Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 156-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 156-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального медицинского страхования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 156-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального медицинского страхования" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года №156-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 13.02.2017 № 17; 27.07.2017 № 99-ө өкімімен.
Р/с№
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмектің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
2
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
2016 жылғы маусым
Е.А. Біртанов
3.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
4

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного социального медицинского страхования"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 13.02.2017 № 17-р; от 27.07.2017 № 99-р.
№ п/п Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнеиие Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
2.
О создании фонда социального медицинского страхования
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗСР
июнь 2016 г
Биртанов Е. А.
3
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
4.

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялы диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды,медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
2016 жылғы қараша
А.В. Цой
5
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін инвестициялау үшін қаржылық құралдардың тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
2016 жылғы ақпан
Е.А. Біртанов
6.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерінен алынатын комиссиялық сыйақының пайыздық мөлшерлемесінің 2017 жылға арналған шекті шамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
7
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық орнықтылығын қамтамасыз ететін нормалар мен лимиттерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
2016 жылғы ақпан
Е.А. Біртанов
8.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
9
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бірыңғай дистрибьютордың дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 515 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
2016 жылғы қараша
А.В. Цой
10.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтерінің мөлшерлерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
11.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтерін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
12.
Денсаулық сақтау субъектілерінен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
13.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтердің мөлшерлерін, сондай-ақ оларды қалыптастыру әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
14.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі мен ондағы сақтандыру мерзімін есептеу қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
15
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің бұйрығы
ДСӘДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.В. Цой
16.
Бақылау функцияларын қамтамасыз ету үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілігінің тізбесін, нысандарын, оларды ұсыну мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ Қаржымині
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
17.
Аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидаларын және мерзімдерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2017 жылғы мамыр
А.В. Цой
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗСР
ноябрь 2016 г
Цой А.В.
5.
Об определении перечня финансовых инструментов для инвестирования активов фонда социального медицинского страхования
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗСР
февраль 2016 г
Биртанов Е. А.
6.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
7.
Об утверждении норм и лимитов, обеспечивающих финансовую устойчивость фонда социального медицинского страхования
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗСР
февраль 2016 г
Биртанов Е. А.
8.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 515 "Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи единым дистрибьютором"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МЗСР
ноябрь 2016 г
Цой А.В.
10
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
11
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
12
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
13
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
14
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
15
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МЗСР
декабрь 2015 г
Цой А.В.
16
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
17
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 27.07.2017 № 99-р.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики
Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан