Коммуналдық меншіктегі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде мемлекеттің атынан акциялардың мемлекеттік пакеттеріне және қатысудың мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану құқықтарын жүзеге асырудың жекелеген мәселелері
Атырау облысы әкімдігінің 2004 жылғы 26 шілдедегі № 167 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 3 қыркүйекте № 2122 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 мамырдағы № 101 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 11.05.2016 № 101 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі).
Қазакстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы № 415-11 "Акционерлік қоғамдар туралы" Заңының 34-бабы 3-тармағын орындау үшін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 мамырдағы № 565 "Республикалық меншіктегі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде мемлекеттің атынан акциялардың мемлекеттік пакеттеріне және қатысудың мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану құқықтарын жүзеге асырудың жекелеген мәселелері" қаулысына сәйкес, сондай-ақ мемлекеттік меншікті тиімді басқару мақсатында облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік органдар облыстың коммуналдық меншігіндегі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде акционерлік қоғамдар акцияларынын мемлекеттік пакеттеріне және қатысудың мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану құқықтарын жүзеге асыруы кезінде:
1) Атырау облысының коммуналдық меншік басқармасымен (бұдан әрі - Басқарма) мемлекеттік қатысуы бар акционерлік қоғамдардың жалпы жиналыстарында қабылдау үшін ұсынылатын мынадай:
қоғам жарғысына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу немесе оны жаңа редакцияда бекіту;
қоғамды ерікті түрде қайта ұйымдастыру және тарату;
жарғылық капиталдың мөлшерін өзгерту;
есепті қаржы жылында қоғамның таза кірісін бөлудің тәртібі;
қоғамға тиесілі барлық активтердің жиырма бес және одан да көп пайызын құрайтын сомада активтердің бір бөлігін немесе бірнеше бөлігін беру жолымен коғамның өзге заңды тұлғаларды құруға немесе олардың қызметіне қатысуы туралы шешім қабылдау;
қоғамның меншікті капиталы мөлшерінің жиырма бес және одан да көп пайызын құрайтын сомаға қоғамның міндеттемелерін ұлғайту туралы шешім қабылдау;
оларды жасасуда қоғам мүддесі бар ірі мәмілелерді және мәмілелерді жасасу туралы шешімдерді қоғамның бекітуі;
директорлар кеңесінің сандық кұрамын, өкілеттігі мерзімін айқындау, оның мүшелерін сайлау және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату, сондай-ақ директорлар кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу мөлшері мен шарттарын айқындау;
"алтын акцияны" енгізу және оның күшін жою мәселелері бойынша күн тәртібінің мазмұны мен шешімдердің жобаларын алдын ала жазбаша түрде келіссін;

Отдельные вопросы осуществления прав владения и пользования государственными пакетами акций и государственными долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, находящимися в коммунальной собственности, от имени государства
Постановление акимата Атырауской области от 26 июля 2004 года N 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 3 сентября 2004 года за N 2122. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 11 мая 2016 года № 101
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 11.05.2016 № 101 (вступает в силу и вводится в действие со дня его подписания).
Во исполнение пункта 3 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года N 415-II "Об акционерных обществах", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2004 года N 565 "Отдельные вопросы осуществления прав владения и пользования государственными пакетами акций и государственными долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, находящимися в республиканской собственности, от имени государства", а также в целях эффективного управления государственной собственностью акимат области постановляет:
1. Государственным органам при осуществлении прав владения и пользования государственными пакетами акций акционерных обществ и государственными долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, находящимися в коммунальной собственности области:
1) предварительно письменно согласовать с управлением коммунальной собственности Атырауской области (далее - Управление) содержание повестки дня и проекты решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционерных обществ с участием государства по следующим вопросам:
внесение изменений и/или дополнений в устав общества или утверждение его в новой редакции;
добровольная реорганизация или ликвидация общества;
изменение размера уставного капитала;
порядок распределения чистого дохода общества за отчетный финансовый год;
принятие решения об участии общества в создании или деятельности иных юридических лиц путем передачи части или нескольких частей активов, в сумме составляющих двадцать пять и более процентов от всех принадлежащих обществу активов;
принятие решения об увеличении обязательств общества на сумму, составляющую двадцать пять и более процентов от размера собственного капитала общества;
утверждение решений о заключении обществом крупных сделок и сделок, в совершении которых обществом имеется заинтересованность;
определение количественного состава, срока полномочий совета директоров, избрание его членов и досрочное прекращение их полномочий, а также определение размера и условий выплаты вознаграждений членам совета директоров;
введение и аннулирование "золотой акции";

2) Қазакстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, атқарушы орган басшысын (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаны) сайлау және өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату мәселелерін Басқармамен келісуді қамтамасыз етсін;
3) акциялардың кемінде 50 пайызына мемлекет ие акционерлік қоғамдардың директорлар кеңесі құрамына Басқарма өкілдерін енгізуді қамтамасыз етсін;
4) осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілмеген акционерлік коғамдардың директорлар кеңесі құрамына Басқарма өкілдерін енгізу жөнінде қажетті шараларды қабылдасын;
5) мемлекеттің үлестік қатысуымен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге (бұдан әрі - серіктестік) қатысушылардың жалпы жиналыстарырда қабылдау үшін ұсынылатын мынадай:
жарғыға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу немесе жарғыны жаңа редакцияда бекіту;
серіктестікті қайта ұйымдастыру немесе тарату;
жарғылық капиталдың мөлшерін өзгерту;
жылдық қаржы есептілігін бекіту және таза кірісті бөлу;
серіктестіктің өзге де заңды тұлғаларда қатысуы туралы шешім;
серіктестіктің бүкіл мүлкінің кепілі туралы шешім;
серіктестіктің атқарушы органын құру, оның өкілеттігін мерзімінен бұрын токтату, сондай-ақ серіктестік мүлкін жалға немесе сенімгерлік басқаруға бер жөніндегі мәмілелер туралы шешім қабылдау;
байкау кеңесін және (немесе) тексеру комиссиясын (тексерушіні) сайлау және өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату;
қатысушыдан үлесті мәжбүрлеп сатып алу туралы шешім қабылдау мәселелері жөніндегі күн тәртібінің мазмұны мен шешімдердің жобаларын Басқармамен алдын ала жазбаша келіссін;

2) с учетом требований законодательства Республики Казахстан обеспечивать согласование с Управлением вопросов избрания и досрочного прекращения полномочий руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) акционерного общества;
3) обеспечивать включение представителей Управления в состав совета директоров акционерных обществ, в которых государство имеет не менее 50 процентов акций;
4) принимать необходимые меры по включению представителей Управления в состав совета директоров акционерных обществ, не указанных в подпункте 3) настоящего пункта;
5) предварительно письменно согласовывать с Управлением содержание повестки дня и проекты решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях участников товариществ с ограниченной ответственностью с долевым участием государства (далее - товарищество) по следующим вопросам:
внесение изменений и/или дополнений в устав или утверждение устава в новой редакции;
реорганизация или ликвидация товарищества;
изменение размера уставного капитала;
утверждение годовой финансовой отчетности и распределение чистого дохода;
решение об участии товарищества в иных юридических лицах;
решение о залоге всего имущества товарищества;
образование исполнительного органа товарищества, досрочное прекращение его полномочий, а также принятие решения о сделках по передаче имущества товарищества в аренду или доверительное управление;
избрание и досрочное прекращение полномочий наблюдательного совета и (или) ревизионной комиссии (ревизора);
решение о принудительном выкупе доли у участника;

6) осы қаулының қосымшасына сәйкес Басқармаға ақпарат ұсынуды
қамтамасыз етсін.
2. Осы қаулының орындалуын бакылау облыс әкімінің орынбасары С.К. Нокинге жүктелсін.
Облыс әкімі А. Мусин
Облыс әкімиятының 2004 жылғы 26 шілде № 167 қаулысына қосымша
Атырау облысының коммуналдық меншік басқармасына мемлекеттік органдардың ақпарат беруінің кестесі
Р/с №
Ақпарат
Беру мерзімдері
1
2
3
1.
Акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) акционерлері (қатысушылары) жалпы жиналыстарының шешімдері
жыл сайын, жиналыс өткізілгеннен кейін 10 күннің ішінде; сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылданған жағдайда - 15 күн ішінде
2.
Ішкі аудит қызметінің (тексеру комисиясының) қорытындылары
жыл сайын, тиісті тексеру өткізілгеннен кейін 5 күннің ішінде
3.
Аудит жүргізудің нәтижелері
жыл сайын, аудит жүргізілгеннен кейін 5 күннің ішінде
4.
Акционерлік қоғамдардың жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) акционерлері қатысушылары) кезектен тыс жалпы жиналыстарының шешімдері
өткізілуіне орай, жиналыс өткізілгеннен кейін 10 күннің ішінде; сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылданған жағдайда - 15 күн ішінде
5.
Директорлар кеңесі отырысының шешімі
өткізілуіне орай, отырыстан кейін 7 күннің ішінде
6.
Соттыің шешімі (айқындамасы) (олар болған жағдайда)
соттың шешімін (айқындамасын) алғаннан кейін 3 күннің ішінде
7.
Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне (мемлекеттің қатысу үлесіне) дивидендтерді аудару туралы мәлімет
тоқсан сайын, келесі айдың 5 күніне дейін
8.
Акционерлік қоғамдар жасайтын ірі мәмілелердің барлық түрлері бойынша шарттардың көшірмелері
шарттарға қол қойылғаннан кейін 5 күннің ішінде
9.

6) обеспечить представление в Управление информации согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Нокина С.К. - заместителя акима области.
Аким области
Приложение к постановлению акимата области от 26 июля 2004 года N 167
График представления информации государственными органами в Управление коммунальной собственности Атырауской области
п/п
Информация
Сроки представления
1
2
3
1.
Решения общих собраний акционеров (участников) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью)
ежегодно, в течение 10 дней после проведения собрания; в случае принятия решения путем заочного голосования в течение 15 дней
2.
Заключение службы внутреннего аудита (ревизионной комиссии)
ежегодно, в течение 5 дней после проведения соответствующей проверки
3.
Результаты проведения аудита
ежегодно, в течение 5 дней после проведения аудита
4.
Решения внеочередных общих собраний акционеров (участников) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью)
по мере проведения, в течение 10 дней после проведения собрания; в случае принятия решения путем заочного голосования в течение 15 дней
5.
Решения заседаний совета директоров
по мере проведения; в течение 7 дней после заседания
6.
Решения (определения) суда (в случае их наличия)
в течение 3 дней после получения решения (определения) суда
7.
Сведения о перечислении дивидендов на государственные пакеты акций (государственные доли участия)
ежеквартально, до 5-го числа следующего месяца
8.
Копии договоров по всем видам крупных сделок, заключаемых акционерными обществами
в течение 5 дней после подписания договоров
9.

Қағаз және электрондық таратқыштардағы Қазакстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 2 сәуірдегі № 135 бұйрығымен бекітілген нысандар бойынша акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) қаржылық ақпараты
жартыжылдық аяқталғаннан кейін 35 күннің ішінде, жыл аяқталғаннан кейін 90 күннің ішінде
10.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 23 қазандағы № 376 бұйрығымен бекітілген нысандар бойынша акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызмет жоспарларының көшірмелері
бекітілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде
11.
Акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер мөлшерінің болжамды көрсеткіштері
жоспарланатынның алдындағы жылдың 1 сәуіріне дейін

Финансовая информация акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), по формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2003 года N 135 на бумажном и электронном носителях
в течение 35 дней после окончания полугодия, в течение 90 дней после окончания года
10.
Копии планов финансово- хозяйственной деятельности акционерных обществ (товариществ с ограничен ной ответственностью), по формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2003 года N 376
в течение 5 рабочих дней со дня утверждения
11.
Прогнозные показатели размера дивидендов на государственный пакет акций
до 1 апреля года, предшествующего планируемому