Республикада медициналық білім беруді одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1469 Қаулысы . Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 наурыздағы № 157 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.03.02 № 157 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының талаптарын iске асыру мақсатында республикада медициналық бiлiм берудi одан әрi жетiлдiру жөнiнде Қазақстан Республикасы Үкiметi қаулы етеді:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді, бүкiл мәтiн бойынша ", бiлiм және спорт" деген сөздер алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.01.06. N 16 қаулысымен .
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес ауруханаларды, емханаларды және отбасылық дәрiгерлiк амбулаторияларды мемлекеттiк жоғары медициналық бiлiм беру ұйымдарының клиникалық базасы ретiнде айқындау жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
Клиникалық базалар мемлекеттiк жоғары медициналық бiлiм беру ұйымдарына жалдау ақысын алмай-ақ және коммуналдық төлемдер өтелмей беріледi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 385 , 2006.01.06. N 16 қаулыларымен .
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi белгiленген тәртiппен:
Ақтөбе, Қарағанды, Шығыс Қазақстан, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен келiсiм бойынша клиникалық базалар туралы ереженi;
интернатура туралы ереженi бекiтсiн.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi:
1999/2000 оқу жылынан бастап республиканың жоғары медициналық оқу орындарында "емдеу iсi" және " педиатрия" мамандықтары бойынша, 2006/2007 оқу жылынан бастап "стоматология" және "шығыс медицинасы интернатура ашсын;
көрсетiлген мамандықтар бойынша бiлiктiлiктiң тiзбесiн айқындасын;
республикалық бюджетте қарастырылған жоғары оқу орындарында кадрларды даярлауға көзделген қаржының шегiнде интернатураны қаржыландыруды жүзеге асырсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.01.06. N 16 қаулысымен .
4. "Нарыққа өту жағдайында денсаулық сақтауды жетілдірудің шұғыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 5 тамыздағы N 657 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 31, 482-құжат) 11-тармағының екінші абзацының күші жойылды деп танылсын.

О мерах по дальнейшему совершенствованию медицинского образования в республике
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1469. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2010 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.03.2010 № 157 (порядок введения в действие см. п. 4).
Сноска. По тексту слова ", образования и спорта" исключены постановлением Правительства РК от 06.01.2006 N 16.
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании" и в целях реализации требований Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N  1438 , по дальнейшему совершенствованию медицинского образования в республике Правительство Республики Казахстан постановляет:
Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 января 2006 года N  16 .
1. Принять предложения Министерства здравохранения Республики Казахстан об определении в качестве клинических баз государственных высших медицинских организаций образования больницы, поликлиники и семейные врачебные амбулатории согласно прилагаемому перечню.
Клинические базы предоставляются государственным высшим медицинским организациям образования без взимания арендной платы и возмещения коммунальных платежей.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2003 г.  N 385 ; от 6 января 2006 года N  16 .
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в установленном порядке утвердить:
положение о клинических базах по согласованию с акимами Актюбинской, Карагандинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей, городов Астаны и Алматы;
положение об интернатуре.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан:
открыть, начиная с 1999/2000 учебного года, в высших медицинских учебных заведениях республики интернатуру по специальностям "лечебное дело" и "педиатрия", начиная с 2006/2007 учебного года, по специальностям "стоматология" и "восточная медицина";
определить перечень квалификаций по указанным специальностям;
осуществлять финансирование интернатуры в пределах ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на подготовку кадров в высших учебных заведениях.  <*>
Сноска. В пункт внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 января 2006 года N  16 .
4. Признать утратившим силу абзац второй пункта 11 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1992 года N  657  "О неотложных мерах по совершенствованию здравоохранения в условиях перехода к рынку" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., № 31, ст. 482).