"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізуді және қылмыстық заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 26 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 16 шілдедегі № 96-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізуді және қылмыстық заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 26 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді белгіленген тәртіппен қабылдасын және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 18 шілдедегі
№ 96-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования исполнительного производства и уголовного законодательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 июля 2020 года № 96-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования исполнительного производства и уголовного законодательства" (далее - перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню.
3. Государственным органам Республики Казахстан в установленном порядке принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и проинформировать Министерство юстиции Республики Казахстан о принятых мерах.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 96-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізуді және қылмыстық заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 26 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/ с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 26 июня 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнительного производства и совершенствования уголовного законодательства"
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесение правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

"Жеке сот орындаушысының қызметіне ақы төлеу мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 437 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2020 жылғы тамыз
А.Қ. Мадалиев
2.
Лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған не лицензиясынан айырылған, сондай-ақ жеке сот орындаушысының республикалық палатасы мүшелігінен шығарылған жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру қағидаларын және лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған не лицензиясынан айырылған, сондай-ақ жеке сот орындаушысының республикалық палатасы мүшелігінен шығарылған жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы екімнің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині, ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Мадалиев Е.А. Біртанов
3.
Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Мадалиев
4.
"Қазақстан Республикасы әділет органдарының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 398 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Мадалиев
5.
"Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Мадалиев
6.
"Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Мадалиев
7.
"Мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 904 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
8.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2020 жылғы қыркүйек
А.Қ. Мадалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 437 "Об утверждении размеров оплаты деятельности частного судебного исполнителя"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
август
2020 года
Мадалиев А.К.
2.
Об утверждении Правил приостановления расходных операций по текущему счету частного судебного исполнителя, предназначенному для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, действие лицензии которого приостановлено или прекращено, либо которого лишили лицензии, а также исключили из членов Республиканской палаты частных судебных исполнителей и формы распоряжения о приостановлении расходных операций по текущему счету частного судебного исполнителя, предназначенному для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, действие лицензии которого приостановлено или прекращено, либо которого лишили лицензии, а также исключили из членов Республиканской палаты частных судебных исполнителей
приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ,
НБ (по согласованию)
сентябрь
2020 года
Мадалиев А.К.
Биртанов Е.А.
3.
Об утверждении Правил осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества
приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2020 года
Мадалиев А.К.
4.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 398 "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами юстиции Республики Казахстан"
приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2020 года
Мадалиев А.К.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей"
приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2020 года
Мадалиев А.К.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей"
приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2020 года
Мадалиев А.К.
7.
О внесении изменения и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 904 "Об утверждении форм актов государственных инспекторов труда"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь
2020 года
Сарбасов А.А.
8.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан
приказ
Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ
сентябрь
2020 года
Мадалиев А.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан.