Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 қарашадағы № 427 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 13 қарашадағы
№ 427 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУ
1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат; 2002 ж., № 44, 436-құжат; 2003 ж., № 45, 487-құжат; 2004 ж., № 21, 266-құжат; № 51, 671-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 52, 712-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына:
Ыдырысов - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Ерлан Әбілфайызұлы министрі,
Тараков - жазушы (келісім бойынша)
Александр Юрьевич
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан В.Р. Гундарев, Е.Х. Қазыханов шығарылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат; 2004 ж., № 15, 183-құжат; 2005 ж., № 21, 247-құжат; 2006 ж., № 20, 195-құжат; 2007 ж., № 1, 1-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекет басшысының атына Қазақстан Республикасындағы адамның және азаматтың құқықтарының ахуалы туралы баяндамалар дайындайды. Бұл баяндамалар баспасөзде жариялануы мүмкін;";
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Әбденов - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Серік Сақбалдыұлы халықты әлеуметтік қорғау министрі,
Ыдырысов - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Ерлан Әбілфайызұлы министрі
енгізілсін;
мына:
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы халықты әлеуметтік қорғау министрі"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Әйелдер істері
және отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссияның
төрайымы";
көрсетілген комиссияның құрамынан М.Б. Жарбосынова шығарылсын.

О внесении изменений и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 ноября 2012 года № 427.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 ноября 2012 года № 427
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЕ,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 52, ст. 712; 2012 г., № 36, ст. 476):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом:
Идрисова - Министра иностранных дел Республики
Ерлана Абильфаизовича Казахстан,
Таракова - писателя (по согласованию);
Александра Юрьевича
вывести из состава указанной Комиссии Гундарева В.Р., Казыханова Е.Х.
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11; ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476):
в Положении о Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) готовит доклады о ситуации с правами человека и гражданина в Республике Казахстан на имя Главы государства. Данные доклады могут быть опубликованы в печати;";
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абденова - Министра труда и социальной защиты
Серика Сакбалдиевича населения Республики Казахстан,
Идрисова - Министра иностранных дел Республики
Ерлана Абильфаизовича Казахстан;
строку:
"Абдыкаликова - Министр груда и социальной защиты
Гульшара Наушаевна населения Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам женщин и семейно-
демографической политике при
Президенте Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии Джарбусынову М.Б.

4. Күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат; 2007 ж., № 12, 135-құжат; 2008 ж., № 27, 248-құжат; 2010 ж., № 10, 115-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына:
Аққайсиева - "ҚазМұнайГаз - қайта өндіру және
Айзада Үмбетқызы маркетинг" акционерлік қоғамының қаржы
директоры (келісім бойынша),
Гладырь - "Подруги" дағдарыс орталығы" қоғамдық
Надежда Степановна қорының президенті (келісім бойынша),
Қадырбаева - Қазақстан Республикасы Премьер-
Әлия Кенжебекқызы Министрі Кеңсесі Басшысының
орынбасары,
Нүкетаева - Қазақстан Республикасы Білім және
Динар Жүсіпәліқызы ғылым министрлігінің "Қазақ
мемлекеттік қыздар педагогикалық
университеті" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
ректоры (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы халықты әлеуметтік қорғау министрі,
төрайым",
"Байқошқарова - "Экомед" ЭКО клиникасының басшысы
Салтанат Берденқызы (келісім бойынша)",
"Злой - "Қазақстан Парламентінің Жастар
Анатолий Васильевич Мәжілісі" республикалық қоғамдық
бірлестігі төрағасының бірінші
орынбасары (келісім бойынша)",
"Сухорукова - "Қарағанды қаласының "Шахтер"
Наталья Евгеньевна стадионы" ҚҚКК директоры",
"Шәукенова - Қазақстан Республикасы Білім және
Зарема Каукенқызы ғылым министрлігі Ғылым комитетінің
философия және политология
институтының директоры
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі, төрайым",
"Байқошқарова - "Экомед" адам ұрпағын өрбіту
Салтанат Берденқызы емханасының жетекшісі
(келісім бойынша)",
"Злой - "Қазақстан Парламентінің Жастар
Анатолий Васильевич Мәжілісі" республикалық қоғамдық
бірлестігінің төрағасы
(келісім бойынша)",
"Сухорукова - Қарағанды облысының Туризм, дене
Наталья Евгеньевна шынықтыру және спорт басқармасы
бастығының міндетін атқарушы",
"Шәукенова - Қазақстан Республикасы Білім және
Зарема Каукенқызы ғылым министрлігі Ғылым комитетінің
философия, политология және дінтану
институтының директоры (келісім
бойынша)";
көрсетілген комиссияның құрамынан Ж.Қ. Асанов, А.Қ. Рысбекова, И.С. Унжакова шығарылсын.

4. Утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791.
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 годa № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39; 2007 г., № 12, ст. 135; 2008 г., № 27, ст. 248; 2010 г., № 10, ст. 115; 2011 г., № 50, ст. 664; 2012 г., № 36, ст. 476):
ввести в состав Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Аккайсиеву - финансового директора Акционерного
Айзаду Умбетовну общества "КазМунайГаз - переработка и
маркетинг" (по согласованию),
Гладырь - президента Общественного фонда
Надежду Степановну "Кризисный центр "Подруги" (по
согласованию),
Кадырбаеву - заместителя Руководителя Канцелярии
Алию Кенжебековну Премьер-Министра Республики Казахстан,
Нукетаеву - ректора Республиканского
Динар Жусупалиевну государственного казенного предприятия
"Казахский государственный женский
педагогический университет"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан (по согласованию);
строки:
"Абдыкаликова - Министр труда и социальной защиты
Гульшара Наушаевна населения Республики Казахстан,
председатель",
"Байкошкарова - руководитель клиники ЭКО "Экомед" (по
Салтанат Берденовнa coгласованию)",
"Злой - первый заместитель Республиканского
Анатолий Васильевич общественного объединения "Молодежный
Мажилис Парламента Казахстана" (по
согласованию)",
"Сухорукова - директор КГКП "Стадион "Шахтер" города
Наталья Евгеньевна Караганды",
"Шаукенова - директор института философии и
Зарема Каукеновна политологии Комитета науки Министерства
образования и науки Республики
Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушaевнa Казахстан, председатель",
"Байкошкарова - руководитель клиники репродукции
Салтанат Берденовна человека "Экомед"(по согласованию)",
"Злой - председатель Республиканского
Анатолий Васильевич общественного объединения "Молодежный
Мажилис Парламента Казахстана" (по
согласованию)",
"Сухорукова - исполняющая обязанности директора
Наталья Евгеньевна Управления туризма, физической культуры
и спopтa Карагандинской области"
"Шаукенова - директор института философии и
Зарема Каукеновна политологии и религиоведения Комитета
науки Министерства образования и науки
Республики Казахстан (по
согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Асанова Ж.К., Рысбекову А.К., Унжакову И.С.

6. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат; 2007 ж., № 11, 119-құжат; 2007 ж., № 44, 515-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
Оразалинов - Қазақстан Республикасының еңбек
Сұлтан Шәріпұлы сіңірген қайраткері, "Қазақстан"
телерадиокомпаниясының директорлар
кеңесінің мүшесі - тәуелсіз директоры
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан Н.Н. Ораз шығарылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж, № 52, 507-құжат; 2001 ж., № 23, 283-құжат; 2006 ж., № 50, 530-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 30, 292-құжат; № 48, 543-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 29, 249-құжат; 2010 ж., № 40, 355-құжат; 2011 ж., № 37, 445-құжат; 2012 ж., № 31, 404-құжат}:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Ахметов - Қазақстан Республикасының Премьер-
Серік Нығметұлы Министрі,
Досаев - Қазақстан Республикасының
Ерболат Асқарбекұлы Экономикалық даму және сауда министрі,
Ыдырысов - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Ерлан Әбілфайызұлы министрі
енгізілсін;
мына:
"Исекешев - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әсет Өрентайұлы және жаңа технологиялар министрі"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Әсет Өрентайұлы Министрінің орынбасары - Қазақстан
Республикасының Индустрия және жаңа
технологиялар министрі";
көрсетілген кеңестің құрамынан Е.Х. Қазыханов, К.Қ. Мәсімов, Б.Ә. Сағынтаев шығарылсын.
9. Күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат; № 39, 396-құжат; 2003 ж., № 18, 180-құжат; 2004 ж., № 4, 50-құжат; № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 44, 578-құжат; 2006 ж., № 7, 51-құжат; 2007 ж., № 5, 62-құжат; № 26, 299-құжат; № 35, 389-құжат; № 44, 515-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; № 49, 555-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 50, 454-құжат; 2011 ж., № 37, 444-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңесінің құрамына:
Ыбырайым - Қазақстан Республикасы Білім және
Нұрлан Мұхтарбекұлы ғылым министрлігінің Ғылым комитетінің
төрағасы;
көрсетілген кеңестің құрамынан М.А. Сәрсембаев шығарылсын.

6. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Пpeзидентe Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; 2007 г., № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; 2012 г., № 36, ст. 476):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденным вышеназванным Указом:
Оразалинова - заслуженного деятеля Республики
Султана Шариповича Казахстан, члена совета директоров -
независимого директора
телерадиокомпании "Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии Ораза Н.Н.
7. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
8. В распоряжение Президента Peспублики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном cоставе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 52, ст. 507; 2001 г., № 23, ст. 283; 2006 г., № 50, ст. 530; 2008 г., № 20, ст. 182; № 30, ст. 292; № 48, ст. 543; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 29, ст. 249; 2010 г., № 40, ст. 355; 2011 г., № 37, ст. 445; 2012 г., № 31, ст. 404):
ввести в персональный coстав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Ахметова - Премьер-Министра Республики Казахстан,
Серика Ныгметовича
Досаева - Министра экономического развития и
Ерболата Аскарбековича торговли Республики Казахстан,
Идрисова - Министра иностранных дел Республики
Ерлана Абильфаизовича Казахстан,
строку:
"Исекешев - Министр индустрии и новых технологий
Асет Орентаевич Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Исекешев - Заместитель Премьер-Министра
Асет Орентаевич Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий Республики
Казахстан";
вывести из состава указанного совета: Казыханова Е.Х., Масимова К.К., Сагинтаева Б.А.
9. Утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312.
10. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 22 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; № 49, ст. 555; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 50, ст. 454; 2011 г., № 37, ст. 444; 2012 г., № 36, ст. 476):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Ыбырайым - председателя Комитета науки
Нурлана Мухтарбековича Министерства образования и науки
Республики Казахстан;
вывести из состава указанного Совета Сарсембаева М.А.

11. "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі № 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 50, 638-құжат; 2007 ж., № 6, 69-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 56, 534-құжат; 2011 ж., № 50, 664-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамына:
Мәсімов - Қазақстан Республикасы Президенті
Кәрім Қажымқанұлы Әкімшілігінің Басшысы, төраға
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан А.Е. Мусин шығарылсын.

11. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 671; 2005 г., № 50, ст. 638; 2007 г., № 6, ст. 69; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 56, ст. 534; 2011 г., № 50, ст. 664):
ввести в состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Масимова - Руководителя Администрации Президента
Карима Кажимкановича Республики Казахстан, прeдседателем;
вывести из состава указанной Комиссии Мусина A.Е.