Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 114-ө өкімі.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 28.11.2023 № 187-ө өкімімен.
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан мынадай консультативтік-кеңесші органдар:
1) күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен;
2) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия;
3) күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен;
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
2. Қоса беріліп отырған:
1) күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен;
2) Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже;
3) күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен;
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
3. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулердің және шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 26 шілдедегі № 60-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулердің және шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі, төраға енгізілсін;
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға" деген жол алып тасталсын;
Қазақстан Республикасының Парламенті Шаруашылық басқармасының басшысы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының басшысы (келісім бойынша)".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 16 тамыздары
№ 114-ө өкіміне
1-қосымша
Астана және Алматы агломерацияларын дамыту мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 13 тамыздары
№ 114-ө өкімімен
бекітілген
Астана және Алматы агломерацияларын дамыту мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 114-ө өкіміне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы

О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 114-р.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан:
Сноска. Преамбула - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 28.11.2023 № 187-р.
1. Образовать следующие консультативно-совещательные органы при Правительстве Республики Казахстан:
1) исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р;
2) Межведомственную комиссию Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях в составе согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
3) исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
2. Утвердить прилагаемые:
1) исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р;
2) Положение о Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях.
3) исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
3. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 июля 2016 года № 60-р "О создании Комиссии по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями" следующие изменения:
в составе Комиссии по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями, утвержденном указанным распоряжением:
ввести:
Министра национальной экономики Республики Казахстан, председателем;
строку:
"Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель" исключить;
строку:
"руководитель Хозяйственного управления Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"руководитель Управления материально-технического обеспечения (по согласованию)".
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 114-р
Состав
Комиссии по вопросам развития Астанинской и Алматинской агломераций
Сноска. Состав исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 114-р
Положение
о Комиссии по вопросам развития Астанинской и Алматинской агломераций
Сноска. Положение исключено распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 114-р
Состав
Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях

Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө; 11.04.2019 № 57-ө; 06.12.2019 № 222-ө өкімдерімен; ҚР Үкіметінің 01.10.2020 № 624 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.01.2022 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.04.2022 № 268 қаулыларымен; ҚР Премьер-Министрінің 28.11.2023 № 187-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі департаментінің директоры, хатшы;
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Көлік вице-министрі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі;
Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 114-8 өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссиясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, халықаралық шарттарын және осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 06.12.2019 № 222-ө өкімі

Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р; от 11.04.2019 № 57-р; от 06.12.2019 № 222-р; постановлением Правительства РК от 01.10.2020 № 624 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.01.2022 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.04.2022 № 268; от 28.11.2023 № 187-р.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан;
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателя;
директор Департамента Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, секретарь;
заместитель председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию);
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию);
председатель Заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан;
вице-министр юстиции Республики Казахстан;
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан;
вице-министр транспорта Республики Казахстан
вице-министр промышленности и строительства Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан;
вице-министр энергетики Республики Казахстан;
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 114-р
Положение о Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, а также иными нормативными правовыми актами, международными договорами Республики Казахстан и настоящим Положением.
3. Рабочим органом Комиссии является Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 06.12.2019 № 222-р.

4. Комиссияның отырыстары қажеттiлігiне қарай өткiзiледi.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 11.04.2019 № 57-ө өкімімен.
2. Комиссияның міндеттері
5. Комиссияның негiзгi мiндетi сыртқы сауданы реттеу құралдарын қолдануды, халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысуды, халықаралық шарттар жасасуды, үшінші елдермен сауда мәселелерін реттеуді қоса алғанда, Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу, оның ішінде:
1) кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларын қолдану жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
2) уақытша шараларды қoca алғанда, арнайы қорғау, демпингке қарсы, өтемақылық шараларды қолданудың орындылығы туралы ұсыныстарды қарау;
3) жауап шараларды қолдану, сондай-ақ халықаралық санкцияларға қатысу шеңберінде қолданылатын шараларды қолдану жөнінде ұсыныстар әзiрлеу;
4) Дүниежүзілік сауда ұйымына және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болу шеңберінде сыртқы сауда мәселелері жөнінде Қазақстан Республикасының келіссөздік ұстанымына ұсыныстар әзірлеу;
5) Дүниежүзілік сауда ұйымының Сауда рәсімдерін жеңілдету бойынша келісімін іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 11.04.2019 № 57-ө өкімімен.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
6. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 28.11.2023 № 187-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 114-ө өкіміне
3-қосымша
Өңірлік саясат мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 16 тамыздағы
№ 114-ө өкімімен
бекітілген
Өңірлік саясат мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 26.01.2018 № 8-ө өкімімен.

4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 11.04.2019 № 57-р.
2. Задача Комиссии
5. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по вопросам внешнеторговой политики Республики Казахстан, включая применение инструментов регулирования внешней торговли, участия в международных экономических организациях, заключения международных договоров, регулирования вопросов торговли с третьими странами, в том числе:
1) выработка предложений по применению мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования;
2) рассмотрение предложений о целесообразности применения специальных защитных, антидемпинговых, компенсационных мер, включая временные;
3) выработка предложений по применению ответных мер, а также мер, применяемых в рамках участия в международных санкциях;
4) выработка предложений к переговорной позиции Республики Казахстан по вопросам внешней торговли в рамках членства во Всемирной торговой организации и Евразийском экономическом союзе;
5) выработка предложений по реализации Соглашения Всемирной торговой организации по упрощению процедур торговли.
Сноска. Пункт 5 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 11.04.2019 № 57-р.
3. Организация и порядок деятельности Комиссии
6. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Сноска. Пункт 6 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 28.11.2023 № 187-р.
Приложение 3
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 114-р
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам региональной политики
Сноска. Состав исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2017 года № 114-р
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам региональной политики
Сноска. Положение исключено распоряжением Премьер-Министра РК от 26.01.2018 № 8-р.