Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 6 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 145 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 145 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресімдеуі» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына қажетті белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Қазақстан Республикасының кемелерiне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызмет стандарты;
9) «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңiз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства иностранных дел Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2013 года № 6. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 145
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 145 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»;
2) стандарт государственной услуги «Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан»;
3) стандарт государственной услуги «Консульская легализация»;
4) стандарт государственной услуги «Учет граждан Республики Казахстан за границей»;
5) стандарт государственной услуги «Прием документов на оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок»;
6) стандарт государственной услуги «Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан зарубежом»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, в случае приобретения судна за границей»;
8) стандарт государственной услуги «Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан»;
9) стандарт государственной услуги «Составление акта о морском протесте, в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей».
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального  опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорттарын беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) мына мекенжай бойынша ұсынады: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы» 2002 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Қазақстан Республикасының дипломаттық және қызметтiк паспорттарын беру, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 7 қыркүйектегi № 150 Жарлығына (бұдан әрi – Жарлық) сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері Министрліктің www.mfa.kz интернет-ресурсындағы «Консулдық мәселелер» бөлімінде және Министрліктің ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Қазақстан Республикасының қызметтік паспортын (бұдан әрi – паспорт) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес оны алуға құқығы бар адамға беру немесе паспорт беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет мынадай заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы):
1) мемлекеттiк кәсiпорындарға, ұлттық даму институттарының атқарушы органдарына, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға, ұлттық басқарушы холдингтерге;
2) Қазақстан Республикасы ресми делегацияларының халықаралық ұшып өтуiн қамтамасыз ету үшiн тартылатын қазақстандық авиакомпанияларға ұсынылады.
7. Мемлекеттiк қызметтi ұсыну мерзiмдерi:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап – бес жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттiк қызметті ұсыну үшін қажеттi құжаттарды өткізу кезiнде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуiнің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) паспортты беру кезiнде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача служебных паспортов Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) предоставляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон 8 (7172) 72-01-64.
2. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2002 года «О дипломатической службе Республики Казахстан» и Указом Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2011 года № 150 «Об утверждении Правил выдачи, учета, хранения и уничтожения дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан» (далее – Указ).
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства: www.mfa.kz в разделе «Консульские вопросы» и информационных стендах Министерства.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги являются выдача служебного паспорта Республики Казахстан (далее – паспорт) лицу, имеющему право на его получение, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче паспорта.
6. Государственная услуга предоставляется следующим юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги):
1) государственным предприятиям, исполнительным органам национальных институтов развития, национальным холдингам, национальным компаниям, национальным управляющим холдингам;
2) казахстанским авиакомпаниям, привлекаемых для обеспечения международных перелетов официальных делегаций Республики Казахстан.
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не более пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления услуги, – не более одного часа;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при выдаче паспорта – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай Министрлік ғимаратында орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттiк қызметті ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметтi алу үшiн уәкілетті адам арқылы мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1) тиісті ұйымнан осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім хат;
2) іссапарға жіберуші ұйымның кадр қызметі куәландырған іссапарға жіберу туралы бұйрықтың немесе іссапарға жіберуді растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
3) паспорт алуға құқығы бар адамның осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша паспорт беруге арналған өтініші;
4) өлшемі 3,5х4,5 см екі түрлі түсті фотосурет (фотосурет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын ресімдеу уақытындағы жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде түсірілген болуы тиіс, бейтарап бет көрінісі мен ауызы жабық болу қажет, әрі адамның беті фотосуреттің жалпы ауданының 75%-ға жуығын алуы тиіс. Фотосурет фотобаспа әдісімен қалың фотоқағазға бір негативтен бастырылады. Компьютерлік сканер арқылы басып шығару, модельдеу мен ксерокөшірмеден өткізу әдісімен дайындалған суреттерді пайдалануға рұқсат етілмейді);
5) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі;
6) консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы) ұсыну қажет.
12. Паспортты беру үшін бланкілерді Министрліктің қызметкерлері береді, сондай-ақ олар Министрліктің www.mfa.kz интернет-ресурсында «Консулдық мәселелер» бөлімінде орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар Министрлікке мына мекенжай бойынша өткізіледі: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға немесе оның уәкілетті адамына осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды өткізгенін растайтын, осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
15. Паспортты беру мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы мемлекеттік қызметті алушы немесе оның уәкілетті адамы телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етіледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға немесе уәкілетті адамға паспортты беру Қазақстан Республикасының жеке куәлігін немесе паспортын ұсынған жағдайда паспортты беру журналында қол қою арқылы жүзеге асырылады. Уәкілетті адамда іссапарға жіберуші органның тиісті хаты болуы қажет.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсыну мына жағдайларда:

10. Помещение, в котором предоставляется государственная услуга, располагается в здании Министерства.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо через уполномоченное лицо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) письмо-заявку от соответствующей организации по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копию приказа о командировании, заверенную отделом кадров командирующего организации, или иного документа, подтверждающего командирование;
3) заявление на выдачу паспорта лица, имеющего право на его получение, по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
4) две цветные фотографии размером 3,5х4,5 см (фотографии должны соответствовать возрасту получателя государственной услуги на момент оформления документа и выполнена строго в анфас на светлом фоне с нейтральным выражением лица и закрытым ртом, в которых лицо занимает около 75 % общей площади фотографии. Фотографии выполняются методом фотопечати с одного негатива на плотной фотобумаге. Не допускается использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования, моделирования или ксерокопирования);
5) копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
12. Бланки на выдачу паспорта выдаются сотрудниками Министерства, а также размещаются на интернет-ресурсах Министерства www.mfa.kz в разделе «Консульские вопросы».
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в Министерство по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон 8 (7172) 72-01-64.
14. Получателю государственной услуги или его уполномоченному лицу выдается талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу выдачи паспорта получатель государственной услуги уведомляется по телефону или на личном приеме.
Выдача паспорта осуществляется получателю государственной услуги или уполномоченному лицу под роспись в журнале выдачи паспортов при предъявлении удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан. Уполномоченное лицо должно иметь соответствующее письмо от командирующего органа.
16. Получателю государственной услуги отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях:

1) құжаттарды өткізу кезінде толық емес және/немесе анық емес мәліметтерді ұсынса;
2) консулдық алым төленбесе бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Министрліктің қызметі сыпайылық, толық ақпарат беру, құжаттардың сақталуын, мемлекеттік қызметті алушы туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Министрліктің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Министрліктің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi Министрліктің бұйрығымен бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттiк қызметті ұсыну нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы мына мекенжай бойынша Министрлікте ала алады: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64, электрондық пошта dks-astana@mfa.kz.
21. Ұсынылған мемлекеттiк қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, мемлекеттік қызметті алушы шағымды жұмыс күндері сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері мен мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Д.Қонаев көшесі, 31-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-05-18, факс 8 (7172) 72-05-16, электрондық пошта midrk@mfa.kz береді.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайларда шағым жұмыс күндері сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64, факс 8 (7172) 72-04-60, №300 кабинет, электрондық пошта dks-astana@mfa.kz беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сот органдарына жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда жасалған жазбаша түрде пошта не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы және қолы қойылады, заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні, мемлекеттік қызметті алушы атынан құжаттарға қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғаның қолы болады. Шағымды беру кезінде іс-әрекеті шағымдалатын органның атауы немесе лауазымды тұлға, шағымдану себептері мен талаптар көрсетіледі.

1) представления неполных и/или недостоверных сведений при сдаче документов;
2) неуплаты консульского сбора.
3. Принципы работы
17. Деятельность Министерства осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о получателе государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работ Министерства измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Министерства, утверждаются приказом Министерства.
5. Порядок обжалования
20. Информацию по разъяснению порядка обжалования результатов предоставления государственной услуги получатель государственной услуги может получить в Министерстве по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон: 8 (7172) 72-01-64, электронная почта: dks-astana@mfa.kz.
21. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги, получатель государственной услуги подает жалобу на имя Министра иностранных дел Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, по адресу: город Астана, улица Д. Кунаева, 31, телефон: 8 (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электронная почта: midrk@mfa.kz.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя Министерства в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон: 8 (7172) 72-01-64, факс: 8 (7172) 72-04-60, кабинет № 300, электронная почта: dks-astana@mfa.kz.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в судебные органы в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, составленная в произвольной форме, принимается в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Министерства.
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес и проставляется подпись, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата, подпись должностного лица, уполномоченного подписывать документы, исходящие от получателя государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Қабылданған шағым Министрліктің кеңсесінде тіркеледі. Өтініштің/арыздың күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға алынатын жауаптың мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
26. Мемлекеттiк қызмет туралы қосымша ақпаратты мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64 Министрліктен алуға болады.
«Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының қызметтiк паспортын алуға құқығы бар
адамдардың тiзбесi
1. Мемлекеттiк кәсiпорындардың, ұлттық даму институттары, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, ұлттық басқарушы холдингтер атқарушы органдарының бiрiншi басшылары;
2. Қазақстан Республикасы ресми делегацияларының халықаралық ұшып өтуiн қамтамасыз ету үшiн тартылатын қазақстандық авиакомпаниялардың ұшқыш-техникалық персоналы;
3. Осы тiзбенiң 2-тармағында көрсетiлген ұйымдардың шет мемлекеттердегi өкiлдiктерiнiң қызметкерлерi мен олардың отбасы мүшелерi (жұбайлары/зайыптары, балалары).
«Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Паспортты (дипломаттық, қызметтiк) ресiмдеу үшiн
Іссапарға жiберушi органның бланкiсiнде
№ ___________________
20_ ж. «__»____________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Консулдық қызмет департаментi
.......(ел) шығу үшiн паспортты (дипломаттық, қызметтiк) ресiмдеудi/берудi сұраймыз:
Т.А.Ә. – лауазымы
Шығуы жылы/күнi/айына,...... күн (жыл) мерзiмге жоспарланған
Бағыты:
Баратын қалалар:
Сапардың мақсаты:
Шығуының негiзi:....... (ұйымның атауы) шақыруы бойынша
Сапарды: (ұйымның атауы) қаржыландырады
Қосымша:
1) iссапарға жiберушi органның кадрлар бөлiмi куәландырған iссапарға жiберу туралы бұйрықтың немесе өзге құжаттың көшiрмесi;
2) паспорт беруге толтырылған өтiнiш;
3) 3,5 х 4,5 мөлшерiндегi түрлi түстi екi фотосурет;
4) жеке куәлiктiң көшiрмесi.
Ұйымның басшысы             Қолы                   Т.А.Ә.
Мөрдiң орны
Орындаушы: Т.А.Ә.
Телефон:
«Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
ПАСПОРТ БЕРУГЕ АРНАЛҒАН ӨТІНІШ/
ЗАЯВЛЕНИЕ НА ВЫДАЧУ ПАСПОРТА №

25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии Министерства. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срока и места получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы, выданный по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить в Министерстве по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон 8 (7172) 72-01-64.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
Перечень лиц, имеющих право на получение служебного
паспорта Республики Казахстан
1. Первые руководители государственных предприятий, исполнительных органов национальных институтов развития, национальных холдингов, национальных компаний, национальных управляющих холдингов.
2. Летно-технический персонал казахстанских авиакомпаний, привлекаемых для обеспечения международных перелетов официальных делегаций Республики Казахстан.
3. Сотрудники представительств организаций, указанных в пункте 2 настоящего перечня, в иностранных государствах и члены их семей (супруги, дети).
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
Для оформления
(служебного, дипломатического) паспорта
На бланке командирующей организации
№ _________
"___" _________ 20__ г.
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Департамент консульской службы
Просим оформить/выдать (дипломатический, служебный) паспорт для выезда в ..................... (страна):
Ф.И.О. - должность
Выезд намечен на число/месяц/год, сроком на ... дней (год)
По маршруту:
Города посещения:
Цель поездки:
Основание выезда: по приглашению ... (наименование организации)
Поездка финансируется: ... (наименование организации)
Приложение:
1) копия приказа о командировании, заверенная отделом кадров командирующего органа, или иного документа;
2) заполненное заявление на выдачу паспорта;
3) две цветные фотографии размером 3,5 x 4,5 см;
4) копия удостоверения личности.
Руководитель организации           Подпись               Ф.И.О.
Место печати
Исполнитель: Ф.И.О.
Телефон:
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
ПАСПОРТ БЕРУГЕ АРНАЛҒАН ӨТІНІШ/
ЗАЯВЛЕНИЕ НА ВЫДАЧУ ПАСПОРТА №

1. ПАСПОРТТЫҢ ТҮРІ/ТИП ПАСПОРТА -ҚР СІМ КҚД тарапынан
толтырылады/
-заполняется ДКС МИД РК
АЗАМАТТЫҢ ҚОЛЫ/ПОДПИСЬ ГРАЖДАНИНА
13. 16 ЖАСҚА ТОЛМАҒАН БАЛАЛАРЫ/ДЕТИ ДО 16 ЛЕТ
(ШЕТЕЛГЕ ЖҰМЫСҚА ШЫҒАТЫН АЗАМАТТАРМЕН ТОЛТЫРЫЛАДЫ)
(ЗАПОЛНЯЕТСЯ СОТРУДНИКАМИ, ВЫЕЗЖАЮЩИМИ ЗАГРАНИЦУ НА РАБОТУ)
ТЕГІ/ФАМИЛИЯ
АТЫ/ИМЯ
ТУҒАН КҮНІ, АЙЫ,
ЖЫЛЫ/ДАТА РОЖДЕНИЯ
ЖЫНЫСЫ/
ПОЛ
_______________________________________________________________
ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕР ҮШІН/ДЛЯ СЛУЖЕБНЫХ ОТМЕТОК
ІССАПАРҒА ЖІБЕРГЕН МЕКЕМЕ /
КЕМ КОМАНДИРОВАН
БАРАТЫН ЕЛ / СТРАНА СЛЕДОВАНИЯ
ҚР СІМ КОНСУЛДЫҚ ҚЫЗМЕТ ДЕПАРТАМЕНТІНІҢ ДИРЕКТОРЫ /        /
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТА КОНСУЛЬСКОЙ СЛУЖБЫ МИД РК
РЕСІМДЕУ / ОФОРМЛЕНИЕ 20__ жылғы  «___»_________
_________________
ЕСКЕРТУ / ПРИМЕЧАНИЕ ________________________________________________
НОМЕР ПАСПОРТА                    ДАТА ВЫДАЧИ
Мемлекеттік қызметкерлер шетелдік іссапардан қайтқаннан кейін дипломаттық және қызметтік паспорттарын ҚР СІМ Консулдық қызмет департаментінің Астана қаласындағы  мұрағатына он күн мерзімде тапсырулары тиіс. Қазақстан Республикасының дипломаттық немесе қызметтік паспорттары уақытында тапсырылмаған немесе жоғалған жағдайда, жауапкершілік жоғарыда аталған құжат иелеріне жүктеледі («Қазақстан Республикасының дипломаттық және қызметтік паспорттарын беру, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 7 қыркүйектегі № 150 Жарлығының 20-шы тармағына сәйкес).
По возвращении из заграничной командировки государственных служащих дипломатические и служебные паспорта РК подлежат сдаче в архив Департамента консульской службы МИД РК в г. Астана в десятидневный срок. Ответственность за несвоевременную сдачу либо утерю дипломатического или служебного паспорта Республики Казахстан лежит на владельцах вышеуказанных документов (согласно п.20 Указа Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2011 года № 150 «Правила выдачи, учета, хранения и уничтожения дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан»).
Таныстырылды /               20__ жылғы  «___»  ____________
Ознакомлен
Азаматтың қолы /                          _____________________
Подпись гражданина
ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕР ҮШІН / ДЛЯ СЛУЖЕБНЫХ ОТМЕТОК
Бұдан бұрын берілгенДП/ҚП
Ранее выданные ДП/СП
Берілген күні
Дата выдачи
Тұрған жері
Местонахождение
Орындаушы ___________ / ____________  __20__ жылғы «___» ___________
Исполнитель
«Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылданғаны туралы
№ ________ талон
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
7.___________________________________________________________________
8.___________________________________________________________________
9.___________________________________________________________________
Қабылдаған:
___________________________ /____________/ __________________________
(қызметкердің лауазымы)     (қолы)             (Т.А.Ә.)
_______ ж. «____» _____________________
(Қабылданған күн)
Берілетін уақыты және күні: «___»________ _____ ж. _____ сағ ____ мин
«Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

1. ПАСПОРТТЫҢ ТҮРІ/ТИП ПАСПОРТА  -ҚР СІМ КҚД тарапынан
толтырылады/
-заполняется ДКС МИД РК
АЗАМАТТЫҢ ҚОЛЫ/ПОДПИСЬ ГРАЖДАНИНА
13. 16 ЖАСҚА ТОЛМАҒАН БАЛАЛАРЫ/ДЕТИ ДО 16 ЛЕТ
(ШЕТЕЛГЕ ЖҰМЫСҚА ШЫҒАТЫН АЗАМАТТАРМЕН ТОЛТЫРЫЛАДЫ)
(ЗАПОЛНЯЕТСЯ СОТРУДНИКАМИ, ВЫЕЗЖАЮЩИМИ ЗА ГРАНИЦУ НА РАБОТУ)
ТЕГІ/ФАМИЛИЯ
АТЫ/ИМЯ
ТУҒАН КҮНІ, АЙЫ,
ЖЫЛЫ/ДАТА РОЖДЕНИЯ
ЖЫНЫСЫ/
ПОЛ
_______________________________________________________________
ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕР ҮШІН/ДЛЯ СЛУЖЕБНЫХ ОТМЕТОК
ІССАПАРҒА ЖІБЕРГЕН МЕКЕМЕ /
КЕМ КОМАНДИРОВАН
БАРАТЫН ЕЛ / СТРАНА СЛЕДОВАНИЯ
ҚР СІМ КОНСУЛДЫҚ ҚЫЗМЕТ ДЕПАРТАМЕНТІНІҢ ДИРЕКТОРЫ /        /
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТА КОНСУЛЬСКОЙ СЛУЖБЫ МИД РК
РЕСІМДЕУ / ОФОРМЛЕНИЕ    20__ жылғы  «___»_________
ЕСКЕРТУ / ПРИМЕЧАНИЕ ________________________________________________
НОМЕР ПАСПОРТА                    ДАТА ВЫДАЧИ
Мемлекеттік қызметкерлер шетелдік іссапардан қайтқаннан кейін дипломаттық және қызметтік паспорттарын ҚР СІМ Консулдық қызмет департаментінің Астана қаласындағы  мұрағатына он күн мерзімде тапсырулары тиіс. Қазақстан Республикасының дипломаттық немесе қызметтік паспорттары уақытында тапсырылмаған немесе жоғалған жағдайда, жауапкершілік жоғарыда аталған құжат иелеріне жүктеледі («Қазақстан Республикасының дипломаттық және қызметтік паспорттарын беру, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 7 қыркүйектегі № 150 Жарлығының 20-шы тармағына сәйкес).
По возвращении из заграничной командировки государственных служащих дипломатические и служебные паспорта РК подлежат сдаче в архив Департамента консульской службы МИД РК в г. Астана в десятидневный срок. Ответственность за несвоевременную сдачу либо утерю дипломатического или служебного паспорта Республики Казахстан лежит на владельцах вышеуказанных документов (согласно п.20 Указа Президента Республики Казахстан от 7 сентября 2011 года № 150 «Правила выдачи, учета, хранения и уничтожения дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан»).
Таныстырылды /               20__ жылғы  «___»  ____________
Ознакомлен
Азаматтың қолы /                          _____________________
Подпись гражданина
ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕР ҮШІН / ДЛЯ СЛУЖЕБНЫХ ОТМЕТОК
Бұдан бұрын берілген
ДП/ҚП
Ранее выданные ДП/СП
Берілген күні
Дата выдачи
Тұрған жері
Местонахождение
Орындаушы ___________ / ____________  __20__ жылғы «___» ___________
Исполнитель
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
Талон № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
_________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименования юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. ________________________________________________________________
8. ________________________________________________________________
9. ________________________________________________________________
Принял:
_______________________  / _______________  / _______________________
(должность сотрудника)    (подпись)                 (Ф.И.О.)
«____» ____________  20 ___ г.
(дата приема)
Время и дата выдачи:  ___ час  __ мин   «___» ____________ 20 ___ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в после-
дующем году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспорттарын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан
Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресiмдеуі» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресiмдеуі» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабына; Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Консулдық жарғының 40 тармағына; Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеге; «Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелеріне қатысты құжаттарды ресiмдеуi жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысы-Сыртқы істер министрінің 2011 жылғы 19 қаңтардағы № 08-1-1-1/13 бұйрығына сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет және қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.

1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления
услуги
3.2. % (доля) услуг информации,
которые доступны в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача служебных паспортов Республики Казахстан»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"__" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги
«Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов
по выходу из гражданства Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года «О гражданстве Республики Казахстан», пунктом 40 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217, Положением о комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198; приказом Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 января 2011 года № 08-1-1-1/13 «Об утверждении Инструкции по оформлению загранучреждениями Республики Казахстан документов по вопросам гражданства Республики Казахстан».
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.

5. Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққандығы туралы анықтаманы (қағаз тасығышта) беру (бұдан әрі – анықтаманы беру) немесе анықтаманы беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет шетелде тұрып жатқан Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап – алты айдан артық емес;
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажеттi құжаттарды өткізу кезiнде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуiнің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес.
3) құжатты беру кезiнде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттiк қызметті ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнама-өтініш;
2) өмірбаян;
3) өлшемі 3,5х4,5 см үш түрлі түсті фотосурет;
4) балалардың туу туралы куәліктері (түпнұсқасы және көшірмесі);
5) неке қию туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
6) консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы) ұсыну қажет.
Мемлекеттік қызметті алушының Қазақстан Республикасында зайыбы (жұбайы) немесе оның асырауындағы адамдары болған жағдайда, ол сол адамдардың мемлекеттік қызметті алушыға материалдық немесе басқа да талаптарының жоқтығы туралы нотариалды куәландырған өтініштерін тапсырады.
12. Бланкілерді (сауалнама-өтініштер) шетелдердегі мекемелердің қызметкерлері береді, сонымен бірге Министрліктің www.mfa.kz интернет-ресурсындағы «Консулдық мәселелер» бөлімінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында орналастырылады.

5. Результатом предоставления государственной услуги являются выдача справки о выходе из гражданства Республики Казахстан (на бумажном носителе) (далее – выдача справки) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче справки.
6. Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, находящимся зарубежом (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не более шести месяцев с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при выдаче документа – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) анкету-заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) автобиографию;
3) три цветные фотографии размером 3,5 х 4,5 см;
4) свидетельства о рождении детей (оригинал и копия);
5) свидетельство о браке (оригинал и копия);
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
При наличии у получателя государственной услуги в Республике Казахстан супруги или находящихся на его иждивении лиц он представляет нотариально удостоверенное заявление этих лиц об отсутствии материальных и других претензий к получателю государственной услуги.
12. Бланки (анкеты-заявления) выдаются сотрудниками загранучреждений, а также размещаются на интернет-ресурсах Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее - Министерство) www.mfa.kz в разделе «Консульские вопросы» и загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.

13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерге өткізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды консулдық лауазымды тұлғаға өткізгендігін растайтын, осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес талон беріледі.
15. Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы мемлекеттік қызметті алушыны консулдық лауазымды тұлға телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етеді.
16. Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығудан, егер бұл туралы қолдаухат берген адамның Қазақстан Республикасының алдында орындалмаған міндеттемелері немесе азаматтардың немесе Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан кәсіпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың, қоғамдық бірлестіктердің елеулі мүдделеріне байланысты мүліктік міндеттемелері болса, бас тартылады.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуға, егер бұл туралы қолдаухат берген адам айыпталушы ретінде қылмыстық жауапкершілікке тартылса не соттың күшіне енген үкімі бойынша жазасын өтеп жүрсе немесе бұл адамның Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуы Қазақстан Республикасының мемлекеттік қауіпсіздігінің мүдделеріне қайшы келсе, жол берілмейді.
Бұдан басқа, мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсыну осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған, құжаттарды өткізу кезінде толық емес және/немесе анық емес мәліметтер ұсынылған, консулдық алым төленбеген жағдайларда бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Шетелдердегі мекемелердің қызметі сыпайылық, толық ақпарат беру, құжаттардың сақталуын, мемлекеттік қызметті алушы туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Шетелдердегі мекемелердің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Шетелдердегі мекемелердің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділігі көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен (бұдан әрі – Сыртқы істер министрлігі) бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттiк қызмет ұсынудың нәтижелеріне шағымдану тәртібін түсіндіру бойынша ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерде ала алады.
21. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы шағымды жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері мен мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Д.Қонаев көшесі, 31 ғимарат, телефон (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электрондық пошта: midrk@mfa.kz береді.

13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта сдаются в загранучреждения по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, консульскому должностному лицу согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу выхода из гражданства Республики Казахстан получатель государственной услуги уведомляется консульским должностным лицом по телефону или на личном приеме.
16. В выходе из гражданства Республики Казахстан отказывается, если лицо, ходатайствующее об этом, имеет неисполненные обязательства перед Республикой Казахстан или имущественные обязанности, с которыми связаны существенные интересы граждан или предприятий, учреждений и организаций, общественных объединений, расположенных на территории Республики Казахстан.
Выход из гражданства Республики Казахстан не допускается, если лицо, ходатайствующее об этом, привлекается к уголовной ответственности в качестве обвиняемого либо отбывает наказание по вступившему в силу приговору суда, или если выход лица из гражданства Республики Казахстан противоречит интересам государственной безопасности Республики Казахстан.
Кроме того, получателю государственной услуги отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях представления неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, представления неполных и/или недостоверных сведений при сдаче документов и неуплаты консульского сбора.
3. Принципы работы
17. Деятельность загранучреждений осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о получателе государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работ загранучреждений измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа загранучреждений, утверждаются Министерством.
5. Порядок обжалования
20. Информацию по разъяснению порядка обжалования результатов предоставления государственной услуги получатель государственной услуги может получить в загранучреждениях по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги, получатель государственной услуги подает жалобу на имя Министра иностранных дел Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, по адресу: город Астана, улица Д. Кунаева, 31, телефон: 8 (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электронная почта: midrk@mfa.kz.

22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайларда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша мемлекеттік қызметті ұсынған шетелдегі мекеме басшысының атына жазылады.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сот органдарына жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда жасалған жазбаша түрде пошта не Сыртқы істер министрлігінің немесе шетелдегі мекеменің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы және қолы қойылады. Шағымды беру кезінде іс-әрекеті шағымдалатын шетелдегі мекеменің атауы немесе лауазымды тұлға туралы, шағымдану себептері мен талаптар көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым Сыртқы істер министрлігінің немесе шетелдегі мекеменің кеңсесінде тіркеледі. Өтініштің/арыздың күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі, аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға алынатын жауаптың мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
26. Мемлекеттiк қызмет туралы қосымша ақпаратты осы стандартқа  1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерден алуға болады.
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
мекемелерінің Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресімдеуі» мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
Байланыс деректері
Интернет-ресурс
АМЕРИКА
Америка Құрама Штаттарындағы ҚР Елшілігі Вашингтон қаласы
1401 16th Street, N.W., Washington D.C. 20036
код +1202, тел. 232-54-88, факс 232-5845, 232-35-41
e-mail: washington@kazakhembus.com; washington@mfa.kz; consul@kazakhembus.com http://www.kazakhembus.com
Нью-Йорк қаласындағы (АҚШ) ҚР Бас консулдығы
535 Fifth Avenue, 19 Floor, New York, NY 10017 код +1212 тел. 646 370 6331, факс 646 370 6334
e-mail: kzconsulny@un.int http://www.kazconsulny.org
Канададағы ҚР Елшілігі Оттава қаласы
150 Metcalfe Street, Suite 1603-1604, Ottawa, Ontario, K2P 1P1; Консульский отдел: 150 Metcalfe Stre, код +1-613 тел. 695-80-55, факс 695-87-55
e-mail: kazakhembassy@gmail.com;
kazconsulcan@gmail.com
http://www.kazembassy.ca
Куба Республикасындағы ҚР консулдығы Гавана қаласы
5ta Ave. 2203 e/22 y 24, Miramar, La Habana, Cuba, код +537 тел. 206-99-63, факс 206-99-64
e-mail: italposkaz@mail.ru;
havana@mfa.kz;
dipmk@enet.cu
ЕУРОПА
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Лондон қаласы
33 Thurloe Square, London SW7 2SD код +44-207, тел. 590-34-90, факс 584-84-81
e-mail: london@kazembassy.org.uk consulate@kazembassy.org.uk http://www.kazakhstanembassy.org.uk
Шотландиядағы ҚР консулдығы (Абердин)
Bridje House, 1&2 Riverside Drive, Aberdeen AB11 7LH, код +44 тел. 122-4212-400
Бельгия Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Брюссель қаласы
Avenue Van Bever, 30, 1180 Bruxelles Belgique код +32 тел. 2-373-38-90, 2-373-38-96, факс 374-50-91
e-mail: info@embassy.be http://kazakhstanembassy.be
Француз Республикасындағы ҚР Елшілігі Париж қаласы

22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя загранучреждения, непосредственно предоставившего государственную услугу, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в судебные органы в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, составленная в произвольной форме, принимается в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Министерства или загранучреждения.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес и проставляется подпись получателя государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование загранучреждения или консульское должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии Министерства или загранучреждения. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срока и места получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы, выданный по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить в загранучреждениях по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Наименование
загранучреждения
Республики
Казахстан
Контактные данные
Интернет-ресурс
АМЕРИКА
Посольство РК
в Соединенных Штатах
Америки г. Вашингтон
1401 16th Street, N.W.,
Washington D.C. 20036
код +1202, тел. 232-54-88,
факс 232-5845, 232-35-41
e-mail:
washington@kazakhembus.com;
washington@mfa.kz;
consul@kazakhembus.com
http://www.kazakhembus.com
Генеральное
консульство РК в
г. Нью-Йорк (США)
535 Fifth Avenue, 19 Floor,
New York, NY 10017
код +1212 тел. 646 370 6331,
факс 646 370 6334
e-mail: kzconsulny@un.int
http://www.kazconsulny.org
Посольство РК в
Канаде г. Оттава
150 Metcalfe Street, Suite
1603-1604, Ottawa, Ontario,
K2P 1P1; Консульский отдел:
150 Metcalfe Stre, код +1-613
тел. 695-80-55, факс 695-87-55
e-mail:
kazakhembassy@gmail.com;
kazconsulcan@gmail.com
http://www.kazembassy.ca
Консульство РК в
Республике Куба
г. Гавана
5ta Ave. 2203 e/22 y 24,
Miramar, La Habana, Cuba,
код +537 тел. 206-99-63, факс
206-99-64
e-mail: italposkaz@mail.ru;
havana@mfa.kz; dipmk@enet.cu
ЕВРОПА
Посольство РК
в Соединенном
Королевстве
Великобритании и
Северной Ирландии
г. Лондон
33 Thurloe Square, London SW7
2SD код +44-207,
тел. 590-34-90, факс 584-84-81
e-mail:
london@kazembassy.org.uk
consulate@kazembassy.org.uk
http://
www.kazakhstanembassy.org.uk
Консульство РК в
Шотландии (Абердин)
Bridje House, 1&2 Riverside
Drive, Aberdeen AB11 7LH, код
+44 тел. 122-4212-400
Посольство РК
в Королевстве Бельгия
г. Брюссель
Avenue Van Bever, 30, 1180
Bruxelles Belgique
код +32 тел. 2-373-38-90,
2-373-38-96, факс 374-50-91
e-mail: info@embassy.be
http://kazakhstanembassy.be
Посольство РК
во Французской
Республике г. Париж

59, rue Pierre Charron, 75008 Paris, France
код +331 тел. 145-61-52-02, 456-15-206, 456-15-200, факс 456-15-201
e-mail: office@amb-kazakhstan.fr paris@mfa.kz http://www.amb-kazakhstan.fr
Германия Федеративтік Республикасындағы ҚР Елшілігі Берлин қаласы
Bundesrepublik Deutshland Nordendstrasse 14-17,
D-13156 Berlin-Pankow код +4930 тел. 470-071-10, 470-071-14, конс.отд. 470-071-60, факс 470-071-25
e-mail: berlin@mfa.kz www.botschaft-kaz.de
Бонн қаласындағы (ГФР) ҚР Елшілігінің бөлімі
RathausstraЯe 3, 53225 Bonn, код +49228 тел. 403-87-27, 403-87-24, 403-87-28, факс 403-87-20
e-mail: konsul-bonn@web.de
Майндағы Франкфурт қаласындағы (ГФР) ҚР Бас консулдығы
Beethoven str. 17, 60325, Frankfurt am Main, код +4969 тел. 971-467-31, 971-467-44, факс 971-46-818
E-mail: info.kaz@genconsul.de;
frankfurt@mfa.kz
http://genconsul.de
Ганновер қаласындағы (ГФР) ҚР консулдығы
Lister Meile 2, 30161 Hannover, код +49511, тел. 301-868-99, факс 301-868-95
E-mail: hannover@mfa.kz; konsul-hannover@t-online.de
Мюнхен қаласындағы (ГФР) ҚР консулдығы
Hans-Urmiller-Ring 46 A, 82515 Wolfratshausen, код +49-8171 тел. 911-6030, факс 911-6088
E-mail: konsul-muenchen@mfa.kz
Австрия Республикасындағы ҚР Елшілігі Вена қаласы
Wipplingerstrasse 35, Floor 3 1010 Wien, код +431 тел 890-80-08-10, факс 890-80-08-20
e-mail: vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
Венадағы ҚР Елшілігінің консулдық бөлімі
Felix-Mottl-Str. 23, A-1190 Wien, код: +431 Тел: 367-66-57-11, 367-66-57-88, 367-66-57-33, факс: 367-66-57-20
e-mail: vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
http://www.kazakhstan.at
Швейцария Конфедерациясындағы ҚР Елшілігі Берн қаласы
Melchenbuhlweg 79, 3006- Bern, код +031 тел. 351-79-69, факс 351-79-75
e-mail: embassy@kazakhstan-bern.ch http://kazakhstan-bern.ch
Италия Республикасындағы ҚР Елшілігі Рим қаласы
Via Cassia, 471, 00189 – Roma код +3906 тел. 363-011-30, факс 362-926-75
e-mail: roma@mfa.kz
http://www.embkaz.it
Испания Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Мадрид қаласы
C/ Sotillo, 10 Parque Conde de Orgaz 28043 MADRID
код +3491 тел. 721-62-90, 721-62-94, 721-62-94 факс 721-93-74
e-mail: embajada@kazesp.org;
madrid@mfa.kz
сайт: www.kazesp.org
Венгриядағы ҚР Елшілігі Будапешт қаласы
Kapy ut. 59 Budapest H-1025, код +361 тел. 275-13-00, 275-13-01, факс 275-20-92
e-mail: kazak@t-online.hu;
budapest@mfa.kz
http://www.kazembassy.hu
Чех Республикасындағы ҚР Елшілігі Прага қаласы
160 00 Praha 6, ul. Romaina Rolanda 12 код +420 тел.233-375-642; факс 233-371-019
e-mail: kzembas@gmail.com;
prague@mfa.kz
www.kazembassy.cz
Литва Республикасындағы ҚР Елшілігі Вильнюс қаласы
Birutes 20A, LT-08117, Vilnius-4, Lithuania код +3705 тел. 212-21-23, 231-30-40, факс 231-35-80
e-mail: vilnuis@mfa.kz;
kazemb@iti.lt
www.kazembassy.lt
Түрік Республикасындағы ҚР Елшілігі Анкара қаласы
06450 Kilik Ali sokak №6, Or-An Diplomatik Sitesi Cankaya, Ankara, Turkey, код +90312 тел. 491-91-00, факс 490-98-51
e-mail: ankara@mfa.kz; kazank@kazakhstan.org.tr kazankembassy@mail.ru http://www.kazakhstan.org.tr
Стамбул қаласындағы (Түрік Республикасы) ҚР Бас консулдығы
Florya caddesi, Senlikkoy, Germiyan Sok 10, FLORYA-ISTANBUL, код +90212, тел. 662-53-47, факс 662-53-49
сonsulkzist@superonline.com;
konsulkzist@mail.ru;
consulkzist@yahoo.com; consulkzist@superonline.com
Түрік Республикасындағы ҚР консулдығы Анталья қаласы
Caglayan region, 2074 Sok. No:16 Blok C Dublex Mesken Villa Antalya/ Turkey, код +90534, тел. 081-84-47; 059-95-77
Нидерланд Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Гаага қаласы
Nieuwe Parklaan 69, 2597 LB, The Hague, The Kingdom of the Netherlands, код +3170 тел. 363-47-57, факс 365-76-00
e-mail: hague@mfa.kz
www.kazakhembassy.nl
Гаагадағы ҚР Елшілігінің консулдық бөлімі
Nieuwe Parklaan 69 2597 LB, The Hague, The Kingdom of Netherlands, код +3170 тел. 427-22-20
е-mail: consul@kazakhembassy.nl
Хорватия Республикасындағы ҚР Елшілігі Загреб қаласы
Trg kralja Tomislava 8, 10000 Zagreb, код +385-1 tel. 483-92-55, факс 457-37-96
е-mail: zagreb@mfa.kz;
embassy@kazembassy.hr
http://www.kazembassy.hr
Загреб (Хорватия) қаласындағы ҚР консулдығы
Загреб қ., Прерадовичева к., 21/2, код 385-1, тел. 481-50-74, факс 481-50-74
е-mail: consulkazakhstan@net.hr
Финляндия Республикасындағы ҚР Елшілігі Хельсинки қаласы
00120, Хельсинки, ул.Булеварди, 7 (оф. 215-217), код +358-9 тел. 4159-0478, факс 4159 0325
е-mail: Helsinki@kazembassy.fi
http://www.kazembassy.fi
Грек Республикасындағы ҚР Елшілігі Афина қаласы
Athens, Pаpаgou 15669, Imyttou Str. 122
код +30 тел. 210-651-56-43, факс 210-651-63-62
e-mail: athens@mfa.kz;
consul@kazembassy.gr
www.kazembassy.gr
Румыниядағы ҚР Елшілігі Бухарест қаласы
26BIS Giuseppe Garibaldi Str., sector 2, 20225, Bucharest, код +40 тел. 031-107-10-83; 021-230-08-65, факс 021- 230-08-66
е-mail: bucharest@mfa.kz http://www.dipmissionkz.ro
Болгария Республикасындағы ҚР Дипломатиялық миссиясы София қаласы

59, rue Pierre Charron, 75008
Paris, France код +331
тел. 145-61-52-02, 456-15-206,
456-15-200, факс 456-15-201
e-mail:
office@amb-kazakhstan.fr;
paris@mfa.kz
http://www.amb-kazakhstan.fr
Посольство РК в
Федеративной
Республике Германия
г. Берлин
Bundesrepublik Deutshland
Nordendstrasse 14-17,
D-13156 Berlin-Pankow код
+4930 тел. 470-071-10,
470-071-14, конс.отд.
470-071-60, факс 470-071-25
e-mail: berlin@mfa.kz
www.botschaft-kaz.de
Отделение Посольства
РК в г. Бонн (ФРГ)
RathausstraЯe 3, 53225 Bonn,
код +49228 тел. 403-87-27,
403-87-24, 403-87-28,
факс 403-87-20
e-mail: konsul-bonn@web.de
Генеральное
Консульство РК в
г. Франкфурт-на-Майне
(ФРГ)
Beethoven str. 17, 60325,
Frankfurt am Main, код +4969
тел. 971-467-31, 971-467-44,
факс 971-46-818
E-mail: info.kaz@genconsul.
de; frankfurt@mfa.kz
http://genconsul.de
Консульство РК в г. Ганновер (ФРГ)
Lister Meile 2, 30161
Hannover, код +49511, тел.
301-868-99, факс 301-868-95
E-mail: hannover@mfa.kz;
konsul-hannover@t-online.de
Консульство РК в
г. Мюнхен (ФРГ)
Hans-Urmiller-Ring 46 A, 82515
Wolfratshausen, код +49-8171
тел. 911-6030, факс 911-6088
E-mail:
konsul-muenchen@mfa.kz
Посольство РК в
Республике Австрия
г. Вена
Wipplingerstrasse 35, Floor 3
1010 Wien, код +431
тел. 890-80-08-10, факс
890-80-08-20
e-mail: vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
Консульский отдел
Посольства РК в Вене
Felix-Mottl-Str. 23, A-1190 Wien,
код: +431 Тел: 367-66-57-11, 367-66-57-88,
367-66-57-33, факс:
367-66-57-20
e-mail: vienna@mfa.kz;
embassy@kazakhstan.at
http://www.kazakhstan.at
Посольство РК в
Швейцарской
Конфедерации г. Берн
Melchenbuhlweg 79, 3006- Bern,
код +031 тел. 351-79-69, факс
351-79-75
e-mail:
embassy@kazakhstan-bern.ch
http://kazakhstan-bern.ch
Посольство РК в
Итальянской
Республике г. Рим
Via Cassia, 471, 00189 – Roma
код +3906 тел. 363-011-30,
факс 362-926-75
e-mail: roma@mfa.kz
http://www.embkaz.it
Посольство РК
в Королевстве Испания
г. Мадрид
C/ Sotillo, 10 Parque Conde de
Orgaz 28043 MADRID
код +3491 тел. 721-62-90,
721-62-94, 721-62-94 факс 721-93-74
e-mail: embajada@kazesp.org;
madrid@mfa.kz сайт:
www.kazesp.org
Посольство РК в
Венгрии г. Будапешт
Kapy ut. 59 Budapest H-1025,
код +361 тел. 275-13-00,
275-13-01, факс 275-20-92
факс 275-20-92
e-mail: kazak@t-online.hu;
budapest@mfa.kz
http://www.kazembassy.hu
Посольство РК в
Чешской Республике
г. Прага
160 00 Praha 6, ul. Romaina
Rolanda 12 код +420
тел.233-375-642;
факс 233-371-019
e-mail: kzembas@gmail.com;
prague@mfa.kz
www.kazembassy.cz
Посольство РК в
Литовской Республике
г. Вильнюс
Birutes 20A, LT-08117,
Vilnius-4, Lithuania код +3705
тел. 212-21-23, 231-30-40,
факс 231-35-80
e-mail: vilnuis@mfa.kz;
kazemb@iti.lt
www.kazembassy.lt
Посольство РК в
Турецкой Республике
г. Анкара
06450 Kilik Ali sokak № 6,
Or-An Diplomatik Sitesi
Cankaya, Ankara, Turkey, код
+90312 тел. 491-91-00, факс 490-98-51
e-mail: ankara@mfa.kz;
kazank@kazakhstan.org.tr;
kazankembassy@mail.ru
http://www.kazakhstan.org.tr
Генеральное
Консульство РК в
г. Стамбул (Турецкая
Республика)
Florya caddesi, Senlikkoy,
Germiyan Sok 10,
FLORYA-ISTANBUL, код +90212,
тел. 662-53-47, факс 662-53-49
сonsulkzist@superonline.com;
konsulkzist@mail.ru;
consulkzist@yahoo.com;
consulkzist@superonline.com
Консульство РК в
Турецкой Республике
г. Анталья
Caglayan region, 2074 Sok.
No:16 Blok C Dublex Mesken
Villa Antalya/ Turkey, код +90534,
тел. 081-84-47; 059-95-77
Посольство РК в
Королевстве
Нидерландов г. Гаага
Nieuwe Parklaan 69, 2597 LB,
The Hague, The Kingdom of the Netherlands,
код +3170 тел. 363-47-57, факс 365-76-00
e-mail: hague@mfa.kz
www.kazakhembassy.nl
Консульство РК в
Нидерландах (Гаага)
Nieuwe Parklaan 69 2597 LB,
The Hague, The Kingdom of Netherlands, код +3170
тел. 427-22-20
е-mail:
consul@kazakhembassy.nl
Посольство РК в
Республике Хорватия
г. Загреб
Trg kralja Tomislava 8, 10000 Zagreb,
код +385-1 tel. 483-92-55, факс 457-37-96
е-mail: zagreb@mfa.kz;
embassy@kazembassy.hr
http://www.kazembassy.hr
Консульство в Загребе
(Хорватии)
Загреб, ул. Прерадовичева,
21/2, код 385-1,
тел. 481-50-74, факс 481-50-74
е-mail:
consulkazakhstan@net.hr
Посольство РК в
Финляндской
Республике
г. Хельсинки
00120, Хельсинки,
ул.Булеварди, 7 (оф. 215-217),
код +358-9 тел. 4159-0478,
факс 4159 0325
е-mail:
Helsinki@kazembassy.fi
http://www.kazembassy.fi
Посольство РК в
Греческой Республике
г. Афины
Athens, Pаpаgou 15669, Imyttou
Str. 122 код +30 тел. 210-651-56-43,
факс210-651-63-62
e-mail: athens@mfa.kz;
consul@kazembassy.gr
www.kazembassy.gr
Посольство РК в
Румынии г. Бухарест
26BIS Giuseppe Garibaldi Str.,
sector 2, 20225, Bucharest,
код +40 тел. 031-107-10-83;
021-230-08-65, факс 021-
230-08-66
е-mail: bucharest@mfa.kz
http://www.dipmissionkz.ro
Дипломатическая
миссия РК в
Республике Болгария
г. София

Sofia, Galichitsa, 38, код +3592 тел. 862-41-52, 862-41-55, факс 862-41-70
е-mail: sofia@mfa.kz;
kazembsofia@bulpost.net http://www.kazembassy.bulpost.net
Норвегия Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Осло қаласы
Nedre Vollgate 3, 2nd floor, 0158, Oslo, Norway
код +47 тел. 224-206-40, факс. 224-206-42
е-mail: oslo@mfa.kz
http://www.kazembassy.no
Словакия Республикасындағы ҚР Консулдық бөлімі Братислава қаласы
Gunduliиova street 6, 811 05 Bratislava, Slovak Republic, код +421, тел. 232-661-242, факс 232-661-221
е-mail: kazdip@gmail.com
Польша Республикасындағы ҚР Елшілігі Варшава қаласы
ul. Krуlowej Marysieсki 14, 02-954 Warszaw, код +4822, тел. 642-37-65
е -mail: kazdipmis@hot.pl;
warsawa@mfa.kz
http://www.kazakhstan.pl
ТАЯУ ШЫҒЫС, АЗИЯ ЖӘНЕ АФРИКА ЕЛДЕРІ
Египет Араб Республикасындағы ҚР Елшілігі
Каир қаласы
9, Wahib Doss street, Maadi, Cairo, Egypt код +202 тел.238-098-04; факс 235-865-46;
e-mail: cairo@mfa.kz
http://www.kazembegy.com
Израиль Мемлекетіндегі ҚР Елшілігі Тель-Авив қаласы
52a, Hayarkon Str., Tel Aviv 63432, State of Israel, код +9723 тел. 516-34-11, 516-34-64, факс 516-34-37
e-mail: tel-aviv@mfa.kz www.kazakhemb.org.il
Біріккен Араб Әмірліктеріндегі ҚР Елшілігі Абу-Даби қаласы
P.O. Box: 39556 593, 593 Rashid Bin Saeed Al Maktoum Street (Main street No.2) Al Safaraat Distr, код +9712 тел. 449-87-78, факс 449-87-75
e-mail: abudhabi@mfa.kz
www.kazembemirates.net
Дубай қаласындағы (БАӘ) ҚР Бас консулдығы
Dubai, Jumeirah, Umm El Sheif area, Str. 3, villa 14, код +9714 339-71-56, факс 330-69-37
e-mail: dubai@mfa.kz http://www.kazconsulate.ae
Сауд Арабиясы Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Эр-Рияд қаласы
Riyadh 11693 P.O. Box 94012, код +01 тел. 480-64-06, факс 480-91-06
e-mail: office@kazembgulf.net www.kazembgulf.net
Джидда қаласындағы (Сауд Арабиясы Корольдігі) ҚР консулдығы
55615 Jeddah, Khalidiya District, Al-Mustqar street, Villa 16, код +9662, тел. 690-20-70, факс 690-30-80
e-mail: kazjed@gmail.com
http://kazembsaudi.com/en/pages/35/Consulate-in-Jeddah
Катар Мемлекетіндегі ҚР Елшілігі Доха қаласы
Al-Dafna, Doha, Zone 66, Str. 563, build. 2 P.O. Box: 23513, код. +974 тел 441-280-15, 441-105-27, факс 441-280-14
e-mail: embassykz@qatar.net.qa;
doha@mfa.kz http://www.kazembqatar.com
Иордан Хашимит Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Амман қаласы
Abu Bakir Al-Banany Str., Abdoun, 830626 Amman 11183 Jordan, код +962 тел. 65-92-80-53, 65-92-79-54, факс 65-92-79-51
e-mail: kazemb@orange.jo;
amman@mfa.kz http://www.kazakhstan.org.jo
Иран Ислам Республикасындағы ҚР Елшілігі Тегеран қаласы
82, North Hedayat Str., Corner of Masjed Alley, Darrus, Tehran-I.R of Iran, код +9821 тел. 22-56-59-33, 22-56-59-34, факс 22-54-64-00
e-mail: tehran20022002@mail.ru;
iran@mfa.kz
Горган қаласындағы (Иран) ҚР Бас консулдығы
Gorgan city, Bolvar Naharkhoran 604, Edalat st. 66, код +980 тел. 17-15-525-609, факс 17-15-536-055
e-mail: gorgankz@gmail.com; gorgan@mfa.kz
Сари қаласындағы (Иран) ҚР консулдығы
Iran, Mazandaran province, Sari town, Pasdaran boulevard, Shakhid-Bakhram street 1 h №2, код 8-10-98-151 тел. 22-31-113, факс 22-31-395
e-mail: barlass48@mail.ru
Пәкістан Ислам Республикасындағы ҚР Елшілігі Исламабад қаласы

Sofia, Galichitsa, 38, код +3592 тел. 862-41-52, 862-41-55, факс 862-41-70
е-mail: sofia@mfa.kz;
kazembsofia@bulpost.net
http://
www.kazembassy.bulpost.net
Посольство РК в
Королевстве
Норвегия г. Осло
Nedre Vollgate 3, 2nd floor,
0158, Oslo, Norway
код +47 тел. 224-206-40, факс. 224-206-42
е-mail: oslo@mfa.kz
http://www.kazembassy.no
Консульский отдел РК
в Республике
Словакия,
г. Братислава
Gunduliиova street 6, 811 05
Bratislava, Slovak Republic,
код +421, тел. 232-661-242,
факс 232-661-221
е-mail: kazdip@gmail.com
Посольство РК в
Республике Польша
г. Варшава
ul. Krуlowej Marysieсki 14,
02-954 Warszaw, код +4822,
тел. 642-37-65
е -mail: kazdipmis@hot.pl;
warsawa@mfa.kz
http://www.kazakhstan.pl
СТРАНЫ БЛИЖНЕГО
ВОСТОКА, АЗИИ И
АФРИКИ
Посольство РК в
Арабской Республике
Египет г. Каир
9, Wahib Doss street, Maadi,
Cairo, Egypt код +202
тел.238-098-04; факс 235-865-46;
e-mail: cairo@mfa.kz
http://www.kazembegy.com
Посольство РК в
Государстве Израиль
г. Тель-Авив
52a, Hayarkon Str., Tel Aviv
63432, State of Israel, код +9723 тел. 516-34-11, 516-34-64, факс 516-34-37
e-mail: tel-aviv@mfa.kz
www.kazakhemb.org.il
Посольство РК в
Объединенных Арабских
Эмиратах г. Абу-Даби
P.O. Box: 39556 593, 593
Rashid Bin Saeed Al Maktoum
Street (Main street No.2) Al Safaraat Distr,
код +9712 тел. 449-87-78, факс 449-87-75
e-mail: abudhabi@mfa.kz
www.kazembemirates.net
Генеральное
консульство РК в г. Дубай (ОАЭ)
Dubai, Jumeirah, Umm El Sheif
area, Str. 3, villa 14, код +9714 339-71-56, факс 330-69-37
e-mail: dubai@mfa.kz
http://www.kazconsulate.ae
Посольство РК в
Королевстве
Саудовская Аравия г. Эр-Рияд
Riyadh 11693 P.O. Box 94012,
код +01 тел. 480-64-06, факс 480-91-06
e-mail: office@kazembgulf.net
www.kazembgulf.net
Консульство РК в г. Джидда (КСА)
55615 Jeddah, Khalidiya
District, Al-Mustqar street,
Villa 16, код +9662, тел. 690-20-70, факс 690-30-80
e-mail: kazjed@gmail.com
http://kazembsaudi.com/en/
pages/35/Consulate-in-Jeddah
Посольство РК в
Государстве Катар
г. Доха
Al-Dafna, Doha, Zone 66,
Str. 563, build. 2 P.O. Box: 23513,
код. +974 тел. 441-280-15, 441-105-27, факс441-280-14
e-mail:
embassykz@qatar.net.qa;
doha@mfa.kz
http://www.kazembqatar.com
Посольство РК в
Иорданском
Хашимитском
Королевстве г. Амман
Abu Bakir Al-Banany Str.,
Abdoun, 830626 Amman 11183
Jordan, код +962 тел. 65-92-80-53, 65-92-79-54,
факс 65-92-79-51
e-mail: kazemb@orange.jo;
amman@mfa.kz
http://www.kazakhstan.org.jo
Посольство РК в
Исламской Республике
Иран г. Тегеран
82, North Hedayat Str., Corner
of Masjed Alley, Darrus,
Tehran-I.R of Iran, код +9821
тел. 22-56-59-33, 22-56-59-34,
факс 22-54-64-00
e-mail:
tehran20022002@mail.ru;
iran@mfa.kz
Генеральное
Консульство РК в г. Горган (Иран)
Gorgan city, Bolvar
Naharkhoran 604, Edalat st. 66, код +980 тел.
17-15-525-609, факс 17-15-536-055
e-mail: gorgankz@gmail.com;
gorgan@mfa.kz
Консульство РК в
г. Сари (Иран)
Iran, Mazandaran province,
Sari town, Pasdaran boulevard,
Shakhid-Bakhram street 1 h № 2,
код 8-10-98-151 тел. 22-31-113, факс 22-31-395
e-mail: barlass48@mail.ru
Посольство РК в
Исламской Республике
Пакистан г. Исламабад

House No. 11, Str. 45, Sector F-8/1, 43000 Islamabad код +9251 тел. 226-28-26, 226-29-20, 226-29-26, 226-29-25, факс 226-28-06
e-mail: embkaz@comsats.net.pk;
islamabad@mfa.kz http://www.kazembpakistan.org
Карачи қаласындағы (Пәкістан) ҚР консулдығы
Plot 6/3, Street 27, Phase 5 Extention Defence Housing Authority, Karachi, код +9221 тел. 583-84-20, 583-84-19, факс 583-84-18
e-mail: conkarkz@cyber.net.pk
Ауғаныстан Ислам Республикасындағы ҚР Елшілігі Кабул қаласы
Kabul, Wazir Akbar Khan Street 13, House 436, код +9320 тел. 702-842-96, 230-05-52, 705-015-05, факс 230-600-09
е-mail: kabul@mfa.kz
Үндістан Республикасындағы ҚР Елшілігі Дели қаласы
61, Poorvi Marg, Vasant Vihar, New Delhi – 110057, код +9111 тел. 460-077-10, 460-077-00, 460-077-02, факс 460-077-01
e-mail: india@mfa.kz;
office@kazembassy.in;
kazind.com@gmail.com
www.kazembassy.in
Қытай Халық Республикасындағы ҚР Елшілігі Пекин қаласы
9, Dong 6 Jie, San Li Tun, Beijing, China 100600, код +8610 тел. 653-26-182, 653-24-189, Консульский отдел: 653-22-636, 653-29-177 (коммутатор), факс 653-26-183, 653-24-433, Консульский отдел: 653-20-636
e-mail: pekin@mfa.kz
www.kazembchina.org
Гонконг қаласындағы (ҚХР) ҚР Бас консулдығы
Unit 3106, 31st floor, West Tower, Shun Tak Center, 200 Connaught Road Central, Sheung Wan, Hong Kon, код +852 тел. 254-83-841, факс 254-88-361
e-mail: office@consul-kazakhstan.org.hk;
honghong@mfa.kz; visa@consul-kazakhstan.org.hk http://www.consul-kazakhstan.org.hk
Шанхай қаласындағы (ҚХР) ҚР Бас консулдығы
Loushanguan 85, 200336 Shanghai, building «Orient International Plaza», 1003, 1004, 1005, код +8621 тел. 627-538-78, 627-528-38, 627-554-83, факс 627-573-00
e-mail: kazconsulshanghai@yahoo.com; shanghai@mfa.kz;kzconsulshanghai@mail.ru; office@kzconsulshangai.org; http://www.kazembchina.org
Үрімші қаласындағы (ҚХР) ҚР СІМ Төлқұжат-виза қызметі
31, Kunming Road, Урумчи, код +86991 тел. 381-57-96, 383-23-74, факс 382-12-03
e-mail: pvs_mid@yahoo.cn
Малайзиядағы ҚР Елшілігі Куала-Лумпур қаласы
115, Jalan Ampang Hilir, 55000 Kuala Lumpur, Malaysia, код +603 тел. 425-229-99, 425-269-99 факс 425-23-999
e-mail: kuala-lumpur@kazembassy.org.my;
kuala-lumpur@mfa.kz http://www.kazembassy.org.my
Индонезиядағы ҚР Елшілігі Джакарта қаласы
The East 11 қабат, Unit 5 Jl.limgkar, Mega Kuningan, Kav.E3.2 #1 Jakarta 12950
Корея Республикасындағы ҚР Елшілігі Сеул қаласы
271-5, Hannam-dong, Yongsan-gu, Seoul 140-885 код +822 тел. 394-97-16, 379-97-14, Консульский отдел ПРК 391-89-06, 379-78-76, факс 395-97-66
e-mail: seoul@mfa.kz
www.kazembassy.org
Жапониядағы ҚР Елшілігі Токио қаласы
Azabudai 1-8-14, Minato-ku, Tokyo 106-0041, код +813 тел. 3589-1821, Факс: 3589-1822
e-mail: japan@mfa.kz,
kazembassy.jp@gmail.com
http://www.embkazjp.org
Монғолиядағы ҚР Елшілігі Ұлан-Батыр қаласы
Улан-Батор, Хан-Уул, 1-квартал, городок «Твин», Зайсан к., 31/6, код +97611 тел. 34-54-08, 34-10-76, факс. 34-17-07
e-mail: info@kazembassy.mn;
ulaanbaatar@mfa.kz
Сингапур Республикасындағы ҚР Елшілігі Сингапур қаласы
1 Kim Seng Promenade, #09-04/05 Great World City, East Office Tower, Singapore 237994, код +65, тел 653-661-00, 623-571-50, 623-623-67 факс 643-889-90
e-mail: singapore@mfa.kz www.kazakhstan.org.sg
Ливан Республикасындағы ҚР Дипломатиялық миссиясы Бейрут қаласы
12 floor, Verdun 732, Verdun str., Al Mousaytebeh, Beirut, Lebanon, код +9611 тел. 786-587, 804-869, факс 786-013
е-mail: beirut@mfa.kz;
kuat-kz@yandex.ru
Ливиядағы ҚР Дипломатиялық миссиясы (Триполи)
8 Kilometr, Gargaresh street, Madina Siyahia av. код +21821 тел. 483-66-90, факс 483-66-90
е-mail: dipmission_kz@lttnet.net
Таиланд Корольдігіндегі ҚР Елшілігі Бангкок қаласы
Office 804 A, Floor 8, Building A, GPF Witthayu Towers, 93/1 Wireless Road, Lumpini, Pathumwan, Ban, код +662 тел. 254-30-43, 254-30-45, факс 254-30-42
e-mail: thailand@mfa.kz www.kazembassythailand.org
ТМД
Ресей Федерациясындағы ҚР Елшілігі Мәскеу қаласы
101000..Москва, Чистопрудный бульвар, 3 а, код +7-495 тел. 627-17-01; факс 608-08-32
e-mail: moscow@kazembassy.ru
www.kazembassy.ru
Санкт-Петербург қаласындағы (РФ) ҚР Бас консулдығы
Санкт-Петербург қ., Виленский тұйық көшесі, 15 үй, лит А, код +7-812, тел. 335-25-46; 335-25-47, факс 335-25-46; 335-25-47
e-mail: genconsul.spb@mfa.kz;
saint-petersburg@mfa.ru;
genconsul.spb@mfa.kz;
kazconspb@mail.ru http://www.kazconsulate.spb.ru
Астрахань қаласындағы (РФ) ҚР консулдығы
414056, Астрахань, Акварельная к., 2Б, код +7-8512, тел. 61-00-07, факс 25-18-85
e-mail: consulrk@astranet.ru;
astrakhan@mfa.kz
http://astra-consul.ru
Омбы қаласындағы (РФ) ҚР консулдығы
Омбы қ., Ш. Валиханов к. 9, код +7-3812, тел. 32-52-13, 32-52-07, 32-52-17, факс 32-52-15
e-mail: kzcmd@omskcity.com;
omsk@mfa.kz
http://www.kz-omsk.ru
Украинадағы ҚР Елшілігі Киев қаласы
01901, Киев қ., Мельников к., 26, код +38044 тел. 489-18-58, факс 483-11-98
e-mail: post@kazakh.kiev.ua;
kiev@mfa.kz http://www.kazembassy.com.ua
Беларусь Республикасындағы ҚР Елшілігі Минск қаласы
Минск қ., Куйбышев к., 12, индекс 220029, код +37517 тел. 288-10-26, 210-11-22, 234-30-23, 284-48-10, факс 334-96-50
e-mail: Minsk@mfa.kz
http://www.kazembassy.by
Беларусь Республикасындағы ҚР консулдығы Брест қаласы
К.Маркс к., 82, код +8375 тел. 162-203-500, факс 162-205-242
e-mail: brest-consul@tut.by,
brest@mfa.kz
Өзбекстан Республикасындағы ҚР Елшілігі Ташкент қаласы
100015 Тошкент шахар. Чехов кучаси, 23, код +99871 тел. 256-16-54, 252-16-54, 252-35-71, факс 252-16-50
e-mail: info@kazembassy.uz;
tashkent@mfa.kz
http://kazembassy.uz
Қырғыз Республикасындағы ҚР Елшілігі Бішкек қаласы
95-A Mira pr., Bishkek, Kyrgyzstan

House No. 11, Str. 45, Sector F-8/1, 43000 Islamabad код +9251 тел. 226-28-26, 226-29-20, 226-29-26, 226-29-25, факс 226-28-06
e-mail embkaz@comsats.net.pk;
islamabad@mfa.kz
http://www.kazembpakistan.org
Консульство РК в
Карачи (Пакистан)
Plot 6/3, Street 27, Phase 5
Extention Defence Housing
Authority, Karachi, код +9221
тел. 583-84-20, 583-84-19,
факс 583-84-18
e-mail: conkarkz@cyber.net.pk
Посольство РК в
Исламской Республике
Афганистан г. Кабул
Kabul, Wazir Akbar Khan Street
13, House 436, код +9320 тел.
702-842-96, 230-05-52, 705-015-05, факс 230-600-09
е-mail: kabul@mfa.kz
Посольство РК в
Республике Индия
г. Дели
61, Poorvi Marg, Vasant Vihar,
New Delhi – 110057, код +9111
тел. 460-077-10, 460-077-00,
460-077-02, факс 460-077-01
e-mail: india@mfa.kz;
office@kazembassy.in;
kazind.com@gmail.com
www.kazembassy.in
Посольство РК в
Китайской Народной
Республике г. Пекин
9, Dong 6 Jie, San Li Tun,
Beijing, China 100600, код +8610 тел. 653-26-182,
653-24-189, Консульский отдел:
653-22-636, 653-29-177
(коммутатор), факс 653-26-183,
653-24-433, Консульский отдел: 653-20-636
e-mail: pekin@mfa.kz
www.kazembchina.org
Генеральное
консульство РК в
г. Гонконг (КНР)
Unit 3106, 31st floor, West
Tower, Shun Tak Center, 200
Connaught Road Central, Sheung Wan, Hong Kon,
код +852 тел. 254-83-841, факс 254-88-361
e-mail:
office@consul-kazakhstan.org.hk;
honghong@mfa.kz;
visa@consul-kazakhstan.org.hk
http://www.consul-kazakhstan.
org.hk
Генеральное
консульство РК в
г. Шанхай (КНР)
Loushanguan 85, 200336
Shanghai, building «Orient
International Plaza», 1003,
1004, 1005, код +8621 тел. 627-538-78, 627-528-38, 627-554-83,
факс 627-573-00
e-mail:
kazconsulshanghai@yahoo.com;
shanghai@mfa.kz;
kzconsulshanghai@mail.ru;
office@kzconsulshangai.org;
http://www.kazembchina.org
Паспортно-визовая
служба МИД РК в
г. Урумчи (КНР)
31, Kunming Road, Урумчи, код
+86991 тел. 381-57-96,
383-23-74, факс 382-12-03
e-mail: pvs_mid@yahoo.cn
Посольство РК в
Малайзии г. Куала-Лумпур
115, Jalan Ampang Hilir, 55000
Kuala Lumpur, Malaysia, код +603 тел. 425-229-99,
425-269-99 факс 425-23-999
e-mail:
kuala-lumpur@kazembassy.
org.my;
kuala-lumpur@mfa.kz
http://www.kazembassy.org.my
Посольство РК в
Индонезии г. Джакарта
The East 11 fl., Unit 5
Jl.limgkar, Mega Kuningan,
Kav.E3.2 #1 Jakarta 12950
Посольство РК в
Республике Корея
г. Сеул
271-5, Hannam-dong,
Yongsan-gu, Seoul 140-885 код +822 тел. 394-97-16,
379-97-14, Консульский отдел
ПРК 391-89-06, 379-78-76,
факс 395-97-66
e-mail: seoul@mfa.kz
www.kazembassy.org
Посольство РК в
Японии г. Токио
Azabudai 1-8-14, Minato-ku,
Tokyo 106-0041, код +813 тел. 3589-1821, Факс: 3589-1822
e-mail: japan@mfa.kz,
kazembassy.jp@gmail.com
http://www.embkazjp.org
Посольство РК в
Монголии г.
Улан-Батор
Улан-Батор, р-н Хан-Уул,
1-квартал, городок «Твин»,
ул. Зайсан, 31/6,
код +97611 тел. 34-54-08, 34-10-76, факс. 34-17-07
e-mail: info@kazembassy.mn;
ulaanbaatar@mfa.kz
Посольство РК в
Республике Сингапур
г. Сингапур
1 Kim Seng Promenade,
#09-04/05 Great World City,
East Office Tower, Singapore
237994, код +65, тел. 653-661-00, 623-571-50,623-623-67
факс 643-889-90
e-mail: singapore@mfa.kz
www.kazakhstan.org.sg
Дипломатическая
миссия РК в Ливанской
Республике г. Бейрут
12 floor, Verdun 732, Verdun
str., Al Mousaytebeh, Beirut,
Lebanon, код +9611 тел. 786-587, 804-869, факс 786-013
е-mail: beirut@mfa.kz;
kuat-kz@yandex.ru
Дипломатическая
миссия РК в Ливии
(Триполи)
8 Kilometr, Gargaresh street,
Madina Siyahia av. код +21821
тел. 483-66-90, факс 483-66-90
е-mail:
dipmission_kz@lttnet.net
Посольство РК в
Королевстве Таиланд
г. Бангкок
Office 804 A, Floor 8,
Building A, GPF Witthayu
Towers, 93/1 Wireless Road,
Lumpini, Pathumwan, Ban, код +662 тел. 254-30-43, 254-30-45
факс 254-30-42
e-mail: thailand@mfa.kz
www.kazembassythailand.org
СНГ
Посольство РК в
Российской Федерации
г. Москва
101000 Москва, Чистопрудный
бульвар, д. 3 а код +7-495
тел. 627-17-01; факс 608-08-32
e-mail: moscow@kazembassy.ru
www.kazembassy.ru
Генеральное
консульство РК в г. Санкт-Петербург (РФ)
г.Санкт-Петербург, Виленский
переулок, д.15, лит А, код +7-812, тел. 335-25-46; 335-25-47,
факс  335-25-46; 335-25-47
e-mail: genconsul.spb@mfa.kz;
saint-petersburg@mfa.ru;
genconsul.spb@mfa.kz;
kazconspb@mail.ru
http://www.kazconsulate.spb.
ru
Консульство РК в г. Астрахань (РФ)
414056, г. Астрахань ул. Акварельная 2Б, код +7-8512,
тел. 61-00-07, факс 25-18-85
e-mail: consulrk@astranet.ru;
astrakhan@mfa.kz
http://astra-consul.ru
Консульство РК в г. Омск (РФ)
г. Омск, ул. Ш. Валиханова 9,
код +7-3812, тел. 32-52-13,
32-52-07, 32-52-17, факс 32-52-15
e-mail: kzcmd@omskcity.com;
omsk@mfa.kz
http://www.kz-omsk.ru
Посольство РК в
Украине г. Киев
01901, г. Киев, ул. Мельникова, 26, код +38044
тел. 489-18-58, факс 483-11-98
e-mail: post@kazakh.kiev.ua;
kiev@mfa.kz
http://www.kazembassy.com.ua
Посольство РК в
Республике Беларусь
г. Минск
г.Минск, ул. Куйбышева 12,
индекс 220029 код +37517 тел. 288-10-26, 210-11-22,
234-30-23, 284-48-10, факс 334-96-50
e-mail: Minsk@mfa.kz
http://www.kazembassy.by
Консульство РК в
Республике Беларусь
г. Брест
ул. К.Маркса, 82, код +8375
тел. 162-203-500, факс 162-205-242
e-mail: brest-consul@tut.by,
brest@mfa.kz
Посольство РК в
Республике Узбекистан
г. Ташкент
100015 Тошкент шахар. Чехов кучаси, 23,
код +99871 тел. 256-16-54, 252-16-54, 252-35-71, факс 252-16-50
e-mail: info@kazembassy.uz;
tashkent@mfa.kz
http://kazembassy.uz
Посольство РК в
Кыргызской Республике
г. Бишкек
95-A Mira pr., Bishkek,

код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail: bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
www.kaz-emb.kg
Түрікменстандағы ҚР Елшілігі Ашхабад қаласы
744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail: office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Тәжікстан Республикасындағы ҚР Елшілігі Душанбе қаласы
734025, Хусейн заде к., 31/1 код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz http://www.kazakhembassy.tj
Тәжікстан Республикасындағы ҚР консулдығы Ходжент қаласы
Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзірбайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
Баку қ., Х. Алиева к., проезд 15, 8 үй, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
0019, Айгедзора к., 66 үй код +374-10 тел. 211-333; факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, Шатберашвили к., 23 код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
мекемелерінің Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресімдеуі» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Фото
Сауалнама-өтініш
Маған Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуға рұқсат беруіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
Сұрақтар                                     ! Жауаптар
_____________________________________________________________________
1. Аты, тегі, әкесінің аты
2. Бұрын болған атыңызды, тегіңізді және әкеңіздің атын атап шығыңыз,  оларды қашан, қайда және қандай себеппен өзгерткендігіңізді көрсетіңіз
3. Күнiн, айын, жылын, туған жерiн (облысы, ауданы, қаласы, ауылы, егер шетелде туылсаңыз туылған елді) көрсетіңіз
4. Ұлты
5. Отбасылық жағдайы (некеде тұрамын, ажырасқанмын, жесір/тұлмын)
6. Шетелге кеткенге дейін тікелей тұрған мекенжайы
7. Соңғы тіркеу орны
8. Соңғы жұмыс, оқу орны
9. Білімі және білімі бойынша мамандығы (қайда, қашан және қандай оқу орнын бітірдіңіз)
10. Егер бұрын басқа мемлекеттің азаматы (боданы) болсаңыз, қайда, қашан және қандай негізде Қазақстан Республикасының азаматтығын алғаңынызды толық көрсетіңіз
11. Қылмыстық немесе азаматтық жауапкершілікке сот тәртібінде тартылдыңыз ба. Егер тартылсаңыз онда қашан, кіммен және не үшін
12. Мемлекет немесе заңды және жеке тұлғалар алдында орындалмаған міндеттеріңіз бар ма
13. Еңбек қызметі басталған уақыттан бастап атқарылған жұмыстары (жоғарғы және орта оқу орындарындағы оқуларын, әскери қызметті қоса алғанда)
_____________________________________________________________________
Ескертпе: Аталған тармақты толтыру кезінде, мекеме, ұйым және кәсіпорынды Сіз жұмыс істеп жүрген кезде қалай аталды, солай толтыру керек. Әскери қызметті лауазымы мен шенін көрсете отырып толтыру қажет. Шартты атаулары бар (пошталық жәшік және т.с.с.) кәсіпорындарды осы шартты атаулармен көрсету керек. Әскери қызметті өту әскери билеттегі жазбаға сәйкес көрсетіледі.
_____________________________________________________________________
Айы және жылы
Мекемені, ұйымды, кәсіпорынды көрсетумен лауазымы
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның орналасқан жері
Келген уақыты
Кеткен уақыты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

Kyrgyzstan код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail: bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
www.kaz-emb.kg
Посольство РК в
Туркменистане г. Ашхабад
744036, 11,13, 15
Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69
факс 48-04-75
e-mail: office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Посольство РК в
Республике
Таджикистан г. Душанбе
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40,
факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz
http://www.kazakhembassy.tj
Консульство РК в
Республике
Таджикистан г. Ходжент
Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство РК в
Азербайджанской
Республике г. Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд
15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48
факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство РК в
Республике Армения г. Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Посольство РК в
Грузии г. Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84;
факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Анкета-заявление
Прошу разрешить мне выйти из гражданства Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
Вопросы                             !         Ответы
_____________________________________________________________________
1. Фамилия, имя, отчество
2. Перечислите все фамилии, имена и отчества, под которыми
Вы ранее проживали, когда, где и по какой причине их изменили
3. Число, месяц, год и место рождения (село, город, район, область,
если родились за границей, укажите страну)
4. Национальность
5. Семейное положение (состою в браке, разведен(-а), вдова(-вец)
6. Адрес проживания непосредственно перед выездом за границу
7. Последнее место прописки
8. Последнее место работы, учебы
9. Образование и специальность по образованию (где, когда и
какое учебное заведение закончили)
10. Если ранее состояли в гражданстве (подданстве) других государств,
укажите подробно, где, когда и на каком основании приобрели
гражданство Республики Казахстан
11. Привлекались ли к уголовной или гражданской ответственности в
судебном порядке. Если привлекались, то когда, кем и за что
12. Имеются ли неисполненные обязательства перед государством
или юридическими и физическими лицами
13. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая
учебу в высших и средних учебных заведениях, военную службу)
_____________________________________________________________________
Примечание: при заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в период Вашей работы. Военную службу записывать с указанием должности и звания. Предприятия, имеющие условные наименования (почтовый ящик и т.п.), указывать под этими условными наименованиями. Прохождение
военной службы указывается согласно записей в военном билете
_____________________________________________________________________
Месяц и год
Должность, с указанием учреждения,организации предприятия
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Дата поступления, ухода
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

14. Сіздің жақын туыстарыңыз (күйеуі, әйелі, ата-анасы, ағалары, апалары)
_____________________________________________________________________
Ескертпе: Аталған тармақты толтыру кезінде Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі барлық туыстар көрсетіледі. Егер әйелі күйеуінің тегінде болса, оның тұрмысқа дейінгі тегі де көрсетіледі.
_____________________________________________________________________
Туыстық дәрежесі
Тегі, аты әкесінің аты
Туған жылы және жері
Жұмыс орны, лауазымы
Тұрғылықты мекенжайы
Келу елі
15. Өзіммен бірге кәмелет жасқа толмаған балаларымды Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығаруды сұраймын:
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні, айы және жылы
Туған жері
1
2
3
4
5
6
16. Жұбайы (зайыбы) Т.А.Ә. ______________ "__" _____20__ж.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуға құжаттарын рәсімдеуде
/Иә/
/Жоқ/
(қажет емесін сызып тастау)
17. Егер жұбайы (зайыбы) Қазақстан Республикасының азаматы болмаса, оның азаматтығын көрсетіңіз _________________________________________
18. Қазақстаннан кетер кезде әскери билет тапсырылған мекеменің атауы
_____________________________________________________________________
19. Сіздің мекенжайыңыз, телефон нөміріңіз __________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығудың құқықтық салдары маған түсіндірілді.
Өтініш білдірушінің қолы ________________
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
мекемелерінің Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресімдеуі» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылданғаны туралы
№ ________ талон
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
7.___________________________________________________________________
8.___________________________________________________________________
9.___________________________________________________________________
Қабылдаған:
___________________________ /____________/ __________________________
(қызметкердің лауазымы)      (қолы)             (Т.А.Ә.)
_______ ж. «____» ___________________
(Қабылданған күн)
Берілетін уақыты және күні: «___»________ _____ ж. _____ сағ ____ мин
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
мекемелерінің Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресімдеуі» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

14. Ваши близкие родственники (муж, жена, родители, братья, сестры)
_____________________________________________________________________
Примечание: при заполнении данного пункта указываются все
родственники, находящиеся как в Республике Казахстан, так и за границей. Если жена имеет фамилию мужа, указывается также ее добрачная фамилия.
_____________________________________________________________________
Степень родства
Фамилия, имя, отчество
Год и место рождения
Место работы, должность
Страна пребывания, адрес местожительства
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Одновременно со мной прошу разрешить выход из гражданства Республики Казахстан моим несовершеннолетним детям:
_____________________________________________________________________
N п/п
Фамилия, имя, отчество
Число, год и месяц рождения
Место рождения
1.
2.
3.
4.
5.
6.
_____________________________________________________________________
16. Супруг(-а) Ф.И.О. __________________________ "__" _____20__г.
оформляет документы на выход из гражданства Республики Казахстан.
/Да /
/Нет/
(ненужное зачеркнуть).
17. Если супруг(-а) не является гражданином(-кой) Республики Казахстан, то укажите его гражданство
__________________________________________________________________
18. Наименование учреждения куда был сдан при выезде из Казахстана военный билет
__________________________________________________________
19. Ваш адрес, номер телефона
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Правовые последствия выхода из гражданства Республики Казахстан мне разъяснены.
Подпись заявителя __________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Талон № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
_________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименования юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. ________________________________________________________________
8. ________________________________________________________________
9. ________________________________________________________________
Принял:
_______________________  / _______________  / _______________________
(должность сотрудника)      (подпись)              (Ф.И.О.)
«____» ____________  20 ___ г.
(дата приема)
Время и дата выдачи:  ___ час  __ мин   «___» ____________ 20 ___ г.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства
Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Норматив-
ное
значение
показа-
теля
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
мекемелерінің Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды
ресімдеуі» мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Консулдық заңдастыру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64; Алматы қаласы, Әйтеке би көшесі, 65-үй, телефон 8 (727) 272-07-47 мекенжайлары бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 45 және 46-тармақтарына, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2000 жылғы 21 қарашадағы № 264 бұйрығымен бекітілген Консулдық заңдастыру ережелеріне сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет ұсыну тәртібі мен қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Министрліктің www.mfa.kz интернет-ресурсында «Консулдық мәселелер» бөлімінде, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында орналастырылады.
5. Осы стандартқа 2 немесе 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, заңдастыру жазбасын қоюмен консулдық заңдастыруды жүзеге асыру немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Оформление загранучреждениями
Республики Казахстан
документов по выходу из гражданства
Республики Казахстан»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги «Консульская легализация»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Консульская легализация» (далее – государственная услуга) предоставляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресам: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон 8 (7172) 72-01-64; город Алматы, Айтеке би, здание 65, телефон 8 (727) 272-07-47 и загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения), указанными в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии с пунктами 45 и 46 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217, Правилами консульской легализации, утвержденными приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2000 года № 264.
4. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства: www.mfa.kz в разделе «Консульские вопросы» и загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги являются осуществление консульской легализации документа с проставлением легализационной надписи по форме, согласно приложениям 2 или 3 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап – үш жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттiк қызметті ұсыну үшін қажеттi құжаттарды өткізу кезiнде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуiнің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) заңдастырылған құжатты беру кезiнде тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай:
1) Қазақстан Республикасында – Министрлік ғимараттарында;
2) шетелде – шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызметті ұсыну тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1. Жеке тұлғалар үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы мен көшірмесі);
3) түпнұсқадағы және нотариалды куәландырылған көшірмедегі консулдық заңдастыруға жататын құжат;
4) мемлекеттік қызметті алушының мүдделеріне өкілдік ететін жеке тұлғаның атына нотариалды куәландырылған сенімхат (түпнұсқасы);
5) консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы) ұсыну қажет.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1) еркін нысандағы өтініш (мемлекеттік қызметті алушының сенімді өкілімен беріледі);
2) мемлекеттік қызметті алушының құрылтай құжаттары (түпнұсқасы мен көшірмесі);
3) түпнұсқадағы және нотариалды куәландырылған көшірмедегі консулдық заңдастыруға жататын құжат;
4) мемлекеттік қызметті алушының мүдделеріне өкілдік ететін жеке тұлғаның атына нотариалды куәландырылған сенімхат (түпнұсқасы);
5) консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы) ұсынуы қажет.

6. Государственная услуга предоставляется физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не более трех рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при выдаче легализованного документа – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются:
1) в Республике Казахстан – здании Министерства;
2) за рубежом – здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1. для физических лиц:
1) заявление в произвольной форме;
2) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (оригинал и копия);
3) документ, подлежащий консульской легализации, как в подлиннике, так и в нотариально заверенной копии;
4) нотариально заверенная доверенность (оригинал) на имя физического лица, представляющего интересы получателя государственной услуги;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
2. для юридических лиц:
1) заявление в произвольной форме (подается доверенным лицом получателя государственной услуги);
2) учредительные документы получателя государственной услуги (оригинал и копия);
3) документ, подлежащий консульской легализации, как в подлиннике, так и нотариально заверенной копии;
4) доверенность (оригинал) на имя лица, представляющего интересы получателя государственной услуги;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).

12. Бланкілер (өтініш-сауалнама) берілмейді.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон (7172) 72-01-64, немесе мына мекенжай бойынша Министрлікке: Алматы қаласы, Әйтеке би көшесі, 65-үй, телефон 8 (727) 272-07-47 не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелерге өткізіледі.
14. Осы стандарттың 11-тармағына сәйкес қабылданған құжаттар осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес «Заңдастыруға жататын құжаттарды есепке алу бойынша тізілімде» тіркеледі. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды өткізгенін растайтын, осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті алушы консулдық заңдастыру мәселелері бойынша қабылданған шешім туралы телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етіледі.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсыну мынадай жағдайларда:
1) құжаттар мен актілер қайшы келсе немесе өзінің мазмұны бойынша Қазақстан Республикасының мүдделеріне зиян келтіруі мүмкін болса немесе Қазақстан Республикасы азаматтарының абыройы мен қадір-қасиетіне нұқсан келтіретін мәліметтер бар болса;
2) құжаттарды өткізу кезінде толық емес және/немесе анық емес мәліметтерді ұсынылса;
3) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылса;
4) консулдық алым төленбесе бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Министрлік және шетелдердегі мекемелердің қызметі сыпайылық, толық ақпарат беру, құжаттардың сақталуын, мемлекеттік қызметті алушы туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Министрлік пен шетелдердегі мекемелердің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Министрлік пен шетелдердегі мекемелердің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділік көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi Министрліктің бұйрығымен бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттiк қызметті ұсыну нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 28-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-01-64, электрондық пошта: dks-astana@mfa.kz немесе мына мекенжай бойынша Министрлікке: Алматы қаласы, Әйтеке би көшесі, 65-үй, телефон 8 (727) 272-07-47, электрондық пошта: dks-almaty@mail.ru, не осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелерде ала алады.
21. Ұсынылған мемлекеттiк қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, мемлекеттік қызметті алушы шағымды жұмыс күндері 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері мен мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Д.Қонаев көшесі, 31-ғимарат, телефон 8 (7172) 72-05-18 факс: 8 (7172) 72-05-16, электрондық пошта: midrk@mfa.kz береді.

12. Бланки (анкеты-заявления) не выдаются.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в Министерство по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон 8 (7172) 72-01-64, или по адресу: город Алматы, Айтеке би, здание 65, телефон 8 (727) 272-07-47 либо в загранучреждения, указанные в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Документы, принятые согласно пункту 11 настоящего стандарта регистрируются в реестре по учету документов, подлежащих легализации, согласно приложению 4 к настоящему стандарту. Получателю государственной услуги выдается талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу консульской легализации документов получатель государственной услуги уведомляется по телефону или на личном приеме.
16. Получателю государственной услуги отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях:
1) если документы и акты противоречат или могут по своему содержанию нанести вред интересам Республики Казахстан, или содержат сведения, порочащие честь и достоинство граждан Республики Казахстан;
2) представления неполных и/или недостоверных сведений при сдаче документов;
3) представления неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
4) неуплаты консульского сбора.
3. Принципы работы
17. Деятельность Министерства и загранучреждений осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о получателе государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работы Министерства и загранучреждений измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Министерства и загранучреждений, утверждаются приказом Министерства.
5. Порядок обжалования
20. Информацию по разъяснению порядка обжалования результатов предоставления государственной услуги получатель государственной услуги может получить в Министерстве по адресу: город Астана, проспект Кабанбай батыра, здание 28, телефон: 8 (7172) 72-01-64, электронная почта: dks-astana@mfa.kz или по адресу: город Алматы, Айтеке би, здание 65, телефон 8 (727) 272-07-47 либо в загранучреждениях, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги, получатель государственной услуги подает жалобу на имя Министра иностранных дел Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, по адресу: город Астана, улица Д. Кунаева, 31, телефон: 8 (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электронная почта: midrk@mfa.kz.

код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail: bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
www.kaz-emb.kg
Түрікменстандағы ҚР Елшілігі Ашхабад қаласы
744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail: office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Тәжікстан Республикасындағы ҚР Елшілігі Душанбе қаласы
734025, Хусейн заде к., 31/1 код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz http://www.kazakhembassy.tj
Тәжікстан Республикасындағы ҚР консулдығы Ходжент қаласы
Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзірбайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
Баку қ., Х. Алиева к., проезд 15, 8 үй, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz http://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
0019, Айгедзора к., 66 үй код +374-10 тел. 211-333; факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, Шатберашвили к., 23 код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Консулдық қызмет департаментінің
заңдастырылған жазбасының үлгісі
Осы құжат Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаментінде заңдастырылды.
This document is legalized in Department of Consular Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan.
20___ ж. "___" ___________
№ _____________
Бөлім бастығы
Head of the section __________________
қолы/signature
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің
заңдастырылған жазбасының үлгісі
Осы құжат __________________________________________ заңдастырылды.
(Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы)
This document is legalized in ______________________________________.
(name of the embassy of the Republic of Kazakhstan)
№ _____________
20____ ж. "__" ______________
Консул/consul _______________________________________________________
қолы/signature
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Заңдастырылған құжаттардың есебі бойынша тізілім
р/с №
Заңдас тырыл ған күні
Құжаттың атауы, кімнің атына, кіммен және қашан берілді, берілген күні және нөмірі
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Өтініш берушінің паспорты ның нөмірі, кіммен және қашан берілді
Консул дық алым сомасы
Түбіртек нөмірі
Өтініш беруші нің қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылданғаны туралы
№ ________ талон
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
7.___________________________________________________________________
8.___________________________________________________________________
9.___________________________________________________________________
Қабылдаған:
___________________________ /____________/ __________________________
(қызметкердің лауазымы)     (қолы)             (Т.А.Ә.)
_______ ж. «____» ___________________
(Қабылданған күн)
Берілетін уақыты және күні: «___»________ _____ ж. _____ сағ ____ мин
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

Kyrgyzstan код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail: bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
www.kaz-emb.kg
Посольство РК в
Туркменистане г. Ашхабад
744036, 11,13, 15
Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69
факс 48-04-75
e-mail: office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Посольство РК в
Республике
Таджикистан г. Душанбе
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40,
факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz
http://www.kazakhembassy.tj
Консульство РК в
Республике
Таджикистан г. Ходжент
Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство РК в
Азербайджанской
Республике г. Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд
15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48
факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство РК в
Республике Армения г. Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Посольство РК в
Грузии г. Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84;
факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Консульская легализация»
Образец легализационной надписи Департамента консульской службы
Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Осы құжат Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаментінде заңдастырылды.
This document is legalized in Department of Consular Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan.
20___ ж. "___" ___________
№ _____________
Бөлім бастығы
Head of the section __________________
қолы/signature
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Консульская легализация»
Образец легализационной надписи загранучреждений
Республики Казахстан
Осы құжат ______________________________________ заңдастырылды.
(Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің атауы)
This document is legalized in ________________________________.
(name of the embassy of the Republic of Kazakhstan)
№ _____________
20____ ж. "__" ______________
Консул/consul __________________
қолы/signature
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Консульская легализация»
Реестр по учету документов, прошедших легализацию
п/п
Дата
лега-
лиза-
ции
Наимено-
вание
документа,
на чье
имя, кем и
когда
выдан,
дата
выдачи и
номер
Ф.И.О.
заяви-
теля
Номер
паспор-
та зая-
вителя,
кем и
когда
выдан
Сумма
кон-
суль-
ских
сборов
Номер
кви-
тан-
ции
Роспись
заяви-
теля
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Консульская легализация»
Талон № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
_________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименования юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. ________________________________________________________________
8. ________________________________________________________________
9. ________________________________________________________________
Принял:
_______________________  / _______________  / _______________________
(должность сотрудника)      (подпись)               (Ф.И.О.)
«____» ____________  20 ___ г.
(дата приема)
Время и дата выдачи:  ___ час  __ мин   «___» ____________ 20 ___ г.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Консульская легализация»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Норматив-
ное
значение
показа-
теля
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Консулдық заңдастыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 25-тармағына және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2000 жылғы 18 қазандағы № 221 бұйрығымен бекітілген Шетелдегі Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттiк қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Шетелде тұрақты тұратын немесе уақытша тұрып жатқан Қазақстан Республикасының азаматтарын (іссапарға, оқуға, тағылымдамаға, келісімшарт бойынша жұмысқа, емделуге немесе жеке істері бойынша келген) консулдық есепке алу немесе консулдық есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет шетелде тұрақты тұратын немесе уақытша тұрып жатқан Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Консульская легализация»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013  года № 6
Стандарт государственной услуги
«Учет граждан Республики Казахстан за границей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Учет граждан Республики Казахстан за границей» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года «О гражданстве Республики Казахстан», пунктом 25 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217, и Инструкцией по учету граждан Республики Казахстан за границей, утвержденной приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 18 октября 2000 года № 221.
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги являются постановка на консульский учет граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих и временно находящихся зарубежом (прибывших в командировку, на учебу, стажировку, работу по контракту, лечение или по частным делам), либо мотивированный ответ об отказе в постановке на консульский учет.
6. Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим и временно находящимся (прибывших в командировку, на учебу, стажировку, работу по контракту, лечение или по частным делам) зарубежом (далее – получатель государственной услуги).

7. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап – үш жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) құжатты беру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгiлерi бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттiк қызметті ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1) еркін нысандағы өтініш;
2) өлшемі 3х4 см бір түрлі түсті фотосурет;
3) жеке басты куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
4) осы стандартқа 2 немесе 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған есеп карточкасы;
5) шетелде тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы) ұсыну қажет
12. Шетелдердегі мекемелердің консулдық лауазымды тұлғасының жеке қабылдауында берілетін есеп карточкаларының бланкілері осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерге өткізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды консулдық лауазымды тұлғаға өткізгенін растайтын, осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес талон беріледі.
15. Консулдық есепке алу мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы мемлекеттік қызметті алушы консулдық лауазымды тұлғамен телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етіледі.

7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не более трех рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при выдаче документа – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) заявление в произвольной форме;
2) одна цветная фотография размером 3х4 см;
3) документ, удостоверяющий личность (оригинал и копия);
4) заполненная учетная карточка по форме согласно приложениям 2 или 3 к настоящему стандарту;
5) документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал) для граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих за рубежом.
12. Бланки учетных карточек, которые выдаются консульским должностным лицом загранучреждений на личном приеме, также размещаются на интернет-ресурсах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта сдаются в загранучреждения по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, консульскому должностному лицу, согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу постановки на консульский учет получатель государственной услуги уведомляется консульским должностным лицом по телефону или на личном приеме.

Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзірбайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
Баку қ., Х. Алиева к., проезд 15, 8 үй, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kzhttp://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
0019, Айгедзора к., 66 үй код +374-10 тел. 211-333; факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, Шатберашвили к., 23 код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
«Шетелде Қазақстан Республикасының
азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________
(есепке қабылдаған шетелдегі мекеменің атауы)
ШЕТЕЛДЕРДЕ ТҰРАҚТЫ ТҰРЫП ЖАТҚАН ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ АЗАМАТТАРЫНЫҢ ЕСЕП КАРТОЧКАСЫ
Фото сурет
орны
_____________________________________________________________________
1. Тегі, аты, әкесінің аты (егер тегіңізді, атыңызды ауыстырсаңыз, пайдаланған барлық тектеріңізді атаңыз)
_____________________________________________________________________
2. Туған күні
_____________________________________________________________________
3. Туған жері
_____________________________________________________________________
4. Ұлты
_____________________________________________________________________
5. Білімі мен мамандығы, қашан және қандай оқу орнын бітірдіңіз
_____________________________________________________________________
6. Шетелге шығудың мақсаты және күні
_____________________________________________________________________
7. Қазақстан Республикасындағы бұрынғы тұрған мекенжайы
_____________________________________________________________________
8. Шетелде тұратын жерінің мекенжайы мен телефон нөмірі
_____________________________________________________________________
9. Жұмыс орны және атқаратын лауазымы
_____________________________________________________________________
10. Қазақстанда туыстарыңыз бар ма, бар болса олардың тектері мен мекенжайлары
_____________________________________________________________________
11. Паспорттың №, қашан және кім берді, мерзімі
_____________________________________________________________________
12. Паспортқа енгізілген тұлғалар
_____________________________________________________________________
13. Паспорттың мерзімін ұзарту және ауыстыру туралы белгілер
_____________________________________________________________________
14. Жергілікті билік берген құжаттардың көшірмелері
_____________________________________________________________________
15. Қазақстан Республикасына сапарлары туралы белгілер

Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство РК в
Азербайджанской
Республике г. Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд
15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48
факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство РК в
Республике Армения г. Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Посольство РК в
Грузии г. Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84;
факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Учет граждан Республики
Казахстан за границей»
_________________________________________________________
(наименование загранучреждения, принявшего на учет)
УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА ГРАЖДАН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН,
ПОСТОЯННО ПРОЖИВАЮЩИХ ЗА ГРАНИЦЕЙ
Место
для
фото
1. Фамилия, имя, отчество (если меняли фамилию, имя, то перечислить все фамилии, которыми пользовались)
______________________________________________________________
2. Дата рождения
______________________________________________________________
3. Место рождения
______________________________________________________________
4. Национальность
______________________________________________________________
5. Образование и специальность, когда и какое учебное заведение окончил
__________________________________________________________
______________________________________________________________
6. Дата и цель выезда за границу
______________________________________________________________
7. Адрес прежнего местожительства в Республике Казахстан
______________________________________________________________
8. Адрес местожительства за границей и номер телефона
______________________________________________________________
9. Место работы и занимаемая должность
______________________________________________________________
10. Имеет ли родственников в Казахстане, их фамилии и адреса
______________________________________________________________
11. Номер паспорта, кем и когда выдан, срок действия
______________________________________________________________
12. Лица, внесенные в паспорт
______________________________________________________________
13. Отметки о продлении и замене паспорта
______________________________________________________________
14. Копии документов, выданных местными властями
______________________________________________________________
15. Отметки о поездках в Республику Казахстан
______________________________________________________________

16. Ерекше белгілер ___________________________________________
Қолы____________             20___ жылғы ___________
«Шетелде Қазақстан Республикасының
азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________
(есепке қабылдаған шетелдегі мекеменің атауы)
ШЕТЕЛДЕ УАҚЫТША ТҰРАТЫН ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ АЗАМАТТАРЫНЫҢ
ЕСЕП КАРТОЧКАСЫ
Фото сурет
орны
1. Тегі, аты, әкесінің аты __________________________________________
2. Туған күні және жері _____________________________________________
3. Паспорт №, кіммен және қашан берілді _____________________________
4. Паспорттың қолданылу мерзімі және ұзартылғандығы туралы белгі ____
_____________________________________________________________________
5. Паспортқа енгізілген тұлғалар ____________________________________
6. Болу еліндегі визаның рұқсат мерзімі немесе қолданылу мерзімі ____
_____________________________________________________________________
7. Келу мақсаты _____________________________________________________
8. Жұмыс, оқу, тағылымдама орны.т.т.б. ______________________________
9. Тұрғылықты мекенжайы және телефон нөмірі _________________________
10. Қазақстан Республикасындағы тұрақты мекенжайы ___________________
_____________________________________________________________________
11. Ерекше белгілер _________________________________________________
Қолы____________             20___ жылғы____________
«Шетелде Қазақстан Республикасының
азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылданғаны туралы
№ ________ талон
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
7.___________________________________________________________________
8.___________________________________________________________________
9.___________________________________________________________________
Қабылдаған:
___________________________ /____________/ __________________________
(қызметкердің лауазымы)     (қолы)             (Т.А.Ә.)
_______ ж. «____» ______________________
(Қабылданған күн)
Берілетін уақыты және күні: «___»________ _____ ж. _____ сағ ____ мин
«Шетелде Қазақстан Республикасының
азаматтарынесепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

16. Особые отметки
______________________________________________________________
Подпись ______________________ "____"__________________201__ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Учет граждан Республики
Казахстан за границей»
_________________________________________________________
(наименование загранучреждения, принявшего на учет)
УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА ГРАЖДАН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН,
ВРЕМЕННО НАХОДЯЩИХСЯ ЗА ГРАНИЦЕЙ
Место
для
фото
1. Фамилия, имя, отчество
______________________________________________________
2. Дата и место рождения
______________________________________________________
3. Номер паспорта, кем и когда выдан
______________________________________________________
4. Срок действия паспорта и отметки о продлении
______________________________________________________
5. Лица, внесенные в паспорт
______________________________________________________
6. Срок разрешения или действия визы страны пребывания
______________________________________________________
______________________________________________________
7. Цель приезда
______________________________________________________
8. Место работы, учебы, стажировки и т.д.
______________________________________________________
9. Адрес местожительства и номер телефона
______________________________________________________
______________________________________________________
10. Адрес постоянного местожительства в Республике Казахстан
______________________________________________________
______________________________________________________
11. Особые отметки
______________________________________________________
Подпись ____________________ "_____" ________________201___ г.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Учет граждан Республики
Казахстан за границей»
Талон № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
_________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименования юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
6. ____________________________________________________________
7. ____________________________________________________________
8. ____________________________________________________________
9. ____________________________________________________________
Принял:
_______________________ / _______________ / _______________________
(должность сотрудника)       (подпись)             (Ф.И.О.)
«____» ____________ 20 ___ г.
(дата приема)
Время и дата выдачи: ___ час __ мин «___» ____________ 20 ___ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Учет граждан Республики
Казахстан за границей»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Норматив-
ное
значение
показа-
теля
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Шетелде Қазақстан Республикасының
азаматтарын есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар
ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына
қажетті белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды қабылдау және олардың паспорттарына қажетті белгілер қою» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысына; «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру мен тіркеудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 қарашадағы № 631 бұйрығына сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттiк қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасы азаматтарының паспорттарын (бұдан әрі – паспорт) ресімдеу және паспорттарға паспорттың қолдану мерзімін ұзарту немесе ата-анасының біреуінің паспортына 16 жасқа толмаған бала туралы жазуды енгізу немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Учет граждан Республики Казахстан за границей»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги «Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за
границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов на оформление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых отметок» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063 «Об утверждении Правил документирования населения Республики Казахстан», приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2011 года № 631 «О некоторых вопросах документирования и регистрации населения Республики Казахстан».
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги являются оформление гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, паспортов граждан Республики Казахстан (далее – паспорт) и внесение в паспорт отметок о продлении действия паспорта или в паспорт одного из родителей записи о ребенке, не достигшего 16-летнего возраста, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

6. Мемлекеттік қызмет шетелде тұратын Қазақстан Республикасының мынадай санаттағы азаматтарына (бұдан әрі - мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде тұрақты тұратындарға;
2) шетелдердің аумақтарында орналасқан оқу орындарында күндізгі нысан бойынша білім алушыларға;
3) шет мемлекеттерде бір жылдан кем емес мерзімге еңбек шартымен жұмыс істеушілерге;
4) жоғарыда аталған тұлғалармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дипломаттық немесе қызметтік паспорт алуға құқықтары жоқ және дипломатиялық қызмет персоналымен шетелде бірге тұратын дипломатиялық қызмет персоналының туыстарына ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап:
паспорт ресімдеу –күнтізбелік отыз күннен артық емес, қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған жағдайларда қарау мерзімі күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін;
паспорттың қолдану мерзімін ұзарту – үш жұмыс күнінен артық емес;
ата-анасының біреуінің паспортына 16 жасқа толмаған бала туралы жазуды енгізу – үш жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес;
4) құжаттарды дипломатиялық пошта арналары арқылы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне және кері қарай шетелдегі мекемеге жолдау –күнтізбелік алпыс күннен артық емес.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінде паспорт дайындау мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі және оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгiлерi бар стендiлермен жарақталады.

6. Государственная услуга предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, находящимся за границей (далее – получатель государственной услуги):
1) постоянно проживающим за пределами Республики Казахстан;
2) получающим образование по очной форме обучения в учебных заведениях, расположенных на территории иностранных государств;
3) работающим в иностранных государствах по трудовому договору, заключенному на срок не менее одного года;
4) членам семей вышеуказанных лиц, проживающих вместе с ними;
5) родственникам персонала дипломатической службы, проживающим вместе с персоналом дипломатической службы зарубежом, и не имеющим права на получение дипломатического или служебного паспорта в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта:
оформление паспортов - не более тридцати календарных дней, а в случае необходимости проведения дополнительного изучения или проверки срок может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней;
продление срока действия паспорта - не более трех рабочих дней;
внесение в паспорта родителей записи о детях, не достигших 16-летнего возраста, - не более трех рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более десяти минут;
4) направление документов по каналам дипломатической почты в Министерство внутренних дел Республики Казахстан и обратно в загранучреждение – не более шестидесяти календарных дней.
Сроки изготовления паспорта в Министерстве внутренних дел Республики Казахстан регулируются законодательством Республики Казахстан.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.

2. Мемлекеттiк қызметтi ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды);
1) паспорт ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
туу туралы куәлік (16 жасқа толмаған балаға паспорт алған кезде);
Қазақстан Республикасы азаматының паспорты (паспортты айырбастау кезінде);
өлшемі 3,5х4,5 см екі түрлі түсті фотосурет (фотосурет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын ресімдеу уақытындағы жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде түсірілген болуы тиіс, бейтарап бет көрінісі мен ауызы жабық болу қажет, әрі адамның беті фотосуреттің жалпы ауданының 75%-ға жуығын алуы тиіс. Фотосурет фотобаспа әдісімен қалың фотоқағазға бір негативтен бастырылады. Компьютерлік сканер арқылы басып шығару, модельдеу мен ксерокөшірмеден өткізу әдісімен дайындалған суреттерді пайдалануға рұқсат етілмейді);
тұру, оқу, жұмыс істеу фактісін, отбасы жағдайын растайтын құжат (түпнұсқасы мен көшірмесі);
консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы).
Паспортты ресімдеу үшін консулдық лауазымды тұлға осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша формуляр толтырады. Бұл ретте мемлекеттік қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру және қолын қою үшін оның жеке өзінің болуы міндетті.
Мемлекеттік қызмет алушыдан барлық қажетті құжаттарды қабылдағаннан кейін, шетелдердегі мекемелер ресімделген құжаттарды паспорт дайындау үшін Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне жолдайды.
Паспорт қолданылу мерзімі он жылға беріледі. Қазақстан Республикасы азаматының өтініші бойынша паспорттың қолданылу мерзімі тағы бір жылға ұзартылады;
2) паспорттың қолданылу мерзімін ұзарту үшін:
еркін нысандағы өтініш;
Қазақстан Республикасы азаматының паспорты;
консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы).
Шетелдердегі мекемелермен паспортқа қойылатын белгілер, осы стандартқа 3-қосымшадағы нысанға сәйкес мөртабан түрінде ресімделеді;
3) ата-анасының біреуінің паспортына 16 жасқа толмаған бала туралы жазуды енгізу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
баланың туу туралы куәлігі (түпнұсқа мен көшірме);
Қазақстан Республикасы азаматының паспорты (ата-анасының біреуінің);
өлшемі 3х4 см баланың екі түрлі түсті фотосуреті;
консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы).
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет бланкілерді (өтініштерді) шетелдердегі мекеменің консулдық лауазымды тұлғасы береді.

2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) Для оформления паспорта:
заявление в произвольной форме;
свидетельство о рождении (при получении паспорта ребенком, не достигшего 16-летнего возраста);
паспорт гражданина Республики Казахстан (при обмене паспорта);
две цветные фотографии размером 3,5 х 4,5 см (фотографии должны соответствовать возрасту получателя государственной услуги на момент оформления документа и выполнены строго в анфас на светлом фоне с нейтральным выражением лица и закрытым ртом, в которых лицо занимает около 75 % общей площади фотографии. Фотографии выполняются методом фотопечати с одного негатива на плотной фотобумаге. Не допускается использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования, моделирования или ксерокопирования);
документ, подтверждающий факт проживания, обучения, работы, семейного положения (оригинал и копия);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
Для оформления паспорта консульским должностным лицом заполняется формуляр по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту. При этом личное присутствие получателя государственной услуги обязательно для идентификации его личности и проставления личной подписи.
После принятия всех необходимых документов от получателя государственной услуги загранучреждения направляют оформленные документы для изготовления паспорта в Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
Паспорт выдается сроком действия на десять лет. По заявлению гражданина Республики Казахстан срок действия паспорта продлевается еще на один год.
2) Для продления срока действия паспорта:
заявление в произвольной форме;
паспорт гражданина Республики Казахстан;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
Отметки в паспорте, проставляемые загранучреждениями, оформляются штампами по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
3) Для внесения записи о ребенке, не достигшего 16-летнего возраста в паспорт одного из родителей:
заявление в произвольной форме;
свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия);
паспорт гражданина Республики Казахстан (одного из родителей);
две цветные фотографии ребенка размером 3х4 см;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
12. Бланки (заявления), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги, выдаются консульским должностным лицом загранучреждения.

13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерге өткізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды консулдық лауазымды тұлғаға өткізгенін растайтын, осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес талон беріледі. Егер мемлекеттік қызметті алушыға паспорт берілетін болса, оған құжат беруге арналған өтініштің үзбелі түбіртегі беріледі.
15. Шетелдердегі Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорт беру және олардың паспорттарына қажетті белгілер қою мәселелері бойынша қабылданған шешім туралы мемлекеттік қызметті алушы телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етіледі.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсыну мына жағдайларда:
1) құжаттарды өткізу кезінде толық емес және/немесе анық емес мәліметтер ұсынылса;
2) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылса;
3) консулдық алым төленбесе бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Шетелдердегі мекемелердің қызметі сыпайылық, толық ақпарат беру, құжаттардың сақталуын, мемлекеттік қызметті алушы туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Шетелдердегі мекемелердің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Шетелдердегі мекемелердің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділігі көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен (бұдан әрі – Сыртқы істер министрлігі) бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттiк қызмет ұсынудың нәтижелеріне шағымдану тәртібін түсіндіру бойынша ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерде ала алады.
21. Ұсынылған мемлекеттiк қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы шағымды жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері мен мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Д.Қонаев көшесі, 31-ғимарат, телефон (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электрондық пошта: midrk@mfa.kz береді.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайларда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша мемлекеттік қызметті ұсынған шетелдегі мекеме басшысының атына жазылады.

13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в загранучреждения по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдаются талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, консульскому должностному лицу, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, а также отрывной корешок заявления на выдачу документа, если получатель государственной услуги получает паспорт.
15. О принятом решении по вопросу оформления паспорта гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесения в их паспорта необходимых отметок получатель государственной услуги уведомляется по телефону или на личном приеме.
16. Получателю государственной услуги отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях:
1) представления неполных и/или недостоверных сведений при сдаче документов;
2) представления неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) неуплаты консульского сбора.
3. Принципы работы
17. Деятельность загранучреждений осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о получателе государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работ загранучреждений измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа загранучреждений, утверждаются Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
5. Порядок обжалования
20. Информацию по разъяснению порядка обжалования результатов предоставления государственной услуги получатель государственной услуги может получить в загранучреждениях по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги, получатель государственной услуги подает жалобу на имя Министра иностранных дел Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, по адресу: город Астана, улица Д. Кунаева, 31, телефон: 8 (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электронная почта: midrk@mfa.kz.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя загранучреждения, непосредственно предоставившего государственную услугу, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзірбайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
Баку қ., Х. Алиева к., проезд 15, 8 үй, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
0019, Айгедзора к., 66 үй код +374-10 тел. 211-333; факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, Шатберашвили к., 23 код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына қажетті
белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Формуляр
|||123456789|||
ПАСПОРТ |_| ЖЕКЕ КУӘЛIК |_| АЛУҒА АРНАЛҒАН ӨТIНIШ
||||||||||||||||
1 ПАСПОРТ, ЖЕКЕ КУӘЛIГI БЕРIЛЕДI |_||_||_||_||_||_||_| * 145650824 *
2|___________________| 3|____________________| 4|___________________|
ТЕГI                 АТЫ                     ӘКЕСIНIҢ АТЫ
5|___________________|6|_||_|_|_| |7 жынысы _ 8|_______________|_|
|    БҰРЫНҒЫ ТЕГI    |ТУҒАН КҮНI, |ер-1    |_|       |ҰЛТЫ
| /                  |АЙЫ, ЖЫЛЫ   |әйел-2  |_|
|
9 ПАСПОРТ (ЖЕКЕ КУӘЛIГI) БЕРIЛГЕН НЕГIЗI
|_|____________________|  10|_|_|_|_|   11|_________________________|
БЕРIЛГЕН КҮНI          БЕРГЕН ОРГАН
____________________________________________________________________
12 ТУҒАН ЖЕРI _  |13 ТҰРҒЫЛЫҚТЫ ЖЕРI _ |14 БҰРЫНҒЫ ТҰРҒАН ЖЕРI  _
|____________|_| |__________________|_| |______________________|_|
|ЕЛ           _ |ЕЛ                  _ |ҚАЙ ЕЛДЕН КЕЛДI         _
|____________|_| |__________________|_| |______________________|_|
|АВТОНОМИЯЛЫ      |ОБЛЫС                |АВТОНОМИЯЛЫ                Б
|РЕСПУБЛИКА,                            |РЕСПУБЛИКА ӨЛКЕ, ОБЛЫС     А
|ӨЛКЕ, ОБЛЫС     _                  _                           _   С
|_______________|_| |______________|_| |_______________________|_|  П
|АУДАН              |АУДАН             |АУДАН                       А
|___________________| |________________| |_______________________|
|ЕЛДI МЕКЕН           |ЕЛДI МЕКЕН        |ЕЛДI МЕКЕН
|___________________| |________________| |_______________________|
15 БҰРЫН ҚАЙ ЕЛДIҢ     ЕЛДI МЕКЕН/АУДАН    ЕЛДI МЕКЕН/АУДАНЫ        Ә
АЗАМАТТЫҒЫНДА ТҰРҒАН                                             Р
|____________________| |__________________| |____________________|  І
|ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИ-   |КӨШЕ                |КӨШЕ                   П
Т
Е
Р
|КАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҒЫН                                                І
|ҚАБЫЛДАҒАН КҮНI                                                    М
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|   |_|_|_|_|_|_|  Е
|ҮЙ КОРПУС ПӘТЕР           |ҮЙ КОРПУС ПӘТЕР          |ТЕЛЕФОН       Н
|_|_|_|_|_|_|_|_|          |_|_|_|_|_|_|_|_|
|КЕЛУ МЕРЗIМI              |КЕТУ МЕРЗIМI                            Т
________________                                                    О
|      |  |________________                                         Л
|      |  |  |                                                      Т
|      |  |  |СУРЕТ                                                 Ы
| СУРЕТ   |  |ҚАЛТАСЫ                                               Р
|      |  |________________|                                        Ы
|      |  |АЗАМАТТЫҢ ҚОЛЫ                                           Л
|      |                                                            А
|      |                   123456789                                Д
|_______________| |_  _|                                            Ы
Х------------------------------------------------------------------
ӨТІНІШ ҚАБЫЛДАНҒАН КҮН
ПАСПОРТ, ЖЕКЕ КУӘЛIГIН АЛУҒА АРНАЛҒАН ТҮБIРТЕК:             ӨТIНIШ
N 14565082
ПАСПОРТ |_| ЖЕКЕ КУӘЛIК |_|
АЗАМАТ
|____________________| |____________________| |____________________|
ТЕГI                    АТЫ                    ӘКЕСIНIҢ АТЫ
ПАСПОРТ/ ЖЕКЕ КУӘЛIГIН/ БЕРУГЕ АРНАЛҒАН |____________| ТЕҢГЕ
ӨТIНIШ ҚАБЫЛДАНДЫ ЖӘНЕ ТЕҢГЕ АЛЫНДЫ СОМАСЫ
ӨТIНIШ ҚАБЫЛДАНҒАН КҮН |_|_|_|_|_|_|_|_|
|__________________________________________________________________|
ӨЗ ҚОЛЫ                   ҚЫЗМЕТКЕРДIҢ ТЕГI
(1-НЫСАНДАҒЫ АРЫЗДЫҢ СЫРТҚЫ БЕТI)

Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство РК в
Азербайджанской
Республике г. Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд
15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48
факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство РК в
Республике Армения г. Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Посольство РК в
Грузии г. Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84;
факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики
Казахстан, находящимся за границей,
и внесение в их паспорта
необходимых отметок»
форма
|||123456789|||||  _                           _
ПАСПОРТ           |_| УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ  |_|
||||||||||||||||||
1 ПАСПОРТ, УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ ВЫДАЕТСЯ |_||_||_||_||_||_||_|
2 ___________________| 3|___________________| 4|__________________|
ФАМИЛИЯ                    ИМЯ                    ОТЧЕСТВО
5|___________________| 6|_|_|_|_|      7 пол:    8|______________|_|
ПРЕЖНЯЯ ФАМИЛИЯ        ДАТА            МУЖСКОЙ-1  НАЦИОНАЛЬНОСТЬ
РОЖДЕНИЯ                   _
ЖЕНСКИЙ-2 |_|
9 ПАСПОРТ (УДОСТОВЕРЕНИЕ) ВЫДАТЬ НА ОСНОВАНИИ
||_|______________|   10|_|_|_|_| 11|_____________________________|
ДАТА ВЫДАЧИ         ОРГАН ВЫДАЧИ
___________________________________________________________________
12 МЕСТО РОЖДЕНИЯ|13 МЕСТО ЖИТЕЛЬСТВА |14 ПРЕЖНЕЕ МЕСТО ЖИТЕЛЬСТВА   З
А
_                    _                          _       П
___________ |_| |________________|_| |______________________|_|      О
СТРАНА       _| СТРАНА           |_   ИЗ КАКОЙ СТРАНЫ ПРИБЫЛ         Л
|___________|_||_______________  |_| |_____________________ |_|      Н
АВТОНОМНАЯ      |ОБЛАСТЬ              |АВТОНОМНАЯ РЕСПУБЛИКА, КРАЙ   Я
РЕСПУБЛИКА, КРАЙ|                     |ОБЛАСТЬ                       Е
ОБЛАСТЬ       _|                  _  |                       _       Т
|____________|_||_______________ |_| |______________________|_|      С
РАЙОН          | РАЙОН             | РАЙОН                           Я
|_______________|____________________|_________________________
НАСЕЛЕННЫЙ ПУНКТ|НАСЕЛЕННЫЙ ПУНКТ    |НАСЕЛЕНЫЙ ПУНКТ
________________|                 _  |                       _
|_______________ |_| |_____________________ |_|      Е
15 РАНЕЕ СОСТОЯЛ|РАЙОН НАСЕЛЕННОГО   |РАЙОН НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА       Ч
В ГРАЖДАНСТВЕ   |ПУНКТА              |                               А
|____________|_||____________________|_________________________      Т
ДАТА ПРИНЯТИЯ  |УЛИЦА                |УЛИЦА                          Н
ГРАЖДАНСТВА    |                     |                               Ы
РЕСПУБЛИКИ     |                     |                               М
КАЗАХСТАН      |                     |                               И
|_|_|_|_|_|_|_||_|_||_ |_|_| |_|_|_||_|_| |_|_| |_|_|_|_|
|ДОМ КОРПУС КВАРТИРА| ДОМ КОРПУС КВАРТИРА             Б
||_|_|_|_|_|_|      |                                 У
|ТЕЛЕФОН            |                                 К
||_|_|_|_|_|_|_|_|  ||_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|          В
__________        |ДАТА ПРИБЫТИЯ      |ДАТА УБЫТИЯ                  А
|    |     |       |       |   _       _                             М
|  ФОТО    |       _____________________    |    |                   И
|    |     |       |       |
|    |     |       |       |    КАРМАН
|    |     |       |_____________________|               ДЛЯ
|    |     |          ПОДПИСЬ ГРАЖДАНИНА                ФОТО
|    |     |
|__________|                                                       123456789
|_       _|
ДАТА ПРИНЯТИЯ ЗАЯВЛЕНИЯ |_|_|_|_|_|_|_|_|
-------------------------------------------------------------------
КВИТАНЦИЯ НА ПОЛУЧЕНИЕ:                         ЗАЯВЛЕНИЕ
N 14565082           _                          _
ПАСПОРТА |_| УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ |_|
ГРАЖДАНИН/КА
|___________________| |_____________________| |________________|
ФАМИЛИЯ             ИМЯ             ОТЧЕСТВО
ПРИНЯТО ЗАЯВЛЕНИЕ НА ВЫДАЧУ ПАСПОРТА /УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ/ И
ПОЛУЧЕНО |______________| ТЕНГЕ
СУММА
ДАТА ПРИНЯТИЯ ЗАЯВЛЕНИЯ    |_|_|_|_|_|_|
|___________________________________________________________|
ПОДПИСЬ             ФАМИЛИЯ СОТРУДНИКА
(Оборотная сторона заявления формы-1)

16 ОТБАСЫ  |_|1-ҮЙЛЕНБЕГЕН   /2-ҮЙЛЕНГЕН  /3-ТҰЛ    /4-АЖЫРАСҚАН
ЖАҒДАЙЫ       ТҰРМЫСҚА ШЫҚПАҒАН /ТҰРМЫСҚА ШЫҚҚАН /ЖЕСIР
|____________________| |___________________| |______________________|
ЗАЙЫБЫНЫҢ ТЕГI          АТЫ                  ӘКЕСIНIҢ АТЫ
|____________________| |_______________________| |_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ТҰРМЫСҚА ШЫҚҚАНҒА      АХАЖ МЕКЕМЕСI             НЕКЕ ТIРКЕЛГЕН КҮНI
ДЕЙIНГI БҰРЫНҒЫ ТЕГI
17 16 ЖАСҚА ТОЛМАҒАН БАЛАЛАР
|___________________| ||___________________| ||_____________________|
ТЕГI                  || ТЕГI                 | ТЕГI
|___________________| ||___________________| ||_____________________|
АТЫ                   || АТЫ                  | АТЫ
|___________________| ||___________________| ||_____________________|
ӘКЕСIНIҢ АТЫ          ||ӘКЕСIНIҢ АТЫ          | ӘКЕСIНIҢ АТЫ
|_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|_|_|_|_|
ТУҒАН КҮНI, АЙЫ, ЖЫЛЫ| ТУҒАН КҮНI, АЙЫ, ЖЫЛЫ| |ТУҒАН КҮНI, АЙЫ, ЖЫЛЫ
___________________| |______________________| |______________________
ҚОСЫМША АҚПАРАТ    | |       18 ӘКЕСI       |       19 АНАСЫ
ҮШIН  ||______________________|||_____________________|
| ТЕГI                   | ТЕГI
||______________________|||_____________________|
| АТЫ                    | АТЫ
||______________________|||_____________________|
| ӘКЕСIНIҢ АТЫ           | ӘКЕСIНIҢ АТЫ
||_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|_|_|_|_|
|ТУҒАН КҮНI, АЙЫ, ЖЫЛЫ |ТУҒАН КҮНI, АЙЫ, ЖЫЛЫ
______________________ ______________________ ______________________
ҚЫЗМЕТКЕРДIҢ             ҚЫЗМЕТКЕРДIҢ           ҚЫЗМЕТКЕРДIҢ
КОДЫ                     ҚОЛЫ                   ТЕГI
20    "__"___________ 200_ж ДАЙЫНДАЛҒАН N |___________| ПАСПОРТТЫ
"__"___________ 200_ж ДАЙЫНДАЛҒАН N |___________| ЖЕКЕ КУӘЛIК
"__"___________ 200_ж АЛДЫМ __________________________________
ҚОЛЫ
БЕРIЛДI _____________________________________________________________
ЛАУАЗЫМЫ                 ТЕГI             ҚОЛЫ
Х-------------------------------------------------------------------
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына қажетті
белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы азаматы паспортының
қолданылу мерзімін ұзарту туралы белгі
ПАСПОРТ МЕРЗІМІ 20_____ж.
«___» __________ ДЕЙІН ҰЗАРТЫЛДЫ
THE VALIDITY OF THIS PASSPORT IS
EXTENDED TO 20___ __________ "___"
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына қажетті
белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылданғаны туралы
№ ________ талон
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
7.___________________________________________________________________
8.___________________________________________________________________
9.___________________________________________________________________
Қабылдаған:
___________________________ /____________/ __________________________
(қызметкердің лауазымы)       (қолы)             (Т.А.Ә.)
_______ ж. «____» ___________________
(Қабылданған күн)
Берілетін уақыты және күні: «___»________ _____ ж. _____ сағ ____ мин
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына қажетті
белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

16 СЕМЕЙНОЕ  |_| 1-НЕ ЖЕНАТ/  2-ЖЕНАТ/  3-ВДОВЕЦ/ 4-РАЗВЕДЕН/
ПОЛОЖЕНИЕ       НЕ ЗАМУЖЕМ   ЗАМУЖЕМ    ВДОВА     РАЗВЕДЕНА
|__________________| |__________________| |__________________|
ФАМИЛИЯ СУПРУГА             ИМЯ             ОТЧЕСТВО
|__________________| |__________________| |_|_|_|_|_|_|_|
ДЕВИЧЬЯ, ПРЕЖНЯЯ      ОРГАН ЗАГСА       ДАТА РЕГИСТРАЦИИ
ФАМИЛИЯ                 БРАКА
17 ДЕТИ ДО 16 ЛЕТ
|__________________|||__________________|||___________________|
ФАМИЛИЯ       |      ФАМИЛИЯ       |       ФАМИЛИЯ
|__________________|||__________________| ||___________________|
ИМЯ          |       ИМЯ          |        ИМЯ
|__________________|||__________________| ||___________________|
ОТЧЕСТВО      |      ОТЧЕСТВО      |       ОТЧЕСТВО
|_|_|_|_|_|_|      ||_|_|_|_|_|_|_|     ||_|_|_|_|_|_|_|
ДАТА РОЖДЕНИЯ   |   ДАТА РОЖДЕНИЯ     |   ДАТА РОЖДЕНИЯ
____________________|_____________________|_____________________
ДЛЯ ДОПОЛНИТЕЛЬНОЙ  |     18 ОТЕЦ         | 19 МАТЬ
ИНФОРМАЦИИ          ||___________________|||___________________|
|     ФАМИЛИЯ        |   ФАМИЛИЯ
||___________________|||___________________|
|       ИМЯ          |     ИМЯ
||___________________|||___________________
|    ОТЧЕСТВО        |     ОТЧЕСТВО
||_|_|_|_|_|_|_|_|   ||_|_|_|_|_|_||_|
|ДАТА РОЖДЕНИЯ       |   ДАТА РОЖДЕНИЯ
_________   _____________ _________________
КОД       ПОДПИСЬ           ФАМИЛИЯ
СОТРУДНИКА  СОТРУДНИКА       СОТРУДНИКА
20 "_"_____200_г. ИЗГОТОВЛЕННЫЙ N|__| ПАСПОРТ
"_"_____200_г. ИЗГОТОВЛЕННОЕ N|__|УДОСТОВЕРЕНИЕ ЛИЧНОСТИ
"_"_____200_г. ПОЛУЧИЛ _______________________________
ПОДПИСЬ
ВЫДАЛ ________________________________________________
ДОЛЖНОСТЬ      ФАМИЛИЯ       ПОДПИСЬ
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики
Казахстан, находящимся за границей,
и внесение в их паспорта
необходимых отметок»
Штамп о продлении срока действия паспорта
гражданина Республики Казахстан
ПАСПОРТ МЕРЗІМІ 20_____ж.
«___» __________ ДЕЙІН ҰЗАРТЫЛДЫ
THE VALIDITY OF THIS PASSPORT IS
EXTENDED TO 20___ _________ "__"
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики
Казахстан, находящимся за границей,
и внесение в их паспорта
необходимых отметок»
Талон № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
_________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименования юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. ________________________________________________________________
8. ________________________________________________________________
9. ________________________________________________________________
Принял:
_______________________  / _______________  / _______________________
(должность сотрудника)       (подпись)            (Ф.И.О.)
«____» ____________  20 ___ г.
(дата приема)
Время и дата выдачи:  ___ час  __ мин   «___» ____________ 20 ___ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики
Казахстан, находящимся за границей,
и внесение в их паспорта
необходимых отметок»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Норматив-
ное
значение
показа-
теля
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Шетелдердегі Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар ресімдеуге құжаттарды
қабылдау және олардың паспорттарына қажетті
белгілер қою» мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық
хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шетелдердегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 195229244246279-баптарына; Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 42-тармағына; «Азаматтық хал актілерін тіркеу кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 498 қаулысына сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Қазақстан Республикасының азаматтарына азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер (бұдан әрі – куәлік) беру немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі болып табылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Прием документов на оформление
паспортов гражданам Республики
Казахстан, находящимся за границей,
и внесение в их паспорта
необходимых отметок»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги «Регистрация актов гражданского
состояния граждан Республики Казахстан зарубежом»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан зарубежом» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьями 195229244246279 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», пунктом 42 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217, постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2012 года № 498 «Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах».
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги являются выдача свидетельств о регистрации актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттiк қызметтi ұсынудың мерзiмдерi:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап – бес жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттiк қызметті ұсыну үшін қажеттi құжаттарды өткізу кезiнде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуiнің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) куәлікті беру кезiнде мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық Кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттiк қызметтi ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1) баланың тууын тіркеу үшін екі ай ішінде, ал өлі бала туған жағдайда – туған сәтінен бастап бес тәуліктен кешіктірмей:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
ата-анасының неке қию туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі) немесе некеде тұрмаған анасының өтініші;
баланың туғаны туралы емдеу мекемесінің анықтамасы (түпнұсқа);
мемлекеттік қызметті алушының мүдделеріне өкілдік ететін жеке тұлғаның атына нотариалды куәландырылған сенімхат (түпнұсқасы);
сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқа) ұсыну қажет.
Неке-отбасы заңнамасында белгіленген тіркеу мерзімі бұзылған жағдайда мынадай құжаттар қосымша ұсынылады:
ата-анасының еркін нысандағы жазбаша түсініктемесі;
баланың туған жері бойынша туу туралы актілік жазбаның болмауы туралы уәкілетті органның берген анықтамасы;
баланың денсаулығы туралы оның тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органмен берілген медициналық құжат;

6. Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не более пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при выдаче свидетельства – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) для регистрации рождения ребенка в течение двух месяцев, а в случае рождения мертвого ребенка, – не позднее пяти суток с момента родов:
заявление, составленное в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги;
свидетельство о заключении брака родителей (оригинал и копия) или заявление матери, не состоящей в браке;
справка лечебного учреждения о рождении ребенка (оригинал);
нотариально заверенная доверенность (оригинал) на имя физического лица, представляющего интересы получателя государственной услуги;
документ, подтверждающий личность доверенного лица;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
При нарушении установленного брачно-семейным законодательством срока регистрации дополнительно представляются следующие документы:
письменная объяснительная родителей, составленная в произвольной форме;
справка, выданная уполномоченным органом по месту рождения ребенка, об отсутствии актовой записи о рождении;
медицинский документ о состоянии здоровья ребенка, выданный уполномоченным органом по месту его проживания;

2) ата-анасының бірлескен өтініші бойынша әкелікті анықтауды тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
баланың туу туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
ата-анасының жеке басын куәландыратын құжаттар (түпнұсқасы және көшірмесі);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
3) сот шешімінің негізінде әкелікті анықтауды тіркеу кезінде:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
әкелікті анықтау туралы сот шешімінің уәкілетті орган куәландырған көшірмесі,
баланың туу туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
мемлекеттік қызметті алушының мүдделеріне өкілдік ететін жеке тұлғаның атына нотариалды куәландырылған сенімхат (түпнұсқасы);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
4) бала асырап алуды тіркеу үшін:
бала асырап алушылардың еркін нысандағы өтініші;
бала асырап алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттар (түпнұсқасы және көшірмесі);
бала асырап алу туралы сот шешімінің уәкілетті орган куәландырған көшірмесі;
баланың туу туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
бала асырап алушылардың неке қию туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
5) неке қиюды тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
некеге тұратын адамдардың жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
некеге тұратын адамдардың құқықтық қабілеттілігі туралы уәкілетті органдар беретін анықтамалар;
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы).
Заңнамада белгіленген мерзімді қысқарту немесе ұзарту қажет болған кезде қосымша растайтын құжат ұсынылады.
Егер неке жасына толмаған адамдар некеге тұрса, некеге тұратын адамдардың заңды өкілдерінің келісімдері қосымша ұсынылады;
6) сот шешімінің негізінде некені бұзуды тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттар (түпнұсқасы және көшірмесі);
некені бұзу жөніндегі сот шешімінің уәкілетті орган куәландырған көшірмесі;
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
7) кәмелеттік жасқа толмаған балалары жоқ ерлі-зайыптылардың ортақ келісімі бойынша некені бұзуды тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттар (түпнұсқасы және көшірмесі);
неке қию туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
8) белгіленген тәртіппен сот шешімінің негізінде хабар-ошарсыз кеткен, жүйке ауруынан немесе ақыл-есiнiң кемдiгiнен әрекетке қабілетсіз деп танылған не қылмыс жасағаны үшiн үш жылдан астам мерзiмге бас бостандығынан айыруға сотталған адаммен некені бұзуды тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
сот шешімі немесе сот үкімінің уәкілетті орган куәландырған көшірмесі;
неке қию туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);

2) для регистрации установления отцовства по совместному заявлению родителей:
заявление в произвольной форме;
свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия);
документы, удостоверяющие личности родителей (оригинал и копия);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
3) при регистрации установления отцовства на основании решения суда:
заявление в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги или его представителя;
заверенная уполномоченным органом копия решения суда об установлении отцовства;
свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия);
нотариально заверенная доверенность (оригинал) на имя физического лица, представляющего интересы получателя государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
4) для регистрации усыновления:
заявление усыновителей в произвольной форме;
документы, удостоверяющие личности усыновителей (оригинал и копия);
заверенная уполномоченным органом копия решения суда об усыновлении (удочерении);
свидетельство о рождении ребенка (оригинал и копия);
свидетельство о заключении брака усыновителей (оригинал и копия);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
5) для регистрации заключения брака:
заявление в произвольной форме;
документы, удостоверяющие личности вступающих в брак (оригинал и копия);
справки о брачной правоспособности вступающих в брак, выданные уполномоченными органами;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
При необходимости сокращения или продления срока, установленного законодательством, дополнительно представляется подтверждающий документ.
Если в брак вступают лица, не достигшие брачного возраста, дополнительно представляется согласие законных представителей лиц, вступающих в брак;
6) для регистрации расторжения брака на основании решения суда:
заявление в произвольной форме;
документы, удостоверяющие личности получателей государственной услуги (оригинал и копия);
заверенная уполномоченным органом копия решения суда о расторжении брака;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
7) для регистрации расторжения брака по взаимному согласию супругов, не имеющих несовершеннолетних детей:
заявление в произвольной форме;
документы, удостоверяющие личности получателей государственной услуги (оригинал и копия);
свидетельство о заключении брака (оригинал и копия);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
8) для регистрации расторжения брака на основании решения суда с лицами, признанными в установленном порядке безвестно отсутствующими или недееспособными вследствие душевной болезни или слабоумия, либо с лицами, осужденными за совершение преступления к лишению свободы на срок свыше трех лет:
заявление в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (оригинал и копия);
заверенная уполномоченным органом копия решения суда или приговора суда;
свидетельство о заключении брака (оригинал и копия);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);

9) атын, әкесінің атын және тегін өзгертуді тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының туу туралы куәлігі (түпнұсқасы және көшірмесі);
егер мемлекеттік қызметті алушы некеде тұрса, неке қию туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
егер мемлекеттік қызметті алушының кәмелеттік жасқа толмаған балалары болса, кәмелеттік жасқа толмаған балалардың туу туралы куәліктері (түпнұсқасы және көшірмесі);
егер азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінде тіркелсе, бала асырап алу туралы куәлік немесе әкелікті анықтау туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
егер мемлекеттік қызметті алушы некенің бұзылуына байланысты өзіне некеге дейінгі тегін беру туралы өтініш жасаса, неке бұзу туралы куәлік (түпнұсқасы және көшірмесі);
өлшемі 3х4 см екі түрлі түсті фотосурет;
мемлекеттік қызметті алушының атын, әкесінің атын және тегін өзгерту себептерін түсіндіре отырып, өз қолымен жазылған толық өмірбаяны;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің немесе паспортының көшірмесі (әскери қызметкерлерге – жеке басын куәландыратын құжат, ал он алты жасқа толған, бірақ паспорт алмағандарға – туу туралы куәлік);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
10) қайтыс болуды тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
қайтыс болу фактісін растайтын құжат (түпнұсқасы);
мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы).
Қолданыстағы неке-отбасы заңнамасына сәйкес, қайтыс болу туралы куәлік қайтыс болған адамның мұрагерлер тізіміне енетін адамдарға ғана беріледі.
Консулдық лауазымды тұлға болу мемлекетінде тұрақты тұратын немесе уақытша жүрген Қазақстан Республикасының азаматтарынан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық хал актілерін жазу органдарында азаматтық хал актілерін тіркеген, шетелдік азаматтардан және азаматтығы жоқ тұлғалардан азаматтық хал актілері жазбасына өзгертулер, толықтырулар және түзетулер енгізу туралы өтініштерді қабылдайды.
Консулдық лауазымды тұлға болу мемлекетінде тұрақты тұратын немесе уақытша жүрген Қазақстан Республикасының азаматтарынан, сондай-ақ азаматтық хал актілерін жазу органдарында азаматтық хал актілерін тіркеген, шетелдік азаматтардан және азаматтығы жоқ тұлғалардан жоғалған азаматтық хал актілерін қалпына келтіру және азаматтық хал актілерін жою туралы өтініштерді қабылдайды.
12. Бланкілер (өтініш-сауалнама) берілмейді.

9) для регистрации перемены имени, отчества и фамилии:
заявление в произвольной форме;
свидетельство о рождении получателя государственной услуги (оригинал и копия);
свидетельство о заключении брака, если получатель государственной услуги состоит в браке (оригинал и копия);
свидетельства о рождении несовершеннолетних детей, если у получателя государственной услуги имеются несовершеннолетние дети (оригинал и копия);
свидетельство об усыновлении либо свидетельства об установлении отцовства, если таковые были зарегистрированы отделами записи актов гражданского состояния (оригинал и копия);
свидетельство о расторжении брака, если получатель государственной услуги ходатайствует о присвоении ему добрачной фамилии в связи с расторжением брака (оригинал и копия);
две цветные фотографии размером 3х4 см;
подробная автобиография получателя государственной услуги, написанная им собственноручно с объяснением причин перемены имени, отчества и фамилии;
копии удостоверения личности либо паспорта гражданина Республики Казахстан (военнослужащим – документ, удостоверяющий личность, а лицам, достигшим шестнадцатилетнего возраста и не получившим паспорта, – свидетельство о рождении);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
10) для регистрации смерти:
заявление в произвольной форме;
документ, подтверждающий факт смерти (оригинал);
документ, подтверждающий личность получателя государственной услуги (оригинал и копия);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
В соответствии с действующим брачно-семейным законодательством свидетельства о смерти выдаются только лицам, входящим в круг наследников умершего.
Должностное лицо консульства принимает заявления о внесении изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния от граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих или временно находящихся в государстве пребывания, а также иностранных граждан и лиц без гражданства, зарегистрировавших акты гражданского состояния в органах записи актов гражданского состояния Республики Казахстан.
Должностное лицо консульства принимает заявления о восстановлении утраченных записей актов гражданского состояния и аннулировании актов гражданского состояния от граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих или временно находящихся в государстве пребывания, а также иностранных граждан и лиц без гражданства, зарегистрировавших акты гражданского состояния в органах записи актов гражданского состояния Республики Казахстан.
12. Бланки (анкеты-заявления) не выдаются.

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Қазақстан Республикасының шетелдердегі
азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 8-тармағына, «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Консулдық жарғысының 68-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 қаулысымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тiркеудiң ережесiне сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет- ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, кеме шетелде сатып алынған және теңiз кемелерiнiң мемлекеттік кеме тiзiлiмiнде немесе кеме кiтабында мемлекеттік тiркелгенге дейін, бiрақ бiр жылдан аспайтын уақытқа жарамды болатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлік (бұдан әрі – уақытша куәлік) беру немесе уақытша куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Регистрация актов гражданского
состояния граждан Республики
Казахстан за рубежом»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги «Выдача временного
свидетельства на право плавания под Государственным флагом
Республики Казахстан, в случае приобретения судна за границей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга  «Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, в случае приобретения судна за границей» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии с пунктом 8 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», пунктом 4 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании», пунктом 68 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217, Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49.
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой государственной услуги являются выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, в случае приобретения судна за границей, которое действительно до государственной регистрации судна в Государственном судовом реестре морских судов или судовой книге сроком не более одного года (далее – временное свидетельство), по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче временного свидетельства.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті тұтынушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап – бес жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) уақытша куәлікті алу кезiнде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетілді, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық Кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызметті ұсыну тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды) ұсыну қажет:
1) жеке тұлғалар үшін:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
кеменi бұған дейiн тiркеген мемлекеттің билiк орындары берген кеменің бұл мемлекеттің кеме тiзiлiмiнен шығарылғанын және ипотека ауыртпалығы жоқтығын куәландыратын (егер мұндай жағдай өтiнiш берiлгенге дейiн орын алған болса) құжат;
өлшем куәлігі;
біліктілік куәлігі;
жолаушы куәлігі (жолаушы кемелері үшін);
мемлекеттік қызметті алушы өзі келе алмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының атынан іс-әрекет жасауға құқық беретін құжат;
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы);
2) заңды тұлғалар үшін:
еркін нысандағы өтініш (мемлекеттік қызметті алушының сенім білдірген тұлғасы ұсынады);
мемлекеттік қызметті алушының құрылтай құжаттары немесе белгіленген тәртіппен куәландырылған олардың көшірмелері;
мемлекеттік қызметті алушының атынан әрекет ету өкiлеттігін растайтын құжат;
кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
кеменi бұған дейiн тiркеген мемлекеттің билiк орындары берген кеменің бұл мемлекеттің кеме тiзiлiмiнен шығарылғанын және ипотека ауыртпалығы жоқтығын куәландыратын (егер мұндай жағдай өтiнiш берiлгенге дейiн орын алған болса) құжат;
өлшем куәлігі;
біліктілік куәлігі;
жолаушы куәлігі (жолаушы кемелері үшін);
консулдық алымның бюджетке төленгендігін растайтын құжат (түпнұсқасы).
Қажетті құжаттарды алған кезде консулдық лауазымды тұлға құжаттарды есепке алу журналына осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті жазба енгiзедi.
Уақытша куәлікті беру туралы әрбiр жазба тiркеу нөмiрiмен сәйкестендiрiледi. Мұндай нөмiр құжаттарды қабылдау кезiнде берiледi және қабылданған құжаттардың кiрiс нөмiрiмен сәйкес келедi. Ұсынылған құжаттарды тексергеннен кейін консулдық лауазымды тұлға уақытша куәлік береді.
Шетелдегі мекеме уақытша куәліктің берілгені туралы жазбаша хабарландыруды уақытша куәліктің көшірмесімен бірге он күннің ішінде уәкілетті органға (Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі) жолдайды.

