"Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне валюталық реттеу және валюталық бақылау, қаржы ұйымдарының қызметін тәуекелге бағдарланған қадағалау, қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 6 тамыздағы № 97-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне валюталық реттеу және валюталық бақылау, қаржы ұйымдарының қызметін тәуекелге бағдарланған қадағалау, қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісім бойынша) тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Президенті актісінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізсін.
3. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 6 тамыздағы
№ 97-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам валютного регулирования и валютного контроля, риск-ориентированного надзора за деятельностью финансовых организаций, защиты прав потребителей финансовых услуг и совершенствования деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 августа 2018 года № 97-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам валютного регулирования и валютного контроля, риск- ориентированного надзора за деятельностью финансовых организаций, защиты прав потребителей финансовых услуг и совершенствования деятельности Национального Банка Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) разработать и в установленном порядке внести в Администрацию Президента Республики Казахстан проект акта Президента Республики Казахстан согласно перечню.
3. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 августа 2018 года № 97-р
Перечень

"Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне валюталық реттеу және валюталық бақылау, қаржы ұйымдарының қызметін тәуекелге бағдарланған қадағалау, қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам валютного регулирования и валютного контроля, риск-ориентированного надзора за деятельностью финансовых организаций, защиты прав потребителей финансовых услуг и совершенствования деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
О.А. Смоляков
2.
Бейрезидент мәртебесі Қазақстан Республикасының валюталық заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының атынан шетелдік ұйымдармен жасалған келісімдердің талаптарында белгіленген шетелдік қаржылық емес ұйымдар филиалдарының (өкілдіктерінің) тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰБ (келісім бойынша) ЭМ ИДМ
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков, М. Ж. Досмұхамбетов, А.К. Қабыкенов
3.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АКМ ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
Д.Р. Щеглова, О.А. Смоляков
4.
"Кредиторлар талаптары тізілімінің нысандарын, оны қалыптастыру қағидалары мен мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 762 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2018 жылғы қыркүйек
Қ.Е. Баеділов
5.
Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков
6.
Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков
7.
Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков
8.
Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков
9.
Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков
10.
Қазақстан Республикасының ішкі валюта нарығындағы сұраныс пен ұсыныс көздерін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
О.А. Смоляков
11.
Банктік салым шарттары бойынша құбылмалы сыйақы мөлшерлемесін есептеу қағидаларын, оның қолданылу шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
12.
Қарыз шарты бойынша жылдық тиімді сыйақы мөлшерлемесін есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ(келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
13.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан"
Указ
Президента Республики Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
ноябрь 2018 года
Смоляков О.А.
2.
Об утверждении Перечня филиалов (представительств) иностранных нефинансовых организаций, для которых статус нерезидента по валютному законодательству Республики Казахстан установлен условиями соглашений, заключенных от имени Республики Казахстан с иностранными организациями
Постановление
Правительства Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
МЭ
МИР
март 2019 года
Смоляков О.А., Досмухамбетов М.Д., Кабикенов А.К.
3.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг"
Постановление
Правительства Республики Казахстан
МИК
НБ
(по согласованию)
декабрь 2018 года
Щеглова Д.Р., Смоляков О.А.
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 762 "Об утверждении форм, Правил и сроков формирования реестра требований кредиторов"
Постановление
Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2018 года
Баедилов К.Е.
5.
Об утверждении правил осуществления валютных операций в Республике Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
март 2019 года
Смоляков О.А.
6.
Об утверждении правил организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
март 2019 года
Смоляков О.А.
7.
Об утверждении правил осуществления экспортноимпортного валютного контроля в Республике Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
март 2019 года
Смоляков О.А.
8.
Об утверждении правил мониторинга валютных операций в Республике Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
март 2019 года
Смоляков О.А.
9.
Об утверждении правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
март 2019 года
Смоляков О.А.
10.
Об утверждении правил мониторинга источников спроса и предложения на внутреннем валютном рынке Республики Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
март 2019 года
Смоляков О.А.
11.
Об утверждении правил исчисления, условий действия плавающей ставки вознаграждения по договорам банковского вклада
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
12.
Об утверждении правил расчета годовой эффективной ставки вознаграждения по договору займа
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
13.

"Жылдық тиімді сыйақы мөлшерлемесін есептеу кезінде ескерілетін, жеке тұлғаға берілген банктік қарыз және микрокредит беруге және оларға қызмет көрсетуге байланысты комиссиялар мен өзге де төлемдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 134 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
14.
Ерекше реттеу режимін енгізу және оның күшін жою, ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
15.
Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шарт жасасу үшін құжаттарды іріктеу өлшемшарттарын және қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
16.
Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгілік шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
17.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Құрманов
18.
"Есептік тіркеуден өту және микроқаржы ұйымдарының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 386 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
19.
Қазақстанның Ұлттық Банкі беретін соңғы сатыдағы қарыздар туралы қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
20.
Уәжді пайымдауды қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
21.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
22.
Банкпен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға жеңілдікті жағдайлар беруге тыйым салуды белгілеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
23.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
24.
Қадағалап ден қою шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
25.
Өзге ақпарат аудиті шеңберінде тексеруге жататын мәселелердің тізбесін, өзге ақпарат аудиті бойынша аудиторлық қорытындының мазмұнына, оны аудиторлық ұйымның ұсыну мерзімдеріне қойылатын талаптар, өзге ақпарат аудитіне тартылатын аудиторлық ұйымның құрамындағы аудиторларға қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша) Қаржымині
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков, Р.Б. Бекетаев
26.
Қаржылық жағдайды жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын ұсыну және оны уәкілетті органның мақұлдау қағидалары мен мерзімдерін, сондай-ақ оның мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
27.
Жасалуы банкті төлемге қабілетсіз банктердің санатына жатқызу туралы негіз болып табылатын нарықтық емес талаптармен мәмілелердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
28.
Төлемге қабілетсіз банктің міндеттемелерін мәжбүрлеп қайта құрылымдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
29.
Микрокредит беру туралы шарттың міндетті талаптарының тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
О.А. Смоляков
30.
Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар болып табылмайтын төлем жүйелерінің операторларына және көрсетілетін төлем кызметтерін берушілерге қатысты шектеулі ықпал ету шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Құрманов
31.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға жеңілдікті жағдайлар беруге тыйым салуды белгілеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қазан
Ж.Б. Құрманов
32.

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года №134 "Об утверждении Перечня комиссий и иных платежей, связанных с выдачей и обслуживанием банковского займа и микрокредита, выданных физическому лицу, учитываемых при расчете годовой эффективной ставки вознаграждения
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
14.
Об утверждении правил введения и отмены особого режима регулирования, осуществления деятельности в рамках особого режима регулирования
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
15.
Об утверждении критериев отбора и правил рассмотрения документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
16.
Об утверждении типового договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
17.
О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Курманов Ж.Б.
18.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 386 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра микрофинансовых организаций"
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
19.
Об утверждении правил о займах последней инстанции, предоставляемых Национальным Банком Республики Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
20.
Об утверждении правил формирования и использования мотивированного суждения
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
21.
О признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
22.
О некоторых вопросах установления запрета на предоставление льготных условий лицам, связанным с банком особыми отношениями
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
23.
О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
24.
Об утверждении Правил применения мер надзорного реагирования
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
25.
Об установлении перечня вопросов, подлежащих проверке в рамках аудита иной информации, требований к содержанию, срокам представления аудиторской организацией аудиторского заключения по аудиту иной информации, требований к аудиторам в составе аудиторской организации, привлекаемой к аудиту иной информации
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
МФ
октябрь 2018 года
Смоляков О.А., Бекетаев Р.Б.
26.
Об утверждении правил и сроков представления плана мероприятий по улучшению финансового положения и его одобрения уполномоченным органом, а также требований к его содержанию
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
27.
Об утверждении перечня сделок на нерыночных условиях, заключение которых является основанием для принятия решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
28.
Об утверждении правил принудительной реструктуризации обязательств неплатежеспособного банка
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
29.
Об определении перечня обязательных условий договора о предоставлении микрокредита
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Смоляков О.А.
30.
Об утверждении правил применения ограниченных мер воздействия к операторам платежных систем и поставщикам платежных услуг, не являющимся банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Курманов Ж.Б.
31.
О некоторых вопросах установления запрета на предоставление льготных условий лицам, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
октябрь 2018 года
Курманов Ж.Б.
32.

"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 144 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
О.А. Смоляков
33.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне төлемдер және төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
Ж.Б. Құрманов
34.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілік мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі;
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 144 "Об утверждении Правил организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан"
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Смоляков О.А.
33.
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан по вопросам платежей и платежных систем
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Курманов Ж.Б.
34.
О внесении изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета и финансовой отчетности
Постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2018 года
Галиева Д.Т.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан;
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан.