Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің мекемелерін қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 27 тамыз N 1264
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын бағдарламалардың әкімші-мекемелерінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1335 P981335_ қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің мекемелері қоса беріліп отырған Тізбеге сәйкес жаңғырту жолымен республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар (бұдан әрі - Қазыналық кәсіпорындар) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазыналық кәсіпорындар қызметінің негізгі нысанасы:
1) денсаулық сақтау саласында:
тұрғындарға аурудың алдын алу, түрін анықтау, медициналық және дәрі-дәрмектік көмек көрсету бойынша;
ғылыми зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін практикаға енгізу бойынша;
азаматтардың салауатты өмір салтын қалыптастыру және ынталандыру бойынша;
2) білім саласында:
жалпы білімдік, кәсіптік және арнайы білімдік бағдарламаларды іске асыруға қатысу бойынша;
ғылыми зерттеулер жүргізу және олардың нәтижелерін практикаға енгізу бойынша;
мемлекеттік жалпыға бірдей білім стандарттарын және білімдік бағдарламаларын, білімді ақпараттандыру әзірлеуге қатысу бойынша;
денсаулық, білім және спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау, оның ішінде жоғары білікті спортшыларды даярлау бойынша өндірістік-шаруашылық қызметін жүзеге асыру деп айқындалсын.
3. Қазыналық кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ оларға мемлекеттік меншік құқығы бар субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі белгіленген тәртіппен Қазыналық кәсіпорындардың жарғыларын бекітсін, олардың мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін, сондай-ақ осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы 27 тамыздағы
N 1264 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау,
бiлiм және спорт министрлiгiнiң Республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар болып
қайта құрылатын мекемелерiнiң
Тізбесі
1-32.
Ескерту. 1-32-тармақтар күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.12.03.
N 1852 қаулысымен. P991852_

О реорганизации учреждений Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года № 1264
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года № 1335 P981335_ "Вопросы учреждений-администраторов программ, финансируемых из государственного бюджета" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственные учреждения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан путем преобразования их в республиканские государственные казенные предприятия (далее - Казенные предприятия) согласно прилагаемому перечню.
2. Определить основным предметом деятельности Казенных предприятий осуществление производственно-хозяйственной деятельности:
1) в области здравоохранения:
по оказанию профилактической, диагностической, медицинской и лекарственной помощи населению;
по проведению научных исследований и внедрению их результатов в практику;
по формированию и стимулированию здорового образа жизни граждан;
2) в области образования:
по участию в реализации общеобразовательных, профессиональных и специальных образовательных программ;
по проведению научных исследований и внедрению их результатов в практику;
по участию в разработке государственных общеобязательных стандартов образования и образовательных программ, информатизации образования;
по повышению квалификации и переподготовке кадров в области здравоохранения, образования, в том числе подготовке спортсменов высшей квалификации.
3. Органом государственного управления Казенными предприятиями, а также органом, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности определить Министерство здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан.
4. Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан в установленном порядке утвердить уставы Казенных предприятий, обеспечить их государственную регистрацию, а также принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 1999 года № 1264
Перечень
учреждений Министерства здравоохранения,
образования и спорта Республики Казахстан,
преобразуемых в республиканские государственные
казенные предприятия
1. (Пункты 1-32 утратили силу - постановлением Правительства РК от 3 декабря 1999 г. N 1852 P991852_ )

33. "П.Чайковский атындағы Алматы музыка колледжi"
мекемесi "П.Чайковский атындағы Алматы музыка
колледжi" қазыналық кәсiпорнына
34. "А.В.Селезнев атындағы Алматы хореографиялық
училищесi" мекемесi "А.В Селезнев атындағы
Алматы хореографиялық училищесi" қазыналық
кәсiпорнына
35. "О.Таңсықбаев атындағы Алматы сәндiк-қолданбалы
өнерколледжi" мекемесi "О.Таңсықбаев атындағы
Алматы сәндiк-қолданбалы өнер колледжi" қазыналық
кәсiпорнына
36. "Ы.Алтынсарин атындағы қазақ бiлiм академиясы"
мекемесi "Ы.Алтынсарин атындағы қазақ бiлім
академиясы" қазыналық кәсiпорнына
37. "Қазақ ұлттық музыка академиясы" мекемесi
"Қазақ ұлттық музыка академиясы" қазыналық
кәсiпорнына
38. "К.Байсейiтова атындағы республикалық музыка
колледжi" мекемесi "К.Байсейiтова атындағы
республикалық музыка колледжi" қазыналық
кәсiпорнына
39. "Ж.Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк
колледжi" мекемесi "Ж.Елебеков атындағы
республикалық эстрада-цирк колледжi" қазыналық
кәсiпорнына
40. "Республикалық көркемсурет колледжi" мекемесi
"Республикалық көркемсурет колледжi" қазыналық
кәсiпорнына
41. "Республикалық оқушылар сарайы" мекемесi
"Республикалық оқушылар сарайы" қазыналық
кәсiпорнына
42. "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық
орталығы" мекемесi "Дарын" республикалық
ғылыми-практикалық орталығы" қазыналық
кәсіпорнына
43. "Республикалық бiлiм беру жүйесiнiң басшы және
ғылыми-педагог қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн
арттыру институты" мекемесi "Республикалық
білiм беру жүйесiнiң басшы және ғылыми-педагог
қызметкерлерiнiң білiктiлiгiн арттыру институты"
қазыналық кәсiпорнына
44. "Республикалық ақыл-ой және дене дамуы жағынан
кемiстiгi бар балалар мен жасөспiрiмдердi
әлеуметтiк бейiмдеу, кәсiби-еңбектiк оңалту
ғылыми-өндiрiстiк орталығы" мекемесi "Дамуында
проблемалары бар балалар мен жасөспiрiмдердi
әлеуметтiк бейiмдеу, және кәсiби еңбекпен
оңалтудың республикалық ғылыми-тәжiрибелiк
орталығы" қазыналық кәсiпорнына
45. "Республикалық бiлiм берудi ақпараттандыру
ғылыми-әдiстемелiк орталығы" мекемесi
"Республикалық бiлiм берудi ақпараттандыру
ғылыми-әдiстемелiк орталығы" қазыналық
кәсiпорнына
46. "Республикалық мемлекеттiк бiлiм стандарттары
орталығы" мекемесi "Республикалық мемлекеттiк
бiлiм стандарттары орталығы" қазыналық
кәсiпорнына
47. "Оқу-ғылыми физика-технологиялық орталығы"
мекемесi "Оқу-ғылыми физика-технологиялық
орталығы" қазыналық кәсiпорнына

33. Учреждение "Алматинский музыкальный колледж имени П.Чайковского" в казенное предприятие "Алматинский музыкальный колледж имени П.Чайковского"
34. Учреждение "Алматинское хореографическое училище имени А.Селезнева" в казенное предприятие "Алматинское хореографическое училище имени А.Селезнева"
35. Учреждение "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени О.Тансыкбаева" в казенное предприятие "Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени О.Тансыкбаева"
36. Учреждение "Казахская академия образования имени Ы.Алтынсарина" в казенное предприятие "Казахская академия образования имени Ы.Алтынсарина"
37. Учреждение "Казахская национальная академия музыки" в казенное предприятие "Казахская национальная академия музыки"
38. Учреждение "Республиканский музыкальный колледж имени К. Байсеитовой" в казенное предприятие "Республиканский музыкальный колледж имени К. Байсеитовой"
39. Учреждение "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Ж. Елебекова" в казенное предприятие "Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Ж. Елебекова"
40. Учреждение "Республиканский художественный колледж" в казенное предприятие "Республиканский художественный колледж"
41. Учреждение "Республиканский Дворец школьников" в казенное предприятие "Республиканский Дворец школьников"
42. Учреждение "Республиканский научно-практический центр "Дарын" в казенное предприятие "Республиканский научно-практический центр "Дарын"
43. Учреждение "Республиканский институт повышения квалификации руководящих и научно-педагогических кадров системы образования" в казенное предприятие "Республиканский институт повышения квалификации руководящих и научно-педагогических кадров системы образования"
44. Учреждение "Республиканский научно-производственный Центр социальной адаптации, профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с дефектами умственного и физического развития" в казенное предприятие "Республиканский научно-практический Центр социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии"
45. Учреждение "Республиканский научно-методический центр информатизации образования" в казенное предприятие "Республиканский научно-методический центр информатизации образования"
46. Учреждение "Республиканский центр государственных стандартов образования" в казенное предприятие "Республиканский центр государственных стандартов образования"
47. Учреждение "Учебно-научный физико-технологический центр" в казенное предприятие "Учебно-научный физико-технологический центр"

48. "Штаттық ұлттық командалар дирекциясы"
мекемесi "Штаттық ұлттық командалар
дирекциясы" қазыналық кәсiпорнына
49. "Республикалық спорттың бұқаралық түрлерінен
жоғары спорттық шеберлiк мектебi" мекемесi
"Республикалық спорттың бұқаралық түрлерінен
жоғары спорттық шеберлiк мектебi" қазыналық
кәсiпорнына
50. "Спорттың ойын және қысқы түрлерi бойынша
республикалық жоғары спорттық шеберлiк мектебi"
мекемесi "Спорттың ойын және қысқы түрлерi
бойынша республикалық жоғары спорттық
шеберлiк мектебi" қазыналық кәсiпорнына
51. "Республикалық спорттың қолданбалы түрлерi
бойынша жоғары спорттық шеберлiк мектебi"
мекемесi "Республикалық спорттың қолданбалы
түрлерi бойынша жоғары спорттық шеберлiк
мектебi" қазыналық кәсiпорнына
52. "Су спортының түрлерi бойынша олимпиадалық
резервтiң республикалық балалар және
жасөспірiмдер мектебi" мекемесi "Су
спортының түрлерi бойынша олимпиадалық
резервтiң республикалық балалар және
жасөспірiмдер мектебi" қазыналық кәсiпорнына
53. "Республикалық спорт колледжi" мекемесi
"Республикалық спорт колледжi" қазыналық
кәсiпорнына
54. "Спорт резервтерiн даярлау жөнiндегi республикалық
оқу-жаттығу орталығы" мекемесi "Спорт
резервтерiн даярлау жөнiндегi республикалық
оқу-жаттығу орталығы" қазыналық кәсiпорнына
55. "Республикалық спортшылардың допингке қарсы
лабораториясы" мекемесi "Республикалық спортшылардың
допингке қарсы лабораториясы" қазыналық кәсiпорнына
56. "Бутаковка" оқу-спорттық базасы" мекемесi
"Бутаковка" оқу-спорттық базасы" қазыналық
кәсiпорнына
57. "Қазақ мемлекеттiк спорт және туризм академиясы"
мекемесi "Қазақ мемлекеттiк спорт және туризм
академиясы" қазыналық кәсiпорнына
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
1999 жылғы 27 тамыздағы
N 1264 қаулысымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн
өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Қазақстан" Республикасы Қаржы министрлігінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдары туралы Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 қаңтардағы N 20 P990020_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 1, 8-құжат):
2-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
3-тармақтағы "құрылып отырған кәсіпорындарға" деген сөздер "құрылып отырған кәсiпорынға" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.11.19. N 1754
қаулысымен. P991754_
4. Күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.12.19. N 1755
қаулысымен. P991755_
5. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң Денсаулық сақтау комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 7 мамырдағы N 553 P990553_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 17, 137-құжат) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң Денсаулық сақтау комитетiнің қарауындағы ұйымдардың тiзбесiнде:

48. Учреждение "Дирекция штатных национальных команд" в казенное предприятие "Дирекция штатных национальных команд"
49. Учреждение "Республиканская школа высшего спортивного мастерства массовых видов спорта" в казенное предприятие "Республиканская школа высшего спортивного мастерства массовых видов спорта"
50. Учреждение "Республиканская школа высшего спортивного мастерства по игровым и зимним видам спорта" в казенное предприятие "Республиканская школа высшего спортивного мастерства по игровым и зимним видам спорта"
51. Учреждение "Республиканская школа высшего спортивного мастерства по прикладным видам спорта" в казенное предприятие "Республиканская школа высшего спортивного мастерства по прикладным видам спорта"
52. Учреждение "Республиканская специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по водным видам спорта" в казенное предприятие "Республиканская специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по водным видам спорта"
53. Учреждение "Республиканский колледж спорта" в казенное
предприятие "Республиканский колледж спорта"
54. Учреждение "Республиканский учебно-тренировочный центр по
подготовке спортивного резерва" в казенное предприятие "Республиканский
учебно-тренировочный центр по подготовке спортивного резерва"
55. Учреждение "Республиканская антидопинговая лаборатория
спортсменов" в казенное предприятие "Республиканская антидопинговая
лаборатория спортсменов"
56. Учреждение "Учебно-спортивная база "Бутаковка" в казенное
предприятие "Учебно-спортивная база "Бутаковка"
57. Учреждение "Казахская государственная академия спорта и
туризма" в казенное предприятие "Казахская государственная академия
спорта и туризма"
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 1999 года № 1264
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 января 1999 года № 20 P990020_ "О подведомственных организациях Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст.8):
подпункт 2) пункта 2 исключить;
в пункте 3 слова "создаваемым предприятиям" заменить словами "создаваемому предприятию".
3. (Пункт 3 у.с. - постановлением Правительства РК от 19 ноября 1999 г. N 1754 P991754_ )
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 19 ноября 1999 г. N 1755 P991755_ )
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года № 553 P990553_ "Вопросы Комитета здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 17, ст. 187):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета здравоохранения Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:

29, 53-реттiк нөмiрлi жолдар алынып тасталсын.
6. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгi Орта және кәсiптiк бiлiм комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 10 мамырдағы N 557 P990557_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 18, 190-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгi Орта және кәсiптiк бiлiм комитетiнiң қарауындағы мекемелердiң тiзбесi мынадай мазмұндағы 25-34-реттiк нөмiрлi жолдармен толықтырылсын:
"25. Республикалық оқу-тәрбиелiк орталығы
26. Оқу-ғылыми физика-технологиялық орталығы
27. "Қазақстан мұғалiмi" газетiнің редакциясы
28. "Учитель Казахстана" газетiнiң редакциясы
29. "Қазақстан мектебi", "Қазақстан тарихы" журналдарының редакциясы
30. "Бастауыш мектеп" журналының редакциясы
31. "Отбасы және балабақша" журналының редакциясы
32. "Қазақ тiлi мен әдебиетi" журналының редакциясы - "Ұлағат" қосымшасы
33. "Русский язык и литература в казахской школе" журналының редакциясы
34. "Информатика, физика математика" журналының редакциясы"

строки, порядковые номера 29, 53, исключить.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 мая 1999
года № 557
P990557_
"Вопросы Комитета среднего и профессионального
образования Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики
Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 18, ст.190):
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета среднего и
профессионального образования Министерства здравоохранения, образования и
спорта Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением,
дополнить строками, порядковые номера 25 - 34, следующего содержания:
"25. Республиканский учебно-воспитательный центр
26. Учебно-научный физико-технологический центр
27. Редакция газеты "Казакстан мугалiмi"
28. Редакция газеты "Учитель Казахстана"
29. Редакция журнала "Казакстан мектебi", "Казакстан тарихы"
30. Редакция журнала "Бастауыш мектеп"
31. Редакция журнала "Отбасы жане балабакша"
32. Редакция журнала "Казак тiлi мен адебиетi" - приложение "Улагат"
33. Редакция журнала "Русский язык и литература в казахской школе"
34. Редакция журнала "Информатика, физика, математика"."
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)