6. Государственная услуга предоставляется физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не более пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время обcлуживания получателя государственной услуги при выдаче временного свидетельства – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) для физических лиц:
заявление в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги;
документ, подтверждающий право собственности на судно;
документ, выданный властями государства предыдущей регистрации судна (если таковая имела место до даты подачи заявления), удостоверяющий, что судно исключено из реестра судов этого государства и не обременено ипотекой;
мерительное свидетельство;
классификационное свидетельство;
пассажирское свидетельство (для пассажирских судов);
документ, подтверждающий полномочия действовать от имени получателя государственной услуги, в случае если получатель государственной услуги не может явиться лично;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
2) для юридических лиц:
заявление в произвольной форме (подается представителем получателя государственной услуги);
учредительные документы получателя государственной услуги или их копии, заверенные в установленном порядке;
документ, подтверждающий полномочия действовать от имени получателя государственной услуги;
документ, подтверждающий право собственности на судно;
документ, выданный властями государства предыдущей регистрации судна (если таковая имела место до даты подачи заявления), удостоверяющий, что судно исключено из реестра судов этого государства и не обременено ипотекой;
мерительное свидетельство;
классификационное свидетельство;
пассажирское свидетельство (для пассажирских судов);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
При получении необходимых документов консульское должностное лицо вносит соответствующую запись в журнал учета документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Каждая запись о выдаче временного свидетельства идентифицируется номером регистрации. Такой номер присваивается при приеме документов и соответствует входящему номеру принятых документов. После проверки представленных документов консульское должностное лицо выдает временное свидетельство.
О выданном временном свидетельстве загранучреждение в десятидневный срок направляет уполномоченному органу (Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан) письменное уведомление с приложением копии временного свидетельства.

12. Бланкілер (өтініш-сауалнама) берілмейді.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерге өткізіледі.
14. Мемлекеттік құжатты мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды өткізгенін растайтын, осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талон беріледі.
15. Уақытша куәлік беру мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы мемлекеттік қызметті алушыны консулдық лауазымды тұлға телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабардар етеді.
16. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсыну келесі жағдайларда:
1) құжаттарды өткізу кезінде толық емес және/немесе анық емес мәліметтерді ұсынса;
2) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылса;
3) консулдық алым төленбесе бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Шетелдердегі мекемелердің қызметі сыпайылық, толық ақпарат беру, құжаттардың сақталуын, мемлекеттік қызметті алушы туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Шетелдердегі мекемелердің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Шетелдердегі мекемелердің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы және тиімділігі көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен (бұдан әрі – Сыртқы істер министрлігі) бекiтіледi.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттiк қызмет ұсынудың нәтижелеріне шағымдану тәртібін түсіндіру бойынша ақпаратты мемлекеттік қызметті алушы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерде ала алады.
21. Ұсынылған мемлекеттiк қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы шағымды жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері мен мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Д.Қонаев көшесі, 31-ғимарат, телефон (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электрондық пошта: midrk@mfa.kz береді.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайларда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша мемлекеттік қызметті ұсынған шетелдегі мекеме басшысының атына жазылады.
23. Ұсынылған мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сот органдарына жүгінуге құқығы бар.

12. Бланки (анкеты-заявления) не выдаются.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в загранучреждения по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
15. О принятом решении по вопросу выдачи временного свидетельства получатель государственной услуги уведомляется консульским должностным лицом по телефону или на личном приеме.
16. Получателю государственной услуги отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях:
1) представления неполных и/или недостоверных сведений при сдаче документов;
2) представления неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) неуплаты консульского сбора.
3. Принципы работы
17. Деятельность загранучреждений осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о получателе государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работ загранучреждениями измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа загранучреждений, утверждаются Министерством иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
5. Порядок обжалования
20. Информацию по  разъяснению порядка обжалования результатов предоставления государственной услуги получатель государственной услуги может получить в загранучреждениях по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги получатель государственной услуги подает жалобу на имя Министра иностранных дел Республики Казахстан в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, по адресу: город Астана, улица Д. Кунаева, 31, телефон: 8 (7172) 72-05-18, факс: 8 (7172) 72-05-16, электронная почта: midrk@mfa.kz.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителя загранучреждения, непосредственно предоставившего государственную услугу, по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в судебные органы в установленном законодательством порядке.

код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail: bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
www.kaz-emb.kg
Түрікменстандағы ҚР Елшілігі Ашхабад қаласы
744036, 11,13, 15 Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69, факс 48-04-75
e-mail: office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz http://www.embkaztm.org
Тәжікстан Республикасындағы ҚР Елшілігі Душанбе қаласы
734025, Хусейн заде к., 31/1 код +992372 тел. 21-89-40, факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz http://www.kazakhembassy.tj
Тәжікстан Республикасындағы ҚР консулдығы Ходжент қаласы
Код +8992 Тел. 900-000-535
Әзірбайжан Республикасындағы ҚР Елшілігі Баку қаласы
Баку қ., Х. Алиева к., проезд 15, 8 үй, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48 факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz http://www.kazembassy.az
Армения Республикасындағы ҚР Елшілігі Ереван қаласы
0019, Айгедзора к., 66 үй код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Грузиядағы ҚР Елшілігі Тбилиси қаласы
0179, Шатберашвили к., 23 код +7-99532 тел. 99-76-84; факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Republic of Kazakhstan ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК
ТУЫН КӨТЕРІП ЖҮЗУГЕ ҚҰҚЫҚ БЕРЕТІН УАҚЫТША КУӘЛІК PROVISIONAL CERTIFICATE OF THE RIGHT SHIP TO SAIL UNDER THE
STATE FLAG OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
«____» ______________ 20__ ж. құжаттарды тіркеу кітабына №__________,
_____________________________________________________________________
(кеменің атауы – name of ship)
кемесіне енгізілген деректердің негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік туын көтеріп жүзуге рұқсат беріледі.
This is to certify that according to the data entered into the registry of documents, the ship has been authorized to sail under the state flag of the Republic of Kazakhstan.
Куәлік ___ ___________ 20__ дейін жарамды
This Certificate is valid until
Кеме туралы ақпарат
Ship’s particulars
1. Кеменің түрі _______________________________________________
Type
2. Шақыру белгісі _____________________________________________
Call sign
3. ИМО Нөмірі _________________________________________________
IMO N
4. Тіркеу порты _______________________________________________
Port of registry
5. Құрастыру орны мен уақыты __________________________________
Place and year of build
6. Корпустың басты материалы __________________________________
Main material used to construct hull
7. Машиналардың саны мен қуаты ________________________________
Number of sets and output of engines
8. Өлшеу куәландыру бойынша басты көлемі (кіммен берілді)
Principal dimensions according tonnage certificate issued by
Ұзындығы ______________________________________________________
Length
Ені ___________________________________________________________
Breadth
Борттың биіктігі_______________________________________________
Depth
Жалпы сыйымдылығы _____________________________________________
Gross tonnage
Таза сыйымдылығы ______________________________________________
Net tonnage
9. Егер бұрын басқа елдің туымен жүзген болса, оның бұрынғы атауы мен бұрынғы тіркелген порттың атауы
The previous name of the ship if it sailed under foreign flag and its previous port of registry
10. Кемені мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын порттың атауы
The port in which the registration of the ship shall be effected
Қазақстан Республикасы Консулдық мекемесінің (дипломатиялық миссиясының) атауы
The Consulate (Diplomatic mission) of the Republic of Kazakhstan
Лауазымды тұлға ______________________________________________
Official
Қолы _________________________________________________________
Signature
Мөрі
Seal
Күні _________________________________________________________
Date
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Құжаттарды тіркеу журналы
Кіріс (тіркеу) нөмірі, қабылданған уақыты
Жеке тұлғаның аты-жөні және/немесе (заңды тұлғаның) ұйымның атауы
Өтініш берушінің паспортының нөмірі, кіммен және қашан берілді
Консулдық алымдардың мөлшері
Өтініш берушінің қолы және құжатты алған күні
Уәкілетті органға жазбаша хабарла маны берген күні мен нөмірі
Ескертпе
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылданғаны туралы
№ ________ талон
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
7.___________________________________________________________________
8.___________________________________________________________________
9.___________________________________________________________________
Қабылдаған:
__________________________ /____________/ ___________________________
(қызметкердің лауазымы)     (қолы)             (Т.А.Ә.)
_______ ж. «____» ______________
(Қабылданған күн)
Берілетін уақыты және күні: «___»________ _____ ж. _____ сағ ____ мин
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылдағы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есептік жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақыттылығы

Kyrgyzstan код +996312 тел. 69-20-98, 69-21-01 факс 69-20-94
е-mail: bishkek@mfa.kz;
kaz_emb@elcat.kg;
embassy.kg@mfa.kz;
www.kaz-emb.kg
Посольство РК в
Туркменистане г. Ашхабад
744036, 11,13, 15
Гарашсызлык, код +99312 тел. 48-04-68, 48-04-69
факс 48-04-75
e-mail: office@embkaztm.org;
ashgabad@mfa.kz
http://www.embkaztm.org
Посольство РК в
Республике
Таджикистан г. Душанбе
734025, ул. Хусейн зода 31/1
код +992372 тел. 21-89-40,
факс 51-01-08
e-mail: dipmiskz7@tajnet.com;
dushanbe@mfa.kz
http://www.kazakhembassy.tj
Консульство РК в
Республике
Таджикистан г. Ходжент
Код +8992 Тел. 900-000-535
Посольство РК в
Азербайджанской
Республике г. Баку
г. Баку, ул. Х. Алиева, проезд
15, дом 8, код +99412 тел. 465-62-47; 465-62-48
факс 465-62-49
e-mail: embassyk@azdata.net,
baku@mfa.kz
http://www.kazembassy.az
Посольство РК в
Республике Армения г. Ереван
ул. Айгедзора, д. 66
код +374-10 тел. 211-333;
факс 274-170
e-mail: erevan@mfa.kz
www.kazembassy.am
Посольство РК в
Грузии г. Тбилиси
0179, ул. Шатберашвили, 23
код +7-99532 тел. 99-76-84;
факс 29-24-89
е-mail: tbilisi@mfa.kz
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан,
в случае приобретения судна за границей»
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН REPUBLIK OF KAZAKHSTAN ВРЕМЕННОЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ ПЛАВАНИЯ СУДНА
ПОД ГОСУДАРСТВЕННЫМ ФЛАГОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН PROVISIONAL CERTIFICATE OF THE RIGHT SHIP
TO SAIL UNDER THE STATE FLAG OF THE
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
На основании данных, внесенных в книгу учета документов под N
__ от "__"_________ 2___г., настоящим удостоверяется, что судну
________________________________
(название судна) (name of ship)
разрешается плавание под Государственным флагом Республики
Казахстан.
This is to certify that according to the data entered into the registry of documents, the ship has been authorized to sail under the state flag of the Republic of Kazakhstan.
Свидетельство действительно до "__"________200_г.
This Certificate is valid until
Сведения о судне
Ship's particulars
1. Тип судна __________________________________________
Туре
2. Позывной сигнал ____________________________________
Call sign
3. Номер ИМО __________________________________________
IMO N
4. Порт регистрации ___________________________________
Port of registry
5. Место и время постройки ____________________________
Place and year of build
6. Главный материал корпуса ___________________________
Main material used to construct hull
7. Число и мощность машин _____________________________
Number of sets and output of engines
8. Главные размеры по мерительному свидетельству, выданному (кем)
Principal dimensions according tonnage certificate issued by
Длина ______________________________________________
Length
Ширина _____________________________________________
Breadth
Высота борта _______________________________________
Depth
Вместимость валовая ________________________________
Gross tonnage
Вместимость чистая _________________________________
Net tonnage
9. Прежнее название судна, если оно ранее плавало под иностранным флагом, и прежний порт регистрации
The previous name of the ship if she sailed under foreign flag and her previous port of registry
10.Порт, в котором будет осуществлена государственная регистрация судна
The port in which the registration of the ship shall be effected
Наименование консульского учреждения (дипломатического представительства) Республики Казахстан
The Consulate (Diplomatic mission) of the Republic  of Kazakhstan
Должностное лицо ________________________________
Official
Подпись _________________________________________
Signature
Печать
Seal
Дата ____________________________________________
Date
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан,
в случае приобретения судна за границей»
ЖУРНАЛ УЧЕТА ДОКУМЕНТОВ
п/п
Входя-
щий
номер
(регис-
трация)
и дата
приня-
тия
доку-
мента
Ф.И.О.
физичес-
кого лица
и/или
наимено-
вание
органи-
зации
(юриди-
ческого
лица)
Номер
паспорта
заяви-
теля, кем
и когда
выдан
Сумма
кон-
суль-
ских
сборов
Роспись
заявителя
и дата
получения
документа
Дата и
номер
пись-
менного
уведом-
ления в
уполно-
мочен-
ный
орган
Приме-
чание
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан,
в случае приобретения судна за границей»
Талон № ____
о принятии документов на оказание государственной услуги
_________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименования юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. ________________________________________________________________
8. ________________________________________________________________
9. ________________________________________________________________
Принял:
_______________________  / _______________  / _______________________
(должность сотрудника)      (подпись)               (Ф.И.О.)
«____» ____________  20 ___ г.
(дата приема)
Время и дата выдачи:  ___ час  __ мин   «___» ____________ 20 ___ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан,
в случае приобретения судна за границей»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Норматив-
ное
значение
показа-
теля
Целевое
значение
показа-
теля в
последую-
щем году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Кеме шетелде сатып алынған жағдайда
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк
беру» мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан
Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы
қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез
келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе
куәландыру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрі – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 68-тармағына сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттiк қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны және басқа да құжаттарды толтыру немесе куәландыру, немесе кемелерге қатысты құжаттарды толтыру немесе куәландырудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача временного свидетельства
на право плавания под Государственным
флагом Республики Казахстан,
в случае приобретения судна за границей»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги «Составление или заверение
любой декларации или другого документа, предусмотренных
законодательством Республики Казахстан или международными
договорами, участником которых является Республика Казахстан, в
отношении судов Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии с пунктом 68 Консульского устава, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217.
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой услуги являются составление или заверение любой декларации или других документов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан (далее - составление или заверение документов в отношении судов) либо мотивированный ответ об отказе в составлении или заверении документов в отношении судов.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімі – бес жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) құжатты беру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгiлерi бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттiк қызметті ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1) жеке тұлғалар үшін:
еркін нысандағы өтініш;
мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
мемлекеттік қызметті алушының мүдделеріне өкілдік ететінін растайтын құжат;
консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы);
2) заңды тұлғалар үшін:
еркін нысандағы өтініш (мемлекеттік қызметті алушының сенімді өкілімен беріледі);
кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
мемлекеттік қызметті алушының мүдделеріне өкілдік ететін тұлғаның атына сенімхат (түпнұсқасы);
консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы).
Қажетті құжаттарды алған кезде консулдық лауазымды тұлға құжаттарды есепке алу журналына осы стандартқа 2-қосымшадағы нысан бойынша тиісті жазба енгiзедi. Консулдық мөртабанды қою туралы әрбiр жазба тiркеу нөмiрiмен сәйкестендiрiледi. Мұндай нөмiр құжаттарды қабылдау кезiнде берiледi және қабылданған құжаттардың кiрiс нөмiрiмен сәйкес келедi.

6. Государственная услуга предоставляется физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) с момента получения талона о сдаче получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не более пяти  рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время облуживания получателя государственной услуги при получении документов – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) для физических лиц:
заявление в произвольной форме;
документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (оригинал и копия);
документ, подтверждающий право собственности на судно;
документ, подтверждающий представление интересов получателя государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал);
2) для юридических лиц:
заявление в произвольной форме (подается доверенным лицом получателя государственной услуги);
документ, подтверждающий право собственности на судно;
доверенность на имя лица, представляющего интересы получателя государственной услуги (оригинал);
документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
При получении необходимых документов консульское должностное лицо вносит соответствующую запись в журнал учета документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту. Каждая запись о проставлении консульского штампа идентифицируется номером регистрации. Такой номер присваивается при приеме документов и соответствует входящему номеру принятых документов.

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
«Қазақстан Республикасының кемелерiне қатысты
Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе
Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын
халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны
немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Шағымды қабылдау туралы талон № ________________
Құжатты қабылдап алды:
______________________________________
(Консулдық лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
_____________________
(Қолы)
201__ жылғы « » ___________
Байланыс телефондары: _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 11 қаңтардағы
№ 6 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа
ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері (бұдан әрi – шетелдердегі мекемелер) ұсынады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 226227230-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі № 217 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 74-тармағына сәйкес ұсынылады.
4. Мемлекеттiк қызмет және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру бланкілерінің үлгілері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген шетелдердегі мекемелердің интернет-ресурстарында және ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңіз наразылығы туралы акт жасау (бұдан әрі – теңіз наразылығы туралы акт жасау) немесе теңіз наразылығы туралы акт жасаудан бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Составление или заверение любой
декларации или другого документа,
предусмотренных законодательством
Республики Казахстан или международными
договорами, участником которых
является Республика Казахстан, в
отношении судов Республики Казахстан»
ТАЛОН
о принятии жалобы № ____________________
Документ принял (а):
________________________________________________
(Ф.И.О. консульского должностного лица)
________________________________________________
(роспись)
"____" ____________ 201__ года
Контактные телефоны: _______________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2013 года № 6
Стандарт государственной услуги
«Составление акта о морском протесте, в случае кораблекрушения
судов Республики Казахстан, находящихся за границей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Составление акта о морском протесте, в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей» (далее – государственная услуга) предоставляется загранучреждениями Республики Казахстан (далее – загранучреждения) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма предоставляемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьями 226227230 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании», пунктом 74 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года № 217.
4. Полная информация о государственной услуге и необходимых документах, а также образцы бланков их заполнения располагаются на интернет-ресурсах и информационных стендах загранучреждений согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом предоставляемой услуги являются составление акта о морском протесте, в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан за границей (далее – составление акта о морском протесте) либо мотивированный ответ об отказе в составлении акта о морском протесте.

6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсынудың мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушының тапсырған сәтінен бастап мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімі – үш жұмыс күнінен артық емес;
2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде мемлекеттік қызметті алушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір сағаттан артық емес;
3) құжатты беру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – он минуттан артық емес.
8. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексімен белгіленген тәртіппен консулдық алым алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет аптаның төрт жұмыс күнінде (сәрсенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда) ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 10.00-ден 12.00-ге дейін, ал құжаттарды беру сағат 16.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын үй-жай шетелдегі мекеменің ғимаратында немесе бөлек тұрған ғимаратта орналасады.
Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгiлерi бар стендiлермен жарақталады.
2. Мемлекеттiк қызметті ұсыну тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды (пошта арқылы құжаттар қабылдау жүзеге асырылмайды):
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (түпнұсқасы және көшірмесі);
3) консулдық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түпнұсқасы) ұсыну қажет.
Консулдық лауазымды тұлға капитаннан кеменiң опат болғаны немесе бүлiнгенi не кеменiң ықтимал бүлiнуi туралы өтінішті қабылдайды, сондай-ақ кеме капитанының өтiнiшi бойынша теңiз наразылығы туралы акт жасайды.
Теңiз наразылығы туралы акт капитан өтiнiшiнiң, кеме журналындағы деректердiң, сондай-ақ капитанның өзiнен және қажет болған жағдайда кеме экипажының басқа мүшелерiнен сұрастыру негiзiнде жасалады. Консулдық лауазымды тұлға теңiз наразылығы туралы актiнi өзiнiң қолымен және елтаңбалы мөрмен куәландырады.
12. Бланкілер (өтініш-сауалнама) берілмейді.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша шетелдердегі мекемелерге өткізіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды консулдық лауазымды тұлғаға өткізгенін растайтын, осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес талон беріледі.

6. Государственная услуга предоставляется физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки предоставления государственной услуги:
1) с момента получения талона о сдаче получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не более трех рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги, – не более одного часа;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при получении документов – не более десяти минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается консульский сбор в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга предоставляется четыре рабочих дня в неделю (кроме среды, выходных и праздничных дней). Прием документов осуществляется с 10:00 до 12:00 часов, а выдача с 16:00 до 17:00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения, в которых предоставляется государственная услуга, располагаются в здании загранучреждения или отдельно стоящем здании.
Зал ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок предоставления государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы (прием документов по почте не осуществляется):
1) заявление в произвольной форме;
2) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (оригинал и копия);
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет консульского сбора (оригинал).
Консульское должностное лицо принимает от капитана заявление о гибели или повреждении судна либо о предполагаемом повреждении судна, а также составляет по просьбе капитана судна акт о морском протесте.
Акт о морском протесте составляется на основании заявления капитана, данных судового журнала, а также опроса самого капитана и, в случае необходимости, других членов экипажа судна. Консульское должностное лицо заверяет акт о морском протесте своей подписью и гербовой печатью.
12. Бланки (анкеты-заявления) не выдаются.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в загранучреждения по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Получателю государственной услуги выдается талон, подтверждающий сдачу всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.