"Ұлттық ғылыми кеңестердің құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 шілдедегі № 785 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 қазандағы № 790 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 23 тамыздағы № 716 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.08.2023 № 716 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2011 года № 785 "Об утверждении состава национальных научных советов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2022 года № 790. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2023 года № 716.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.08.2023 № 716 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. "Ұлттық ғылыми кеңестердің құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 шілдедегі № 785 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық ғылыми кеңестердің құрамы мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру
1.
Сүлейменов
Ербол Зинаддинұлы
-
"Өнімді инновацияларды ынталандыру" жобасы бойынша Ғылым және коммерцияландыру жөніндегі халықаралық кеңес төрағасы, физика-математика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
2.
Кендрик
Дэвис Уайт
-
"Marchmont Capital Partners" негізін қалаушы және бас директоры, венчурлік инвестициялау жөніндегі сарапшы (келісу бойынша)
3.
Ахметсадықов
Мират Еркінбекұлы
-
"MOST Investment Limited" жеке компаниясының бас директоры, "UMAY Angels" бизнес-періштелер клубының негізін қалаушы (келісу бойынша)
4.
Әубәкіров Санжар Серікұлы
-
"Innoforce Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің техникалық директоры, технокәсіпкер (келісу бойынша)
5.
Рақымбай
Руслан Серікұлы
-
"Quest Ventures" венчурлік басқарушы компаниясының инвестициялық директоры (келісу бойынша)
6.
Толыбаев
Марат Еркінұлы
-
"Activat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры және негізін қалаушы, инвестор (келісу бойынша)
7.
Сембаева
Әлия Мұратқызы
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы жанындағы "Center for Scientific and Technological Initiatives Ltd" жеке компаниясының бас директоры (келісу бойынша)
8.
Қотырев
Батыр Қуанышұлы
-
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Техникалық саясат департаментінің директоры – бас инженер (келісу бойынша)
9.
Өтеулиев
Бауыржан Айділдаұлы
-
"KEGOC" акционерлік қоғамының Инновациялық-технологиялық саясат департаментінің бас менеджері, техника ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
10.
Широкова
Мария Анатольевна
-
"Алматыбасжоспары" ғылыми-зерттеу институты" жауапкерлігі шектеулі серіктестігі директорының консультанты (келісу бойынша)
11.
Бишімбаева
Сәуле Қозыкеқызы
-
Технологияларды коммерцияландыру жөніндегі құзыреттер орталығының басшысы, "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Инновациялар және технологиялар трансферті департаментінің директоры, экономика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
12.
Жұмабекова
Салтанат Әбдіманапқызы
-
"QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамының өңірлік даму дирекциясының басшысы, экономика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
13.
Сырғалиев
Ержан Өмірханұлы
-
"Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамының тәуелсіз директоры, Стратегия және қаржы комитетінің төрағасы, Директорлар кеңесінің мүшесі, физика-математика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
14.
Вассилиос Турассис
-
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының Цифрлық ғылым және инженерия мектебінің деканы және өнеркәсіппен өзара іс-қимыл жөніндегі вице-провосты, профессор, PhD докторы (келісу бойынша)
15.
Батрышев
Дидар Ғалымұлы
-
"Қазақстан-Британ техникалық университеті" акционерлік қоғамының басқарушы директоры, наноматериалдар және нанотехнологиялар бағыты бойынша PhD докторы (келісу бойынша)
16.
Мейрамқұлова
Күләш Садыққызы
-
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қоршаған ортаны қорғау саласындағы басқару және инжиниринг кафедрасының профессоры, биология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
17.
Мырзақожа
Дияс Асылбекұлы
-
"С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының химия кафедрасының меңгерушісі, химия ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
18.
Дәрібаев Бейімбет Серікұлы
-
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының информатика кафедрасының меңгерушісі, PhD докторы (келісу бойынша)
19.
Табынов
Қайсар Қазыбайұлы
-
"Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының халықаралық вакцинология орталығының директоры, ветеринария ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
20.
Мерғалиев
Дүйсен Армешұлы
-
"Еуразиялық энергетикалық корпорация" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)
21.
Досмұхамедов
Нұрлан Қалиұлы
-
"Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының металлургия және пайдалы қазбаларды байыту кафедрасының қауымдастырылған профессоры, техника ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
22.
Ақынбекова
Динара Нұрғалиқызы
-
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының Бизнес-реттеу және бәсекелестікті дамыту департаменті директорының орынбасары (келісу бойынша)
23.
Пак
Олег Алексеевич
-
"Қазақстан химия өнеркәсібі одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің басқарма төрағасы (келісу бойынша)
24.
Шокобаев
Нұрлан Маратұлы
-
"KAZ Minerals Management" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Орталық жобалар департаментінің инженер-технологы (келісу бойынша)
25.
Абдуллаев
Аркен Артемович
-
"КазНИПИЭнергопром" институты" акционерлік қоғамының бас директорының бірінші орынбасары (келісу бойынша)".

1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2011 года № 785 "Об утверждении состава национальных научных советов" следующие изменение и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) статьи 3 Закона Республики Казахстан "О науке" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
состав национальных научных советов, утвержденный указанным постановлением, дополнить разделом следующего содержания:
"Коммерциализация результатов научной и (или) научно-технической деятельности
1.
Сулейменов
Ербол Зинаддинович
-
председатель Международного совета по науке и коммерциализации по проекту "Стимулирование продуктивных инноваций", кандидат физико-математических наук (по согласованию)
2.
Кендрик
Дэвис Уайт
-
основатель и генеральный директор "Marchmont Capital Partners", эксперт по венчурному инвестированию (по согласованию)
3.
Ахметсадыков
Мират Еркинбекович
-
генеральный директор частной компании "MOST Investment Limited", основатель клуба бизнес-ангелов "UMAY Angels" (по согласованию)
4.
Аубакиров Санжар Серикович
-
технический директор товарищества с ограниченной ответственностью "Innoforce Group", технопредприниматель (по согласованию)
5.
Рақымбай
Руслан Серікұлы
-
инвестиционный директор венчурной управляющей компании "Quest Ventures" (по согласованию)
6.
Толибаев
Марат Еркинович
-
генеральный директор и основатель товарищества с ограниченной ответственностью "Activat", инвестор (по согласованию)
7.
Сембаева
Алия Муратовна
-
генеральный директор частной компании "Center for Scientific and Technological Initiatives Ltd" при акционерном обществе "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию)
8.
Котырев
Батыр Куанышевич
-
главный инженер – директор Департамента технической политики акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" (по согласованию)
9.
Утеулиев
Бауыржан Айдилдаевич
-
главный менеджер Департамента инновационно-технологической политики акционерного общества "KEGOC", кандидат технических наук (по согласованию)
10.
Широкова
Мария Анатольевна
-
консультант директора товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт "Алматыгенплан" (по согласованию)
11.
Бишимбаева
Сауле Козыкеевна
-
руководитель Центра компетенций по коммерциализации технологий, директор Департамента инноваций и трансферта технологий некоммерческого акционерного общества "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов", кандидат экономических наук (по согласованию)
12.
Жұмабекова
Салтанат Әбдіманапқызы
-
руководитель дирекции регионального развития акционерного общества "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry", кандидат экономических наук (по согласованию)
13.
Сыргалиев
Ержан Омирханович
-
независимый директор, председатель Комитета по стратегии и финансам, член Совета директоров акционерного общества "Национальный центр космических исследований и технологий", кандидат физико-математических наук (по согласованию)
14.
Вассилиос Турассис
-
вице-провост по взаимодействию с промышленностью и декан Школы инженерии и цифровых наук автономной организации образования "Назарбаев университет", профессор, доктор PhD (по согласованию)
15.
Батрышев
Дидар Галымович
-
управляющий директор акционерного общества "Казахстанско-Британский технический университет", доктор PhD по направлению наноматериалы и нанотехнологии (по согласованию)
16.
Мейрамкулова
Куляш Садыковна
-
профессор кафедры управления и инжиниринга в области охраны окружающей среды некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева", доктор биологических наук (по согласованию)
17.
Мырзақожа
Дияс Асылбекұлы
-
заведующий кафедрой химии некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова", доктор химических наук (по согласованию)
18.
Дарибаев
Беимбет Серикович
-
заведующий кафедрой информатики некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный университет им аль-Фараби", доктор PhD (по согласованию)
19.
Табынов
Кайсар Казыбаевич
-
директор международного центра вакцинологии некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный аграрный исследовательский университет", кандидат ветеринарных наук (по согласованию)
20.
Мергалиев
Дуйсен Армешевич
-
президент акционерного общества "Евроазиатская энергетическая корпорация"
(по согласованию)
21.
Досмухамедов
Нурлан Калиевич
-
кандидат технических наук, ассоциированный профессор кафедры металлургии и обогащения полезных ископаемых некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева" (по согласованию)
22.
Акынбекова
Динара Нургалиевна
-
заместитель директора Департамента бизнес-регулирования и развития конкуренции Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
23.
Пак
Олег Алексеевич
-
председатель правления объединения юридических лиц "Казахстанский союз химической промышленности" (по согласованию)
24.
Шокобаев
Нурлан Маратович
-
инженер-технолог Департамента центральных проектов товарищества с ограниченной ответственностью "KAZ Minerals Management" (по согласованию)
25.
Абдуллаев
Аркен Артемович
-
первый заместитель генерального директора акционерного общества "Институт "КазНИПИЭнергопром (по согласованию)".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов