Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2443 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі N 217 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 2 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2924. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 268 қаулысымен (қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз).
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 268   қаулысымен   (қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін   4-тармақтан   қараңыз)
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі N 217  қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2443 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 17 басылымдарында 2003 жылғы тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою ережесінің:
барлық мәтін бойынша "екі данамен" деген сөздерден кейін "қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармағындағы "бағалы қағаздар рыногын" деген сөздер "қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ алынып тасталсын;
3-тармақта:
6)-тармақшадағы "құрылтайшылардың капиталды" деген сөздерден кейін "(акцияларды алғашқы рет шығарған жаңадан құрылған қоғамдар үшін)" деген сөздермен толықтырылсын;
"." тыныс белгісі ";" тыныс белгісімен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 217 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2443
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 141. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2004 года N 2924. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 30 июля 2005 года N 268 (V053832)(вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 217 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2443, опубликованное в августе 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы", "Вестник Национального Банка Казахстана" N 17) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций, утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту после слов "в двух экземплярах" дополнить словами "на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе";
в пункте 1 слова "за рынком ценных бумаг" заменить словами "финансового рынка и финансовых организаций";
пункт 2 исключить;
в пункте 3:
в подпункте 6):
после слов "капитала учредителями" дополнить словами "(для вновь созданных обществ, осуществляющих выпуск акций впервые)";
знак препинания "." заменить знаком препинания ";";

мынадай мазмұндағы 6-1-тармақшасымен толықтырылсын:
"жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшеріне ақы төлеуді растайтын құжаттардың көшірмелері (жарғылық капиталы акцияларды орналастыру қорытындылары туралы бекітілген есеп бойынша кемінде 50.000 айлық есеп көрсеткішін құрайтын қоғамдар үшін).";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жарияланған акциялар санының ұлғаюына және төлем агентінің ауысуына қатысты өзгерістер уәкілетті органда тіркелуге жатады.";
8-тармақтың:
бірінші абзацындағы "өзгерістер мен толықтырулар енгізу" деген сөздер "енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
2)-тармақшасындағы "екі данамен" деген сөздерден кейін "қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында" деген сөздермен толықтырылсын;
4)-тармақшадағы "(егер өзгерістер мен толықтырулар акциялар шығарылымының проспектісіндегі мәліметтерге қатысты болса)" деген сөздер "(қоғамның атауы және/немесе жарияланған акциялардың саны өзгерген жағдайда)" деген сөздермен ауыстырылсын;
5)-тармақшадағы "(егер өзгерістер мен толықтырулар жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктегі мәліметтерге қатысты болса)" деген сөздер "(қоғамның атауы және/немесе жарияланған акциялардың саны мен түрі өзгерген жағдайда)" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтың:
2)-тармақшасындағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3)-тармақшамен толықтырылсын:
"3) акцияның түрі өзгерген жағдайда ауыстырылады.";
12-тармақтың:
бірінші абзацындағы "акцияларға ұлттық бірегейлендіру нөмірін (нөмірлерін) беру туралы куәлікті (бұдан әрі - ҰБН беру туралы куәлік) ауыстыру мақсатында осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап алты ай ішінде" деген сөздер "жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
2)-тармақшасындағы "ұсыну алдындағы" деген сөздер "алу үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақтың:
2)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) акцияларды орналастыру аяқталған күнгі немесе есепті ай соңындағы жағдай бойынша қаржы есеп;";
3)-тармақшасындағы "баспасөз басылымы" деген сөздерден кейін "(егер акциялар инвесторлардың шектеусіз тобы арасында орналастырылған жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақтың:
бірінші абзацындағы "немесе оның филиалдары" деген сөздер алынып тасталсын;
1)-тармақшасындағы "еркін нысанда" деген сөздерден кейін ", тіркеушінің атауын көрсете отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
2)-тармақшасындағы "шешімі" деген сөз "шешімінің көшірмесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-тармақтағы ", акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" деген сөздер алынып тасталсын;

дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) копии документов, подтверждающих оплату минимального размера уставного капитала (для обществ, уставный капитал которых по утвержденным отчетам об итогах размещения акций составляет менее 50.000 месячных расчетных показателей).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Изменения, касающиеся увеличения количества объявленных акций и смене платежного агента, подлежат регистрации в уполномоченном органе.";
в пункте 8:
в абзаце первом слова "внесения изменений и дополнений" заменить словами "регистрации внесенных изменений и дополнений";
в подпункте 4) слова "(если изменения и дополнения касаются сведений, содержащихся в проспекте выпуска акций)" заменить словами "(в случае изменения наименования общества и/или количества объявленных акций)";
в подпункте 5) слова "(если изменения и дополнения затрагивают сведения, содержащиеся в свидетельстве о государственной регистрации выпуска объявленных акций)" заменить словами "(в случае изменения наименования общества, количества и/или вида объявленных акций)";
в пункте 11:
в подпункте 2) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) изменения вида акций";
в пункте 12:
в абзаце первом слова "в целях замены свидетельства о присвоении национального (национальных) идентификационного (идентификационных) номера (номеров) акциям (далее - свидетельство о присвоении НИН) в течение шести месяцев со дня введения в действие настоящего постановления" заменить словами "для получения свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций";
в подпункте 2) слова "на замену" заменить словами "для получения";
в пункте 15:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) финансовую отчетность по состоянию на конец отчетного месяца или на дату окончания размещения акций;";
подпункт 3) после слов "печатного издания" дополнить словами "(в случае, если размещение акций осуществлялось среди неограниченного круга инвесторов)";
в пункте 20:
в абзаце первом слова "или его филиалы" исключить;
подпункт 1) после слов "в произвольной форме" дополнить словами "с указанием наименования регистратора";
в подпункте 2) слова "решение общего собрания акционеров" заменить словами "копию решения общего собрания акционеров";
в пункте 26 слова ", утверждении отчета об итогах размещения акций" исключить;

мынадай мазмұндағы 28-1-тармақпен толықтырылсын:
"28-1. Қаржы ұйымдарын қоса алғанда, қоғамдар бухгалтерлік баланстан, кірістер мен шығыстар туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен және меншік капиталындағы өзгерістер туралы есептен тұратын қаржылық есепті ұсынады. Жылдық қаржылық есепке есеп саясаты жөніндегі ақпарат және түсіндірме жазба қоса беріледі.";
30-тармақтағы "құжаттардың көшірмелерін" деген сөздер "(көшірмелер бірінші басшының, бас бухгалтердің қолымен және қоғам мөрінің таңбасымен бекітіледі)";
31-тармақтағы "Құжаттың көшірмелеріндегі" деген сөздерден кейін "немесе құжаттағы" деген сөздермен толықтырылсын;
1-қосымшаның:
13-тармағының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Соңғы қаржы жылы үшін қоғамның лауазымдық тұлғаларына төленетін сыйақының және жалақының жалпы сомасы.";
15-тармақтың бірінші-үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қоғамның құрылтайшылары немесе акционерлері.
Осы тармақта құрылтайшы (құрылтайшылар) төлейтін акциялар санын немесе қоғамның орналастырылған акцияларының он және одан да көп (халықтық акционерлік қоғамда - бес және одан көп) процентін иеленетін акционерлерге тиесілі акциялардың проценттік ара қатынасын көрсету қажет.
Мәліметтерде жеке тұлға - акционердің немесе құрылтайшының фамилиясы, аты, болса әкесінің аты, туған жылы және заңды тұлға - акционердің немесе құрылтайшының толық атауы, орналасқан жері болуы тиіс.";
мынадай мазмұндағы 18-1 тармақпен толықтырылсын:
"18-1. Қоғамның аффилиирленген тұлғаларымен мәмілелер.
Осы тармақта эмитенттің аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы ақпаратты көрсету қажет.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Өз өнімдерін (жұмыстарын, қызмет көрсетулерін) сатуды ұйымдастыру бойынша қоғамның қызметі.
Осы тармақта қоғамның жеткізушілері мен тұтынушылары туралы мәліметтерді олар шығаратын немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстың, қызмет көрсетудің) жалпы құнының бес және одан астам процентін құрайтын көлемде көрсету қажет.";
25-тармақтың 1)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін мөлшерде";
мынадай мазмұндағы 25-1-тармағымен толықтырылсын:
"25-1. Активтер.
Осы тармақта құны қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін құрайтын қоғам мүлкінің сипатын көрсету қажет.";
26-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақта қоғамның төленген жарғылық капиталының мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.";

дополнить пунктом 28-1 следующего содержания:
"28-1. Общества, включая финансовые организации, представляют финансовую отчетность, состоящую из бухгалтерского баланса, отчета о доходах и расходах, отчета о движении денег и отчета об изменениях в собственном капитале. К годовой финансовой отчетности прилагается информация об учетной политике и пояснительная записка.";
пункт 30 после слов "копий документов" дополнить словами "(копии заверяются подписями первого руководителя, главного бухгалтера и оттиском печати общества)";
пункт 31 после слов "в копии документа" дополнить словами "или в документе";
в Приложении 1:
абзац первый пункта 13 изложить в следующей редакции:
"13. Общая сумма вознаграждения и заработной платы, выплаченная должностным лицам общества за последний финансовый год.";
абзацы первый - третий пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. Учредители или акционеры общества.
В данном пункте необходимо указать количество акций, которое оплачивается учредителем (учредителями), или процентное соотношение акций, принадлежащих акционерам, которые владеют десятью и более (в народном акционерном обществе - пятью и более) процентами размещенных акций общества.
Сведения должны содержать фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения учредителя или акционера - физического лица и полное наименование, место нахождения учредителя или акционера - юридического лица.";
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Сделки с аффилиированными лицами общества.
В данном пункте необходимо отразить информацию о заключенных сделках с аффилиированными лицами эмитента.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Деятельность общества по организации продаж своей продукции (работ, услуг).
В данном пункте необходимо указать сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) общества в объеме, составляющем пять и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).";
в подпункте 1) пункта 25 слова "в размере более пяти процентов от общей суммы дебиторской задолженности, либо список наиболее крупных дебиторов акционерного общества" заменить словами "в размере пяти и более процентов от балансовой стоимости активов общества";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Активы.
В данном пункте необходимо представить описание имущества общества, стоимость которого составляет пять и более процентов от балансовой стоимости его активов.";
абзац второй пункта 26 изложить в следующей редакции:
"В данном пункте указываются сведения об оплаченном уставном капитале общества.";

28-тармақтың 1)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін мөлшерде";
29-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Активтер.
Осы тармақта құны қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін құрайтын қоғам мүлкінің сипатын көрсету қажет.";
Мынадай мазмұндағы 45-1-тармақпен толықтырылсын:
"45-1. Төлем агенті туралы мәліметтер.
Төлем агентінің толық және қысқартылған атауын, оның орналасқан жерін, байланыс телефондарын көрсету қажет.";
46-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тіркеушілермен жасалған шарттың күні және нөмірі.";
47-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақта акциялар шығарылымының проспектісін жасаған кезде қызмет көрсететін аудиторлардың, сарапшылардың және қаржы кеңесшілерінің сыйақы мөлшері көрсетілсін.".
2. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Шалғымбаева Г.Н.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулының Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі, 2005 жылғы 16 мамырдан бастап күшіне енетін 1-тармақтың оныншы және он бірінші абзацынан басқа.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Е. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

в подпункте 1) пункта 28 слова "в размере более пяти процентов от общей суммы кредиторской задолженности, либо список наиболее крупных кредиторов общества" заменить словами "в размере пяти и более процентов от балансовой стоимости активов общества";
пункт 29 исключить;
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. Активы.
В данном пункте необходимо представить описание имущества общества, стоимость которого составляет пять и более процентов от балансовой стоимости его активов.";
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. Сведения о платежном агенте.
Указать полное и сокращенное наименование платежного агента, его место нахождения, контактные телефоны.";
пункт 46 дополнить абзацем следующего содержания:
"Дата и номер договора с регистратором.";
пункт 47 дополнить абзацем следующего содержания:
"В данном пункте указать размер вознаграждения аудиторов, экспертов и финансовых консультантов, предоставлявших услуги при составлении проспекта выпуска акций.".
2. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Шалгимбаева Г.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
3. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (Несипбаев Р.Р.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев десятого и одиннадцатого пункта 1, которые вводятся в действие с 16 мая 2005 года.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель