложение 1
к Правилам выдачи административным
органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан
и вывоз с территории Республики
Казахстан видов животных,
подпадающих под действие Конвенции
о международной торговле видами
дикой фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения утвержденным
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2012 года № 705
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ
Original
Convention on International Trade
in Endangered Species of Wild Fauna
and Flora (CITES)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрлігі
Министерство окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
Ministry of Environment and
Water Resources
of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Export
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС
әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в
Республике Казахстан
Management Authorities for CITES in
the Republic of Kazakhstan

010000,
Ministry House,
Orynbor 8,
Astana city,
Republic of
Kazakhstan
Tel.: (+7172)
743325 Fax:
(+7172) 743300
Импорт
Import
Реэкспорт
Reexport
Өзгелері
Other
Экспорттаушы / Реэкспорттаушы:
Exporter / Re-exporter:
Рұқсат №:
Permit №:
Қорғаныш маркасы №:
Security stamp №:
Дейін жарамды:
Valid until:
Импорттаушы:
Importer:
Ерекше шарттар:
Special conditions:
Тірі жануарлар үшін бұл рұқсат тасымалдау шарттары СИТЕС ұсынымдарына, ал авиатасымалы жағдайында ИAТA қағидаларына сәйкес келгенде ғана жарамды
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the
CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA
Live Animal Regulations
Жануардың орысша және латынша атауы
Russian and scientific name of animal
Салынған енді қоса алғанда, үлгінің сипаттамасы
Description of specimens, including identifying marks or numbers
Қосымша
Appendix
Көзі
Sourc
е
Мақсаты
Purpos
е
Даналар саны немесе салмағы
Quantity: number of
specimens or weight
A
Шыққан елі
Country of origin
Рұқсаттың нөмірі және күні
Permit № and date
В
Шыққан елі
Country of origin
Рұқсаттың нөмірі және күні
Permit № and date
Осы рұқсат берілді:
This permit was issued on: ______________ ___________________________________________
Күні/ Date Қорғаныш маркасы, қолы және мөрі
Қазақстан / Kazakhstan Security stamp, signature and official seal
Экспортты / реэкспортты растау
Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан өту бекетінде толтырылады
Өткізу бекеті _____________
Күні ______________________
Лауазымды адамның қолы және
мөр: _______________________
Коносаменттің/авиақұжаттың нөмірі: _____________________
Үлгінің атауы
Саны
A
В
CITES PERMIT/CERTIFICATE №
Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген
жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық
сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар
түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына
әкелуге және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына
қосымша
Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен
флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция
қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсаттар беру
журналы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Р/с
Кімге берілді
Үлгінің атауы
Саны
Қайда/қайдан
Рұқсат берілген күн және нөмірі
Алушының Т.А.Ә., сенімхат
Алушының қолы
1
2
3

010000,
Ministry House,
Orynbor 8,
Astana city,
Republic of
Kazakhstan
Tel.: (+7172)
743325 Fax:
(+7172) 743300
Импорт
Import
Реэкспорт
Reexport
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permit №:
Защитная марка №:
Security stamp №:
Действительно до:
Valid until:
Импортер:
Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the
CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA
Live Animal Regulations
Русское и латинское название
животного
Russian and scientific name of animal
Описание образца,
включая метки
Description of
specimens,
including
identifying marks
or numbers
Приложение
Appendix
Источник
Sourcе
Цель
Purpos
е
Количество
экземпляров или вес
Quantity: number of
specimens or weight
А
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и
дата
Permit № and date
В
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и
дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issued on: ______________ ___________________________________________
Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Казахстан / Kazakhstan Security stamp, signature and official seal
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте
пересечения таможенной
границы Республики Казахстан
Пункт пропуска:
_________________
Дата:
___________________________
Подпись должностного лица и
печать:
_________________________
Номер
коносамента/авианакладной:
___________________________
Название образца
Количество
А
В
Приложение
к Правилам выдачи административным органом
разрешений на ввоз на территорию Республики
Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан
видов животных, подпадающих под действие Конвенции
о международной торговле видами дикой
фауны и флоры, находящимися под угрозой
исчезновения
Журнал
выдачи административным органом разрешений на ввоз на
территорию Республики Казахстан и вывоз с территории
Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие
Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
п/п
Кому
выдано
Наименование
образца
Кол-во
Куда/
откуда
Дата выдачи
и номер
разрешения
Ф.И.О
получателя,
доверенность
Подпись
получателя
1
2
3