Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 шілдедегі № 663 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының «Сам ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі» мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – мекеме) жалпы алаңы 760,23 гектар жер учаскелері мемлекеттік орман қоры жерлерінің санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және өзге ауыл шаруашылығы мақсатына арналмаған жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Маңғыстау облысының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің «Шалқар-Бейнеу» темір жол торабын салу үшін «Теміржол жөндеу» акционерлік қоғамына (бұдан әрі – қоғам) берілуін қамтамасыз етсін.
3. Қоғам Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман және ауыл шаруашылығын жүргізумен байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін орман және ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы және ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін, алынған сүректі мекеменің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 1 шілдедегі
№ 663 қаулысына
қосымша
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық
қауіпсіздік мұқтажына арналған және өзге де ауыл шаруашылығы
мақсатына арналмаған жерлер санатына ауыстырылатын орман қоры
жерлерінің экспликациясы
Р/с
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
оның ішінде:
орманды жерлер
алаңдар
жайылым
шабындық
жолдар
өзге де жерлер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Маңғыстау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының «Сам ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі» мемлекеттік мекемесі
760,23
315,448
-
339,1021
-
-
105,6799
ЖИЫНЫ:
760,23
315,448
-
339,1021
-
-
105,6799

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2013 года № 663
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки государственного учреждения «Самское государственное учреждение по охране лесов и животного мира» управления природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области (далее – учреждение) общей площадью 760,23 гектаров из категории земель государственного лесного фонда в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Мангистауской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акционерному обществу «Теміржол жөндеу» (далее – общество) земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, для строительства железнодорожной линии «Шалқар-Бейнеу».
3. Обществу в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного и сельскохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных и сельскохозяйственных угодий, для использования их в целях, не связанных с ведением лесного и сельского хозяйства, принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс учреждения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июля 2013 года № 663
Экспликация
земель лесного фонда, переводимых в категорию
земель промышленности, транспорта, связи, для
нужд космической деятельности, обороны, национальной
безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
№ п/п
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектаров
В том числе:
покрытая лесом
прогалины
пастбища
сенокосы
дороги
прочие
земли
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Государственное учреждение «Самское государственное учреждение по охране лесов и животного мира» управления природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области
760,23
315,448
-
339,1021
-
-
105,6799
ИТОГО
760,23
315,448
-
339,1021
-
-
105,6799