Азаматтардың жекелеген санаттарын жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру Ережесін бекіту туралы
Астана қаласы әкімінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 3-1-1432қ қаулысы. Астана қаласының департаментінде 2004 жылғы 21 шілдеде N 337 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
________________________________________
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заң күші бар Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған азаматтардың жекелеген санаттарын жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру Ережесі бекітілсін.
2. Қаланың Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті 015 "Жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бюджеттік бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) іске асыруды қамтамасыз етсін.
3. Қаланың Қаржы департаменті Астана қаласының бюджетінде қарастырылған қаражаттар шегінде Бағдарламаны қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Күші жойылған деп танылсын:
1) Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 13 маусымдағы N 3-1-1114қ "2003 жылдың екінші жартыжылдығына және 2004 жылдың бірінші жартыжылдығына жекелеген азаматтар санаттарын жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру Қағидасын бекіту туралы" қаулысы (Астана қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 16 шілдеде N 281 болып тіркелген; 2003 жылғы 19 шілдедегі N 94-95 "Астана ақшамы", 2003 жылғы 24 шілдедегі N 82 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған);
2) Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 9 қаңтардағы N 3-1-63қ "Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 13 маусымдағы N 3-1-1114қ "2003 жылдың екінші жартыжылдығына және 2004 жылдың бірінші жартыжылдығына жекелеген азаматтар санаттарын жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру Қағидасын бекіту туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы қаулысы (Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 27 қаңтарда N 309 болып тіркелген; 2004 жылғы 7 ақпандағы N 19 "Астана хабары", 2004 жылғы 10 ақпандағы N 16 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
5. Қала әкімдігінің осы қаулысының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Толыбаевқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
Әкім аппараты
құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
Қаржы департаментінің бастығы
Еңбек, халықты жұмыспен қамту
және әлеуметтік қорғау
департаментінің бастығы
Астана қаласы әкімдігінің

Об утверждении Правил предоставления отдельным категориям граждан бесплатной подписки на местные периодические издания
Постановление Акимата города Астаны от 25 июня 2004 года N 3-1-1432п. Зарегистрировано Департаментом юстиции Республики Казахстан 21 июля 2004 года N 337. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат города Астаны постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления отдельным категориям граждан бесплатной подписки на местные периодические издания.
2. Департаменту труда, занятости и социальной защиты населения города обеспечить реализацию бюджетной программы 015 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" (далее - Программа).
3. Департаменту финансов города обеспечить финансирование Программы в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Астаны.
4. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Астаны от 13 июня 2003 года N 3-1-1114п "Об утверждении Правил предоставления отдельным категориям граждан бесплатной подписки на местные периодические издания на второе полугодие 2003 года и первое полугодие 2004 года" (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны 16 июля 2003 года N 281; опубликовано в газетах: "Астана акшамы" от 19 июля 2003 года N 94-95; "Вечерняя Астана" от 24 июля 2003 года N 82);
2) постановление акимата города Астаны от 9 января 2004 года N 3-1-63п "О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 13 июня 2003 года N 3-1-1114п "Об утверждении Правил предоставления отдельным категориям граждан бесплатной подписки на местные периодические издания на второе полугодие 2003 года и первое полугодие 2004 года" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 27 января 2004 года N 309; опубликовано в газетах: "Астана хабары" от 7 февраля 2004 года N 19, "Вечерняя Астана" от 10 февраля 2004 года N 16).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата города возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким города Астаны                         У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                   Есилов С.С.
Заместитель акима                          Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                          Мухамеджанов Т.М.
Заместитель акима                          Толибаев М.Е.
Заместитель акима                          Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                Тамабаев К.Ж.
Заведующий отделом
документационной экспертизы
аппарата акима                             Ертаев Ж.Б.
Начальник
Департамента финансов                      Аскарова А.Е.
Начальник Департамента
труда, занятости и
социальной защиты населения                Демеува А.С.
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны

2004 жылғы 25 маусымдағы
N 3-1-1432қ қаулысымен
бекітілді
Азаматтардың жекелеген санаттарын жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру
Ережесі
Осы Азаматтардың жекелеген санаттарын жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру Ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заң күші бар Жарлығына сәйкес әзірленді.
Азаматтардың жекелеген санаттарына жергілікті мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру әлеуметтік көмек көрсету қосымша шараларының бірі болып табылады.
1. Жалпы ережелер
1. Жаздырушылардың таңдауы бойынша жергілікті мерзімдік басылымдарына (бұдан әрі - мерзімдік басылымдар) тегін жазылу азаматтардың мына санаттарына беріледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
2) төрт және одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған көп балалы аналарға (болмаған жағдайда - әкесіне не болмаса қамқорлық немесе қамқоршыға) беріледі (оның ішінде жоғары және арнайы орта оқу орындарында оқитын балалар, олардың кәмелетке толған соң оқу орындарын бітіру уақытына дейін).
2. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жекелеген азаматтар санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) әкімшісі Астана қаласы Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті болып табылады (бұдан әрі - Департамент).
3. Департамент "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Бағдарламаны іске асыру мақсатында мерзімдік басылымдарға тегін жаздыруды жүргізу жөніндегі қызметтерді жеткізушімен тараптардың міндеттері мен осы міндеттерді орындау шарттары айтылған мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасады.
4. Азаматтардың жекелеген санаттарын мерзімдік басылымдарға тегін жазудың қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
2. Тегін жаздыруды жүргізу тәртібі
5. Департамент осы Ереженің 1 тармағында көрсетілген тұлғалар санынан жаздырушылардың тізімдерін қалыптастыруды жүргізеді.
6. Мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру жартыжылға және тек бір атау бойынша жүргізіледі.
7. Мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру бірінші кезектегі тәртіпте Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына беріледі.
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушылары қатарындағы ерлі-зайыптыларға тегін жазылу ерлі-зайыптылардың тек біреуіне ғана беріледі.

от 25 июня 2004 года
N 3-1-1432п
ПРАВИЛА
предоставления отдельным категориям граждан
бесплатной подписки на местные периодические издания
Настоящие Правила предоставления отдельным категориям граждан бесплатной подписки на местные периодические издания (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
Предоставление отдельным категориям граждан бесплатной подписки на местные периодические издания является одной из дополнительных мер оказания социальной помощи.
1. Общие положения
1. Бесплатная подписка на местные периодические издания по выбору подписчиков (далее - периодические издания) предоставляется следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) многодетным матерям (в случае отсутствия - отцу либо опекуну или попечителю), имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений).
2. Администратором программы "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" (далее - Программа) является Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города (далее - Департамент).
3. Департамент в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" в целях реализации Программы заключает договор о государственных закупках с поставщиком услуг по проведению бесплатной подписки на периодические издания, в котором оговариваются обязательства сторон и условия выполнения этих обязательств.
4. Источником финансирования бесплатной подписки на периодические издания отдельным категориям граждан является бюджет города Астаны.
2. Порядок проведения бесплатной подписки
5. Департамент производит формирование списков подписчиков из числа лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил.
6. Бесплатная подписка на периодические издания производится по полугодиям и только на одно наименование.
7. Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны бесплатная подписка на периодические издания предоставляется в первоочередном порядке.
Супружеским парам из числа участников и инвалидов Великой Отечественной войны бесплатная подписка предоставляется только одному из супругов.

8. Тегін жазылуға құқығы бар ағымдағы жартыжылдықта тізімге енгізілмеген көп балалы аналар келесі жартыжылдықтағы жазылушылар тізіміне өтеді.
9. Мерзімдік басылымдарға тегін жаздыруды ұйымдастыру тиісті қаржылық жылға арналған қала бюджетінде осы мақсаттарға көзделген қаражаттар шегінде жүзеге асырылады.

8. Многодетные матери, имеющие право на бесплатную подписку, не включенные в список подписчиков в текущем полугодии, переходят в список подписчиков на следующее полугодие.
9. Организация бесплатной подписки на периодические издания осуществляется в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города на соответствующий финансовый год.